„Paasvee wordt gekeurd door objectieve jury" Opticien Melis won t.v. in landelijke wedstrijd Gymnastiekvereniging D.O.K. kiest nieuwe voorzitter Lachen met effect Wilhelminaschool titelkandidaat Veiling Septer Tiel Marktcommissie reageert Deskundig en integer Beroepen SKF moest RTTV 4 voorrang verlenen Valleivogels gelijk tegen Renswoude: 1-1 DOH eiste derde plaats voor zich op JUNIORENVOETBAL Kampioensstrijd bij Amerongse Damclub duurt voort „Ze zeggen dat ik het goed kan Openingstijden kantoor belastingen Lichtwedstrijd van Nunspeet tegen Zweden Modernisering ziekenhuis in volle gang Amateur-modeshow in De Open Haard Bewusteloos in douchecel WEER LEUKE WEDSTRIJDEN EN ENORM KABAAL IN SCHOOLVOETBALTOERNOOI '68 ■mm.mm Klassering MIST Heksenketel Bekendmaking Tafeltennis u uw dagblad DE VALLEI? 10550 11079 Biljarten DINSDAG 2 APRIL 1968 RHENEN Het Ingezonden stuk van de heer J. W. v. d. Klift, waarin deze in woner van Rhenen kritiek levert op de Paasveetentoonstelling, heeft reacties gewekt btf verschillende bestuursleden van de marktcommissie, die deze show van Paasvee elk jaar op het Koningshof organiseert. „Ik zou er helemaal niet op zgn ingegaan", zegt voorzitter W. de Jong uit Ach terberg, „wanneer er niet zo'n leltfke insinuatie in had gestaan". De heer Van de Klift twijfelt weliswaar niet aan de deskundigheid van de jury, maar hjj suggereert in het ingezonden stuk wel dat er geknoeid is. De jury zou vóór de keuring bU één van de deelnemers een praatje hebben gemaakt, op ver zoek van die deelnemer zijn inzending hebben bekeken, om later een bekroning li geven. deelnemer. Aan geschrijf achteraf heb ben we ndks", aldus de heer De Jong. De heer W. C. Pieters, secretaris van de marktcommissiebegrdj.pt niet waar om er zoals de heer Van de Klift stelt van jury gewisseld moet wor den. „Dat is onzin, want er gaat geen jaar voorbij of de jury ondergaat wij ziging. Elk jaar is er zeker één nieuw jipyldd. De leden van de jury komen uit alle windstreken, om zoveel moge lijk spreiding te bevorderen". Bestuurslid Van Miltenburg noemt het geschrijf van de heer Van de Klift „kwajongenswerk". „Ik ben het met de voorzatter en de secretaris eens, dat de keuring hier in Rhenen strikt eerlijk en „Ik durf voor de jury m'n bedde han den in het vuur te steken. Die is ndet alleen uitermate deskundig, maar ook integer. We hadden 7 juryleden, ver deeld over twee groepen van elk drie en een arbiter. Wanneer men ergens kritiek of verschil van mening heeft, dan kan men zich onmiddellijk tot de jury wenden. Trouwens dat weet elke VEENENDAAL Men behoeft de heer Melis uit Veenendaal niets meer te vertellen over gehoorapparaten. Gis terenmorgen ontving hij uit handen vatn de heer F. H. Idema, vertegenwoordi ger van Philips Nederland N.V. een te levisietoestel. Deze „aprilgrap" was hem toebedacht omdat hij in een lande lijke wedstrijd de hoofdprijs gewonnen had. Gedurende drie rondes zijn de weder verkopers van Philips gehoorapparaten getest op hun technische kennis van die RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter ken nis van de ingezetenen, dat met ingang van 1 april 1968 het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Wageningen als volgt voor het publiek geopend zal zijn: 1. a. voor betalingen inzake directe