Afwezigheid „linkse" fracties beïnvloedde sfeer in raad Bekendmaking „Zwijgend handelen vaak beter dan grote woorden" Voorzitter van Forellen nam na 11 jaar afscheid Tolhuisje op Remmerden wordt vandaag gesloopt „Eekhoorn" opende nieuwe bar TONEELAVOND N.B.M. GOED GESLAAGD Stadhuis op stelten S.G.P. 'ers: „Fanfare moet maar collecte houden 99 J. Borgstein overleden MIST Ds. Mallan naar Gouda Bedankt DS. G. G. INTREDE VROUWERF BIJ IN OVERBERG Erelid en „Gouden Forel Geen lichtweek in Amerongen Competitie-indeling YZC en Forellen VERPLETTERENDE NEDERLAGEN VAN SALAMANDERS Attila verslagen door RHC-heren Gezellige avond volksonderwijs Zomerprogramma van V.V.V. in Rhenen u uw Eerste kievitsei Belangstelling was groot Uitreiking van diploma's Veilig Verkeer Brandje was snel gedoofd Gym zette beste beentje voor Huisvrouwen leren kappen Predikanten spreken voor bejaarden Bejaarden gaan 29 mei weer uit Bel: 10550 11079 Collecte voor tocht Waterpolo Hockey Handbal MAANDAG I APRIL 1968 KESTEREN Wat nog bijna nooit is voorgekomen, gebeurde vrijdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering m Kesteren. Vijf raadsleden van de frac ties P.v.d.A., Boeren Partij en Gemeentebelangen verlieten de vergadering kort na het begin en namen plaats op de publieke tribune, omdat een motie van wantrouwen tegen de SGP-wethouder J. van Eek met zes tegen vijf stem men was verworpen. De motie was ingediend, omdat de wethouder herhaalde lijk zijn eerder genomen besluiten en beslissingen herroept. Vrijdagavond legde de heer Van Eek onder druk van zijn kiesvereniging een verklaring af, waarin hij betoogde, dat hij er spijt van had tijdens een vorige raadsvergadering zijn goedkeuring te hebben gegeven aan het voorstel om in Opheusden een jeugd- instuif te stichten. Ook zijn eerder gegeven toestemming voor de bouw van het dorpshuis in Kesteren trok de heer Van Eek in. Zaterdag werd reeds uitvoe rig over het gebeuren in de raad van Kesteren bericht Het vertrek van de vijf raadsleden drukte op het verdere verloop van de vergadering een duidelijk stempel. De SGP-fractie poogde merkbaar profijt te trekken van de afwezigheid van de vijf „linkse" raadsleden. Een subsidie-aan vraag van de muziekvereniging „Fan fare" uit Kesteren werd met drie stem men voor en vier tegen verworpen. De subsidie was bedoeld voor een muziek concours, dat door „Fanfare" wordt ge organiseerd. Volgens de SGP-ers moet de muziekvereniging maar een collecte houden voor het benodigde geld. Ook de opnieuw ingediende subsidie verordening dreigde in gevaar te ko men. Het raadslid, de heer J. den Har- zelf ingeschreven voor f50.100 zodat de tog (AR) deed alle mogelijke moeite om de verordening in een volgende ver gadering te behandelen maar de SGP RHENEN De afd. Rhenen van Volksonderwijs heeft vrijdagavond in het Eigen Gebouw een gezellige bijeen komst belegd. Mevrouw Koster, voor zitster van de afdeling, vertelde na af loop dat het in het voornemen ligt er een traditie van te maken. „Volkson derwijs heeft enkele honderden leden. Daar de activiteiten van de afdeling meer op het technische onderwijsvlak liggen, merken de leden weinig van ons werk, hoewel dit op zich zeer belang rijk is. Zo'n jaarlijkse gezellige avond verstevigt de band onderling in grote mate." De avond werd gevuld met ballet on der leiding van Marianna de Bruyn, met judodemonstraties o.l.v. de heer W. Stolk en met de vertoning van „De vier seizoenen in en om Rhenen" met de gelijknamige muziek van Vivaldi. De avond werd hesloten met een ge zellig dansje. RHENEN De Vereniging Voor Vreemdelingenverkeer Rhenen heeft 'n beroep gedaan op de plaatselijke ver enigingen vóór 15 april hun evenemen ten van de komende zomer op te geven aan de heer H. de Rhoter. De verschil lende activiteiten worden opgenomen