Kampioens-motocross in Hengelo (Gld.) Frans Sigmans ook in de 500cc na felle strijd overwinnaar Internationale federatie sprak zich uit voor „open" tennis Voetbal in het buitenland Wimke Prinsen (Hank) kreeg zijn revanche AC Milan kampioen van Italië Concurrenten na pech uit de strijd Competitie-uitslagen in volleybaltop EMERSON DOOR ASHE VERSLAGEN Rob Weijhenke zwom nieuw jeugdrecord Steylen zegevierde Voorronden nationaal schaakkampioenschap Jan van Beveren verkocht brandpiket Herman de Jong won „IJzeren Man'-bosloop Gerard Dickhof in Hattem de snelste Come back Promotie Drie punten Meteen van kracht Enthousiast Engeland Duitsland Spurtzege in ronde van Twente Geen samenwerking Uitslag Portugal Italië België Televiziers wielerpremie krijgt andere bestemming MAANDAG I APRIL 1968 Dat de motorclub „Hamove" in Hengelo (Gld.) niet voor een kleintje ver vaard is heeft zij in het verleden dikwijls bewezen. Zondag was deze vereni ging de eerste wedstrijd toegewezen in de 500 cc-klasse voor 't kampioenschap van Nederland motocross. Met tienduizend bezoekers werden alle records ge broken, maar de organisatie was zo perfect, dat de KNMV trots kan zijn derge lijke verenigingen in haar gelederen te tellen. Het prachtige circuit op het landgoed ,,'t Zand" behoort zeker niet tot de ge makkelijkste in ons land en de strijd is bijzonder zwaar geweest. Voor een kampioensschapscross komen toprijders aan de start en daarom was het ook zeer moeilijk een prognose te maken. Op een circuit als in Hengelo is van alles mogelijk. Temeer daar het grote driemanschap Frans Sigmans, Jo Lammers en Pierre Karsmakers aan de start kwam, was met geen mogelijkheid te voor spellen, wie als winnaar uit de strijd zou komen. Frans Sigmans: opnieuw zege ROME AC Milaan is zondag dank zij een overwinning met 10 op Brescia voor de negende keer kampioen van Italië geworden. Met nog vier wedstrij den te spelen heeft de ploeg, die in 1962 voor het laatst de titel veroverde, een voorsprong van negen punten op stad genoot Internazionale. In de ontmoe ting tegen Brescia viel de beslissing pas twee minuten voor het einde, toen Ri vera voor de ogen van 50.000 toeschou- vers in het San Siro-stadion het enige doelpunt scoorde. Immers, door de rivaliteit van deze drie waren de kansen voor de outsi ders bijzonder groot. En onder die out siders behoorden verscheidene streek- ri^lers zoals Gerrit Wolsink uit Hen gelo en Jan Keizer uit 's-Heerenberg. Tegen het geweld van Franske Sig mans konden de oostelijke jongens niet op, maar met een tweede plaats voor Gerrit Wolsink en een vierde plaats van Jan Keizer kwam het oosten bij zonder goed voor de dag. In de he roïsche strijd van de drie „groten" draaide Jo Lammers stuk en sloeg Pierre Karsmakers over de kop en dat betekende voor hen het einde van de strijd. Zo werd Frans Sigmans in Hengelo de grote overwinnaar. In beide man ches kwam hij door een technisch en tactisch uitstekend gereden race als eerste uit de bus. In de tweede man che toonde hij zijn superieure klasse door een enorme voorsprong te ne men. Pierre Karsmakers, die zich ten koste van alles in de strijd wierp, moest dit in de zesde ronde zwaar be zuren. Door een uiterste krachtsin spanning was hij weer naast Sigmans gekomen. Zij aan zij gingen zij de springschans in en daar sloeg voor Karsmakers het noodlot toe. Door de enorme snelheid kwamen beide ren ners in plaats van op het achterwiel op het voorwiel terecht. Sigmans had ogenblikkelijk zijn machine weer on der controle maar Karsmakers maakte een salto. Gelukkig bleef hij ongedeerd en kwam zijn motor weer op de baan terecht en niet tussen het publiek. Jo Lammers was toen al uitgeschakeld, want in de^eerste manche