BELGISCH ELFTAL IS OP DRIE PLAATSEN GEWIJZIGD Johan Cruyff is zondag tegen Belgen niet van de partij Klijnjan selectie van DFC aan toegevoegd Eerste motorwegraces van dit seizoen in Harderwijk Hans Kraay is afgekeurd Rus Pankin evenaarde Europees record op de 100 nieter schoolslag 32 pillen per dag RAYMOND POULIDOR WAS DE SNELSTE IN SPRINT VOOR HOFNAR DAN STEEKT U IETS FIJNS O 29 CENT DEZE BOUQUET Fortuna '54 en Sittardia speelden gelijk1-1 Laatste wedstrijd van Killy Spasski won tweede partij tegen Keiler Volleybalploeg voor titelstrijd T af eltennisprogramma Geen fluit, geen voetbal B-elftal Enkelblessure nog niet genezen Melden Zweminterland in Tallin DEEL XII, DOOR PHILIP BLAIBERG Geen zorgen i Wagtmans werd vierde Naar tweede plaats Rugby spelen DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN 'T VERKEER VRIJDAG 5 APRIL 1968 GELEEN In groep veertien van de bekercompetitie om de Nederlandse voetbalbeker heeft Fortuna '54 in Ge leen met 11 gelijkgespeeld tegen Sit tardia. In de 60 minuut scoorde Fischer 1—0. Guns maakte in de 71ste minuut gelijk: 11. Er waren 1500 toeschou wers. De stand in groep 14 is nu 1. Sittardia 4 2 1 1 5 7—6 2. MVV 3 1 2 0 4 3^—4 3. Roda JC 3 1 1 1 3 8—9 4. Limburgia 3 0 2 1 2 5—6 5. Fortuna '54 3 0 2 1 2 6—9 NAPELS Een tot dusver waar schijnlijk uniek voorval heeft zich voorgedaan tijdens de voetbalwedstrijd tussen de Italiaanse clubs FC Servino en FC Lauro. Toen scheidsrechter Amato Giova bij de stand 2-0 de thuis club nog 'n doelpunt toekende tracht ten spelers en supporters van Lauro hem met krachtdadige middelen te overtuigen dat zijn zienswijze fout was geweest en dat het voor hem veel be ter was het reeds toegestane doelpunt achteraf toch maar weer af te keuren. Het duurde enkele minuten voordat de politie de vechtenden gescheiden en de orde hersteld had. Teen Giova echter met een fluitsignaal de wedstrijd weer wilde hervatten kon hij zijn fluit ner gens meer vinden. Kennelijk had een van de supporters of spelers, van Lau ro kans gezien deze hem in de alge mene verwarring te ontfutselen. Aan gezien er geen reservefluil voorhan den was. moest de rechtspreker de wedstrijd in armoede voortijdig sta ken. JOHAN CRUYFF BRUSSEL Het Belgische voetbal elftal dat zondag in Amsterdam in het Olympisch stadion tegen het Neder landse elftal in het strijdperk treedt, is na de nederlaag van 3-1 tegen West- Duitsland op drie plaatsen gewijzigd. De debutanten in de selectie van sa mensteller Constant van den Stock zijn Jeck van Standard Luik, Dewalque van Standard Luik en Polleunis van Sint Truiden. Opvallend is het dat er nog slechts vier spelers van Anderlecht in het team zijn overgebleven. Zo moest achterspeler Cornelis van Anderlecht zijn plaats afstaan aan Jeck van Stan dard, een speler van Poolse afkomst. Eveneens een oude getrouwe in het Belgische nationale elftal, Hanon van Anderlecht, zag zijn plaats overgeno men door Polleunis. Een speler van wie Van den Stock zegt dat hij alle kwaliteiten bezit om een tweede Van Himst te worden. „Hij is", aldus Van den Stock „alleen wat trager". Het elftal van de Rode Duivels is als volgt samengesteld: Doel: Boone (FC Brugge). Achter: Heylens (Anderlecht), Jeck (Standard), Plaskie (Anderlecht) en Thissen (Standard). Midden: Dewalcque (Standard) en Dockx (Racing White). Voor: Polleunis (St.-Truiden), Claes- sens (Standard), Van Himst (Ander lecht, tevens aanvoerder) en Devrindt (Anderlecht). Reserves: Bosmans (St.-Truiden), Cornelis (Anderlecht), Hanon (Ander lecht) en Lambert (FC Brugge). Het Belgische B-elftal, dat morgen in Knokke tegen Nederland B speelt, is als volgt geformeerd: Doel: Braem (Antwerp FC). Achter: Martens (St.