Veenendaals dagblad Rode topconferentie akkoord met veranderingen Israël verwerpt veroordeling van Veiligheidsraad Vliegtuig in zee gestort Buiten Regeringscoalitie in Bonn kraakt Nederlander (43) doodt 15-jarige Duitse vriendin Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei „Over de bruof'-actie haalt wellicht f 30 miljoen Zomers beeld op de wegen Driemaal twee doden bij ongelukken met auto's ZOMERIN PAS BEGONNEN LENTE Twee presidenten in Panama Blaiberg sprak weduwe Haupt GEESTDRIFTIGE ONTVANGST VOOR BOBBY Weer brieven van Pueblo- bemanning Prins bezoekt Zesde Vloot Gezinsdrama in België Geschil over kiesstelsel Aankl&chl Westmoreland verlaat begin mei Saigon Nieuwe organisatie Afrikaanse staten Lawines in Italië en Zuid-Slavië „Abdicatie" van Otto van Habsburg Minder warm GEElV SPOOR VAN DE 61 PASSAGIERS Hybride ROEMENIË AANVALLEN HARD WER*KEN DRUKKE ZONDAG VOOR DE RIJKSPOLITIE De meest makkelijke verf heet VOORVECHTER Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Reel.- bureau J. Baars. VAL Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden ƒ1,50, ieder woord meer 15 cent. MAANDAG 25 MAART I968 - 42e JAARGANG no. 72 POSITIE TSJECHEN VERSTERKT PRAAG (Reuter) Zegevierend zijn de nieuwe Tsjechoslowaakse leiders, partijsecretaris Dubcek en premier Lenart, in Praag teruggekeerd van een conferentie met de hoogste leiders van andere Oosteuropese landen. Zij hebben er goedkeuring gekregen voor hun nieuwe liberale en meer demo cratische binnenlandse politiek. Zij hebben beloofd dat zij trouw zullen blij ven aan het Pact van Warschau (de communistische tegenhanger van het Noordatlantisch Pact). NEW YORK De veiligheidsraad is er zondag na vier dagen beraad in geslaagd een eenstemmige veroor deling van de Israëlische vergeldings actie tegen Jordanië op te stellen, die echter onmiddellijk door Israël vah de hand gewezen is. In de resolutie van de raad werd naast de veroordeling van Israël voor de massale vergeldingsactie van don derdag op aandrang van de Westerse landen ook verklaard, dat alle schen dingen van het bestahd in het Midden- Oosten worden betreurd. De Israëlische VN-vertegenwoordiger, Josef Tekoah, verklaarde na het aan nemen van de resolutie, dat de actie op Jordaans grondgebied een daad van zelfverdediging was en dat bij voortdu ren van de Arabische sabotagedaden opnieuw vergeldingsacties zouden wor den ondernomen. De Jordaanse vertegenwoordiger Mo hammed El-Farrah noemde de Israëli sche waarschuwing voor nieuw optreden „dreigementen" en „Hitler-achtige ver langens", die volgens hem de Jordaan se overtuiging sterkten, dat Israël be reid was agressie te plegen. In de reso lutie zag hij een laatste waarschuwing aan Israël. (Van vonze correspondent) LONDEN Een passagiersvliégtuig (Viscount) van de Ierse luchtvaart maatschappij Aer Lingus is gistermid dag vroeg in de Ierse Zee (voor de kust van Wales) gestort zonder een spoor na te laten. Er waren 61 mensen aan boord. Een groots opgezette reddingsactie leverde niets op en in de loop van de nacht Is het zoeken stopgezet. Het radionoodverkeer, afgekondigd om het zoeken te vergemakkelijken, werd gistermiddag ernstig gestoord door een onbekende zender in Neder- derland, vermoedelijk aan boord van een kustvaarder en bediend door een dronken Nederlander. Urenlang heeft deze man op de noodgolf signalen uit gezonden die de indruk wekten dat overlevenden van de vermiste Viscount in reddingvlotten op zeer dobberden. TAoor een lezer van dit blad te Doe- tinchem, wiens naam mij ont schoot, werd mij telefonisch meege deeld, dat hij een tortelachtige vogel, gevangen als wildling, tijdelijk in ge vangenschap houdt. Hij bleek de Turk se- en onze zomerse tortel zeer goed uit elkaar te kunnen houden en weet, dat laatstgenoemd