SCHOT JIM CLARK VERONGELUKT Merckx nam revanche in Parijs-Roubaix Margo Klees beste turnster Veronique van der Laan kampioene van Benelux jeugd' Nederlands scholieren elftal verloor van West- Duitsland Resultaten eerste klassers DE GRAAUWE HENGST Europa Cup-voetbal Bungert gaat niet naar Wimbledon Nog geen beslissing over Forest Hills UEFA-elftai deelde gelijk op met Rusland Cees van Dongen won 125 cc-klasse Spassky en Geiler speelden remise Brazilië-Paraguay werd afgebroken Heerenveen schoot beter dan PEC2-0 Zwolse Boys en SC Drente maakten er weinig van0-2 Jan Krekels eerste in Engeland Hajer vermoedelijk in Davis Cup-team Gemakkelijke zege voor Tom Okker BOUDE SLOEG DRIE KEER OVER DE KOP 'n jonge uit een "grote" stal n volbloed Nederlandse kampioenschappen in Utrecht Over de Kop het paard met de -^iste jonge....! Weinig valpartijen Tafeltennis Hoogtepunt Onoverkomelijk MAANDAG 8 APRIL 1968 STUTTGART Jim Clark, de even knie van de bijna legendarische Fan- gio, heeft zijn passie vow de automo- bielsport met zijn leven moeten be talen. Hij werd zondag gedood, toen zijn witte Lotus-Cosworth tijdens een for mule II-race op 't circuit van Hocken- heim van de weg vloog, enkele malen over de kop ging en als een dood stuk ijzer neerplofte in de bossen terzijde van de weg. Clark had juist 'n bocht genomen en de toeschouwers schatten zijn snelheid op 280 kilometer per uur, toen het ongeluk gebeurde. Bij de luidsprekermededeling: „Jim Clark, de tweevoudige wereldkampioen is dood", voer een rilling door de rijen toeschouwers. Als één man kwamen de tachtigduizend overeind en bewezen staande de laatste eer aan een van de allergrootsten uit de race-sport. Zijn koene kunde aan het stuur maakte Clark wereldvermaard. Toch was hij een rustig en bescheiden mens, een wel gesteld schapenfokker in het grensge bied tussen Engeland en Schotland, die toevallig van auto's hield. Zijn talenten voor 't moeilijke vak van auto-coureur waren echter zo evident, dat hij een uitnodiging kreeg om deel uit te maken van het officiële Lotus-team. In 1963 en 1965 werd hij wereldkampioen. Verle den jaar eindigde hij als derde en dit seizoen waren zijn vooruitzichten op een hernieuwde wereldtitel uitermate gunstig na zijn zege in de grote prijs van Zuid-Afrika op Nieuwjaarsdag de 25ste overwinning, waarmee hij het record van de grote Fangio brak. „Be ter dan Fangio", schreven de kranten, maar Clark ontkende dat. „Fangio is de grootste. Hij werd vijfmaal wereldkam pioen. Zover zal ik niet komen". Clark heeft eens geprobeerd uit te leggen, waarom hij van auto-racen hield. „Het geeft mij geen voldoening hard te gaan. Een rechte lijn betekent niets... maar het is een geweldig gevoel, te weten dat je de bolide in je macht hebt. Vooral op de beslissende momenten. Als je door een bocht gaat en er alles uithaalt wat erin zit". Honderd meter achter kilometerpaal twee eindigde in de zesde ronde van de eerste van de beide manches om de Deutschland-trofee van de formule II renwagens de carrière zonder weerga van de Schot, die op 4 maart zijn 32ste verjaardag had gevierd. De wedstrijd was de eerste van een serie van elf om de dit jaar on-officiële Europese titel. Het was Clark's eerste race op het snelle circuit van Hockenheim, dat nog natte plekken telde na de regenbui, die in