De Kleine verpletterde Vultink en werd nationaal kampioen viCM Mary van Ruiten en Bert van der Helm waren de sterksten Hans Gunneman van Eindhovens P.S.V. beste Nederlandse turner Cambridge won 114de boatrace Red Alligator winnaar van 125ste Grand National Nationale badmintontitels gingen naar Agnes Geene en Herman Leidelmeyer Resultaten eerste klassers Badmintonploeg voor EK in Bochum Van Looy-Post tweede in omnium Klaas Karis sprong twee meter hoog Nederlaag voor Yenneboer/Zwaan Ronde van Catalonië voor Mariano Diaz Nationale tafeltenniskampioenschappen Rolf Maurer won in Ziirich Eindelijk de sterkste in driebanden oudtl) willen zeggen, an dan spreekt U van: DE GRAAUWE HENGST Stunt Succesvol Te weinig steun Derde maal Mini-party 10.80 11.30 Korfbal Pagina 9 MAANDAG 1 APRIL 1968 ADVERTENTIE vieux étalon vieux brandy special BREDA De Nederlandse badmin- tonbond heeft voor de Europese kam pioenschappen, die van 19 t/m 21 april in het Duitse Bochum zullen worden gehouden, vier dames en vier heren aangewezen. De samenstelling van de ploeg is: dames: Agnes Geene (Arnhem), Felice en Mirette de Nooyer (beiden Haarlem) en Joke van Beusekom (Den Haag). Heren: Huub en Ruud van Gin- neken (Tilburg), Leo Kountul (Heer len) en Loek Alders (Haarlem). Enkele gerenommeerde spelers ko men niet in aanmerking voor verkie zing, omdat zij het Paastoemooi van Duinwijck preferen boven de centrale training onder leiding van Maurice Ro binson. Hierbij zijn Herman Leidel- meyer, de zusjes Ter Metz en de ge broeders Ridder. GENT Rik van Looy en Peter Post zijn zondag op de tweede plaats geëin digd in een omnium op de winterbaan te Gent. Het Nederlands-Belgische paar kwam in de tijdrit over 1000 meter en de achtervolging op de tweede plaats, beide nummers werden gewonnen door het Belgische wereldkampioenskoppel Sercu en Marckx. De klassementswed strijd werd gewonnen door Felice Gi- mondi en Rudi Altig, voor Sercu- Merckx en Post-Van Looy. Een half succes werd de sprintwed strijd in twee manches. Van Looy won de eerste rit voor Merckx en Gimondi, Post eindigde in de tweede rit op de tweede plaats na Sercu en voor Altig. De eindstand van het omnium was: 1. Merckx-Sercu; 2. Post-Van Looy; 3. Gimondi-Altig. Een wedstrijd over dertig kilometer eindigde in een overwinning voor Hu- bert Criel (Belg). Leo Duyndam werd met een ronde achterstand derde. Go- defroot, die in de klassementssprints meer punten had verzameld, werd tweede. Duyndam won een afvalwed- strijd voor de belgen Godefroot, Ver strepen en Van Loo. AMSTERDAM Klaas Kanis Is se dert zondag de eerste Nederlander, die bij het hoogspringen de twee meter heeft gehaald. De Deventer atleet, die deel uitmaakt van de door Jan van Heek geleide centrale trainingsgroep, leverde zijn prestatie zondag tijdens indoor atletiekwedstrijden in de oude Amsterdamse RAI. Omdat de^ prestatie op een overdek te baan geleverd werd, zal zij niet als Nederlands record erkend kunnen wor den. Het nationale record staat sedert 13 augustus 1967 op naam van Ben Lesterhuis met 1.98 m. Overigens is Kanis vorig jaar gedurende een maand ook Nederlands recordhouder geweest met 1.97 m. Zondag eindigde Lesterhuis met 1.93 als tweede achter Kanis. Er werden in de oude RAI nog meer goede presta ties geleverd. De Belg Gaston Heieven liep de 3000 meter in 8 min en 17 sec, terwijl Willy Willems (Kimbria) met 8.24.6, een officieus Nederlands re cord, tweede