-Truiden), Strob- ROTTERDAM Bondscoach Gcorg Kessler heeft Jan Klijnjan van DFC alsnog toegevoegd aan de selectie voor het Nederlandse A-elftal dat zondag in het Olympisch Stadion in Amsterdam tegen België speelt. Hjj neemt vcrmoedljjk de plaats in van Johan Cruyff van Ajax, wiens enkel blessureblessure, opgelopen in de wedstrijd Xerxes/DHCAjax, niet is genezen. Een onderzoek, ingesteld door dokter J. Rolink, clubarts van Ajax, en bondsarts W. Mosterd, heeft uitgewezen dat Cruyff onmogelijk kan meespelen. De definitie ve samenstelling van het Nederlandse elftal zal vandaag, na de centrale training in Zeist, worden bekendgemaakt. Jan Klijnjan, aanvalsleider van DFC uit Dordrecht had er beslist niet op ge rekend dat hij bij de selectie van het Nederlandse A-elftal zou komen. Tij dens een training van het militaire elf tal in het sportcentrum van de Konink lijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) in Zeist was hij door de bondscoach Kessler even apart geroepen. De Dordtenaar hoorde op dat mo ment dat hij niet met het Nederlandse B-elftal naar Knokke zou gaan. „Ik wist niet wat me overkwam", vertelde een dolgelukkige Jan Klijnjan gisteren. „Meneer Kessler informeerde eerst of ik nog last had van een blessure cn vroeg daarna of ik zowel zaterdag als zondag zou kunnen spelen. Ik stond sprakeloos: twee wedstrijden? Maar ik hoorde al direct wat er was besloten. Morgen om twee uur moet- ik in Zeist zijn". Jan Klijnjan zal zich evenwel van morgen eerst bij zijn commandant op de vliegbasis Soesterberg moeten mel den. Officieel zal zijn commandant dan Cees van Dongen, de grote favoriet hij de wegraces zondag in Heeswijk, in actie. Hij is hij die „Ik krijg alle me- toestemming moeten verlenen, er echter niet bang voor dat toestemming niet zal krijgen, van de militaire autoriteiten dewerking". De topspeler van DFC is er overi gens nog lang niet zeker van dat hij ook inderdaad zal worden opgesteld. Voorzichtigstelde hij: „Vergeet niet dat er meer kanshebbers zijn: Theo Pahlplatz en Willy van der Kuylen". Jan Klijnjan, die tegen Oost-Duits- land zijn eerste interlandwedstrijd speelde, is er zich wel van bewust dat hij een slecht seizoen achter de rug heeft. Na die wedstrijd liep hij in de competitiewedstrijd tegen Haarlem een kuitenbeenbreuk op. Hij bleef suk kelen, want nauwelijks hersteld ver speelde hij de nagel van zijn grote teen en vervolgens kreeg hij last van zijn amandelen. Ten slotte liep hij ook in het militaire elftal nog een blessure op. „Al deze factoren hein vloeden in grote mate je vorm. Daarbij komt dat als je iedere keer opnieuw moet begin nen, je bijzonder snel geirriteerd raakt. Je gaat fouten maken, maar de zaken met trainer De Wit zijn nu goed uitgesproken". Jan Klijnjan beseft goed dat hij fouten heeft gemaakt. „Ik sta nu gelukkig weer in het eerste elf tal en ik zal proberen er bij te blijven. Mijn vorm is in ieder geval weer te rug", besluit de Dordtse speler, die wanneer over een eventuele transfer aan het einde van het seizoen wordt gesproken, heel diplomatiek zegt dat hij er nog niets van kan zeggen. „Contact tussen DFC en Sparta is er geweest, maar wat er gaat gebeu ren is ook voor mij nog een groot raadsel". Hamburger SV en Cardiff City, te genstanders in de halve eindstrij den van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, zijn het eens geworden over de speeldata. Op 17 of 24 april is in Hamburg de eerste wedstrijd. De tweede ontmoeting in Cardiff is vastgesteld op 1 mei. Voor een eventuele beslissingswed strijd is 15 mei voorgesteld. Cardiff City bereikte de halve finales pas na een 1-0 zege op Torpedo Moskou na een derde wedstrijd, die woensdag avond in