Ouwehands Dierenpark kampt met ruimtegebrek Andere eisen Verhoging spaaraktiviteit in Kesieren en Opheusden MIST Diepeveen neemt het begrip mode erg ruim KWEKERIJ VOOR GEHANDICAPTEN OVER ENKELE WEKEN GEREED „Euphonia" houdt tweede uitvoering Voor iedere gehandicapte juiste arbeid Spannende strijd om damtitels distr. West Amateur Vlastuin tweede in laatste Gooi-Eemlandrit „Geen kritiek op Amerika^' „Als uitbreidingsplan mislukt is park over tien jaar kapot99 Amateurs u uw AGENDA VOORJAARS- EN ZOMERCOLLECTIE Aspirant-agenten benoemd Oriëntatierit MAC ..Ede" Ook boeden, tassen en schoenen gericht op grote publiek Biggen verdwenen Wielrennen Eindklassement Jaarverslag Raiffeisenbank 10550 11079 De tijden veranderen Betaal per kwartaal MAJOOR SPRAK OVER VIËTISAM: Wü^iioüAc -j J ANE I.F.K., het Zweedse team dat gisteravond een oefenwedstrijd speelde tegen G.V.V.V., neemt het voetballen bijzonder serieus. Nu er op de meeste sportvelden in het hoge noorden nog sneeuw ligt, bereidt de ploeg zich reeds terdege voor op de komende competitie die over ruim vier weken gaat beginnen. Trainer Ake Samuelsson vertrok vrijdag met zeventien spelers naar Nederland om in de omgeving van Arnhem een serie oefenwedstrijden te spelen tegen gelijkwaardige tegen standers. Het Zweedse plaatsje Lane, 100 kilo meter ten noorden van de stad Gotenburg, telt slechts 1500 inwo ners en de plaatselijke voetbalvereni ging, Lane I.F.K., kan slechts be schikken over twee seniorenteams, een junior-ploeg en twee pupillen- elftallen. Desondanks speelt Lane in de vierde divisie en het zou in de eerste klasse van de Nederlandse amateurs beslist geen slecht figuur slaan. Uit eigen middelen werd de oefen trip naar Nederland bekostigd. On geveer 10 van de kosten heeft de vereniging voor haar rekening ge nomen; de rest betalen de spelers zelf. „Toch hebben we het er graag voor over", vertelde de geblesseerde rechtsback Sven Uno Olsson. De Zweedse spelers waren bijzonder tevreden over het spel van G.V.V.V. Vooral Piet v. d. Bovenkamp en Wim van Eyck vielen by Samuelsson in de smaak. „Dat heb je nu met het betaalde voetbal. Je kunt zulke spelers kopen en daarmee lig je een stuk voor op de amateursclubs zoals wij", aldus de Zweedse trainer. Hij stond perplex toen we hem ver telden dat G.V.V.V. niet in de tweede divisie speelt, maar een tweedeklasse amateurvereniging is. Sportief (en complimenteus) reageer de hy daarop: „Maar het zou toch een profclub kunnen zyn RHENEN De heer J. Baars, een van de directeuren van Ouwehands Dieren park is boos. Men heeft hem woorden in de mond gelegd over Burgers Dieren park, die hy niet heeft gebruikt. Integendeel, hij is zelfs vol lof over het initia tief van Burgers om een mini-safari te openen. „Het is de stunt van het jaar", zegt dierenpark-directeur Baars. „Ik zou het ook hebben gedaan, als ik de grond er maar voor had. Het lijkt me ideaal voor de leeuwen, die zitten op die 25 ha wel zo goed als in een kooi." De heer Baars ziet het niet als iets blijvends. Maar dat is volgens hem ook niet de bedoeling. „Men wil in korte tijd een aanzienlijk bedrag „vangen" om daarmee het dierenpark te kunnen uitbreiden en te moderniseren", zegt hij. „Dat is de hedendaagse gebiedende eis voor dierentuinen. De opzet van zo'n dertig jaar geleden is verouderd, alhoe wel Ouwehands Dierenpark van begin af aan al een grote vrijheid aan het dier heeft gegeven en daaraan nog steeds werkt. De nieuwe vorm van een dierentuin is er een die gebaseerd moet worden op ruimte. Niet