MARKT KOOPJES op dinsdag en WOENSDAG GESNEDEN GROENTE UIT ONZE SLAGERIJ dinsdag: woensdag: 118 „je kan me geloven of niet," zei ik „maar ik heb nog nooit super gebruikt." Boron ADVERTEREN DOET VERKOPEN Sovjet-olie via België naar West-Europa Scotland Yard op jacht naar de koffer moordenaar Pauselijke actie tegen racisme 4 arrestaties na warenhuis- branden Dood Masaryk waarschijnlijk moord Prof. L. de Jong in Israël Rhodesië schaft censuur af Waalse betoging Leersum derde Ophalen huisvuil SUPERMARKT BRENGT naar keuze Rode kool, Savooiekool, Kool raap, Zuurkool, geschrapte Worteltjes, gekookte Bietjes 2 kilo 5 kilo ZEEUWSE KLEIAARDAPPELEN „Furcre 1 kilo voorgebakken PATATES FRITES 78 VERSE WORST 500 gram MAGERE SPEKLAPPEN 500 gram BURGERLIJKE STAND SCHERPENZEEL Rhenen BURGERLIJKE STAND AMERONGEN MAANDAG 8 APRIL 1968 COMBI BI 153 11 U hoeft 't niet te geloven, maar het feit blijft bestaan dat hij onze normale benzine heeft gebruikt. Wat iets heel anders inhoudt, dan u wel dacht. Normale benzine is buitengewoon zorgvuldig geraffineerd. Er zit een aantal chemische toevoegingen (zogenaamde „additives") in, ter bescherming van de motor. Maar, al is hij nog zo goed, gewone benzine is niet geschikt voor dit soort auto. Normale benzine is voor een motor met lage compressie-verhouding; super voor hoge compressie. Maar dat is niet het enige verschil. In bijna alle soorten superbenzine zitten meer additives dan in gewone. Een werkelijk goede super, zoals Boron, heeft een pakket additives dat bescherming geeft van tank tot uitlaatpijp. En deze additives in Boron zijn goed voor iedere motor. Dus, of uw motor nu super moet hebben of niet, bescherm 'm met Boron. Als u een motor met lage compressie hebt zult u misschien niet altijd Boron nemen. Maar tankt u 't in ieder geval zo vaak mogelijk. En denk dan meteen even aan de olie. Beter nog: onze olie. Chevron Supreme. Hij is werkelijk uitstekend. De beste, vinden wijzelf. Of u 't daarmee eens kan zijn? De praktijk zal het leren. Zoals hij het al aan zovelen heeft geleerd. heet niet voor niets: beschermingsbenzine Een product van Chevron Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. LONDEN De Britse politie maakt jacht op de moordenaar van een jonge Aziatische vrouw wier lijk in twee de len is gevonden. De voornaamste ver dachte zou een man zijn die het haar draagt als de Mohicanen, een Ameri kaanse indianenstam. Zijn hoofd is kaal geschoren op een smalle strook na die van voor tot achter midden over de schedel loopt. Deze macabere man zou dwars door Londen zijn getrokken met het lijk van de vrouw iri twee koffers bij zich. De benen van de vrouw zijn inmid dels opgedregd uit de Roding bij Ilford. In het spoorwegstation van Wolver- kampton, 192 km ten noorden van Lon den, werd een /an de koffers met de romp gevonden. De vrouw zou, vol gens een rapport van pathologen, kort voor de lugubere vondst zijn overleden in een trein van Londen naar Wolver hampton. VATICAANSTAD De moord op dr. Martin Luther King jr. zal de publi- katie versnellen van een pauselijk document tegen het racisme. Nadat dr. King op 18 september 1964 zijn audiëntie bij Paus Paulus VI had ge had, verklaarde de negerleider van de burgerrechtenbeweging, dat de Paus hem de verzekering had gege ven, dat hij in een document alle vormen van discriminatie zou veroor delen. De Paus heeft zich herhaalde lijk tegen discriminatie uitgesproken, maar een document over het pro bleem is noö steeds niet verschenen. Tijdens een plechtige palmpasenmis in de basiliek van de St.Pieter, heeft Paulus VI er voor gebeden, dat de „laffe gemene moord" van dr. Mar tin Luther King geen nieuwe haat en geen nieuw geweld zal oproepen, maar zal leiden tot verzoening en ras- sengelijkheid. Deze woorden sprak de Paus aan het einde van zijn preek. ANTWERPEN De Sovjet-Unie Is voornemens via België op de West- europese