JAN MULDER BLIJFT VRIJWEL ZEKER BIJ ANDERLECHT Grootste internationale tafeltennistoernooi vindt Belgische voetbalselectie Engelse FA Cup Borghuis moet terugkomen MEESPELEN VAN CRUYFF TEGEN BELGIË ONZEKER 26 mei in Zutphen plaats - I TOM OKKER STARTTE MET ZEGE Dames-tennisploeg eerst tegen Finland Wolfshohl accepteert schorsing niet BEKERYOETBAL OP 28 APRIL Amstel Gold-race Koersen in Hilversum Anderlecht toont interesse in trainer Leduc Davis Cup-ploeg gaat tegen Zwitserland oefenen jUjig Besprekingen met Sparta hadden geen resultaat Clausule In Jaarbeurs-sporthal B-ploeg Kandidaten Biljarten Federation Cup KNVB geeft zijn fiat niet Lijkkisten met zand gevuld Voor die ene dag. 'kiest u de bruidsjapon van uw dromen' bij Bervoets. Want bij Bervoets vindt u bruidsjaponnen te kust en te keur. Lange en korte modellen, in satijn of kant, met of zonder sluier. En ter completering de mooiste accessoires. Bervoets adviseert u met zorg en interesse. Wmm dab A*$ W DINSDAG 2 APRIL 1968 BRUSSEL Het staat vrijwel vast dat middenvoor Jan Mulder in dienst blijft van de Belgische voetbalkampioen Anderlecht. Na een gesprek met voorzitter Roosens is de Nederlander tot de overtuiging gekomen dat een nieuw contract met Anderlecht financieel gezien het aantrekkelijkste voor hem is. Mulder: „Het is voor negentig procent zeker dat ik blijf. We moeten alleen nog even praten over een paar ondergeschikte details. Ik denk dat ik over veertien dagen teken'*. Waarschijnlijk verbindt de Winscho- ter, wiens blessure volledig is genezen en die in de laatste drie wedstrijden van Anderlecht een opmerkelijke vorm demonstreerde, zich voor een lange tijd aan de Belgische club. ZUn gedachten gaan uit naar een contract van vier of vijf jaar. Jan Mujder verkeert in de vrij zeld zame positie dat hij min of meer zelf zijn prijs kan bepalen. Toen hij van de amateurvereniging WW uit Winscho ten overging naar Anderlecht liet hij in zijn contract een clausule opnemen, waarin werd bepaald dat de Brusselse vereniging nooit méér voor hem zou kunnen vragen dan zij zelf had be taald. Anderlecht legde destijds ruim honderdduizend gulden voor de Gronin ger op tafel. Voor de andere clubs die belangstel ling voor Mulder hebben getoond, hield dat in, dat de (hoge) vraagprijs van Jan Mulder automatisch werd ver hoogd met de ton, die Anderlecht nog als transferbedrag kon bedingen. De Belgische kampioen verkeerde dus in de gunstigste onderhandelingspositie. Daar komt bij dat Mulder, die deze zo mer wil gaan trouwen en die zich in Brussel wil vestigen, uitstekend werd opgevangen in de Brusselse vereniging, waar hij zich best thuisvoelt. Guus Brox en Jan Mulder hebben in die periode wel een gesprek gehad, maar van recente onderhandelingen is geen sprake. De besprekingen met Sparta zijn vast gelopen op de financiële eisen van Jan Mulder. De Nederlander voelde er veel voor, omdat hij toch wel graag voor een Nederlandse club had willen spe len. Mulder: „Ik had best wel gewild. De gesprekken met Sparta zijn heel plezierig geweest en ik heb de indruk dat ze heel wat van plan zijn. Ze heb ben een goede doelman een een sterke achterhoede en met Klijnjan van DFC erbij is het een goed elftal. Maar we konden het helaas niet eens worden. Dat kan ik me wel voorstellen, maar van mijn kant is het onverantwoorde lijk om het dan toch te doen. Tenslotte ben ik fullprof." In de eerste partij heeft Bronts con stant goed gespeeld. Regelmatig scoor de hij