in het zomerprogramma van de VW, dat thans in de maak is. wilde hier niet van weten. Toen de heer Den Hartog de vergadering verliet, was de meerderheid van de raad niet meer aanwezig, zoflat het voorstel niet in stemming mocht worden gebracht. Het vertrek van het AR-raadslid ging gepaard met een applaus van het pu bliek op de tribune. Nagenoeg alle overige agendapunten gingen zonder veel discussie onder de hamer van de voorzitter. Alleen de ver koop van de woning Nedereindsestraat inschrijving voor de verkoop van de wo- 29 leverde enige gespreksstof op. Na de ning bleek, dat de heer M. Willemsen als hoogste particuliere inschrijver r 47.600 had geboden. De gemeente had zelf ingeschreven voor f 50.100 zodat de hoogste inschrijver f2500 beneden het bedrag lag, dat door de gemeente als limiet was gesteld. Blijkens het voorstel aan de raad was de heer Willemsen niet bereid zijn in schrijving te verhogen tot de gestelde limiet-prijs. Enkele dagen na de in schrijving bleek een belangstellende be reid de woning voor f55.000 te kopen. Het college van B. en W. stelde de raad voor tot deze verkoop over te gaan. In een brief aan de raad verklaart de heer Willemsen, dat hij wel bereid is zijn inschrijving te verhogen, maar dat hij dit nog niet heeft gedaan op advies van wethouder J. van Appeldoorn. Er was namelijk onzekerheid ontstaan rond een broeikas, die aan de te kopen wo ning was gebouwd. De heer Willemsen was ter ore gekomen, dat de broeikas zou worden gesloopt. In afwachting hiervan had hij in overleg met de heer Van Appeldoorn besloten zijn inschrij ving voorlopig niet te verhogen. In een verklaring ontkende de heer Van Appeldoorn zijn advies aan de heer Willemsen. De raad besloot ten slotte om de woning te verkopen voor f55.000 aan de heer J. K. de Gee te Benthuizen. De heer Willemsen is nu van plan om in beroep te gaan bij Ge deputeerde Staten. Julianaschool-Ederveen-Schoolstraat 1. (Hoofd J. Valkhof) Aangifte van leerlingen heeft plaats op donderdag 4 april, des avonds van half acht tot half negen in de school. De nieuwe leerlingen moeten voor 1 ok tober a.s. de leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. Aangifte kan ook gedaan worden ie dere dag voor en na schooltijd. Het Bestuur: voorzitter Ds. J. C. de Bie, secretaris W. S. de Gooyer. J. v. ECK (S.GJ>J spijt KESTEREN Op 72-jarige leeftijd is in Utrecht overleden de heer J. Borgstein uit Kesteren. De heer Borgstein had van 1949 tot 1966 zitting in de plaatselijke gemeente raad, waarin hij de Partij van de Arbeid vertegenwoordigde. Burge meester D. J. Pott sprak tijdens de afgelopen gemeenteraadsvergade ring een kort herdenkingswoord. „Wijlen de heer Borgstein heeft een grote inbreng gehad in het gemeen tebeleid. Wij hebben goede herinne ringen aan hem overgehouden en zijn persoonlijkheid zal in onze ge dachten blijven voortbestaan", aldus de burgemeester. Voor de aanvang van de vergadering werd de heer Borgstein tijdens een minuut stilte herdacht. dagblad DE VALLEI tot 17.30 uur van 17.30 19.30 uur Zaterdags 16.3017.30 uur. VEENENDAAL Ds. F. Mallan. pre dikant van de Gereformeerde gemeen te in Nederland heeft het beroep dat de gemeente te Gouda op hem had uit gebracht, aangenomen. AMERONGEN Ook in Amerongen werden de eerste kievitseieren gevon den. Door de gebroeders Van Doorn van de Ameronger Weterein en Van de Klift uit Eist. Beiden ontvingen een beloning. VEENENDAAL Dr. C. Graafland heeft bedankt voor het beroep dat door de Hervormde kerkeraad van Dordrecht op hem was uitgebracht. OVERBERG Ds. G. G. van Vrouwerf heeft gistermiddag in de hervormde kerk te Overberg z'n intrede gedaan. Behalve de gemeenteleden waren vele genodigden onder zyn gehoor, zoals de burgemeester van Amerongen, jhr. mr. O. R. van den Bosch, ds. G. Kaastra, predikant