Kansen voor jong talent op grootse Paastentoonstelling Onderscheidingen en auto na meer dan 22 dienstjaren Rhenen's jeugd was er als de kippen bij T oekomstbeeld voor fruittelers niet rooskleurig Uit hart en handen 45 deelnemers sturen circa 300 werken in VEILING RESTEREN Schoonmaak aanbieding één gulden 7000 eieren van R.M.C. Jaarrede bankdirecteur: Lawine van geschenken voor kampioensploeg Frontale botsing Inbraak in supermarkt MIST u uw 10551 11079 Met Palmpasens naar „Hoogstraat''' VERKNOCHTHEID VAN AMERONGEN AAN ZVSTER VAN DE BVNT KREEG GESTALTE IN BLOEMEN EN CADEAUS ERESCHULD PRIMEUR Amerongse jeugd op eieren jacht Zwemkaarten met korting Eerste stap op weg naar Dorpshuis Royale bijdragen Reum a -collecte HENNY JANSEN BURGERLIJKE STAND MAAi if. EEN EN DAAL De paastentoonstelling van schil- derijenaquarellenpastelstekeningenetsen, litho's, lino leumsneden, naaldwerk, beeldhouwwerkhoutsnijwerk, boetseerwerk, geïllustreerde gedichten, etc., die van 11 april tot en met 24 april in het raadhuis van Veenen- daal gehouden wordt, zal ongetwijfeld de grote ten toonstelling die in 1949 gehouden werd ter gelegenheid van het Vierde Eeuwfeest van Veenendaal met stuk ken slaan. Er zijn toen ruim 3000 bezoekers geweest. Er wordt thans minstens het dubbele aantal werken geëxposeerd en de verwachtingen betreffende het aan tal bezoekers zijn hoog gespannen. De organisator Cocky Overeem is we kenlang dag in dag uit in de weer ge weest om alle deelnemers die zich heb ben opgegeven te bezoeken en een keu ze uit hun werk te maken. Het aantal deelnemers is reeds de 45 gepasseerd en nog steeds komen uanmeldingen binnen. Het gaat de grootste manifesta- RHENEN Op de toeristische Auto weg vond zaterdagmiddag een frontale botsing plaats, tussen een bestelauto bestuurd door de Veenendaalse kruide nier De R. en een personenauto, be stuurd door de Rhenenaar S. De R. reed over de Beukenlaan in de richting van de Autoweg. Hij nam de bocht wat te ruim en belandde daar door op de linker rijbaan van de Auto weg, waarop S. naderde. Beide automo bilisten remden nog wel krachtig, maar een frontale botsing was niet meer te voorkomen. Persoonlijke ongelukken bleven achterwege, doch beide voertui gen werden aan de voorzijde behoor lijk beschadigd. VEENENDAAL In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in Groenwoudt Supermarkt. Men wist zich toegang tot de winkel te verschaffen door het inslaan van een ruit. Tot dus ver kon door de politie nog niet nauw keurig worden vastgesteld wat er wordt vermist. RESTEREN De prijzen van de op de veiling te Resteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: Goudreinette: EI 65—75: 22—25 EI 75—85: 29—35; EI 85—95: 34—35; EII 65—75: 21—24; EII 75—85: 25—27. Aan voer: 32 ton. Golden delicious: EI, 6065: 3335; EI 65—70: 40—43; EI 70—75: 43—48; El 75—80: 43—44; EII 60—65: 28—31; EII 65—70: 35—40; EII 70—75: 38—41; EII 7580: 4044. Aanvoer: 15 ton. Jonathan: EI 60—65: 24—27; EI 65— 70: 31—35; EI 70—75: 32—40. Aanvoer: 4 ton. Aardbeien: EE 300320 per doosje a 200 gram; EI 258281 per doosje a 200 gram; 11+ 216220 per doosje a 200 gram. Aanvoer: 264 doosjes. Kievitseieren: 4548 per stuk. Aan voer 112 stuks. Prijzen genoteerd in centen p. kg, ten zij anders is vermeld. ADVERTENTIE dagblad DE VALLEI Bel: s^Q 1 col 17.30 MIJ v-an 17.30 10.30 uui Zaterdags 16.30—17.30 uur tie van vrijetijdsbesteding in de omge ving worden sinds in 1949 te Ede de vermaarde tentoonstelling „Gouden Handen" werd gehouden. Nu bezit Veenendaal in het ruime raadhuis een uitstekende expositiemo gelijkheid. Het zal desondanks nog een hele toer worden alle aangeboden wer ken ten toon te stellen. Een degelijke selectie is daarom reeds