zijn caramboles. Hij deponeerde o.a. series van 10, 12 en 15 caramboles op het groene laken. Het eindresultaat was dan ook een fraaie overwinning. Hoewel Van de Berg iln de tweede par tij enkele behoorlijke series op zijn naam liet noteren (22 en 29) kon hij toch niet voorkomen dat Verwey hem de baas bleef. In de laatste partij kon Stoop niet op dreef komen. Het bleef bij klein werk, grote series vloeiden er dan ook niet uit zijn keu. Zijn tegen stander Schuiteman daarentegen was ditmaal niet te stuiten en bond Stoop dan ook terecht aan zijn zegekar. Voor de zevende maal liet het 2e team een 54 uitslag noteren. Ditmaal was het West Arnhem I dat met een beter gemiddelde van de gemaakte ca ramboles uit de bus kwam. Kerssen kon zijn eerste partij de ballen maar niet in goede positie krijgen. Zijn hoogste se rie in deze partij was twee carambo les. Van Dale jr. was succesvoller en won. Laatstgenoemde moest het even eens opnemen tegen Zegers van Gelre. Zegers kwam in de slotfase een caram bole te kort wat hem op een verloren partij kwam te staan. Zegers moest op JAN MULDER ...had wesl gewild... BRUSSEL. Keuzeheer Constant Vandenstock heeft een groep van vijftien spelers aangewezen, waaruit het Belgi sche voetbalelftal dat zondag in Amster dam tegen Nederland speelt, zal worden samengesteld. De Belgische selectie ziet er als volgt uit: Doel verdedigers: Fernand Boone (FC Brugge), Leon Bosmans (St-Truiden). Achterspelers: Georges Heylens (Ander lecht), Leon Jeck (Standard Luik), Jean Plaskie (Anderlecht), Jean Thissen (Standard Luik), Jacques Beuriet (Stan dard Luik). Middenspelers: Pierre Ha- non (Anderlecht), Nicolas Dewalque (Standard Luik) en Jan Dockx (Racing White). Aanvallers: Johan Devrindt (Anderlecht), Roger Claessen (Standard Luik), Paul van Himst (Anderlecht), Raoul Lambert (FC Brugge) en Odilon Polleunis (St.-Truiden). Het Belgische B-elftal, dat zaterdag in Knokke tegen Nederland B uitkomt, zal uit de volgende spelers worden sa mengesteld: Doel verdedigers: Eddy Braem (Ant werp FC) en Jozef Smolders (Beerschot). Achterspelers: Kucien Martens (St.- Truiden), Robert Weyn (Beerschot), Christian Desmet (Waregem), Christian Strobbe (Waregem) en Roland Coclet (Daring). Middenspelers: Jan Verheyen (Beerschot), Bettens (Waregem) en Er- min Vandendaele (FC Brugge). Aanval lers: Alfons Haagdoren (Racing White), Johnny Thio (FC Brugge), Leon Dol mans (Waterschei Thor), Jacques Stock man (Waregem) en Kamiel van Damme (FC Mechelen). JOHANNESBURG Tom Okker heeft gisteren in Johannesburg de tweede ronde herencnkelspel van de in ternationale tenniskampioenschappen van Zuid-Afrika bereikt. Onze landge noot versloeg in de eerste ronde de Zuidafrikaan Terry Ryan in vier sets: 6-0, 4-6, 6-1 en 6-4. In dit laatste grote amateurtoernooi ter wereld behaalde ook de als eerste geplaatste Zweed Jan-Erik Lundquist een overwinning. Hij versloeg de Zuid afrikaan Andre van der Merwe met 6-3, 6-3, 7-5. De overige, belangrijkste resultaten in het herenenkelspel waren: Marty Riessen (VS)-Richard Summers (Z- Afr) 6-1, 6-1, 6-3; Ken Fletcher (Hongk) Schroder (Z-Afr) 4-6, 7-5, 7-5, 6-3; Ken Smith (Z.-Afr.) John Brown (Austr.) 2-6, 6-3, 6-1, 7-5; Patricio Ro- driquez (Chili) Bowles (Z-Afr) 6-2, 9-7, 7-5; Abe Segal (Z.-Afr.) John Barlett (Austr.) 