van de Herv. Kerk te Amerongen, wethouder Van Thiel als voorzitter van de Kerkvoogdij, wethouder Van Barneveld, ds. G. F. Overgaauw namens de classis Doorn en kring Rhenen en ds. C. van Viegen, ex-predikant van Overberg. Voor zijn predikatie had ds. Van Vrouwerf gekozen Johannes 12:3 „Maria zalfde de voeten van Jezus met kost bare olie en droogde ze af met haar haren". In zijn preek schetste hij de reactie van de tafelgenoten van Jezus, die dit verspilling vonden en de woorden van RHENEN Tijdens de vrijdagavond in hotel „De Koning van Denemarken" ge houden jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Rhenense Zwem- en Polo club „De Forellen" is de heer A. J. Bovenschen afgetreden als voorzitter. De heer Hendriks, bestuurslid van de vereniging, werd als opvolger gekozen. Vanwege de vele verdiensten van de heer Bovenschen voor de vereniging, die hü in 1957 mee oprichtte, werd hem de „Gouden Forel" overhandigd en werd hij benoemd tot erelid van de vereniging. De scheidende voorzitter herinnerde in zijn dank woord aan de vele grote evenementen die in de afgelopen tien jaar werden georganiseerd, zoals de nationale zwemkampioenschappen, de landenontmoeting NederlandWest-Duitsland en de dameswedstrijd NederlandU.S.A. De schei dende voorzitter betuigde zijn erkentelijkheid aan allen die hem bij de uitoefe ning van zijn functie terzijde hadden gestaan. Ook de heer P. de Zwarte, pas ge slaagd voor sportleider aan het Cios te Overveen, nam als bestuurslid af scheid. De kandidaten D. Jansen en A. de Kruif trokken zich terug, waarna de heren A. van Nieuwamerongen en W. Brouwers door de vergadering als nieuwe bestuursleden werden gekozen. Voorzitter is thans de heer H. Hen driks, secretaris de heer G. L. Meijer, penningmeester de heer K. v. d. Stelt en bestuursleden de heren A. v. Nieuw amerongen en W. Brouwers. De heer Bovenschen, die na de bestuursverkie zing de voorzittershamer overhandigde aan de heer Hendriks, zal in de toe komst nog wel zijn medewerking aan het verenigingsblad De Forel blijven verlenen. Grote waardering kreeg ook de heer A. v. Dijk toegezwaaid als trainer van de vereniging. Hij werd in het bezit gesteld van de VZC-prestatiebeker. In het afgelopen jaar zijn het eerste zevental en het jongenszevental kampi oen geworden. Voor de beide aanvoer ders waren er keurig uitgevoerde di ploma's van de Kon. Ned. Zwem Bond, die een plaatsje zullen krijgen in de prijzenkast. Het zomerprogramm# zal weer wor den gevuld met de verschillende polo competities, toernooien, wedstrijden en clubkampioenschappen. J. BOVENSCHEN RHENEN Donderdagavond reikt de afdeling Rhenen van de vereniging voor Veilig Verkeer in hotel „Het Wa pen van Rhenen" zogenaamde sleutel diploma's uit. In de afgelopen weken hebben onge veer 40 cursisten lessen gevolgd in het kader van een sleutelcursus. Inmiddels vond het examen plaats en zijn de uit gewerkte opgaven opgestuurd naar het hoofdbestuur van het verbond. Donder dagavond wordt de uitslag bekend ge maakt en krijgen de geslaagden een fraai diploma met een insigne. AMERONGEN Op de jaarvergade ring van de Amerongse VVV werd af scheid genomen van mevr. Rolandus Hagedoorn-Meeter, die niet minder dan 22 jaar bestuurslid was van de vereni ging. Als blijk van waardering ontving zij een tekening van „De Lindenhof", vervaardigd door mevr. Van Siegen- beek-Heukelom. Burgemeester Van den Bosch bedankte haar namens de ge meente. Het secretariaat van de VVV Ame rongen wordt vanaf heden waargeno men door de heer E. van Geijtenbeek, terwijl de heer J. H. Visser penning meester werd. Nieuwe bestuursleden zijn de heren M. van den Bout en de heer H. Schuchardt, want behalve me vr. Hagedoorn is ook de heer G. Be- rendsen uit het bestuur getreden we gens drukke werkzaamheden. Tijdens de vergadering