had hij door een mankement aan de ontsteking al vroegtijdig het veld moeten ruimen. In de tweede manche kwam hij op een van Rudie Boom geleende motor in de baan, maar aangezien de motor van een ander merk was dan zijn eigen, was hij al bij voorbaat uitgeschakeld. Voor Gerrit Wolsink en Jan Keizer was dit een stimulans zich voor de volle honderd procent te geven. Zij hebben dit gedaan en hun resultaten mogen gezien worden. Het zal de vele fans van Ton van Heugten goed doen dat hun favoriet in deze race zich weer geheel de oude toonde. Met zijn derde plaats in het algemeen klassement is Ton weer gegadigde geworden voor de kampioenstitel. In het bijprogramma heeft Stef van der Sluis, volkomen hersteld van een in zinking, zich heer en meester getoond in de 250 cc klasse. In beide manches was de Arnhemmer niet erg vlot weg maar na drie ronden had hij door zijn knappe rijden de kop al veroverd om die niet weer af te staan. Bijzonder verheugend in deze klasse was het rij den van de Doetinchemmer Henk Was- sink. Op bijzonder tactische wijze wist hij zich in de hoofdgroep te nestelen en met tweemaal een derde plaats be reikte hij in het algemeen klassement een eervolle tweede plaats achter de in deze race ongenaakbare Stef van der Sluis. Het vorig seizoen was er bij de ju nioren in de zijspanklasse het koppel Rik Lubbers met bakkenist Gert Kuy- •per, dat geregeld de aandacht op zich vestigde. Aangezien de beide heren uit Lochem niet aan het vereiste aantal kampioenschapswedstrijden deelnamen, was promotie naar de senioren niet mogelijk. Nu zij in Hengelo echter weer zo'n grote superioriteit aan de dag legden, besloot de sportcommissie het duo na een eclatante zege alsnog te laten promoveren. Een verdiende beloning voor twee jongens die hun sport bijzonder serieus beoefenen. In deze klasse viel het rijden van de ge broeders Uytdewilligen wel bijzonder tegen. Zij hebben de hoge verwachtin gen met een achtste plaats wel enigs zins beschaamd. De uitslagen luidden: 500 cc (eerste race voor het kampioenschap van Ne derland): Eerste manche: 1. Frans Sigmans, Bakel op Husqvarna; 2. Pierre Kars makers. Aalst op CZ; 3. Gerrit Wol sink, Hengelo (Gld) op Husqvarna; 4. aJn Keizer, 's-Heerenberg op Husqvar na; 5. Ton van Heugten, Amersfoort op Husqvarna; 6. Harry Driessen, Stein op CZ; 7. Jan Dirkx, Eindhoven op CZ; (op één ronde): 8. Oby Hiemstra, Ma- rum op CZ; 9. Paul van Heugten, Amersfoort op Husqvarna; 10. Henk Knuiman, Wychen op CZ. Tweede manche: 1. Frans Sigmans; 2. Gerrit Wolsink; 3. Ton van Heugten; 4. Harry Driessen; 5. Jan Keizer; 6. Henk Knuiman; 7. Oby Hiemstra; 8. Paul van Heugten; 9. Martin van Heugten, Hamersveld op Husqvarna; 10. Mennie Postema, Gieterveen op Husqvarna. Eindklassement: 1. Frans Sigmans 50 p; 2. Gerrit Wolsink 48 p; 3. Ton v. Heugten 44 p; 4. Jan Keizer 43 p; 5. Harry Driessen 42 p; 6. Oby Hiemstra 37 p; 7. Henk Knuiman 36 p; 8. Paul van Heugten 35 p; 9. Martin v. Heug ten 32 p; 10. Mennie Postema 30 p. 250 cc: Eerste manche: 1. Stef van der Sluis, Arnhem op Bultaco; 2. Jo Roelofs, Gorssel op Husqvarna; 3. H. Wassink, Doetinchem op CZ; 4. Jan Eggink, Harfsen op Bultaco; 5. Johan Rossink, Rijssen op CZ; 6. Jan Roes- sink, Diepenheim op Husqvarna; 7. Jaap Eggens, Westerbork op Husq varna; 8. Wil van Rossenberg, Nieuw- veen op Husqvarna; 9. Jan v. d. Hoek, Amsterdam op Montesa; 10. Jan Oos- ting, Anloo op Husqvarna. Tweede manche» 1. Stef van der Sluis; 2. Henk Wassink; 3. Jan Roes- sink; 4. Frits Selling, Amsterdam op Greeves; 5. Jan Eggink; 6. Jan van der Hoek; 7. Jaap Eggens; 8. Ab de Groot, Blijham op CZ; 9. Henk Ster ken, Den Hulst op CZ; 10. Jo Roelofs. Eindklassement: 1. Stef van der Sluis; 2. Henk