Bevolking Kesteren vecht voor behoud van enige huisarts Het had zo mooi kunnen zijn Brandweer benoemde ere-lid ÉHhH „IEDEREEN IS BLIJ, DAT WE AAN DE DEUR KOMEN" STV-Climax krijgt in promotie- strijd weer hulp van zijn crack GVW op 2e paasdag in duel met DOS' 01 Sportpark Panhuis wordt zes weken gesloten Allen Weerbaar kampioen door zege op SKF Hemur-Enge contra Telstar 1 REQUESTED EIS HANDTEKENINGEN ONDERWEG NAAR DE MINISTER Simavi-collecte Bromfietser viel tegen luxe auto Jeugddienst in Cunerakerk Firma C. Mol opende nieuw winkelpand Armblessure van Henk Vermeer genezen Inbraak bij Kimberly Clark opgehelderd Grote sportontmoeting op Panhuis Technisch union polaris matrassen UIT HET ZAKENLEVEN RHENEN DONDERDAG 2o oS RHENEN/ACHTERBERG Tijdens de jaarlijkse algemene ledenverga dering van de vrijwillige brandweer in de buurtschap Achterberg is de oud- ondercommandant de heer G. van En gelenburg, die nog niet zo lang geleden werd onderscheiden met de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, wegens veertig jaar trouwe dienst, benoemd tot erelid van de vereniging. De heer Van Engelenburg was vanaf de oprichting penningmeester. Hij is nu ook afgetreden als bestuurslid. Tot op volger in het bestuur werd gekozen de heer R. van Gesink. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat er weinig branden zijn ge weest in 1967. Het materieel bevindt zich in goede staat. Binnen enkele jaren zal de autospuit echter aan vervanging toe zijn. ADVERTENTIE Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Zeer geachte redactie. Naar aanleiding van het verslag ji. maandag in uw dagblad van het geza menlijk concert van zaterdag 16 maart zou ik gaarne enkele opmera kingen wil len plaatsen in dit zelfde blad. Uw verslaggever heeft bij zijn zgn. kritische opmerkingen de klok wel ho ren luiden, maar weet niet waar de klepel hangt. Hij heeft vergeten dat al deze mensen, die op het podium aanwe zig waren, amateurs waren en dat de zelfde mensen om tot een dergelijk re pertoire te komen, maandenlang twee avonden per week gegeven hebben (dan is het geschrijf van maandag j.l. more- Is afbraak). Dat onze plaatselijke harmonie in de ere-afdeling speelt, is genoemde schrij ver waarschijnlijk onbekend, dit gezien zijn uitlatingen over een goed orkest voor marsen. Hij zou er goed aan doen. een volgende keer eens naar een con cours van harmonie- en fanfarekorpsen te gaan, uitgeschreven door de federatie. Misschien hoort hij dan ook enkele klassieke werken, waar de muzikanten met evenveel plezier hun concoursnum mers spelen als hun marsen. Dat u schoonheidsfoutjes vermeldt is prima, ie dere vereniging staat open voor opbou wende kritiek, maar aan afbraak heb ben wij niets. Als genoemde muziek niet voor har monie en fanfare is bedoeld, waarom is het dan wel voor genoemde orkesten ge arrangeerd? Vele korpsen in Nederland spelen dergelijke werken, de een beter dan de ander, maar genoemd orkest is hiervan lang de slechtste niet. U vond de Rombom kinderachtig en irriterend; met uw muziekkennis moest u weten, dat <ht stuk lang niet gemakkelijk was. U, geachte Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, verblijf ik, Hoogachtend, D. J. Bouman, Talmastraat 6, Veenendaal. Natuurlijk is onze muziekrecensent er van uitgegaan, dat bij de uitvoering een aantal mensen op de planken stond, die muziek en zang beoefenen voor hun liefhebberij. Bij vertolking door be roepsmusici hadden totaal andere maat staven aangelegd moeten xoorden. Zijn waardering overigens spreekt overdui delijk uit de kop van het artikel, dat het tegendeel aantoont van