aardoliemarkt binnen te drin gen. Dit zeggen betrouwbare zegslie den te Antwerpen. België heeft in 1967 Russische olie- produkten tot een totaal van 216.000 ton geïmporteerd. De Russische raffina derijen hopen dit jaar 1.200.000 ton ru we olie en geraffineerde produkten naar België uit te voeren. Van regeringszijde is bevestigd, dat gesproken worden over de import van 500.000 ton ruwe olie. De onlangs opgerichte Russische olie maatschappij Nafta, heeft te Antwer pen een terrein van 27 ha gekocht, waarop zij tanks met een totale capa citeit van 500.000 ton wil bouwen. Nafta wedijvert bovendien met twee Amerikaanse maatschappijen, die in Antwerpen een raffinaderij willen bou wen. België moet met zijn EEG-partners overleg plegen, over een 'vergroting van het Russische importquotum. De totale olie-importen beliepen volgens de laatst beschikbare cijfers over 1966 12,7 miljoen ton ruwe olie en geraffi neerde produkten. Daarvan werd twee derde via Italië grotendeels uit Rusland geïmporteerd. De westelijke oliemaatschappijen zullen zeer zeker niet de Russische plannen over hun kant laten gaan. Zij vrezen vooral een verkoop van de BONN De Frankforter recherche heeft vier jonge mensen gearresteerd die naar alle waarschijnlijkheid de wa- renhuisbranden van vorige week heb ben gesticht. Het zijn een student (26), een meisjesstudent (27) en een journa list (24) allen uit West-Berlijn, en een acteur (25) uit München. Door het ontbranden van brandbom men met tijdontsteking waren dinsdag op woensdag branden ontstaan in de bekende Frankforter warenhuizen Kaufhof en Kaufhaus Schneider. De to tale schade beliep twee miljoen mark Russische olie tegen lage prijzen. De ruwe olie kan betrekkelijk goedkoop in 3Va dag aangevoerd worden uit Litauen, dat via een pijpleiding met de Russische olievelden in verbinding staat. Hoewel de Russische olie met kleine 25.000 tons tankers zal worden aange voerd, zal zij toch goedkoper zijn dan olie van andere oorsprong, die met gro tere tankers of een nieuwe pijpleiding vanuit Rotterdam, Antwerpen kan be reiken. In dit opzicht lopen de Belgi sche en Russische belangen parallel. PRAAG Onthullingen van een Praags geleerde hebben nieuwe twijfel doen ontstaan aan de 20 jaar geleden officiële uitspraak, dat Jan Masaryk, de eerste na-oorlogse minister van Buitenlandse Zaken van Tsjecho-Slowa»- kije, zelfmoord gepleegd heeft. Prof. Karei Kacl heeft in een pers- gesprek met Associated Press ver klaard, dat wijlen de patholoog, die de sectie op Masaryk heeft verricht, „nooit in zelfmoord geloofd" heeft. Masaryk, de zoon van de eerste pre sident van Tsjecho-Slowakije, Thomas Masaryk, en diens in Amerika gebo ren vrouw, stierf na een val uit het raam op de tweede verdieping van het gebouw van het ministerie van Buiten landse Zaken te Praag voor het aanbre ken van de dag op 10 maart 1948, nog geen maand, nadat de communisten zich van de macht hadden meester gemaakt. Zijn dood werd geregistreerd als zelfmoord, maar onder de nieuwe re formistische communistische leiding is de staats-procureur-generaal een nieuw onderzoek naar de zaak begonnen. De pathaloog, prof. Frantisek Hajek, is ongeveer tien jaar geleden gestorev. Kacl noemt hem een intiem vriend en zegt, dat Hajek hem kort na de dood van Masaryk onder het zegel der ge heimhouding heeft verteld, dat omstan digheden erop wezen, dat de minister uit het raam is gegooid. JERUZALEM De Israëlische mi nister van Sociale Zaken, Joseph Burg, en de Nederlandse hoogleraar dr. L. de Jong hebben zondag in Jeruzalem een congres geopend over „Joods ver zet in de nazitijd". Het congres wordt in het „Beth Haam"-gebouw gehouden, waarin Adolf Eichmann ter dood werd veroordeeld. De aanleiding van het congres is het feit dat 25 jaar geleden op deze dag de opstand in het ghetto van Warschau uitbrak. Minister Burg zei in zijn toespraak, dat Israël alles zal doen om