duifje een echte zo mervogel is, die we hier pas na vele weken kunnen verwachten. Op grond van de kleur moet aan bastaardering tussen een Turk en een Hollander worden gedacht en ik geef mijn cor respondent in overweging zich eens in verbinding te stellen met prof. dr. K. H. Voous, Zool. Museum „Artis". Plantage Middenlaan 53, Amsterdam. Het dier is reeds geheel aan de kooi gewend en zou wellicht in de diergaar de wetenschappelijk bekeken kunnen worden. Het is uit een publikatie van deze hoogleraar bekend, dat het ka neel-, keer- of lachduifje (veel bij plat telanders in de kooi aanwezig) en de Turkse tortel zeer gemakkelijk paren, maar men is van het voortplantings gedrag in 't algemeen nog niet geheel op de hoogte. Waar de uit den vreem de gekomen duif een deel van het milieu der tortel bewoont heigeen onder Doetinchem stellig het geval is ontstaat concurrentie, hetgeen volgens prof. Voous uit de aanwezig heid van verscheidene soortbastaarden (o.m. uit Duitsland) zou zijn gebleken. We zullen het doen en laten van deze Aziatische immigranten tegenover on ze autochtone zomerkoerders dus nauwkeurig in de gaten dienen te houden. 25-3-1968 A. B. WEGMAN Ook hebben zij weten te bedingen dat het handelsstelsel van de Oost europese communistische staten op kor te termijn zodanig zal worden herzien dat de levensstandaard in al die landen aanzienlijk kan worden verhoogd. Dat stelsel (dat Comecon moet vervangen, de communistische organisatie voor economische samenwerking) moet kun nen concurreren met de kapitalistische industrie in West-Europa. Het was gisteravond nog steeds niet duidelijk hoe de conferentie van Dres den tot stand is gekomen. Het is moge lijk dat de Sowjet.Unie, samen met Po len, Hongarije, Oost-Duitsland en Bul garije de nieuwe Tjechische leiders op het matje hebben willen roepen. Het feit dat Roemenië heeft gewei gerd de bijeenkomst bij te wonen zou daarop kunnen wijzen. Roemenië stuur de alleen een boodschap waarin werd gezegd dat het voorstander was van een openbaar debat over partij-program- ma's. Dat komt neer op steun voor de Tsjechen. Evenzeer is het mogelijk dat de Tsjech en al hun kaarten op tafel hebben wil len gooien en de andere communistis che landen voor voldongen feiten heb ben willen stellen. Het succes van de Tsjechen is onmis kenbaar. De conferentie, die twaalf uur heeft geduurd, eindigde gistermid dag in alle vriendschap. Men zag de Tsjech Dubcek samen in de auto zitten met de gastheer, de Oostduitse leider Ulbricht. Dat wees erop dat Dubcek in hoog aanzien stond, want die ereplaats was anders zeker toegevallen aan een van de Russen: partijleider Breznjef of premier Kosigin. Dat uit de meeste communistische landen de hoogste leiders naar Dresden waren gekomen bewijst hoeveel belang zij hebben aan wat er ir Tsjeclybslowa- kijegebeurt. Uit Oostduitse bron werd gisteren gemeld, dat Polen, de Sowjet- Unie en Oost-Duitsland de Tsjechen hadden aangevallen over de hervor mingen in hun land. Uit niets is echter gebleken dat de Tsjechen hun hervormingen aan kritiek waren komen onderwerpen. Zij schij nen hun plannen eenvoudig op tafel te hebben gelegd en moeten de verwijten van de anderen over zich heen hebben laten gaan. Na hun terugkeer in Praag maakte het Tsjechische persbureau bekend dat Dubcek erin was geslaagd economische hervormingen af te dwingen. De confe rentie over hervorming en Comecon zal spoedig mogelijk worden gehouden en op zo hoog mogelijk niveau. De Tsjchen hebben ronduit gezegd, aldus 't Tsje- gische persbureau, dat zij van de inge slagen weg niet zullen terugkeren en zij hebben de andere landen de raad gege ven, ervoor te zorgen dat ook bij hen de levensstandaard snel stijgt. Inmiddels wordt er in Tsjechoslowa- kije hard gewerkt aan democratisering