Over de wegen Beurs van Amsterdam Voorzitter V.P.R.O. neemt ontslag Dr. F. K. H. Kossmann overleden Rijksmuseum Nijmegen tijdelijk gesloten 1 j fll KI Winststijging bij Naeff RADIO- en TELEVISIEPROGRAMMA'S VANAVOND MORGEN Internationals vast Resultaten bij Leeuw-Papier tegengevallen Wellicht dividend Scheep jeswol UIT DE KERKEN i RECHTER TIE I TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG DI\ IDENDVOORSTELLEN Pdgma 2 DINSDAG 2 APRIL 1968 Maar Arnold keek neer langs het te vreden gestelde kind en zuchtte. Ook hem drukte moeheid, maar met een vage beklemming, die hij niet kon verklaren. Hij hoestte en moest iets uitspuwen. Onwillekeurig ging hij •neller lopen. Freek, mijn zoon, mijn jongen, je ogen keken zo erg wonderlijk... Toch had de kleine jongen tóen nog geen wérkelijke vrees. VII Na het gebeurde met kleine Riekie vermeed Freek onwillekeurig Ko. Hij had daarbij geen gedachte aan trouw of ontrouw en ook was het niet dat hij geen medelijden met zijn kameraad je had, maar hij wilde niet herinnerd worden aan die middag, niet ook aan zijn gedachten en aan zijn stemming van toen. Dat gevoel alsof alles plot seling veranderde, wilde hij vergeten. Maar al dit doen en laten bleef onbe wust. Hij kon niet onder woorden brengen waarom hij Ko ontweek, het ging vanzelf. Toch stak nog dagen lang de herinnering aan het gebeurde met Riekie Sol uit zichzelf de kop op. Wanneer hij dacht het vergeten te hebben, keerde het in zijn dromen tot hem terug, dan zag hij weer dan springende, touwzwaaiende meisje. Hij zag haar ogen, heur haar in de twee vlechtjes, hij zag haar jurkje, haar schortje, haar voetjes, die mee dansten met het springende vriendin netje in de bocht van het touw. Vreemd, toen zij nog leefde, had hij haar nog nooit zó duidelijk gezien als nu later in zijn dromen, die altijd ein digden in het ontzettende ongeval, in het neerliggen van dat kleine ver minkte iets, dat niet meer Riekie Sol was. Queeny's dochtertje was een mooie baby. Wanneer zij er in de wagen mee uitreed, bleven de mensen staan en keken haar na. En Queeny was een vlot moedertje, sportief en kwiek, vol lachen en grappen als een jong meis je, waarvan zij ook het uiterlijk be houden had. Freek had eerbied voor Queeny ge kregen; zoals zij, was zijn moeder nooit geweest en zo was zij nog niet, trouwens als Queeny was er geen tweede, dat kon ook niet. Die zomer, toen ze bij oma in Den Haag logeerden, hed Freek zich stier lijk verveeld, ondanks dat vader er bij was, wat anders nooit gebeurde als hij een enkele maal naar oma ging. Alles in het grote-stadshuis ademde deftigheid: de hoge gangen, de dikke lopers en tapijten, de ge ruisloze bediening van dingen, waar voor geen bediening nodig was en die je thuis altijd zelf deed. Vader was dikwijls weggeweest voor zaken en als moeder dan nog met hem meeging, had de sfeer van het huis op het kind, dat daarvoor zo gevoelig was, een zware beklemming gelegd, alsof hij maar moeilijk kon ademen. In die tijd was Freek korzelig geweest en kribbig; als oma iets voorstelde had hij er juist geen zin in. Hij gaf niet om een mooi park, om flaneren op de wandelpier of op de boulevard, hij vond het afschuwelijk als moeder hem dag in dag uit zo mooi maakte en hem gedurig vermaande om netjes en welgemanierd te zijn. Het was of alle oude portretten en schilderijen van grootvaders en grootmoeders van moeder en oma hem misprijzend aan keken. Freek zou graag zijn tong te gen hen uitgestoken hebben, maar durfde dat niet omdat hun aanwezig heid zo tastbaar was. Toen hij met vader naar huis ging, moeder bleef nog die week uit, wachtte Queeny hen op in de huiska mer met baby Mol op de arm. Zij had gezorgd dat er thee was en limonade, en eigengebakken koekjes had zij meegebracht en oom John kwam ook die middag eten. Met een juichkreet was Freek haar in de armen