belastingen, loonbelasting, omzetbelas ting, sociale verzekeringspremies en schoolgeld op maandag tot en met don derdag van 8.00 tot 12.15 uur en van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen in zake deze middelen op maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.15 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. b. voor aangiften en betalingen inza ke accijnzen en motorrijtuigenbelasting, voor het aanvragen van kentekenbewij zen en voor betalingen inzake leges en zegelrecht op maandag tot en met vrij- zen en voor betalingen inzake leges en zegelrecht op maandag tot en met vrij dag van 8.00 tot 12.15 en van 13.30 tot 15.00 uur. 2. A. Met afwijking van het bepaalde onder punt 1 is het kantoor voor het publiek gesloten: met betrekking tot de middelen genoemd onder letter a. van punt 1, alsmede met betrekking tot het zegelrecht op: a. de Nieuwjaarsdag; b. de Christelijke Tweede Paas- en Pinksterdag; c. de beide Kerstdagen; d. de Hemelvaartsdag; e. de dag waarop de verjaardag des Konings wordt gevierd; f. de Goede Vrijdag; g. de Nationale feestdag (eenmaal in de vijf jaar). B. Met betrekking tot de middelen ge noemd onder letter b van punt 1, met uitzondering van het zegelrecht op: a. Nieuwjaarsdag; b. de Christelijke tweede Paas- en Pinksterdag; c. de beide Kerstdagen; d. de Hemelvaartsdag; e. de dag waarop de verjaardag des Konings wordt gevierd; f. de Nationale feestdag (eenmaal in de vijf jaar). Rhenen, 27 maart 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters, De burgemeester L. Bosch v. Ro senthal. gespecialiseerde apparatuur. Bijzonde re nadruk werd daarbij gelegd op het momenteel kleinst mogelijke apparaat, dat vrijwel onzichtbaar in het oor ver dwijnt. De heer Idema vertelde dat men voorlopig dit zeer kleine formaat als het eindpunt beschouwt op het, ge bied van mini-gehoorapparaten. „Eén der doelstellingen van de prijs vraag voor de vakman was ook het op één of andere wijze dichter bij het pu bliek brengen van het gehoorapparaat. Men is nog veel te weinig geneigd bij vermindering van gehoor naar de arts te gaan, laat staan dat men er over denkt een gehoorapparaat aan te schaf fen. Er bestaat tegen het dragen van een gehoorapparaat een nog grotere aversie, dan er enkele tientallen jaren geleden tegen het dragen van een bril bestond," aldus de heer Idema, die bij zijn werkgever speciaal belast is met de verkoop van medische instrumenten in het algemeen en die ook zijn weetje over gehoorapparaten weet net als de heer Melis dan, want de hoofdprijs winnen als er niets dan vaklui meedoen is echt wel een prestatie. VEENENDAAL Het is SKF 1 niet gelukt om de race vol te houden met de koplopers van de promotiegroep 3e klas se. Van RTTV 4 uit Rhenen weird met 82 verloren. Alleen J. v.d. Berg won 2 partijen tegen J. Notermams in 3 sets. (18/21-21/18 en 20/22) en van Wedjsen- feld met 23/21-17/21 en 13/21. C. Vink en D .de Koning verloren beiden en kelspelen. Ook het dubbel C. Vink/J. v. d. Berg moest zijn meerdere erkennen in Weijsenfeld Huntelerslag. De set standen waren 21/16-18/21 en 21/18. Deze week wordt de return gespeeld tegen STV/Climax. Mocht ook deze wedstrijd gewonnen worden, dan be staat de kans, dat SKF op een gedeelde 2e plaats terecht komt. SKF 2 verloor ook