de morgenuren was gevallen. Op het moment, dat het ongeluk ge beurde, lag Clark in achtste positie. De achterwielen slipten weg, nadat hij uit de snel genomen rechterbocht op het lange rechte stuk kwam van de zesde ronde. Bij een snelheid van ver over de 200 kilometer trachtte de Schot de wa gen op de weg te houden, toen deze over een afstand van vijf honderd me ter zigzagde tussen de baan en de met gras begroeide veiligheidsstrook. Een politie-agent zag de bolide drie of vier keer over de kop slaan, voordat hij tussen de bomen neerplofte. „De wagen was volkomen uit elkaar gerukt. Het leek wel of hij in honderd stukken was gescheurd", zei een official. Jim Clark was direct dood, naar de mening van de dienstdoende arts, die vlak na de melding van het ongeluk op de plaats des onheils verscheen. Het li chaam werd met de grootste spoed naar de universiteitskliniek van Heidel- berg gebracht, maar ook daar kon men de loop der dingen niet keren. Geen v.an de overige negentien deelnemers was in de buurt toen Clark de macht over het stuur verloor. Het nieuws van zijn MARSEILLE/SOFIA Frankrijk heeft zaterdag in Marseille met 1-1 ge lijk gespeeld tegen Zuid-Slavië. Bij de rust was de stand 0-0. Het was de eer ste ontmoeting uit de kwartfinales van het toernooi om het Europese kam pioenschap voor landenploegen. De tweede wedstrijd wordt 24 april in Bel grado gespeeld. Zuid-Slavië nam in de 66e minuut de leiding door Musemic, maar in de 79e minuut scoorde Di Nallo de gelijkma ker. Het Bulgaarse voetbalelftal heeft za terdag in Sofia met 3-2 gewonnen van Italië. De ruststand was 1-0. Er waren bij deze eerste wedstrijd tussen de bei de landen uit de kwartfinales van het toernooi om het Europese kampioen schap 65.000 toeschouwers. Voor Bulga rije scoorden Kotkov, Dermendiev en Zhekov, voor Italië de Bulgaar Pevev in eigen doel en Prati. HAMBURG Wilhelm Bungert, de Westduitse toptennisser, die vorig jaar doordrong tot de finale van Wimbledon, zal dit jaar niet aan het toernooi op Wimbledon deelnemen. „Omdat dit jaar ook profs op Wimbledon mogen spelen, zullen de amateurs geen enkele kans hebben ook maar tot de laatste acht door te dringen", motiveerde Bungert zijn besluit. Verder maakte de 29-jarige Bungert bekend, dat hij zich te oud voelt om prof of semi-prof te worden. DALLAS De Amerikaanse tennis- bond (USLTA) heeft nog geen beslis sing genomen of het toernooi van Fo rest Hills „open" zal worden. Tijdens de vergadering in Dallas (Texas) werd wel besloten „open" toernooien in de Ver enigde Staten toe te laten, tot een maximum van vier. Kandidaten voor de organisatie van een „open" toernooi kunnen zich tot 15 april aanmelden. Daarna zal de USLTA beslissen, wel ke toernooien „open" mogen zijn. Jim Clark. dood werd pas na het begin van de tweede manche bekend gemaakt. „Om paniek te voorkomen", aldus een mede deling van de organisatoren. Er zal een officieel onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk worden ingesteld. Er gaan geruchten dat Clark voor het nog niet geheel droge parcours verkeerde banden had gekozen. De Deutschland- trofee werd het tragische verschei den van Clark ten spijt geheel afge werkt. De Fransman Jean Pierre Bel- toise met Matra Ford ging in beide manches als eerste over de streep (in resp. 44.55.9 minuten