werd. Bert Krijnen (GAC) won het pols stokhoogspringen met 4,40 m, terwijl Cees van Wees (AAC) bij het kogelsto ten met 15,94 m de sterkste was. Piet Tamminga won zowel de 50 als 80 m. In resp. 5,6 en 8,6 sec. Bij de dames noteerden Rita van Elooten en Miep van Beek (beiden ADA) 11.4 sec op de 80 meter horden. VENHUIZEN Het heeft twaalf jaar geduurd voordat Henk de Kleine heeft kunnen waarmaken, dat zijn overrompelende debuut in de ereklasse in 1956 (hij werd toen meteen kampioen bandstoten met een moyenne van 3.62) geen uitschieter is geweest. De blozende jongeling van toen namelijk werd wel een vaste deelnemer aan de toernooien om de nationale titels, maar slaagde er nooit meer in een kampioenschap te behalen. Zelfs niet in het bandsto ten, het spel, dat hem het meest lag. Steeds weer stuitte De Kleine meestal al zaterdag op de onverzettelijkheid van een Teegelaar, een Van Ooster hout of een Vultink, de grote mannen in het bandstoten va nde laatste tien jaar. De Kleine eindigde altijd hoog, had dikwijls een aanzienlijk moyenne, maar de titel bleef voor hem een ver verwijderd ideaal. Tot nu in het Westfriese Venhuizen, waar de inmiddels gerijpte De Kleine in een onaanzienlijke slotpartij favoriet Hans Vultink als een stoomwals ver pletterde. Heel langzaam voltrok de biervertegenwoordiger uit Mierlo^Hout het vonnis over Vultink, die voorheen viermaal kampioen was in deze spel- soort. Na een voorspoedig begin (series van 19 en 16) viel Vultink stil en kon De Kleine, die snel over zijn gebruike lijke nervositeit heen was, met groeien de zekerheid aan zijn zege bouwen. Bij de stand 6565, na zestien beurten, was er nog hoop voor Vultink, maar toen hij in de volgende veertien beurten tot slechts elf caramboles kon komen, viel er aan de winst van De Kleine eigenlijk al niet meer te tomen: 76139 in dertig beurten. Toch verwachtte iedereen nog een stunt van Vultink, die immers in staat kon worden geacht ineens de achter stand te overbruggen. Ook De Kleine voelde zich blijkbaar nog niet helemaal zeker van zijn zaak, want hij bleef angstig verdedigend doorgaan. Daar door scoorde hij pas in de 49ste beurt de beslissende carambole (Vultink bleef op 126 staan) en een verbetering van het record algemeen gemiddelde (houder Schol te met 6.75) ging aan zijn neus voorbij. Door die finale, de langste partij van het toernooi, hadden De Kleine en Vul tink in moyenne een geduchte veer moeten laten. Tot de slotpartij immers had het er naar uitgezien, dat Scholte behalve zijn vrijwillig prijsgegeven ti tel ook zijn vorig jaar in het Europees kampioenschap in Deume gevestigde re cord zou kwijtraken. De Kleine, die tegen Ligthart ternau wernood aan een nederlaag (194200) was ontsnapt, nadat hij tachtig punten had voorgestaan, maar daarna zijn meesterschap tegen Van Leur weer had bewezen (20061 in 23 beurten), stond immers op 7.45. En ook Vultink in 25 beurten over Van Leur heengelopen (92200) en vervolgens benauwd win- 4—2 HOOFDKLASSE PSVOns Eibernest 611 Blauw WitLu to 43 DeetosStanfries 63 HKV—Archipel 10-4 WesterkwartierSamos 50 OVERGANGSKLASSE A DOSNafts 4—5 RodaAsko 83 Wordt Kwiek—De Pein 7—1 HKORigtersbleek 4—1 ZKC—Rapiditas 7—8 OVERGANGSKLASSE B RegenboogSperwers 82 Het ZuidenVicus Oriëntls 4— 1 BEP—Die Haghe 2—4 DKCSpangen 66 OOST EERSTE KLASSE Rapiditas IISteeds Hooger SOSOost Arnhem 44 Nafta II—AKC 4 4—10 Achillea—ZKC II 6—7 TWEEDE KLASSE A Wit BlauwRigtersbleek 