werd de ge dachte geopperd te komen tot een tij delijke of permanente tentoonstelling van natuur-historische zaken. Het zou den tekeningen en foto's van het oude Amerongen kunnen zijn, fossielen, ste nenverzameling en opgezette dieren uit deze omgevig. Dr. A. C. Kars heeft hiervan al een groot aantal verzameld en wil deze daarvoor wel beschikbaar stellen. Ook bood hij spontaan aan elk dier op zijn kosten te laten opzetten om het daarna weer af te staan aan de ge meente. Van activiteiten in de zomer in de vorm van lichtweken zal voor dit jaar niets komen, maar het lijkt dat er voor 1969 wel wat in het vat zit. Van de Grift AMERONGEN De uitslagen van de onderlinge competitie bij de dam vereniging luidden als volgt: Van de Berg - Maris 11; Van de Kolk - Meij er 11; Veldhuizen - De Groot sr 20; Wildeman - Faber 02; De Groot jr Van Essen 20; Van Loon - G. van Zo meren 2—0. Door de remises van Maris en Meij er is A. van de Grift, die zelf niet speel de, bijna zeker van de clubkampioens titel. Jezus Iskariot: „had gij dit niet beter kunnen verkopen en het geld aan de armen geven". En hoe anders dan zij dachten en treffend zijn de woorden van Jezu$„maar_,de e-rpen ttejrt gjj altijd bij u maar mij liet*. Én dar legt ds. Van Vrouwerf de gemeente uit, dat deze gebeurtenis ook gelijkenis kan vertonen met zijn intrede. Want zo gaat hij verder, wat deze vrouw jegens haar Meester gedaan heeft, is een spontane daad en een uiting van haar liefde voor haar Meester geweest. Zij deed nie mand na en had geen voorbeeld. Zwij gend handelen is vaak beter dan grote woorden. En aan liefde voor Hem, daar ontbreekt het ons allen aan. „Ik ben niet met een geijkte intrede-preek ge komen, maar heb juist deze tekst ge kozen om u aan te tonen dat als een nieuwe predikant binnenkomt met „zo wil ik het hebben" of de gemeente zegt: „zo willen wij het hebben", dat dan op zo'n kerk geen zegen rust. Wij moe ten met elkaar om Gods Woord gaan zitten en Hem vragen, wat Hij van ons verlangt. Als wij trachten daarnaar te leven in heel ons geestelijk en maat schappelijk bestaan, zal God zijn zegen hieraan zeker niet onthouden, aldus ds. Van Vrouwerf. Er zijn predikanten, zo ging hij ver der, die bij hun intreden al direct vol schone beloften zitten, maar waar op deh duur voor 50 pet geen spaan van te recht komt, zoals b.v. onze pastorie staat elke dag voor u open. Nee broe ders en zusters, dat staat ze bij mij niet, omdat er nog zoveel ander werk te doen is. Voor het leggen van contacten z(jn tijden vastgesteld. Tevens legde hij de nadruk op een trouwe kerkgang als uiting van liefde va>t Christus Kerk en hier niet mee te sloffen. Verder sprak ds. Vouwerf de hoop uit zijn gemeente te kunnen laten profi teren van zijn ervaring. Ds Van Vrouw erf besloot zijn predikatie met de ge meente vooral op het hart te drukken, dat de liefde tot Christus het enige is, dat wij nodig hebben, niet meer en niet minder. In de rij van sprekers opende ds. G. Kaastra uit Amerongen namens de Kerkeraad. Hij heette de nieuwe pre dikant en zijn vrouw van harte wel kom en memoreerdde nog even het feit ,dat hun wegen zich 25 jaar gele den voor het eerst kruisten. Dit had de benoeming vergemakkelijkt. Hij hoopte, dat de door ds Van Vrouwerf genoemde ervaringen zouden bijdragen tot een goed begrip tussen voorganger en ge meente. Na hem spraken achtereenvol gens ds. G. F. Overgaauw van de Clas sis Doorn, de voorzitter van de Kerk voogdij, wethouder Van Tiel (die de restauratie van de kerk onder ds. C van Viegen nog even aantipte) en de heer J. van Dijk namens de kerkeraad van de Herv. Kerk te Overberg, nog enige woorden van welkom. Nadat de gemeente haar nieuwe pre dikant had toegezongen met psalm 134: 2 en 3 bracht hij alle sprekers dank voor hun welkomswoorden en hun aandeel