Scheidsrechter Van Elswijk is ontevreden over gang van zaken Kampioen Candia '66 - vrij van spanningen - contra Fortitudo RTTV kwam een punt te kort voor de titel Sporttoto Wedstrijd EDE-RKHVV wordt een interessant duel Nek-aan-nek-race tussen Vultink en De Kleine om titel bandstoten Zondagsport op radio en tv Voorlopig programma voor wedstrijden om Nederlandse titels weer winnaar van wereldbeker Nationale ploeg voor Westeuropees kampioenschap VOETBALPROGRAMMA Schotse leiding bij Nederland-België De Munck verlengde contract met Vitesse WEAVING-HEREN MOESTEN KOSTBARE PUNT AFSTAAN „Ik zie niets meer in mijn werk voor het volleybal in 't algemeen" „Helemaal gek" Conditie Moeilijke vent Opheusden: alles op alles in laatste fase van competitie Vierdeklassers Afdeling Utrecht Venneboer/Zwaan in halve finales Gelijkspel (5-5) tegen Oldra Raiffeisenbank gaat vergaderen Hockey Volleybal Ferenc Puskas komt Europees talent zoeken Waterpolo Hockey Korfbal SPORT van hier en daar ZATERDAG 30 MAART 1968 DEN HAAG De Nederlandse Volley bal Bond (Nevobo) heeft veertigduizend leden en daarvan traden er in de laat ste twee jaar zo'n vijfduizend toe. Snelle groei van de babyschoentjes via de kinderschoenen naar de volwassen laarzen en dat vraagt een grote flexi biliteit van de besturen en de commis sies die deze voorspoedig uitdijende kleuter naar „geestelijke" wasdom moeten helpen. De eisen die vroeger nog wel op te vangen waren met goede wil en in schikkelijkheid op vele fronten worden nu deze tak van sport zoveel mensen aan hun recreatie helpt veel meer actieve dan passieve recreatie an ders. Zij worden meer in aantal en vragen diepere aanpak. Dan gaan er spaanders vliegen, komen er mensen in de zogeheten „moeilijke parketten". De gepasseerde maand was voor ser geant majoor P. A. van Elswijk geen prettige. Behalve zijn werk voor de minister van defensie, heeft hij 'n vrije- tijdspassering die hem naar tijd en aandacht gemeten sterk in beslag neemt: hij is scheidsrechter bij volley balwedstrijden en hield zich bezig met de opleiding van scheidsrechters. Hield zich bezig, want: „Ik ben hele maal gek van het opleiden van scheids rechter. Maar ik ben het vertrouwen kwijt in de NSC (de Nationale Scheids rechters Commissie). Het is niet om de kwestie München, dat ik niets meer zie in mijn werk voor de bond, of beter voor het volleybal in het algemeen". De kwestie München: Er was deze maand een cursus voor scheidsrechters in München en er zouden twee Neder landers heen gaan. De voordracht werd gemaakt en de eerste naam was Van Elswijk, de tweede Vuylsteke. Het hoofdbestuur: Nummer 2 is akkoord, nummer 1 is te oud. De NSC begreep het niet. Internationaal is vijftig jaar het criterium. Het hoofdbestuur vond 35 jaar mooi, maar dat is, aldus de heer Van Elswijk, niet in de reglemen ten te vinden. „Goed, ik ben 42 jaar, maar mijn conditie is goed overigens heb je op de scheidsrechtersstoel bij volley bal niet zo'n conditie nodig als wanneer je scheidsrechterend over de velden draaft. De bond zei: 35 jaar is de li miet anders is het de investering niet waard voor zo'n tiendaagse reis". „Ik zeg: Bond, ik wil het zelf betalen als dat dan moet. Weer mis. Gekozen worden de no. 2 van de voordracht, Vuylsteke, verder Vos, De Bruin, die in april 37 wordt, en Desaegher die pas in december A-scheidsrechter werd. Hoe lang bent u scheidsrechter op het (landelijk) hoogste niveau? „Vanaf 1954 scheidsrechter en vanaf juli '63 A-scheidsrechter. Doordat ik niét naar