zijn laatste wed strijd in de promotiegroep 4e klasse. Het werd een duidelijke 100 neder laag tegen Schimmelpenninck 1 uit Wa geningen, Door diit resultaat staat SKF 2 op een gedeelde laatste plaats. Mis schien krijgt dit team volgend jaar op nieuw de gelegenheid uit te komen in een promotiegroep. Overige uitslagen: SHKF 3 - RTC 2 010; SKF 4 - RTTV 9 10—0; RTTV 8 - SKF 5 5—5. NUNSPEET Op het sportpark „de Wiltsangh" wordt vanavond een lichtwedstrijd gespeeld tussen Nun speet I en het Zweedse Borens I.K. De wedstrijd begint om half acht Hope lijk speelt Nunspeet in deze wedstrijd beter als de vorige week tegen de Zwe den. naar beste weten gebeurt". „Wanneer de tentoonstelling om de 2 jaair zou worden gehouden, zoals de heer Van de Klift stelt, dan is de zaak glansrijk kapot", zegt de heer De Jong. „Iedere fokker en iedere mester rekent erop, elk voorjaar met zijn beesten naar de tentoonstelling te kunnen gaan. Wan neer je een jaar zou overslaan betekent dat afbraak van de Rhenense Paasvee tentoonstelling" De heer Van de Klift gaf desgevraagd telefonisch commentaar op de reactie van de marktcommissie. Hij houdt vol dat er onregelmatigheden hebben plaats gevonden. „Er is geknoeid, maar bewijzen kan ik het niet. Laat de marktcommissie maar eens een avondje met mij komen praten. Dan zal ik de heren nog eens iets vertellen, waarvan ze met de oren staan te klapperen. Ze zullen raar op kijken van alles wat ik weet. Er klopt iets niet en er ztfn inzenders die er net zo over denken als ik". Een inzender uit Noord-Holland zou volgens de heer Van de Klift letterlijk gezegd hebben: „Het is een rotzooi in Rhenen, ik kom nooit meer terug". „Ik ken em wel", zegt de heer Pie ters, „maar dat zegt hij elk jaar en elk jaar komt hij weer. De man kan niet tegen zijn verlies". Wanneer de heer Van de Klift wordt gevraagd of hij een bepaalde inzender op het oog heeft, dan blijkt het inzending num mer 37 te zijn. Bij het naslaan van het programma is dat de inzending van de Rhenense slager Vis, die hoger in de prijzen is gevallen dan de inzending van de Rhenense slager Veenendaal, de schoonvader van de heer Van de Klift. „Nee", zegt de heer Van de Klift, „ik heb géén kritiek vanwege de concurren tie. De jury is wel deskundig, maar er gebeuren dingen diie niet door de beu gel kunnen", en dan legt hij opnieuw het accent op het feit, dat tevoren met een jurylid koffie wordt gedronken en dat tevoren aan een jurylid de inzen ding wordt getoond, „Dat zijn dingen", zo besluit hij, „die niet mogen voorko men. Al zou het niets te betekenen heb ben, dan nog wekt het de schijn"! De heer Van de Klift verduidelijkt zijn wens om in de toekomst geen geld prijs meer beschikbaar te stellen. „Een inzender geeft niets om een geldprijs" is zijn mening. „Men heeft veel meer aan een bekroning zonder dat daar geld aan te pas komt. Laat men die geldprij zen maar rustig vervallen, dan kost te tentoonstelling bovendien minder". SCHERPENZEEL De Rens woude junioren traden in Scherpen zeel aan om door de return te spelen tegen de Valleivogelsploeg. Renswoude dat des tijds een gevoelige 6-1 nederlaag kreeg te incasseren heeft in Scherpenzeel een verdienstelijk gelijk spel uit het vuur gesleept. Voor de rust wist het zelfs de leidiing te nemen toen C. Overeem