SGP-ivethouder Eek „Het is gemakkelijk om te zeggen: Ik stop ermee „IK MIS VERTROUWEN SINDS DE VERKIEZINGEN" Resteren is onbestuurbaar na uitbreken van conflict Jeugdraad wordt in mei samengsteld (ons behang... i [Schrijven en reizen: TWEE HOBB Y'S VAN MIEN VAN T SANT i Commissie heeft taak volbracht Happening voor kapitaal 39 boeken '/i Jaarvergadering Mieke-serie Geheugi en Veiling Kesteren GEGARNEERDE ^GEBAKKEN SCHOLFILETS" is mooi genoeg om in een lijstje te doen Drogisterij REIN KOK ,.A DINSDAG 2 APRIL 1968 OPHEUSDEN/KESTEREN „Ik heb nu ruim 22 jaar zitting in de gemeenteraad van Resteren, maar wat er vrijdagavond is gebeurd, heb ik nog nooit meegemaakt. Ik vond het een gemene streek en die had ik niet van de P.v.d.A., Boerenpartij en Gemeentebelangen verwacht". Dit zijn de woorden van SGP-wethouder J. van Eek tegen wie vrijdagavond tijdens de raadsvergadering een motie van wantrouwen werd ingediend, die met zes tegen vijf stemmen werd verworpen. De frakties van de P.vuI.A., Boerenpartij en (Gemeentebelangen hebben het vertrou wen in de heer Van Eek laten varen, omdat de wethou der zijn eerder gegeven toestemming introk voor de bouw van het dorpshuis in Resteren en het stichten van een jeugdinstuif in Opheusden. Als motief voor de motie werd het feit aangevoerd, dat de heer Van Eek herhaaldelijk van eerder genomen beslissingen en besluiten terugkomt. Nadat de motie van wantrouwen door de „rechtse" meerderheid van de raad was verworpen, verlieten de drie „linkse" fracties de vergadering en na men plaats op de publieke tribune. De stakende raadsleden willen niet meer met de SGP-wethouder om de tafel, gaan zitten. Zij zullen pas weer aan het besturen van de gemeente deelnemen als de heer Van Eek zijn zetel ter be schikking heeft gesteld. Het radicale gebeuren tijdens de raadsvergadering heeft de gemeente Kesteren nagenoeg onbestuurbaar gemaakt. „Er is een moeilijke en nare situatie ontstaan. Wat er in de toekomst zal moeten gebeuren, weet ik niet. Als je in moeilijkheden zit, is het natuurlijk gemakkelijk om te zeggen: Ik stop er mee, maar daar is de SGP niet mee gediend en ook de gemeente niet. Zelf standig mag ik geen enkele beslissing nemen, maar op korte termijn ga ik vergaderen met het bestuur van mijn kiesvereniging", aldus de heer J. van Eek, die de aanval op zijn wethouder schap nogal nuchter heeft opgenomen. Verbeteren „Ik ben een normaal mens met fou ten en gebreken. Daarbij geef ik toe, dat ik een fout heb gemaakt, maar ik beschouw het als een voorrecht, dat ik die in het openbaar heb kunnen toe geven en verbeteren", vertelt de wet houder. Hij wijst hierbij op het gezeg de „Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald". De heer Van Eek noemt het motief van de motie van wantrouwen een grote leugen. „De eni ge beslissingen, die ik herroepen heb, zijn die ten aanzien van het dorpshuis in Kesteren en de jeugdinstuif in Op heusden", zegt hij. „Ik vind dat men dan nog niet mag spreken van herhaal delijk." „Toen er in de vorige raadsvergade ring werd gesproken over de jeugdin stuif had ik er nog weinig aandacht aan besteed. Eigenlijk wist ik er nog niet veel van en daarom heb ik onder voorbehoud mijn toestemming gegeven. Hetzelfde geldt voor het dorpshuis in Kesteren". De heer Van Eek geeft toe dat de SGP-kiesvereraging in Opheus den druk op hem heeft uitgeoefend om beide beslissingen te herroepen, maar pok schriftelijke en mondelinge mede delingen hebben hem ertoe bewogen. Bandeloos Als overtuigend bewijs toont de wet houder een brief, die hij heeft ontvan gen. „Ik ben het volkomen met de schrijver van de brief eens, dat instui ven en dorpshuizen leiden tot zedenver wildering en bandeloosheid", merkt de heer Van Eek op. Hij grondt zijn me ning op enkele voorbeelden, die in de brief worden genoemd. „In