„Palmengrift" nu verlost van «ty»«i4rsT0tv neurose kwekende geluidshinder in flats Rijnroute alsnog in vijfjarenplan NVVH organiseerde lustrum-bridgedrive Installateurs gaven uitleg „Geruisloos Lïjg je hem toch nooit" Onthouding bij maaltijden is nu geven voor anderen VASTEN VERANDERDE AGENDA C.P.J. jaarfeest in „Rehoboth,, HORLOGERIE VAN MANEN Overtreding bracht nog meer aan 't licht Bazaar Meer orde Wijkcentrum Winst Baas Zangavond Jongerenavond Proviade '68 Kinderziekten Flexibel v BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL 11 11 VRIJDAG 29 MAART 1968 VEENENDAAL Het knellende probleem van de geluidshinder, die de bewoners van de flats aan het Boonipjesgoed en de Palniengri ft van de ver- warmingseentrale ondervonden is opgelost. Gistermiddag gaven de directeuren van Gebroeders Van Ham N.V. erwamiings Maatschappij, de heren H. van Ham en E. A. van Duren uitleg van de oplossing. Bij deze uiteenzetting waren aanwezig de voorzitter, de secretaris en een bestuurslid van Patrimo- nium's Bouwvereniging, respectievelijk de heren B. B. van Leeuwen, S. Kroes- VAN WOUT BLAUWKOUS bergen en W. J. van Hardeveld, een afgevaardigde van de Nationale Woning raad de heer Terheijde, de gemeentearchitect de heer G. C. Stuyvenberg en de heren G. van Eist en Campagner van Van Eist N.V. Bouwmaatschappij. In onze geestelijk steeds armer lijkende maatschappij staan de welvaartsver schijnselen voor het oplezen en het afkijken in de publiciteitsmiddelen. Meestal zien we er over heen. Het hoort immers bij de maatschappij. Mijn Driek is er sterk in de uitschie ters te ontdekken en ze wat hardvoch tig aan de kaak te stellen. Waar schijnlijk is dat een gevolg van het feit, dat ze haar eenvoudige, doch de gelijke opvoeding nooit kwijt is ge raakt in de tegenwoordige wereld. Enkele welvaartstekenen pikte mijn echtgenote onlangs uit dit dagblad op. Verschijnsel nummero een. Bij de politie hier ter plaatse staat al tijden een draagbaar radiotoestelle tje overcompleet, een zogenaamd portabulletje. Het is er gebracht door een paar jongetjes die het van moe der waarschijnlijk niet mochten hou den, misschien met het oog op over dadig gedrens van de lichte program ma's. Het staat er nog. Geen hond heeft er belangstelling voor. Mogelijk heeft de verliezer zich al een nieuwe jankdoos aangeschaft en vindt ie het niet de moeite waard om die ouwe transistors nog op te halen. Natuur lijk, Driek heeft gelijk als ze zegt: „Maar je wacht toch even met een nieuwe aan te schaffen of zo'n ding soms nog gevonden wordt". Maar je moet er maar 'es niet buiten kunnen. Dan zorg je meteen voor een nieuw apparaat. De vakman op het gebied van televisie weet er van mee te praten. Laatst zei er nog een te gen me: „Man, ze worden stuk voor stuk witheet als je een kapotte kast niet voor de avond klaar kunt heb ben. Ik ben net een apotheek met aan de lopende band spoedrecepten. Het medicijn moet direct beschikbaar zijn anders kunnen ze niet leven..." Verschijnsel nummero twee. In de krant wordt het optreden van een gezelschap eigentijdse muzikanten aangekondigd. Ze komen hun overtol lige energie wegwerken in een boe renschuur. Het belooft wat te wor den, als we de schrijver van het be richt mogen geloven. In hun plaats van afkomst hebben ze onder de jeugd al heel wat stof doen opwaaien. En vooral de drummerman staat hoog genoteerd. Ja, na zo'n klaterende introductie zit vooral de drummer hoog in de boom. Dat verplicht hem alleen al om er op los te timmeren als nooit tevoren Verschijnsel nummero drie. Op de Veluwe gaat een stichting, die een aantal wetenschappelijke mensen herbergt, expres automobilisten met een snee in de neus op de weg los laten. De totale kosten van het drink gelag komen op 40.000 gulden. Na af loop van de dolle ritten wordt er rap port aan de overheid uitgebracht, waaruit ik afleid dat de staat de rond jes voor z'n rekening neemt. Uit