hetgeen de briefschrijver suggereert, dat onze mu ziekmedewerker totaal geen waarde ring aan de dag legt voor een uitvoe ring van dit formaat. Aanhankelijkheid voor een bepaalde vereniging is loffe lijk, het is de pijler waarop het voort bestaan van een vereniging rust, maar dat betekent niet, dat begrippen als zelfkritiek en een streven naar het leve ren van een betere prestatie, dan naar de achtergronden geschoven kunnen wor de. Red.) VEENENDAAL In de week van 1-6 april a.s. wordt ook in Veenendaal de jaarlijkse SIMAVI-collecte gehouden. Vele dokters en verpleegsters in de tropenlamden zetten hun persoon en hun kennis in voor de hulp aan men sen, die aan vaak afschuwelijke ziekten lijden, veroorzaakt door onhygiënische toestanden en ondervoeding, door on kunde en verkeerde behandeling. Duizenden mensen komen zonder ook maar één dubbeltje op zak naar de zie kenhuizen en poliklinieken, "naar dokters en verpleegsters, in de hoop van hun ziekten en kwalen te worden verlost. Velen werden bijtijds gered. Maar ook velen stierven, zonder dat er een dok ter aan te pas kwam. SIMAVI helpt waar zij kan. SIMAVI wil gaarne van de bijeen gecollecteerde gelden steeds meer ongelukkige zieke mensen redden door het schenken van medicijnen, instrumenten, verbandmid delen, verplegingsartikelerL Iedere dok ter en verpleegster, die in tropenland een verantwoord stuk werk doet, wordt door SIMAVI voorzien van het onont beerlijke materiaal. Er wordt niet gevraagd naar geloof en er wordt niet gekeken naar huids kleur. Hoe groter uw offer, hoe méér hun le venskans!! SIMAVI Oomité Veenendaal KESTEREN De bevolking van Kesteren heelt spontaan gereageerd op een publikatie over het mogelijke vertrek van de enige plaatselijk huisarts, dorkter M. Keur, die genoodzaakt is zijn praktijk op te geven als de Rhe- nense apotheker dr. H. Deys in Kesteren de geneesmiddelenvoorziening ter hand zal mogen gaan nemen. De inwoners en de arts dreigen de dupe te wor den van de nieuwe wet op de geneesmiddelenvoorziening, maar men neemt er in Kesteren geen genoegen mee. Gisteren werden in het rustieke dorp huis- aan-huis handtekeningen verzameld, die vergezeld van een rekest aan de mi nister van Sociale Zaken, de heer B. Roolvink, zullen worden gezonden. De drie plaatselijke kruisverenigingen hebben zich reeds in een rekest tot de minister gewend. De Kesterense arts, dokter A. Zan- ddjk, die ongeveer negen maanden ge leden zijn praktijk neerlegde, heeft sinds die tijd als waarnemer dokter M. Keur, die genegen is de apotheekhou- denide praktijk over te nemen. De nieuwe wet vormt echter een ernstige handicap en stelt apotheek H. Deys uit Rhenen in de gelegenheid de genees middelenvoorziening in Kesteren ter hand. te nemen. Dokter Keur moet dan zijn apotheek sluiten. Toen bekend werd, dat de apotheek- houdende praktijk in Kesteren van eige naar zou gaan veranderen, reageerde de Rhenense apotheker dr. H. P. Deys: „Dan ga ik de geneesmiddelenvoorzie ning in Kesteren verzorgen." Dokter Keur, de adspirant-opvolger van dokter Zandijk liet vervolgens weten dat hij de praktijk dan niet zou overnemen. „Als ik de apotheek niet kan overne men, is het economisch onverantwoord om de praktijk van dokter Zandijk voort te zetten", vertelde dokter Keur. De arts wacht nu al ruim negen maanden op de uitspraak in hoger beroep door minister gunstig te beïnvloeden. De van de minister in het voordeel van de apotheker is, vertrek ik uit Kesteren", merkte dokter Keur resoluut op. De ruim 2300 inwoners van Kesteren zullen dan zijn aangewezen op artsen uit de omliggende gemeenten, terwijl men voor