en 40.45.1 minu ten) en werd met ruim verschil win naar; tweede werd zijn land- en team genoot Henri Pescarolo. Na de tweede wereldoorlog zijn 27 Grand Prix-coureurs bij ongelukken om het leven gekomen. De renners zijn: 1948 Achille Varzi (Italië) en Chris tian Kautz (Zwitserland); 1949 Jean Pierre Wimille (Frankrijk); 1950 Raymond Sommer (Frankrijk); 1952 Luigi Faggioli (Italië); 1953 Felice Bo- netto (Italië); 1954 Onofre Marimon (Argentinië); 1955 Alberto Ascari (Italië), Bill Vukovic (V.S.), Pierre Le- vegh (Frankrijk), Louis Rosier (Frank rijk); 1957 Eugenio Castellotti (Ita lië), Alfonso de Portago (Spanje); 1958 Luigi Musso (Italië) Peter Collins (G. B.), Stuart Lewis-Evans (G.B.); 1959 Jean Behra (Frankrijk); 1960 Chris Bristow (G.B.); 1961 Tony Bet- tenhausen (V.S.), Wolfgang von Trips (W.-Duitsland); 1962 Denis Taylor (G.B.), Ricardo Rodriguez (Mexico); 1964 Carel de Godin de Beaufort (Ne derland), Eddie Sachs (V.S.); 1966 John Taylor (G.B.); 1967 Lorenzo Bandini (Italië); 1968 Jim Clark (G.B.). ARLES Het Nederlandse UEFA- elftal (16-18 jaar) heeft in Aries in groep B van het internationale UEFA-toernooi gelijk gespeeld (2-2) tegen Rsland. De overige uitslagen luiden: Groep A:: Zwitserland- België 1-1 Groep C: Tsjechoslowakije- Zuid Slavië 2-0. Groep D: Oost Duitsland- Grieken land 1-1. Bij de rust was de stand 1-1. De aan trekkelijke wedstrijd, die door 1.628 toeschouwers werd begewoond, werd bij een tamelijk harde wind gespeeld. De Russen toonden over meer atleti sche gaven te beschikken dan de Ne derlanders, maar zij vonden hun mede spelers moeilijk in de combinatie. De Oost-Europeanen namen reeds in de achtste minuut een voorsprong door een doelpunt van Tsjaoessov. Zeven minuten later was de stand weer in evenwicht toen de Velox-speler Van den Berg de Russische doelman Sivak passeerde. Kort na de hervatting be zorgde Orejstsjenko Rusland opnieuw de leiding. De Deventenaar Smid be paalde in de 59e minuut uit een straf schop de eindstand op 2r2. De opstelling van de Nederlandse ploeg was: Doel: Stoop; achter: EIWhof (Elink- wijk), de Wit (ZFC), Visser (Sparta) en Drijver (DFC): midden; Van der Sluis ((CW) en Van den Berg (Velox): voor: Koning (Ajax), Smid (Go Ahead), Husers (AFC) en De Groot (Cambour). HEESWIJK Op #,het Wolvenbos" circuit in Heeswijk zijn zondag onder ideale weersomstandigheden voor ruim 10.000 toeschouwers nationale wegraces gehouden. In de 50 cc klasse moesten de fa- brieks Kreidlerrijders Toersen en De Vries het opnemen tegen de privé-rij- der op hetzelfde merk Cees van Don gen. De laatste kreeg na vijf ronden te kampen met moeilijkheden aan de versnellingsbak en moest de strijd sta ken. Jan de Vries kwam in de tweede manche ten val toen hij in een haak se bocht te sterk afremde. Hij sloeg tegen het asfalt en liep daarbij lichte verwondingen op. In de 125 cc-klasse nam Van Dongen revanche en won zonder serieus bedreigd te worden bei de manches. In de 250 cc-klasse bleek Bron op zijn snelle Kawasaki onbereik baar voor zijn concurrenten. Hij bracht ook beide manches op zijn naam. De uitslagen luidden: 50 cc klasse internationaal, 2 man ches (10 en 8 ronden resp. 30 en 24 km): 1. Toersen (Staphorst), Kreidler 50 pnt; 2. Foekema (Den Haag) Kreid ler 45 pnt; 3. Kostwinder (Almelo) Kreidler 43 pnt; 4. Van Leeuwen (Leid- schendam) Honda 41 pnt; 5. Moojen (Edam) Kreidler 38 pnt. 125 cc klasse internationaal, 2 man ches (12 en 10 ronden): 1. Van Dongen (Rotterdam) Honda 50 pnt; 2. Van Breedt (Zaandam) 47 pnt. (tijd 34.51. 