van de partij. Het parlement zal dins dag bijeenkomen om de datum vast te stellen voor de verkiezing van een pre sident, de opvolger van Novotny. Alle stalinisten aanhangers van Novot ny, zullen spoedig uit alle ambten in re gering en partij worden ontslagèn. Op pers en radio, voor het eerst volkomen vrij sinds 1948, zal een beroep wordep gedaan om op te houden met het hekex- len van het verleden en mee te werken aan de democratisering van het land. PANAMA De nationale vergade ring van Panama heeft zondag presi dent Marco Robles afgezet wegens schending van de grondwet en het uit oefenen van politieke druk. De voorzitter van de nationale ver gadering heeft vice-president Max Del- valle tot president beëdigd. Robles heeft meegedeeld dat hij het presidentiële paleis niet zal verlaten voordat zijn ambtstermijn is afgelopen, in oktober a.s. De bijeenkomst van de nationale ver gadering werd alleen bijgewoond door de oppositie. De regeringspartij had verstek laten gaan. President Robles staat op het stand punt dat het besluit van de nationale vergadering door het hooggerechtshof dient te worden bekrachtigd. De opposi tie meent dat de na'tionale vergadering de hoogste gerechtelijke instantie is. KAAPSTAD De Zuidafrikaanse tandarts dr. Blaiberg, de eerste man ter wereld op wie eert (tot nog toe) 'ge slaagde harttransplantatie is toegepast, heeft in Kaapstad kennis gemaakt met mevrouw Dorothy Haupt, de weduwe van de man, wiens hart in het lichaam van Blaiberg werd overgepaltn. De tandarts had een gesprek van een half uur met mevrouw Haupt in z'n wo ning. Vanwege zijn uitstekende licha melijke conditie zal Blaiberg zijn be zoeken aan het ziekenhuis Groote Schuur, die sinds zijn ontslag op zater dag 16 maart dagelijks plaatsvonden, verminderen. AMSTERDAM „We hebben er twee jaar opgehoopt; we hebben er vijf maanden van gedroomd en boven alle verwachting is het nu allemaal werke lijkheid geworden". Dat was dit weekeinde de reactie van prof. dr. J. Verkuyl, algemeen secre taris van de Nederlandse Zendingsraad, die de grote animator is geweest van fde actie „Kom over de brug" gehouden door protestantse kerkgenootschappen, de Oud-Katholieke Kerk en het Leger des Heils. Toen vrijdagavond laat de telex naar het hoofdkwartier van de actie het be gaf.hij bezweek onder de vracht cij fers, die moest worden overgebracht was 24,6 miljoen gulden geteld. Bui ten dit bedrag was aan giro-overschrij vingen en andere toezeggingen al an derhalf miljoen gulden binnen. Dat be tekende dat rond middernacht 26 mil joen gulden voor de actie was opge bracht. Het betekende echter allerminst het einde. In veel plaatsen werd het tellen zaterdag voortgezet; in andere werd zaterdag pas met tellen begonnen. Bo vendien moesten de giro-afschrijvingen nog binfienkomen van mensen, die op woensdag, donderdag of vrijdag het gi- roboek ter hand hadden genomen. De verwachting dat de totaalopbrengst der tig miljoen is, is daarom allerminst ir reëel. TOKIO Volgens het Noordkoreaan- se persbureau hebben nog vijf beman ningsleden van het opgebrachte Ameri kaanse inlichtingenschip „Pueblo" brie ven geschreven, waarin van de Verenig de Staten wordt gevraagd formeel ver ontschuldigingen aan te bieden. In de brieven wordt verzocht de „spionage- activiteit" toe te geven en die activiteit stop te zetten, aldus het persbureau, waarvan een uitzending werd opgevan gen in Tokio. Een van de brieven was gericht tot president Johnson. DEN HAAG De eerste zonnige zoh- dag in dit seizoen heeft velen naar bui ten gelokt. De Nederlandse wegen ver toonden, zoals de rijkspolitie het uit drukte, een zomers beeld. Voor zover bekend, heeft deze eerste topdrukte niet tot ernstige verkeersongelukken ge leid. De dodelijke ongelukken, die dit weekeinde