geneesmiddelen naar de apotheek in Rhenen zal moeten. De handtekeningenactie is er op ge richt, evenals het request van de kruis verenigingen, om het besluit van de minister gunstig te benvloeden. De bevolking is unaniem van mening dat dokter Keur moet blijven. „Wat moeten we in Kesteren begin nen zonder een apotheek en een arts", merkte gistermiddag één van de da mes op, die handtekeningen aan het VEENENDAAL Maandagmiddag wilde de bromfietser G. V. uit Veenen daal op de Kerkewijk in zijn woonplaats een andere bromfietser inhalen hoewel de doorgang wel wat te nauw was om dat laatstgenoemde al enige fietsers voorbijreed. V. kwam hierdoor in aan raking met de andere bromfietser en viel tegen de geparkeerde auto van W. de K. Beide voertuigen werden licht be schadigd. V. en De K. zullen het eens proberen te worden over de schadere geling. RHENEN In de Cunera-kerk wordt zondag 31 maart een jeugddienst gehou den. Ds. B. Bordewijk uit Schaarsber- gen zal deze dienst leiden. In deze dienst zingt hij met gitaar. Het Arn hemse Jeugddienstkoor en Leo van Stempvoort zullen aan deze dienst me dewerking verlenen. Na afloop is er ge legenheid om over de dienst te praten. RHENEN Op de hoek van de Ach- terbergsestraatweg - Wilhelminastraat opende de firma C. Mol en Zonen gis teren een gloedniew winkelpand in verf, verfwaren, behangsels en alles wat er op het gebied van het schilders bedrijf te koop is. De nieuwe zaak met een enorm front langs beide straten heeft een oppervlakte van maar liefst 250 m2. Met kantoren, houtafdeling en glasopslag meegerekend komt de firma op een totaal oppervlakte van circa 900 m2. Namens het gemeentebestuur kwam het college van burgemeester en wet houders de gelukwensen aanbieden. De Rhenense Middenstand Centrale, waar van de heer C. Mol sinds kort bestuurs lid is, werd vertegenwoordigd door de heren Drost, De Rhoter en Smit. Het nieuwe winkelpand is een vervolg op een klein winkeltje, dat ongeveer zesendertig jaar geleden werd gesticht door de heer C. Mol Sr. Aan de over kant van de straat wordt momenteel gebouwd aan een bloemenzaak en pal tegenover het geopende pand van de fir ma Mol komt een vestiging van het Veenendaalse automobielbedrijf firma Wed. De Haas. Het gemeentebestuur overweegt om in de buurt van dit nieu we winkelcentrum een parkeerplaats aan te leggen. Zeer veel zakenrelaties kwamen hun gelukwensen aanbieden, die vergezeld gingen van bloemen, bloemstukken en fruitmanden. Het interieur is royaal van opzet met veel kunstverlichting en wordt door de enorme etalageruiten langs de gehele gevel ruimschoots voorzien van dag licht. verzamelen was. „Vooral voor de ou dere mensen zou het een ernstige han dicap betekenen als zij hun recepten naar de apotheek in Rhenen moeten gaan brengen. Tijdens de wintermaanden is dit hele maal ondoenlijk, vooral als men niet beschikt over een auto. Het vertrek van dokter Keur zou een ramp beteke nen voor Kesteren. De minister mag de ze beslissing eenvoudig niet nemen." De dame geeft te kennen, dat de actie een spontaan onthaal vindt bij de dor pelingen. „Iedereen is blij, dat we aan de deur komen", zegt zij. In spanning wacht de bevolking van Kesteren nu op de beslissing van de minister. Intussen leeft men mee met dokter Keur, die bij de bevolking be kend staat als een uiterst sympathieke arts. Kesteren zal zich met alle moge lijke middelen verzetten tegen zijn ver trek, dat staat vast. VEENENDAAL Vorig jaar heers te er in de Veenendaalse tafeltennis wereld grote vreugde. Na zes jaar was er eindelijk weer een overgangsklas senSTV-Climax. Via een ongeslagen kampioenschap