Wethouder De Jonge legt in volgende raad een verklaring af Volgende week start aanleg van riolering In Rhenen Schiiurbrand op Vreewijk Alarmering bij brand nog niet waterdicht Imkers tegen samengaan met Brabantse bond Nasleep bungalow-kwestie JAN VAN SCHUPPEN Verrassend verloop best u ursverkiezingen VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Lente amusement Bermbrand ORGANISATIE BIJENMARKT IS AL IN VOLLE GANG 0 P E L CHEVROLET EEG suikerprijs biedt voordeel LVXOR THEATER V.A.B. KIRPESTEIN van ,ot BURGERLIJKE STAND RHENEN Permanent FORD-show in showroom ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 29 MAART 1968 SCHERPENZEEL Wethouder P. de Jonge (P.v.d.A.) te Scherpenzeel zal in de eerstvolgende raadsvergadering een verklaring afleggen waarin hij zijn standpunt kenbaar zal maken ten aanzien van de kwestie rond de clan destien gebouwde bungalow van de landbouwer W. van Ginkel. De wethouder stelde eind vorig jaar zijn aanblijven als wethouder afhankelijk van de sloop van deze bungalow. „De bungalow weg of ik verdwijn", zo zei hij indertijd letterlijk. In de raadsvergadering kort voor Kerstmis vorig jaar werd zijn ont slagaanvraag door de raad in behandeling genomen. Het V.V.D.-raadslid mevr. Zwaan-den Hertog trad toen op als bemiddelaarster en met het han teren van de kerstgedachte wist zij toen wethouder De Jonge over te halen aan te blijven. De heer De Jonge ging hierop in op voorwaarde dat de kwestie op provinciaal niveau zou worden uitgezocht. Dezer dagen heeft het gemeen tebestuur van Scherpenzeel hierover een (tot dusver geheim) advies ontvangen van Gedeputeerde Staten van Gelderland. Het CHU-raadslid de heer G. van Rootselaar sneed dit onderwerp aan in de raadsvergadering van gisteravond door te vragen of de bungalow al was afgebroken. De voorzitter, burgemeester mr C. P. Hoytema van Konijnenburg deelde de raad mee. dat met volle in stemming van het college inmiddels als- G. van Rootselaar CHU vragen VEENENDAAL Wie van luchtig filmwerk houdt, gekruid met veel hu mor, gooi- en smijtwerk en ingewik kelde plannen die helemaal mislukken moet de film „Vreemde bedgezcllen" (Strange Bedfellows) gaan zien, die tot en met zondagmiddag in het Lu xor Theater te Veenendaal draait. Men kan dan genieten van puur amusement in cinemascope en kleuren, gebracht door een sterke bezetting met Rock Hudson. Gina Lollobrigida en Gig Young in de hoofdrollen. „Vreemde bedgezellen" is het simpe le verhaal van een succesvolle, jonge zakenman die in Londen een mooie, jonge schilderes ontmoet van Italiaan se afkomst. De Amerikaan Carter Har rison (Rock Hudson) is meteen tot over zijn oren verliefd op de Italiaanse An- tonia Vincente (Gina Lollobrigida). 24 uur na hun ontmoeting zijn ze ge trouwd, maar dan begint ook de ellen de. De nuchtere Carter is het niet eens met de vele, provo-achtige nevenbezig heden. van Antonia; die verder Toni wordt genoemd. De warmbloedige To ni is echter niet van plan naar Car ter's pijpen te dansen en de ene ruzie volgt de andere op. Op een gegeven moment wordt het Carter te machtig en hij vlucht voor het rondvliegend servies. Carter wordt een der tophandelaars van zijn aatschappij, reist zeven jaar de wereld door en heeft al die tijd geen enkel contact met Toni. Tot deze wil gaan scheiden., Carter gaat naar Londen maar terwijl de advoca ten de zaak bespreken blijken hij en Toni nog steeds verliefd op elkaar te zijn. Gelukkig maar. want Carter kan een geweldige promotie maken mits hij een deugdzaam huisvader wordt. Alles schijnt echter weer te mislukken als Toni's provocerende activiteiten roet in het „promotie-eten" dreigen te gooien. Na een hevige ruzie volgt weer een verzoening. Maar de zaak is nog niet bijgelegd of. door een onbewuste suggestie van Carter, wil Toni zo goed als naakt op 'n paard een protestiesbrief brengen naar de Amerikaanse ambassa de, juist op het moment dat de grote baas van Carter daar 'n bezoek brengt. Een ingewikkeld plan van Carter's vriend Dick Bramwell (Gig Young) moet haar hiervan weerhouden. Eerst lukte dit, later loopt het echter falikant fout. Tenslotte wordt de zaak voor de rechter uitgevochten, in verband met de rellen die ontstonden bij de naakte activiteit van Toni. Carter blijkt toch zijn Toni boven de promotie te prefe reren en alles loopt goed af. Het leuke verhaal, de komische scè nes en het vlotte spel vormen een brui send stuk „lente-amusement". Toegang alle leeftijden. Van zondagavond tot en met volgende week woensdagavond draait in het Lu xor Theater een sterke western, met in de hoofdrollen Tony Young, Dan Du- ryea en Elsa Cardenas. De film „Re volvers kennen geen genade" (Taggart) naar een roman van Louis l'Amour be handelt een wraakverhaal. Bloed, ban dieten, sheriffs en Apachen verschijnen aan de lopende band in kleur op wide screen. De regie van de film berustte bij R. G. Springsteen. Toegang 14 jaar en ouder. nog een bouwvergunning was afgege ven. De tweede vraag van de heer Van Rootselaar of de heer De Jonge dab zijn radicale standpunt (bungalow weg of ik weg) herzien had ontlokte de heer De Jonge de mededeling dat h(j in de eerstvolgende raadsvergadering in een verklaring zijn standpunt uiteen zal zet ten. Begrijpelijk dat met belangstelling naar deze vergadering wordt uitgezien. De agenda die de Scherpenzeelse raadsleden kregen af te werken bevat te verder voor het merendeel een groot aantal hamerstukken, die niettemin nog eens haarfijn werden uitgeplozen. Zo doende kwam er weinig terecht van de toezegging van de voorzitter om het „maar niet te 'laat te maken". Geruime tijd werd bijvoorbeeld van gedachten gewisseld over de naamge ving van een aantal straten in de om geving van wat thans nog Molenweg heet. Voorgesteld werd, een deel van de Molenweg die naam te laten dragen en een ander deel, dat door recontruc- tie en wegaanleg, geen logische verbin ding meer vomt met de Molenweg, de naam Molenwerf te geven. De heer J. Bakker (CHU) kwam ech ter met een betere oplossing aandragen. „Laat het eerste gedeelte vanaf de Ho levoet Molenweg blijven en herdoop het andere gedeelte Vlieterweg omdat eht aansluit op de weg met dezelfde naam", zo stelde hij voor. De raad kon zich hiermee verenigen maar verwierp de suggestie van mevr. Zwaan-Den Hertog om een weggedeelte in de nabijheid van het nieuwe bejaardencentrum Koelaan te dopen. Het WD raadslid wilde de ze agrarisch getinte naam aan dit weg gedeelte schenken als herinnering aan de koebeesten die in het verleden een levendige stoffering van de voormalige dorpsweide vormden. Zelfs de agrariërs onder de raadsleden ging dit te ver. De weg zal nu de naam Parklaan krij gen. Verder werd uitvoerig gediscussieerd over de verhoging van zwembadtarieven zoals die door het college op advies van het provinciaal bestuur werd voorge- voorgesteld. Erg enthousiast was men niet, dat tot verhoging moest worden overgegaan maar toen de voorzitter de gebiedende eis van het provinciaal be stuur nog eens onder ogen bracht ging nen overstag. Dit betekent dat de prijs van abonnementen en dagkaarten met ongeveer dertig procent omhoog zal gaan. De minder rooskleurige raming van het tekort voor 1967 en 1968 wordt voor een groot deel veroorzaakt door het feit, dat than§ in tegenstelling met t verleden, cok de uren van personeel van de dienst gemeentewerken in de exploitatiekosten worden ondergebracht. De heer G. Aartsen (PvdA) stelde voor de zwemvereniging „Poseidon" een huurbedrag in rekening te brengen. „Dat geeft de begroting een wat gun stiger aanzien terwijl het in rekening gebrachte dan aan deze vereniging als subsidie ten laste van de gewone G. Aarsen (P.v.d.A.)