München kon is de weg naar de top voor mij afgesneden want in het buitenland willen ze een internatio nale scheidsrechter op de stoel. Twee jaar geleden was de eerste cursus en wie daar slaagde werd kandidaat inter nationaal scheidsrechter". Zijn er veel A-scheidsrechters en zijn er daarvan niet vrij veel boven de 35 jaar? „Er zijn er 23 en negentien daarvan zijn 35 jaar of ouder". Waaraan denkt u dat de door u als negatief gevoelde houding in de top van de bond te danken is? Bent u „lastig"? „Ik sta bekend als een moeilijke vent. Ik ben er zelf steeds mee bezig het waarom te vinden van hun houding. Ik DEN HAAG Nadat de kampioenen bij de heren van de districten West (Kampong) en Noord (HMC) zondag a.s. de eerste wedstrijd spelen in de competities voor de Nederlandse titels, volgt op 7 april een volledig program ma voor de dames en de heren. Drie districtskampioenen zijn nog niet bekend voor deze wedstrijdreeks, die in het voorlopige programma bij de heren op 12 mei en voor de dames op 19 mei wordt afgesloten. Bij de heren zijn in Zuid nog twee titelkandidaten, n.l. HTCC en Venlo. Bij de dames heb ben Arnhem, Almelo en Union in Oost nog kampioenskansen en Groningen en HMC in Noord. Het voorlopige programma ziet er als volgt uit: HEREN: 31/3: Kampong - HMC; 7/4: HMC - Kampioen Zuid, Hattem - Kampong; 21/4: kampioen Zuid - Hat tem; 28/4: kampioen Zuid - HMC, Kampong - Hattem; 30/4: HMC - Hat tem, Kampong - kampioen Zuid; 5/5: Hattem - kampioen Zuid, HMC - Kam pong; 12/5: Hattem - HMC, kampioen Zuid-Kampong. DAMES: 7/4: Kampioen Noord - EMHC, kampioen Oost - Laren; 21/4: Laren - kampioen Noord; EMHC; - kampioen Oost; 30/4 kampioen Noord - kampioen Oost, La ren - EMHC; 5/5: kampioen Oost - EHMC, kampioen Noord - Laren; 12/5: EHMC - kampioen Noord, Laren - kam pioen Oost; 19/5: EHMC - Laren, kam pioen Oost - kampioen Noord. ROSSLAND Jean Claude Killy, de omstreden drievoudige Olympische ski kampioen, is voor de tweede achtereen volgende maal winnaar geworden van de wereldbeker. Doordat de 24-jarige Fransman vrijdag de slalom won van de internationale wedstrijden te Ross- willen tonen, dat de bescheiden plaats en de Verenigde Staten, is hij in de competitie om de trofee onbereikbaar geworden voor zijn concurrenten. geef geen mening, maar het zal, lijkt me niet zijn omdat ik niet bekwaam ben in het vak. Dan denk je verder: maat schappelijke positie te laag? te weinig talenkennis? enfin, je probeert het lek te vinden en als je het niet vindt wordt je boos omdat ze niets nader verklaren. Kijk, de opleiding van de scheidsrech ter is hier verwaarloosd. Ik ben gaan pionieren, er ligt een groot terrein braak, ik leidde op. In de districten een, twee en drie ben ik de „overkoepe- laar", maar steeds met te weinig steun in de rug. En nou laat de NSC me in mijn hemd staan, terwijl ze eerst zei den: Van Elswijk, je staat no. 1 en je gaat naar München. Zo niet dan zal je wat beleven. Nou, niemand beleefde er iets. De vier gingen naar München, twee op kosten van de bond, Van Els wijk bleef thuis". Is uw verontwaardiging zo groot, dat u overweegt er mee op te houden? „Ik riskeer mijn carrière als scheids rechter graag in het algemeen belang". VEENENDAAL Kampioen Candia '66 is ongetwijfeld zeer verheugd, dat het de titel in de vierde klasse H-west reeds nu heeft bemachtigd, want wan neer de beslissing in deze afdeling nog niet zou zijn gevallen, dan was het duel van morgen bepaald moeilijk geweest voor de Rhenenaren. De ploeg van Te Kulve, die