in het geheel en werd de dienst besloten met het zingen van psalm 72: 6, li. RHENEN Zaterdagmiddag brak brand uit in een oude wagenschuur van de boerderij van de heer De J. en de naastgelegen kapberg aan de Do mineesbergweg. Het vermoeden be staat niet, dat er met vuur is gespeeld. De brandweer was vrij snel ter plaatse en in korte tijd slaagde men er in de uitslaande brand te blussen. In de kap berg lag wat hooi en stro, dat verloren ging, terwijl een rijzadel van manege Zijlstra ter waarde van f 450,- eveneens een prooi van de vlammen werd. AMERONGEN Vrijdag en zater dag hield de Amerongse sportvereni ging haar jaarlijkse gymnastiekuitvoe- ring in de grote zaal van het Dorps huis. De avonden werden door de ou ders, familieleden en andere belang stellenden goed bezocht. De sportver eniging kan terugzien op een bijzon der goed geslaagde gymnastiekuitvoe- ring. AMERONGEN Op dinsdag 9 april zal in het Dorpshuis een avond worden gehouden door de afdeling Amerongen van de Huisvrouwenvereniging. Kap per Butselaar uit Soest zal dan een causerie houden en een demonstratie geven. Hij zal worden vergezeld door drie modellen die tevens enkele dames uit het publiek zullen vragen „proefko nijn te zijn". Toelichtingen zullen wor den gegeven over haarstukjes die de laatste tijd weer in de belangstelling komen. RENSWOUDE Woensdagmiddag 3 april wordt weer een bejaardenmiddag gehouden in gebouw Rehoboth. Op de ze middag zal het bejaardenzangkoor uit Scherpenzeel zingen. Ook zullen de beide predikanten ds L. v. d. Peut en .ds. J. C. Jonkers aanwezig zijn. Ds. Van de Peut zal een vraag beantwoor den die door een oudere ingezetene is ingezonden, namelijk „Wat betekent bekering". Men kan zich weer opgeven bij de bekende adressen voor eventu eel vervoer per auto. RHENEN Vanochtend is door het bouwbedrijf „De Kroon" een begin ge maakt met het slopen van de onbewoon baar verklaarde woning in de gevaar lijke bocht op „Remmerden" tegenover 't Kalkoentje. Het gemeentebestuur heeft enkele weken geleden een aan schrijving doen uitgaan aan de eige naar van het vervallen huis om het bin nen een bepaalde termijn af te breken. Het vroegere tolhuisje heeft al menig maal in de publiciteit gestaan vanwege het feit dat het uitzicht voor het ver keer er zeer door werd belemmerd, waardoor nogal eens een aanrijding plaats vond met grote vrachtwagens die de naast gelegen uitritten van de fa brieken en bedrijven uitreden. Er bestaan vergevorderde plannen om langs de rijksweg een parallelweg aan te leggen. Voor een groot deel bijvoorbeeld naar de „Kroonsteen" is deze weg al enkele jaren klaar. Wan neer het tolhuisje is verdwenen komt er ruimte vrij om deze weg door te trek ken ten behoeve van de aanliggende be drijven. RHENEN Vrijdagmiddag opende burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal in de ca tacomben van hotel „De Eekhoorn" aan de Utrechtsestraatweg het nieuwe specialiteiten-restaurant „Auberge chez Jacques". De grote schare geno digden, waaronder de wethouders, de talrijke collega's en een deputatie van het WV-bestuur van Rhenen, keken hun ogen uit toen de burgemeester de weg naar de nieuwe bar had vrijge maakt. Onder het hotel is een oud-Hol lands ingerichte auberge met bar ge bouwd, die zeer exclusief en sfeervol genoemd mag worden en die plaats biedt aan zo'n veertig gasten. Het in terieur is smaakvol ingericht. Een ech te schouw met krukken ontbreekt er zelfs niet aan. Er is gezorgd voor een bijzondere verlichting. De lichtbronnen zijn merendeels weggewerkt achter de houten wanden. Dit geeft een roman tisch effect. De opening viel samen met de vie ring van het tweede lustrum van ho tel „De Eekhoorn". „Ik heb u zien ko men", zei de burgemeester in zijn toe spraak. „Toen dacht ik: waar begint de heer Kool aan. Maar u bent