de gemeen te Brakel heeft men tijdens de waame- mingsperiode van onze burgemeester, de heer D. J. Pott, het veerhuis ter beschikking van de tieners gesteld. Nu klagen de ouders steen en been, omdat hun kinderen aan het gezag onttrok ken zijn. De jeugd heeft er namelijk 'n besloten club van gemaakt en ouders en raadsleden hebben geen toegang meer", aldus de heer Van Eek naar aanleiding van de inhoud van de brief. Over een ander sprekend voorbeeld, dat in de brief wordt aangehaald, zegt de wet houder. „In het naburige Veenendaal heeft men het jeugdgebouw ,,'t Dinge tje" moeten sluiten in verband mett verregaande zedenschandalen". Brief schrijver meent één en ander te kun nen vaststellen naar aanleiding van pu- blikaties. De heer Van Eek is van mening, dat de kerken de verantwoording dragen voor de jeugd. „Gelooft men nu wer kelijk, dat het overige gedeelte van de jeugd zich zoet zal laten houden in een instuif? Men had in het herenhuis „De Snellenburg" beter een dagverblijf voor gehandicapte kinderen kunnen stichten. Voor dat doel kan nooit te veel geld worden uitgegeven", zegt de om streden wethouder. Het plotselinge voorval in de gemeen- S «m'iwiiinni i AGENDA Heden, dinsdag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal: Geen voor stelling. Morgen, woensdag. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Revolvers kennen geen genade". teraad biedt de bevolking veel stof tot gesprek. Nu al worden verschillende gissingen gedaan, wat betreft een mo gelijke oplossing. De oorzaak van de huidige situatie is velen bekend. Ook wethouder Van Eek is hiervan op de hoogte. „Toen de drie fracties, bij monde van de heer R. de Jongh (Pvd A) lieten weten, dat ze het vertrouwen in mij opzegden, was dat voor mij geen nieuws en ik ben er ook niet van ge schrokken. Het vertrouwen mis ik al sinds de wethouders verkiezingen", merkt hij op. „Alle wrijving in de raad is ontstaan door het conflict in de groe pering Gemeentebelangen. Na de ge meenteraadsverkiezingen was de meerderheid van de raad niet confes sioneel. Omdat de heer T. van de Pol van Gemeentebelangen door de moei lijkheden in zijn eigen partij „rechts" werd, ontstond nog voor de wethouders verkiezingen een raad met een confes sionele meerderheid, terwijl de bevol king een niet confessionele meerder heid had gekozen". De heer Van Eek vindt het heel begrijpelijk, dat de „rechtse" meerderheid een „rechts" college heeft gekozen. „Dat is toch po litiek", besluit hij. De heer J. den Hartog (AR) heeft nog weinig commentaar op het gebeu ren in de afgelopen raadsvergadering. „We zullen moeten praten om tot een oplossing te komen. Eerlijk gezegd heeft het me overvallen. Volgens mij is de gemeente op het ogenblik niet volledig bestuurbaar en dat is een ern stige zaak", aldus het AR-raadslid. De heer Den Hartog wijst erop, dat zijn vertrek uit de raadzaal tijdens de be handeling van de subsidie-verordening niet inhoudt, dat hij de volgende raads vergadering niet normaal zal bijwonen. Wethouder J. den Hartog (Chr. Arb. Partij) ziet eveneens een mogelijke redding in overleg. „Naar aanleiding van het conflict zal ik een standpunt moeten bepalen. Door de verdeeldheid in sommige fracties wordt het voor mij een moeilijke zaak", aldus de wethou der, die liever wacht met verder com mentaar tot hij de zaak nader heeft bestudeerd en besproken. ADVERTENTIE (voor 4 personen) 2 grote gefileerde schollen (8 filets), 2 tomaten, 1 groene paprika ontdaan van steel en zaad, 1 gesneden appel, zout, bloem, boter of margarine, olie. Filets zouten, door de bloem halen en in hete olie goud bruin bakken. De filets dak pansgewijs op een schotel leggen en warm houden. Appel, paprika en tomaat in boter of margarine gaar bakken en over de vis verdelen. De olie met enkele druppels citroen overj de vis uitschenken. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Haag. VEENENDAAL Maandagavond 8 april houdt de speeltuinvereniging ,,'t Hoorntje" haar jaarvergadering in het NVV-gebouw. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing. Voorzitter A. van Beek en bestuurslid H. Bolderman zijn aftredend, maar herkiesbaar. VEENENDAAL In mei aanstaande zal een „Jeugdraad Veenendaal" in op richting worden samengesteld. In deze jeugdraad zullen zitting hebben: vqf jongeren in de leeftijd van 15 tot en met 20 jaar en vtff leden van 21 tot 30 jaar. Daarnaast zullen een voorzitter, een secretaris en een penningmeester gekozen worden, die ouder kunnen zijn dan de genoemde leeftijden. Deze jeugdraad in oprichting zal officiële verkiezingen voor een definitieve jeugdraad gaan voorbe reiden. Dit werd gisteravond meegedeeld tjjdens een persconferentie van de voorberei dingscommissie, die vorig jaar 13 november is samengesteld als resultaat van een teach-in voor de Veenendaalse jeugd in de bovenzaal van de brandweerkazerne. Op initiatief en onder leiding van de maatschappelijk werker M. G. M. Hendriks werd toen die teach-in gehouden, met als doel te weten te komen wat de plaat selijke jeugd miste in Veenendaal. Na ongeveer vier maanden vergaderen heeft de commissie de statuten en het huishoudelijk reglement van de Jeugdraad Vee nendaal opgesteld. Verder heeft men vergaderingen besteed aan de vraag op welke wijze verzekerd kon worden, dat de jeugd van Veenendaal in de leeftijd van 15 tot 30 jaar werkelijk een eigen inbreng zou kunnen hebben in deze raad. Eveneens werd bekeken in hoeverre de op te richten jeugdraad werkzaam zou kunnen zijn voor de gehele jeugd van Veenendaal. Het ligt in de bedoeling dat de „Jeugd raad Veenendaal" in oprichting begin 1969 kandidaatstelling zal laten plaats vinden door de jeugd van 15 tot 30 jaar. In een grote teach-in zullen dan tien le den van de jeugdraad gekozen kunnen worden. Deze opzet geeft naar de me ning van de voorbereidingscommissie de mogelijkheid van een zo groot mo gelijke inbreng van de jeugd in eigen gemeente. Om contact te houden met de jeugd van Veenendaal zullen jaarlijks teach ing, hearings en dergelijke worden ge houden, waarin het mogelijk is van ge dachten te wisselen over alles wat ligt op het terrein van jeugdontwikkelings- werk. het voorzien in accommodaties daarvan en het organiseren van activi teiten. Met het college van burgemeester en wethouders van Veenendaal is een ge sprek gevoerd over de samenstelling en werkwijze van de „Jeugdraad Veenen daal". De plannen hebben voorlopig een gunstig onthaal gevonden bij het college. Aan B. en W. is tevens een brief verzonden met het verzoek een ge bouw beschikbaar te willen stellen als jeugdsociëteit en als werkruimte voor de jeugdraad. Dit gebouw zal het vas te adres voor de jeugdraad worden, waar men met problemen en suggesties naar toe kan gaan. Bovendien moet het een trefpunt voor de jeugd worden, waar men elke behoefte aan ontspan ning kan vinden. De voorbereidings commissie heeft dit gebouw het liefst in het centrum van Veenendaal. Het is echter nog de vraag, of het gemeente bestuur een gebouw in het centrum ter beschikking kan en wil stellen. De „Jeugdraad Veenendaal" zal een stichting zijn. De geldmiddelen van de stichting zullen worden gevormd door het stichtingskapitaal, de baten van ge organiseerde activiteiten, de renten van belegde gelden en subsidies en ove rige baten. Het startkapitaal zal moe ten worden gevormd uit een grote ma nifestatie die op vrijdag 31 mei aan staande zal worden gehouden. Het tweede doel van deze manifestatie is de presentatie van de stichting aan de jeugd van Veenendaal. Deze manifesta tie zal een gezellige happening worden waaraan waarschijnlijk topartiesten uit de Nederlandse showwereld zullen deel