Augsburg werd gespeeld. Zondagmiddag om twee uur zal de startvlag vallen voor de eerste motor- wedstrijd van het nieuwe seizoen op de weg. Dat gebeurt op het circuit „Het Wolvenbos" in Heeswijk even bezuiden 's-Hertogenbosch. De motor- en auto club „De Wisperink" organiseert weg races in de 50 cc, 125 cc en 250 cc. De eerste twee afstanden in de internatio nale klasse, de 250 cc nationaal. Cees van Dongen, de Nederlandse kampioen en onze meest succesvolle rijder in het buitenland, komt uit zo wel in de 50 cc als in de 125 cc klasse. Bij de brommertjes start hij op Kreid- ler en in de zwaardere klasse op zijn fabrieks-Honda. Hij kan felle tegen stand verwachten, want er komt een sterk veld aan de start met onder an deren Henk Leenheer, Jan de Vries en Aalt Toersen; alle drie eveneens op Kreidler. In de 125 cc vindt hij als voornaam ste concurrenten Jan Kostwinder (op Yamaha), Lous van Rijswijk (Maico), Henk Mos (Tohatsu), Aad Droog (Hon da) en Henk Viscaal (Honda). In de 250 cc zijn Rob Bron (Kawasa ki) en Cor de Boer, op hetzelfde merk, de grote kanshebbers van de 29 aan de start verschijnende rijders. De wed strijden beginnen om twee uur. SOUTH LAKE, Californië Jean- Claude Killy, de drievoudige Olympisch kampioen, heeft donderdag gezegd dat hij zondag aan de laatste grote wedstrijd uit zijn loopbaan zal deelne men. Deze te Heavenly Valley telt mee voor de wereldbeker. De 24 jaar oude Fransman zei dat hij zal meedoen aan de slalom. Onverschil lig,hoe hij eindigt zal hij voor de twee de. tnaal de wereldbeker in ontvangst mógen nemen. Killy 'heeft de vorige week in Brits Columbia reeds voldoen de punten behaald om zeker te zijn van de beker. SOETSJOEMI Boris Spasski heeft donderdagavond de tweede partij ge wonnen uit de tweekamp met Efim Keller. In deze tweekamp heeft Spass ki een voorsprong van een punt, IV2-V2. De twee Russische grootmeesters ont moeten elkaar te Soetsjoemi in een t\Veekamp van tien partijen uit de kwartfinales van het kandidatentoer nooi. Zoals bekend, krijgt de winnaar van het kandidatentoernooi het recht wereldkampioen Tigran Petrosjan uit te dagen. be (Waregem). Weyn (Beerschot) en Coclet (Daring). Midden: Desmet (Waregem) en Van- dendaele (FC Brugge). Voor: Thio (FC Brugge), Haagdoo- ren (Racing White), Stockman (Ware gem) en Verheyen (Beerschot). Reserves: Smolders (Beerschot), Dolmans (Waterschei), Bettens (Ware gem) en Rogiers (Beerschot). DEN HAAG De Nederlandse vol leybalploeg die van 13 tot en met 20 april deelneemt aan het toernooi om het Westeuropese kampioenschap, dat in een aantal plaatsen in het zuiden van West-Duitsland wordt gehouden, bestaat uit de volgende spelers: Bert Aalbers (US), Johnny Groen (SFC), Cor de Hond (Tornado), Richard On nes (Hoevok, België), Hans Valken burg (Bekkerveld*), Piet Wassenaar (Libanon), Hans Jansen. Hans Lodder, Kees Tinga, Harry Veldhuis, Bram Vermeulen en Geert Trompetter (allen AMVJ). Trainer/coach is Henk Blok. In deze ploeg ontbreken een aantal spelers, die vorig jaar deel uitmaakten van het basisteam dat in Amersfoort Westeuropees kampioen werd. Jurrien Kooien de laatste Blokkeer-speler in de nationale formatie. Piet Swieter, en Jan van der Hoek hebben wegens druk ke studie of werkzaamheden bedankt, terwijl Jan Willem Mulder met blessu- res kampt. Blok heeft het team nu aangevuld met een drietal jonge spe lers: Johnny Groen, Kees Tinga en Piet Wassenaar. ROTTERDAM Het staat vrijwel vast dat Hans Kraay in het komende voetbalseizoen niet meer voor Feijen- oord zal uitkomen. De centrumverde diger van de Rotterdamse club is na een medische keuring door dokter Schulte in het St. AntoniUsziekcnhuis afgekeurd. Kraay, wiens contract