3); 3. Van Leeuwen (Leidschendam); Honda 47 pnt. (tijd 35.03.6); 4. Moojen (Edam) Maico 44 pnt; 5. Droog (Bar- singerhorn) Honda 41 pnt. 250 cc klasse nationaal, 2 manches (12 en 10 ronden): 1. Bron (Amster dam) Kawasaki 50 pnt; 2. v.d. Wal (Haarlem) Ducati 47 pnt.; 3. Kremers (Mill) Ducati 45 pnt. JONGE 10*50 jer 1 literfles ROUBAIX Eddy Merckx kreeg zijn revanche. De 22-jarige wereld kampioen, die na zijn overwinning in de ronde van Sardinië dit seizoen zo nauwlettend door de concurrentie in de gaten werd gehouden, dat hij in zo wel Milaan-San Remo als in de Ron de van Vlaanderen geen schijn van kans kreeg, haalde in de „koningsklas- sieker" Parijs-Roubaix weer eens ouderwets uit. Vijftig kilometer voor Roubaix, na dat Roger Pingeon en Felice Gimondi vergeefse pogingen hadden ondernomen de strijd al in een vroeg stadium te be slissen, verscheen de donkere Belg in eens voor in het peloton. De reden was duidelijk. Even daarvoor had Rik van Looy immers uit het zadel moeten klimmen, omdat zijn achterband luid sissend was leeggelopen en Riks „sport bestuurder", de Nederlander Ton Vis sers, was niet zo snel ter plaatse of Eddy Merckx was al weg. Samen met zijn landgenoten Ward Seis, Willy Bock- landt en Herman vam Springel nam hij binnen een luttel aantal kilometers zo'n ruime voorsprong, dat de grote groep al meteen verloren was. Het kwartet Belgen bleef echter niet lang bij elkaar. Op de slordig geplavei de wegen naar Roubaix moesten ach tereenvolgens Ward Seis en Willy Bock- landt door materiaalpech afhaken. Zij kregen geen enkele kans meer de voort ijlende tandem van Springel-Merckx in te halen. Integendeel, de twee Bel gen liepen steeds verder weg en kon den zich in alle rust opmaken de strijd op de wielerbaan van Roubaix te be slissen. Men kon de sprint op het wie- lerovaal van de Noordfranse stad ech ter nauwelijks een strijd noemen. Ed dy Merckx was zo duidelijk de sterkste, dat hij al twintig meter voor de finish zijn handen juichend in de hoogte kon steken. Van Springel werd op ruim een lengte -tweede. Walter Godefroot, die dertig kilome ter voor het einde uit het peloton was ontsnapt, voltooide zijn indrukwekkende opmars met een fraaie derde plaats voor Ward Seis en de ook al sterk naar voren gekomen Vic van Schil. Ray mond Poulidor was de best geplaatste niet-Belg. Hij werd zesde voor de Ne derlanders Henk Nijdam en Jan Jans sen. die vlak voor Roubaix ook nog uit de grote groep waren weggeldpen. Gui- do Reybrouck won de' sprint van het peloton en klasseerde zich als achtste. De uitslag: 1. Merckx (Belg) 262 kilometer in 7 uur, 09 minuten en 26 seconden; 2. Van Springel (Belg) op een lengte; 3. Gode-- froot (België) 7.11.03; 4. Selt (België) 7.12.37; 5. Van Schil (Belg) z.t.; 6. Pou lidor (Fr) 7.14.31; 7. Nijdam (Ned) 7.16.55; 8. Janssen (Ned) .7.17.12; 9. Reybrouck (Belg) 7.17.29; 10. Melcken- beeck (Belg) z.t.; 11. Brands (Belg) z.t.; 12. Zoontjens (Ned) z.t.; 13. Peff- gen (W-Dld) z.t.; 14. Huysmans (Belg) z.t.; 15. Grain (Fr) z.t. SOETSJOEMI De derde partij uit de schaaktweekamp tussen Boris