gevlogen, zodat zij haas tig met een klein gilletje haar baby in veiligheid had moeten brengen op de divan. Oh, boy... let jij toch op! Maar toen had zij zich door hem in de rondte laten trekken en heel haar gezicht was zonnigheid en lachen ge weest tot vader haar van zijn zoon be vrijdde en haar een klinkende zoen gaf, die zij even luidruchtig en vrij moedig beantwoordde. Freek wist later niet of op die dag naast zijn genegenheid voor haar, de verering was ontstaan. Maar wel had hij toen heel bewust en klaar erva ren hoeveel hij van zijn jolige tante hield. Hij moest voortdurend naar haar kijken naar het sprankelen van haar ogen, die zij dan dichtknij pen kon tot glanzige spleetjes, naar haar frisse mond, waarin altijd schit tering te zien was van tanden en dan luisterde hij zo graag naar haar stem: langzaam, slepend, net of zij elk woord goed moest kauwen voor zij het uitsprak. Freek kende elke intona tie van die donkere zachte vrouwen stem. In september, een paar weken na het ongeluk van Ko's zusje, gingen Quee ny en Freek met baby Mol naar het strand. Het was een prachtige, zonnige na jaarsdag, een afscheid van de zomer. Freek was zijn tante tegengekomen op de zandweg die woensdagmiddag en nu liep hij vanzelfsprekend met haar mee. Baby Mol zat in haar wagentje te kraaien en sloeg met handjes en voet jes. Freek speelde verstoppertje met haar: kroop weg achter haar moeder en kwam te voorschijn dan aan de éne, dan aan de èndere kant, tot het kleintje te wild werd en Queeny hem lachend verzocht op te houden. O kijk eens, riep Freek, in „Ma- ra" komen nieuwe mensen wonen, ze hangen gordijnen op! Queeny keek naar de bedoelde villa en knikte. Tegen de wintertijd, wel, dat is een beetje ongewoonlijk. Een nare villa, overdacht Freek hardop. Wie noemt nu zijn huis „Mara"? Naómi noemde zich Mara toen ze heel erg in de put zat, maar een huis kan toch niet in de put zit ten. Perhaps de mensen wonend in het, opperde Queeny met een lachje. Maar het is toch de naam die de vórige mensen aan het huis gegeven hebben, zei Freek, waarom verande ren deze hem dan niet? Perhaps they will do... Nee, zei Freek, dan hadden ze het al gedaan. De naam komt het eer ste, vóór de gordijnen. Zij zaten aan het strand die middag en keken naar het spelen van baby Mol in het mulle zand. Als een zach te koestering bloosde de lage zon over hun gezichten. Maar de hemel achter hen begon te donkeren, onweerswol ken dreven aan en gaven allengs het licht een vreemd en onwerkelijk aan schijn. Queeny trok haar dochtertje naar zich toe. So, handjes afvegen en dan maar weer naar huis vóór de bui. Freek keek naar de slanke meisjes handen, die het kindje afklopten en streelden, hij was zonder gedach ten, hij keek alleen, onbewust van na derend onheil. Toen kwam de angst, de wérkelijke angst, zwaar en dreigend. Zij kroop op langs zijn rug en prikte onder zijn haren, verlamde zijn macht tot han delen of bewegen. Het was opeens of alles wat er was buiten hem om ging, of alleen bestond die afschuwelijke angst, die hem geheel innam en zijn handen vochtig maakte zonder dat hij iets kon doen. Hij wist nu heel zeker de dreiging achter zich, zonder zich er een voorstelling van te vormen. Hij was bang zonder grond en zonder grenzen. (Wordt vervolgd) 3777. De moeraswereld was tezamen met haar zon tot atomen ineengekrompen en zij werden gevolgd door talloze onbekende sterren en sterrengroepen, zonder dat David er iets van merkte, want hij verzonk in een diep slaap. Intussen groeide hij gestadig voort en het ene universum na het andere verging tot niets. Toen hij ontwaakte, zette deze kaleidoscopische gang zich zonder ophouden voort. De meter van zijn zuurstofcy- linders gaf aan, dat hij die spoedig zou moeten bijvul len. Hij wist niet hoelang hij geslapen had, maar het leek hem een eeuwigheid. De rust had hem weinig goed gedaan; hij voelde zich nog steeds vermoeid... en oud, ontzettend oud. Opnieuw verbleekten de sterren om hem heen en veranderden in zwarte vlekken. Hij bevond zich temidden van transparante, in voortdu rende beweging zijnde kristalfiormaties en reusachtige zandkorrels. Hij bewoog zich weer naar de oppervlak te van een onbekende wereld. Hier vond hij volop zuur stof, waarmee hij door middel van een speciaal pro cédé zijn tanks kon vullen. 