aan het einde van dit seizoen afliep, had inmiddels met Feijenoord een nieuwe overeen komst gesloten, met dien verstande dat beide partijen 'eerst het medische onderzoek zouden afwachten. Manager Brox van Feijenoord: „Het is beroerd voor ons en voor Kraay, maar wij hadden van te voren geëist dat hij zich aan een medische keuring zou onderwerpen. Ik moest er wel bij zeggen dat de keuring los stond van zijn carrière als voetballer. Kraay. kan dus verder in de voetballerij alle kan ten op". De reden waarom Kraay was afge keurd kon de manager van Feijenoord niet meedelen. „Dat i^ een medisch geheim. Het is in ieder geval wel zo dat het er inderdaad naar uitziet dat Kraay Feijenoord gaat verlaten". Hans Kraay die momenteel gebles seerd is aan zijn achillespees, zal vol gens BroSf.,w»l tot 1 juli voor Feijenoord blijven spelen. TALLIN Op de derde dag van de zweminterland tussen Rusland en Oost- Duitsland in het Russische Tallin heeft de Rus Nikolai Pankin het Europese record op de 100 meter schoolslag geëvenaard. Het record (1.06.7) staat op naam van zijn landgenoot Vladimir Kosinski. Het wereldrecord staat met een tijd van 1.06.4 op naam van de Braziliaan José Fiolo. De Oostduitse dames verbeterden met Europees record op de 4 x 100 meter vrije slag estafette. Ze kwamen tot een tijd van 4.09.4, waarmee ze 1.9 secon de onder het oude record bleven, dat was gevestigd door de nationale ploe gen van Rusland en Italië. Een uitstekende prestatie leverde de dertienjarige Gabrile Westko uit Leip zig. Ze won de 200 meter vrije slag in 2.15.6. Met deze tijd bleef ze slechts 0.6 seconde boven het Europes record van de Frangaise Danielle Dorleaus. De interland werd gewonnen door de Russen, die 199 punten verzamelden te gen Oost-Duitsland 145. De voornaamste uitslagen van de laatste dag waren: Heren. 100 meter vrye slag: 1. Ilet- sjef (Rusl) 53.3; 2. Goussef (Rusl.) 53.7; 100 meter schoolslag: 1. Pankin (buiten mededinging) 1.06.7; 2. Proko- penko (Rusl) 1.07.6; 3. Kosinski (Rusl.) 1.07.7; 100 meter rugslag: 1. Mathes (O-Dld.) 1.00.3; 2. Gromak (Rusl.) 1.00.9; 1500 meter vrije slag: 1. Doen- jajef (Rusl.) 16.55.0; 4x 100 meter wis selslag estafette: 1. Rusland 3.58.2 (na tionaal record); 2. Oost-Duitland 4.00.1. Dames. 200 meter vrije slag: 1. Ga- briele Westko (O-Dld.), 2.15.6 (nationaal record); 200 metêr schoolslag: 1. Ga- lina Protsimentsjikova (Rusl.) 2.43.3; 200 meter rugslag: 1. Tatjana Saviele- va (Rusl.) 2.29.8 '(nationaal record) ;4 x 100 meter vrije slag: 1. Oost-Duits land 4.09.4 (Europees record); 2. Rus land 4.10.2. Per dag moet ik niet minder dan 32 pillen slikken. Een vriend van me merkte naar aanleiding daarvan dan ook zeer terecht op, dat ik ongetwijfeld zou rammelen als een pillendoos wanneer ze 's avond met me zouden schuddefi. Die 32 stuks neem ik in vier keer in: om zes uur 's morgens, tussen de middag, om zes uur 's avonds en om middernacht. Het lijkt verve lend, maar dat valt erg mee zeker wanneer u bedenkt, dat dit het min ste is wat ik kan doen om mee te werken met de dokters- Zij hebben werk van me gemaakt en zoveel van hun tijd besteed aan mijn wel zijn dat ik die hele pillengeschiede- nis graag voor lief neem. Onze flat ziet er soms uit als een apotheek. Overal staan potjes en flesjes. Om u een idee te geven: ik slik immuniseringspillen, die afsto ting van mijn nieuwe hart door an dere organen moeten tegengaan. Daarbij neem ik pilletjes om te voorkomen, dat ik een of andere in fectie oploop. Verder heb ik vitamine B en C. Vitamine B neem ik in om mijn ze nuwen kalm te houden en vitamine C is het spulletje dat zeelui vroeger slikten oni te voorkomen dat ze scheurbuik zouden krijgen bij