automatisch promoveert naar de derde klasse, moet in Culemborg bij Fortitudo op bezoek, welke club de Candianen lange tijd, zij het op „enige" afstand, heeft bedreigd. De gasten kunnen geheel vrijuit spelen en wij tippen hen dan ook als favoriet. De mogelijkheid bestaat echter, dat Fortitudo zich wil wreken voor het feit, dat Candia al zo spoedig de spanning wegnam in deze afdeling en de gastheren willen dan koste wat kost een overwinning boeken op de kampioenen. Meer dan één punt zal er echter wel niet inzitten voor de thuisclub. Opstelling Candia '66: doel: Kok: achter: Evers, v. Baal, v. Beek, Mol; mid den; Krechting, v. Estrik; voor; Eibers, J. .t Braak, v. d. Pol en v. Veenendaal. Van krachtsverschil is in de vierde klasse H-West overigens weinig spra ke. KDS en Midlandia, met dertien punten uit achttien wedstrijden onder aan de ranglijst, hebben slechts een achterstand op bijvoorbeeld Veenen daal van vijf punten met nog vier wed strijden te spelen. Dus in theorie staat de ploeg van trainer Zeiler nog niet veilig. Morgen treedt het op het Salaman der-sportpark aan tegen De Meern, dat gelijk kan komen met de Veenendaalse formatie. De thuisclub heeft haar op stelling nogal gewijzigd en misschien heeft de Wageningse oefenmeester nu eens succes met zijn pupillen. Opstel ling: doel: A. Blankespoor; achter: E. Leppers, C. Gerritsen, H. v. d. Boven- kamp, D. van Dijk; midden: T. Lan sing, H. Stuyvenberg; voor: G. Hei kamp, W. Gerritsen, J. Sukkel en W. H. Jansen. Door de overwinning van Opheusden op Oosterbeek deden de Betuwenaren vorige week de onderste plaats in de vierde klasse F-Oost over aan EWV uit Eek en Wiel, dat wanneer het zijn inhaalwedstrijd wint, nog gelijk kan komen met Opheusden. Opheusden komt morgen in een thuiswedstrijd in het veld tegen Excel sior Zetten, de ploeg, die na een ster ke start in de tweede helft van de competitie aanmerkelijk daalde op de ranglijst. Een zeer kleine overwinning voor Opheusden, dat alles op alles zet in de laatste fase van de competitiestrijd, ligt in de lijn der verwachtingen. De opstelling van de thuisclub luidt: doel: H. van Eldik; achter: H. Hui- bers, A. van de Hatert; midden: H. v. Brenk, G. Barten, M. van Broekhui zen; voor: Winkelman, A. van Eldik, Siahaya, A. Arends en J. Siahaya. Daar in de eerste klasse B. van de Afdeling Utrecht twee ploegen degra deren is het Amerongse DVSA nog niet geheel veilig. Dat voor de Amerongers deze competitie zo weinig succesvol zou verlopen had wellicht niemand verwacht. Aan het begin van het sei zoen leek het er zelfs op, dat DVSA een toonaangevende rol zou gaan spe len, maar al spoedig geraakte de ploeg in een impasse (vooral de voorhoede). Morgen moet het in Zeist bij Patria op bezoek en het lijkt onwaarschijnlijk dat de Amerongers deze opponent kun nen verslaan. Een opstelling van DVSA hebben wij niet doorgekregen. MENTON Lidy Jansen-Venneboer en Tine Zwaan hebben vrijdag de hal ve finales dames-dubbelspel bereikt van het internationale tennistoernooi van Menton. In de kwart eindstrijden ver sloegen zij de Hongaars-Italiaanse com binatie Polgar-Pozio met 6-3, 6-3. Marijke Jansen, die samen met de Zweed Erell speelt, werd uitgeschakeld in de kwartfinales van het gemengd- dubbel. Het tweetal verloor met 3-6, 5-7 van de Rus Metreveli en de Engel se Robin Lloyd. De eindstrijd heren-enkelspel zal gaan tussen de Tsjech Milan Holocek en de Rus Alex Metreveli. In de halve fina les versloeg Metrevili met 6-4, 6-2 de Pool Wieslav Gasiorek