aan het nieuwe anti-semitisme, zoals dat zich nu in de oostelijke landen voordoet on der het mom van anti-zionisme, over de hele wereld bekendheid te geven. Prof. De Jong zei namens alle bui tenlandse deelnemers: „De mensen, die in de verschillende ondergrondse bewe gingen tegen de nazi's hebben gevoch ten, zullen in elke crisis aan de kant van Israël staan. SALISBURY De Rhodesische re- bellenpremier Ian Smith heeft zater dag aangekondigd dat de censuur op de pers in het opstandige Zuid-Rhode- sië met onmiddellijke ingahg is opge heven. BRUSSEL Ruim 30.000 Waalse ar beiders hebben zaterdagmiddag in Brus sel deelgenomen aan een betoging van het Belgische socialistische vakverbond De manifestatie was bedoeld om de aandacht van de hoofdstad en het nieu we parlement te vestigen op de econo mische problemen in Wallonië. Er wer den o.m. spandoeken in de stoet meege dragen met de mededeling: België telt op 100 arbeiders 28 Walen, maar op 100 werklozen 39 Walen. Op een vergadering van het ACV, het Belgische algemeen christelijke vak verbond in Namen is zaterdag gepleit voor gemeenschappelijke actie met het socialistische vakverbond. De secreta ris-generaal van het ACV, Dereau, ver klaarde dat het Waalse bedrijfsleven een zodanig verval en aftakeling door maakt, dat spoedig een punt dreigt te worden bereikt waarop dit proces on omkeerbaar kan worden. LEERSUM De districtswedstryden die vrijdagavond in hotel Damlust door de E.H.B.O.-afdeling Leersum werden georganiseerd zqn succesvol geëindigd voor de EHBO-afdeling uit Utrecht. Met een ruime voorsprong legde deze ploeg beslag op de eerste plaats en zij gaat het district Utrecht vertegenwoor digen op de landelijke finale die op 25 mei in Zwolle wordt gehouden. De slachtoffers werden gespeeld door leden van LOTUS. Deze mensen had den een zeer moeilijke avond, maar ondanks het feit dat ze vijf maal op verschillende manieren werden „be pleisterd" en op de brancard gelegd, deden ze hun werk uitstekend. De 5 deelnemende ploegen uit Breu- kelen, Baarn, De Meern, Utrecht en Leersum hadden een zeer moeilijke op dracht uit te voeren. Elke ploeg kreeg 20 minuten toebedeeld. In zijn toelich ting op de prestaties van de ploegen, had dokter Bijsterveld nogal enige waardevolle raadgevingen te vermel den. Zo adviseerde hij de deelnemers de „shock-toestand" nog eens extra te bestuderen". Dit is veel belangrijker dan het bepleisteren van de wond", aldus de arts in zijn toelichting op de presta ties. Uit handen van de voorzitter der af deling Leersum, dokter Bakker ontvin gen alle deelnemers een persoonlijk ge schenk. De prijzen werden uitgereikt door het ere-lid van de afdeling, de heer Wijnands. In totaal waren er 380 pun ten te behalen. Utrecht was met 293 punten de beste. De leidster van deze goed werkende ploeg, mevrouw Wester huis, ontving de wisselbeker en boven dien mocht ze de prachtige beker in ontvangst nemen, die door het gemeen tebestuur van Leersum beschikbaar was gesteld. De tweede prijs met 247 punten was voor De Meern. Deze ploeg kwam in het bezit van de mooie beker die het dag blad „De" Vallei" voor deze wedstrijden beschikbaar had gesteld. De organiseren de afdeling, Leersum, verzamelde 178 punten, hetgeen goed was voor de der de plaats. Baarn werkte 149 punten bij elkaar en werd vierde. De ploeg uit Breukelen werd met 135 punten vijfde. Voor de ploeg uit Leersum, bestaan de uit de dames De Groot, Overweel en de leidster Mej. Van Rheenen was het geen slecht resultaat om als derde te eindigen van het district Utrecht. De leidersprijs was ook voor Utrecht. Mevrouw Westerhuis was met een puntentotaal van 68 de beste ploegleid- ster en dit werd ook met een fraaie prijs gewaardeerd. SCHERPENZEEL Geboren: René Sijbrand z.v. W. Harthoorn en S. J. de Kruif; Hendrik, z.v. H. Dijkhorst en C. van Manen; Reindert, z.v. R. van Eist en K. Verschuur; Teunis, z.v. H. U. Hop