Engeland rekent voor vanavond op zege in Europa Cup-duel tegen Spanje Jimmy Greaves werd niet Xs.,iV"., goed genoeg bevonden Van Springel won eerste etappe in Ronde van België Sterk internationaal veld Tweede Paasdag aan start Davis Cup-aanvoerder v. Dalsum gelooft niet in een wonder Koersen in Hilversum UEFA-elftal eerst tegen Rusland Paul Nash liep 100 m in 10 seconden Gelderland sterk vertegenwoordigd Felle aanval van Italiaan Onesti op Brundage Twee Europese zwemrecords werden scherper gesteld KNVB staat achter arbiter Martens Renners gingen per vrachtauto MOTOCROSS BERGHAREN Trainingskamp Veel doelpunten Favoriet „Zonder Santana Kom nou Oefenwedstrijd Weer pech Verzwak' Nederlander Twee Utrechters veron Werknemers gewond door glasscherven WOENSDAG 3 AF-k.L LONDEN Jimmy Greaves, met 44 doelpunten in 57 interlandwedstrijden top scorer van het Engelse voetbalelftal, zal op Wembley niet meespelen tegen de Spanjaarden. De zelfbewuste coach van de wercldkampioensploeg, Sir Alf Ram sey, bevond de befaamde Greaves voor de tweede achtereenvolgende maal niet goed genoeg voor de nationale formatie, die vanavond voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams duelleert met de Span jaarden. In een hevige sneeuwstorm bereidde de Spaanse ploeg zich voor op de strijd van vanavond tegen Engeland. De foto toont Clara Munt tijdens een oefening met de bal. BERTRIX De eerste wieleretappe van de Ronde van België voor beroeps- renners is in een overwinning geëindigd voor de Belg Herman van Springel. H(j legde de 212 km van Brussel naar Ber- trix af in 6 uur, 6 min. en 5 sec. Zijn landgenoot Wilfried David werd in de zelfde tijd tweede en de Fransman Jean Stablinski derde. De beste Nederlander HILVERSUM De trainer-pikeurs hadden er gisteravond in Hilversum bijzonder weinig zin in, daar hun se cretaris, pikeur W. B. van Overeem, ge schorst is omdat zijn winnende paard Aleph na een koers op dinsdag 12 maart, óók in Hilversum, dopingstof- fen zou hebben bevat. De collega-pi- keurs zijn er evenwel van overtuigd dat Van Overeem onschuldig is. De geldende bepalingen betekenen evenwel dat hij de enige verantwoorde lijke man voor zijn paarden is en dus ook de enige, die voor straf in aanmer- kingkomt Het bestuur van de stichting Neder landse Draf- en Rensport zegde op korte termijn een bespreking met ver tegenwoordigers van de pikeurs toe. Eerst na deze toezegging begonnen de rijders aan hun koersen. De voornaamste race was die van Nederlandse toppaarden met onder aa- dere de als vanouds zeer snel starten de Zevenklapper (F. J. Eerenberg), die ondanks zijn voorsprong het juist niet klaarde. Christiaan de Wet (L. Schoonhoven jr.), aanmerkelijk later goed op gang gekomen, ging Zevenklapper toch ogen schijnlijk zeer gemakkelijk voorbij. Het „vuurwerkpaard" bleef met moeite nog tweede ten opzichte van de fel aanvallende Amad Killy (M. Bouw huis). De uitslagen waren: Dollarprijs: 1. Guy Hanover II (M. Bouwhuis) 1.30.4 ,2. Gehade Hollandia, 3. Gamin B. W. 2.00 pl. 1.20 1.20 1.50 cov. 3.00 kop 4.00 trio 23.20. Marktprijs (eerste afdeling): 1. Fina (P. M. Smit) 1.28.5, 2. Filter, 3. Ella Marieza W. 10.00 pl. 2.80 2.80 3.50 cov. 10.70 kop. 29.60. Kroonprjjs: 1. Freeloader (B. de Vries) 1.29.3, 2. Endurance, 3. Elgin. W. 3.90 pl. 1.80 2.40 4.10 cov. 6.60 kop. 14.60 trio 278.60. Marktprijs (tweede afdeling): Eemsboy M. (R. Q. J. v.d. Lubbe) 1.28.4, 2. Funny Guy, 3. Eldorado. W. 5.60 pl. 3.10 2.10 cov. 2.90 kop. 17.80. Libreprijs: 1. Christiaan de Wet (L. Schoonhoven jr.) 1.23.9, 2. Zevenklap per, 3. Amad Killy. W. 4.10 pl. 1.70, 1.90 en 3.00 kop. 8.10 cov. 5.20 Frankprijs (eerste afdeling): 1. Da cota (J. Wagenaar jr.) 1.25, 2. Eduard H. 3. Cunera. W. 8.80, pl. 5.30 en 1.90, kop. 17.10 cov. 3.80, trio 161.30. Frankprijs (tweede afdeling): 1. Ex tase (Th. Kooyman) 1.26, 2. Dochter van our Bonni. 3. B. Roi Kinley. W. 7.80, pl. 2.20 en 1.30 kop. 7.80 cov. 3.00. Shillingprijs: 1. Entusiasmo (F. J. Eerenberg) km tijd 1.28.3; 2. Chopin; 3. Electra W. Winn. 4.00 plaats 1.80, 4,20 en 2.00, kopp. 25.40, cov. call 10.00 trio 130,30. Pesetaprijs: 1. Anton B (D. S. Bol wijn) km tijd 1.26,2; 2. Carma; 3. Darling A3V. winn. 9,80, plaats 2,20 2,00 en 1.60, kopp. 9.50 cov. call 5.00. Totale omzet 197.827 gulden. was Harry Steevens, die als vijfde over de eindstreep ging. Van Springel en David waren kort voor de finish in Bertrix weggespron gen uit een twaalf man sterke kopgroep. Van Springel bleek over de sterkste eindspurt te beschikken. De renners hadden het gisteren niet gemakkelijk. De gehele dag hadden zij met een onstuimige tegenwind te kam pen, die hun een achterstand van een uur op het schema bezorgde. Op 88 km van Bertrix vormde zich een kopgroep van twaalf renners met de Nederlanders Steevens, Rini Wagtmans en Gerard Vianen. In de eindsprint kwamen zij echter vele lengten te kort. Voor de Belg Eddy Merckx had de rit nog een onaangenaam bijsmaakje. Na twintig km kreeg hij een steentje in het oog en ondervond daar voortdurend hinder van. Onmiddellijk na aankomst (hij won nog wel de sprint van het pelo ton) liet hij zich behandelen door een oogarts. De uitslag van de eerste etappe was: 1. Van Springel (Belg.) 6.06.05; 2. David (Belg.) zt; 3. Stablinski (Fr.) op 14 sec.; 4. Van Vlierberghe (Belg.) zt; 5. Steevens (Ned.) zt; 6. Van de Kerckhove (Belg.) zt; 7. Wagtmans (Ned.) zt; 8. Houbrechts (Belg.) zt; 9. Ex aequo: Vanneste, Plan- ckaert, Bocklandt (allen België) en Vianen (Ned.) zt; 13. Van der Horst (Ned.) op 3.00; 15. Haast (Ned.) op 3.19; 19. Harings (Ned.) op 3.47. De plaatsingen van de overige Neder landers waren: 29. W. Schepers 6.09.24; 30. Zoontjes zt; 42. De Roo zt; 43. Den Hartog zt; 45. Post zt; 49. Jansen zt; 56. Beugels zt; 63. Kostens 6.09.56; 64. Peeters zt; 68. Karstens zt; 70. Duyndam zt; 77. Nijdam 6.11.05 en 82. J. Schepers 6.23.15. PARIJS Nederland zal zijn wed strijden voor groep B van het UEFA- jeugdtoernooi, dat van 7 tot en met 15 april in Zuid-Frankrijk wordt gehou den, in Nimes en Ales Spelen. De Nederlandse jeugd komt 7 april in Ales uit tegen Rusland, 9 april in Nimes tegen Engeland en 11 april in Nimes tegen Bulgarije. De halve fina les van het toernooi worden op 13 april gespeeld. Die tussen de winnaars van de groepen B en D in Nice en die tussen de nummers een van de groe pen A en C in Cannes. De finale en de strijd om dc derde plaats zullen op paasmaandag 15 april in Cannes plaats hebben. KRUGERSDORP De 21-jarige Zuidafrikaan Paul Nash heeft dinsdag in Krugersdorp (Transvaal) het we reldrecord op de 100 meter geëve naard door een tijd van 10.0 seconden af te laten drukken. Nash kwam dit weekeinde reeds tot deze tijd, maar het wind voordeel stond toen erkenning in de weg. Ditmaal was het windstil, zo dat de student uit Johannesburg zich als achtste recordhouder op de wereld- lijst plaatste. Eerder kwamen de vol gende atleten tot 10 seconden precies: Armin Hary (W.