en won Holocek met 8-6, 6-3 van de Columbiaan William Alvarez. De Tsjechische Vlasta Vopocka en de Australische Gail Sherriff zullen strij den om de titel bij de dames. Vopicka bereikte de eindstrijd door de Italiaan se Roberta Beltrame met 7-5, 6-4 uit te schakelen en Sherriff door zich met 6-2, 6-2 de meerdere te tonen van de Brit se Robin Lloyd. In de tweede klasse B staat morgen een streekderby op het programma. Het Elster Oranje-Wit treedt als gast heer op van RK Unitas, dat nog slechts een klein kansje heeft om degradatie te ontlopen. De degradatiekandidaten Unitas, DVSU en Houten zouden Oran je-Wit (14 punten) in theorie nog kun nen benaderen, maar dan moeten de Elstenaren de resterende zes wedstrij den verliezen en dat is uiteraard niet het geval, want bijv. morgen behaalt Oranjë-Wit minstens één punt. De ploeg is als volgt geformeerd: doel; D. Haisch; achter: J. Haisch, H. de Vries, C. v. Dam; midden: W. Bos, T. Drost; voor: C. Drost, L. Hage, B. Val kenburg, B. Bosman en H. 'v. Veenen daal. Een definitieve opstelling van RK DEN HAAG. - De Nederlandse volley- balploeg, die van 13 tot en met 20 april deelneemt aan het tournooi om het Westeuropese kampioenschap, dat in een aantal plaatsen in het zuiden van West-Duitsland wordt gehouden, bestaat uit de volgende spelers: Bert Aalbers (US), Johnny Groen (SFC), Cor de Hond (Tornado), Richard Onnes (Hoe- vok, België), Hans Valkenburg (Bek- kersveld), Piet Wassenaar (Libanon), Hans Jansen, Hans Lodder, Kees Tinga, Harry Veldhuis, Bram Vermeulen en Geert Trompetter (allen AMVJ). Trai ner/coach is Henk Blok In deze ploeg ontbreken een aantal spelers, die vorig jaar deel uitmaakten van het basisteam, dat in Amersfoort Westeuropees kampioen werd. Jurrien Kooien, de laatste Blokkeer-speler in de nationale formatie, Piet Swieter en Jan van der Hoek hebben wegens drukke studie of werkzaamheden bedankt, ter wijl Jan Willem Mulder met blessures kampt. Henk Blok heeft het team nu aangevuld met een drietal jonge spe lers: Johnny Groen, Kees Tinga en Piet Wassenaar. Unitas is niet bekend. Koploper Scherpenzeel, dat een ge lijk aantal punten heeft vergaard als concurrent St. Maarten doch een wed strijd minder heeft gespeeld, moet morgen in Barneveld bij de gelijkna mige club op bezoek. Veel meer dan een puntenverdeling zit er niet in voor de Scherpenzelers. Een opstelling is niet bekend. HDS stelde vorige week in de derde klasse B zeer teleur door met 0-5 te verliezen van Rivierwijkers. Morgen moeten de Leersummers uit naar SVMM en ook in Maarn is geen posi tief resultaat weggelegd voor HDS, dat in de volgende formatie aantreedt: doel: H. v. d. Bos; achter: L. Schui- lenburg, C. v. d. Berg; midden: P. Willemse, G. de Hartog, L. Riemens; voor: J. W. Meerbeek, T. Gijsbertse, T. de Greef, R. Meerbeek en J. v. d. Berg. 4de klasse H West: E.M.S.—K.D.S. VeenendaalDe Meern Zwaluwen Vooruit-T-Vrees wijk FortitudoCandia '66 S.V.F.—Utrecht J.S.V.—Midlandia 4de klasse F Oost: E.W.V.Hertog Hendrik R.V.W.Oosterbeekse Boys OosterbeekA.V.W. ArnhemiaEendracht OpheusdenExcelsior Z. AFDELING UTRECHT lste klasse B: De Meeuwen—V.S.K. Brederode—D.W.S.V. Patria—D.V.S.A. SoesterbergSt. Boys 2de klasse B: Oranje-Wit—R.K. Unitas BarneveldScherpenzeel D.S.O. (U.)—Houten Maluku MudaD.V.S.U. 3de klasse B: Faja LobiEn Avant AresDorestad R.U.C.Rivierwijkers S.V.M.M.