63. Rechter Tie loopt kwaad naar de deur. Lang drib belt achter hem aan en zegt nerveus: „Hoe, mijn op drachtgever, zou gisteren langskomen om het halssnoer te incasseren en de goudstaven te betalen. Maar hij is niet komen opdagen." „Met dat verhaal kan ik bij mijn ba zen van de Rode Liga niet aankomen", zegt de Rechter nors. „Ik geef je één etmaal gelegenheid om alsnog te be wijzen dat je niet liegt" Met die woorden verlaat hij Lang's suite en keert terug naar zijn eigen kamer. Hij gaat zitten en denkt diep na. Waarschijnlijk heeft Lang de waarheid gesproken. Hij houdt hem voor iemand van de Rode Liga en daar wil hij liever geen ruzie mee krijgen. Tai Min wilde het halssnoer natuurlijk zelf houden om de parels een voor een te verkopen. Waar kon hij het snoer verborgen hebben? Het verhaal over Hoe was ook interessant. De gebaarde leider van de boeven die hem aangevallen hadden, had „Hoe" gepre veld voor hij stierf. Ze waren dus door dezelfde Hoe gehuurd om hem te vermoorden en Hoe handelde waar schijnlijk in opdracht van intriganten in het paleis... Terwijl hij dit alles overdenkt wordt er aan de deur geklopt. Rechter Tie doet open en ziet het bolle gezicht van Lang's boekhouder. „Meneer Lang vraagt of u even naar beneden wilt komen, dokter", zegt de boekhouder. „Mijn meester heeft belangrijk nieuws." 74. „Tsjonge-jonge wat is die goudstaaf ontzettend zwaar!" zuchtte Tekko en hij zette de gevonden schat rechtop naast zich neer aan de oever van de zee. „Als dat werkelijk allemaal baar goud is ben ik opeens een rijk man. Kolossaal wat een gewicht Onder water kon ik het ding echter gemakkelijk dragen; maar ja, dat kwam natuurlijk door die Archimedes, die uitvinder vain de opwaartse druk!" Tekko zette de duikershelm af en trachtte toen door zwaaien de aandacht van zijn vrien den te trekken die nog steeds in de roeiboot bij het vliegtuig ronddobberden bij de plaats waar de bol on- deA de waterspiegel verdwenen was. „Wat moeten we nu toch doen?" jammerde professor Starreveld nog steeds. „Alles verdwenen, de bol naar beneden, mijn vriend Taks onder water. Daat gaat toch allemaal zo maar niet. Wat is dat vliegtuig hier, waarmede je niet eens op het land kan, nu in vergelijking met mijn batis- caaf!" „Stil professor", fluisterde plotseling met hese stem één van de roeiers en wees met uitgestrekte wijs vinger naar de kust. „Kijk eens! Ik geloof eh... nee -naar, het is zo; daar staat meneer Taks. Nu de bol nog en dan...!" „Wat bol", lachte opeens de professor lie nu ook zijn vriend ontdekt had. „Wat is mijn bol in vergelijking met het leven van mijn vriend Taks! Vooruit mannen. Aan de riemen. Op naar Taks." iiiiiiiitiHiiimiuiiiimiiuimiMUiiMmmiiMiuiiMiiiunii lllllllllllilllllMIIIIIIIIMIIIIIIIIIHI Behalve een door commentaar om lijste uitzending van de toespraak van president Johnson en een pretentieus gebracht, maar weinig geestig caba retprogramma van Dolf de Vries en de zijnen, bracht de AVRO-tv gisteravond onder meer een documentaire over de wegen in ons land. De AVRO schijnt het Frits van der Poel een beetje kwa lijk te hebben genomen, dat hij vori ge week in zijn eerste programema dit thema al vrij uitvoerig had behandeld. Bovendien vormden de spitsuurproble men in de steden, de slechte toestand van sommige grote wegen en het be staan van een verkeersdorado als het Schotse Cumbernauld ook bepaald geen nieuws. Toch was