-Dld.), Harry Jerome (Canada), Horacio Esteves (Venezue la), Robert Hayes (V.S.), Jim Hines (V.S.), Willie Turner (V.S.) en Enri que Figuerola (Cuba). Overigens is de Engelse formatie nog op drie plaatsen gewijzigd in ver gelijking met het elftal, dat op 24 fe bruari voor dit toernooi in Glasgow met 1-1 gelijkspeelde tegen de Schotten. Na een afwezigheid van drie inter lands maakt Jacló Charlton zijn come back. Cyril Knowles is opgesteld als rechtsachter en Roger Hunt vervangt zijn teamgenoot van het wereldkampi oenschap, Gloff Hurst. De Spaanse coach Domingo Balma- nya, die na de bekendmaking van zijn opstelling in eigen land nogal wat kri tiek ontlokte, heeft tijdens de voorbe reidingen op dit belangrijke treffen zijn spelers een week lang samengebracht in het trainingskamp van Real Madrid, El Escorial, in de buurt van de Spaan se hoofdstad. Hij heeft aangekondigd, dat de Spanjaarden het accent op de verdediging zullen leggen om vervol gens tijdens de returnwedstrijd op 8 mei in Madrid te kunnen toeslaan. Po li laat hij vanavond debuteren, ondanks diens matige vorm. Doelman Sadurni neemt de plaats in van Iribar, die ge- blesseerdis. Na de laatste training in de sneeuw storm stelde Ramsey opgewekt vast: „Wij gaan zonder twijfel deze wedstrijd winnen. Zonder dat het voor de spelers een obsessie is geworden zijn zij er al lemaal van doordrongen, dat het van het grootste belang is in deze thuiswed- een flink aantal doelpunten te maken". Hij heeft wat dat betreft een licht punt gezien op Wembley. De dikke sneeuwlaag, die gisteren nog 't veld bedekte, is in het nadeel van de Span jaarden, die gewend zijn onder zonni ger omstandigheden te voetballen. Balmanya: „Ik zie niet in waarom wij kansloos zijn. Mijn elftal is sterker dan het team, dat in 1966 meedeed aan het wereldkampioenschap en ook beter dan de ploeg, die vorig jaar mei op Wembley verloor. Wij zijn eerder bang voor de Engelse geest dan voor de ca paciteiten van onze tegenstanders. Ook hebben we trouwens groot ontzag voor Bobby Charlton, een geboren voetbal ler". Overigens vindt Balmaya ,dat Enge land nog steeds de beste voetbalnatie ter wereld is. „Van wat ik heb gezien en gehoord is Engeland onder de acht kwartfinalisten voor de Europese beker de favoriet. Toch vind ik de Engelsen minder effectief spelen dan tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap". De coach der Spanjaarden liet overi gens weten, dat hij tijdens de voorbe reidingsperiode met zijn spelers films heeft bestudeerd van Engelands wed strijden in de halve eindstrijd en de fi nale van het wereldkampioenschap te gen resp. Portugal en West-Duitsland. Voorts is hij in februari naar Glasgow geweest om het duel Schotland - Enge land te zien. OPSTELLING: Engeland: Banks; Korowles, Wilson, Mullery en Jack Charlton; Moore en Ball; Hunt, Sommerbee .Bobby Charl ton en Peters. Spanje: Sadurni; Saez, Gallego, Ca- nos enPirri ;Zocco en Poli; Amaro, Ansola, Grosso en Claramunt. Scheidsrechter is de Zwitser Droz. ROTTERDAM Op de scheepswerf P. Smit jr. in Rotterdam is gistermid dag een