—H.D.S. DEN HAAG De interlandwedstrijd Nederland - België, die op 7 april in het Olympisch stadion zal worden ge speeld, wordt geleid door de Schotse scheidsrechter J. Paterson. De grens rechters voor deze wedstrijd zijn W. Christie en J. Mckeeman. De specialist dr. Paul Gut aan het bed van de Westduitser Erhard Keiler, Olympisch kampioen op de 500 meter hardrijden. De pechvogel heeft bij een ski-ongeluk een ge compliceerde breuk in het rechter been opgelopen. VANCOUVER Ferenc Puskas, de coach van de Canadese ploeg Vancou ver Royals, een van de clubs uit de Amerikaanse profleague, is naar Eouro- pa vertrokken om spelers voor zijn club te zoeken. De voorzitter van de club, George Fle- harty, maakte bekend dat Puskas de mogelijkheden zal onderzoeken om een van de Europese topspelers voor zijn vereniging te contracteren. De naam van de speler wilde de heer Fleharty niet noemen. Puskas zal eerst naar België gaan en daarna nog andere lan den in Europa bezoeken. Voor 7 april, de datum van de eerste thuiswedstrijd van de Vancouver Royals, zal hij weer terug zijn aan de Canadese westkust. ARNHEM Frans de Munck zal nog een jaar bij de Arnhemse eerste divi sieclub Vitesse in dienst blijven. Enke le maanden geleden besloot De Munck Vitesse te verlaten toen geen financië le overeenstemming kon worden be reikt. Vitesse is echter, kort voor de beslissing over het aantrekken van een nieuwe trainer zou vallen (1 april) op initiatief van De Munck een nieuw ge sprek over het verlengen van het con tract met zijn trainer begonnen. Na dit gesprek heeft de leiding van Vitesse bekendgemaakt, dat het contract ver lengd is op basis van het salarisaan bod dat voor De Munck enkele maan den geleden aanleiding was om zijn ont slag aan te bieden. ARNHEM Het is RTTV niet gelukt de volle winst te behalen tegen Oldra in Arnhem en daardoor kwam RTTV een punt tekort om kampioen te wor den in de promotiegroep. Van de Broek was niet bepaald in vorm en won dan ook alleen maaT van Siecker, evenals v. d. Brink. Van Breenen won van Siecker en Vriezema en verloor wat ongelukkig van v. Wolveren. Van Breenen en v. d. Broek wonnen samen het dubbel zodat de punten nog juist gedeeld werden (55). Van de Broek zegevierde over Siecker met 1421, 2022, maar verloor van v. Wolveren met 21—15, 2117 en van Vriezema met 2117 en 2624. Van de Brink won ook van Siecker (1921 en 1221). Van Van Wolveren verloor hij in 3 games (16—21, 21—8 en 21—12) en van Vriezema ook in 3 games (1021, 21—8 en 21—17). Van Brunen tenslotte was sterker dan Vriezema (721 en 2132) en Siecker (1421, 1921), terwijl hij op het nip pertje verloor van v. Wolveren in 3 games (16—21, 21—18, 25—23). Het dubbel werd een gemakkelijke overwinning in 2 games met 9—21 en 1524. R.T.T.V. is nu uitgespeeld en zoals hier boven reeds vermeld, hebben de spelers juist de titel gemist, zodat zij het volgende seizoen moeten afwachten om te proberen weer de overgangsklasse te bereiken. De eindstand is als volgt: Ons Vermaak 2 8 12 48 32 R.T.T.V. 8 11 51 29 Flamingo's 8 10 48 32 Oldra 8 7 38 42 Sc. Velp 8 0 15 65 BOEMERANG 1—R.T.T.V. 1 7—3 Engelaar en De Groot Mulder wonnen ieder eenmaal. C. Lieftink kwam deze keer niet tot winst in het enkelspel. Wel won hij samen met Engelaar het dubbel. FLAMINGO'S—R.T.T.V. 3 4— Tegen het sterke Flamingo's werd met 46 gewonnen. O. Meyer stak in uit stekende vorm en versloeg zijn 3 tegen standers dan ook. H. v. Holland kwam tot 2 overwinningen, terwijl invaller A. v. d. Wetering eenmaal tot winst kwam. SWIFT 2—R.T.T.V. 5 9—1 J. v. d. Brink en B. Middel konden geen enkele partij winnen, terwijl E. v. Hees eenmaal won en daarmee de eer