deze documentaire verre van overbodig, want zij bood in ieder geval een situatieschets van het wegenprobleem in zijn vele facetten en daardoor een brok informatie, die al tijd kan leiden tot meer begrip voor de betrokkenen, of dat nu de voor u rij dende automobilist is dan wel Rijkswa terstaat. Hoe groot het probleem wel is, werd vooral duidelijk door de ver melding, dat voor het scheppen van een bevredigende verkeerssituatie de ko mende jaren in totaal twintig miljard gulden op tafel moet komen. Per ge zin komt dat volgens de mensen die de ze documentaire maakten, neer op f 5.500,- per gezin. De eerste gedach te die je bij het vernemen van deze mededeling te binnen schiet is: voor hetzelfde bedrag kun je een auto ko pen. J. v. d. K. HILVERSUM Diepgaande ver schillen van inzicht met het bestuur van de VPRO hebben geleid tot het ontslag van de heer A. J. Mulder als voorzitter van de directie en als eco nomisch directeur van deze omroep. Zijn ontslag gaat in op 1 augustus. „Ik kan mij op sommige punten niet verenigen met de beleidsvoering van het bestuur van de VPRO", liet de heer Mulder gisteren via de persdienst van deze omroep weten. Een andere motivering van zijn ontslagaanvraag weigerde hij te geven, omdat hij deze taak beschouwt „als een interne aan gelegenheid van de VPRO". Op 1 februari 1967 trad de heer Mul der als economisch directeur bij de VPRO in dienst. Daarvoor was hij lid geweest van de directie van de Cana dian Broadcasting Company in Ottawa. Elf maanden na zijn komst bij de VPRO op 1 januari van dit jaar promoveerde de heer Mulder tot voor zitter van de directie. Deze nieuwe func tie was na de affaire-Kleywegt gecre- eerd om „de communicatie tussen de directie en het bestuur te vereenvoudi gen". De communicatie tussen de twee col leges liet ook na deze benoeming te wensen over, getuige de moeilijkheden met het televisieprogramma Hoepla dat door de heer Mulder, die beslissen de bevoegdheden had, werd verboden. Dit verbod wekte vooral bij de staf van de VPRO-televisie nogal wat veront waardiging. Het algemeen bestuur van de VPRO besloot in zijn vergadering van 3 fe bruari tot aansielling van een bestuurs- gedelegeerdè m.,=t ^beslissende stem. Voorlopig werd in deze functie dr. K. H. Roessingh, de waarnemend-voorzit ter van de VPRO benoemd. Met deze beslissing werd in feite de positie van de heer Mulder als voorziter van de directie ondergraven. LOCHEM Gebr. Naeff heeft over 1967 een forse winststijging geboekt. De brutowinst steeg van f 1.98 tot f 2.41 miljoen en het winstsaldo van f221.000 tot f 270.000. Voorgesteld wordt een di vidend van 14 (v.j. 12) procent. De or derpositie van alle afdelingen is op het ogenblik gunstig. Tot de winststijging heeft met name de afdeling thermoplasten bijgedragen. Vooral de export was hiet belangrijk. HILVERSUM L 18.00 Fanfare-orkest: amus.-muziek. 18.19 Uitz. van de CPN 18.30 Nieuws. 18.46 Act. 19.05 Licht ensemble en so listen. 19.40 Conciliepostbus. 19.45 Zoe kend geloven: godsdienstige vorming in deze tijd. 20.00 Klass. en moderne kamermuziek (opn.). 20.45 Pierrot aan de lantaarn en: Een idylle, twee dra matische gedichten. 21.25 Pierrot lu naire, melodrama met muziek van Ar nold Schönberg. 22.00 In kort bestek: radio-essay over het Nederlandse kor te verhaal. 22.30 Nieuws. 22.40 Over weging. 22.45 De zingende kerk, muzi kale lezing. 23.00 Contekst magazine waarin op de dingen wordt doorge praat. 23.30 Zin: liedjesprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.16 Radiojournaal. 18.25 Zingen geblazenliedjesprogramma. 18.50 Pianospel: lichte muz. 19.00 Tref punt: discussierubriek voor actuele za ken. 19.30 Nieuws. 19.35 Hersengym nastiek. 20.00 Wie „Waagt" die zingt: volksliedjes. 20.30 Stereo: Licht orkest. 20.50 Operettemuziek (gr.). 22.00 Ste reo: Lichte orkestmuziek en gitaar spel (opn.). 