nu door de organisator toegepast. Toch zal er ruim te geboden moeten worden aan zeker een aantal dat tussen 250 a 300 werken zal liggen. Hieronder bevinden zich doe ken die enige meters groot zijn. De deelnemers zijn allen geweldig enthousiast. Er wordt als bezeten ge werkt om Veenendaal goed voor de dag te laten komen. Er zullen zeer interes sante inzendingen komen. Onder de schilderessen en schilders die te Vee nendaal geboren zijn of er recent zijn komen wonen zijn kunstenaars wier werken het bekijken waard zijn. Ook is gedacht aan jeugdig talent. Werk van jongeren dat met laaiend en thousiasme aangevangen werd kan door deze tentoonstelling nog beter tot zijn recht komen. De jeugdige deelnemers hebben met deze tentoonstelling dan ook de kans van hun leven gekregen. Veenendaal is een dynamische ge meente waar zeer veel mensen van buiten zijn komen wonen. Als het waar is dat een derde deel van ons volk te kent en schildert dan zou het al heel vreemd moeten zijn als door deze mani festatie geen bijzondere talenten naar voren kwamen. Reeds inu is enige jon gelui de raad gegeven zich verder aan een Runstakademie te gaan bekwamen. De tentoonstelling, „Uit hard en han den" is geheel samengesteld door men sen die óf te Veenendaal geboren zijn óf er zijn komen wonen. Het is dus geen specifieke Veenendaal-tentoonstel- ling maar wèl een Veenendaal-manifes- tatie. Zo zal getracht worden uit de voor handen doeken en tekeningen een keu zecollectie „Oud-Veenendaal" samen te stellen, dus plekjes uit Veenendaal en omgeving die door de bouwactiviteit van de laatste jaen van het dorpstoneel verdwenen zijn. De expositie zal donderdagavond 11 april worden geopend door burgemees ter mr. dr. J. Hazenberg. ADVERTENTIE Nog steeds geven wij korting op alle maten ZEEMLAPPEN Drogisterij - Parfumerie Zandstraat 7 - Veenendaal LEERSUM De buurtvereniging „De Middelhof" organiseerde zaterdag middag weer de palmpaasoptocht voor de Leersumse jeugd. Ook nu weer was er weer zeer veel animo bij de jeugd. Liefst 120 inzendingen moesten door de jury worden beoordeeld. De prijswinnaars waren Annette en Frans Reusink, Ignis en Temo de Gref- te en Joan de Wit. De tweede prijswinnaars waren Leo Rranenburg, Pim Huising, Carina en Petty van Loon en Rees van Appel doorn. De derde prijzen waren voor: Tommi Zenner, Helma Roelofsen, Madeleine Cool, Guide de Grefte en Bettie van Rensink. De kinderen die op auto's door Leer- sum werden rondgereden, brachten ook een bezoek aan de patiënten van het revalidatiecentrum De Hoogstraat. Deze geste werd zeer op prijs gesteld. AMERONGEN Geborert: Maas Frans, z.v. G. M. van Beek en J. van de Grift; René, z.v. R. Cornelisse en E. Henken. Overleden: Janus Terschegget, oud 68 jaar. Gehuwd: Steven van Ede, 25 jaar en Jenineke Bos, 23 jaar; Jan Hendrik Adriaan Vooren, 26 jaar en Jacoba de Gooijer, 26 jaar. RHENEN Bestuur en leden van de sportvereniging „Candia '66" kunnen terugzien op een bijzonder geslaagde en stijlvolle kanipioensreceptie, die zater dagmiddag werd gegeven in het clubgebouw. Zeer veel algevaardigden van plaatselijke verenigingen kwamen hun geluk wensen aanbieden. Ook burgemeester jhr. mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, vergezeld van wethouder T. van Lienden. was aanwezig om namens het ge meentebestuur de felicitaties over te brengen. Naast de vele complimenten met het behalen van het kampioenschap in de vierde klas RNVB en de promotie naar de derde klas. ontving het Candia-be- stuur talrijke waardevolle geschenken, waaronder een complete geluidsinstal latie voor buiten en binnen, bijeen ge bracht door een groep van zestien Rhe- nense middenstanders. „Het was een lawine van cadeaus", aldus