nemen. De Veenendaalse kunstenaar Hedda Buys, lid van de voorbereidings commissie, heeft de plannen voor deze manifestatie ontworpen. Hij denkt er aan om enkele Edison-winnaars van het laatste Grand Gala du Disque naar Vee nendaal te laten komen. Met zekerheid kan hij nog niets zeggen. Men heeft nog geen enkele artiest kunnen benaderen, omdat men wacht op antwoord van het gemeentebestuur betreffende een ga rantiestelling en een ruimte waar de manifestatie gehouden kan worden. Het juiste doel van de stichting kan als volgt omschreven worden: het op onafhankelijke wijze bevorderen van de belangen van de jeugd van Veenendaal. De jeugdraad zal niet politiek georiën teerd zijn. Men moet de jeugdraad ook niet verwarren met een jeugdgemeente- raad, zoals die bijvoorbeeld in Ede be staat. Dat wil ook weer niet zeggen dat de „Jeugdraad Veenendaal" zich niet met de plaatselijke politiek zal bemoei en. „Als er bijvoorbeeld een nieuw be stemmingsplan komt, zal de jeugdraad met het gemeentebestuur overleg ple gen om in dat plan ook aan de jeugd te denken. Heeft dit geen effect, dan zal nmn zeker tot invloedrijke instanties wenden, om de problemen nog eens ADVERTENTIE iliiliiiiiiliiiliiiiiilniiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllllillllilllllllliili Overtuig U zelf bij Gelderland/ hoek Hoogstraat Veenendaal Tel. 12656 Plaktafels - Machinaal afranden iriiiiifiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiHi LEERSVM ,,Dat de gewone boeken van bijvoorbeeld Diet Kra mer niet meer worden gelezen is een statussymbool. Het staat niet deze „gewone" boeken te lezen. Nee het moet realistisch en rauw zijn. Jan Wolkers bijvoorbeeld en Jan Cremer". Met deze woorden karakteriseert Mien van 't Sant uit Leer sum, die zelf enige tientallen boeken heeft geschreven, de huidi ge leesgewoonte van veel mensen. Mien van 't Sant woont in „De Witte Raaf" aan de Planterslaan. Ze is geboren en getogen in Gorin- chem. maar sinds ruim drie jaar heeft ze samen met haar man haar hart verpand aan Leersum. Voor haar huwelijk was ze onder wijzeres en gedurende 38 jaar had ze samen met haar man een soort huiswerk-instituut. Mede hierdoor kwam ze dagelijks in contact met de opgroeiende jeugd. „Als kind was ik op school be paald geen lieveling en ik kreeg veel strafwerk. Ik kreeg dan enorm veel Franse werkwoorden te ma ken, maar die werden door mijn vriendinnen helemaal voor me uit gewerkt. In ruil daarvoor schreef ik hun opstellen. Zo is eigenlijk mijn liefhebberij voor schrijven ont staan, hoewel ik nooit had kunnen vermoeden dat uit deze liefhebberij 39 boeken van mijn hand zouden verschijnen. Voor de oorlog schreef ik uitsluitend korte verhalen. In 1947 kwam mijn eerste boek uit. Het heette „Wijs mij de weg". In 1948 volgden nog twee boeken. De ze drie jeugdboeken, werden ook door ouderen gelezen, vooral het eerste." Naast boeken voor oudere meis jes o.a. de triologie „Eindspurt", „Ontmoeting in Tirol" en „Ver van het veilig nest" verscheen ook de bekende „Mieke-serie" waarvan er in totaal 12 zijn uitgekomen. Deze boeken zijn voor kinderen in leef tijd variërend tussen 11 en 16 jaar. „De Mieke-serie heb ik pas ge schreven na herhaald aandringen van de uitgever, want ik dacht dat ik voor jonge kinderen niet schrij ven kon. Toen ik er eenmaal mee bezig was, viel het erg mee en nu worden ze veel verkocht." Het meest verkochte boek van haar is wel „Elsbeth" daarna „De Vrouwe van de Oldehoeve". Aanvamkelijk ver scheen dit als kort verhaal in de Gorcumse Courant maar op verzoek van een uitgever werd het verhaal later omgewerkt als roman. In dit boek laat de schrijfster zich wat spottend uit over een rijke boeren familie en deze familie was zo boos dat ze van haar eiste dat ze de hele oplaag terugnam. Voor Mien van 't Sant komt nu weer een iets