22.30 Nws. 22.40 Radiojour naal. NRU: 22.55 Muziek van deze eeuw (opn.). 23.55-24.0 Nieuws. NEDERLAND I NTS/NOT: 10.20-11.35 Schooltelevi sie. NTS: 18.50 Pipo de clown. NTS: 19.00 Journaal. KRO: 19.06 Spits-uur: programma voor de tieners. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 In kleur: Russen in de ruimte: doc. van de NBC over ruimtevaart-activiteiten van de Sovjets. 21.10 In kleur: de wrekers, TV-feuilleton. 22.00 Vanavond in Nieuwspoort. Bond Zonder Naam: 22.30 Dank U wel... asjeblieft! progr. van de BZN. NTS: 22.50-22.55 Jour naal. NEDERLAND II NTS: 18.50 Pipo de clown. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 In kleur: Surina- ROTTERDAM Dr. F. K. II. Koss mann, bekend publicist en van 1934 tot 1958 bibliothecaris van de gemeen te Rotterdam is in de ouderdom van 75 jaar overleden. Dr. Kossmann studeerde in Leiden Nederlandse letteren, waar hij in 1922 promoveerde. Zijn publikaties omvat ten een zeer breed terrein. Zo versche nen van zijn hand onder andere boe ken over de Nederlandse straatzanger in vroeger eeuwen en studies over Erasmus. Dr. Kossmann bekleedde voorts vele functies. Hij was bestuurslid van de Nederlandse Vereniging van bibliothe carissen, lid van de Rijkscommissie van advies inzake het bibliotheekwe zen, de Maatschappij der Nederlandse letterkunde en het PEN-centrum. ROTERODUMUM Wat Rotterdam be.treft stelde .dr. Kossmann zijn gaven in dienst van de Volksuniversiteit, het Historisch ge nootschap Roterodamum en het Histo risch genootschap De Maze. De crematie geschiedt vrijdag 5 april om drie uur in het crematorium Ocken- burg te Loosduinen. DEN HAAG Het Rijksmuseum G. M. Kam te Nijmegen is wegens ver bouwingswerkzaamheden vanaf van daag tot 1 juli aanstaande voor het pu bliek gesloten. me en de Ned. Antillen, filmreportage. 19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 In kleur: De 21e eeuw: Een nieuwe kijk... (CBS-prod.). 20.00 Journaal. 20.20 In kleur: Dubbelspion: De verloren zoon, TV-feuilleton. 21.10 Denk-Beeld: ont moeting met personen en groepen. 22.00 De Mammoetwet: gesprekken. 22.20-22.35 Journaal. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: KI. gr. muz. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Pianoreci tal (gr): kl. dansen. TROS: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr. muz. en praatje. (8.30 Nieuws) 9.10 Muz. uit Argentinië. 9.35 Waterst 9.40 Voor de kleuters 9.55 Filharm. ork. van Oslo (gr): semi-kl. muz. 10.30 Sphinx: gev. pr. voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.02 Piek Uur: am pr. 11.50 Act. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: gev. pr. (plm. 12.22 Wij van het land; 12.26 Med. v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Act.; 13.15 Onderne mend). NCRV: 14.00 Stereo: Symfonie orkest van Chicago: mod. muz. (gr.). 15.00 In 't zilver: pr. voor oudere luis teraars. 16.00 Nws. 16.02 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Ned. liederen en liedjes. 17.15 Recht op en neer, cabaretpr. 17.30 Stereo: Lichte gr. muziek. 17.50 Overheidsvoorl.: Hoe gaan we? Een pr. over verkeer, verv. en vooruitzien. Presentatie: Rob Maas. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Lichte gr. muz. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.20 Lichte gr. muz. (verv.). (8.30-8.35 van alle markten thuis, pr. voor de vr.).11.40 Stereo: Fragmenten uit de opera Zar und Zim- mermann, v. Lortzing (gr.). 12.22 uur Voor het platteland. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.29 Stereo: Walsork. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Licht orgel spel. 13.45 Gespr. portret. 14.00 Voor de kinderen. 15.00 Stereo: Pianotrio: mod. muz. 15.15 Pianorecital: semi-kl. muz. 15.35 Res.-ork. met koor en sol.: gew. muz. 16.00 Nws. 16.02 Sociëteit. Zestig min. voor boven de zestig. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Voor de jeugd. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muz. 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuze: nw langspeelpl. 10.30 Ramblers Radio Reprises. NRU: 11.00 Nws. 11.03 Ope retteklanken. 11.30 Grenzenloos: muz. uit alle windstreken. (12.00 Nws). 12.30 Musical-fragmenten. AVRO: 13.00 Nws. 13.03 Act. 13.06 Zet 'm op: vrolijk pl. pr. 14.00 Nws. 14.03 Muz.-Boetiek. 15.00 uur Nieuws. 15.03 uur Ar- beidsvit.: pop. verzoekpl. pr. 16.00 Nws. 16.03 Poptopnonstop: verzoekpl. progr. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05-18.00 Zingen de Bougie: gev. pl. pr. voqr automobi listen. DINSDAG 2 APRIL 1968 DUITSLAND I lO.fu. Nws. 10.05 Journ. (herh. v. g.- avond). 10.20 Amus. pro. 11.00 Deutsch- land nach dem Kriege, doe. 12.00-13.30 Act. kroniek. 16.40 Jdurnaal. 16.45 Voor de kinderen. 1,8.35 "Voor de kinderérf, 18.00-18.05 Journaal. (Regionaal progr. NDR: 18.05 Act. 18.19 Journaal. 18.53 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.26 Film- reportage. 19.59 Programma-overzicht. WDR: 18.05 TV-serie. 18.10 TV-film. 19.10 Gilligans Insel, TV-film. 19.40 TV-film.). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Dierenfilm. 21.00 Kleur: Elvira Madigan, Zweedse speelfilm. 22.30 Journaal, commentaar en weerbericht. DUITSLAND II 17.45 Nieuws en weerbericht. 17.50 Act. en muziek. 18.15 Zimmer 13, TV- serie. 18.50 Kleur: Bezaubernde Jean- nie, TV-serie. 19.27 Weerbericht. 19.3 Nws. en act. 20.00 Sportspiegel. 20.30 Filmreportage. Aansluitend: Nieuws. 21.00 Solo für O.N.C.E.L., misdaadfilm (Niet geschikt voor jeugdige kijkers). 21.45 Culturele kroniek. 22.15 Nieuws, weerbericht en actualiteiten. iiiiiuiiiimimiiiiiiimiiiiiiiiimiiiii i Fonds Vorige koers 1 1ste not. Nederland 1966-1 7 103 A 103% Nederland 1966 61 99% 99% Nederland 1968 6è 97% 97 H Nederland 1967 61 98 98 A Nederland 1967 6 94% 94% Nederland 1965-1 51 93 A 93% Nederland 1964-1 51 90A 90 A Nederland 1964 5 88 88 Nederland 1958 41 88% 88% Nederland 1964 41 95"/t 95% Nederland 1959 41 86% 86 A Nederland 1963-1 41 82 A 82 A Nederland 1961 4 84 83% Nederland 1953 3! 80% 80% Ned. staffelt 1947 3* 71 71% Nederland 1951 3f 89% 89% Nederland 1953 1-2 31 84 83% Nederland 1950 1-2 31 73% 73% Nederland 1954 1-2 31 74% 74% Ned. grootb. obl. 1946 3 83 Ned. dollarlng. 1947 3 86Vs 86% Bank v. N.G. wnbJ. '57 6 97 97% id. 30-jar. 1958/'59 41 85% 85% H.V.A.-mijen ver. a. 1171/* 124% A.K.U. a. 73.8 76.2 Delimij. t eert 83.2 84 Hoogovens n.r.c.v.a. 125.2 126 Philips gem. bezit v. a. 131.3 134.9 Unilever c.v.a. 122.6 126.3 Kon Zout-Organon 161 162.5 Dordtsche Petr. a. 772 792'/i Kon. Pe;.T. f. a. 156.2 160.4 H.AL. a. 75% 76 Java-China p n.r.c.v.a 171 173 K.L.M a. 177.5 182 Rotterd Lloyd a. 158V« 165 Scheepvaartunie a. 131% 134 Bk v. Ned Gem 1967-1-2 6i 100% 100% Bk v. Ned Gem '67-1-2-3 6è 98% 99 A Bk v Ned Gem 1965-1 6 94% 94% Bk v Ned Gem '58-1-2-3 41 87 A 87 Nat. bk v. mld kred. '66 7 100% 100% Nat. Investeringsb. 1965 5J 94% 94% Fr.-Gron Hyp.b dw 6 92% 92% Alb Heyn wdlobl '55 4 92% British Petrol 1966 71 102% Bijenkorf 6 97 96% Co-óp Ned r.spaarbr 147 Ned Gasunie 1966 6i 98'/» 98% Ned Gasunie 51 93% Philips dlr 250 -100 '51 4 77% 77% Pegen 1-2 1957 6 96 A 96 Pgem 1957 6 96 Rott Rijn Pijpl.mij. 51 94% 94% KX.M. 15-jang 5 94Vt 94 V» (Slotkoerseo van gisteren) Ned. Spoorw 57 1-2 41 Berghuizer Pap.fabr. 4i Gelder Zonen v. 43 Grasso's Kon. MachJ. 53 Meteoor beton 53 Stokvis en Zonen 43 Thomassen/Dr.-Verbl. 4è Alg. Bank Ned. a. Amrobank f 20,— a. Nationale Ned. eert Ned. Credietb. aand. b. Ned. Middenstandsbank a. Slavenburg's Bank a. Albert Heyn a. Amstel Br n.r.c.v.a. Bergh en Jurg. f 250-1000 a. Blijdenst.-Will. f 1000 nreva Lucas Bols a. Bredero vast goed a. Bredero ver. bedr. n.r. c.v.a. Buhrmann-Tetterode a. Bijenkorf n.