de actieve Candia-secretaris, de heer A. J. A. Rloosterman. AMERONGEN Zaterdagmiddag vond in het Dorpshuis te Amerongen het afscheid plaats van zuster A. M. van de Buit, die gedurende ruim 22 jaar als wijkverpleegster in deze gemeente werkzaam is geweest. Hoogtepunt van deze dnik bezochte bijeenkomst was de mededeling van Ainerongens burgemeester, dat de sympathieke zuster was onderscheiden met de ere-meaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Om drie uur precies opende de voorzitter van de afsfeheidseommissie, de heer J. J. Eijffius, het programma dat voor deze middag was samengesteld. Een bijzonder woord van welkom gold uiteraard zuster Van de Bunt, die voor deze gelegenheid in een uitbundig versierde stoel had plaats genomen. Zich wendend tot de zuster memoreer de hij, dat zij in een bijzonder beroer de tijd in de gemeente was gekomen. Toen was het nog op de fiets de Lek dijk op en vaak enkele uren later weer door weer en wind naar Overberg. De zuster heeft zich er echer kranig door geslagen. In de loop der jaren is ge lukkig alles beter geworden. In het bij zonder voor Het Groene Rruis heeft de zuster veel goodwill gekweekt. Door haar werk in Amerongen en in de buurtschappen is zij in Amerongen een geliefde figuur geworden. Daarom ver blijdde het hem, dat zuster Van de Bunt in Amerongen blijft wonen. Na mens de gehele Amerongse gemeen schap wenste hij haar nog vele goede jaren in Amerongen toe. Na deze woor den van de heer Eijffius werd aan de zuster door de eerste baby, die zij in Amerongen meehielp ter wereld te brengen, mevr. Blankestijn een boeket bloemen aangeboden. Na een korte pauze gingen de gordij nen open en op het toneel hadden zich opgesteld twee jongens en 22 meisjes, gekleed in de kleuren van het Groene Rruis, die voor de zuster een lied ten gehore brachten inhoudende de loop baan van de zuster. De burgemeester van Amerongen, jhr. mr. O. R. van den Bosch was daarna de eerste spreker. „We zijn deze dag helemaal in de sfeer en ook voor u valt aan deze dag niet te ont komen. Ik weet zeker, dat de zuster tegen deze dag heeft opgezien. Er zijn bepaalde zaken, waar een gemeenschap niet onderuit kan en dat is ook dit af scheid. De taken, door u verricht zijn begonnen in een tijd, dat de wijkverple ging vaak in de sfeer „Ereschuld en Dankbaarheid" was. Vroeger werd het anders gevoeld dan nu. Zowel de eer ste tijd als de nieuwe periode werd door u meegemaakt", aldus de burge meester. Spreker vroeg zich af, of er nu eigen lijk wel zoveel is veranderd. Nu kan toch ook nog wel worden gesproken van dankbaarheid en ereschuld, maar dan ten opzichte van de zuster. Het werk door u verricht, zou niet te doen zijn geweest als het niet met hart en ziel was gebeurd. Aan het einde van het betoog gekomen merkte spreker op, dat het hem een groot plezier was om aan de zuster mede te kunnen de len dat het Hare Majesteit de Koningir had behaagd om de ere-medaille ih zilver in de Orde van Oranje Nassau aan haar toe te kennen. Hierop werd de zuster verzocht om op het toneel te komen waar de burgemeester de me daille opspelde. Na dit plechtige moment werd door de heer en mevr. Verburg en door mej. Wildeman een tweetal sonates ge speeld op piano en blokfluit. Namens het hoofdbestuur van het Groene Rruis sprak mevr. Blankestijn. Zij overhandigde de zilveren medaille van hef Groene Rruis. Namens de col lega's uit de gemeenten Leersum, Eist en Rhenen werd een strijkbout aange boden. De heer Versluis sprak namens de Ouden van Dagen van Amerongen. Ook voor deze groep is zuster Van de RHENEN De Rhencnse Midden stands Centrale heeft zaterdagmid dag de jeugd van de Grebbestad met de jaarlijkse eierzoekwedstrijd op