met een prachtig schot in de hoek de Vogels-goalie kansloos maakte (0-1). Valledvogels dat het meest in de aan val was. kwam geheel onverwacht nog voor rust op gelijke hoogte toen inval ler doelman R. v. Rheemen een ver schot liet gaan (1-1). Na rust was het steeds Vallei vogels' dat zich vastliep op de uitstekend spe lende Renswoude-achterhoede met backs Sj. Versteeg en G. v. Houten als uitblinkers. Verder dan een schot tegen de lat kwamen de Vogels niet en ook de enkede sporadische uitvallen van Rens woude leverden geen succes op. ARNHEM Het Arnhemse Sint Eli- zabethsgasthuis aan de Utrechtseweg is de eerste jaren nog niet klaar met haar al geruime tijd durende gedaante verwisseling. Het interieur van de ou de vleugel wordt op het ogenblik door een Arnhemse binnenhuisarchitect al gedeeltelijk veranderd i n een lichte, moderne afdeling. Patiënten en perso neel wordt op deze manier het verblijf aanzienlijk aangenamer gemaakt; vier verdiepingen aan de voorzijde worden om beurten onder handen ge nomen. De zieken verblijven zo lang in een barak achter het ziekenhuis. Naast het nieuwe gedeelte wordt druk gegraven om een bouwput te ver krijgen voor een zusterhuis, dat negen verdiepingen zal tellen. Het komt te lig gen aan de spoorbaan, tussen het Christelijk Lyceum en het al bestaan de deel. Ruim 160 leerlinverpleegsters zullen er hun onderdak vinden, dat via een eigen ingang kan worden bereikt. De kamers, achttien op elke verdie ping, zien uit op de Rijn. Douches en een keukentje staan op elke verdieping ter beschikking. Beneden komt er een grote eetzaal. Het nog resterende deel van de grond langs de Utrechtseweg, dat voor het te bouwen zusterhuis ligt, zal te zijner tijd worden gevuld met een nieuw beddenhuis waar 150 pa tiënten onderdak moeten vinden. Daar na zal het mogelijk zijn het overblij vende deel van de oude vleugel te mo derniseren. De achterliggende vleugel kan nu niet worden verbouwd omdat de patiënten in dat deel te groot in aantal zijn; ze kunnen niet in de barak worden gehuisvest. Een dergelijk project vergt giganti sche bedragen. Het zusterhuis dat bin nenkort verrijst kost ruim vier miljoen gulden. De modernisering van de vier verdiepingen die nu aan de gang is zal f 40.000 gulden kosten. EDE. Door de Evangelisch Lutherse Kerk te Ede is beroepen ds. A. Jense te Deventer. EDE Zal Nederland ook dit jaar de „Naaldprinses" van Europa leve ren? Gezien de resultaten van vorig jaar, toen tijdens de internationale fi nale te Baden-Baden, waaraan dames uit 8 landen deelnamen, de eerste èn de tweede plaats voor Nederland wa ren, mag dit jaar voor de Amateur- modeshow een grote belangstelling ver wacht worden. De regionale voorronde wordt gehou den op 7 mei te Ede, in „De Open Haard", W. de Zwijgerlaan 3. Aanvang 20.00 uur. De nationale eindstrijd is op 8 juni in „Krasnapolsky" te Amster dam. Op 13 juli vindt in Baden-Baden de Euro-finale plaats. UDDEL Zaterdag zijn 2 kinderen van de Fam. P. Vermeer aan de Aard- huisweg, bewusteloos geraakt in de douchecel door gebrek aan zuurstof. De kinderen waren zich gaan douchen bij hun buurman die even later na dat de kinderen in de douche gegaan waren, gekreun hoorde. Hij vond beide kinderen bewusteloos op de vloer lig gen, gelukkig precies op tijd. Volgens de iin