63 Steeds Hooger IIWIK 58 WWNA—Groen Zwart 4—3 't OverschotjeHellas 3— 4 TWEEDE KLASSE B Onder OnsSOS II 54 ONINoviomagum 81 RivalenVada 25 EKCABlauw Zwart afg. MENTON Het Nederlandse duo Lidy Jansen VenneboerTine Zwaan heeft in de eindstrijd damesdubbel van het internationale tennistoernooi te Menton een nederlaag geleden tegen de Australische meisjes Carol en Gail Sheriff. De cijfers warén 62, 86. In de halve finales schakelden de Nederlanders de Britse combinatie Judy CongdonLex Soady uit met 6—1, 1—6, 64. BARCELONA De Spanjaard Ma riano Diaz heeft zondag de Ronde van Catalonië gewonnen. De laatste etappe een rit over 160 km van Reus naar Barcelona, leverde een overwinning op voor Martinez Esterlich (Sp.). De Ita liaan Soave eindigde als tweede. De einduitslag van de Ronde van Catalonië is: 1. Mariano Diaz (Sp.) 27 u. 14 min. en 2 sec.; 2. Santamaria (Sp.) 27.14.37; 3. Velez (Sp.) 27.15.35; 4. Van den Bossche (Belg.) 27.16.42; 5. De Rosso (It.) 27.16.43; 8. Arie den Hartog (Ned.) 27.17.26; 11. Cees Haast (Ned.) 27.19.04. naar tegen Teegelaar (200-182) had met 7.14 nog een ruime marge. De finale maakte echter een eind aan de record- illusie vkn beiden. Overigens is er in een Nederlands kampioenschap nog nooit zo sterk ge speeld als ditmaal. Behalve De Kleine (6.66) en Vultink (6.11), bleef ook de Alkmaarder Ligthart met 6.08 boven de zes. Daarnaast speelden Sundquest (5.41), Teegelaar (5.47) en Duysens (5.02) met gemiddelden, die weinige jaren ge leden haast goed waren voor een titel. De eindstand luidt: 1. De Kleine 14 1400 210 2. Vultink 3. Ligthart 4. Sundquest 5. Van Leur 6. Teegelaar 7. Duysens 8. Jacobs 12 8 8 8 4 2 0 1326 1284 1187 1108 1227 1131 816 217 211 219 230 224 225 246 41 57 43 52 39 48 31 32 6.66 6.11 6.03 5.41 4.81 5.47 5.02 3.31 SCHIEDAM Bij tafeltennis fungeren de nationale kampioenschappen als een toetssteen voor het inzicht van de sportcommissie. Sinds jaar en dag moet onge veer veertien dagen voor de aanvang van de nationale titelstrijd de ploeg worden bekendgemaakt, die deelneemt aan de wereld- of Europese kampioenschappen. „Een belachelijke situatie", aldus sportcommissielid Van Dilst, „waarvan ik de oorsprong niet weet. Het legt op de geselecteerden een extra druk en we hebben er niets aan, want als iemand zijn keuze waar maakt, vindt iedereen dat normaal, maar zodra er een tegenvalt, wordt het een vervelende zaak. Vooral omdat er in de eenmaal opgegeven ploeg geen wijzigingen meer kunnen worden aangebracht. We zullen de nationale kampioenschappen moeten vervroegen." Henk de Kleine, die zondag Nederlands kampioen werd. ROTTERDAM Dat een tak van sport met een of twee topmensen niet altijd in een gunstige positie verkeert, is de laaste jaren bij het Nederlandse herenturnen wel duidelijk gebleken. In de periode Klaas Boot, die een tiental jaren ongenaak baar was en tijdens de alleenheerschappij van Willy Jaegers kregen jonge turners weinig gelegenheid door te stoten naar de nationale top. Talentvolle jeugdtur- ners keken enkele jaren op tegen de nationale kampioen, die immers toch niet te verslaan was en verdwenen dan geruisloos van het toneel. Zo ook kwam men eigenlijk nooit tot de opbouw van een homogeen en sterk nationaal team. Toen Willy Jaegers zich twee jaar geleden wegens een blessure moest te rugtrekken veranderde de situatie ech ter volkomen. Dat het nationale heren- turnen inmiddels op een hopeloos diep tepunt