en J. Hardeman; Janneke Cornelia Adriana, d.v. J. B. Ritmeester en J. G. Kraa; Geerke Adriana d.v. A. W. van Wessel en J. G. v.d. Dikkenberg; Teu nis Gerrit Marco, z.v. E. R. Feenstra en J. E. Aalbers. Ondertrouwd: J. van Dalfsen (Enk huizen) en M. W. van Garderen; J. van Dijk (Woudenberg) en F. van Hars kamp; G. Eijkelkamp en M. van Dam (Rhenen)E. F. v.d. Veen (Asperen) en A. Buining. Ingekomen personen: M. Hillebregt, van Wageningen; H. J. Quax met ge zin, van Leens; D. Valkenburg met ge zin van Veenendaal; J. Bouwers met gezin van Renkum; A. Ameling met ge zin van Hoogeveen; J. Gosselink met gezin van Wageningen; H. A. ten Braak van Blaricum; F. Gosselink van Wageningen; L. J. Hendriksen, g/m Kosters van Wageingen; H. van Schie met gezin van Hardinkxveld-Giessen- dam; M. J. A. Schoutens van Halste ren; B. H. C. Messaoud van Wagenin gen; W. Vinkenborg van Barneveld; E. Kerkdijk g/m Vinkenborg van Rotter dam; C. D. de Langen van Valburg; J. Donkelaar met gezin van Ede; M. Saadani van Eindhoven. Vertrokken personen: E. H. ter Burg met gezin naar IJsselstein; E. Huffna- gel met gezin naar Wageningen; N. L. Weidema naar Wageningen; M. A. Wei- dema naar Wageningen; J. M. Devèrs naar Groot-Brittannië; C. W. Los naar Veenendaal; R. van Laar naar Utrecht; T. H. van Beneden naar Utrecht; M. J. den Hertog naar Barneveld; F. A. van Bemmel naar Rotterdam; H. C. van Beijnhem g/m Miezelmoe naar Veenen daal; W. A. Bouman g/m van Baaren naar Woudenberg; L. H. de Jong g/m Hilbert naar Veenendaal; F. Houtkamp met gezin naar Suriname; I. L. Mey- jes g/m Kneefel met gezin naar Amers foort; L. Thijsse met gezin naar Steen deren; B. Baer naar Amsterdam; J. Roolofsen met gezin naar Veenendaal; A. M. B. Rijkse g/m Jansen naar Vee nendaal; W. E. van de Bijl met gezin naar Amerongen; A. A. Bijker naar Dokkum. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat zij op maandag 8, dinsdag 9 en woensdag 10 april 1968 langs de normale route een vrachtauto zullen laten rijden, waarmee grof tuin en huishoudafval kan worden meegege ven. Hierbij dient het volgende in acht te worden genomen: le. alle vuil dient netjes te worden verpakt en gebundeld; 2e. ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder zijn dan 15 kg; 3e. er wordt geen grotere hoeveelheid dan 1 m3 meegenomen; 4e. ofschoon wel op dezelfde dag wordt gereden als met de roltrommel- auto, dient men het grof vuil vroegtij dig langs de weg te zetten, omdat het tijdstip van ophalen niet gelijk is aar dat van het ledigen van de emmers Voorts wijzen zij er nogmaals op, dal bij het ledigen van vuilnisemmers in geen geval grof vuil wordt meegeno men, zodat het langs de weg zetten op andere dagen dan de hierboven ge noemde geen zin heeft. Degene, die meer dan 1 m3 grof vuil heeft mee te geven, dient dit aan ge meentewerken op te geven voor de le of 3e donderdag van de maand, waarna dit vuil tegen betaling van f 2,50 per m3 zal worden meegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke is een bedrag van f 5,per m3 verschuldigd. Normale vuilnisophaaldienst. Wijzinging in verband met Goede Vrij dag en 2e Paasdag. Op Goede Vrijdag 12 april a.s. en 2e Paasdag 15 april a.s. wordt geen huis vuil opgehaald. Waar dit huisvuil nor maliter op vrijdag wordt opgehaald ge schiedt dit thans op donderdag 11 april en het huisvuil dat normaal op maan dag zou worden opgehaald wordt thans op dinsdag 16 april opgehaald. U gelieve van deze afwijking van de regel goede nota te nemen. Rhenen, 3 april 1968. B. en W. van Rhenen, De secretaris, W. C. Pieters, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. Ingekomen personen: S. M. op den Dries, de Postmeester 1 van Maasland; W. E. van de Bijl, Nassaulaan 18 van Rhenen. Vertrokken personen: J. van Ede- Bos, Haarweg 1 naar Veenendaal; J. J. A. Schaareman, Kon. Julianalaan 19 naar Leusden.

De Vallei | 1968 | | pagina 6