acetyleeninstallatie geëxplo deerd. Een aangrenzende loods werd ernstig beschadigd. Alle glas uit de loods waar een koperslagerij was gevestigd verdween door de schok golf. Slechts enkele werknemers liepen lichte verwondingen op door rondvlie gend glas. Gerrit Wolsink uit Hengelo (Gld.), die I zondag op het circuit het Zand in zijn woonplaats met een tweede plaats I achter Frans Sigmans zo uitstekend voor de dag kwam, zal in Bergharen zijn goede vorm willen prolongeren. Achter de hoge bergen....in het land van Maas en Waal ligt Bergharen. In de motorwereld heeft dit landelijke plaatsje grote bekenheid gekregen door de jaarlijkse grote internationale mo- tocrosses. Al vele jaren organiseert de MAC „Maas en Waal" deze cross die telkens zo tussen de 15- en 20 dui zend bezoekers trekt. Op 15 april, Tweede Paasdag, komt er weer een eiite-veld aan de start. De groten onder de 500 cc-ers uit Zweden, Engeland, België, Zwitserland en Duits land zullen komen te staan tegenover een groot veld van Nederlandse cros sers, met de Nationale kampioen Jo DEN HAAG Toevallig kent Hans van Dalsum (38) Spanjes Davis Cup- aanvoerder Jaime Bartroli wel zo'n beetje. Allebei vertegenwoordigen ze in hun land de firma Dunlop en in in ternationale tenniskringen lopen ze el kaar derhalve regelmatig tegen het lijf. Van Dalsum, Nederlands tennis kampioen in '54, '55, '57 en '60 en aangewezen als aanvoerder van het nationale Davis Cup-team, gelooft daarom niet dat Spanje het duel met Nederland in de eerste ronde van het toernooi om de Davis Cup 3, 4 en 5 mei in Spanje zonder de Spaanse vedette Manuel Santana zal aandur ven. „Dat kan er bij mij gewoon niet in" zegt hij. „Ik ken Bartroli wel. Vroe ger heb ik zelfs nog weieens een potje tegen hem gespeeld. Hij is een heel voorzichtige man en ik kan me niet voorstellen dat Santana van hem niet hoeft mee te doen. Spanje heeft dit keer nota bene kans de Davis Cup te winnen. Zo op het eerste gezicht heb ben ze het sterkste team. Dan gaan ze toch niet zo'n risico nemen? Ik snap ook niet, dat Bartroli dat heeft kun nen zeggen. Hij is helemaal geen groot spreker. Misschien, dat Santana zelf niet wil en dat ze dat op deze manier een beetje proberen te camoufleren. Ik weet niet hoe het zit, maar ik blijf het sterk betwijfelen". val van zijn broer beschikbaar zal kun nen en willen stellen. Van Dalsum: „We wachten voorlo pig maar even af, maar zonder Jan Hajer wordt de ploeg wel ernstig ver zwakt. Je weet nooit waartoe hij in zo'n wedstrijd in staat is. Vooral als hij zich kwaad maakt. Hij is niet te doorgronden. Evert Schneider is bij voorbeeld veel regelmatiger. Die zal van iemand, die zwakker is dan hij, altijd wel winnen, maar van een ster kere speler zal hij ook bijna altijd wel verliezen. Bij Jan Hajer kun je zoiets nooit van te voren zeggen. Als hij in de stemming is kan hij altijd voor een verrassing zorgen". De bedoeling is dat Van Dalsum met een ploeg van vier man 22 april naar Zwitserland vertrekt, waar Nederland in Genève een oefenwedstrijd gaat spelen tegen het nationale team. Daar na vertrekken de spelers naar Valen cia of Barcelona voor de strijd tegen Spanje. Van Dalsum over de functie van Davis Cup-aanvoerder: „Je moet die baan niet overschatten vind ik. Ik ben ajleen maar een begeleider. Geen trainer of zoiets. Hoofdzaak is, dat je een prettige