dat ik de dieren los wil laten op de mensen, maar ik wil ze toch wel zodanig in mijn tuin hebben, dat de mens de indruk krijgt er tussen te lopen. Dat kost echter gro te stukken recreatieve ruimten, waar mee wij op de Grebbeberg kampen en waarmee bijvoorbeeld ook Artis wor stelt. Dr. Jacobi heeft niet voor niets zijn oog laten vallen op onder andere de Flevopolder. Wij liggen met ons park temidden van de bossen, die eigendom zijn ge worden van de Stichting „Het Utrechts Landschap". Uitbreidingsmogelijkhe den zijn er dus genoeg, maar dan zal de volledige medewerking nodig zijn van deze stichting, die zo'n 25 ha, gren zende aan ons park, ter beschikking zal dienen te stellen. Het zal recreatieter rein blijven, zodat er in dit opzicht niets verandert. Daartoe worden pogin gen ondernomen. Nu al moeten gazons en bosschages worden opgeofferd om nieuwe mogelijkheden te scheppen. De smaak van het publiek is anders. Men wil niet meer in een menagerie terecht komen. Daaraan zit onverbrekelijk vast, dat er ruimte moet komen". KESTEREN/OPHEUSDEN De coöperatieve Raiffeisenbank „Kesteren-Opheus- den" houdt vrijdagavond in café „De Kuip" te Resteren de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Uit het jaarverslag van de bank blykt, dat 1967 een bevredi gend boekjaar was. De spaargelden bedroegen het afgelopen jaar f 5.340.000, het geen een toeneming betekent van byna f 700.000,in vergelijking met 1966. De laatste jaren valt in Kesteien en Opheusden een aanzienlijke verhoging van de spaaractiviteit waar te nemen. De heer Baars meent, dat Rhenen's burgemeester open oog heeft voor de problemen van het Rhenense park op de Grebbeberg. Hij hoopt, dat dit ook het geval zal zijn bij het „Utrechts Landschap", dat natuurmonumenten in stand wil houden, waarvoor men ook bij Ouwehand open oog heeft. „Lukt het niet te kunnen uitbreiden, dan zal Ouwehands Dierenpark over tien jaar glansrijk kapot zijn", ver zucht de heer Baars. dagblad DE VALLEI? B 6 I tot 17 go uur van 17.30 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 uur. Heden, woensdag VEENENDAAL Diepeveen, 19.30 uur: Modeshow. BIOSCOOP Luxor-Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Revolvers kennen geen genade". Morgen, donderdag VEENENDAAL Raadhuis, 19.30 uur: Raadsvergadering. BIOSCOOP Luxor-Theater Veenendaal. 19.30 uur: „De 3 sergeanten van Bengalen". VEENENDAAL Gisteravond en vanmiddag werd de voorjaars- en zo mercollectie van de firma Diepeveen aan het publiek getoond en ook vanavond is de mode-show nog te zien in de confectiezaak in de Hoofdstraat. Een greep uit de collectie bevat geen opzienbarende nieuwe modellen. In hoofdzaak komt het geheel neer op de collectie van het voorjaar en de zomer 1967. De afzonderlijke modellen vielen over het algemeen wel in de smaak bij het publiek. Evenals de confectie waren de hoeden van de firma .Jeannet te" en de schoenen en tassen van Versteeg s Schoen hand el op de vraag van het grote publiek gericht. Ook hoeden, tassen en schoengerei Zo raakt de suède schoen de laatste tijd steeds meer „in". Men heeft boven dien de mogelijkheden van suède uitge breid door schoenen gedeeltelijk van leer en gedeeltelijk van suède te maken. De mooiste schoenen, die gisteravond werden geshowd waren wel de oranje suède schoenen in 'n sandaal model. De ze schoen combineerden uitstekend met de getailleerde mantel van wollen fan- tasiestof. Het gerende model was dui delijk bedoeld voor twens. Ook voor twens en voor tieners was de Het bantal spaarrekeningen