redde. DEN HAAG De cijfers van sport toto 38 van het afgelopen weekeinde waren: Deelnemers: 592.252; bruto prijzen- bedrag: f 808.348,20; prijzenbedrag: f 266.755. Eerste prijs: f 146.715,25. Geen meldin gen van dertien, zodat tweederde van dit bedrag aan de tweede prijs en één derde aan de derde prijs wordt toe gevoegd. Tweede prijs: totaal beschikbaar: f 177.836,67. Negen meldingen, bruto per kolom: f 19.759,60. Derde prijs: totaal beschikbaar: f 88.918,33. Acht meldingen, bruto per kolom f 11.114,80. EDE Voor Ede staat er a.s. zon dag nog een vrij belangrijk duel op het programma. De spelers moeten ta.l. naar het Huissense RKHVV dat nog alle kans op het kampioenschap heeft. Ede zal er ongetwijfeld een prestigekwestie van maken temeer daar het in de laat ste zes wedstrijden geen enkele verlies- punt heeft opgelopen. RKHVV zal daar tegen over 100 pet. inzet stellen om de kampioenskansen te behouden. Een makkelijke opgave wordt het in ieder geval niet voor Ede, daar het spel van de Huissenaren nogal verschild van dat van Ede. Het speltype van RKHVV is zoals meer gebleken vrij uw en technisch minder begaafd. Een puntenverdeling lijkt hier dan ook als slotconclusie de meest voor de hand liggende uitslag. Opstelling Ede: doel De Wit; achter: Braber, Masseur, Muller en Krooswijk; midden: Radstaat en Hogehout; voor: Jansen, Roseboom, Hazellekke en Ver steeg. In de afdeling KNVB Arnhem speelt in Ila Fortissimo op eigen terrein tegen GVC. Het volledige sportprogramma ziet er als volgt uit: VENHUIZEN De nek-aan-nek-race tussen Hans Vultink en Henk de Kleine is vrijdagmiddag voortgezet. Opnieuw slaagde De Kleine erin een beurt uit te lopen op zyn grote concurrent, maar het verschil is nog altyd miniem: De Kleine na drie partijen 7.40 algemeen moyenne, Vultink 7,06, ofwel een verschil van vier beurten. Toch heeft het er lange tüd naar uitgezien, dat Vultink zqn achter stand in moyenne op De Kleine zou nivelleren. Want de tegenwoordig in Bra bant wonende De Kleine begon tegen Sundquest zeer nerveus en had na tien beurten slechts dertien caramboles büeen. Sundquest, die nogal hoog van de toren had geblazen over zijn mogelijkheden, had 19 punten en werd al spoedig kansloos door een reeks van 37 van De Kleine. Dit was de doorbraak van de „Bra bander", die tenslotte via een fraaie reeks van 41 in de 28e beurt „aan" was en Sundquest (62) ver achter liet. Met Vultink lagen de zaken in het begin vrijwel identiek, maar hij kwam sneller op dreef dan De Kleine. Hal verwege de partij tegen Jacobs bleef de Aaltenaar echter steken, zonder overigens ook maar enigszins bedreigd te worden. Tegen het eind raakte Vul tink weer op dreef en kwam met 51 punten in 4 beurten toch nog snel aan de finish: 102-200 in 29 beurten. De Kleine en Vultink bleven als eni gen ongeslagen, want Teegelaar kon 't niet bolwerken tegen Van Leur. Na 'n slopende partij, waarin Van Leur tus sen de twintigste en dertigste beurt 71 punten scoorde en toen beslissend uit liep, moest Tegelaar in de 48e beurt erkennen, dat zijn kampioensdroom wat voorbarig is geweest. Hij viel 'na melijk meteen terug naar de vijfde plaats, want behalve Van Leur ging ook Ligthart hem voorbij. De Alkmaar- der had het lang heel moeilijk tegen Duysens, die na 20 beurten nog zeer verdienstelijk speelde: 146-111. Daarna echter kwam de Belgische Nederlander de man met de hamer tegen, terwijl Ligthart met series van 12, 15, 13 en weer 15 zijn achterstand wegwerkte en juist bijtijds uit was: 185-200 in 