allerijl ontboden arts had het geen 5 minuten langer moeten duren. Onder tussen spelen ze al weer buiten en hebben alleen nog maar een beetje hoofdpijn. EDE Op donderdag 11 april zal in het Jeugdgebouw „De Open Haard" aan de Willem de Zwijgerlaan een algemene ledenvergadering wor den gehouden van de chr. gymnastiek vereniging DOK met daaraan aanslui tend een gezellige bijeenkomst. De vergadering begint om half acht, terwijl het de bedoeling is tegen 9 uur te gaan bingoën. De avond is toeganke lijk voor de leden van 14 jaar en ou ders en de OUDERS van de leden. De AGENDA bevat de volgende pun ten: 1. Opening; 2. Notulen vorige verga dering; 3. Eventueel ingekomen stuk ken; 4. Jaarverslag secretaris; 5. Jaar verslag penningmeester en begroting 1968; 6. Verslag kascommissie; 7. Be- We komen er eerlijk vooruit; we hadden niet verwacht, dat onze pu- blikaties over de gefingeerde kunst matige berg op de Ginkelse heide Ede zo in beroering zou brengen. Er is de laatste dagen heel wat ge beld naar onze krant door allerlei mensen, die wel eens wilden weten wat nu wel en wat niet waar was. Want het „nieuws" over het grote project op de Ginkel mocht dan (op zettelijk) in onze krant op enigszins ongeloofwaardige wijze gepresen teerd zijn, er kwamen diverse reac ties binnen in de trant van „op een dergelijk initiatief hebben we in Ede nu al jaren gewacht". En daar was het ons nu om begon nen. Het was ons bekend en we hebben het ook al eens aan dc orde gesteld dat er de laatste tijd in diverse kringen over de wenselijk heid van een groot recreatie-project in Ede is gesproken. In die door ons als initiatiefneem ster van het berg-plan gedoodverfde Edese Commerciële Club bijvoor beeld. Er bestonden (en bestaan nu nog daar wel degelijk vage plannen en gedachten aan iets dat Ede toeris tisch gezien zou moeten wakker schudden. Het plan van de berg was er een van. De leden van de club hebben er lang en breed over ge sproken. De heren D. de Nooy en A. Wieringa, tenslotte troken de stoute schoenen aan en stelden onze redactie op de hoogte. Aldus werd het idee voor een 1 april-grap gebo ren; niet zozeer met de bedoeling veel mensen bij de neus te nemen maar eerder met de intentie Ede at tent te maken op iets groots, dat er nog niet is, maar waar wel degelijk behoefte en vraag naar ontstaan is. We zouden het zo kunnen formule ren: er zat een serieuze kant aan deze lacher. Misschien worden er wel mensen aan het denken gezet, zo hebben de geestelijke vaders van de berg ge redeneerd. Wij hebben inmiddels al kunnen vaststellen, dat hier in de praktijk' inderdaad iets van terecht gekomen ia. Niet dat er nu allerlei plannen voor gigantische recreatie-projecten worden klaargestoomd, welnee, maar het besef is wel ontwaakt, dat de tijd nu eenmaal vraagt, dat er op recreatief gebied nieuwe initiatieven zullen moeten komen. Vandaar: het idee van die berg, als „joke" gelanceerd en hoe onwe zenlijk ook dit dit moment gaf iets weer van dat ontluikende besef. Ten slotte past ons een woord van erken telijkheid aan het adres van hen, die door onze publikatie plotseling in het middelpunt van de belangstelling kwamen te staan en die een bijzon der sportieve houding hebben aange nomen. Dat geldt in de eerste plaats voor de heer H. Heij, die een paar