het bedrag is op te maken, dat er meer voor nodig is, dan een tank vol jonge klare. Hoe kan het anders in deze tijd: er moet zelfs een compu ter aan te pas komen om de katers te tellen. Je kan d'r om grinniken maar de hele onderneming tekent onze tijd op een vege manier. Er is iets voor te zeg gen, dat het verschijnsel wordt be studeerd. Ter bescherming van de velen, die broodnuchter het zieken huis in kunnen worden gejaagd. Maar aan andere kant is het griezelig, dat het in de olie achter het stuur zitten door de overheid als een tijds verschijnsel wordt geaccepteerd. Ouwe Jansen, de veldwachter, stopte vroeger elke zatlap die te voet op de openbare weg z'n onbekwaamheid de monstreerde, zonder enig vooronder zoek de kast in. Vandaag kun je je door de staat onder tafel laten drinken om te laten onder zoeken hoe je het er dan nog achter het stuur vanaf brengt.... Wout Blauwkous. De heer Van Harn gaf een volledige uiteenzetting van de problemen en de oplossing die met de geluidshinder van de centrale verwarming waren ge moeid. „Aanvankelijk moest in de Pal mengrift een ketelhuis worden gebouwd waarin met zware olie gestookt zou worden", vertelde hij. Met deze instal latie, was men echter niet zo gelukkig. Het grootste nadeel was wel de lucht verontreiniging die hiermee gepaard ging. Vooral in een woonconcentnatie als de Palmengrift en het Boompjes- goed vond men deze installatie bezwa ren opleveren. Het bestuur van Patri- monium's Bouwvereniging en de direc tie van Gebroeders Van Ham nv beslo ten daarom om op aardgas over te gaan. Dit plan kwam van de heer Van Ham. Het had bovendien het voordeel dat aardgas voordeliger is en dat de daarvoor bestemde installatie minder lawaai maakt. Deze aardgasverwarmingsinstallatie was echter een van de eerste grote pro jecten met aardgas in Nederland. Vol gens de heer Van Ham is hij te verge lijken met een fabrieksinstallatie, met dit verschil dat deze centrale tegen een flat is aangebouwd. De capaciteit van de installatie bedraagt 5.400.000 kilo calorieën. Omdat dit een der eerste gro te projecten met aardgas was, kreeg men bijna vanzelfsprekend met kinder ziekten te maken. Deze openbaarden zich in een irrite rende geluidshinder, die in alle aange sloten flats hoorbaar was. Het bestuur van de wijkgengeenschap „De Engelen burg" verzocht het bestuur van Patri- monium's Bouwverenigihg herhaalde malen met klem hier wat aan te doen. Het probleem kwam zelfs in de gemeen teraad ter sprake. „Toch werd er hard aan een oplossing gewerkt", aldus de heer Van Ham. De bewoners merkten hier echter niets van, omdat niemand in het ketelhuis kwam kijken. Men achtte het wel be grijpelijk, dat de bewoners van de be trokken wijk ongeduldig werden. De heer Ham gaf dan ook toe, dat de op lossing wat lang op zich had laten wachten. Uiteindelijk heeft het installatiebe drijf van Harn dan toch een oplossing gevonden. Het geluid is van 80 tot een kleine 30 decibel teruggebracht. „Geruisloos kun je zoiets natuurlijk nooit maken, maar er is nu geen spra ke meer van, dat men hinder heeft van het geluid. We hebben daar de bewo ners naar gevraagd", zei de heer Van Ham. trimonium's Bouwvereniging, de heer Van Leeuwen feliciteerde vervolgens de heren Van Harn en Van Duren met hun succes. Hij vestigde er nog eens de aan dacht op, dat men met de verwarming geen moeilijkheden had gehad, maar dat het alleen het geluid was. Er is sprake van geweest, naar een suggestie van het bestuur van de wijk- gemeenschap „de Engelenburg", om het TNO in te schakelen. Men heeft hiertoe echter niet behoeven over te gaan. „Alles is buiten het TNO om ge beurd. Die konden er trouwens ook nog geen oplossing voor vinden. We hebben wel de adviezen ingewonnen van een aantal ingenieurs, die met grotere tech nische problemen vaker te maken heb ben", aldus de heer Van Duren. Hij voegde er aan toe: „De uiteindelijke oplossing is echter geheel uit eigen kring gekomen. Zelfs min of meer bij toeval". Hoe dan ook, de flatbewoners in de Palmengrift en aan het Boompjesgoed kunnen sinds lang weer rustig slapen. Heden, vrijdag RHENEN ..De Eekhoorn", 15.30 uur: Heropening. Eigen gebouw, 20.00 uur: Bijeenkomst Vereniging Volksonderwijs afdeling Rhenen. AMERONGEN Dorpshuis, 19.30 uur: J. H. Scheps voor Partij van de Arbeid afdeling Ame- rongen. Dorpshuis, grote zaal, 20.00 uur: Uitvoe ring s.v. Amerongen. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Vreemde bedgezellen". Morgen, zaterdag RENSWOUDE Rehoboth, 19.30 uur: Jaarfeest Christe lijke Plattelands Jongerenbond. AMERONGEN Dorpshuis, grote zaal, 20.00 uur: Uitvoe ring s.v. Amerongen. LEERSUM „Het Hof", 19.30 uur: „The Swinging Soul Machine" voor „de Weerwolf". BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Vreemde bedgezellen". Aan de hand van een maquette toon de hij vervolgens aan, hoe men de be woners van hun kwelgeest heeft ver lost. In de rookbuizen van de ketels zijn enkele geluidsdempers aangebracht. Verder heeft men het rookkanaal van 'n akoestische bekleding voorzien, be dekt met een speciale constructie die eveneens geluiddempend werkt. Ook aan de ventilatoren zijn akoetische voorzieningen getroffen. Om de trillin gen in de trappenhuizen, die tot de zes de woonlagen doordrongen, uit de we reld te helpen heeft men de rookbuizen flexibel gemaakt. De centrale staat dus niet meer in vaste verbinding met de flat. „We hebben voor het bestuur van de bouwvereniging, voor de bewoners, zo wel als voor ons een alleszins accepta bele oplossing gevonden", besloot de heer Van Harn. De voorzitter van Pa- RESTEREN Het medio februari in het leven geroepen actie-comité Rijks weg 15 heeft zich met een adres gewend tot de Vaste Commissie voor Verkeer en Waterstaat van de eerste Kamer. Daarin dringt men er bij de Kamercom missie op- aan, dat by de komende behandeling van de begroting 1968 van het Rykswegenfonds de ontbrekende schakel Valburg-Babberich van Rijksweg 15 als nog aan het vijfjarenplan wordt toegevoegd. Als belangrijkste argument wordt aangevoerd dat Rijksweg 15 door het comité „Rijnroute" genoemd de meest rechtstreekse verbinding vormt van Rotterdam-Europoort (zuidelijke Maasover) met het Duitse en Oostne derlandse achterland. De bestaande Rijksweg 12 (Den Haag - Arnhem - grens) zal binnen afzienbare tijd niet langer kunnen voldoen aan de steeds dringerder vervoersbehoeften. .„Neder land kan zich niet veroorloven de ver bindingen van 's werelds grootste haven met het achterland niet optimaal goed te doen zijn", meent het actie-comité Rijksweg 15. Voorts is deze west-oostverbinding van grote betekenis voor de ontsluiting van het Gelders Rivierengebied en ge-, heel Oostelijk Gelderland, en vormt zij straks de directe verbinding tussen het belangrijkste industriegebied in het oos ten van Nederland, nl. Twente, en het Rotterdamse havengebied. Met het oog op de werkgelegenheid en industri alisatie in Oostelijk Nederland dient aan de spoedige voltooiing van R.W. 15 een hoge prioriteit te worden ver- RENSWOUDE De christelijke Plattelands Jongerenbond afdeling Scherpenzeel gaat zaterdag 30 maart tan herhaling van zijn jaarfeest ge ven in gebouw Rehoboth. Op deze avond zullen enkele leden het blijspel „Cupido in een speelse bui" opvoeren. Een en ander zal wor den afgewisseld met zang en muziek door „De Telo-sisters" uit Nunspeet. In de pauze zal een verloting worden gehouden waarvoor een aantal mooie prijzen beschikbaar gesteld zijn. Het gezelschap betreedt het ketelhuis om van de heren H. van Harn en E. A. van Duren te horen hoe men het kwellende geluidsprobleem uit de wereld heeft geholpen. leend, schrijft het comité, waarin twaalf landelijke en regionale organisa ties en overheidsinstanties zijn ver enigd. VEENHNDAAL De afdeling Vee nendaal van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, kortweg