Spassky en Efim Geiler is in remise geëindigd. Spassky heeft een voorsprong van 2-1 in deze tweekamp van tien partijen uit de kwartfinales van het kandidaten toernooi. De winnaar van het kandida tentoernooi heeft, zoals bekend, het recht wereldkampioen Petros jan uit te dagen. Mar go Klees. UTRECHT Margo KleeS kon de bloemen nauwelijks meer dragen. Van alle kanten kreeg de kleine Beverwijkse, nadat zij zondagmiddag in de Utrechtse Beatrixhal Nederlands turnkampioene was geworden, de kleurige boeketten in de armen gedrukt. Voor parmantige Margo was het de grandioze afsluiting van een boeiende titelstrijd, waarin niet alleen zij haar grote kwaliteiten heeft getoond, maar ook duidelijk werd, dat het 100-jarige Koninklijk Nederlands gymnastiekverbond momenteel de beschikking heeft over voldoende talent om een ploeg samen te stellen, die een uitzending naar de Olympische Spelen in Mexico City waard is. Dat team zal dan geformeerd moeten worden rond Margo Klees, Ans Heerschop en Jannie Meyer, die zondag beslag legden op de kampioensmedailles. Toen Margo Klees in 1964 tijdens het jeugdkampioenschap in Rotterdam voor het éérst opviel, zal zij niet hebben durven dromen dat zij vier jaar later Nederlands kampioene zou worden. De 1.50 m lange Beverwijkse heeft zich in die periode echter ontwikkeld tot een turnster van internationaal formaat. De eerste aanwijzing daartoe was de veer tiende plaats die zij vorig jaar mei tij dens de Europese kampioenschappen in Amsterdam behaalde. Na de Euro pese titelstrijd heeft de Beverwijkse zich met nog meer verbetenheid op de training gestort. Haar eerste doel was de nationale titel van Ria Rietveld, die zich vorig jaar vanwege een hardnekki ge blessure uit de wedstrijdsport moest terugtrekken. Margo wist ook dat de concurrentie bijzonder zwaar zou zijn. Vooral van de drievoudige jeugdkampi oene Ans Heerschop, die twee jaar ge leden debuteerde in het nationale team. AWAILLE De 17-jarige Mary van Ruiten, die een week geleden Neder lands tafeltenniskampioene bij de se nioren werd, heeft bij het Benelux- jeugdkampioehschap, dat in de Luxem burgse plaats Awaille werd gehouden, ARNHEM Het Nederlandse scho lierenelftal, bestaande uit spelers van 14 en 15 jaar, heeft zaterdag in Arn hem de eerste interlandwedstrijd tegen West-Duitsland met 2-3 verloren. Bij de rust was de stand gelijk: 1-1. Technisch was de Nederlandse ploeg niet slechter, maar de grotere fysieke kracht van de Duitsers was beslissend. Ondanks een Nederlands overwicht na men de Duitsers na 30 minuten door Holz de leiding (0-1), maar één minuut voor de rust (er werd twee keer 40 mi nuten gespeeld) scoorde Jaap Bos (Em- men) de gelijkmaker. Na de hervatting kwam Duitsland door twee treffers van Geyer op 1-3. René Roord (Quick '20, Oldenzaal) verkleinde de achterstand tot 2-3. De foto toont een spelmoment voor het Nederlandse doel. haar meerdere moeten erkennen in een landgenote: de 15-jarige Veronique d. Laan uit Den Haag. v. De nationale titelhoudster werd in de finale verslagen met 2321, 1821, 2321. Bij de jongens drong Ed Fal- laux door tot de finale waarin hij met 2117, 1421, 2022 verloor van de Belg Rosmarirv In de derde game had Fallaux nog een voorsprong van 1812. In de ploegenwedstrijd werden de Ne derlandse meisjes Ellen Klatt, Veroni que