en sublieme resultaten in de promotie wedstrijden gelukte het de eerste uit gave van de tafeltennisvereniging een plaats te veroveren in deze afdeling. Maar dit seizoen fonkelde opnieuw de ster van STV-Climax aan het tafel- tennisfirmament. Een Veenendaals trio greep de titel in de overgangsklas se en komt zaterdag samen met vijf andere teams uit in de eerste promo tiewedstrijden, met als inzet een plaats in de hoofdklasse. Eclatante successen dus van STV- Climax. De Veenendalers zouden ech ter niet zo pijlsnel tot de top zijn door gedrongen. wanneer zij vorig jaar geen versterking hadden gekregen van Henk Vermeer, de Woudenberger die na en kele jaren in de ereklasse de kleuren verdedigd te hebben van SVE-Utrecht, weer de wens te kennen had gegeven om terug te keren naar STV-Climax. Voor het einde van de vorige compe titie had Vermeer de toezegging ge daan weer voor STV-Climax uit te zul len komen, maar hij stelde hierbij één voorwaarde, namelijk dat de Veenen dalers beslist de overgangsklasse moesten bereiken. Welnu, men ver plaats in de afdeling en het lidmaat schap van de Woudenbergse crack was een feit. Genspireerd Vermeer heeft zich een importante versterking getoond in dit seizoen, want opnieuw mocht de Veenendaalse formatie de (kampioens)champagne- flessen ontkurken toen ze met nog twee matches te spelen de titel be machtigde. Het sterke spel van Henk Vermeer heeft zijn collega's, Van Wely en Vos, ongetwijfeld genspireerd, want toen hij na het behalen van de kampioens titel te kampen kreeg met een armbles sure moesten Van Wely en Vos het in de twee nog te spelen competitiewed strijden zonder hem stellen en zij ver loren deze matches dan ook. In de promotiepoule, waarin zater dag de eerste wedstrijden worden ge speeld, kan Vermeer echter weer uit komen en dat is uiteraard een gelukki ge omstandigheid voor STV-Climax dat het zonder enige twijfel zeer moei lijk zal krijgen in deze matches. Vermeer blesseerde ?ich in een acht- kamp in Arnhem (waar hij overigens wederom de eerste plaats voor zich op eiste) en moest onmiddellijk onder be handeling van een masseur. Op advies van de masseur heeft hij maandag zijn eerste oefenpartij ge speeld en ondervond naar hij ons gisteravond meedeelde geen hinder meer van zijn blessure. Jeugdkampioen Zaterdag speelt STV-Climax een thuiswedstrijd tegen Phoenix uit Delft, dat kampioen werd in de overgangs klasse van dat district. Het is een zeer jong team, waarin onder andere de Ne derlandse jeugdkampioen Hogendorp speelt. In de groep van STV-Climax zijn naast de Veenendalers ingedeeld: Do- cos-Leiden, Olympia-Emmercompas- ADVERTENTIE union hermocel matrassen f cuum, Phoenix-Delft, JCV-Vught en Vriendenschaar-Gouda Olympia, Phoenix en Vriendenschaar zijn evenals STV-Climax overgangs klasse-kampioenen, terwijl Docos en JCV als laatste eindigden in de hoofd klasse-competitie en nu in deze poule moeten proberen hun plaats te herove ren. Vooral Docos is op ongelukkige en dramatische wijze in de degradatiezo ne beland. De twee hoogst geklasseerde ploegen in deze poule gaan over naar de hoofd klasse, terwijl nummer drie van de eindranglgst nog een keer aantreedt tegen de ploeg uit de andere groep van zes om te strijden om een plaats in de ze afdeling. De Veenendalers moeten ernstig re kening houden met een enorme tegen stand. Vos en Van Vely zullen de hulp van (de hopelijk in normale vorm verkeren de) Vermeer bijzonder hard nodig heb ben VEENENDAAL De Veenendaalse Sportstichting heeft onlangs besloten dit seizoen het sportpark Panhuis zes weken te sluiten om in deze periode weer