Wassink; 3. Jan Roes- sink; 4. Jan Eggink; 5. Jo Roelofs; 6. Jaap Eggens; 7. Jan van der Hoek; 8. Frits Selling; 9. Jan Oosting; 10. Jo han Rossink. Zijspannen: 1. Rik Lubbers en Gert Kuypers, Lochem op BSA; 2. B. Doe- schate en A. ten Vregelaar, Haaksber gen'op BSA; 3. W. v. d. Linden en H. Hendriks, Deurne op Matchless; 4. R. Wolthuis en J. Wouda, Krommenie op BSA; 5. J. W. Wageler, Lochem op BMW. PARIJS De buitengewone algemene vergadering van de int. tennisfederatie (ILTF) heeft zich zaterdag in Parijs met algemene stemmen uitgesproken voor „open" toernooien. De voorstellen van het comité van de ILTF, dat zich bezig houdt met het amateurisme, met betrekking tot het organiseren van „open" toernooien en de status van de spelers zijn door de vergadering, die werd bij gewoond door een zestigtal afgevaardigden van nationale bonden, aanvaatd. Kende de tenniswereld tot nu toe slechts professionals en amateurs, in de toekomst zullen ook in de tennis sport de „semi-profs" of zo men wil de „onafhankelijken" hun intrede doen. De groep, die officieel wordt aan geduid als „geautoriseerde spelers", zal beperkt blijven en vermoedelijk niet meer dan 150 spelers tellen. Deze voor malige top-amateurs moeten ténmin- ste 18 jaar oud zijn en dienen een be roep te hebben, dat geen verband houdt met de tennissport. Tijdens de vergadering in Parijs, ge houden in het gebouw van de automo bielclub op de Place de la Concorde, werd met algemene stemmen de vol gende uit drie punten bestaande reso lutie aangenomen: 1. Het begrip amateur zal gehand haafd blijven in de reglementen van de Internationale Tennis Fede ratie. Er komen kampioenschappen speciaal voor amateurs. 2. De nationale tennisbonden hebben het recht zelf de status van hun spe lers en speelsters te bepalen. 3. Er zal een beperkt aantal „open"- toernooien komen, die goedkeuring behoeven van de ILTF, onder auspi ciën waarvan de toernooien zullen worden gehouden. Groot Brittannië gaf enkele maanden geleden de stoot tot deze ontwikkeling door aan te kondigen, dat in 1968 in Engeland internationale toernooien zul len worden gehouden waaraan zowel profs als amateurs zouden kunnen deel nemen, iets wat geheel in strijd was met de bepalingen van de internationa le federatie. De Britten wilden, dat in de toekomst niet meer zou worden ge sproken over profs en amateurs, doch uitsluitend over „spelers". Op Zweeds initiatief werd de buiten gewone algemene vergadering uitge schreven. Grote activiteiten in de wan delgangen hebben voorkomen, dat de bijeenkomst een uiterst emotioneel ka rakter zou krijgen. Al voordat de afge vaardigden van de nationale bonden de vergaderzaal betraden, was het reeds een publiek geheim, dat een compro mis binnen bereik was. In een persconferentie maakte de Italiaan Giorgio de Stefani, president van de ILTAF, bekend, dat de nieuwe bepalingen meteen kracht van wet krij gen. De Engelsman sir Basil Reay, se cretaris-generaal van de internationale federatie, zei dat nog niét vast staat, hoeveel open toernooien er jaarlijks zullen worden gehouden. Hij verwacht te, dat het aantal ongeveer 15 zal be dragen. Door de instelling van de categorie „geautoriseerde spelers" en de aan- Heren Eredivisie Orawi AMVJ/rc 1-3 AMVJ/rc H2C/01haco 3-1 Tornado Oranje Nassau 3-1 Valuas US 3-2 Cito HML/CLV 3-2 Libanon '50 Hevok 0-3 Dames Eredivisie Valbovol Achilles 3 3-0 Celebes/OVC PSV 3-1 SOS Kweekschool 3-1 Rapid M. Karanoi 3-0 vaarding van de „open" toernooien komt een einde aan een strijd, die reeds acht jaar duurde. Hoewel alge meen bekend was, dat top-amateurs voor deelneming aan belangrijke toer nooien „onkostenvergoedingen" tou cheerden, die in geen enkele verhou ding stonden met hun