van der Laan en Mary van Ruiten eerste door 30 overwinningen op Bel gië en Luxemburg. De jongens Ed Fallaux, Henk van Slobbe, de 13-jarige Van der Zee en Karei van Schie wer den tweede. Zij wonnen met 54 van Luxemburg (Ed Fallaux zegevierde 3 maal daarin, Henk van Slobbe en Van der Zee elk 1- maal) en verloren ver volgens met '35 van België. Fallaux won er ditmaal twee (waaronder van de latere persoonlijke winnaar Rosma- rin) en Van Slobbe eenmaal). Verder won Nederland eerste prijzen in gemengd dubbelspel en meisjes dub belspel. De uitslagen waren: meisjes dubbelspel: Mary van Rui ten/Ellen Klatt Veronique van der Laan/Van der Heuvel (Ned/Belg) 21— 14, 2110; gemengd dubbelspel: Fal- laux/Van Ruiten Van Slobbe/Klatt 2119, 219; jongens dubbelspel: Gi- lon/Lambiotte (België) Fallaux/Van Schie (Ned). BOGOTA De wedstrijd Brazilië- Paraguay in de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi, die in Bo gota werd gespeeld, is na 80 minuten bij de stand 0-0 afgebroken. Toen de scheidsrechter tien minuten voor het eindsignaal de Brazilianen een penalty toekende stroomden tientallen heethoof den het veld op. De arbiter, die zich be dreigd voelde, trok zich ijlings terug in zijn kleedkamer. Hij hervatte later de wedstrijd niet, omdat de noodzakelijke garanties voor zijn veiligheid, naar zijn mening, ontbraken. Brazilië werd la ter tot winnaar verklaard. De meer dan een volle punt achter stand, die de technisch voortreffelijk geschoolde Hilversumse turnster enke le weken geleden tijdens de halve fina le in Ede, waar naast de keuzestof ook de verplichte oefenstof van Mexico ver werkt werd, door een val van de balk opliep, bleek in de eindstrijd een on overkomelijke hindernis. Toch heeft Ans Heerschop in Utrecht waarschijn lijk nog even gedacht dat zij Margo Klees zou kunnen verdringen. In het eerste onderdeel het paardspringen werkte zij met een fraaie handstand overslag met gehoekte afsprong, een kwart van haar achterstand weg. Zij zou ook bij de vrije oefening nog winst boeken, maar deze was zo gering (0.05 punt) dat Margo Klees eigenlijk geen moment seieus bedreigd is. De vrije oefening van Ans Heerschop was het absolute hoogtepunt van de middag. Wanneer de streng beoordelen de juryleden de maatstaven van enke le jaren geleden hadden gehanteerd, dan was dit staaltje van wervelende turntechniek gecombineerd met fraaie balletvormen, niet met 9,45 punten, doch met 9,60 of 9,70 punten gewaar deerd. Niet alleen Ans Heerschop gaf in de vrije oefening een prachtige de monstratie maar ook Margo Klees en de kittige Ans van Gerwen. De zwart harige Eindhovense was een van de vier jeugdturnsters, die door het KNGV in de finale waren geplaatst om erva ring op te doen in grote wedstrijden. Vooral Ans van Gerwen en Stientje de Goede, die beiden deel uitmaken van de selectieploeg, die zich komende week enkele dagen op het CIOS in Arn hem gaat voorbereiden op de interland wedstrijd tegen Italië (Rome, 27/28 april) weerden zich voortreffelijk. Ans y. Gerwen behoorde op de evenwichts- balk en de vrije oefening zelfs tot de drie best geklasseerden. Opvallend was ook het optreden van een tweede Eindhovense turnster, Fe- mie Klunder. De blonde Brabantse, die telkens imponeert door haar grote springkracht, had in Ede nogal wat mislukkingen, waardoor