Sterk spelende Nederlanders versloegen W.-Duitsland: 1-2 Nederlandse voetbaljeugd verloor van Zweden: 1-2 Nieuwe Daf-racer ingeschreven voor Grand Prix te Barcelona Ex-prof Bart Solaro boekte als „amateur enkele opzienbarende prestaties Toekomst biedt echter maar heel weinig perspectief DWS heeft zijn Hongaarse trainer Zalai ontslagen F.C. Twente verloor in Bradford Noor Björn Tveter eerste in Kirkeness Belg Reybroeck won tweede etappe Prins Bernhard bij Spelen in Mexico jurysecretaris Claude Laurent komt met Daf-Gordini uit in de Alpenrally Bril arbiter bij duel Mildberg-Martin DWS-er Borghuis naar Amerika Aske schakelde Santana uit Okker in Zuid-Afrika als derde geplaatst Schorsing van Dawn Fraser in discussie Militair elftal in de eindronde Schitterend Opnieuw zaak Defensief Spaanse amateurs klopten Engeland Serie van twintig wedstrijden Supervisie van Daf Met Gordini-motor 11 Geen klimmer Beetje sport Geen kans Onvoorstelbaar Dagenlang Gesprek Ronde van Catalonië 9 DONDERDAG 28 MAART 1968 MARBURG De leeggespeclde spe lers van het Nederlandse militaire elf tal bezaten gistermiddag toch nog de kracht om trainer Jan Zwartkruis triomfantelijk op de schouders te ne men. Zij hadden zich geplaatst voor de eindronde van het militaire kampioen schap. dat in juni te Bagdad wordt af gewerkt. Vijfduizend toeschouwers had den daar tot huh ontsteltenis gezien, dat de als favoriet gestarte Westduitse mi litaire ploeg naar een nederlaag van 12 werd gespeeld, in een door Oranje uitstekend gespeelde wedstrijd. De Westduitse wapendragers waren in het veld gekomen met de gedachte onmiddellijk met de onbevangen spe lende Nederlanders af te rekenen, na het door hen op 13 maart in Eindhoven afgedwongen gelijke spel. Een lichte on derschatting, die hen duur te staan is gekomen was het gevolg. Het veel aanvallende militaire Neder land, met een ijzersterke verdediging en een doelman Van Beveren in groot se vorm, speelde een uitstekende wed strijd. In de zesde minuut was het Jeu- ring van Twente, die in de doelrichting vuurde. Via de voet van de Duitser Dor re kreeg hij de bal terug, die hij ver volgens tussen de palen knalde: 01. Jan van Beveren: schitterend werk DEN BOSCH De oefenwedstrijd van de Nederlandse voetbaljeugd (16-18 jaar) tegen Zweden heeft in het stadion De Vliert te Den Bosch geen grootse indruk gemaakt. Vooral de Nederlandse aanval, waarin alleen de Velox-speler Van den Berg nu en dan tot een behoorlijk schot kwam, was zwak, hetgeen leidde tot de nederlaag van 21. Door het slordige plaatsen hadden de Zweedse verdedigers het gemakkelijk. Alle Individuele pogingen om een opening te vinden eindigden in hun voordeel. Ook het Zweedse samenspel had niet veel om het lijf, maar het had door toe passing van de lange dieptepass het voordeel van een hoger tempo. Uit een van die snelle tegenstoten kreeg Persson na tien minuten een kans die hij goed schietend niet onge bruikt liet: 0-1. De Nederlanders be hielden wel een meerderheid, maar ze bleven zich voortdurend vastlopen, zo dat de Zvtfeedse doelverdediger vrijwel niets te doen kreeg. In de tweede helft was een van die weinige Zweedse tegenstoten in de vijf de minuut weer raak door een ver schot van middenvoor Gustafsson: 0-2. De Oranjejeugd ging daarna wat fanatieker werken en twee minuten later had Van den Berg met een goed schot succes: 1-2. Zweden legde daarna nog meer het accent op de verdediging tegen het tot het einde overheersende Nederland. De aanval was echter te zwak om de Zweedse doeman in moeilijkheden te brengen, zodat het 1-2 bleef. BRADFORD De Enschedese ere divisieclub FC Twente heeft woensdag avond in het Engelse Bradford met 3-1 verloren van de vierde-divisieclub Bradford City. Bij de rust hadden de Engelsen een voorsprong van 2-1. FC