onrustige dagen achter de rug heeft, maar die met zijn gevoel voor hu mor steeds op meesterlijke wijze ivist om te springen. En ten aanzien van de mensen, die in hun enthousiasme toch een zakje zand naar het terrein van de heer Heij aan de Veenderweg hebben ge bracht koesteren we de hoop, dat we hun niet te veel zand in de ogen heb ben gestrooid. Red. noeming leden kascommissie; 8. Be stuursverkiezing. Aftredend en herkies baar zijn mevr. Veerman en de heren de Bondt en Hazeleger. Afgetreden en niet herkiesbaar: mevr. Kemp en de heer Heij. Voorts acht het bestuur het gewenst in verband met de groei van de vereniging het aantal bestuursleden met één uit te breiden. Het bestuur stelt kandidaat: mevr. Veerman, de heren De Bondt en Haze leger, voorts de dames Evers en Have- kes en de heren Kranendonk en Rig- holt; De heer Buddingh heeft gemeend als voorzitter te moeten bedanken. Het bestuur stelt voor deze funtie kandi daat de heer Bannink. De leden kunnen voor alle vacatures eveneens kandidaten stellen. Vooraf door opgave aan de secretaris en tij dens de vergadering; 9. Jeugdbestuur; 10. Instelling commissies; 11. Medede lingen bestuur; 12. Rondvraag 13. Sluiting. Een verbeten duel in de wedstrijd tussen de teams van C.N.S. 2 en deRehotiothschool. VEENENDAAL Op de terreinen van sportpark „De Salamander" en het „Panhuis" wordt door dertien teams van Veenendaalse lagere scholen gestre den om de hoogste voetbaleer. De strijd in het School voetbaltoernooi 1968 is in al zijn hevigheid losgebarsten. Hoewel aanvankelijk twaalf scholen hadden ingeschreven voor dit elk jaar weer sfeervolle jeugdvoelbalevenement, meldde zich op de valreep de Groen van Prin- stererschool nog en wedstrijdleider Derksen moest speciaal de dinsdagavond gebruiken om deze school haar wedstrijden te laten spelen. Alle andere matches worden namelijk op vrijdagavond gespeeld. De volledige standen in beide groe- B e I tot 17.30 uur van 17.30— 19.30 uur Zaterdags 18.30—17.30 uur VEENENDAAL Het Veenendaalse DOH wist in de laatste twee uitgestel de wedstrijden van de biljartcompetitie Rijnstreek nog zoveel punten te boeken, dat het nog op een fraaie derde plaats beslag kon leggen. Tegen het Opheus- dense ONA boekte het een 80 zege en het onderaanstaande Nationaal 2 moest met een 62 nederlaag genoegen nemen. Door deze resultaten beëindigde DOH de competitie achter kampioen Groene Laken en het Wageningse Nationaal 1. Onderaan is de strijd nog niet ge heel beslist. Door de 80 nederlaag is ONA nog niet verder weggelopen van Nationaal 2. Deze ploeg moest ook een nederlaag incasseren, maar behaalde toch twee punten, zodat de laatste wed strijd tussen ABC 1 en Nationaal 2 een beslissing moet brengen. Nationaal moet met 80 winnen om nog gelijk te ko men met ONA en dit zal wel een te zware opgaaf worden. De stand in de hoofdklasse luidt: Gr. Laken (Maurik) 2212155 Nationaal (Wageningen) 2211759 DOH (Veenendaal) 22—107— 69 Ons Hoekje (Ingen) 2210067 Zeldenrust (Eist) 22— 97— 79 DOS (Ocheen) 22— 88— 88 Terminus (Wageningen 228492 Rijnstr. (Wageningen) 2274102 Ons Genoegen (Ingen) 2274102 ABC (Maurik) 21— 70— 98 ONA (Opheusden) 22— 62—114 Nationaal 2 (Wageningen) 2154114 In de lagere klassen zijn nog enkele matches te spelen alvorens de eindstan den kunnen