6-2, 6-1, 10-8. PARIJSIn Parijs is de loting verricht voor het tennistoernooi om de Federation Cup, dat van 21 tot 26 mei op de gravelbanen van Roland Garros zal worden gehouden. In de eerste ron de van dit officieuze wereldkampioen schap voor dames-landenteams komt Nederland uit tegen Finland. De vol gende landen werden geplaatst: 1. ti telhouder Amerika, 2. Australië, 3. Tsje- choslowakije, 4. West-Duitsland. De indeling is als volgt: eerste ronde: Tsjecho-Slowakije Noorwegen; Zwe den Groot-Britannië; Rusland België; Mexico Italië; Nederland Finland; Polen Griekenland; Chili Bulgarije. Tweede ronde: Australië Brazilië; ZuidAfrika Canada; Winnaar Tsje- cho-slowakije-Noorwegen Zweden- Groot-Brittannië; Winnaar Rusland - België Mexico - Italië; Winnaar Ne derland - Finland Polen - Grieken land; Winnaar Chili - Bulgarije - West- Duitsland; Frankrijk Portugal; Zwitserland Ver. Staten. Een wedstrijd bestaat uit twee enkel spelen en een dubbel. AMSTERDAM Het blijft voorlopig een vraagteken of de Ajacied Joh ah Cruyff zondag in het Olympisch Stadion tegen België zal meedoen Hij heeft veel pijn van de tegen Xerxes-DHC op gelopen enkelbandblessure. Ajax-club- arts Rolink is erg voorzichtig in zijn verwachtingen. Hij zegt: „Ik heb tegen bondscoach Kessler gezegd, dat het niet uitgesloten is, dat Cruyff voor het Nederlands elftal beschikbaar is. Mijn oordeel over de blessure schort ik echter liever tot donderdag op. Dan weet ik meer". Sjaak Swart is onder behandeling ge weest van een keel-, neus- en oorspe cialist, waardoor de neus, zoals dokter Rolink het uitdrukt, ,.weer wat toon baarder is". Voor Swart zijn er geen medische beletselen zondag tegen België van de partij te zjjn. Piet Keizer heeft last van een bloed- Van de clubs die Mulder hebben be naderd, is het Rotterdamse Sparta de meest serieuze kandidaat geweest Ook Feijenoord is ip de slag geweest, maar dat was verleden jaar, kort na de in terland Oost-Duitsland Nederland. Mulder zat toen nog contractueel aan Anderlecht vast. Feijenoords manager KEULEN Rolf Wolfshohl, de 29-ja- rige Duitse beroepswielrenner uit Keu len, heeft verklaard dat hij de schor sing van een maand, die hem door de internationale wielrenunie (UCI) we gens het gebruik van stimulerende mid delen is opgelegd, niet zonder meer zal accepteren. Hij heeft om een gesprek verzocht met de secretaris van de UCI, de Fransman René Chesal, die hij aanstaande donderdag in Parijs hoop te ontmoeten. Wolfshohl, zei maandag in Keulen, dat hij tijdens het wereldkam pioenschap cyclo-cross in Luxemburg uitsluitend medicijnen had gebruikt, die hem waren voorgeschreven door zijn huisarts omdat hij verkouden was en last had van bronchitis. De Duitser vindt dat hij daarom beslist onschuldig is veroordeeld. Als de schorsing van kracht blijft zal de winnaar van Pa- rijs-Nice niet aan de „koningklassie- ker" Parijs-Roubaix en de Ronde van Spanje, die hij een aantal jaren gele den op zijn naam schreef, kunnen deel nemen. LONDEN In de halve finales voor de Engelse voetbalbeker speelt de fa voriet Leeds United tegen Everton en de tweede-divisieclub Birmingham Ci ty tegen de winnaar van West Brom- wich-Liverpool. De halve finales zullen 27 april wor den gespeeld en de finale in Wembley volgt op 18 mei. JOHAN CRUYFF ...veel pijn... De organiserende vereniging, de Zut- phense Tafel Tennis Combinatie, is reeds enkele maanden druk doende met de voorbereidingen voor dit groot se sportieve gebeuren. Enkele duizen den inschrijfformulieren zijn verzonden ROTTERDAM Het sectiebestuur betaald voetbal van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond (KNVB) heeft besloten op zondag 28 april de achtste finales van het toernooi om de Neder landse voetbalbeker te laten spelen. De loting hiervoor heeft plaats op zondag 7 april in Amsterdam. AMSTERDAM Uit inlichtingen van DWS bij de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond is gebleken dat de bond de overgang van Borghuis naar Kan sas City in strijd acht met de Neder landse trahsferbepalingen en er daar om niet zijn fiat aan wil geven. Dit houdt in, dat Borghuis naar Ne derland zal moeten terugkeren. Wat er met het inmiddels gestorte transferbe drag gaat gebeuren is nog niet be kend. „De Amerikanen wisten dat zij risico liepeh. We wachten voorlopig af" zegt men bij DWS. AMSTERDAM De organisatoren van de Amstel Gold Race zullen al het mogelijke doen om deze wegwedstrijd voor profs in het komende seizoen te houden. Zoals bekend, ging de profsec tie van de internationale wielerfedera tie niet akkoord met de oorspronkelijk vastgestelde datum van 19 april. Men wil proberen de wedstrijd in mei te laten plaatsvinden, maar de moeilijkheden op het gebied van de or ganisatie beperken zich niet tot de toe stemming van de wielrenorganisaties. Een zeer belangrijk punt vormt ook de toestemming van gemeenten, provin cies en Rijk. De organisatoren hebben zich, nu zaterdag het verbod om de wedstrijd op 19 april te houden defini tief werd, in verbinding gesteld met de ploegleiders van de gecontracteerde renners. Men wil ook het uiterste doen om het traject van Helmond naar Els- lo te handhaven. EDE Alle vijf de teams van de Bil jartvereniging Gelre zijn ditmaal in 't geweer geweest. Het le en 2e team brachten het er dit keer minder goed af en verloren de wedstrijden van resp. Oude Tol (25) en West Arnhem I (45). Het 3e, 4e en 5e team zetten hun partijen in winst om tegen respec tievelijk OAB 2 (54), Nieuw Arnhem 2 (5—4) en West Arnhem 3 (72). naar binnen- en buitenland en reeds nu beginnen de inschrijvingen binnen te stromen bij de toernooi-secretaris, de heer W. Reinders. Reeds konden voor dit toernooi prak tisch alle Nederlandse topspelers en -speelsters gecontracteerd worden. Dit zijn bij d edames: nationale titelhoud- ster Mary van Ruiten, Mieke ten Broek, Ria Bogmans, Ellen Klatt, Veronique van der Laan en Ellen Kort en bij de heren de Nederlandse kampioen Bert van der Helm, Bert Schoofs, Carel De ken, Gerard Bakker, Wim Schoone- meijer, Peter Joels en Maury Colthoff. Voorts ligt het in de bedoeling, dat de nationale selec'tie-trainingsploeg van de Joegoslavische bondscoach Dusan Ti- german volledig aan het toernooi in Zutphen deelneemt. Momenteel zijn onderhandelingen gaande met diverse buitenlandse cracks. Afhankelijk van de omstandig heid of deze cracks na de Europese kampioenschappen die in april in Lyon worden gehouden andere offi ciële nationale verplichtingen af te wer ken krijgen, hebben zich de Duitse ranglijstspelers Hans Micheiloff, Ernst en Herbert Gomolla, Bernd Janssen en Klaus Solka bereid verklaard aan dit evenement deel te nemen. Voorts wor den pogingen aangewend om in ieder geval ook de kampioen van België en Luxemburg naar Zutphen te krijgen. ROTTERDAM De Belgische voet balkampioen Anderlecht is terugge schrokken voor de waanzinnig hoge be dragen die op het ogenblik in West- Duitsland door voetbaltrainers worden gevraagd. Het is onwaarschijnlijk dat de nieuwe trainer van de Brusselse club een Westduitser zal zijn. Er worden nu besprekingen gevoerd