nieuw onder hoogspanning gebracht. In drie weilanden ten westen van de Veerweg, daartoe welwillend beschik baar gesteld door het gemeentebe stuur, waren in de vroege ochtend niet minder dan 1200 kunsteieren ge deponeerd, geschilderd in de kleuren rood, blauw, geel en wit. Tegen inlevering van een rood ge kleurd ei kregen de kinderen tien echte eieren, een blauw ei leverde vijf echte eieren op, een geel drie en een wit twee. Rinderen die niets had den gevonden kregen tegen inlevering van de deelnemerskaart één echt ei, zodat niemand met lege handen naar huis behoefte gaan. Aan het einde van de wedstrijd wees de opgemaakte balans uit, dat er bijna zevenduizend echte eieren waren gewonnen, adat „Ons Genoegen" vanuit 't plant soen naar de weilanden was gemar cheerd en de méér dan duizend kin deren in de leeftijden van vier tot en met tien jaar zich achter de afraste ring hadden opgesteld, werd door één der muzikanten op een trompet het zoeksignaal gegeven, iet werd een ware stormloop op de in het weiland gedeponeerde eieren. De kinderen rolden over elkaar heen om de eerste eieren, die in het gezicht la gen, te kunnen bemachtigen. Al na een half uur was er geen gekleurd ei meer in de wei te vinden. In rekord- tempo was alles afgegraasd. Eén deelnemertje zag kans niet minder dan achtenveertig eieren te winnen, wat 'n nog nimmer vertoonde presta tie was. burgemeester jhr. mr. L. Bosch ridder van Rosenthal kwam vergezeld van wethouder T. van Lienden belang stellend een kijkje nemen, waarbij nij zich liet voorlichten door RMC- oorzitter A. J. Bovenschen over de •rganisatie en over de spelregels. )ok wethouder Van Lienden toonde :ich enthousiast over dit Paaseieren- evenement, dat geheel door de Rhe- nense middenstand wordt bekostigd. Van de zijde van de ouders was er ook zaterdagmiddag weer veel be langstelling. Bunt altijd even zorgzaam geweest. De bejaarde heer Van der Sluis droeg een gedicht voor getiteld „De kleuter en de bedelaar". Vooral het laatste gedeelte van dit gedicht was zeer toe passelijk voor de scheidende zuster. Na dit volkomen onvoorbereide op treden van de heer Van der Sluis kwam weer de kindergroep, op het toneel. Ieder droeg een schild met een letter van het ABC. Door de Ameronger, de heer Rroon was een gedicht vervaar digd dat door de kinderen werd opge zegd, en waarin het gehele werk en de loopbaan van zuster Van de Bunt weer gegeven werd. Een donderend applaus was de mooiste beloning voor de kin deren en voor de zuster. Toen de kin deren de bordjes met letters omdraai den kwam de zin „Zuster van de Bunt, 22Vs jaar in Amerongen" tevoorschijn. Er was ook nog een primeur deze middag. Door de heer Verburg was een sonate voor piano en blokfluit geschre ven en juist vandaag was er bericht gekomen dat deze muziek door een uitgever te Utrecht zal worden uitge geven. Ook dit stuk werd voor de zus ter gespeeld. De heer Dagnelie, voorzitter van de vereniging Het Groene Rruis was de volgende spreker. Ook hij dankte zus ter Van de Bunt voor de goodwill ten opzichte van het Groene Rruis. Voor 't welslagen van een vereniging zoals de ze heeft een goede zuster nodig en daar om deed het hem plezier te kunnen zeg gen dat het Groene Rruis een goede zuster heeft gehad. Ook de persoonlijke verhoudingen zijn altijd heel plezierig Zuster Van de Bunt in de versierde stoel. geweest. U zult worden gemist, aldus de heer Dagnelie. De zuster had al vijf jaar eerder met pensioen kunnen gaan doch zij gaf er de voorkeur aan door te werken. Namens het bestuur van het Groene Rruis wenste hij haar geluk met haar koninklijke onderschei ding en met de zilveren speld van het hoofdbestuur. Het was hem bekehd, dat de zuster enige tijd