worden bekendgemaakt. Opgave na klasse mm maat 38—41 18—22 Appelen 75/opw 70/75 65/76 60/65 Goudreinet k.l 27—34 x Goudreinet k.2 22—32 19—27 16—22 x Golden Delicious k.l 44—54 35—51 33—45 x Golden Delicious k.2 36—48 34—42 32—37 22—32 Jasappel x Jonathan k.l 26—37 28—38 23—30 20—23 x Jonathan k.2 27—36 21—29 13—17 Jonadel k.l 50—54 49—52 46—39 Jonadel k.2 21—23 Laxton Surperbe k.l 48—51 x Laxton Surperbe k.2 49—53 41—61 35—49 26—30 x Lombarts Caliville k.2 31—46 30—45 28—31 Pomme Rosa k.l 32—34 23—25 17—19 55/60 16—36 Rijnzoet 37—47 18—24 Kroet per 100 kg zuur f 6.00, rood f 6,00, zoet f 6,00. Fabrieksfruit per 100 kg, blank f 7,60, rood f 6,00. Stek en stip per 100 kg f 6,10. Peren: Brederode Conference k.2 97- St. Remy Groenten: Prei 6383, 2663; Rode kool 1315, 57; Radijs per bosje 2023; Uien 1416; Witlof 7580, 4754; Spinazie 5054, Kassla per 100 krop f 22,0025,-; Aardappel middel 810; Kievitseieren per stuk 7075. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 124—128 -100 108—110 De Groen van Prinstererschool is in gedeeld in poule A, waarin verder uit komen Patrimonium, Juliana van Stol berg-, Prinses Beatrix-, Koningin Juli ana- en Salavatorschool, alsmede de CNS 1. In groep B zijn ondergebracht CNS 2 en 3, Rehoboth-, dr. Hekster-, R. van Gaasbeek- en Prinses Wilhelminaschool. Op de sportparken is het vooral op vrijdagavond een ware heksenketel. De teams worden op oorverdovende wijze aangemoedigd door hun school kameraden, die zich hebben gewapend met allerhande soorten toeters, bellen en velerlei andere lawaaiproducerende apparaten. Ook fantasierijk uitgevoer de spandoeken ontbreken niet. Een groot publiek is er vrijwel elke speeldag. Behalve de grote drommen schoolkinderen geven ook vele ouders acte de présence. De Juliana van Stolbergschool, titel verdediger, heeft in poule A de leiding. De ploeg heeft zes punten behaald uit haar vier duels en wordt gevolgd door de Salvator, die vijf punten heeft ver zameld doch een wedstrijd minder heeft gespeeld. De enige formatie die in deze groep nog geen winstpunt heeft bemachtigd is de Prinses Beatrix. In poule B is de Prinses Wilhelmina school ranglijstaanvoerder. Dit zeer fraai voetbal spelende team té nog on geslagen en doet dit jaar een serieuze gooi naar de titel. De concurrenten van de kampioenskandidaat, de dr. Hek ster en R. van Gaasbeek, hebben bei de vier punten behaald uit drie wed strijden. VEENENDAAL De junioren van DOVO traden als gastheer op van het Utrechtse UW, dat op een gedeelde eerste plaats staat. Men had in Utrecht verloren, en ging met wraakgevoelens het veld in. UW voetbalde in hoog tempo, dat de DOVO-'ers in het begin wel konden volhouden, maar geleidelijk aan ver zwakte het tempo. Na een snelle uitval van UW kwam de bal bij de rechts buiten, die na een 1-2 combinatie hard inschoot (0-1). Na deze goal raakte T. v. Ginkel geblesseerd, en werd goed vervangejp, door H. Diiepeveen. Tot 5 minuten voor rust hield de achterhoe de met aan het hoofd aanvoerder Van Ingen stand. Na slecht wegwerken van Van de Bovenkpmp werd de bal gere tourneerd en hij viel in het strafschop gebied op het ieer: penalty! De straf schop werd goed benut. (0-2). Na de rust ging het mede door een wijziging van de opstelling aan merkelijk beter bij DOVO. Toch