rustiger tijd aan. Nee de zomermaanden schrijft ze niet. „Ik schrijf niet in opdracht". Heel vaak gebeurt het haar dat ze geen inspiratie heeft. „Ik kan het dan niet. Ik loop dan als het ware van ongerustheid naast mijn schoenen. En dam ineens komt de inspiratie. Ik krijg dan een drang naar schrij ven en als die zich dan herhaalt en meer gestalte aanneemt ga ik beginnen. Ik schrijf niet om het geld. Ik ben tevreden als het de schrijfmachine uit is." Als voorbeeld dat ze geen brood schrijfster is vertelt ze een leuke ervaring die ze heeft gehad met twee bekende damesweekbladen. „Ik had een verhaal gemaakt en naar de redactie van deze bladen opgestuurd, want het leek me leuk hun reactie eens te horen. Men vond het geweldig en mij werd toestem ming gevraagd het te mogen publi ceren. Dit zou de redactie echter alleen doen, als men de titel mocht veranderen en er een happy-end aan mocht maken. Bovendien zou ik onder de naam van bijvoorbeeld Marjolein moeten schrijven." Dit heeft ze geweigerd. Een heel sterk ontwikkelde eigen schap bij Mien van 't Sant is haar geheugen. Het komt echter ook vaak voor dat ze in haar boeken bepaal de personen en situaties fantaseert. ."Soms blijkt haar fantasie, haar voorstellingsvermogen puur werke lijkheid te zijn. In haar roman» „De dokter is thuis" beschrijft ze een stad in Ne derland. „Ja, waarom ik nou juist die stad gekozen heb weet ik ook niet". Ze fantaseert in die stad een burgemeester in een burgemees terswoning. Het toeval wil (of is het een bijzonder zintuig?) dat ze de naam van de burgemeester juist noemt en zijn huis precies zo be schrijft als het in werkelijkheid is. „Gelukkig" zegt mevrouw van 't Sant „heb ik over die burgemeester allemaal gunstige dingen geschre ven, want anders hadden er wel eens moeilijkheden kunnen ont staan." „Ik schrijf daarom ook altijd in de flap van mijn boek: De voorval len, personen en gebeurtenissen in dit boek beschreven, zijn geheel aan het brein van de schrijfster ont sproten". Dan ben ik volkomen vei lig". Mien van 't Sant heeft samen met haar man enorm veel gereisd. Ze was een van de eerste vrouwelijke reisleiders bij de NRV. Het is dan ook niet vreemd dat de boeken vaak voor een groot gedeelte in het buitenland spelen. Recensies interesseren de schrijf ster niet veel. „Belangrijker is als ik merk hoe de boeken in de praktijk aanslaan". De fanmail neemt nog voortdurend toe. Het is zelfs zo erg, dat ze de lezers en lezeressen ver- I zoekt postzegel voor antwoord in te sluiten. Heel veel fanmail komt uit Bel gië. Leerlingen van kweekscholen en middelbare scholen schrijven of bellen haar voor een biografie. Ze heeft het er zo druk mee dat ze nu maar wat heeft laten stencillen. In haar werken komt ook duide lijk naar voren dat ze een hekel heeft aan vreemde. woorden. ..Scherm niet met vreemde woor den als er ook goede Hollandse voor zijn", zo is haar devies. De Leersumse schrijfster die in binnen- en buitenland bekend is, ver keert in de gelukkige omstandig heid dat ze niet van haar geschrijf behoeft te leven. „Slechts enkele au teurs hier in Nederland kunnen dat en meestal zijn daar dan radio en t.v. bij ingeschakeld. Ik doe het graag, maar als ik een boek vol tooid heb, voel ik me echt leegge- schreven en dan moet ik flink uit rusten." Voorlopig gaat ze nu weer even uitrusten. Als de zon weer gaat schijnen en het wordt wat warmer dan krijgt ze een andere drang. Een drang naar reizen. Reizen door Europa. Als bewijs van haar reis- 5 ervaring is er van haar hand ook een reisgids van Kosmos versche- nen. Ze vond dit geen plezierig werk, want je fantasie kan niet de vrije loop hebben. Verdere aan vragen hiervoor heeft ze dan ook van de hand gewezen. Mien van 't Sant gaat voorlopig de schrijfmachine opbergen en weer reizen door Europa. Misschien doet ze