., werkuren VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Mevr. Zwaan-den Hertog (VVD) Koelaan dienst) teruggespeeld kan worden." Hierover zal met Posiedon worden ove legd. Verder toonde men er zich voorstan der van dat de consumptietent ieder jaar opnieuw via een inschrijving ver pacht moet worden. De heer G. van Kampen (AR) meende dat de raad wel recht had op een wat ruimere in formatie ten aanzien van het finan ciële aspect van het zwembedrijf. Dit werd hem toegezegd. De raadsleden waren verder unaniem van mening, dat de eierhal veel meer dan tot nu toe, dienstbaar gemaakt kan worden aan sport en recreatie. Een probleem is echter de stenen vloer. Over een en ander zal advies ingewon nen worden bij deskundigen. In deze vergadering werd verder het bestemmingsplan „Wittenberg" vastge steld gelegen ten noorden van de Glas horst. Zowel door bewoners van deze weg als door mensen aan de Marijke- laan waren collectief bezwaren inge diend tegen dit bestemmingsplan. Het gros van de bezwaarschriften werd niet ontvankelijk verklaard. Het nieuwe plan belooft een van de mooiste wijken van Scherpenzeel te worden, ruim van opzet met veel groenstroken en vijvers. Daar staat tegenover dat de grondprijs rijkelijk hoog zal zijn te weten f 54,- per me ter. De voorzitter verdedigde de opzet van het plan door er op te wijzen dat Scherpenzeel als plattelandsgemeente niet gediend is met wat hij noemde „pakhuizenbouw". Daarmee zou men men weliswaar tot een lagere grond prijs gekomen zijn, maar ten koste van het aanzien. Zonder hoofdelijke stemming ging men verder akkoord met het beschik baarstellen van een krediet voor ver betering van het kruispunt Willaerlaan- Dorpsstraat, de aankoop van twee a- bri's (bushaltehokjes) waarvan er een op het gereconstrueerde Plein 1940 en een aan het Oosteinde geplaatst zal wor den, en de maatregel de goederenmarkt te verplaatsen naar de Beukenlaan. Mej. M. J. H. van den Beukei werd benoemd tot onderwijzeres in vaste dienst van de Holevoetschool. Aan het einde van de vergadering deelde de voorzitter nog mee, dat waarschijnlijk volgende week de firma Henzen uit Eist een begin zal maken met de aan leg van riolering in de Dorpsstraat. Gestart wordt bij het gemeentehuis waarna men in de richting van de Stationsstraat zal werken om later aan de overzijde van de weg terug te ke ren. ADVERTENTIE karakter Sterke stof; brillantc kleu ren; dessins met eigen karaktervindt ze in 'n Wilson Glcnny kostuum. Gesneden uit de veerkrachtigste kamgarens van de Cheviot Hills. Cor rect en comfortabel onder alle omstandigheden. suits that suit your personality 275.- exclusief bjj herenkledingspecialisteb HOOFDSTRAAT 90 - VEENENDAAL TELEFON 12163. RHENEN Donderdagochtend te gen halfvijf werd de vrijwillige brand weer gealarmeerd voor een uitslaande brand in een schuurtje achter de ge meentewoning Lindelaan 12. Het vuur, gepaard gaande met een zware rook ontwikkeling. verteerde de lichte dak constructie alsmede de inventaris, voornamelijk bestaande uit wat oude rommel. Met twee stralen op de nevel spuit kon de vuurhaard in korte tijd worden neergeslagen. De brandweer was zeer snel ter plaatse, waardoor de aangebouwde schuur van de buren kon worden