werkelijke uitga ven, wees de algemene vergadering van de ILTF vorig jaar juli nog alle voorstellen af om tot een gewijzigde constellatie te komen af. Open toernooien zullen onder meer worden de kampioenschappen van En geland (Wimbledon), Frankrijk, de Verenigde Staten, Australië, Azië, Zuid-Afrika, alsmede de kampioen schappen van Scandinavië op overdek te banen. In al deze toernooien, en een aantal nog aan te wijzen wedstrijd reeksen, zullen de profs de amateurs dus kunnen ontmoeten. De „geautoriseerde spelers" mogen aan alle internationale toernooien deel nemen, uitgezonderd die, welke spe ciaal bestemd zijn voor amateurs. Ze mogen voorts hun land vertegenwoordi gen in het Davis-Cup-toernooi. De internationale kampioenschappen van Zuid-Afrika, die vandaag in Johan nesburg beginnen, zijn waarschijnlijk de laatste belangrijke titel wedstrijden, waarin alleen amateurs uitkomen. Enkele spelers, die juist een profcon tract hebben getekend, toonden zich enthousiast over de beslissingen, die in Parijs zijn genomen. „Ik ben blij, dat ik in de toekomst mijn titels kan ver dedigen", was het commentaar van de Armerikaanse Billie Jean King. Ook Roy Emerson, die zaterdag zijn laatste wed strijd als amateur speelde, reageerde zeer positief. De ILTF heeft zondag bekend ge maakt, dat het verzoek van Engeland om dit jaar vier „open" toernooien te mogen organiseren zal worden ingewil ligd. Die vier toernooien zijn: Wimble don, Beckenham, Bournemouth en Queen's Club. Het bestuur van de ILTF heeft na het inwilligen van het verzoek van de Engelse tennisbond om vier „open" toernooien te mogen organiseren, be- NEW YORK Arthur Ashe is win naar geworden van het herenenkelspel van het internationale tennistoernooi, dat in New York werd gehouden. In de eindstrijd versloeg de 24-jarige luite nant van het Amerikaanse leger de Australiër Roy Emerson, die in de kwartfinales Tom Okker uitschakelde. In een enerverend duel, door 14.041 toe schouwers bijgewoond, versloeg Ashe de Australiër, als eerste geplaatst, met 6-4, 6-4, 7-5. Ook het damesenkelspel leverde een Amerikaanse zege op. In de finale won Nancy Richey met 7-5, 7-5 van de Aus tralische Judy Tegart. De Amerikaanse had in het baseline-duel de meeste con trole over haar slagen. DEN HAAG Rob Weijhenke heeft zondagmiddag in Den Haag een nieuw jeugdrecord op de 400 meter wisselslag (25 meter banen) gevestigd. De zwem mer van de HZPC kwam tijdens de slot dag van de nationale kringtrainingen tot een t(jd van 5 min. 10.9 sec. en bleef daarmee ruim onder het oude record (5.14.5), dat reeds op zijn naam stond. kend gemaakt dat ook de volgei toernooien „open" mogen zijn, zoncitr dat de betrokken bonden daarom be hoeven te verzoeken: De internationale kampioenschappen van Frankrijk Roland Garros), Ver enigde Staten (Forest Hill)Groot Brittannië (Wimbledon), Australië, Zuid-Afrika, Azië, Zuid-Amerika, Scan dinavië en Ierland.* LONDEN Favoriet Leeds United heeft zaterdag de halve finales be reikt van het toernooi om de Engelse FA-Cup. De ploeg boekte zijn 38e ach tereenvolgende overwinning in een thuiswedstrijd. Paul Madeley scoorde in de 12e minuut van de wedstrijd te gen Sheffield United het enige doel punt. Leeds, dat eerder de Engelse League Cuo'won, nog in de strijd is in het toernooi van de Jaarbeurssteden en tot zaterdag de ranglijst aanvoer der van de eerste divisie alsmede de tweede-divisieclub Birmingham City en Everton plaatsten zich bij de laatste vier. De ontmoeting West-Bromwich Albion Liverpool eindigde zonder dat er was gescoord. De wedstrijd wordt vanavond in de stad van de Beatles overgespeeld. Everton dankte zijn plaats in de hal ve finales aan de jeugd. Zes spelers van onder de 20 jaar