35 beurten. In de eerste avondpartijen trad Vul tink aan tegen Druysens. De Aaltenaar boekte wederom een overwinning. Hij bereikte in dertig beurten de benodig de tweehonderd caramboles en liet Duysens op 158 staan. Vultink onder vond aanvankelijk felle tegenstand, doch speelde tenslotte toch veel zeker der en constanter dan de man uit He- verlee. Op de andere tafel ging Janus Jacobs zijn vierde nederlaag tegemoet tegen Lambert van Leur. De Ossenaar fi nishte toen Jacobs 177 caramboles had bereikt. Duysens (Heverlee, Belg.) 185 35 29 5.28 Ligthart (Alkmaar) Teegelaar (Rotterdam) Van Leur (Oss) Jacobs (Amsterdam) Vultink (Aalten) De Kleine (Mierlohout) Sundquest (Den Haag) Jacobs Van Leur Duysens Vultink 200 35 17 5.71 182 48 21 3.79 200 48 25 4.17 102 29 25 3.51 200 29 35 6.89 200 28 41 7.14 62 28 14 2.21 177 44 30 4.02 200 44 39 4.45 158 30 18 5.26 200 30 44 6.66 Het volledig programma in II A luidt: Theole - Quick; DIO - Victoria Boys; RKHW - Ede; Leones - Robur; WAW - VDZ. Res. 2de klasse B: Columbia 2 - RK HVV 2; Leones 2 - Epe 2; OAB 2 - ES- CA-VC 3; WSV 2 - Quick 2; Ede 2 - NEC 3; Vaassen 2 - AWC 2. KNVB afd. Arnhem Klasse I C: Eldenia 2 - Arnh. Boys 3; Driel 2 - Ede 3; WO 3 - Eendracht 3; S. Avanti 2 - Westervoort 2. Klasse II C: Arnh. Boys 4 - GVC 2; Ede 4 - SML 5; Eldenia 3 - Oosterbeek 3; Edese Boys 2 - VDZ 6; Wageningen 5 - Abstinentia 2. Klasse III D: Presikhaaf 4 - Wivos 3; CHRC 4 - Zd. Arnhem 5; RVW 5 - Driel 4; VDZ 8 - Fortissimo 2. Klasse III E: Bintang T. 2 - Abstinen tia 3; Edese Boys 3 - Eldenia 4. Klasse III G: Spel. Oranje 3 - Rhe- den 6. JUNIORES OUD Geselecteerde jeugdcompetitie Klasse A: Oosterbeek - NEC; Sp. En schede - Hengelo; Go Ahead - Quick O.; WVC - ZAC. 30 maart, lste klasse: GZCNeptunus 2a. HPCPSV, Nereus—ZCE, SVH— Zwemlust, LZCDAW. 31 maart: Arnhem (adsp.h.): Polar Bears C—B (17.50 u.). 31 maart: Heren: Wageningen—Ede, Wageningen 7—Ede 2, Ede 3Upward 7; Dames: WageningenEde, Ede 2 Upward 4, Ede 3Wageningen 3. 30 maart: CKB, afd. Gelderland: HKC; DKOD—WK, DVO—ON, SSS— MIK. l: SEVRheko, Swift—SSS 2, UnitasPhoenix. 2: DVO 2SSS 3, VDZ—DWS. 3A: Zw. Wit—Rheko 4. 3B: VDZ 2—Unitas 2. 4A: DKOD 3— Animo 2, Rhoka—SEV 2. 4B: ODIK 3— Unitas 4, SKV 2—DVO 4, Spirit 2— Swift 3. Al: DKOD aRheko a, DTS a—Roka a. A2: DOS a—ODIK a, SSS a— SSS c. A3: DWS a—Dindoa a. BI: DKOD b—Rheko b, DTS b—DVO b, SEV a—Rhoka b. B2: DWS b—Unitas c, Hellas b—Dindoa b, ODIK b—Swift b. Cl: SEV b—Rheko c. C2: SSS d—SKV b. Swift c—DOS c, C3: DWS d—VDZ b, Spirit bUnitas e. Dl: Geen wedstrij den vastgesteld. 31 maart, GKB, 2de klasse B: EdeRi valen 2, ZwaluwenOlympus 2, Vada 2WWNA 2, Onder Ons 2Novioma- gum 2. Derde klasse D: Ede 2Vada 3, Diderna 3EKCA 5, Oost Arnhem 4 Noviomagum 3, ONI 3Onder Ons 3. SHOT 4—R.T.T.V. 7 010 Het kampioensteam boekte ook nu weer een 010 overwinning, zodat A. v. d. Wetering, W. Roseboom en C. Huntelersberg ongeslagen bleven. R.T.T.V. 8—S.K.F. 3 5—5 H. v. Nieuw Amerongen was weer hersteld en dat was duidelijk merkbaar. Hij won 3 x en samen met Kouseband het dubbel. Kouseband kwam verder niet tot winst, maar invalster J. Schip per boekte een overwinning, zodat d» eindstand 55 werd. VEENENDAAL Met gemengde ge voelens trok een gehavend Weaving, dat twee van haar vaste spelers mis te, donderdagavond naar de Amers- foortse Sporthal om daar strijd te le veren tegen het vorig seizoen uit de eerste klas gedegradeerde BG en SV. Reeds in de eerste set bleek, dat BG en SV geen schijn meer van haar spel bezat, waarmee