gepaard. De oorzaak ligt vermoedelijk in het feit dat er 's avonds afvallen waren verbrand vlak tegen de achtergevel van het schuurtje, waarvan vuurres- ten waren achtergebleven, die lang zaam de weg naar binnen moeten heb ben gevonden. Zekerheidshalve was de brandweer, onder leiding van de ondercomman dant E. v. Waveren, met twee spuiten uitgerukt, waarvan er maar één dienst behoefde te doen. Verzekering dekt de schade, die voor wat het vernielde dak betreft naar schatting f 1500;— bedraagt. Gistermiddag werd voor de tweede maal binnen 24 uur alarm gegeven. Ditmaal voor een bermbrand nabij de Grebbesluis. Met één straal op de ne velspuit werd de vuurhaard geblust. In hoofdzaak gingen hier wat droge takken en braamstruiken verloren. De oorzaak is vermoedelijk een weggewor pen brandende peuk van een sigaar of sigaret. RIIENEN Gisteravond kwani de vrijwillige brandweer in hotel „De Ko ning van Denemarken" in jaarlijkse algemene ledenvergadering bijeen. Hoofd schotel vormde voor de zoveelste keer de wijze van alarmering bij brand. Vanuit de vergadering werd kritiek geuit op het feit, dat vele korpsleden vrijwel nooit de sirene horen. mmrn Burgemeester Bosch van Rosenthal, die de bijeenkomst van het begin tot het eind bijwoonde, noemde de vele be zwaren die kleven aan een zendappara tuur, die er allemaal op neerkomen, dat elke brandweerman een veel te groot apparaat moet meesjouwen om bij het uitbreken van brand via een zendimpuls op de hoogte te worden gesteld. Bovendien bedragen de kosten van zo'n apparatuur ongeveer f 700,— per persoon, hetgeen een veel te kost bare aangelegenheid wordt. Op aan dringen van de vergadering beloofde de burgemeester te onderzoeken of er wellicht een mogelijkheid bestaat een derde sirene in te schakelen. Bijzonder verrassend verliep de be stuursverkiezing. De heren H. Hen driks en W. Rebergen waren periodiek aftredend. Beiden hadden zich herkies baar gestéld. Als tegenkandidaat was voorgedragen de heer P. H. Mol. Na >pen eerste stemming werd de heer Hendriks herkozen met 22 stemmen. De heren Rebergen en Mol hadden elk 12 stemmen op zich verzameld. Bij de herstemming kreeg de heer Mol er 15 en de heer Rebergen 9. Daarmee was de heer Mol gekozen. Uit het jaarverslag van secretaris Hendriks bleek, dat er in 1967 zestien branden hadden gewoed. Het aantal oefenavonden was opgevoerd van één tot twee per maand. Het korps zal binnenkort worden voorzien van bluskleding. In verband met de groter geworden risico's stelt de verzekering als eis, dat een brand weerman na zijn vijf en vijftigste jaar niet meer actief zal mogen zijn. Van de heer P. W. Verwoert was een schrij ven binnen gekomen hem in verband met het bereiken van de zestig jarige leeftijd ontslag te verlenen. Aan de opleiding wordt nog steeds bijzonder aandacht besteed. In Doorn wordt deelgenomen aan cursussen voor brandweer le en 2e klas en in Veenendaal aan een cursus hoofd- brandweermeester. Op de uitnodiging van de brandweer Kesteren. om daar Geboren: Pieter. z.v. P. Gijsbertse en C. C. H. van Erp: Geert, z.v. E. Terwei en M. Hamster. Ondertrouwd: W. van Bruggen, 20 jr (Scherpenzeel) en H. J. Vrogten, 20 jr. Overleden: E. Bosch. 51 jr, geh. m. G. H. Imminkhuizen. Vestigingen: mej. S. Bleijenberg, Scherpenzeelseweg 43 gekomen uit Ede; dhr. W. Jongenotter. Rijksstraat weg 204 uit Maarsbergen; mw A. A. van Geijtenveek-van Dam, Kon. Julia- nalaan 16 uit Benschop, dhr. B. Hars kamp, Ginkelseweg 21 uit Leus den; mej. E. Visser. Hoogstraat 8 uit Veenenidaal. Vertrokken: dhr M. Blanco Bécares, Mr. Bosweg 15 naar Veenendaal; mej. T. Batenburg, Scherpenzeelseweg 37 naar Rotterdam. Verhuisd: fam. R. van Geijtenbeek, Rijksstraatweg 121 naar Putakker 25; dhr. R. van .Geijtenbeek, Rijksstraat weg 225 naar Kon. Julianalaan 16. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) I2244 KESTEREN De imkersvereniging Kesteren en Omstreken was gisteravond bijeen om over de organisatie van de bijenmarkt te spreken. In Kesteren wordt de eerste en grootste voorjaarsmarkt van Nederland gehouden, die nationaal in de belangstelling staat. De bijenmarkt vindt dit jaar plaats op woensdag 17 april op het Dorpsplein. Op het ogenblik ziet het er naar uit, dat het aanbod dit maal groter zal zijn dan de vraag. ADVERTENTIE „Eigenlijk beseffen nog te weinig fruittelers, welke invloed een bij kan hebben op de kwaliteit van de vrucht. Sommigen beweren, dat de natuur daar zelf wel voor kan zorgen, maar zij ver geten dan dat de bijen ook tot de na tuur behoren", merkte de voorzitter van de imkersvereniging „Kesteren en Omstreken", de heer J. van Appeldoorn op. Hij legt uit, dat een bij zorgt voor de zogenaamde kruisbevrchting, die veel beter is dan wanneer de bomen zichzelf bestuiven. In zijn openingswoord merkte de heer Van Appeldoorn op, dat 1967 voor de imkers geen slecht jaar was ge weest. „Misschien hadden we een beetje meer honing verwacht, maar dat blijft toch altijd een gokje", zei hij. „De sui ker was in het afgelopen jaar nog duur', maar daar mogen we nu riet meer over klagen. Sinds enige tijd wordt bij ensuiker als veevoeder beschoutvd en dat scheelt minstens de helft. Ik geloof, dat deze EEG-maatregel de imkerij be vordert". aldus de voorzitter. Er ontspon zich tijdens de vergade ring een heftige discussie naar aanlei ding van een suggestie van het hoofd bestuur van de Algemene Nederlandse Imkersvereniging (ANI) om gezamen lijk met de Brabantse imkersbonden één orgaan te gaan uitgeven. Op het ogenblik bezitten de ANI en Brabantse bonden ieder een eigen orgaan. Voorzitter J. van Appeldoorn toonde zich een duidelijk tegenstander van de ze vorm van samenwerking. De Bra bantse bonden zijn vóór hel landbouw schap en daar hebben wij, imkers van de ANI, altijd tegen gevochten. Per soonlijk heb ik niets tegen het land bouwschap. maar ik vind dat de bijen teelt niet als een bedrijfsschap mag worden beschouwd", aldus de heer Van Appeldoorn. De meeste leden deelden de mening van hun voorzitter, die ook zitting heeft in het hoofdbestuur. De heer E. H. Braafhart, secretaris van het hoofdbe- bestuur en tevens lid van de imkersver eniging „Kesteren en Omstreken" was een sterk voorstander van één geza menlijk orgaan. Hij had onder andere de onderhandelingen gevoerd met de Brabantse bonden en wordt beschouwd als een van de initiatiefnemers. „De aanleiding tot het gesprek met de zui delijke bonden was de miserabel slecht te toestand van ons eigen orgaan", aldus de heer Braafhart. Een lid deed de suggestie te trachten het eigen blad te verbeteren. Dit vond veel gehoor bij de aanwezigen. De afgevaardigde van de vereniging uit Kesteren zal op de vergadering van de ANI, waar het voorstel tot samen werking aan de orde zal komen, de sug gestie ter sprake brengen. In opkiracht van de aanwezigen zal hij zich uit moeten spreken tegen een ge zamenlijk orgaan. Het mandaat voor de afgevaardigde werd met meerderheid van stemmen aanvaard. deel te nemen aan brandweerwedstrij den, zal worden ingegaan. Tevens zal worden verzocht of de korpsen van Eist en Achterberg eveneens mogen deelnemen. Er zal bovendien worden deelgenomen door Opheusden, Ochten en Lienden. In september vinden de kringwedstrijden plaats, die in Bunnik worden gehouden. Aan