een soort duizendpoot gebleken. Alles wat u aan pakt gelukt Ik heb in de loop van de jaren bijzonder veel waardering voor uw doorzettingsvermogen gekregen. Wat u er nu van gemaakt hebt is een dubbele gelukwens waard. U en uw vrouw werken bijzonder hard voor de zaak, ik heb voor u beiden diep respect." peet." De nieuwe bar werd officieel geopend door de burgemeester, die deze hande ling verrichte door in hoogst eigen per soon een biertje te tappen onder het toeziend oog van de heer Kool. Het ging de burgemeester bijzonder vlot af. Zo vlot, dat iemand de opmerking maakte: „Er is aan de burgemeester een kastelein verloren gegaan". Voor het keurige glaasje bier met de prach tige hagelwitte manchet van spranke lend schuim kreeg burgemeester Bosch dan ook een warm applaus van de ge nodigden, die met het gerstenat wel raad wisten. 's Avonds bracht de muziekvereniging „Ons Genoegen" een serenade. RHENEN In de schouwburg „Ju- nushoff" bracht het toneelgezelschap van de personeelsvereniging afdeling Rhenen - Wageningen van de NBM za terdagavond het blijspel „Drie meisjes gevraagd" van Anke Wildonck onder re gie van de heer G. J. Bovenschen. De belangstelling was zo groot, dat de schouwburgzaal praktisch geheel bezet was. De tien acteurs en actrices, alle maal amateurs, gaven een vlot stukje toneel weg. De rol, die was toebedeeld aan mevrouw Ada Drost- v. Eek, was bijzonder zwaar. Zij had er echter in het geheel geen moeite mee. Bijzonder vlot en gemakkelijk speelde ook me vrouw Janette Bovenschen- Belmer, die met mevrouw Drost tot de uitblinkers van deze avond mag worden gerekend. Joop van Dijk kreeg telkens weer de lachers op zijn hand. Hij speelde de ver strooide geleerde, die evenals zijn bei de broers Joop Ipenburg en Willem van de Klift, niets van vrouwen afwist en er ook niets van wilde weten. Met mevrouw Willy de Rhoter-De- mont, al evenmin een onbekende in de Rhenense amateurtoneelwereld, zorgden Janette Bovenschen- Belmer en Heieen van Veen er wel voor, dat de drie ver stokte vrijgezellen aan het slot van het stuk allemaal aan de vrouw kwamen. Ook mevrouw De Rhoter en Heieen van Veen speelden hun rollen op vrij na tuurlijke wijze, hetgeen het stuk zeer ten goede kwam. Jan van Veen, Johan Buitenhuis en mevrouw Vos-Exner com pleteerden het geheel tot een avond vol vreugde, waarop deze personeelsvereni ging dankbaar kan terugzien. Het nodi ge geluid bij deze uitvoering werd ge heel belangeloos verzorgd door Jan Drost NV te Rhenen. Na afloop was er een geanimeerd bal in de foyer van „Junushoff" dat muzi kaal werd verzorgd door „The Show Stars" uit Groesbeek. De NBM had na afloop deze feest avond talrijke extra lijndiensten inge last. Tegen twee uur in de nacht wer den de laatste bezoekers naar huis ge bracht. AMERONGEN Al meer dan twin tig jaar wordt door de gehele gemeen te Amerongen eenmaal per jaar een tocht aangeboden aan de Bejaarden van 65 jaar en ouder. Ook voor 1968 is door het comité „Autotocht Bejaarden Amerongen" al weer veel werk verzet om deze tocht voor te bereiden. De tocht is voor dit jaar vastgesteld op woensdag, 29 mei. Ieder jaar wordt voor deze tocht een huis-aan-huis-collecte gehouden. Het comité hoopt dat net als alle voorgaan de jaren op aller medewerking kan worden gerekend. Door het gemeente bestuur is vergunning verleend voor het houden van deze collecte van Maandag 8 april tot en met 13 april. VEENENDAAL Dezer dagen heeft de KNZB de indeling bekendge maakt voor de 2e- en 3e*-klassers in de zomercompetitie. VZC uit Veenendaal moet het opnemen tegen het uit de eerste klas gedegradeerde RZC' 90 uit Rotterdam, De Dolphijn (Amsterdam), DVVK (Barneveld). DWR (Haarlem) en De Gauwe uit Waddinxveen. DWK en De Gouwe zijn geen onbe kenden voor de Veenendalers. Verder valt er over de ontwikkeling