waren opgesteld in het elftal, dat Leicester City met 31 versloeg. Jimmy Husband zorgde voor twee doelpunten, Howard Kendall voor één. Fred Pickering was verantwoorde lijk voor de grote verrassing in de kwartfinales. Dank zij een treffer van Pickering in de 20e minuut na de rust schakelde de tweede-divisieclub Bir mingham de ploeg van Chelsea uit, dat vorig jaar de eindstrijd van het toernooi bereikte. Het was de tweede nederlaag van de Londenaren in de laatste 17 wedstrijden. De vier wed strijden trokken 185.882 toeschouwers. Manchester United maakte van de gelegenheid, dat Leeds United niet voor de competitie speelde, gebruik door de leiding in de eerste divisie over te nemen. Hoewel de Mancunians een aantal spelers wegens blessures moesten missen, wonnen ze toch zon der al te veel moeite met 42 van Stoke City. Bij Manchester was een beroep gedaan op de amateur Alan Gowling, die deel uitmaakt van het Engelse Olympische elftal. De student scoorde het tweede doelpunt voor de United's. Manchester United heeft 47 punten uit 34 wedstrijden. Dat is twee meer dan Leeds en Manchester, die echter beide eenmaal minder in het veld kwamen. Jimmy Greaves, die op 26 februari zijn 299e doelpunt in League-voetbal scoorde, maakte in de wedstrijd tegen Burnley eindelijk de 300 vol. Het histo rische feit gebeurde in de 10de minuut van de tweede helft. Zijn medespelers droegen hem terug naar de midden cirkel. Twintig minuten later bracht Greaves zijn „totaal" op 301. West Bromwich Albion Liverpool 00; Birmingham City Chelsea 10; Leeds United Sheffield United 10; Leicester City Everton 13. Eerste divisie: Coventry City Wolverhampton 10; Nottingham Fo rest Sunderland 0—3; Southampton Sheffield Wednesday 20; Stoke City Manchester United 24. Max Merkel sprak woorden die er niet om logen. „De iets betere heeft gewonnen", zei de oud-trainer van het Nederlandse elftal, die 1. FC Nürnberg ENTER Wimke Prinsen heeft zijn revanche! Vorige'week flitste hij als eerste over de meet in de Omloop van de Baronie, maar werd gedeklasseerd omdat hij zijn ellebogen had gebruikt. Het kleine manneke uit het Brabantse Hank heeft in de zevende Ronde van Twente laten zien, dat hij toch een se rieus gegadigde is voor de Olympia-bri- gade van coach Joop Middelink. Terwijl tien vluchtmakkers nog vol op in de spurt gewikkeld waren, ging hij volkomen ontspannen, met beide handen juichend omhoog, door de fi nish. Deze eerste klassieke Twentse van stad-tot-stad wedstrijd heeft meer in houd gehad dan insiders verwachtten. Het zat er ook helemaal in, dat de renners weinig strijdlust zouden tonen op deze prachtige voorjaarsdag met on gekend hoge temperaturen. De stijging van het kwik betekende gelukkig geen daling van wilskracht. Goed, het is een tamelijk vlakke course geworden. Er liggen weinig problemen opgesloten in dit beproefde traject en daarom hebben demarrages pas zin wanneer de krach ten afgetast zijn en het op de laatste loodjes aankomt. Daarom ook duurde het lang. voor de slag viel. Dat was toen Gerrit Leferink, met Haaksbergen in zicht, op de pedalen ging staan en samen met Peter Le- gierse, Gerrit Veldhuizen en Hans Ec- kelboom 200 meter nam. De vlucht werd wel ongedaan gemaakt, maar bete kende de start voor een nieuwe ontsnap ping, waarbij „gevaarlijke" knapen als Spetgens, Penning en Nieuwkamp be trokken waren. De jacht was begonnen en het tot dan nog compacte peloton met vrijwel alle favorieten viel in stuk ken uiteen. Uiteindelijk vormde zich een kopgroep van 12 renners tussen Buurse en Haaksbergen met nog circa 25 km voor de wielen. De twaalf vergrootten hun voorsprong al ras tot een kilome ter. Voor de rest was er nog een moge lijkheid geweest wanneer het