vermeer derde in 1967 met 384 en bedraagt thans 2223. Meed door de invoeringen van de privé-rekeningen is ook het aantal re keningshouders belangrijk toegekomen. Het aantal lopende rekeningen per ul timo december 1967 bedroeg 271 tegen 154 rekeningen per ultimo december 1966. In totaal werden 185 voorschotten verstrekt en 14 voorschotten aan rechts personen. Een bedrag van f 407.000,- werd meer aan voorschotten verstrekt dan terugontvangen. De leningen aan publiekrechtelijke en rechtspersonen namen toe met f 230.000,-. De omzet van de Raiffeisenbank „Kesteren-Opheusden" bedroeg in 1967 f 30.500,805,95 tegen f 25.374.062,21 in 1966. De winst in het afgelopen boek jaar was f 7724,04. Dit bedrag zal wor den gestort in het reservefonds van de bank, dat thans f 153.621,63 bedraagt, draagt. Een meer uitvoerig jaarverslag van de Raiffeisenbank zal op de ledenver gadering worden uitgebracht. EDE Per 1 april zijn bij de Ge meente Politie in dienst gekomen de aspirant-agenten C. Boeve, A. Vink en W. B. H. Andrieu. Zij hebben hun op leiding genoten aan de politieschool te Lochem. RHENEN Het is de laatste jaren wel gebleken, dat de Chr. Oratorium ver. „Euphonia" zich niet uitsluitend bezig houdt met de jaarlijkse uitvoe ring van de „Johannes Passion" in de Cunerakerk. We behoeven slechts te denken aan de mooie vertolking van „Die Jahreszeiten" die het koor het vorige jaar in de veilinghallen van Res teren bracht. Ook in 1968 hoopt de vereniging naast de „Johannes Passion" nog een twee de uitvoering in de Cunerakerk te ge ven. Deze is gepland in het najaar. Het koor heeft hiervoor een tweetal kleine re werken in studie genomen, namelijk het „Gloria" van Vivaldi en het „Det- tingen Te Deum" van Handel. VEENENDAAL Over enkele weken is in Veenendaal een belangrijk pro ject voltooid. De kassen op de kwekerij, die de gemeente Veenendaal ten be hoeve van de sociale werkvoorziening heeft laten bouwen, zijn bijna gereed. Het wachten is nog op het gereedkomen van de verwarming, die een schenking is van de Gebr. Van Harn n.v., iindertijd aangeboden ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van hun bedrijf. De heer W. A. J. Monhemius, directeur van de gemeentelijke sociale dienst vertelde iets over de functie van de kwekerij, die in juni officieel zal worden geopend. langrijk indien er op één of andere ma nier werk, of liever bezigheid, gevon den werd. Vaak was het werk zinloos. Nu trachten we zinvol werk te vinden, waarin bovendien de gehandicapte geestelijk of lichamelijkvoldoening kan vinden. Het aantal aanvragen om in de kwekerij te mogen werken is nu al groter dan we kunnen plaatsen men heeft gewoon zin in dit werk". In het streven om adequate werk zaamheden voor de gehandicapten te zoeken heeft de heer Monhemius grootse plannen. Welke daarvan ver wezenlijkt zullen worden hangt nog van veel factoren af, maar hij acht het niet onmogelijk dat bijvoorbeeld een tweede sportpark in Veenendaal gro tendeels door minder-validen zal wor den aangelegd. Hett doel van de kweke rij op dit moment is om de groenvoor zieningen in Veenendaal minder kost baar te maken en daardoor met het zelfcfé budget veel meer te kunnen doen. Achter de kassen komt een ter rein waar heesters gekweekt kunnen worden. Het is biet de bedoeling zoals in Arnhem op Presikhaaf gebeurt het vrije bedrijf concurrentie aan te doen. „In regionaal verband, samen met de gemeenten Rhenen, Amerongen, Leersum en Renswoude, bezit de ge meente Veenendaal een Streekwerk- plaats voor