gebeurd zijp, konden volgens de politie niet aan de drukte op de we gen toegeschreven worden. Wel heeft de zondagse exodus enkele verkeersopstoppingen veroorzaakt, on der meer op de wegen UtrechtAm sterdam, HarderwijkHoevelaken en de.rijksweg Arnhem Den Haag. Het verkeer naar Amsterdam stag neerde ongeveer ter hoogte van Abcou de. Van hier af tot de hoofdstad vorm de zich een grote file, die veroorzaakt werd, doordat het verkeer van de grote weg te langzaam in het stadsverkeer van Amsterdam kon worden opgeno men. De reconstructie op het verkeersplein was de oorzaak van filevorming op de weg HarderwijkHoevelaken. Het ver keersplein Oudenrijn, waar verkeer van vele richtingen wordt samenge voegd, stagneerde de uit het oosten te rugkerende stroom auto's. Zij het dikwijls langzaam, hebben we toch alles rijdend kunnen houden, zo zei de rijkspolitie zondagavond. Extra per soneel behoefde niet te worden ingezet. •- 4 ERMELO Op de Flevówcg onder Ermelo is in de nacht van zaterdag op gisteren een auto geslipt en over de kop geslagen. Van de inzittenden kwa men de 23-jarige J. H. Schipper uit Put ten en de evenoude A. Huisman uit Er melo om het levep. Een derde werd zwaar gewond. OEGSTGEEST De 66-jarige H. G. Keuker uit Amsterdam en zijn vrouw zijn zaterdagavond verongelukt, toen de auto, waarin zij zaten bij Oegstgeest als gevolg van een verkeerde inhaal manoeuvre over de kop sloeg. De ande re inzittenden werden gewond, van wie sommigen ernstig. HARDENBERG Vermoedelijk doordat de bestuurder een tegenligger wilde ontwijken, is zaterdagavond op de rijksweg bij Hardenberg een auto te gen een rijdende melkwagen gebotst. De achttienjarige A. Kleis en de 22-ja- rige J. Pluim, beiden uit Hardenberg, kwamen om het leven. NAPELS Prins Bernhard is zater dag per vliegtuig in Napels aangeko men, waar hij aan boord gegaan is van een hefschroefvliegtuig, dat hem naar het Amerikaanse vliegdekschip „Shan- gri-La" voor de kust van Napels heeft gebracht. Als onderdeel van de Zesde Vloot vertoeft dit schip daar voor oefe ningen. Senator Robert Kennedy heeft enor me geestdrift ontmoet in Californië waar hij zaterdag zijn campagne be gon om te worden gekozen tot demo cratisch kandidaat voor het Ameri kaanse presidentschap. De New Yorkse senator bezocht San Francisco en andere steden in Californië. Overal werd zijn verkie zingsleuze „Ik vraag u mij te helpen" door duizenden toehoorders geestdrif tig beantwoord met „Wij willen Bob by". In Stockton, een agrarische gemeen te ten oosten van San Francisco, werd Kennedy door jonge volgelingen uit zijn auto getrokken waarbij hij in de juichende menigte terecht kwam. On gedeerd, maar niet zonder kleerscheu ren moest de onthutste senator zijn toespraak voortzetten. Hij richtte zich vooral tot de jongeren en de arnisten onder zijn gehoor. „Het is onbehoor lijk", zei hij, „dat een man in Califor nië met zijn handen de velden moet bewerken zonder de hoop dat zijn kin deren later naar een universiteit kun nen". Kennedy verklaarde dat hij hoopte dat zijn kandidaatstelling de regering ertoe zou brengen haar beleid inzake Viëtnam te wijzigen. Op de vraag of het ontslag van generaal Westmore- land, de opperbevelhebber in Viëtnam, een aanwijzing zou kunnen zijn van een verandering in de Amerikaanse politiek antwoordde hij: „Ik hoop het. Als het zo is was mijn kandidaatstel ling de moeite waard". BRUSSEL Een 47-jarige mijnwer ker heeft zaterdagnacht te Zittaart, een dorp nabij Geel in de Belgische Kem pen, zijn 39-jarige echtgenote, zijn 18- jarige zoon en zijn dochters van 13 en 5 jaar met bijlslagen om het leven ge bracht en zich vervolgens zelf opge hangen. De man moet in een vlaag van verstandsverbijstering gehandeld hebben. Hij was reeds enige tijd ziek en leed aan