het in de eerste wed strijd Weaving tegemoet kwam. Een enkele goede aanval rolde over de Weaving-veste, terwijl de Veenenda- lers het heft in handen namen door in een hoog tempo spelend de BG en SV- ers met 156 te overklassen. Ook de tweede set gaf dit beeld te zien. Een totaal ontredderde BG en SV-ploeg kon geen enkele aanval meer opbouwen en zelfs geen punt meer scoren. Setstand 15—0. In de derde set bracht een wissel van Weaving zoveel onzekerheid te weeg, dat de Veenendalers, door zeer effect volle serves van BG en SV ,op een 04 achterstand werden gespeeld. Een time-out bracht geen ommekeer. BG en SV rook winst en stevende prachtig naar 28. Ook de tweede time-out kon het ritme niet terugbrengen en de zich verrassend snel herstellende BG en SV- ers trokken zich tenslotte ook niets aan van de wissels, die Weaving vroeg en wonnen de set met 615. Hierdoor is de achterstand op koplo per NVC vergroot tot 5 punten. De Vee nendalers kunnen nu tenslotte nog ho pen, dat NVC morgen tegen het op de derde plaats staande SSS 3 twee pun ten verspeelt, waardoor zij dan door een overwinning op NVC met 30 ge lijk kunnen eindigen. Deze kans is ech ter gering, omdat de voortreffelijk spe lende NVC-ers een plaats in de eerste klas zeer zeker waard zijn. Volgende week donderdag komen de heren uit tegen het zeker niet te on derschatten SSS 4. In het N.T.S.-Sportprogramma, dat zondag van 19.30 tot 20.25 uur op Ne derland 1 wordt uitgezonden, wordt on der voorbehoud van wijzigingen aan dacht besteed aan: de voetbalwedstrijden GVAV Feijenoord. PSV—NAC en Xerxes/ DHC—Ajax; de Ronde van Vlaaderen (wielren nen); „The Head of the River", de roei- wedstrijd op de Amstel waarmee het nationale roeiseizoen wordt geopend; de internationale opening van het roeiseizoen met de wedstrijd Oxfort Cambridge op de Theems; het Nederlandse biljartkampioen schap bandstoten in Venhuizen (N.H.). In het NRU-sportprogramma Langs de Lijn op zondag (14.30-17.00 uur Hil versum I en 18.05-18.30 uur Hilver sum II) wordt o.m. aan de volgen de sportieve gebeurtenissen aandacht geschonken: de voetbalwedstrijden G.V.A.V.Feijenoord, Xerxes/D.H.C.— Ajax en PSVNAC; de hockeywed strijd HTCCVenlo; de roeiwedstrijd op de Amstel; het nationaal kampioen schap bandstoten in Venhuizen; het na tionaal kampioenschap badminton in Breda; het nationaal kampioenschap tafeltennis in Schiedam; voorts uitsla gen en nieuws over korfbal, handbal, hockey, wielrennen en de paardekoer- sen op Duindigt en in Wolvega. Redactie: Wim Hoogendoorn, Theo Koomen en Dick van Rijn. De Argentijnse voetballer Omar Si- vori, die op dit moment voor de Itali aanse club Napels speelt hij kwam ook uit voor het Italiaanse elftal zal het komende seizoen weer naar Argen tinië terugkeren. „Sivori gaat spelen voor Buenos Aires", heeft Luis Seija, de president van deze Argentijnse club meegedeeld na terugkeer van een reis naar Italië. Een van de redenen waar om Sivori naar Argentinië zou terugke ren, is volgens de heer Seija zijn vriend schap met de huidige trainer van Hu- racan Pipo Rossi. De Britse top-rijdster Pat Carlsson- Moss en de frêle Zweedse Liz Nystrom hebben de Rally van Sestriere gewon nen. Zij liepen op de 2000 km lange route, die in Turijn eindigde, 26,5 straf- punten op. De Engels-Zweedse equipe reeds met een Lancia-Fulvia. LUNTEREN De leden van de Coöp. Raiffeisenbank „Lunteren" hou den dit keer hun jaarvergadering op dinsdag 16 april. Dat gebeurt dan in hotel Floor.

De Vallei | 1968 | | pagina 7