was aangekomen, maakte toen niet veel meer uit. Het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond stelde oud-kampioen Klaas Boot aan als trai ner en met hulp van de Ouitser Har dy Frenger, die maandelijks de centra le trainingsgroep onder handen nam, werd begonnen met een jonge forma tie. Het Eindhovense PSV en St. Mau ritius (Volendam). waren de grootste leveranciers van het jonge talent. Van de acht turners, die zondag in Rotter dam aan de middagwedstrijd om de nationale titel mochten deelnemen wa ren er liefst zes lid van deze twee ver enigingen. Voor het Eindhovense PSV, dat ook bij het damesturnen bijzonder sterk voor de dag komt, verliep de strijd in Rotterdam bijzonder succesvol. Trai ner Tonnv Meijnen kon na afloop met Hans Gunneman en Cor Smulders, de nieuwe en oude kampioen in zijn ar men sluiten. Hans Gunneman. de 25-ja- rige aankomende leraar lichamelijke opvoeding, die na de verplichte oefen stof, welke in de ochtenduren was ver werkt, al bijna een halve punt voor sprong op zijn clubgenoot had genomen, turnde 's middags bijzonder goed. Met uitzondering van het paardvoltigeren en de ringen, kwam de stvig gebouwde Brabander op de andere vier onderde len tot waarderingen boven de negen, de internationaal aanvaarde norm. Cor Smulders, sinds enkele weken in dienst, heeft alles gedaan om rijn vo rig jaar in Groningen met minieme voorsprong op Gunneman veroverde titel te verdedigen. De felheid, waar mee de Eindhovenaar werkte, heeft hem enkele malen parten gespeeld. Zo verspeelde hij vooral bij het voltigeren en de brug kostbare tienden op de be heerst en uiterlijk zeker van zichzelf zijnde Gunneman. Na de brugoefening, waarop Gunne- Hans Gunneman. LONDEN De acht van Cambridge heeft Oxford zaterdag verslagen in de 114de bootrace op de Thames van Put ney naar Mortlake. Cambridge, als favoriet van start ge gaan, had voor de 6778 meter 18 min. 22 sec. nodig en zegevierde met 3'/» lengte voorsprong. Voor Oxford werd 18.35 afgedrukt. De acht van Cambridge boekte zijn 62ste overwinning in deze klassieke roei wedstrijd, die in 1829 voor de eerste maal werd gehouden Oxford triomfeer de 51 keer. In 1877 eindigde de wed strijd onbeslist. man met een knap uitgebalanceerde oefening tot 9.20 punten kwam, was de Eindhovenaar al zeker van de titel. Smulders zou namelijk aan het rek mi nimaal 0,6 punt meer moeten behalen om zijn titel te prolongeren. Op het laatste onderdeel nam Smulders alle risico's. Hij draaide een spectaculaire oefening, die hij afsloot met een ge durfde dubbele salto voorover (9.20 pnt.). Gunneman begreep dat hij wei- nog zou moeten wagen. Toch nam hij niet zijn toevlucht tot „zekerheid", ge tuige de salto uit hurkzit, waarmee hij eindigde. De 9.05 punten, die hij kreeg, waren ruim voldoende voor de titel. Naast het jeugdige PSV-tweetal kwam vooral Ab Wij ma (Hercules He be) voortreffelijk voor de dag. De En- schedeër had zelfs geruime tijd goede uitzichten op de tweede plaats. Vooral na zijn uitstekende vrije oefening en paardvoltige was hij Smulders zeer dicht genaderd. Een tweede opvallende verschijning was jeugdkampioen Peter Karregat. De Volendammer mocht in de middaguren de keuzeoefeningen meedoen. Hij toonde daarin over een grote aanleg te beschikken. Wanneer hij de komende jaren wat krachtiger wordt, kan hij een grote aanwinst zijn. De uitslag van het Nederlands kam pioenschap luidt (achtereenvolgens: to taal verplichte oefenstof, vrije oefe ning, paard, ringen, sprong, brug, rek, totaal): 1. Hans Gunneman (PSV, Eindhoven) 54.55 - 9.15 - 8.55 - 9.00 - 9.20 - 9.05 —108.35. 