Twente nam reeds na acht minu ten de leiding door een doelpunt van Pahlplatz, maar de Engelsen herstel den zich snel. Met vaak sterk aanvals- spel werd de Twentse verdediging uit- eengespeeld en Rackstraw en Leighton scoorden. In de rust veranderde FC Twente de ploeg op niet minder dan zeven plaatsen, doch dit kon niet ver hinderen dat Bannister in de 46e mi nuut reeds Bradford's derde doelpunt scoorde. I KIRKENES De Noor Björn Tveter heeft woensdag in Kirkenes een schaats wedstrijd over twee afstanden op zijn naam gebracht. Op de 1.500 meter deel de hij de eerste plaats met de Zweed Johnny Höglin (beiden 2.11.0) en op de 5.000 meter werd hij derde achter Per Willy Guttormsen en Oerjan Sandler. Keès Verkerk werd op de 1.500 meter vierde en op de 5.000 meter achtste. Uitslagen: 1500 meter: 1. Tveter (Noorw.) en Höglin (Zwe.) beiden 2.11.0, 3. Oerjan Sandler (Zwe.) 2.12.7, 4. Verkerk (Ned.) 2.12.9, 24 Jan Bols (Ned.) 2.24.7. 5000 meter: 1 Per Willy Guttormsen (Noorw.) 7.42.3, 2. Oerjan Sandler (Zwe.) 7.48.8, 3. Björn Tveter (Noorw.) 7.49.3, 4. Johnny Hüglin (Zwe) 7.50.7. 5 Fred Anton Maier (Noorw.) 7.55.7, 8. Verkerk (Ned.) 7.57.0. Totaal klasse ment: 1. Tveter 177,980, 2. Johnny Höglin 178.707, 3. Guttormsen 179.764 en 7. Verkerk 180.967. Er waren tweeduizend toeschouwers. De opstelling van het Nederlandse jeugdelftal was: Stoop (VUC); Niewen- hof (Elinkwijk), Van der Woude (AZ '67). Visser (Sparta) en Drijver (DFC); Van der Sluijs (CVV) en Van den Berg (Velox), De Koning (Ajax), De Jong (Eindhoven), Husers (AFC) en De Groot (Cambuur). De Duitse militairen begonnen een heftig offensief, doch Nederland bleef overeind, mede door een paar schitte- rende reddingen van Van Beveren, ter wijl Hulshoff en Ati Graaumans naar een heldenrol groeiden. De uitstekende Geurten van MVV wist zich, evenals de hevig op zijn huid gezeten Jan Klijnjan, kansen te scheppen, die echter voorlo pig niet werden benut. In de tweede helft werd dat anders. Rensenbrink, na de rust ingevallen voor Van de Loop, kreeg de bal in vrije po sitie en met een diagonaal schot werd de overigens goede Duitse doelman Ry- nio in de 67ste minuut opnieuw versla gen (0—2). Nederland, dat op balbezit spelend het spel wist te vertragen, werd in het defensief gedrongen. Met de rug tegen de muur spelend moest Nederland toe staan, dat Hartel de stand 12 kon brengen. Doch verder brachten de te genstanders het, ondanks hardnekkige pogingen, niet. De Nederlandse ploeg was als volgt samengesteld: doel: Van Beveren (Sparta); Achterberg (Twente), Huls hoff (Ajax), Graaumans (NAC), Van Essen (Telstar); Jeuring (Twente) en Rijnders (NAC); Klijnjan (DFC), Van der Kuylen (PSV), Geurten (MVV) en Van der Loop (Sint Truiden). SABADELL De Belg Reybroeck heeft woensdag de tweede etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. Hij legde de-175 km van Figueras naar Sa- badell af in 4 uur, 58 min., 25 seconden. De uitslag was verder: .2. Eddy Merckx (Belg.) z.t.; 3. Mariano Diaz (Sp.) 4.58.41; 4. Letemeyer (Fr.) 4.58.53; 5. Mealli (It). 4.58.59; 17. Den Hartog (Ned.) zt; 39. Haast (Ned) z.t. MEXICO STAD Prins Bernard en prins Philip, de hertog van Edin burgh, zullen deel uitmaken van de jury bij de hippische nummers van de Olympische Spelen, die in oktober in Mexico-stad worden gehouden. Het or ganisatiecomité van dé Spelen heeft bekendgemaakt dat prins Philip de plaats van voorzitter van de jury zal bezetten en prins Bernard die van se cretaris. Tot nu toe hebben 13 landen inge schreven voor de hippische nummers, met in totaal 120 ruiters". SABADELL Het Spaanse ama teurvoetbalelftal heeft woensdag im Sabadell voor 20.000 toeschouwers de eerste kwalificatiewedstrijd tegen En geland voor het Olympisch toernooi met 1-0 gewonnen. Ortega maakte in de