-r. c.v.a. Calvé n.r. c.v.a. Calvé com.pref.wd.nr. eert Drentsch-overijs. houth. a. D.R.U. a. Edy emaille a. Elsevier uitgeversmij. a. Erdai mij. voor wasverw. a. Excelsior metaalbuizen a. Fokker a. Gazelle rijwielfabriek a. Gelder (van) papier a. Gist-Brocades a. Grasso's kon. mach. fabr. a. Heineken's Bierbr. aand Holec aand. Intenatio aand Kon. Ned Papierfabr a. Kon Ned Textielunie eert. Krasnapolsky La. K VT (kon ver tap.) aand Leidsche Wolspinnerij a Lips en Gispen eert Meteoor Beton a. Misset, Uitgeversmij. a Naarden Chem fabr a. Naeff gebr. a. Nedap ned app.fabr aand Ned Ka bel fa brieken aand Nelle, wed J van aand Nyma n.r.c.v.a Niiverdal-ten Cate a Overz Gas, nat bez v.a.f Pakhoed a. Pal the a. 89 94% 87 89 84 88% 1054 232 46.6 676 171 86.1 1744 13294 390 4 208 65 181 136 408 451 89% 87 894 844 884 1054 238 4 48.4 720 171 86.6 1744 131» 390 208 65 181 1404 4054 480 638 643 835 850 139 145 140 135 356 3574 70 764 348 355 521 530 624 654 385 415 161 161 1104 1104 725 739 132 138 630 634 150 149 306 312 154 47 56 215 265 1204 110 260 530 1704 141 283 4 365 24 80 96 92.5 57 1534 45 55 220 260 124 1124 257 555 1724 1374 2884 162 26 784 99 95 57 Pont Houthanoel a. Reesink en Co. a. Scheveningen Expl.mij.f. a. Schok beton aand. b. Scholten Carton en Pap a. Schuppen Sajetfabriek a. Simon de Wit aand. b. Technische Unie a. Thomassen/Dr.-Verbl. f.a. Twentsche Kabelfabriek a. Ubbink-Davo a. Unilever 1000 cert 7cpr a. Veenendaalsche stoomsp a. Ver Machinefabrieken a. Ver. Ned. Uitg. bedr. Ver Touwfabrieken c.v.a. Vredestein Rubb.br c.v.a. Vulcaansoort a. Wessanen's kon. fabr. a. Wilton-Fyeno. Bronsw. a. Billiton le rubriek a. Geldersche Tramw.mij a. H B.B bel depot 1-2 pb f. Interbonds 1 pb L Vastgoedbeifonds part. f. Interunie f 50 a. Robeco f 50 a. Rolinco t Unitas f 50 a. Ver Bezit v. 1894 f 50 a. Canadian Pac. Railw eert. Int. Nickel Cy Can cert Shell Can (10 a.) cert A.T.T l5-IUa33-l/3d cert Anaconda cert Bethlehem Steel cert. Chesapeake and Ohio cert. Cities Serv lOalOdlr cert Douglas Aircraft cert Dupont d.n 10 a 5 dlr cert General Electric cert General Motors cert. Kennecotf Copper cert. Phillips Petroleum cert R.C.A. cert. Republic Steel cert Shell Oil cert. Standard Brands 10 a cert U.S Steel (10) cert Wool worth cert 168 1754 162 162 24.2 24 180 190 225 225 71 754 435 445 261 105.5 3564 334 1074 180 157 145 146 155 60 88.2 162 814 55 760 638 629 188 240.3 187.5 430 101.5 484 1154 274 514 424 28A 62V* 47 91V* 154% 86% 724 404 54 48 39% 62 36% 374 224 258 103 362 344 1074 160 147 156 61 88.8 163 830 55 775 638 621 182.5 222 189 445 103.2 49 116 27'/t 52 434 284 47% 90 1554 89V» 76% 414 564 48 40 62% 38% 22H VOORKEI RSkOKRS VAIN HEDENMORGEN Kon Olie 160.80; Unilever 125.70; Philips 133.60; AKU 76.10; Hoogovens 126.00. AMSTERDAM. 1 april Beursplein 5 heeft vandaag de vaste stemming voor de internationale waarden van de vori ge week met kracht kunnen voortzet ten. Dit door vraag van het publiek als mede van het buitenland waardoor de handel in deze fondsen vrij ruim was. Philips opende drie gulden hoger op 134.20. Unilever deed 126, tegen vrijdag als slotprijs 124.30. Kon. Olie ging met een eerste verhandeling op 160, circa 2.30 omhoog. AKUverbeterde een gulden tot 75.40. Hoogovens werd een halve gul den hoger geadviseerd op 125. De vas te tot zeer vaste tendentie was het ge volg van enkele gunstige factoren. De hoofdschotel was de mededeling van president Johnson, dat hij orders heeft gegeven de bombardementen op Noord- Viëtnam onmiddellijk te staken. Dit met als doel om vredesonderhandelingen te kunnen aanknopen met Noord-Viëtnam. Verder sloot Wall Street vrijdag vast, ook voor de Nederlandse fondsen. Dat president Johnson zich niet meer her kiesbaar stelt voor het presidentschap, werd ter beurze wel druk besproken, doch was niet van invloed op de stem ming van