tot een bundeling van krachten was gekomen. Tegenstrijdige belangen verhinderden die samenwerking en de voorsprong van de twaalf groeide uit tot 1 minuut en 38 seconden. Krott Amstel-equipe had. met slechts de reserve-rijder Nen- no Bakker in het voorste gelid, de boot gemist. Op de Stationsweg in Enter fietste Wimke Prinsen naar een beslis sende voorsprong. Zijn ploegenmakkers Pennings en Spetgens zorgden voor de rugdekking. Gerrit Leferink, die oh zo graag de organisatie een eerste win naar van eigen bodem had willen schenken, had in de kracht slopende demarrages teveel energie gebruikt om de Vredestein-hegemonie te kunnen doorbreken. Niettemin was hij degene geweest, die de slag had gemaakt. Onze streekrenners kwamen op het beslissend moment niet in het stuk voor. Oud- Eerbekenaar Nieuwkamp en zijn ploeg genoot Eckelboom behoorden deze middag tot de tweede garnituur. Over de eerste 120 kilometers is wei nig te schrijven. Ze gaven het gebrui kelijke tafereel te zien van zwakkere broeders die bij txxsjes tegelijk afvielen 1. W. Prinsen (Hank) 160 kilometer in 3 uur, 50 minuten en 12,5 sec.; 2. op 4 seconden M. Pennings (Nieuw Vennep); 3. Ko de Vrieze (Souburg); 4. Ad. Duyker (Beverwijk); 5. Daan Holst (Amsterdam); 6. J. Aling (Bun- nerveen); 7. Jan Spetgens (Someren); 8. Gerrit Leferink (Haaksbergen); 9. G. Veldhuizen (Maasdam); 10. Peter Legierse (Den Bommel); 11 H. Verbeek (Poeldijk); 12 (op 7 seconden) Nenno Bakker (Wieringerwerf)13 op 1 min. 38 seconden Piet Hoekstra (Dokkum); 14. Rink Cornelisse (Amsterdam); 15. Matje Gerrits (Oploo); 16. Henk Nieuw kamp (Borne); 17. J. Krekels (Born) 18. Cor Baars (Haarlem); 19. Ted Blom (Haarlem); 20. H. v. Leeuwen (Haarlem). Winnaar Wim Prinsen mocht na af loop gelukwensen in ontvangst nemen van Jan Bols, die juist van een suc cesvolle schaatstournee was terug gekeerd en vorig jaar de Ronde van Twente won. naar de top van de Bundesliga heeft gevoerd, kort nadat zij*» ploeg met 01 van het als 16e geklasseerde Kai- serslautern had verloren. „Als Nürn berg blijft spelen zoals vandaag wordt het geen Duits kampioen Het waren woorden die indruk maakten in de kleedkamer van het elftal dat ondanks de nederlaag met nog vier punte*» voor sprong de ranglijst van de hoogste af deling van de Westduitse competitie aanvoert. De formatie van Merkel had in zo verre geluk dat geen van de concur renten volledig gebruik maakte van de misstap van Nürnberg. Borussia Mön- chen Gladbach en Werder Bremeq ver speelden beide een punt en staan thans tweede en derde op de ranglijst. Be langrijker nog voor ploeg uit Neuren berg is dat Bayern München tot zaterdag tweede in de derby tegen München 1860 een nederlaag leed en te rugviel tot de vierde plaats. In de 24e minuut van de eerste helft scoorde linksbuiten Kentschke het doel punt dat de ontmoeting Kaiserslautern Nürnberg, voor 33.000 toeschouwers in een uitverkocht stadion gespeeld, besliste. Vooral de vleugelspelers van Neurenberg, Volkert en Cebinac, speel den zeer zwak. De verdediging van de thuisclub had daardoor weinig moeite om doelpunten te voorkomen. Ook voor het treffen tussen de grote rivalen München 1860 en stadgenoot Bayern bestond grote belangstelling. Meer dan 40.000 toeschouwers pas seerden de poorten van het stadion van de „Löwen", die twee seizoenen geleden nog qnder de hoede van Max Merkel stonden doch het vertrouwen in de succesvolle coach opzegden. Dit keer bewezen zij de man die hun tot grote hoogte heeft gebracht een dienst door Bayern de winst te ontnemen. Na een half uur leidden zij al met 20. Een tiental minuten na de hervatting bracht Brundl er met een solo 30 van. Een kwartier voor tijd scoorde Bayern kort achter elkaar twee doel punten. Werkelijk bedreigen kon de zwakke aanval van de gasten de „Lö wen" echter niet meer. De stand aan de kop van de Liga: 1. 