het slot van de vergadering sprak de voorzitter, de heer J. Meijer, woorden van dank aan het adres van de heer Rebergen, die hij kenschetste als een van de actiefste bestuursleden, waarbij hij de hoop uitsprak dat hij ook als gewoon lid van zijn beste krachten aan de brandweer zal blijven geven. Burgemeester Bosch verklaarde graag de bijeenkomsten van de brand weer bij te wonen. „U vertegenwoor digt de doorsnee van de burgerij", al dus de burgemeester. „U doet hier niet aan politiek of aan kerkelijke za ken. U hebt maar één hobby, met el kaar de gemeenschap dienen. Ik dank u voor de in het afgelopen jaar betoon de burgerzin". Voorzitter Meijer dankte via de bur gemeester 't college van burgemeester en wethouders voor de ondervonden steun en medewerking in het afgelo pen jaar, waardoor de brandweer in P. MOL bij verrassing. staat werd gesteld haar taak tot een goed einde te brengen. „Zonder deze steun kunnen wij wel inpakken", aldus de heer Meijer. Zondag, 31 maart a.s. VEENENDAAL Ned. Herv. kerk: Oude kerk, 9.30 uur; ds. v. Assenbergh; 17.00 uur: ds. Graafland. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Van de Pol uit Lunteren; 17.00 uur: ds. Assen bergh. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur: ds. Jon- gerden; 17.00 uur: ds. Vroegindeweij. Sionskerk, 9.30 uur: ds. Graafland; 17.00 uur: ds. Jongerden. Poortkerk, 10.30 uur: ds. Vroegindeweij; 18.30 uur: ds. Huizinga van Grevel- duin •Capelle. Bejaardencentrum, 9.00 uur: ds. Vroeg indeweij. Veeneind, 15.00 uur: ds. Vroegindeweij; woensdag, 3 april a.s. 19.30 uur: ds. Haring uit Nieuwland. Veeneind, 15.00 uur: ds. Vroegindeweij. Dijkstraat, 14.45 uur: ds. Terlouw. Herv. gemeente „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Nijeboer; 17.30 uur: ds. Vijzelaar. Geref. kerk: Oude kerk, 9.30 uur: ds. Schaafsma; 17.00 uur: ds. IJtsma. Petrakerk, 9.30 uur: ds. IJtsma; 17.00 uur: ds. Schaafsma. Geref. kerk (Poortkerk): 9.00 uur: lees- dienst; 16.30 uur: ds. Timmermans van Spakenburg. Chr. Geref. kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Van Smeden van Amsterdam. Pniëlkerk, 9.30 uur: leesdienst; 17.30 uur: ds. Brons van Nunspeet. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gem. (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: leesdienst; dinsdag 2 april a.s., 19.30 uur: ds. F. Harinck uit Benthuizen Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: Ds. Mr. Van de Bilt te Zeist. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 30 maart a.s., 18.45 uur en zondag 9.00 uur en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligings samenkomst; 19.30 uur: Verlossings samenkomst. Jehova's Getuigen: 9.30 uur: „De Wacht toren" studie; 10.30 uur: Openbare toespraak; dinsdag 2 april a.s., 19.30 uur: Theoc. school; 20.30 uur; Dienst- vergadering. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 uur: ds. Eysenga uit Leusbroek; 10.00 uur: ds. Kooreman (Openbare bel.); 19.00 uur; Jeugddienst met ds. Bordewijk. Bergschool, geen dienst. Geref. Kerk: 10.00 Voorber. H.A. en 17.00 uur: ds. S. de Vries uit Benne- kom. Geref Gcm. Synodaal: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.08 en 17.30 uur: leesdienst. Oud Geref. Gem.; 10.00 en 17.30 uur: leesdienst; donderdag 4 april a.s., 19.00 uur: dhr. Van der Meer. Ned. Prot. Bond: 19.00 uur: ds. D. A. Werner (H) uit Wassenaar. De dienst wordt gehouden in „Bella Vista", He renstraat. 49, naast het gemeentehuis. ELST Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.00 uur: ds. J. van Malenstein. Geref. Gem.: 9.30 en 18.00 uur: lees dienst. OVERBERG JVed. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. J. van Noort; 18.30 uur: ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 18.00 uur: ds. G. Kaas tra; 18.30 uur: ds. J. van Noort. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Lugtigheid; 17.00 uur: ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. N. van de Wall (N.H.) uit Laren. LEERSUM Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. L. Zwaan; 17.00 uur: ds. G. Lugtigheid uit Zeist. Oud. Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 uur: leesdienst; donderdag 4 april a.s., 19.30 uur: ds. Mieras, tijdrede. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. P. Zijl stra; 18.30 uur: ds. T. Lekkerkerker uit Oosterwolde. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. J. Firet Sr.; 18.30 uur: ds. G. van Duinen, em. pred. uit Wassenaar. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Vrüe Evang. Gem.: 10.30 uur: Evang. F. J. Nijkamp uit Utrecht. De dienst wordt gehouden in het verenigingsge bouw aan de Molenweg. Ver. van Vrtfz. Herv.: 19.15 uur: mevr. T. C. C. Scholten-van Iterson. De dienst wordt gehouden ln het nieuwe Verenigingsgebouw te Woudenberg. R.K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt gehouden in het Verenigingsge bouw aan de Molenweg. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. C. de Bie uit Ederveen;- 18.30 uur: ds. L. van de Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur (Voorber. H.A.): ds. J. C. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. L. van de Peut uit Renswoude; 18.30 uur: ds. J. C. de Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aan- geenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 uur: lees dienst; maandag 1 april, 19.00 uur: ds. Slager uit Rijssen. EDE Oud. Geref. Gem.: 10.00 en 19.00 uur: ds. J. van de Poel. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: Eerw. heer. J. M. Meijer uit Veenendaal; 18.30 uur: ds. E. S. de Lint (afscheidsdienst). KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. B. J. Wiegeraad uit Bennekom; 18.30 uur: W. E. Steenbeek uit Ingen. ,,'t Anker'', 15.00 uur: eerw heer W. van Oostende uit Opheusden. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: eerw. heer. Van Oostende. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. OCHTEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: eerw. heer F. van Rossum; 18.30 uur: ds. P. Post- houwer. VEENENDAAL Zaterdag 30 maart: J. H. Kets, Hoofd straat 26, telefoon 10056. Zondag 31 maart: H. E. G. Pilon, Ker kewijk 82, telefoon 12481. Apotheek: Zuiderapotheek, Dr. Slote- maker de Bruïneplein 7, tel. 10714. RHENEN Voor Rhenen neemt het a.s. weete-end waar: dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 08376 - 2577. AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en Van Om meren uit Eist worden het a.s. week end waargenomen door dr. Bakker, Rijksstraatweg 172a Leersum, tel. 03434 - 1495. SCHERPENZEEL Voor Scherpenzeel neemt het a.s. week end waar: dr. Backer, Stationsweg C, Woudenberg, tel. 03498 - 1330. RENSWOUDE Voor Ederveen, De Klomp en Renswou de neemt het aanstaande week-end waar: dr. ter Velde te Renswoude, tel. 450. Wijkverpleging KESTEREN Voor Echteld, Ochten en Kesteren neemt het a.s. week-end waar: zr. S. Wester hof, Groene Kruis, Kesteren, tel. 08886 - 210. OPHEUSDEN Voor Dodewaard en Opheusden neemt het a.s. week-end waar: zr. E. de Win ter, Opheusden, tel. 08887 - 210. Tandartsen VEENNENDAAL/RHENEN Spoedgevallen, tel. 08385 - 12945. Dierenartsen EDERVEEN Voor Ederveen neemt het a.s. week-end waar: dr. Van Riessen te Lunteren, tel. 08388 - 2557.

De Vallei | 1968 | | pagina 5