gehandicapten. In het ka der van de nieuwe wet op de zorg voor de gehandicapten, die dit jaar in werking treed, hebben de gemeenten de plicht om voor iedere gehandicapte passend werk te zoeken. In het kader van die wet heeft de gemeente Veenen daal als een verlengstuk van die Streekwerkplaats de kwekerij opgezet. Voorlopig kunnen op deze kwekerij 7 mensen een vaste taak krijgen. Er zijn mogelijkheden om dit uit te breiden tot het dubbele, vertelde de heer Mon hemius. Over de Streekwerkplaats wordt wel eens gesproken als over de „invaliden- fabriek". Dat is een imago, waar de heer Monhemius graag af wil: „De mogelijkheden, die we in de sociale werkvoorziening kennen zijn veel gro ter, dan de meeste mensen denken. Nog onlangs stond iemand, die als werkmeester .bij de streekwerkplaats solliciteerde, verrést over de mogelijk heden die de gehandicapten geboden worden. Voor een groot deel is dat on ze schuld, doordat we te weinig aan public relations gedaan hebben. Men weet niet, dat het grote verschil met het vrije bedrijf is, dat wij niet mensen zoeken voor het werk, maar het werk voor de beschikbare mensen". In dat zoeken %oor werk voor de be schikbare mensen is volgens de heer Monhemius enige fantasie nodig. Men leeft nog te veel met het idee van de „werkverschaffing" uit de crisis in de jaren dertig. „Toen vond men het be- YVAGENINGEN De elfde ronde van het persoonlijk damkampioenschap van district West, die te Wageningen in het clublokaal van WSDV werd ge speeld, gaf wederom interessante strijd te zien en enkele zeer verrassende uit slagen waren ook nu het gesprek van de dag. Allereerst baarde groot opzien de derde achtereenvolgende nederlaag van koploper T. v. Beek (BVD-B'kom). die tegen de Tielenaar .1. v. Meteren (VTD) van een koude kermis thuis kwam. Van Beek kwam echter met de hakken over de sloot in zijn partij te gen R. Willemsen (VTD-Tiel). De Betuwenaar P. C. van Ooijen (1JOG-Zetten) stekle teleur door volko men onverwacht te verliezen van de Bennekommer P. Achterstraat (BVD), die in de afgelopen week ook succesvol was in zijn partij tegen R. Willemsen (VTD-Tiel). De Wageningse student B. Hamersma (WSDV) maakte in zijn par tij tegen de Bennekommer A. v. Heus- den (BDV) iedereen duidelijk, dat hij thans serieus mikt op de titel. Door de ze fraaie zege heeft Hamersma nu de beste kansen op de titel. Hij heeft thans één verliespunt minder dan koploper Van Beek, die twee partijen meer speel de dan Hamersma en d'ie in de komen de week zijn achterstand moet inhalen. De Wageninger B. G. Kleinrensink (WSDV) kreeg van J. Weijman (BVD- B'kom) een nul op zijn conto, terwijl ook J. Jacobs (WSDV) teleurstelde door een nederlaag tegen hekkesluiter W. Borgers (BDV-B'kom). De Tielenaar J. v. Meteren (VTD) en do Wagening se mej. E. Nieuwenhuizen (WSDV) hield- den elkaar goed in evenwicht in een re mise was hier het resultaat. De volle dige uitslagen waren als volgt: Hoofdklasse: P. Achterstraat - R. Willemsen 2—0; T. v. Beek - J. v. Meteren 02; W. Bor gers - J. Jacobs 20; J. Weijman - B. G. Kleinrensink 20; A. v. Heusden - B. Hamersma 02; J. Iedema - G. Stunnenberg 20; P. C. v. Ooijen - P. Achterstraat 02; R. Willemsen - T. v. Beek 02; J. v. Meteren - mej. E. Nieu wenhuizen 11. Stand hoofdklasse: 1. T. v. Beek (BDV-B'kom) 18 uit 12; 2. B. Hamersma (WSDV-Wag.) 15 uit 10; 3. P. C. v. Ooijen (TOG-Zetten) 15 uit 11; 3. P. Achterstraat (BDV-B'kom) 15 uit 12; 5. J. v. Meteren (VTD-Tiel) 13 uit 11; 6. J. Weijman (BVD-B'kom) 12 it 10; 7. J. Jacobs (WSDV-Wag.) 11 uit 11; 8. J. Iedema (DWS-Ede) 9 uit 11; 9. B. G. Kleinrensink (WSDV- Wag.) 9 uit 11; 10. Mej. E. Nieuwen huizen (WSDV-Wag.) 9 uit 11; 11. G. Stunnenberg (BVD-B'kom) 9 uit 11; 12. R. Willemsen (VTD-Tiel) 8 uit 11; 13. a. v. Heusden (BDV-B'kom) 6 uit 11; 14. W. Borgers (BDV-B'kom) 5 uit 11. In verband met de massadamkamp Utrecht - Gelderland te Rhenen op za terdagmiddag 6 april a.s. aanvang 2 uur) wordt de 12e ronde van dit dis trictskampioenschap gedeeltelijk op don derdag 4 april en gedeeltelijk op donder dag 11 april te Wageningen in het club lokaal van WSDV gespeeld, terwijl de 13e (tevens laatste) ronde op zaterdag middag 13 april te Wageningen gespeeld zal worden. JEUGDCÖMPETITIE Voor de jeugdvijftallencompetitie van district West speelde de WSDV-jeugd te Wageningen in haar clublokaal tegen de VRD-jeugd uit Renkum. Met klein ver schil (64) won de WSDV-jeugd. De ge detailleerde uitslagen waren als volgt: WSDV-jeugd (Wag.) - VRD-jeugd (Ren kum) 6—4. 1. A. Janssen v. Doom - J. v.d. Sluis 20; 2. Th. Jacobs R. Geurtsen 20; 3. D. Joghems - H. J. Beumer 20; 4. T. Wessels - H. Robbers 02; 5. W. J. v.d. Weerd - E. Weijman 02. Stand jeugdcompetitie: 1 èDJZ-jeugd (Sl.Ewijk) 2 110 11-9 3 2. WSDV-jeugd (Wag.) 2 1 10 11-93 3. VRD-jeugd (Renkum) 2 0 0 2 8-12 0 De kwekerij bijna gereed. voor gehandicapten is Andere projecten waar de heer Mon hemius mee speelt zijn bijvoorbeeld de bouw van clubhuizen voor speeltuinen en verenigingen. In het algemeen wer ken die door de „normale" aannemer niet uitgevoerd zullen worden, omdat de opdrachtgevende instantie er geen geld voor heeft. Een begin daarmee is reeds gemaakt: werknemers van de sociale werkvoorziening hebben enkele huisjes op de Van de Pollstraat afge broken. Een deel van het puin daar van is gebruikt om de toegangswegen tot de kwekerij te verharden, terwijl een andere deel gebruikt wordt voor een noodzakelijk gebouwtje. „Het heeft wel enige weerstand on dervonden, toen ik vroeg om door deze mensen die woningen aan de Van de Pollstraat af te laten breken. Nu men het resultaat gezien heeft deskundi gen hebben verklaard dat het beter is, dan door een slopersbedrijf heb ik toestemming om de gehele Van de Pollstraat te slopen". Elders in het land zijn op de manier, die de heer Monhemius voorstaat, reeds belangrijke werkzaamheden ver richt in dienst van de gemeenschap. „We zouden voor de hele streek veel kunnen doen. Als de gemeenten, die nu meewerken in de Streekwerkplaats ook in de kwekerij mee gaan werken in formele besprekingen daarover hebben reeds plaats gehad kunnen die ge meenten ook van ons werk profiteren Voor betrekkelijk weinig geld zouden we bijvoorbeeld in Renswoude een voetbalveld kunnen aanleggen, com pleet met een clubhuis. Het zou wat meer tijd vragen, dan indien men het een aannemer zou laten doen, maar een clubhuis hoeft niet veel meer te kosten dan de aanleg van sanitair en dergelijke. Alle gemeenten, die mee zouden gaan werken in dit project zou den daar op den duur de vruchten van plukken". Voor de gehandicapte, die gedwon gen is zijn gewone werk te verlaten, door eep ongeluk of op andere wijze, komt er een mogelijkheid weer nuttig bezig te zijn. Gestreefd wordt naar ar- arbeidsvoorwaarden, die die van het vrije bedrijf zoveel mogelijk benade ren „De bouw van een kantine bij voorbeeld vond ik voor de kwekerij een normale zaak", zegt de heer Mon- hemiys. Voor velen zal werk gevonden worden, dat met de persoonlijke aan leg en ambitie in overeenstemming is. De