weer veel ervaring op voor vol gende boeken, want ondanks haar 67 jaar en ondanks het vele werk dat ze al verzet heeft, denkt ze er nog niet aan te stoppen. Daarmee zou ze haar fans te erg teleurstel len. KESTEREN. De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt: Goudreinette: EI 65—75: 23—24; EI 75—85: 29—35; EI 85—95: 26—33; E II 65—75: 22—23; E II 75—85 23—26; E II 85—95: 22—28. Aanvoer 45 ton. Jonathan: EI 60—65: 23—24; EI 65—70: 28—29; EI 70—75: 30—32; EI 75—60: 37; E II 60—65: 17—20; EII 65—70: 24—25; E II 70—75: 27—29; E II 75—80: 28—30. Aanvoer 10 ton. naar voren te laten brengen in een raadsvergadering", lichtte de voorzit ter van de voorbereidingscommissie de heer A. H. van Pijpen gisteren toe. Volgens hem zal de jeugdraad niet in eerste instantie een organiserende maar een stimulerende taak hebben. Om op een gegeven moment iets in Veenendaal te bereiken,* zal men wel tot organisatie kunnen overgaan. Hier voor zullen de tien jeugdraadleden een onderlinge taakverdeling hebben in vijf werkgroepen, namelijk: een groep mu ziek en dans, een groep toneel, caba ret en film, een groep sport, een groep verenigingswerk (algemeen) en een groep kunstmanifestaties. In elke werkgroep zullen twee jeugdraadleden zitting nemen, een in de leeftijd van 15 tot en met 20 jaar en een in de leeftijd van 21 tot 30 jaar. Deze werkgroepen worden aangevuld met minimaal twee personen in deze leeftijdsgroepen, die niet in de jeugdraad zitting hebben. Zij zullen wel in overleg met de gehele jeugdraad worden benoemd. Het bestuur van de jeugdraad zal uit 13 leden bestaan: de al eerder genoem de tien leden, van wie vijf in de leef tijd van 15 tot en met 20 jaar en vijf van 21 tot 30 jaar en verder een voor zitter, een secretaris en een penning meester. De lede/i van de jeugdraad hebben een zittingsperiode van vijf jaar. De tien leden zijn daarna nog een maal herkiesbaar in dezelfde leeftijds groep. De leden van de jeugdraad, die tijdens hun zittingsperiode de leeftijd van 21 of 30 jaar bereiken, blijven aan tot het einde van hun zittingsperiode. Ook de voorzitter, de secretaris en de penningmeester zijn een maal herkies baar. Behalve het zelf ontwikkelen en be vorderen van activiteiten zal de jeugd raad ook op ander gebied werkzaam zijn. Zo zal men bijvoorbeeld culturele paspoorten gaan uitgeven. Financieel De voorbereidingscommissie die de laatste vier maanden hard heeft ge werkt aan het leggen van de funda menten voor de „Jeugdraad Veenen daal". V.l.n.r.: de heer A. H. van Pij pen, Jaap Buddingh, de heer J. Roe- lofs, Henriëtte Wiessing, Evert Dier gaarde, Jan Vroon, Gerda Jansen, de heer Hedda Buys, Hanneke de Kleuver en Willy Drost. De hoofdinspecteur van politie, de heer W. C. H. Dekker die ook lid is van de voorbereidings commissie, ontbreekt op deze foto. hangt het slagen van de jeugdraad nu grotendeels af van de feestavond op vrijdag 31 mei. „We willen niet dat de gemeensehap deze zaak betaalt", zei de heer A. H. van Pijpen gisteravond. „We willen een startkapitaaltje vormen van die feestavond en aan de hand daarvan subsidie aanvragen bg de ge meente". Golden Delicious: EI 60—65: 32—33; EI 70—75: 47—49: E II 60—65: 25—29; EII 70—75: 35—40: EII 80—85: 40—41. Lombartscalville: EI 60—65: 21—24: EI 70—75: 33—38: Aanvoer 5 ton. Laxton's Superb EII 60—70: 25; E II 70—80: 44—47 Aanvoer 5 ton. Conference: E II 55—65: 82—86; Aanvoer 2 ton. EI 65—70: 40—41; EI 75—80: 51; E II 65—70: 31—37; EII 75—80: 37—41; Aanvoer 19 ton. EI 65—70: 26—29; EI 75—80: 34—35. E II 65—75: 36—40; E II 75—85: 47—51. EII 65—75: 90. Aardbeien EE f 3,26 per doosje a 200 gram; I II f 2,48 per doosje a 200 gram. Aanvoer 30 doosjes. Kievitseieren: 6567 per stuk. Aanvoer 103 stuk*. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld.

De Vallei | 1968 | | pagina 3