geleden een broche had verloren waaraan zij zeer gehecht was. Nu maakte hij graag van de ge legenheid gebruik om haar een andere broche aan te bieden namens het be stuur van het Groene Rruis Ameron gen. Als laatste trad weer de heer Eijf fius voor het voetlicht. Hy kondigde het cadeau aan van alle gemeente naren. Achter de coulisseh kwam van uit een papieren garage naar buiten rijden een nieuwe FIAT 600. Een totaal perplex staande en over donderde zuster Van de Bunt kon haar ogen niet geloven. Niet alleen de auto doch ook de matten, een tectylbeurt, een belastingkaart en een Verzekering waren bij dit cadeau inbegrepen. Een ontroerde zuster Van de Bunt kon nauwelijks woorden vinden om iedereen te bedanken voor het grootste onthaal van deze middag en alle ge schenken. Dit alles had zij nooit ver wacht. Zij zelf noemde haar werk maar heel gewoon en vol fouten en gebreken. De receptie, die hierna werd gehou den werd druk bezocht. Zeer velen maakten van de gelegenheid gebruik om de scheidende zuster nog een keer de hand te drukken en haar te bedan ken voor wat zij voor hen had gedaan. Burgemeester Bosch wees in zijn toe spraak op de karaktervormende waar de van de sport. „Men moet zich vaak veel ontzeggen, men moet opofferings gezindheid kunnen tonen, kortom be oefening van sport is van het aller grootste belang voor de gemeenschap", aldus Rhenens eerste burger. De heer A. Jansen, voorzitter van de Sportstichting, overhandigde het be stuur een prachtige plaquette met voor iedere speler een herinneringsmedaille aan het behaalde kampioenschap. Tijdens de constant goed bezochte re ceptie ontving „Concordia" tal van ge schenken. De groep middenstanders, die de geluidsinstallatie aanbood, over handigde ook nog voetbalschoenen voor alle spelers, grensrechter en trainer, bonbons voor de dames en bekers voor de kampioensploeg en eventuele kam pioenen in de toekomst. De middenstan ders verrasten Candia bovendien met een geldbedrag, dat zal worden bestemd voor de jeugd van de vereniging! Het bestuur van „Eigen Gebouw" bood voetbalkousen aan, terwijl de suppor tersvereniging kwam aanstappen met gloednieuwe trainingspakken in fraaie uitvoering. Het geheel werd gecomple teerd met talrijke bloemen, bloemstuk ken en enveloppen t .et inhoud. AMERONGEN Zaterdagmorgen vond ook te Amerongen de jaarlijkse Palmpaasoptocht plaats. De kleuters van de beide kleuterscholen hadden ie der hun opgetuigd „Haantje Pik" mee gebracht en vanaf de Molenstraat werd helaas zonder de gebruikelijke muzika le begeleiding een optocht gehouden. De route voerde de kinderen naar een af gezet weiland waar zij eieren konden zoeken. VEENENDAAL Ongeveer 500 ver sierde Palmpasens werden door evenzo veel kinderen omhooggestoken tijdens de twee Palmpaasoptochten, die zaterdag middag in Veenendaal gehouden werden. Onder de deskundige leiding van mede werkers aan het jeugdwerk „De Instuif" en vooraf gegaan door resp. Caecilia en de Scheepjes wolharmonie trokken stoe ten door Zuid en Centrum. De eerste groep kreeg na afloop een tractatie in garage Van Waaijenberg, de tweede groep werd in het jeugdgébouw aan de J. G. Sandbrinkstraat onthaald. AMERONGEN Nog tot en met 11 april kan van de gelegenheid gebruik worden gemaakt een zwemabonnement voor het zwembad „De Blauwe Schuur" te Amerongen tegen een zg. gereduceerd tarief aan te schaffen. Zij die voor genoemde datum eer aanvraagformulier ten gemeentehuizr inleveren en de kosten contant voldoe komen in aanmerking voor 10 procer korting op de daarna geldende tari ven. LEERSUM Zaterdag werd het voorlopig bestuur van de Werkcom- missie „Dorpshuis" Leersum gekozen. Voorzitter is de heer P. Rnoop, secre taresse mevrouw Lutmers, penning