2. Cor Smulders (PSV, Eindhoven) 54.10 - 9.30 - 8.35 - 8.90 - 9.00 - 8.95 - 9.20 107.80. 3. Ab Wijma (Hercules Hebe, Ensche de) 53.45 - 9.15 - 9.10 - 8.35 - 9.00 - 8.95 - 8.75 106.75. 4. Alex Knip (St. Mauritius, Volendam) 51.40 - 9.15 - 9.20 - 8.45 - 8.85 - 8.50 - 8.80 104.35. 5. Jan Snellenberg (St. Mauritius, Vo lendam) 52.55 - 9.20 - 7.90 - 8.60 - 9.00 - 8.25 - 8.20 103.70. 6. Jan de Wee (VZOS, Ierseke) 50.25 - 8.40 - 8.20 - 8.30 - 8.90 - 8.25 - 7.00 99.30. 7. Pierre Maton (PSV, Eindhoven) 47.50 - 8.30 - 8.35 - 7.30 - 9.05 - 7.95 - 8.20 96.65. 8. Walter Deters (St. Mauritius, Volen dam) 48.40 - 8.00 - 6.60 - 8.30 - 8.25 - 8.15 - 7.50 95.20. LIVERPOOL Red Alligator, negen jaar oud, heeft zaterdag op de ren baan van Aintree by Liverpool een uiterst gemakkelijke zege behaald in de 125ste Grand National waaraan 45 paar den deelnamen. Red Alligator, gereden door de 20-jarige Engelsman Brian Flet cher, nam na de 28ste van de dertig hindernissen, die deze sterk bekritiseer de steeple chase telde, de leiding en won met zeker twintig lengten voorsprong op Moidore's Token. Different Class, een paard van de filmster Gregory Peck, werd derde in deze wedstrijd over ruim 7100 meter. De Grand National eiste ook dit jaar een slachtoffer, het negen jaar oude paard Wallach Champion Prince, dat bij een val ernstig werd gewond, moest worden afgemaakt. Red Alligator, vorig jaar derde, stond bij de weddenschappen 100 7 genoteerd, Moidore's Token als 100 6 en favoriet Different Classe als 17/2. Rutherfords, die vierde werd, als 100'9. De vier paar den hadden bij het nemen van de 26ste hindernis al een aanmerkelijke voor sprong. Different Class, gereden door David Mould, had op dat moment de leiding. Daarna kwam Red Alligator onweerstaanbaar naar voren. Brian Fletcher de jongste jockey, die In de eerste fase van de race nam Cambridge, dat de toss won en de favo riete Surrey-oever koos, de leiding. Het verschil groeide tot een kleine leng te. Oxford bood echter bijzonder sterke tegenstand en won decimeter na deci meter terug. Toen het merkteken op 1 mijl werd gepasseerd, had Oxford een geringe voorsprong. Slechts kort voer Cambridge in tweede positie. Bij Chiswick Steps lag de acht een lengte voor op de tegenstanders. Bovendien kreeg de ploeg daarna het voordeel van rustiger water. Geen moment kwam daarna de zege van Cambridge meer irc gevaar. ZURICH De Zwitserse renner Rolf Maurer heeft zondag in eigen land de ronde van de Vier Kantons gewonnen. Maurer had een voorsprong van 22 seconden op de winnaar van vorig jaar, Franco Bitossi (It) en zijn landgenoot Louis Pfenninger. De wedstrijd kreeg pas in de laatste 25 km zijn beslissende ontsnapping. Maurer, Bitossi en Pfenninger ontsnap ten toen uit het veld en namen een voorsprong, die geleidelijk tot bijna een minuut groeide. Twee kilometer voor de finish demarreerde Maurer plotseling en werd door zijn twee vluchtmakkers niet meer achterhaald. Uitslag: 1. Rolf Maurer (Zwits.) 230 km in 5 uur 33 minuten en 15 secon den; op 22 seconden: 2. Bitossi (It); 3. Pfenninger (Zwits); op 1 minuut 7 se conden: 4. Jourden (Fr); 5. Gott- schalk (W.-Dld); op 1. 