in deze competitie weinig te zeggen. VZC komt goed getraind aan de start en men heeft goede hoop na de promotie uit de derde klas ook in de 2e klas een toonaangevende rol te gaan spelen. Aan een kampioenschap denkt men ui teraard niet, doch de ploeg heeft de laatste jaren een behoorlijke dosis er varing opgedaan om zich met 2e-klas- ploegen te kunnen meten. FORELLEN. De Forellen uit Rhenen moeten het opnemen tegen enkele in deze omge ving bekende ploegen. BZC uit Berg ambacht, Flevo uit Nijkerk, Triton en ZC Woerden worden de tegenstanders van de Rhenenaren in de derde klas van de bond. ZC Woerden en Flevo zijn de grote favorieten voor het kam pioenschap in deze afdeling. VEENENDAAL Voor de Veenen- daalse hockeyvereniging Salamanders is het afgelopen weekend zeer triest verlopen. Het herenteam speelde in Nijmegen een competitiewedstrijd te gen ZOW, welk duel eindigde in een 10-0 nederlaag voor de Veenendalers. Salamanders was gedurende de ge hele wedstrijd kansloos tegen de inwo ners van de Keizer-Karelstad, die voortdurend in de aanval waren en de Veenendaalse verdediging voor de grootste problemen stelden. Met fantasierijk spel toog men onon derbroken op het doel van Salaman ders af, dat tienmaal werd doorboord. De Veenendaalse ploeg kon hier slechts enkele doorzichtige aanvallen tegenover stellen. Het damesteam had de heren verge zeld om tegen een selectie van ZOW een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. Ook voor deze ploeg viel er geen eer te behalen in Nijmegen. Deze formatie ging met 8-1 ten onder tegen haar opponenten, die heer en meester waren en zelfs nog vele kansen op een grotere ovenuinning misten. RHENEN Het herenteam van de Rhenense handbalclub is duidelijk be zig om het tijdens de eerste helft van de veldhandbalcompetitie verloren ter rein te herwinnen. Zondag werd met 5 invallers de strijd aangebonden tegen het Utrechtse Attila, dat weliswaar ho ger geklasseerd stond, maar tegen de fel strijdende Rhenenaren in feite geen kans op de overwinning heeft gehad. Daarvoor sloot de RHC-verdediging te goed. De Attila-verdediging maakte de tac tische fout om wel te trachten door mid del van mandekking Cees van de Pol uit te schakelen, maar de eveneens zeer gevaarlijke Hans Kok te veel vrij heid te geven. Omdat bovendien de ove rige voorhoedespelers uitstekend combi neerden, kwamen er voor R.H.C. kan sen, die goed werden benut Bij rust had de ploeg al een 46-voorsprong. Ook in de tweede helft was er in het veld weinig krachtsverschil te bespeu ren, maar ook nu gaven de grotere schutterskwaliteiten van de Rhenena ren de doorslag. Er werd opnieuw uit stekend verdedigd en doelman Loet Bij- ker verrichtte enkele fraaie saves. R.H.C. liep uit naar een 5—11-voor sprong. Een kleine inzinking bood Atti la nog wel de gelegenheid om enigszins terug te komen, maar het einde van de ze sportieve wedstrijd kwam toch met een zeer verdiende 812-overwinning voor R.H.C. Hans Kok scoorde 7 x, Cees van de Pol 3 x en Karei Scheeres en Dick de Heus ieder 1 x. De damesploeg is wat van slag. De ploeg moest ervaren, dat het ontbreken van een van de steunpilaren in de aan val, Riek Scheeren, een danige ver zwakking is. Nu moest het gevaar van Wil Krechting komen, die weliswaar drie doelpunten voor haar rekening nam, maar daarmee niet kon voorko men, dat de zege met 63 voor DWSM in Maarsen was. Het jongens-junioren-team won na een zeer spannende wedstrijd met 98 van de grootste concurrent, Spirit uit Utrecht. Als de jongens volgende week de thuiswedstrijd tegen Achilles winnen, zijn zij kampioen. De adspiranten speelden betere wed strijden dan vorige week, maar konden niet voorkomen, dat er opnieuw werd verloren. De jongens met 94 van Achilles en de meisjes met 11—5 van WW.

De Vallei | 1968 | | pagina 3