met de Fransman Leduc. Leduc, die vroeger onder andere Monaco, naar het Franse kampioenschap voerde, is thans trainer van het Algerijnse nationale elf tal. AMSTERDAM De Nederlandse Davis Cup-ploeg gaat zich eind van de ze maand in Zwitserland voorbereiden voor de wedstrijd voor de eerste ron de van het toernooi, waarin Spanje te genstander is. De Nederlanders ver trekken maandag 22 april naar Genè- ve. Van 23 tot en met 25 april ontmoet het Nederlandse team in die stad de Zwitserse afvaardiging voor het Davis Cup-toernooi. Vrijdag 26 april reist de ploeg door naar Spanje. De wedstrijd Spanje - Nederland wordt van 3 tot en met 5 mei gehouden. TEL AVIV Twee van de drie lijk kisten, die de Jordaniërs op 28 maart bij de Allenby-brug over de Jordaan aan de Israëliërs overdroegen bevat ten slechts zand, zo is officieel in Tel Aviv bekendgemaakt De derde kist bevatte het lijk van een bij de jongste Isralische militaire actie vermiste militair. Israël heeft bij het Interna tionale Rode Kruis aangedrongen op stappen bij Jordanië de lijken van de twee andere Israëlische militairen als nog over te dragen. De Jordaniërs hebben hierop nog niet gereageerd. Op 28 maart lieten de Israëliërs door bemiddeling van het Rode Kruis bij de Allenby-brug 12 Jordaanse militairen vrij, die op 21 maart krijgsgevangen waren gemaakt. De Jordaniërs zouden toen .de stoffelijke resten van drie Is raëliërs overdragen. zijn beurt in de derde partij voor de tweede maal aantreden tegen Lodewijk. In deze partij kwam Zegers duidelijk beter voor de dag en besliste met ca ramboles van 13 en 22 de partij in zijn voordeel. In de laatste en tevens span nendste partij stonden Selles en Van Da len sr. na 40 beurten nagenoeg gelijk, n.l. 63 om 60 caramboles. Een sterkere eindspurt van Selles bezorgde hem ech ter alsnog de zege. Gelre 3 bereikte in haar wedstrijd te gen OAB V een beter gemiddelde waar door zij het winnende matchpunt mee naar huis kon nemen. Pieters had het in de eerste partij beslist niet gemak kelijk tegen de Arnhemmer Jansen. Ook hier werd het een kwestie van een ster ke eindspurt. Hierin was Jansen het meest succesvol en won de partij. Dat het verschil gering was blijkt wel uit het feit dat Pieters slechts vier caram boles te kort kwam. Voorwinde moest ditmaal de plaats innemen van de af wezige Van Ede. Hij vervulde zijn taak op uitstekende wijze en won de partij in 30 beurten. Vermeld zij dat hij de 22e beurt een uitstekende serie vam 21 caramboles scoorde. In de tweede par tij van Voorwinde tegen De Vries, bleek als spoedig dat hij in zijn eerste partij teveel kruit verschoten had. Het eind resultaat was een verloren partij met een tekort van 9 caramboles. In de laat ste partij was Selles goed op dreef en scoorde in de 16e beurt een serie van 19 caramboles. De verkregen voorsprong bleek tevens voldoende om een over winning op te leveren. Ook het vierde team behaalde een ge ringe zege op het team van Nieuw Arn hem 2. Een beter gemiddelde van de gemaakte caramboles moest hier de doorslag geven. Van Beek had een bij zonder goede start en besliste de partij in zijin voordeel met een ruime voor sprong. Twigt was ditmaal minder ge lukkig en verloor met gering verschil. Door afwezigheid van Tims moest Van Laar tweemaal in touw komen. De eer ste was al vrij snel een bekeken zaak, hij liep ver weg van zijn tegenstander en won. In de tweede partij moest Van Laar echter zijn meerdere erkennen in zijn Arnhemse