18: 6. Dumont (Fr); 7. Binggeli (Zwits); 8. Delia Tor- re It); 9. Cribiori (It); 10. Izier Fr). In de grote groep, die met een ach terstand van 1 min. 18 sec. op Maurer binnenkwam en waarin de renners van de vijftiende plaats ex aequo wer den geklasseerd, zaten vier Nederlan ders, n.l. Du Bois, Hoogerland, Brou wer en Heynig. een overwinning heeft geboekt in de Grand National vergrootte de voor sprong tot twintig lengten. Eigenaar John Manners, slager van beroep, ver diende aan de zege van Red Alligator 17.848 pond sterling, een kleine 150.000 guldei}. Een langdurig applaus was er ook voor de jockey, die als voorlaatste ein digde. Dat was de Amerikaan Tim Du- rant, afkomstig uit Hollywood en 68 jaar oud. Ruim 50.000 toeschouwers woonden de wedstrijd op Aintree, die bij zonnig weer werd gehouden, bij. Van de 45 paarden bereikten slechts 25 de eind streep. Vooralsnog had de NTBB deze zon dag in de Margriethal te maken met speelsters, die „zich niet waar maak ten". Van de vier geselecteerden voor de Europese kampioenschappen in Lyon waren er drie vóór de halve finales uit de strijd. De 14-jarige winnares van de Limburg-coupe, Ellen Klatt, verloor in drie games van de drie jaar oudere vrij wel onbekende Nora Broxterman uit Warmond. Veronique van der Laan had in de allereerste ronde al geen vat op het huis-tuin-en-keuken-spelletje van Annie van Gardingen en Mieke ten Broek weerde in een slopende strijd over de volle vijf games tegen routiniè- re Aukje Wynia vier matchpoints af met prachtige smashes, maar zij zag haar smashes mislukken bij de 7 match points, die zijzelf had. Aukje Wynia, die in de beslissende game in het geheel geen initiatief had genomen, won uit eindelijk met de niet alledaagse cijfers 31-29. „Bij een nationaal kampioenschap blijkt dat de dubcoaches hun pupillen te weinig kunnen steunen. Bij mij in de training gaat het geweldig, maar zodra er niemand achter staat, zakken ze ineen", verzuchtte bondscoach Ti- german. Zo drong uiteindelijk als enige van de geselecteerde meisjes voor het Europees kampioenschap in Lyon de 17-jarige Mary van Ruiten uit Roelof- arendsveen door tot de finale. Tot ver bazing overigens van de NTTB-bestuur- ders, die haar onderaan het lijstje had den gezet, waardoor zij in Frankrijk voor-wedstrijden zal moeten spelen. Het voortijdig falen van de concur rentie, plus de goede vorm van de dag waren er de oorzaak van dat Mary van Ruiten geen game verloor. Ook niet in de finale tegen oud-kampioene Ria Bog- mans, die weer buiten de centrale trai ning is gezet, nadat de geforceerde overschakeling van verdediging op aan val niet zo'n succes is gebleken. Bij de heren bleef alles bij het oude. Bij het zeer oude zelfs. Ontevredenheid van bondscoach en sportcommissie, die met enige listen de noodzakelijke ver jonging van de top wat had geprobeerd te versnellen. Bert van der Helm werd voor de derde achtereenvolgende maal kampioen van Nederland. Nadat in voorgaande jaren Gerard Bakker en Bert Onnes als zijn tegenstander in de finale mochten fungeren, was die figu ranteneer dit maal weggelegd voor de 29-jarige Frans Schoofs. De weer in de bondstraining opgenomen handelaar in sportartikelen vocht zich uitsluitend door zijn te loven mentaliteit door drie slopende partijen over de volle vijf ga mes: eerst tegen de gevaarlijke outsider Cees Mertens, daarna tegen oud-club genoot Wim Schoonemeyer en vervol gens tegen zijn jongere broer Bert. Na dat de NTTB Cup-winnaar in deze par tij voor de halve finales de eerste twee games aan zijn broer had