1. FC Nürnberg 2837; 2. Borussia Mönchen Gl. 2833; 3. Werder Bre men 2833; 4. Bayern München 27 32; 5. 1. FC Köln 28—32. Eintracht Braunschweig Borussia Dortmund 20; Schalke '04 Hanno ver '96 11; Bor. Mönchen Gl. Karlsruher SC 00; Werder Bremen MSV Duisburg 33; Eintr. Frank furt Bor. Neunkirchen 4—1; 1. FC Kaiserslautern 1. FC Nürnberg 1-0; 1. FC Köln Hamburger SV 21; VFB Stuttgart Alemannia Aachen 41; 1860 München Bayern Mün chen 32. FC Porto Sporting 01; Varzim Academica 32; Guimaraes San- joanense 01; Barreirense CUF 32; Benfica Tirsense 50; Setubal Leixoes 71; Braga Belenenses 02. De stand aan de kop is: 1/2 Spor ting en Benfica 33 punten; 3/4 FC Por to en Academica 27; 5. Setubal 26. Lanerossi Atalanta 4—1; Varese Bologna 00; AC Milan Brescia 1—0; Spal Ferrare Cagliari 1—0; Torino Internazionale 2—3; Napoli Juventus 12; Roma Mantova 22; Florencia Sampdoria 00. De stand aan dé kop is: 1. AC Milan 40; 2. Internazonale 31; 3. Varese 31; 4. Torino 30. Waregem FC Brugge 10; Ander- lecht Daring 20; Racing White FC Mechelen 22; Lierse SK Beve- ren 00; FC Luik Antwerp 20; Beeringen Standard 13; Beerschot Lympic 5—0; SC Charleroi St. Truiden 20. De stand na 25 wedstrijden: 1. An- derlecht 40; 2. FC Brugge 35; 3. Stan dard 33; 4. Waregem 28. LEIDEN Aad Steylen van de ASV Eibergen heeft zaterdag in de omge ving van Leiden de Zilveren Molen loop over 20 km gewonnen. Met zijn tijd van 1 uur 3 min en 2.2 sec kwam hij dicht bij zijn eigen Nederlandse re cord, dat hij in mei van het vorig jaar met 1.02.12.4 vestigde. Steylen nam di rect na de start de leiding en werd daarna door geen van de tweehonderd deelnemers meer bedreigd. Uitslag: l. Steylen (ASV Eibergen) 1.03.02.2; 2. Dick de Bruyn (AVR-Rot- terdam) 1.03.58.0; 3. Van Kasteren (Sparta - Den Haag) 1.04.31.6; 4. Kor- tenray (Kimbria - Maastricht) 1.04.39.0; 5. Hol Sliedrecht Sport) 1.04.49.8; 6. Mo- ser (GAC - Hilversum) 1.05.41.8; 7. v. Tyghem (Halestra - Maldegem) 1.05.55.4; 8. Segieth (Blau-Weiss - Es sen) 1.07.08; 9. Vink (AV '23 - Amstér- dam) 1.07.41.4; 10. Hendriks (V en 1 YTC - Den Haag) 1.07.52.8. DEN HAAG Timman, Van Geet, De Ruiter en Etmans hebben zich na de laatste wedstrijden uit de voorron de, die dit Weekeinde in de groepen Amsterdam, Arnhem en Rotterdam ge speeld zijn, geplaatst voor het toernooi om het Nederlands schaakkampioen schap 1969. In de groep Amsterdam moeten Steijn en Piket en in de groep Rotterdam Schendstok en Van Baarle nog uitmaken wie zich onder de laat ste twaalf mogen scharen. De eerste zes uit het toernooi om de Nederlandse titel 1967: Ree, Bouw meester, Scholl, Donner, Kuypers en Langeweg kwamen automatisch voor de eindstrijd van volgend jaar in aan merking. De resultaten van de zevende en laatste ronde waren: Groep Amsterdam Van Geet J. v. d. Berg 10; Kort Branicki 01; Krabbe Steijn af- gebr.; Piket Haker 10. Stand: 1. Van Geet 5'/»; 2. Piket 5; 3. Steijn 4V* en 1 afgebr.; 4. Bakker 3; 5. Krabbe 2V» en 1 afgebr.; 6. J. v. d. Berg 2'/t; 7/8 Branicki en Kort elk 2 p. Groep Arnhem v. d. Weide Etmans 10; De Rui ter Schouten V»Vt; Rosenthal Andriessen 10; Greben Marcus Vt— Stand: 1. De Ruiter 5Vt; 2. Etmans 4'/t; 3/4. Greben en Marcus elk 4; 5. v. d. Weide 3Vi; 6/7. Andriessen en Ro senthal elk 2V»; 8. Schouten 1 Vt. Groep Rotterdam Hoogendoorn v. d. Spek 10; Rik senBoehm uitgesteld; Schendstok A. N. J. v. d. Berg 10; Timman Van Baarle afgebr. Stand: 1. Timman 6 en 1 afgebr.; 2. Schendstok 5; 3. Van Baarle 4Vï en 1 afgebr.; 4. A. N. J. v. d. Berg 3Vs; 5. Boehm 3 en 1 uitgesteld; 6. Hoogen doorn 2Vt; 7. v. d. Spek 