verbeteringen aan te brengen in de velden. Ingaande 16 juni wordt het complex gesloten en pas in de eerste week van augustus worden de wedstrijden her vat. In deze periode kunnen DOVO, GVW en Unitas derhalve geen vriendschap pelijke wedstrijden organiseren, of de clubs moeten elders onderdak zoeken. GVW is niet bepaald tevreden met het besluit van de Sportstichting. De redactie van het cluborgaan van GWV is van mening, dat de velden aan de rechterzijde zeker tot begin juli in ge bruik hadden kunnen blijven, waardoor de drie Veenendaalse clubs de geplan de matches in ieder geval hadden kun nen spelen. ADVERTENTIE union polyselect matrassen VEENENDAAL Het eerste twaalf tal van korfbalvereniging SKF staat ondanks het feit dat de ploeg duide lijk aan een algeheel herstel bezig is, toch nog niet geheel veilig. Het behaal de vorige week weliswaar weer een punt tegen MEO, maar het is pas ze ker van het behoud van het tweede klasserschap, wanneer Hespa zaterdag van OKV verliest. De Veenendalers zelf gaan in Am sterdam bij koploper Allen Weerbaar op bezoek. De gasten zijn kampioen wanneer zij SKF een nederlaag bezor gen en een overwinning van de hoofd stedelingen ligt eigenlijk wel. voor de hand. Het is echter niet uitgesloten dat SKF voor een verrassing zorgt. Het tweede team speelt eveneens een uitwedstrijd. Deze ploeg heeft de moei lijke ontmoeting tegen Altius 3 voor de boeg. Thuis werd het destijds een for se nederlaag voor de Veenendaalse for matie. De derde, vierde en vijfde editie van SKF spelen allen thuis. Om 14.15 uur bindt SKF 5 de strijd aan met Gel- ria 1 en om vier uur beginnen de duels van 3 en 4 tegen respectievelijk Doorn 2 en Avanti 1. De junioren 2 zijn te gast bij Altius. Het jeugdprogramma luidt: Excel sior ASKF A; SKF BMeeuwen A; Doom B SKF C; Gelria DSKF E. Voor het schoolkorfbaltoernooi, dat op 5 juni wordt gehouden, hebben zich inmiddels elf scholen opgegeven met in totaal dertien 12-tallen van het la ger onderwijs en vier achttallen en twee twaalftallen van de ulo-groep. Met enkele scholen onderhandelt SKF nog over een eventuele deelneming. KESTEREN Van de verwachtingen die er in Kesteren bestonden dat het aardgas het dorp nog dit jaar zou bereiken is weinig meer over dan een stapel oud roest. De Maatschappij tot Gasvoorziening Gelders Rivierengebied heeft namelijk meegedeeld dat het op z'n vtxregst 1970 wordt dat Kesteren in het leidingnet wordt opgenomen. Pessimisten houden rekening met nog enige jaren uitstel na 1970. Daarom is bovenstaande plaat, die de verwrongen gasdromen typeert dromen en gas zijn nu eenmaal niet in beeld vost te leggen alleen voor de bewoners van Kesteren. VEENENDAAL De 25-jarige J. P. J. R. uit Maurik en de 31-jarige P. R. uit Tiel, die in Tiel in voorlopi ge hechtenis worden gehouden, hebben tijdens een verhoor van de Veenendaal se recherche bekend in de nacht van 15 op 16 februari j.L te hebben inge broken bij Kimberly Clark Holland nv aan de Groeneveldselaan. Beide ver dachten die een grote serie op hun naam hebben waren nog in het bezit van het grootste deel van de gestolen goederen. De buit bestond indertijd uit een hoeveelheid rookgerei en circa veertig gulden aan contant geld. AMERONGEN Het eerste twaalf tal van de Amerongse korfbalvereni ging Hemur-Enge speelt zaterdag een thuiswedstrijd tegen de eerste uitgave van Telstar. Dit ongetwijfeld spannen de duel begint om vier uur. Hemur-Enge 2 treedt in een uitwed strijd aan tegen de tweede etch tie van het Rhenense Arena, terwijl de junio ren bij RDZ 1 op bezoek gaan. De ad- spiranten A spelen thuis tegen de D- editie van deze