kon niet verhinderd worden, dat de links binnen, na J. Boy en H. van Ginkel te hebben omspeeld, langs de goed kee pende Nieuwboer schoot (0-3). Hierna werd de strijd harder. Nadat rechts binnen T. v. Hattem goed voorzette, knalde F. van Fruil hard in (1-3). Di rect na de aftrap bediende Van Hattem A. v.d. Weerd met een prachtige cross-pass en hij kogelde feilloos in (2-3). Er waren nog 10 minuten te spe len toen de bal uit een vrije trap van een UVV-half keurig werd ingekopt. (2-4). Direct hierna floot de scheids rechter (7 minuten te vroeg) af. AMERONGEN De strijd om het kampioenschap van de Amerongse Damclub duurt onverminderd voort. A. v.d. Grift speelde remise tegen M. v.d. Grift, terwijl Maris een kost baar punt verspeelde aan G. v. Zome ren. Meijer zegevierde over Wildeman. De overige uitslagen waren: Faber- E. v.d. Grift 2-0, Van Loon - Van de Berg 1-1, Van Essen - E. van Zome ren 1-1, Van de Kolk - Rebergen 2-0, en Van Ewijk - Visser 2-0. pen zijn als volgt: Poule A: Juliana v. Stolberg 4 2 0 2 6 5—1 Salvator 3 2 1 0 5- 5—3 Groen v. Prinsterer 2 1 0 1 3 5—1 Kon. Juliana 3 1 1 1 3 2—2 C.N.S. 1 3 1 1 1 3 3—7 Patrimonium 4 1 2 1 3 2—7 Pr. Beatrix 3 0 3 0 0 3—8 Poule B: Pr. Wilhelmina 3 3 0 0 6 7—2 Dr. Hekster 3 1 0 2 4 3—1 R. van Gaasbeek 3 1 0 2 4 2—1 C.N.S. 2 3 0 1 2 2 3—4 C.N.S. 3 3 0 2 1 1 0—3 Rehoboth 3 0 2 1 1 3—7 Het Veenendaalse schoolvoetbal- toernooi 1968 is momenteel in volle gang. Op de Salamander-terreinen en het sportpark „Panhuis" ont moet de schooljeugd van 13 lagere scholen elkaar op sportieve wijze. Dat betekent een vurige voetbal- strijd tussen 142 jongens en.... cén meisje: de twaalfjarige Sarie van de Weerd uit de zesde klas van de Chr. Nat. School H. „Ik speel nu voor de tweede keer mee in het schoolvoètbaltoernooi en heb vorige week voor het eerst een doelpunt gemaakt", aldus de blonde rechtbinnen van CNS II. „Vorig jaar kwam meester Mooibroek eerst bij mijn ouders vragen of ik wel mee mocht doen en dat ging natuurlijk door. ,'t Is eigenlijk wel een beetje gek hè, maar ik vind het bijzonder leuk om te doen. Of de jongens me plagen? Nee, hoor, ze zeggen dat ik het goed kan. M'n vriendinnen zou den ook wel wilden'. Soms ben ik wel een beetje bang als het vyat wild gaat, of liever ge zegd voorzichtig. Ander sporten? Ik ben op de SKF-korfbalelub, waar ik ifi het D-twaalftal speel van de ad- spiranten. Maar ik hou ook veel van voetbal. Als ik niet hoef te korfbal len ga ik altijd kijken bij DOVO en GVVV. Ik ben voor DOVO. Nee, de jongens sparen me niet omdat ik een meisje ben. Ik speel tussen Gert van Kooten en Nico Schoeman en we hebben al vanaf januari getraind. Maar de Prinses Wilhelminaschool zal het in onze poule wel gaan winnen". Sarie. weet aljes van voetbal af. Nauwkeurig noemt ze de kwaliteiten van haar medespelers op: „Alwin pingelt te veel en Hans is lekker snel. Piet en Benny zijn veel te ze nuwachtig. Daar heb ik nou hele maal geen Jast van". De wedstrijd tussen CNS II en de Rehobothschool is geëindigd in een 22 gelijk spel en Sarie gaat naar de kleedkamer. „Kijk, dat is nou wel leuk hè", zegt ze nog gauw even met gepaste damestrots. „Nu moe ten de jongens uit de kleedkamer en dan mag ik erin, terwijl de mees ter voor de deur gaat staan...."

De Vallei | 1968 | | pagina 4