eerste helft het enige doelpunt. EINDHOVEN Twee DAF-racers zi,in deze week naar Spanje getrans porteerd om deel te nemen aan de Grand Prix van Barcelona voor formu le I en II wagens. Ze worden gereden door de Engelse coureur Mark Beck- with (32) en de jeugdige Nederlander Gijs van Lennep (23). Officieel ver tegenwoordigen de Dafs het Racing Team Holland, dat van de fabriek twee exemplaren plus de nodige reserve-on derdelen in bruikleen heeft gekregen. DAF heeft de wedstrijdwagens voor experimentele doeleinden nauwelijks meer nodig. De variomatic kan, zo is gebleken, zonder bezwaar samenwer ken met motoren, die een vermogen van zo'n 100 pk hebben. Met het oog op de komende middenklassewagen, die aan 70 a 80 pk genoeg heeft, zit DAF wat het transmissiesysteem be treft dus aan de veilige kant. Voor de autosport blijven de DAF- racers interessant. Voor de fabriek zelf, als propagandamateriaal, ook. Daaarom houdt de wedstrijdafdeling van DAF, onder leiding van de ener gieke Rob Koch (32), even enthousiast als nauwkeurig toezicht op de verdere gang van zaken. Technisch blijven .de wagens onder supervisie van DAF. Voor Barcelona zijn ze in Eindhoven O Gijs van Lennep in de Daf-racer. Links Mike Beckwith. met zorg geprepareerd en in de oran jekleur van het Racing Team overge spoten. De Cossworth-machine, een fel opgevoerde race-versie op basis van de Anglia-motor, ontwikkelt ongeveer 115 pk bij 9500 toeren. De toerenteller laat zich desnoods doordrukken tot 10.500. De topsnelheid is circa 210 km/uur. Hoe de DAF het er in Barcelona zul len afbrengen, is een kwestie van af wachten. „We moeten eerst even accli matiseren en stellen ons er liever nog niet te veel van voor", zei Rob Koch ons deze week toen we in Eindhoven waren. De wagens stonden klaar voor het vertrek en de twee coureurs waren aainwezig om samen met Koch en de vice-voorzitter van het Racing Team, Ben van Marken, krijgsraad te houden. Na Barcelona volgt nog een reeks van ln het KNVB-sportcentrum te Zeist is gisteren weer een centrale training gehouden. De foto toont een groep kan didaten voor de oranjeformatie met hun trainer. V.l.n.r. Moulijn, Suurbier, bonds coach George Kessler, Israël, Jansen en Muller. een twintig wedstrijden, o.a. op 21 april in Pau en op 25 mei is Monto Car lo die voor de DAF-racers wellicht de spectaculairste zal zijn. De bekende Franse rallyrijder Clau de Laurent, die al vier jaar voor DAF uitkomt, hebben we ook in Eindhoven ontmoet. Hij heeft de beschikking ge kregen over een DAF 44 rally-uitvoe ring, die met een Renault Gordini 1100 is uitgerust. In september doet Laurent met de DAF-Gordini mee aan de Alpen rally, uiteraard in de categorie proto typen, omdat dit type niet gehomolo geerd is. We gaat Laurent nu met de Gordini-versie voor de Tulpenrally trai nen, maar hij neemt er met een „55" aan deel. Voor sportieve rijders komt er na verloop van tijd een DAF-Gordini in 'n beperkte serie uit. Wanneer deze felle versie (topsnelheid ruim 160 km/uur) wordt geïntroduceerd, is niet bekend. Vermoedelijk wordt hiervoor de coupé uitgekozen, die zich van de gewone „55" best door wat meer vermogen had mogen onderscheiden. DEN BOSCH Tqdens de eerste krachtmetingen in het pas begonnen wieier- seizoen verraste de keihard trainende Brabantse timmerman Bart Solaro (28) de gretig op winst beluste amateurs in dit Olympisch jaar; triomfator in de Ronde van Zuid-Holland, vierde in de Omloop van de Baronie, vijfde in de Ster van Zwolle, overwinningen in criteria. Toch biedt de toekomst weinig perspectief. Hij is enkele maanden slechts, in 1964 beroepsrenner geweest. „Ik dacht daar verder niet by na. Ik hoopte als prof een paar centen te verdienen, maar dat viel enorm tegen. Misschien een ge brek aan klasse, of zo. In elk geval ben ik er toen meteen mee gestopt. Ik vond er niets meer aan". Toch kon hij hel fietsen niet laten, maar de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) handhaaft in dergelijke gevallen zeer streng de internationale re glementen. Twee jaar moest Solaro wachten voordat hij weer een amateurlicentie kan krij gen. In die wachtperiodc snelde hij als lid' van de R.