stemming in zo'n ploeg kweekt. En tij dens de wedstrijden kun je soms wei eens een paar tactische aanwijzingen geven.of de jongens een beetje opjut ten. Ik ken ze natuurlijk heel goed en ik weet wel zo ongeveer hoe ik ze moet aanpakken. Tegen de één moet je. helemaal niets zeggen en de ander moet je dol maken. Het is geloof ik wel nuttig wanneer er een vent mee gaat die het spel kent, maar het moet toch hoofdzakelijk van de spelers zelf komen". Intussen hoopt Van Dalsum dat dit wondertje inderdaad zal gebeuren. „Want", oordeelt hij nuchter, „wan neer Santana meedoet kunnen we het natuurlijk wel vergeten. Tenslotte heeft Spanje verleden jaar de challenge round gehaald. We heben met die loting de laatste jaren toch wel een ver schrikkelijke pech. Nu kunnen we ein delijk niet meer tegen Zuid-Afrika lo ten en nu krijgen we verdorie Spanje. Het is gewoon het noodlot. En het is ook zo ongunstig voor de publieke opi nie. De mensen zeggen al gauw: O die tennissers zijn alweer in de eerste ronde uitgeschakeld. Maar ze vergeten, dat het tegen Spanje is". Drie jaar achter elkaar stuitte Ne derland in een pril stadium van het Davis Cup-toernooi op het zeer hoog aangeschreven Zuid-Afrika en nor maal gesproken is het Nederlandse team ook tegen Spanje kansloos. De eventuele afwezigheid van Santana zou voor de Nederlandse tennissers een bescheiden perspectief openen. Van Dalsum: „Dan zijn we zeker niet kans loos. Tom Okker kan dan voor twee punten zorgen en wie weet wat er dar; allemaal niet kan gebeuren". Maar ook over de samenstelling vai de Nederlandse ploeg bestaat nog gro te onzekerheid. Men moet nog afwach ten of Jan Hajer, in Nederland duide lijk de tweede man, zich na het onge- Lammers aan het hoofd. Het kan dus niet anders of het wordt een interes sante strijd. Van de vijf Zweden, die aan de start verschijnen, is Ake Jonsson de grote favoriet in deze cross. Zoals hij zelf zegt voelt hij zich het beste thuis op het zand en dat vindt hij in Bergha ren in overvloed. Zijn landgenoot Jan Johansson doet maar heel Weinig voor hem onder. Hasse Hallén is de opko mende Zweedse ster. De 36-jarige Jef Smith, die we wel niet zo lang meer in de baan zullen zien, zal zijn uiterste krachten inspan nen om de nederlaag van St. Anthonis goed te maken. Zijn jongere landge noot John Banks, kampioen in de TV- crosses, is een man, die zich zeer ze ker in de voorste gelederen zal laten zien. Voor de Belgen komt de winnaar van vorig jaar, Frans Slechten, aan de start. Hij aast naturlijk op een titel prolongatie. Maar Jos Vermeeren en Alec Baeten, evenals Léon Martens, kunnen voor verrassingen zorgen. Van de Zwitser Bernard weten we weinig maar hij zal de lange reis niet maken als hij zich van te voren tussen deze cracks kansloos acht. Ook de De nen Mortensen en Anderssen genieten internationaal weinig bekendheid. Jtir- gen Baumgarter en Wilfried Kremers, de Duitsers, hebben hun sporen op in ternationaal terrein reeds verdiend en met deze twee zal terdege rekening gehouden moeten worden. Hiertegenover staat een groot veld van Nederlanders. Jo Lammers mag dan op papier de sterkste zijn, hij zal terdege rekening moeten houden met de Gelderse cracks, Gerrit Wolsink uit Hengelo (Gld.) en Jan Keizer uit "-Hee- renberg, die beiden zondag in Hengelo bewezen hebben in uitstekende vorm te zijn. Maar