tegenspeler. Het vijfde team tenslotte heeft de grootste overwinning behaald n.l. 72 op West Arnhem 3. In een moeizame partij was het Jonker (Gelre) die tegen Lieftink het onderspit moest delven. Dussault deed het beter en had met tien beurten reeds 'n comfortabele voor- Bronts van „Gelre" uit Ede, rechts, die zijn partij tegen Gerrits van „Oude Tol" uit Arnhem in winst om kon zetten. sprong van 22 caramboles, de overwin ning kon hem dan niet meer ontgaan. In de derde partij leek ook een over winning voor Swarttouw een eenvoudi ge zaak, want na 20 beurten had hij zich een behoorlijke voorsprong ver schaft n.L 31 om 15 caramboles. Niette genstaande dat hij na de 22e beurt 8 maal poedelde, wist hij zich tijdig te herstellen en behaalde alsnog een over winning met ruim verschil. In de slot- partij liep Maassen in eerste instantie een flinke achterstand op. Doch naar mate de tijd verstreek kwam hij steeds beter op dreef en slaagde erin vrij on verwacht toch nog met de eer te gaan strijken. Het Noorse Olympische Comité heeft met 26 tegen 6 stemmen be sloten een ploeg af te vaardigen naar de Olympische Zomerspelen in Mexi co. uitstorting in de gewrichten van de voet en klaagt al enige tijd over buik pijn. „Hem kunnen wij gelukig", al dus dokter Rolink, „veertien dagen rust geven. Desnoods speelt hij dan even tueel een halve wedstrijd, om weer he lemaal op verhaal te komen". De beroepstrainer en -rijder W. B. van Overeem is voorlopig ge schorst in verband met het feit dat in het speeksel van het bij hem in trai ning zijnde paard Aleph een ongeoor loofd middel werd aangetroffen. Speek- selmonsters werden afgenomen na de Lighthouse-prijs, die 10 maart j.l. op Hilversum werd gehouden en door Aleph werd gewonnen. Zowel het re sultaat van het eerste onderzoek als dat van de daarna uitgevoerde contra expertise luidde positief. ROTTERDAM. In het Hilversumse sportpark worden vanavond negen dra verijen verreden. De eerste koers begint half zeven. Onze prognoses: DOLLARPRIJS (2000 meter, met trio): Guy Hanover II Grand Maitre W Gravin Rita W. MARKPRIJS (Eerste afdeling, 2000 meter): Ella Marieza Estella Esther Williams. KROONPRIJS (2020 meter, met trio): Freeloader David van de Lente Frieda Zélé W. MARKPRIJS (Tweede afdeling, 2000 meter): Esther H Egena Fararia. LIREPRIJS (2000 meter): Zevenklap per Yonker Hanover Boy van Quick. FRANKPRIJS (Eerste afdeling, 2000 meter, met tiro): Eduard II Constant Hollandia Dakota. Outsider: Darfdy H. FRANKPRIJS (Tweede afdeling, 2000 meter): Dochter van Our Bonni Detra Cereal Spencer. SHILLINGPRIJS (2400 meter met trio): Entusiasmo Burnley Quick Boyke van Our Bonni. PESETAPRIJS (2400 meter): Briin Beer Darling Adrie V Carma. Out sider: Captain Bulwark. ZUTPHEN In het kader van de openingsfestiviteiten van de Zutphense Jaar beurs-sporthal wordt op zondag 26 mei a.s. een internationaal tafeltennistoernooi gehouden. Het wordt tevens met een maximum van liefst zestig speeltafels het meest uitgebreide tafeltennisevenement, dat dit seizoen in ons land plaats vindt. PAARDENSPORT O VER BERG. Clublessen f 4,- p. uur. Privélessen f 6,50 per uur. Dwarsweg 63, Over- berg. „INCA" LAKVERVEN in 40 kleuren; een volsyntheti- sche lak, die zich door de niet-vakman tot een prach tig resultaat laat verwer ken; hoogglans met enor me vloeiing. Per kg-bus f 7,30. Fa. Zimmerman Zn., Sandbrinkstr. 1. Vee- nendaal, telefoon 12261. i'J r p Iv I r«l-% jm

De Vallei | 1968 | | pagina 11