-K. Nederlandse Wielerbond (ook wel „wilde bond" geheten) van de ene overwinning naar de andere, aldus toch nog zeer redelijk financieel profijt trekkend van zyn sport. Het vorige seizoen noteerde de KNWU hem weer op de lijst der amateurs. Solaro deed het lang niet slecht: vele ereplaatsen in criteria, etappezege in de hoogge- waardeerde Toer van Olympia, waarin tenslotte een valpartij hem kansloos maakte. «Dit seizoen vestigde hij in de eerste wedstrijden al de aandacht op zich. Maar veel ambities mag Solaro niet meer koesteren, omdat de internationale wetten de weg naar de top versperren voor een amateur, die ooit in een onbezonnen bui een proflicentie heeft aangevraagd. Ondanks de omstandigheid, dat menige ama teur semiprof, in feite aanmerkelijk meer verdient aan zyn sport dan een bcroepsrenner. Solaro's ervaringen houden de zoveelste waarschuwing in voor amateurs, die in jeugdige overmoed menen dat het de hoogste tijd is over te gaan naar de profs. Tussen amateurs en beroepsrenner gaapt een kloof, die niet zelden hevig wordt onderschat. Menig succesrijk ex-amateur heeft dat ondervonden. Willekeurige greep uit een veelheid van namen: Arie den Hartog, Jan Pieterse, Bart Zoet, Ed die Beugels, Rini Wagtmans. De heer Smidt, directeur der KNWU: „Niet voor niets hebben wij onlangs be paald, dat een renner minimaal 21 jaar moet zijn om prof te kunnen worden. En dan nogVaak waarschuwen wy de jonge renners die in Den Haag aan het loket komen om een proflicentie af te halen". Bij de nadering van dit nog jonge seizoen heeft Bart Solaro weer erva ren. dat wielersport gemakkelijk leidt tot verslaving. „Ik had tevoren 2500 trainingskilometers gemaakt, erg veel voor mijn doen. Vroeger toen ik de training eigenlijk veel méér nodig had, dacht ik dat twee keer in de week wel voldoende was, maar als je wat ouder bent weet je wel beter. Het laat je toch niet los, de wielersport. Het is iets heel aparts. Vaak zie je jongens die ermee gestopt zijn later weer hard trainen om terug te komen. En hoeveel oud-renners zie je niet als veteraan? Vandaag nog kwam ik Gerrit Schulte tegen, op de racefiets". Bart Solaro behoort met zijn 28 ja ren tot de oudere amateurs. Hij is wij zer geworden in een carrière, die werd gemarkeerd door stormachtige perio den. Mild glimlachend wuift hij nu bij vrouw en tweejarig dochtertje Mo nique in zijn huis te Den Bosch het verleden weg: „Dat is gebeurd. Mis schien ben ik niet altijd even verstan dig geweest. Ik heb me altijd nogal moeilijk kunnen inhouden en dat is nog wel een beetje zo. ^Maar ik heb wel ontdekt, dat je eerdér een slechte dan een goede naam hebt. De mensen overdrijven zo gauw....". Deze week ontving Bart Solaro een brief van de KNWU, die hem ten on rechte hoop gaf op een toch nog roos kleurige toekomst als amateurwielren ner. „Na overleg met wegcoach Joop Middelink" bleek hij uitverkoren om op 13, 14 en 15 april deefl te nemen aan twee wedstrijden in West-Duitsland. Beloning voor zijn opmerkelijke pres taties in het voorseizoen. Middelink: „Normaal gesproken heeft Solaro nu het recht uit te komen in de eerste de beste buitenlandse etap pewedstrijd, maar een grote moeilijk heid is al, dat de amateurs in de in de meeste gevallen niet ouder mo gen zijn dan 25 jaar. Bovendien mag hij toch niet deelnemen aan het Neder landse kampioenschap en de Spelen, omdat hij prof is geweest. Misschien is hij niet