neerslachtigheid. ADVERTENTIE (Van onze correspondent) BONN Opnieuw kraakt de Westduitse regeringscoalitie van christen-de mocraten en sociaal-democraten in haar voegen. De minister van Binnen landse Zaken, Paul Lücke, christen-democraat, dreigt met aftreden, omdat de sociaal-democraten de overeengekomen hervorming van het kiesstelsel op de lange baan willen schuiven. Wanneer de invloedrijke Lücke, mi nister sinds 1957, zijn dreigement in derdaad uitvoert is het denkbaar dat meer christen-democratische ministers hun ontslag aanbieden en dat het coali tiekabinet ineen stort. Bij de regeringsvorming, eind 1966, waren de partijdelegaties overeen geko men voor de verkiezingen van septem ber volgend jaar een nieuw kiessysteem (volgens het districtenstelsel) vast te leggen in de grondwet. Dit kiesrecht dat pas in 1973 in werking zou treden, zou leiden tot een tweepartijenstelsel met een duidelijke regeringsmeerder heid en een krachtige oppositie. De kleine liberale partij (FDP) zou erdoor ten dode zijn opgeschreven. De geestdrift in het sociaal-demo cratische kamp voor deze hervorming is nooit groot geweest. Vele sociaal-de mocraten vreesden dat de SPD dan voorlopig een kans zou maken de re gerende partij te worden. Bovendien zou het districtenstelsel sterk in het nadeel van de SPD werken. Het verzet tegen de coalitie-afspra ken werd nog scherper door de bittere noodzaak voor de sociaal-democraten, om, met de verkiezingen in het voor uitzicht hun partij een eigen gezicht te geven. Minister Lücke, die altijd een groot voorrechter is geweest van samengaan met de sociaal-democraten en van het nieuwe kiessysteem zwaait nu met de portefeuille. Hij meent dat de sociaal democraten de coalitie-overeenkomst hebben verbroken; de socialisten daar entegen zeggen dat de coalitie-afspra ken alleen bindend zijn voor de toen malige onderhandelaars, maar niet voor de partij als geheel. Eerst Bondskanselier Kiesinger en na hem vele andere christen-democra tische politici hebben Lücke bezworen om zijn besluit nog op te schorten. Vandaag bespreekt hij zijn bezwaren met de topfiguren van de christen-de mocratische partij en vyqensdag be raadslaagt het kabinet 0V(« d# kWestie. BREMEN Met een jachtgeweer heef de in Bremen wonende Nederlan der Wiert K. (43) zaterdag z(jn vijftien jarige Duitse vriendin Ingrid Ratke doodgeschoten. Daarna probeerde K. zichzelf door het hoofd te schieten, maar het tweede schot uit het dubbelloopswapen ging niet af. Het liefdespaar wilde zelf moord plegen, omdat de orzders van het meisje zich verzetten tegen een hu welijk tussen haar en de veef oudere man. Vader Ratke had al een aanklacht in gediend en bij rechterlijke beschikking was K. zijn liefdesverhouding met het minderjarige meisje verboden. Zaterdagmorgen vroeg probeerde de politie toegang te krijgen tot K.'s een- kamerflat in Bremen. Een agent klom via de flat van de buren op het balkon en sommeerde K. open te doen. De Ne derlander riep: „Ik kom..." maar even later viel een schot. K. had het meisje, dat op een divan lag, doodge schoten. Het paar had op het punt gestaan een ein de aan zijn leven te maken, maar was door de politie verrast. In de flat vonden de agenten een grote hoe veelheid slaaptabletten en een af scheidsbrief. De milde en zonnige zondag was gisteren een onverwachte surprise, waar Nederland verrast van opkeek en waarvan velen dankbaar hebben geprofiteerd. Heel wat stedelingen trokken per auto naar buiten, hetgeen grote drukte op de wegen veroorzaakte, en de thuisblijvers zochten zoveel moge lijk de parken op. Hier een beeld van het Vondelpark in Amsterdam, waar de jeugd zich in de zandbakken opperbest vermaakte, terwijl de ouderen zich koesterden in de voor jaarszon. SAIGON Van welingelichte zijde in Saigon is