NVVH, was gisteren gastvrouwe voor circa 240 da mes afkomstig uit het gewest Utrecht. De dames waren uit alle delen van de provincie naar Veenendaal gekomen om elkaar de hoogste eer op het gebied van bridgen te betwisten. Het was de eerste maal dat de orga nisatie van deze jaarlijkse bridge-drive aan de afdeling Veenendaal was toever trouwd. Te oordelen naar het enthou siasme waarmee werd gekaart zal het beslist niet de laatste maal zijn ge weest. In hotel „De Korenbeurs" en in hotel „Vonk" vonden de dames een sfeervolle outillage die er zeker toe bij droeg dat het spel een vlot en geani meerd verloop had. Vier bestuursleden van de afdeling Veenendaal te weten mevr. A. T. v. d. Veen-de Vries, mevr. L. de Ruiter-Bak- ker, mevr. H. W. D. Lenferink-Peters en mevr. A H van der Wal-Kuitse wa ren met de organisatie belast. Zij wer den hierin gisteren trouw bijgestaan door de heer H. Geesink uit Zeist, lid van de Ned. Bridge Bond. Deze bridge-drive die tot laat in de namiddag duurde had een apart tintje doordat voor de eerste maal een wis selbeker op het spel stond, die beschik baar was gestéld door mevr. Herbig uit Zeist ter gelegenheid van haar af scheid als presidente van de Zeister af deling. Aan het eind van de middag reikte mevr. Colenbrander uit Utrecht, gewestelijk presidente, de prijzen uit. Een eerste prijs wonnen de paren: Heilbron -'Schouten; Potgieser - Van de Vegt; Van Kooy - Dekker; Dulleart - De Bruin; Pronk - Homburg; Treuts - Landeweer; Herbig - Modderaar; De Ruijter - Van Hardeveld (Veenendaal), Van Heusden - Grootkerk; De Ruiter - Diepeveen (Veenendaal) en Van Es - Van de Hoef. Met de tweede prijzen gin gen strijken de paren: Ouwehand - Waiboer (Rhenen); Vink - Toekamp Lammers; Van Nus - Brand; Bunnin- ga - Schaapman; Bruidegom - Van Leeuwen en Sligman - Kouwenhoven. De wisselbeker zal tijdens de eerst volgende gewestelijke vergadering wor den uitgereikt Het was de vijfde maal dat het ge west Utrecht een bridge-drive van dit formaat voor de NVVH-leden uit schreef. Na afloop kreeg het kwartet Veenen- daalse dames, dat met de organisatie was belast veel complimenten voor de goede verzorging van deze drive. ADVERTENTIE WMF SOLA elite piert I KELTUM 1 M HOOGSTRAAT.28 VEENENDAAL 9 Er werd door de dames geconcentreerd gespeeld. De dame aan de overzijde van de tafel is mevrouw Herbig uit Zeist die de wisselbeker beschikbaar stelde. Geboren: Regina E., d.v. C. A. v.d. Berg en E. Diepeveen; Cornelis, z.v. A. Heuvelman en A. v.d. Haar; Hendrik, z.v. M. Stomphorst en H. Geffen; Al- bert, z.v. A. v. 't Riet en E. H. de Hart; Hendrika, d.v. E. v. Asselt en J. W. H. v.d. Craats; Evert Gerrit, z.v. H. v.d. Kraats en F Beukhof; Anna Jacoba, d.v. C. v.d. Weerd en A. J. de Kleuver; Gerard Jacob, z.v. I. v. Schoonhoven en M. Schreuder; Rudolf Johan, z.v. J. L. v. Eden en W. Bakker. Ondertrouwd: M. v. Ravenswaaij en W. Hartman; W. E. J. de Rechter en T. C. M. de Jong; G. v.d. Vlierd en R. E. v. Ginkel. Overleden: Gerdina Beijer. 48 jr., wed. v. G. A. Ultee; Francina de Pa- ver, 79 jr., echtg. v. G. Slotboom; Cor nelia Bakker, 61 jr., echtg. v. L. van Doornik, Johan Willem Sikkema, 47 jr. echtg. v. E. Valkenburg. VEENENDAAL De automobilist T. A. van V. uit Veenendaal raakte woensdagavond zijn auto kwijt nadat de politie hem staande had gehouden omdat hij "op het Poortjesgoed te hard reed. Bij controle van de wagen bleek tevens dat de verlichting niet in orde was, terwijl Van V. ook geen belasting en verzekeringspapieren kon tonen. VEENENDAAL In de protestante kerken liep vorige week de actie ,.Kom over de brug". In de Rooms-Katholieke kerken loopt sinds enkele weken de Achtste Bisschoppelijke Vastenactie"Het doel van de beide ac ties is vergelijkbaar: een brok kerkelijke ontwikkelingshulp. Kapelaan J. Berkenbosch uit Veenendaal. zelf jarenlang in de missie werkzaam geweest, gelooft, dat binnen