vereniging. De buitentraining van de korfbal club begint 5 april a.s. Geboren: Regina E. cLv. C. A. v.d. Bos en E. Diepeveen, Veenendaal; Ger- rit, z.v. G. v.d. Broek en E. v.d. Scheur; Cornells, z.v. A. Heuvelman en A. v.d. Haar, Veenendaal; Michel, z.v. M. A. v.d. Berg en B. L Papit, Veenendaal; Frank Jurgen, z.v. H. Koetsier en G. Medema, Eist. Gehuwd: N. P. J, Miezelmoe (Vee nendaal) en H. C. Beijnhem; C. van Baaren (Woudenberg) en W. A. Bou man; C. D. de Langen (Valburg) en W. v.d. Haar. Overleden: Gerdina Beijer, 48 j., geh. gew. met G. A. UI tee (Veenendaal); Teunis v. Voorst, 75 jr„ echtg. v. G. Schotsman (Amerongen). Elders geboren: te Wagenimgen: An- torna Hendrika Jenne, d.v. A. v. Laar en R. J. Doornebosch. Elders overleden: te Wageningen: Gerrit Jan van Setten, T6 jr., geh. gew. met J. v. Dijk. Ingekomen personen: G. M. Kemper man, van Zwolle naar Stationsweg 4; M. Benahmed, van Ede naar Cunera- weg 411; B. H. C. Messauoud, van Wa geningen naar Cuneraweg 411; A. Ger ritsen, van Rekum naar van Deventer straat 25; M. van Pluuren, van Wage ningen naar Sparrenlaan 16; Ellen I. J. Monshouwer, van Amsterdam naar Cu neraweg 12; D. van der Kuil, met ge zin van Smallingerland naar Margriet straat 2, Eist; P. Kunne, met gezin van Enkhuizen naar Vallei weg 4; L. J. E. van Ede, van Ermelo naar Cuneralaan 24; P. J. Happel, met gezin van Utrecht naar Vallei weg 72; J. W. Kerseboom, van Rekum naar Eikenlaan 89; A. Bou man, van Werkenda mnaar Rijksstraat weg 4. Eist; G. B. Dekker, met gezin an Ede naar Bruine Engseweg 30; D. G. Kosters, van Ede naar Valleiweg 80. VEENENDAAL De voetbalvereniging GVW heeft op Tweede Paasdag een sportontmoeting georganiseerd met de Utrechtse club DOS '01. De gas ten komen op deze dag op het Panhuis in actie met drie junioren-elftalle*, vier adspiranten-teams en vier pupillen-ploegen. Ook twee senioren-teams ko men uit in dit toernooi. Na de vele jeugdwedstrijden speelt GVW 2 een wedstrijd tegen de tweede uitgave van DOS '01, terwijl als afsluiting het duel tussen GWV 1 en hef op volle sterkte uitkomende eerste elftal van de Utrechters is gepland. Zoals bekend is, is oud-international Tonny v.d. Linden de motor in dit team, dat onlangs het kampioenschap behaalde in de derde klasse, met een grote voorsprong op concurrent Baarn. Vooral voor de jeugd heeft de voetbalvereniging GVW deze ontmoeting ge organiseerd. Alle jeugdploegen van de blauwwitten komen op deze dag twee maal in het veld. 's Morgens om tien uur ontbrandt de strijd tussen de GVW- toekomst en de Utrechtse opponenten, terwijl rond twee uur alle jeugdmatche* zijn gespeeld. De ontspanningscommissie heeft zowel bij de junioren als bij de adspiranten en pupillen drie prijzen beschikbaar gesteld, die om half drie worden uitge reikt. Daarna zijn twee veelbelovende senioren-wedstrijden gepland. Het tweede elftal van GVW komt uit in een wedstrijd tegen de tweede uit gave van DOS '01 en als afsluitingswedstrijd wordt gespeeld GVW 1DOS 1. DOS '01 werd enkele jaren geleden ingedeeld in de vierde klasse toen de ama teurs zich afscheiden van het^.grote „DOS". Enkele oud-semiprofs gingen toen mee met de amateursectie. Toen Tonny v.d. Linden afscheid nam van het betaalde voetbal ging hij na een tijdlang op non-actief te hebben gestaan toch weer spelen bij de ama teurs van zijn vereniging, die dit seizoen kampioen werden in de derde klasse. Het is een technisch zeer goede ploeg, die vrijwel elke thuiswedstrijd voor een zeer groot publiek speelt. Een toeschouwersaantal van bijvoorbeeld vierduizend is geen uitzondering.

De Vallei | 1968 | | pagina 4