daar ligt niet alleen de kracht van de Nederlandse ploeg. Er start ook nog een Ton van Heugten, die nooit tevoren zo'n serieuze voorberei ding heeft gehad op het seizoen. Verder Harry Driessen uit Stein, Henk Knui- man, Albert de Wit, Jan Dirkx allemaal jongens, die wat van crossen afweten op een zand-circuit. De wedstrijden be ginnen om twee uur. De internationalen rijden drie manches en er wordt gere den met puntentelling. Het programma wordt gecompleteerd met een wedstrijd voor de 500 cc-junioren. De 48 renners zullen starten in twee series en een fi nale. Kanshebbers zijn hier Frank den Edel uit Gouda op een Jolerygo, Jan Toerink, Amsterdam op BSA en W. Dussel, Assen op Husqvarna. Er komt in deze klasse een groot aantal Gelder se rijders aan de start t.w. M. Borg, Doesburg, T. Streppel, Eerbeek, M. van Huffelen, Terwolde, J. ten Have Harfssen, H. Tragter, Eefde, H. Beerd- sen, Ede, H. Wentink, Doetinchem, G. Lussink, Zelhem en E. Broekhuis en D. Willems uit Holten. Een sterk veld, waarin Lussink en Willems zeker tot de kanshebbers behoren. BENSCHOP Twee mannen uit Utrecht zijn gisteren om het leven ge komen toen de auto waarin zij zaten, in Benschop slipte, een boom raakte en in een sloot terechtkwam. Het wa ren de 59-jarige A. F. de Groot en de vijftigjarige Italiaan R. Pastore. HEERLEN Bij een verkeersonge- 'uk in Heerlen is gisterochtend de 75- jarige A. van der Aert uit Heerlen zc •rnstig gewond dat hij kort daarna in een ziekenhuis is overleden. Hij was met zijn fiets aangereden door een auto. ROME „De kwestie Zuid-Afrika mag niet ter sprake worden gebracht tijdens de bestuursvergadering van het IOC in Grenoble. Er is een grote fout gemaakt. Uit juridisch gezichtspunt Is het absurd, dat het Internationaal Olympisch Comité heeft besloten het Nationaal Olympisch Comité van Zuid- Afrika toe te staan een ploeg af 'te vaardigen naar de Olympische Spelen van Mexico". Dat staat te lezen in een open brief ,die Giulio Onesti, de voorzitter van het Italiaanse Olympi sche Comité en vice-president van het IOC heeft gericht aan Avery Brun dage, de president van het IOC. „De statuten en reglementen van 't IOC moeten geïncorporeerd zijn in die van de nationale Olympische co mités en moeten worden geëerbiedigd door henzelf in hun eigen landen en gebieden", aldus Onesti. Wat Zuid-Afri ka betreft zou men zich niet eens hou den aan artikel nummer één van het handvest, dat alle discriminatie ver oordeelt. „Alvorens toelatingseisen te stellen had men eerst de reglementen van het Zuidafrikaanse Olympische Comité aan een onderzoek moeten on derwerpen. Men had kunnen constate ren, dat ondanks de schorsing van Ba den-Baden, ondanks de uitsluiting voor de Spelen van Tokio en Innsbruck, het Zuidafrikaanse Olympische Comité niet in staat is geweest artikel 1 van het handvest in de eigen reglementen on der te brengen. Uit juridisch standpunt zou het Zuidafrikaans Olympisch Co mité als niet bestaand moeten worden beschouwd", vervolgt de brief van Onesti. „Door het grondprincipe van het IOC op te geven, is de politiek in deze zaak gemengd geraakt. Het is thans overbodig de reacties van de Afrikaan se landen te betreuren. Dè fout is ge maakt door het IOC, dat een juridisch onverantwoorde maatregel heeft geno men. Het is dan ook in hoge mate on rechtvaardig, dat de desastreuze gevol