vernomen dat generaal William Westmoreland, die ztfn functie van commandant der Amerikaanse strijdkrachten in Viëtnam gaat verwis selen voor die van chef van de Ameri kaanse landstrijdkrachten, begin mei uit Saigon zal vertrekken. Twee namen worden genoemd voor de opvolging van Westmoreland: die van generaal Creighton Abrams, op het ogenblik Westmorelands plaatsver vanger, en generaal Bruce Palmer, be velhebber van de Amerikaanse land strijdkrachten in Viëtnam. In een gevecht ten noordwesten van Saigon hebben zondag 11 Amerikanen en 35 Viët-Congleden het leven verlo ren. Drieëndertig Amerikanen werden gewond. De Amerikanen kregen in de strijd steun van tanks, artillerie, vlieg tuigen en helikopters. Vijftig kilometer ten zuiden van de hoofdstad liet de Viët-Cong na vijf uur strijd met twee Amerikaanse compag nieën negen doden op het slagveld ach ter, terwijl twee rebellen gevangen wer den genomen. Aan Amerikaanse zijd» vielen 34 gewonden. Ondanks het slechte weer zijn zon dag de bombardementen op Noord-Viët- nam voortgezet. Er werden doelen rond Hanoi, Haiphong, Dien Bien Phoe en in het zuiden van het land aange vallen. LA BE (Guinea) De staatshoofden ^an Je Westafrikaanse republieken 'Mauretanië, Senegal, Mali -en Guinea hebben zondag in de Guinese plaats Labe besloten tot vereniging van hun landen in een „Organisatie van staten aan de rivier de Senegal" (OERS). President Sekou Touré van Guinea it tot voorzitter van de organisatie geko zen. De vier presidenten hebben de hoop uitgesproken dat de in april in Monrovia (Liberia) te houden topconfe rentie van West-Afrikaanse staten zal leiden tot de oprichting van een West afrikaanse economische gemeenschap. BERGAMO (Italië) In de bergen bij Bergamo zijn zeven jonge Italiaan se alpinisten bedolven onder een lawi ne. Reddingsploegen zoeken naar hen, maar er bestaat weinig hoop op redding. In 't noorden van Zuid-Slavië zijn bon dag in de omgeving van Podmojofskom acht bergbeklimmers onder een lawine geraakt. Vier leden van het gezelschap kwamen om het leven. De anderen zijn gered en overgebracht naar het zieken huis van Ljoebljana. WENEN Aartshertog Otto von .Habsburg, oudste zoon van de laatste Oostenrijkse keizer, heeft afstand ge daan van zijn rechten als hoofd van het huvs Habsburg ten gunste van zijn jon gen? broer Robert, zo beweert het Oos tenrijkse biad „Wiener Montag". Otto zou met de „abdicatie" zijn te rugkeer naar Oostenrijk, waar h(j zich wil vevstigen, willen vergemakkelijken. Hij heeft reeds beloofd zich in Oosten rijk van elke politieke activiteit te zullen onthouden. Aartshertog Robert von Habsburg werkt op een bank in Parijs. (Van onze weerkundige medewerker) \7'olkomen onverwacht is de tempe ratuur gisteren in een drege zui delijke luchtstroming opgelopen tot een niveau van 19 tot ruim 21 graden. In Apeldoorn en Doetinchem werd een maximum van 20 graden bereikt. Schiphol haalde 21 graden en Zutphen zelfs 21,5 graden. Aan zee, bijvoor beeld te Vlissingen, bleef het kwik steken bij 13 graden. Er zijn geen records gebroken, want in 1961 was het op de 17e maart, dus nog iets eer der in de tijd, net zo warm: Apeldoorn registreerde toen 20 graden, Twente 21 en Venlo 23 graden. De warmtegolf deed zich voor tus sen een krachtig hogedrukgebied bo ven de Karpaten en een diepe depres sie ten noordwesten van Schotland. Op de Canarische eilanden en op Majorca was het met 22 graden nauwelijks war mer dan bij ons. De temperatuur vertoont nu weer geleidelijk een neiging tot dalen bij het overtrekken van een koufront van de Britse eilanden, dat hier en daar een bui veroorzaakt. Vanmiddag wordt het in Gelderland niet veel warmer meer dan 13 a 15 graden en morgen gaat er wellicht opnieuw een graadje af.

De Vallei | 1968 | | pagina 1