meester de heer J. de Wit. De overigr leden van het bestuur zijn: de heren T van Schuppen, R. Broos en E. N. var Döorn. De eerste stap die het nieuwe be stuur gaat ondernemen is een verzoek richten aan het college van B. en W. voor stichting van een Dorpshuis. AMERONGEN Niettegenstaam een golf van grote geldinzameling! voor allerlei belangrijke doeleinden g< durende de laatste weken is de Reum: collecte in Amerongen een bijzonde succes gewordem. Een bedrag van f 1641,31 kon worden genoteerd (vorig jaar f 1209,79), ter wijl gevreesd werd, dat de duizend gulden niet zou worden bereikt. RESTEREN „De conjuncturele teruggang, die reeds in 1966 werd gesig naleerd, heeft zich in de eerste helft van 1967 voortgezet. De resultaten van het afgelopen jaar waren gunstiger dan aanvankelijk werd verwacht. De eerste tekenen van opleving kwamen in de tweede helft van 1967", zo begon de heer D. E. O. den Hartog, directeur van de Raiffeisenbank „Kesteren-Opheusden", zijn jaarrede tijdens de algemene ledenvergadering die vrijdagavond werd ge houden. „Met de daling van de conjunctuur zijn met name de uctureel zwakke bedrijven zwaar c Je proef gesteld. Menig bedrijf za enoodzaakt tot sluiting over te idere versterk ten de eigen po: oor fusionering en vorming van be ^engemeenschap pen", aldus de directeur in zijn jaarre de. „Het jaarcijfer van het aantal man nelijke werklozen bewoog zich in 1967 rond de drie procent, tegen gemiddeld ruim 1 procent gedurende de vooraf gaande vijf jaren. De werkgelegenheid vertoonde grote verschillen per be drijfstak en per streek". Volgens de heer D. E. O. den Hartog ging de teruggang van de conjunctuur gepaard met een gelijktijdige verbete ring van de betalingsbalans en een minder sterke druk op de kapitaal markt." „Niettegenstaande de maatregelen tot verruiming van de kredietpolitiek handhaafde de rente op de geld- en ka pitaalmarkt zich op een hoog niveau. „De strijd om het spaargeld is nu sterk", aldus de heer Den Hartog. Ban ken bieden soms tegen elkaar op en pronken met een hoge rente in adver tenties. Als je bij zo'n bank moet le nen, is de rente ook hoog. Een bank kan namelijk slechts bestaan door het verschil van genomen en gegeven ren te". LAAG Zoals gewoonlijk schonk de bankdirec teur in zijn jaarrede veel aandacht aan de land- en tuinbouw. Hierover merkte hij onder andere op: „De groeiomstan- digheden waren in 1967 gunstig. Mede hierdoor werden van verschillende ak- kerbouwprodukten grote oogsten bin nengehaald. Dit leidde tot overvoerde markten en lagere prijsen. Bieten en aardappels leverden goede oogsten op. Voor consumptie-aardappelen beston den echter afzetmoeilijkheden, omdat ook in onze buitenlandse afzetgebieden grotere opbrengsten werden gereali seerd. De prijzen bleven dan ook bij zonder laag. De weidebedrijven hebben van het gunstige weer geprofiteerd, waardoor de hooioogst in het algemeen goed kan worden genoemd. Door ver groting van de veestapel en door verho ging van de melkgift per koe is de melkproduktie met 4 a 5 procent toege nomen". Volgend de heer Den Hartog heeft het gunstige weer in Europa de Weder- landse fruitteler parten gespeeld Daar door hadden andere landen een grotere eigen produktie dan normaal n dus minder behoefte aan invoer in Neder land. Andere oorzaken zijn? stijging van het kostenpeil. een uHl; Jding van het Nederlandse glasareaal in de voor gaande jaren en toenemende buiten landse concurrentie. De hoeveelheid de veilingen aangevoerd fruit daal met 8 procent van 505.000 tot 465.000 1- „In de toekomst zal het steeds moei' ker worden om, met name voor de a pels een rendabele afzet te vinden voorspelde de heer Den Hartog.

De Vallei | 1968 | | pagina 3