enkele jaren de kerklijke samenwerking zover gevor derd zal zijn, dat de ..Vastenactie" en een protestante actie gebundeld zul len worden. „De Vastenactie is alleen voor vrij kleine projecten bestemd", verklaar de pater Berkenbosch, „hier heeft een pater een jeep nodig, daar moet er een motor gekocht worden voor een waterpomp en al die kleine din gen bij elkaar, op zichzelf naar on ze begrippen nauwelijks belangrijk, vragen een bedrag van ongeveer f2,5 miljoen. Van de 126 projecten, die dit jaar geholpen moeten wor den zijn er 43 beneden de f 10.000 25 beneden de f 20.000 en 38 tussen de f 20.000 en f 25.000, zodat twee derde over vrij geringe bedragen gaat. Het hoogste gevraagde bedrag is f 150.000 voor een aantal pers- en radioprojecten". In de jaren dat de vastentijd steeds minder een tijd van onthou- s ding van spijzen werd, de laatste ja ren bestaat de verplichting tot dat letterlijke vasten zelfs niet meer, stelden de bisschoppen de vastenac tie in: „Vasten was eigenlijk wat zinloos geworden. Met het laten staan van een maaltijd werd nie mand geholpen, men spaarde eigen lijk alleen de eigen portemonnee", aldus de kapelaan. „Om de vasten tijd te beleven is deze jaarlijkse ac tie in het leven geroepen. Iedereen heeft nu in de vastentijd gelegen heid iets voor zijn medemens te doen". De Vastenactie werd een noodza kelijkheid omdat de instelling tegen over de missie veranderde: „In de tijd dat ik in Kongo werkte, vroe gen we het geld op de plaatsen waar we het makkelijk konden krij gen. Meestal was dat toen Amerika, waar men nog dezelfde wat kinder lijke instelling had ten opzichte van de missie, als hier jaren geleden. Door die kinderlijke instelling werd er gemakkelijk een bedrag bijeen gebracht, voldoende om een klein project te kunnen uitvoeren. Als kind hadden we op school ..missieacties" met optochten, waar in de „missiepater" compleet met lange baard een geliefde rol was voor de kinderen. In die tijd kwam er ook nu en dan een echte missiepater preken in de verschillen de parochies. Voor een project op zijn missieterrein zamelde hij dan geld in, dat met een goede offerzin gegeven werd. Als momenteel een missiepater met verlof komt, voelt hij er weinig voor als een soort „be delaar" het land door te trekken. Zelf heb ik het altijd geweigerd ik vond dat ik recht had op vakan tie". De vorige vastenacties hebben be wezen dat deze vorm van hulp aan de missie goed aanslaat bij de ka tholieken. In alle parochies wordt er aandacht aan besteed op de manier zoals kapelaan Berkenbosch het doet: „Ik besteed er veel aandacht aan in mijn preken". Ten bate van het restauratiefonds van de gereformeerde kerk te Vee nendaal wordt op 19 en 20 april een bazaar gehouden in het gebouw „El- theto". Diverse gemeenteleden heb ben aan de totstandkoming van de ze fancy-fair meegewerkt. Om enke le stands te noemen: textiel, boeken, levensmiddelen, bloemen(bakken), handenarbeid enz. In de kring van gereformeerde kerken hebben zich initiatieven ont plooid op het terreiji van het beroe- pingswerk. Voor de zgn. kandidaats gemeenten is er n.I. sprake van een noodsituatie. Er zijn kandidaten die meer dan 15 beroepen op zich ver enigd krijgen. Om hierin meer „orde" te bren gen zijn in Utrecht en Leeuwarden conferenties gehouden van de vacan te kandidaatsgemeenten, waarin men gezamenlijk de problemen on der ogen heeft gezien. Het resultaat van deze besprekingen was dat men een landelijke contactpersoon heeft gevonden. Deze gaat een centraal kaartsysteem beheren waarin gege vens van de kandidaatsgemeenten zijn opgenomen. Bovendien zal aan alle a.s. gereformeerde theologie- kandidaten gevraagd worden een vragenlijst in te vullen. Hierdoor zal men kunnen beschik ken over gegevens van beide groe pen: gemeenten en predikanten, met als gevolg dat van beide groepen door het objectieve informatiema teriaal te raadplegen een zeker deel afvalt. De groep waaruit wederzijds gekozen dient te worden zal daar door kleiner en overzichtelijker wor den. Ook bij de kandidaten is dit systeem gunstig ontvangen. 