de markt. Ook het succes van vrijdag en zater dag in Stockholm, alwaar door de mi nisters van Financiën en de presidenten van Centrale Banken van enkele landen de situatie rond de goud' ïarkt werd be sproken, was gunstig voor de aandelen markt. In Londen werd vandaag weer, na een oponthoud van veertien dagen, in goud gehandeld. De prijs was er la ger, terwijl de prijs van de aandelen van de goudmijnen er zeer flauw was. Later steeg AKU tot 76.20, Unilever zakte iets in tot 125.60 doch Kon. Olie ging verder omhoog tot 160.30. De handel in de scheepvaartsector was kalm. De stemming voor deze aan delen was goed prijshoudend tot vast. Dit laatste voor Scheepvaart Unde met een koerswinst van 1% punt op 134. Van de cultures lag HVA gevraagd in de markt op 124'A (120Vi). Dit als nawerking op het gepubliceerde onver anderde dividend door HVA van 11 pet. De Staatsfondsenmarkt gaf merendeels geringe koersverbeteringen te zien, ech ter met weinnig zaken. LEEUWARDEN De omzet van de Leeuwarder Papierwarenfabriek is in 1967 weer sterk gestegen. De hogere kosten zouden dan ook door de omzet stijging royaal zijn opgevangen als en kele factoren het resultaat niet nade lig zouden hebben beïnvloed. Zo was in enige afdelingen de druk op de pro- duktie door de hogere afzet tijdelijk zo groot, dat hierdoor verliezen ontston den. De result&tên" zijn de directie dan ook wat tegengevallen. Het exploitatie saldo bedroeg f 4,23 (v.j. f 4,14) mil joen en de winst f 676,371 (v.j. 676.115), waaruit een onveranderd dividend van 17 procent wordt voorgesteld. Door fel lere concurrentie moet rekening wor den gehouden met een iets lager resul taat over dit jaar. Vergroting van de drukcapaciteit zal in de naaste toekomst noodzakelijk zijn. In het komende jaar zal nog veel moe ten worden geïnvesteerd. VEENENDAAL Het laat zich aan zien dat de Koninklijke Veenendaal sche Sajet- en Vijfschaftfabriek v.h. Wed. D. S. van Schuppen en Zoon (Scheepjeswol) over het boekjaar 1967- '68, dat op 30 april eindigt, de divi denduitkering zal hervatten, zo deelt het bestuur mee. Over 1966-'67 werd het dividend gepasseerd, over 1965-'66 werd 7 procent betaald. Ondanks de verder gestegen kosten werd in de eerste drie kwartalen van het lopende boekjaar een beter resul taat bereikt dan vorig jaar. ENOT: Over 1967 14 procent bij de Ned. Optische Industrie. Vorig jaar werd 12 procent betaald, plus 2 procent jubileumdividend. De jaarvergadering is op 15 mei. DE METEOOR: Onveranderd divi dend over 1967 van 8 procent. De jaar vergadering is op 30 mei. REISS en CO.: Dividendverhoging over 1967 van 9 tot 10 procent over 1967. Op 14 juni wordt de jaarvergade ring gehouden. NED. SCHEEPVAART UNIE: Lich te dividendverhoging van 11,2 tot 11,4 procent in contanten over 1967. De jaarvergadering is op 13 mei. PRUDENTIA: De onroerend goed- maatschappij Prudentia handhaaft het dividend over 1967 op 18 procent. Op 21 mei wordt de jaarvergadering ge houden. NED. HERV. KERK: Beroepen: te Elim (Dr.) (toez.): C. L. Verbaas te Monnikendam: te Benthui zen: G. v. Estrik te Genemuiden; te Hil versum (vac. G. Wassenaar): H. Bouter te Leiden; te Wijk bij Heusden: B. J. Zaal te IJsselmuiden; te Elspeet-Vier- ten: S. de Jong te Houten. Bedankt: voor Arnemuiden (toez.): S de Jong te Houten; voor Staverden: G. Zwaan te Ulrum c.a.; voor Lienden: A. Boertje te Moer-Capelle; voor Engwie- rum (toez.): J. G. Barnhorn, kand. te Sassenheim; voor Dordrecht (vac. A. L. van der Smit): dr. C. Graafland te Veenendaal; voor Rijssen (vac. J. Vos): C. Vos te Gouda. GEREF. KERKEN: Beroepen: te Roermond: drs. J. Spoel- stra te Boskoop. Aangenomen: naar Nijmegen (vac. L. W. Korvinus): J. M. van den Brink te IJmuiden GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT: Beroepen: te Hoek (Zld.): J. Kruidhof, kand. te Hattem.

De Vallei | 1968 | | pagina 2