streekwerkplaats beschikt over een eigen arts en eetn arbeidsdeskundige, om voor iedereen de meest geschikte werkzaamheden te zoeken. „Indien kleine plaatsen een dergelijk apparaat in stand moeten houden, zou het veel te kostbaar worden, maar als we er een gemeenschappelijke regeling met verschillende gemeenten voor kunnen maken, kunnen we in totaal meer doen". motor- en automobiel- op zaterdag 6 april ongeveer EDE De club „Ede" houdt weer een oriëntatierit van veertig kilometer. De start vindt om 19.31 uur plaats bij Reehorst in Ede. regenjas in de „tent-look". Mannequin Niki droeg hieronder een eenvoudig groen rokje met een bloemetjes-blouse. Een fleurige en jeugdige combinatie die bij het publiek veel succes oogstte. Gonnie showde de kindermode. Ook in deze mode zijn de verschillende „look"-rage^ doorgedrongen. Voor de schoolkinderen is de „militaire-look" wel het meest populair. Gonnie was dan ook het leukst in een groen regen jasje in deze stijl. De dames van middelbare leeftijd konden hun hart ophalen aan de Orani- modellen. Van deze modellen heeft de firma Diepeveen de alleenverkoop in Veenendaal en omgeving. De deux- pièces in smalle blauwe en witte stre pen viel gisteren bijzonder in de smaak. De frisse Órani-modellen lij ken de vrouw op natuurlijke wijze jon ger te maken door de slanker afkle- ding en vlotte afvferking. Ook de herenmbde voor de komende zonnige tijden was vertegenwoordigd. Naast enkele nieuwe kostuummodellen was er sportieve herenkleding te zien. Een succes was bijvoorbeeld de spor tieve combinatie van een lichtblauw Terlenka-jack met blinde sluiting en steekzakken, waaronder een donker blauw Astralon polo-shirt. Hierbij werd een lichtgrijze pantalon gedragen met omslag. De omslag in de pantalons schijnt overigens weer in de mode te komen. Over het algemeen genomen zijn de materialen van de voorjaars- en zo mercollectie van de firma Diepenveen: zuiver scheerwol, tacal en zowel ge ruwd als gewoon kapoen. Wat de kleu ren betreft ziet men veel groen en blauw. Verder zijn er felle dessins. Het begrip „mode voorjaar en zomer '68" is bij de firma Diepenveen heel ruim genomen, zodat er voor ieder wel wat te vinden is. dat aan de moderne eisem van het komende seizoen voldoet. LUNTEREN De heer van E. heeft bij de politie aangifte van diefstal van twee biggen gedaan. In de nacht van zondag op maandag zouden de twee dieren van het erf aan de Scharrebur- gersteeg zijn verdwenen. Een zomercombinatie voor twens, be staande uit lichte pantalon met blouse van aparte snit in pasteltintenruit. ADVERTENTIE Ja, zo is het. Duizenden abonnees op het dagblad De Vallei die vroe ger per week of maand betaalden, doen dat nu per kwartaal. Misschien ook een idee voor u als u week- of maandabonnee bent. Betaling per kwartaal gemakke lijk, praktisch en modern Zeker als u gireert op onze post rekening nr. 1321600 (ƒ11,55 per kwartaal). Of nog betermachtig ons het abonnementsgeld automatisch v&n uw girorekening af te schrijven. Een desbetreffend formulier zen den wij u gaarne toe. Het bespaart u incassokosten. Maak het U zelf gemakkelijk SOEST Op het trainingsparcours van „Tempo" in Soest werd de 5e en laatste rit verreden van de trainingscompetitie „Gooi- en Eemland". By de amateurs werd het een strijd tussen de lager geklasseerden, omdat de hoger geplaatsten naar een nationale wedstrijd waren. Er werd aanvallend gereden en vooral Jan Vlastuin was zeer actief. Ily maakte deel uit van een kopgroep van 9 renners, die weer in stukken viel