ge brek aan vers fruit en groente tij dens hun langdurige zeereizen. Naast die pillenslikkerij, neem ik tweemaal per dag mijn temperatuur op en om het allemaal compleet te maken, doe ik een aantal oefenin gen, die me zijn voorgeschreven door mijn fysiotherapeute, mejuf frouw lyialylen Sternweiler. Erg moeilijk zijn die oefeningen niet en langer dan tien minuten per dag behoef ik ze ook niet te doen. Overdrijving is uit den boze. Maar ze zijn wel erg effectief, zowel om mijn verzwakte benen weer op peil te brengen- als voor het versterken van mijn maagspieren. maken, want aan mij zal het niet liggen, zeker niet na alles wat zij en de anderen voor me hebben ge daan. Tijdens mijn verblijf in het zie kenhuis Groote Schuur zijn mijn ogen feitelijk pas goed opengegaan voor de zegeningen van de fysio therapie. Het is werkelijk prachtig n ik werd met de grootst mogelijke sorg behandeld Zo kwam mejuf- Mejuffrouw Sternweiler ziet er streng op toe, dat ik alle oefeningen keurig volbreng. Ze behoeft zich daarover trouwens geen zorgen te frouw Sternweiler dikwijls nog mid den in de nacht naar het ziekenhuis om mijn oefeningen te leiden. Ik doe ook nog ademhalingsoefe ningen, dat hoort ook bij het geheel GENK De Franse wielrenner Ray mond Poulidor heeft gisteren de der de etappe van de Ronde van België ge wonnen. In een rit van Verviers naar Genk over 198 kilometer bleef hij in de sprint vóór de Belgen Swerts en Brac- ke. ltini Wagtmans, die vierde werd, was de best geplaatste Nederlan der. De Belg Wilfred David bleef lei der in het algemeen klassement. David, die vorig jaar de Ronde van België bij de amateurs won en die nauwelijks drie maanden beroepsren ner is, is gisteren hevig aangevallen door Rini Wagtmans, die in de algeme ne rangschikking oprukte naar de twee de plaats. De Nederlander voegde zich na een schitterende achtervolging na 66 kilometer bij een groepje vluchters, waarin ook David zich bevond. Die moest echter afhaken toen Poulidor zich twintig kilometer vóór de eind streep begon te roeren. Alleen Wagtmans en de Belgen Swerts ën Bracke konden de Fransman volgen. Het leverde Wagtmans welis waar niet meer op dan de vierde plaats maar hij schoof op naar de tweede plaats in het klassement, waarin hij nu 29 seconden achterstand heeft op Da vid. De uitslag van de derde etappe: 1. Poulidor (Fr.) 5.26.45 (met bon. 5.26.15); 2. Swerts (Belg.) z.t. (met bon. 5.26.50); 3. Bracke (Belg.) z.t.; 4. Wagtmans (Ned.) z.t.; 5. Delocht (Belg) 5.26.53; 11. Wim Schepers (Ne- derl.) 5.33.51; 12. Van Looy (Belg.) z.t.; 13. Jan Harings (Ned.) 5.35.06; 17. Van der Horst (Ned.) 5.40.22 20. Zoontjens (Ned.); 21. Vianen (Ned.); 23. Peters Ned.); 31. De Roo (Ned.); 36. Steevens (Ned.); 40. Nijdam (Ned.); 41. Post (Ned.); 42. Janssen (Ned.); 55. Duyndam (Ned.); 57. Haast (Ned.); 63. Den Hartog (Ned.); 66. Karstens (Ned.), allen in dezelfde tijd als Van der Horst; 75. Kosten (Ned.) 5.46.24. Algemeen klassement: 1. David 15.22.51; 2. Wagtmans 15.23.20; 3. Van Springel 15.23.27; 4. Poulidor 15.23.55; 5. Houbrechts 15.24.31; 10. Wim Sche pers 15.3441; 11 Van Looy België) 1534.50; 12. Jan Harings 15.35.05; 13. Steevens 15.36.51; 21. Haast 15.40.11 22. Den Hartog z.t. 23. Janssen 5.40.21; 24. Post z.t.; 27. Beugels z.t.; 31. De Roo 15.40.35; Zoontjens z.t.; 44. Pe ters 15.41.20; 46. Karstens 15.41.38; 56. Van der Horst 15.30.13; 63. Duyndam 15.52.15; 05. Nijdam 15.52.16; 66. Kos ten 15.57.08; 72. John Schepers 15.58.20 Ere/IIoofdklasse: De Treffers Hunter '25 2. Hoofd/Overgangsklasse: Phoenix Do- cos, Olympia STV/Climax, JCV Vriendenschaar. Overgangsklasse/lstc klasse: Ons Ver maak 2 Never Despair 3, DTS/B1. wit/HSV Wijhe. Landskampioenschap Juniorenteams: De Treffers AMVJ, NON VTC, Wij he K. en K., Swift Sprenger UC. ADVERTENTIE „Ik speelde een behoorlijke partij rugby", zegt dr. Blaiberg, hier ge fotografeerd (rechts) tijdens een span nend spelmoment in Londen in 1932. van oefeningen oni mijn herstel te bevorderen. 