95 pro cent heeft het vragenformulier reeds ingezonden. Dinsdag 2 april is er een gemeen teavond voor de westwij k van de hervormde gemeente te Veenendaal. Tijdens deze bijeenkomst zullen de plannen voor het kerkelijk centrum in die wijk worden besproken. Ook het college van kerkvoogden is hier bij vertegenwoordigd. De gereformeerde kerk te Veenen daal telde op 1 januari van dit jaar 1231 doopleden en 1343 belijdende leden. Het jaar daarvoor waren de ze aantallen resp. 1197 en 1312. Der halve werd in 1967 een „winst" ge boekt van 70 leden. In totaal kwam in 1967 aan bijdra gen en giften binnen 277.170 grilden. Van dit bedrag werd voor de eigen kerk geofferd 205.650 gulden. De rest was bestemd voor de gemeen schappelijke arbeid der kerken, dia- konie, zending en evangelisatie. Per ziel werd in 1967 gemiddel 110 gul den bijgedragen. Een jongetje tegen een ander jon getje: Als mijn vader een half uur be zig is op papier, is hij klaar. Dat heet een gedicht en hij krijgt er 10 gulden voor". Ander jongetje: „Als mijn vader twee uur bezig is met zwarte stippen zetten dan is hij klaar. Dat heet een compositie en hij krijgt er 50 gulden voor". Derde jongetje: trAls mijn vader een dag bezig is met denken en schrijven is hij klaar. Dat heet een preek en dan zijn er vier man nodig om al het geld te tel len..." Uit .J)e Kerkklok". In de chr. geref. Bethelkerk te Veenendaal wordt op zaterdagavond 6 april een zangavond gehouden. De bijeenkomst staat in het teken van Pasen. Voor de samenzang is een aantal eenvoudige en bekende liederen uit gezocht. Medewerking verlenen de organisten Jaap Zwart Jansz. en Bob van Stempvoort en verder het Veenendaals Dameskoor o.l.v. Jaap Zwarts Jansz. Het chr. geref. jongerendistrict Veenendaal belegd een avond op 27 maart in de cht. geref. kerk te Ede. De heer R. van Beek, districtsvoor- zitter, zal een inleiding houden over „Wat zegt de Openbaring aan Jo hannes over de toekomst?" Dr. W. A. Visser 't Hooft, oud-se cretaris-generaal van de Wereldraad van kerken, monseigneur H. C. A. Ernst, bisschop van Breda en prof. dr. J. Verkuyl, secretaris van de Nederlandse Zendingsraad zullen op Hemelvaartsdag 23 mei in Barne- veld op de morgenbijeenkomst van de jaarlijkse jeugddag van de bond van gereformeerde jeugdverenigin gen spreken over het thema „Chris tenen van morgen". Tevoren zal een kerdienst gehou den worden volgens de orde van het morgengebed, die geleid zal worden door ds. G. N. Lammens, gerefor meerd predikant te Heemstede en voorzitter van de bond van g.j.v. De jeugddag, waaraan doorgaans ruim zesduizend jongelui deelnemen zal dit jaar gehouden worden onder de naam Proviade '68. 's Morgens zal men bijeen zijn in de Pluimvee hal, het middagprogramma zal zich afspelen op de zgn. Koewei. De naam Proviade '68 is gekozen omdat het middagprogramma in het teken zal staan van een serie wed strijden tussen teams uit alle pro vincies en een team uit Barneveld. Voor de verzorging van dit middag programma is de medewerking ver kregen van de heer Ton van Maa- ren, bekend van de interlandwed strijden van de NCRV-tv. Als pre sentator zal de heer Johan Bode graven optreden. Voor deze wedstrijden zullen in iedere provincie teams worden sa mengesteld van ongeveer 25 perso nen. Deze teams zullen elkaar gaan bestrijden in onder meer een bad kuipenrace in de voormalige slot gracht rondom de Koewei, een auto- trekmatch, een' eieren werp- en vangspel en een paardenstoelen- dans. Tussen de verschillende wed strijdonderdelen door zullen een Hongaarse dansgroep, een Zuidame- rikaanse zanggroep, Brabantse ma- joretten en de Rollende Rijders op treden. De jeugddag zal met community- singing besloten worden. ■■■■■■■■■■■■■■■«a

De Vallei | 1968 | | pagina 3