gen zullen neerkomen op het Mexicaan se organisatie-comité. Dat heeft zich enorme offers getroost, heeft buitenge wone sportcomplexen uit de grond ge stampt en verdient het de Spelen te krijgen, die men het beloofde. Dat is te zeggen: Spelen met een wereldwijde deelneming". Volgens Onesti is er maar één moge lijkheid als men met alle geweld Zuid- Afrika tot de Spelen wil toelaten: „Men zal niet anders kunnen doen dan artikel 1 van het Olympisch char ter veranderen, waardoor rassendiscri minatie in de Olympische beweging d» kop kan opsteken. Ik veroorloof mij u er echter aan te herinneren, dat men voor een dergelijke wijziging een twee derde meerderheid nodig heeft", aldui Onesti in zijn brief aan Brundage. MOSKOU Bij de zwemwedstrijd Rusland—Oost-Duitsland, die dinsdag in Tallin is begonnen, zijn twee Euro pese records verbeterd. Op de 200 me ter vrije slag heren zegevierde de Rus Leonid Ilichev in 1 min. 56.9 sec. Hij verbeterde daarmee zijn eigen Euro pese record, dat dateerde van 1 augus tus van het vorig jaar, met 0,7 sec. Het wereldrecord op deze afstand is in handen van de Amerikaan Don Schollander met 1.55.7. Veel sensationeler was de tweede re cordverbetering. De Oostduitse Sabine Steinbach won de 400 meter wisselslag persoonlijk in 5 min. 14.9 sec. Zij bleef daarmee 7.7 sec. onder haar eigen re cord van 9 april van het vorig jaar in Leipzig. Twee jaar geleden werd de Nederlandse Betty Heukels Europees kampioene op deze afstand in 5.25.0. Het wereldrecord staat met 5.08.2 op naam van de Amerikaanse Claudia Kolb. DEN HAAG Het bondsbestuur van de KNVB heeft zich in de controverse, vorig jaar ontstaan tussen de leden van de scheidsrechterscommissie J. H. Mar tens en J. Bronkhorst, achter de heer Martens geplaatst. Het bestuur heeft de betrokkenen laten weten, dat het rap port van de commissie ad hoe, bestaan de uit mr. C. Stol, voorzitter, mr. P. A. Blaisse en mr. J. J. de Jongh leden, als conclusie heeft, dat de aantijgingen ten opzichte van de heer Martens onjuist zijn. De heer Bronkhorst trad vorig jaar uit de scheidsrechterscommissie na in het openbaar felle kritiek te hebben ge leverd op zijn medelid, wiens integri teit hij betwistte. AGADIR Het ongeluk zit in een klein hoekje. Dat ondervonden dins dag in de derde etappe van de Ronde van Marokko de regionale renners Abdelkader Said, Belhadj Lahou- cine en Abdallah Kaiss. Ten einde zich te sparen voor de eindsprint had het vindingrijke drietal kort na de start de fietsen maar op een vracht wagen geladen. Twee kilometer voor de finish zouden zij zich pas weer in de strijd mengen, als het peloton zich op bochtige wegen zou bege ven, die slecht overzien konden wor den. In hun nonchalance, overtuigd dat niemand hen ook maar zou kunnen betrappen, maakten ze één grote fout: ze laadden hun fietsen uit de vracht auto op het moment, dat een auto met officials passeerde. Voor de op hun rust gestelde coureurs" was de ronde even later ten einde. Een vierde renner werd tijdens de etappe gediskwalificeerd, omdat hij zich door een volgauto had laten trekken. De officials vragen zich in gemoede af, of er nog wel iemand de eindstreep van de nationale ronde zal halen. Na drie dagen moesten namelijk al vijftien deelnemers uit i de strijd worden genomen omdat ze j de reglementen overtraden.

De Vallei | 1968 | | pagina 11