's Middags knap ik een uiltje van pakweg een uur en voor de rest lees ik wat en probeer de correspon dentie bij te houden, die uit alle de len van de wereld blijft binnen ko men. We hebben nu al zoveel brie ven gekregen, dat Eileen en ik de hulp Hebben ingeroepen van een jon ge student, die de post helpt sorte ren. Hij verdient er nog wat zak geld mee. Ik wil wedden dat hij dat goed kan gebruiken, als ik tenmin ste terugdenk aan mijn eigen studie tijd- Zoals- ik al eerder heb verteld 'schrijf ik-regelmatig aan mijn boek. Dè opzet ervan is nu zowat klaar. Nu de uitwerking nog. Het is alleen zo verdraaid lastig, dat ik mijn eigen gekrabbel maar amper kan lezen. Overigens heb ik er veel ple zier in gehad om mijn eigen levens verhaal te schrijven en achteraf moet ik toegeven, dat ik er een beetje verbaasd over ben, dat het is gelukt. Toen ik jong was ben ik ook wel eens aan een verhaal begonnen. Veel verder dan een vel of vijf kwam ik niet. Maar nu ik tijd genoeg heb doe ik het met veel plezier. Het houdt me bovendien goed bezig. Dat is beter dan maar wat rond te hangen en niets uit te voeren. Ik vul mijn da gen graag een beetje. Over mijn jeugd gesproken, giste ren kreeg ik een brief die me in een slag verplaatste naar de tijd dat ik nog rugby speelde. De brief was afkomstig van een oude vriend, Louis Barrow, een grote naam in de Zuidafrikaanse rugbywereld. Louis schreef dat hij een foto van me had gezien waarop ik oefeningen deed. Nu komen binnenkort de Bri tish Lions (een Engelse rugby ploeg) naar Zuid-Afrika en daarom zit het Zuidafrikaanse selectieteam met de handen in het Maar. „Als jij je niet snel als speler beschikbaar stelt kunnen we wel inpakken", aldus Louis. Ik antwoordde hem, dat ik bereid was het groen-gouden shirt van de Springbokken (Louis' team) aan te trekken als de ploeg zich tenminste zou kunnen opwerken tot mijn con ditie. Een moeilijkheid is wel, zo schreef ik verder, dat ik intussen al lang mijn schoenen kwijt ben en het zou wel eens moeilijk kunnen zijp om een ander paar te vinden. Maar „volhouden Louis, misschien laat ik me wel overhalen". Rugby is een fantastisch spel'voor jongelui. Het geeft gezonde oefe ning en er komt veel sportiviteit aan te pas. Toen ik nog jong was ging ik er helemaal in op en ik speelde een behoorlijke partij mee al zeg ik het zelf. De ploeg van de universiteit van Witwatersrand in Johannesburg waarin ik speelde, heeft nooit een wedstrijd verloren. In Londen was ik aanvoerder van de ploeg van het Koninklijk ziekenhuis voor tand heelkunde in het seizoen 1931-1932. Ik stopte zoveel mogelijk Zuidafri kanen in het team in de hoop het zo sterk mogelijk te maken. En in derdaad kwamen we door de eerste ronde van de cup-wedstrijden door een overwinning op de ploeg van het ziekenhuis St. George. Na mijn terugkeer in Zuid-Afrika, waar ik een praktijk begon als tand arts, heb ik het rugby eraan gege ven. Een paar wedstrijden heb ik nog gespeeld maar ik was bang, dat ik mijn handen zou beschadigen en dat was dus het einde van mijn rugbyloopbaan. Dezer dagen werd ik nog op an dere wijze aan die tijd herinnerd. Het Koninklijk ziekenhuis voor tand heelkunde te Londen stuurde me een kleurige clubdas. Gisteren heb ik hem gedragen. Het was voor het eerst in een jaar dat ik een strop das om had. Liever loop ik met een open kraag, dan voel ik me vrijer.

De Vallei | 1968 | | pagina 15