kansloos voor de Tour de L'Avenir. maar in het verleden bleek hij geen beste klimmer". Uniiedirecteur Smidt kan Solaro nog minder perspectief bieden: „Voor mij staat het vast, dat de sportcommissie hem ook niet zal selecteren voor de Ronde van de Toekomst. Vergeet niet, dat wij subsidie krijgen voor de oplei ding van topsporters en de Tour de L'Avenir is toch in de eerste plaats bedoeld voor veelbelovende jonge ren ners. Volgens de internationale regle menten mag een amateur, die prof is geweest geen deel meer uitmaken van nationale ploegen in buitenlandse wed strijden. Volgens de letter van de wet mogen we dus Solaro zelfs niet naar die wedstrijden in Duitsland sturen, maar jaHet moet ook een beetje sport blijven, nietwaar?" Bart Solaro, wiens hoop om deel te nemen aan de nationale titelstrijd sud dert op een laag pitje: „Vorig jaar, toen ik als amateur aardig had ver diend door 55 keer bij de eerste vijf te eindigen, mocht ik ook al niet meedoen. Ik las in „Wielersport" dat amateurs, die prof of onafhankelijke waren ge weest, niet mochten starten. Het zou, erg jammer zijn als dit nu nog zo was, want ik ben dit seizoen nog sneller in de eindsprint, dan ik altijd al was. Ver der ligt het Adsteegcircuit mij wel, de aankomst is op een klimmetje. Wie weet dat ik daar een kans zou maken". Die kans zal, zo staat nu wel vast, Bart Solaro niet worden geboden. Om dat hij een paar maanden beroepsren ner is geweest. De KNWU handelt niet ten onrechte zo, het internationale re glement is niet voor niets opgesteld. Bart Solaro: „Ik zal in elk geval blijven doorgaan, voorlopig. Zolang ik als amateur behoorlijk kan verdienen vind ik het wel best. Maar het is bij mij wel altijd zo geweest: zodra het geld gaat kosten, hoeft het niet meer". RÜSSELHEIM Ben Bril is door de Europese Boks Unie aangewezen om het gevecht tussen de Westduitse zwaargewicht Karl Mildenberger en de Amerikaan Leotis Martin, dat op 5 april in Frankfort zal worden gehou den, te leiden. Bril, die reeds bij enkele partijen van Mildenberger als scheidsrechter heeft gefungeerd, was voorgedragen door de Westduitse boksbond. AMSTERDAM DWS heeft zyn Hon gaarse trainer Zsiros Zalai meegedeeld dat zijn contract voor het komende sei zoen niet zal worden verlengd. Als re den geeft het bestuur van de Amster damse eredivisieclub op „dat hij, tech- hiseh gezien, niet aan de verwachtingen heeft voldaan". Wel wordt hierbij uit drukkelijk gesteld dat de werklust van Zalai boven alle lof verheven is en het besluit tot ontslag pas rfa langdurig be raad is gevallen. Secretaris Luikinga over Zalai: „Ik wil met klem vaststellen dat de werk lust van deze man onvoorstelbaar is. Wat hij allemaal voor de vereniging heeft gedaan, grenst bijna' aan het on gelooflijke. In dit opzicht valt er totaal niets op hem af te dingen. Maar daar mee is een oefenmeester er niet. Hij moet ook capaciteiten hebben om aan onze verwachtingen in het technische vlak te voldoen. En die zijn er bij hem onvoldoende uitgekomen. Nu zou ik de laatste zijn, om te beweren dat het be stuur altijd even foutloos heeft gewerkt. Ook wij hebben vergissingen gemaakt. En daarbij wil ik mezelf niet uitslui ten". Verleden week kwam het bestuur bij een om te beraadslagen, of men het contract met Zalai al dan niet zou ver lengen. Gezien bepaalde bedenkingen, die men tegen hem had, was dat een twijfelpunt geworden. „Dagenlang heb ben wij nagedacht en geconfereerd, om vooral maar niet tot een overhaast be sluit te komen. Ten slotte hebben wij de knoop doorgehakt". AMSTERDAM Gerrit Borghuis van DWS gaat morgen naar Amerika, om daar als profvoetballer voor Kan sas City te spelen. Zijn verzoek aan DWS om voortijdig van zyn contrac tuele verplichtingen te worden ontheven is ingewilligd. Borghuis denkt, dat de