toen Vlastuin, Jan Vonk en Jaap Oudkcrk er vandoor gingen. Oudkerk bleef tot 5 ronden voor het einde in hun gezelschap, maar toen be gon hij aan zijn opmars naar de rit- overwinning. Vlastuin was in de spurt om de 2de plaats duidelijk te sterk voor Vonk. Van het volggroepje van 6 ren ners was de spurt voor Teus Valken burg, die clubgenoot Jan Sandbrink te snel af was. Sander van Doorn eindig de op de 8ste plaats en Henk van Velzen werd 9de. S. de Jong herhaalde zijn huzaren stukje van de 4de rit en maakte gretig gebruik van de situatie op de ranglijst. Een plotseling verkregen voorsprong bouwde hij zover uit, dat het gehele pe loton op 1 ronde achterstand werd ge zet. Voordat De Jong zover kwam, wa ren er herhaaldelijk demarrages ge weest van renners, die geen onmiddel lijk gevaar voor de lijstaanvoerder en zijn naaste concurrenten vormden, maar dat toch steeds weer op niets uitliep. S. de Jong had dus meer geluk en liet de strijd om de 2de plaats over aan 10 renners. Die spurt was voor A. Ver beek met G. v. d. Hoef vlak achter zich. B. v. d. Broek wist bij de B-adspi- ranten zijn concurrenten weer ver ach ter zich te laten om op die manier aan te tonen, dat hij alleen voor de eind overwinning aangewezen was. Rijk Vink liet ook nu weer zien, dat hij op zijn eindspurt kan vertrouwen. Vink was de snelste en werd gevolgd door H. v. d. Hoef en Wim Pater. Amateurs: 1. A. Bakker (Tempo) 34 pnt.; 2. Matti de Koning (Amersf.) 22 pnt.; 3. J. Oud- kerk (Adel.) 20 pnt.; 4. Teus Valkenburg (Amersf.) 18 pnt.; 5. J. Vonk (Tempo) 17 pnt.; 7. Arnold Voogt (Amersf.) 16 pnt.; 8. Jan van de Beek (Barneveld- Amersf.) 16 pnt.; 9. Jan Vlastuin (Amersf.) 15 pnt. Nieuwelingen: 1. A. Verbeek (Adel.) 36 pnt.; 2. Leo Stapelbroek (Amersf.) 30 pnt.; 3. J. Smit (Adel.) 28 pnt.; 4. S. de Jong (Adel.) 27 pnt.; 5. Aart-Jan Schurink (Amersf.) 24 pnt.; 6. G. Horst (Adel.) 21 pnt.; 9. Ton Brons (Amersf.) 15 pnt.; 10. Max de Vries (Amersf.) 15 pnt. A-Adspiranten: 1. R. Vink (Ped.r.) 48 pnt.; 2. Wim Pater (Amersf.) 42 pnt.; 3. H. v. d. Hoef (T.) 39 pnt.; 4. H. Hees (T.) 26 pnt.; 5. P. v. d. Kant (Ped.r.) 23 pnt.; 6. Johan Ossendrijver (Amersf.) 19 pnt.; 8. Jan Zwaagman (Amersf.) 12 pnt. B-adspiranten: 1. B. v. d. Broek (Tempo) 21 pnt.; 2. W. Grootveld (Tempo) 16 pnt.; 3. W. Kors (Adel.) 9 pnt. EDE „Het is bijzonder moeilijk voor mij dc toekomst van Viëtnam te bespreken. Ik moet me beperken tot een bespreking van de achtergronden van het conflict". Zo begon sergeant majoor C. Hoogendoorn, voorlichtings functionaris van het ministerie van De fensie, gisteravond zijn praatje over Viëtnam voor de leden van de NCOOV, die een vergadering hadden belegd in Hotel „De Witte Hinde". Spreker ging terug tot de toestand omstreeks het eind van de vorige eeuw toen Frankrijk haar gezag in Indo Chi na vestigde, besprak de figuur en de invloed van Ho Tsjii M'inh en kwam via „Dien Bien Phoe" terecht bij de huidige' toestand van Amerikaanse steun aan de Zuidviëtnamese rege ring. Zijns inziens werd de oorlog op uiterst wrede manier gevoerd. „Wij moeten wilde kritiek op Amerika voor komen, want wij zijn lotsverbonden aan de Verenigde Staten. Oorlog is een vieze zaak waar u en ik krankzinnig van kunnen worden!" Na de inleiding vond onder leiding van voorzitter sergeant Majoor C. Roos een geanimeerde discussie plaats waaraan diverse aanwezigen deelna men .De heer Hoogendoorn kon geen voorspellingen doen ten aanzien van de laatste rede van de Amerikaanse pre sident.

De Vallei | 1968 | | pagina 3