1; 8. Riksen Vt en 1 uitgesteld. ROTTERDAM Militairen zitten vaak slecht by kas. Ze grypen daar om een kans er naast hun soldy iets b(j te verdienen graag aan. Jan van Beveren, de doelman van Sparta en het nationale elftal, heeft daarvan geprofiteerd. De 20-jarige Rotter dammer, sinds kort b(j de luchtmacht in Nijmegen, had namelijk zondag brandpiket en zou de wedstrijd van Sparta tegen NEC hebben moeten missen, als e rniemand bereid was zijn dienst over te nemen. Voor 32.50 gulden vond h\j een liefhebber. VUGHT Herman de Jong uit Utrecht heeft zondag in Vught de „IJzeren Man"-bosloop gewonnen. De Jong heeft van het begin het veld aar>- gevoerd en hij vergrootte zijn voor sprong op zijn naaste concurrenten ge leidelijk tot méér dan achttien seconden. Uitslag: 1. De Jong (Phoenix, Utrecht), 5000 meter in 15 minuten 31 seconden; 2. De Waerdt (FIT, Zeist) 15.49.2; 3. Van de Burgt (Oss '20) 15.49.4; 4. Gijlswijk (Spartaan, Lisse) 16.04.0; 5. Van Erp (Oss '20) 16.04.6; 6. Dieden (PH Vught) 16.30.0. HATTEM Fedor den Hertog fietste zaterdagmiddag voor 't eerst* na het ernstige auto-ongeluk, dat hem vorig jaar tijdens een trainingswedstrijd in België is overkomen, weer in wedstrijd verband op de Noord-Veluwe. In een wegwedstrijd te Hattem werd hij vier de en gezegd moet worden, dat hij zich prima heeft geweerd. Winnaar van deze wedstrijd, die over 80 km ging, werd Gerard Dickhof uit Oosterwolde, die een tijd van 1.59,11 voor zich liet noteren. Tweede werd de in Harderwijk wonende Zuidafrikaan Danny Brink, terwijl Harm Holstege uit Nunspeet juist voor Fedor den Hertog, die in verband met zijn nog niet geheel herstelde oog een zonnebril droeg, als derde over de streep ging. De uitslagen verder: 5. J. Scholte, Doetinchem; 6. H. Scholten, Epe; 7. W. Lindeboom, Hasselt; 8. W. Holstege, Nunspeet; 9. H. Maesen, Zevenaar en 10. H. Eikelboom, Zutphen. Nieuwelingen: 1. W. Dooren, Tollen- beek, 40 km in 1.10.12; 2. H. Brinkhof, 's-Heerenberg; 3. H. Kelderman, Doe tinchem; 4. H. ten Klooster, Zwartsluis; 5. H. Zeevalkink, Ruurlo; 6. H. Scherp hof, Goor; 7. K. Eisvelt, Borculo; 8. B. Zillig, Apeldoorn; 9. J. Elferink, Doetin chem en 10. H. Schuiten, 's-Heerenberg. Adspirgrfyep: 1. A. Bos, Kampen, 20 km in 37 min. en 12 sec.; 2. D. Schuur man, Ojdebroek; 3. J. Jolink, Doetin chem; 4. A. Vane, Nagele; 5. H. v. Lim burg, Epe. Eindklassement Salland/IJsselstreek- competitie: Amateurs: 1. H. Holstege, Nunspeet 39 pnt; 2. W. Holstege, Nunspeet 28 pnt; 3. G. ter Wee, Hasselt 28 pnt; 4. G. Dickhof, Oosterwolde, 25 pnt; 5. J. Scholten, Doetinchem, 25 pnt; 6. J. A. Kroneman, Doornspijk 22 pnt; 7. D. Brink, Harderwijk 20 pnt; 8. A. Maesen, Zevenaar 17 pnt; 9. J. Palland, Hasselt 15 pnt en 10. D. Voor de Poort, Epe 15 pnt. Nieuwelingen: 1. Th. Keilermans, Doe tinchem 42 pnt; 2. H. Schuiten, 's-Hee renberg 32 pnt; 3. B. Zillig, Apeldoorn 27 pnt; 4. H. Brinkhof, Zevenaar 26 pnt en 5. Th. de Waal, Harderwijk 20 pnt. Adspiranten: 1. A. Vane, Nagele 43 pnt; 2. H. Jolink, Doetinchem 40 pnt; 3. D. Schuurman, Oldebroek 34 pnt; 4. Han van Limburg, Epe 28 pnt en 5. A. Bos, Kampen 25 pnt. BREDA Het stichtingsbestuur van het nationaal sportfonds Televizier, dat een prijs van 10.000 had beschikbaar gesteld voor de beste en sportiefste Nederlandse wielrenner van dit seizoen, heeft besloten aan dit bedrag een andere bestemming te geven. Het bestuur van het sportfonds maakte bekend dat het bedrag, „gezien de gebeurtenissen van de laatste tijd rond het gebruik van stimulerende middelen", ter beschikking zal worden gesteld van die instantie of organisatie, die de bestrijding van het gebruik van dope serieus en met kracht ter hand neemt.

De Vallei | 1968 | | pagina 8