bond hem geen moeilijkheden in de weg zal leggen. Secretaris Luikinga van DWS noemt het „een vreemde zaak". Hij zegt: „Vier weken geleden zei Borghuis, dat hij contacten had met Amerika en wij er spoedig meer van zouden horen. Daar kwam niets van terecht". „Vervolgens, drie weken later, vroeg Borghuis mij naar zijn woonplaats De venter te komen, omdat hij daar een ge sprek zou hebben met een Amerikaan. Ook dat liep op niets uit, want die per soon liet weten dat hij plotseling ver hinderd was. Dan ga je toch twijfelen of het zuivere koffie is. Maar goed, Borghuis vroeg om onze medewerking. Daar hebben wij in toegestemd, omdat wij van het standpunt uitgaan, dat als iemand zich denkt te kunnen verbete ren hem zo weinig mogelijk moeilijk heden in de weg moeten worden ge legd." „Wel heb ik hem er nadrukkelijk op gewezen, dat hij in conclict komt met de overschrijvingsbepalingen van de KNVB, die hem zeker geen dispensatie zal verlenen. Borghuis verklaarde, dat hij dat zelf wel in orde zou maken en vertelde mij voorts dat aan DWS tele grafisch een transfersom zou worden overgemaakt. Wel, de eerste cent moet ik nog zien." Secretaris Luikinga bestrijdt het ge rucht, als zou Zalai te verstaan zijn ge geven, zelf ontslag aan te bieden, om zo voor de buitenwereld wat gunstiger naar voren te treden. „Wel hebben wij tegenover hem laten doorschemeren dat hem een ontslag boven het hoofd hing. Maar dat is iets anders dan hem verzoeken uit eigen beweging weg te gaan". Wel heeft het de hper Luikinga be vreemd, dat gisteren enige spelers hem vertelden al geruime ti#d geleden van Zalai -te hebben gehoord dat deze bin nenkort zijn ontslag zou indienen. „Dat begrijp ik niet. Tegenover ons heeft Za lai zich nooit in die zin uitgelaten". De Hongaarse trainer heeft het be stuur verzekerd, dat hij zich tot het eind van het seizoen voor honderd pro cent zal blijven inzetten. 4 NEW YORK Manuel Santana, Wimbledon-kampioen in 1966, is woens dagavond in de kwartfinales van het indoortennistoernooi in de Madison Square Garden te New York uitgescha keld door de Amerikaan Arthur Ashe. Santana won de eerste set maar de Amerikaan kwam sterk terug: 5-7, 6-3, 7-5. Naast Ashe drong nog een Ameri kaan tot de halve eindstrijden door: Clarck Graebner, die de Zuidslaviër Zeljko Franulovic met 10-8, 7-5 ver sloeg. JOHANNESBURG Tom Okker Is als derde geplaatst voor het heren-en kelspel van de internationale Zuidafri- kaanse tenniskampioenschappen, die op 1 april in Johannesburg beginnen. De lijst van de plaatsingen ziet er voor de enkelspelen als volgt uit: Dames: 1. Margaret Court-Smith (Austr.), 2. Ann Jones-Haydon (GB), 3. Verginia Wade (GB), 4. Pat Walkden (Rhod.), 5. Anette van Zijl (Zuid-Afri- ka), 6. Julie Heldman (VS), 7. Berna Vukovich (Zuid-Afrika), 8. Lea Peri- coli (It.). Heren-enkelspel: 1. Jan Lundquist (Zwe.), 2. Clark Grabner (VS), 3. Tom Okker (Ned), 4. Bob Hewitt (Zuid-Afri ka), 5. Marty Riessen (VS), 6.. Kan Fletcher (Hong Kong), 7. Bod Maud (Zuid-Afrika), 8. Ray Moore (Zuid-Afri ka). SYDNEY De Australische zwem- bond overweegt de schorsing van tien jaar van de zwemster Dawn Fraser op te heffen. De winnares van de 100 meter vrije slag bij de Olympische Spelen van Melbourne, Rome en Tokio werd deze straf opgelegd naar aanleiding van haar ontoelaatbaar geachte ge drag tijdens de Spelen in 1964 van To kio. Gelijk met de wereldrecordhoudster werden nog drie leden van de Australi sche Olympische ploeg geschorst; Lin da McGill (vierv jaar), Nan Duncan en Mariene Dayman (drie jaar). Syd Grange, secretaris van de Austra lische zwembond, deelde mee, dat de bond van New South Wales volgende maand tijdens een vergadering van de bond zal voorstellen om de schorsing van Dawn Fraser op te heffen.

De Vallei | 1968 | | pagina 15