gelaten en men op de tribunes de term „afgespro ken werk" in de mond nam, spande Frans, die tien dagen geleden de back handzijde van zijn batje beplakt heeft met nopjesrubber zich nog eens extra in. Hij versloeg zijn jongere broer en handelde daarme in strijd met het fa miliebelang. Frans was na deze krachtsinspanning volkomen uitgeput en werd een willoze prooi van Bert v.d. Helm, die in zijn groep alleen serieuze tegenstand had ondervonden van de voor elan uitko mende Duitser Rudi Reinecke. Van der Helm had voor de aanvang van de kampioenschappen toegegeven dat één speler zijn derde titel in gevaar zou kunnen brengen: Bert Schoofs met diens snelle contra-attaque. De uit komst van de broederstrijd voorkwam een dergelijke interessante krachtme ting. BREDA Herman Leidelmeyer en Agnes Geene waren de grote figuren van het toernooi om de nationale bad mintonkampioenschappen, dat zondag in het sportcentrum te Breda werd ge houden. Vooral de Haarlemmer kon met volle tevredenheid terugzien op zijn par tijen, want hij slaagde erin drie titels te veroveren. Agnes Geene was iets minder succesvol. Zij volgde Felice de Nooyer op als individueel kampioene, maar het kampioenschap damesdubbel liet ztf zich samen met Marja Ridder ontglippen tegen de zusjes Ter Metz. Leidelmeyer was bij de heren opper machtig. Slechts eenmaal werd hij se rieus bedreigd. In de eindstrijd van het enkelspel ontmoette hij een fel op winst spelende Piet Ridder, die in de eerste game het uiterste gaf, zeer dicht bij en punt kwam (Ridder kwam met 16-14 voor en had de service in han den), maar uiteindelijk teleurgesteld moest ervaren, dat de titelhouder net iets sneller was. In de tweede game bleef de enthousiast spelende Ridder nog bij tot 5-7, maar moest toen zijn overmoed bekopen met een enorme in zinking: 6-15. Voor Leidelmeyer waren er op zijn weg naar de eindzege verder geen moeilijkheden van betekenis ge weest. In de eerste ronde zag hij al Huub van Ginneken, finalist van vorig jaar en kampioen 1966, uit de rijen der kanshebbers verdwijnen. Tegen de on bekende Hagenaar Reindert van Eek, ondervond de Brabander met 15-12, 14-15, 3-15, dat hij na een gedwongen rust nog onvoldoende conditie had. De nationale jeugdkampioen Piet Rid der schakelde op zijn weg naar de fina le o.a. zijn broer Boudewijn en de ster ke Leo Kountul uit. Voor Leidelmeyer betekende het zijn vijfde kampioen schap. Van 1964 werd zijn heerschappij slechts eenmaal onderbroken door Huub van Ginneken (1966). Het duel tussen Agnes Geene en de onverwacht tot de finale doorgedron gen Tonny Pannemans werd een mini- partij. Na 12 minuten kon de Heerlense met een illusie armer het trainingspak aantrekken. Voor de vinnige speelster van Duijnwijck was het de derde titel. Vorig jaar moest zij verrassend buigen voor Felice de Nooyer, die nu geen rol van betekenis kon spelen. Agnes Geene bevestigde de goede vorm waarin zij verkeerde en haar tegenstandster stom voor een schier hopeloze taak. De kwart- finaliste van de All England kampioen schappen speelde klassen beter. Het elektrische scorebord gaf na 3 minuten spelen al de cijfers 11-1 aan, de uitslag van de eerste game. Tonny Pannemans, die week tevoren winnares van een internationaal toernooi in België, nam zich voor nog iets beter te plaatsen en nog iets sneller te lopen. Zij be reikte een voorsprong van 3-0, maar kwam er na een tempoverhoging van de Haarlemse niet meer aan te pas: 5-11. FINALE: Ria Bogmans/Reinecke - Mieke ten Broek/Van Hummel 21-18, 7-21, 21-17. Heren dubbelspel, Finale: Bert Schoof s/Deken - Van der Helm/ Bakker 22-20, 24-26, 21-15. Dames dubbelspel, finale: Marie Nielen/Annie van Gardingen - Mieke ten Broek/Veronique van der Laan 21-18, 21-15. Dames enkelspel, finale: Mary van RuitenRia Bogmans 21-18, 21-19, 21-13. Heren enkelspel, finale: Van der Helm - Frans Schoofs 21-9, 21-11, 21-11. Eerste klasse A. AFC—BVC i__i HollandiaAlkmaarsche Boys 01 Z.V.V.S.D.W. i2 De Spartaan—D.C.G. 0—2 HillegomZilvermeeuwen l1 J.O.S.—H.R.C. 3—1 34—16 26—14 32—22 30—22 28—21 36—20 25—20 20—27 20—36 19—31 17—37 19—40 Hollandia degradeert. Eerste klasse B. E.B.O.H.—Unitas De MusschenRoodenburg PapendrechtV.U.C. OvermaasU.V.S. G.S.V.Neptunus C.V.V.—Gouda D.C.G. 20 12 5 3 29 Alkm. Boys 20 12 4 4 28 S.D.W. 20 11 5 4 27 A.F.C. 20 10 4 6 24 H.R.C. 20 9 5 6 23 Z.V.V. 20 9 4 7 22 De Spartaan 19 9 3 7 21 J.O.S. 20 6 5 9 17 B.V.C. 18 4 6 8 14 Zilverm. 20 5 4 11 14 Hillegom 19 4 1 14 9 Hollandia 20 3 2 15 8 0—0 1—2 1—2 0—3 1—2 3—2 19 10 5 4 25 40—16 19 8 7 4 23 38—27 20 9 4 7 22 27—22 20 9 4 7 22 35—32 19 6 8 5 20 33—31 19 7 6 6 20 32—31 19 6 8 5 20 20—22 20 8 4 8 20 28—31 19 6 6 7 18 28—27 19 6 6 7 18 30—38 20 5 5 10 15 22—35 19 2 5 12 9 17—38 U.V.S. Neptunus Roodenburg Papendrecht C.V.V. De Musschen E.B.O.H. Gouda Unitas Overmaas V.U.C. GJ5.V. G.S.V. degradeert. Eerste klasse C. DrachtenVelocitas i2 Zwaagwesteinde—Jubbega 3i NeptuniaGermanicus o2 HarlingenEmmen o3 NoordsterSneek i2 Spcl.Assen—Alcides 20 Emmen Sneek Germanicus Zwaagwestei Spel. Assen Velocitas Noordster Alcides Drachten Neptunia Jubbega Harlingen H Harlingen en Jubbega degraderen. Eerste klasse D. Vosta—A.Z.C. 4i Jonge Kracht—Hengelo 24 Be Quick Z.Spel. Enschede 32 Quick '20Rh eden i_o Rheden Hengelo Spel. Enschede De Treffers Be Quick Vosta D.O.S. 19 Quick '20 A.Z.C. E.S.C.A./V.C. Jonge Kracht W.V.C. Eerste klasse E. Sparta *55—R.K.C. HelmondVlissingen Concordia S.V.D.—U.N.A. MiddelburgDe Valk T.S.C.De Spechten D.E.S.K.Veerse Boys 21 13 6 2 32 40—13 21 12 7 2 31 49—25 21 13 4 4 30 44—22 20 8 8 4 24 34—24 21 8 6 7 22 31—34 20 6 8 6 20 30—31 19 7 4 8 18 30—40 20 6 6 8 23—27 21 5 6 10 16 28—25 21 4 8 9 16 19—29 20 3 5 12 11 22—40 21 2 4 15 8 28—68 19 15 2 2 32 50—20 19 12 5 2 29 50—24 18 8 6 4 22 34—24 18 9 4 5 22 35—27 18 7 3 8 17 37—38 17 4 7 6 15 30—30 17 4 7 6 15 22—25 18 4 7 7 15 23—29 18 4 5 9 13 26-45 17 4 4 9 12 25—38 17 5 2 10 12 20—36 18 3 4 11 10 24—40 Middelburg 20 13 2 5 28 Sparta 25 20 10 6 4 26 TJS.C. 19 10 4 5 24 T.O.P. 20 9 5 6 23 Veerse Boys 20 9 4 7 22 U.N.A. 21 9 4 8 22 D.E.S.K. 19 9 3 7 21 Helmond 20 7 7 6 21 R.K.C. 19 6 6 7 18 Vlissingen 19 5 7 7 17 Concordia SVD 20 5 6 9 16 De Valk 21 3 5 13 11 De Spechten 20 3 3 14 9 Eerste klasse f. S.V.N.—R.I.O.S. '31 Minor—K.V.C. Oranje E.H.C.—Wilhelmina RoermondAlmania ChevremontM.K.C. Spel. IreneHeer Almania Heer Spel. Irene Wilhelmina '08 Roermond S.V.N. M.K.C. R.I.O.S. '31 K.V.C. Orrwj? Minor Chèvremo n E.H.C. E.H.C. degradeert. 1—0 2—0 2—1 3—0 1—0 1—4 46—27 40—24 30—25 36—24 31—26 38—34 34—29 28—26 17—23 20—25 31—40 22—47 17—40 6—0 2—1 0—1 1—1 1—1 0—2 19 11 5 3 27 52—20 19 11 4 4 26 33—16 19 6 8 5 20 31—26 19 8 4 7 20 28—24 19 8 4 7 20 25—24 19 7 6 6 20 35—36 19 8 4 7 20 27—28 19 8 4 7 20 32—35 19 7 4 8 18 31—33 19 5 6 8 16 23—39 19 3 8 8 14 22—30 19 2 3 14 7 17—45

De Vallei | 1968 | | pagina 9