zij in de finale moest beginnen op een zesde plaats. Wellicht is dat juist een winstpunt ge weest. De anders nogal nerveuze Fe- mie werkte opvallend rustig en dat kwam haar prestaties onmiddellijk ten goede. Zij kwam op alle onderdelen ruim boven de negen, waardoor zij in de eindrangschikking opklom naar de vierde plaats. Hoe het algemeen prestatieniveau de laatste jaren is gestegen, blijkt wel uit het geringe aantal valpartijen op de brug met ongelijke liggers en de even- wichtsbalk. Een van de slachtoffers op de balk was Willy Gielen. De Amersfoortse, die enkele jaren geleden een van de grote beloften was, doch zich na enige tijd uit de selectieploeg terugtrok, toonde ook nu weer haar on miskenbare aanleg. Door gebrek aan training met de top werkte deze tem peramentvolle turnster nogal eens slor dig, hetgeen de waardering van haar in opzet fraaie oefeningen uiteraard drukt. De Nederlandse turntop komt de ko mende maanden voor een zeer zware opgave te staan. De dames zullen in 5 landenwedstrijden tegen Italië, Honga rije, Polen, West-Duitsland en Roeme nië, waarin ook de verplichte Mexico- stof op het programma staat, het Ne derlands Olympisch Comité moeten be wijzen dat afvaardiging van een ploeg naar de zomerspelen gerechtvaardigd is. De volledige uitslag van het Neder lands kampioenschap turnen luidt: (lees na naam: totaal Vu finales, paard- sprong, brug, balk, vrije oefening, eindtotaal): Het heeft PEC gisteren in Heerenveen tegen de ploeg van die naam niet mee gezeten. In de strijd tussen deze twee gelijkwaardige ploegen bleven de Zwol lenaren zonder doelpunten, terwijl Hee renveen door fouten van de PEC-verde- diging tweemaal het scorebord kon laten bijwerken. Aanvankelijk werden er aan beide zijden vlotte aanvallen opgezet, maar ge leidelijk bleek, dat die van Heerenveen toch wel wat gevaarlijker waren. In de achtste minuut reeds moest de Zwolse invaller-doelman Schakelaar de bal bo ven het hoofd van Huitema wegstom- pen om succes voor de thuisclub te voorkomen. Aan de andere kant bleek de Zwolse voorhoede weer een afwer- ker te missen. In de 20e minuut be werkte de Zwolse rechtsback Brug- mans bij een schot van Zoetendal na een pass van Huidema de bal met de hand, waarna Huidema via het muurtje voor 1-0 zorgde. Het slechte schieten van Fiechter en Kok aan de andere kant was er de oorzaak van, dat PEC niet tot de verdiende gelijkmaker kwam. Na de hervatting schoot de Heerenve- ner van Lier een keer tegen de paal. Toen echter na 25 minuten Severeijnse de bal in eigen doel had geschoten en daarmee de stand voor de thuisclub op 2-0 had gebracht, was de strijd beke ken. ZWOLLE Het was een matige wed strijd, die Zwolse Boys en SC Drente gisteren in Zwolle speelden. Een tem poloos duel, waarin de gasten tenslotte aan het langste eind trokken. De thuisclub kreeg voor de rust, spe lend met de wind in de rug, aanvanke lijk de beste kansen, maar het was SC Drente, dat in de zeventiende minuut via een doelpunt van Gerdes de lei ding nam. SC Drente was daarna iets gevaarlij ker dan Zwolse Boys, maar het duurde toch tot de twintigste minuut van de tweede helft, alvorens dat in de score werd uitgedrukt. Toen besloot Gerdes een knappe solo-actie met een even knap doelpunt. Zwolse Boys probeerde alsnog tot een beter resultaat te ko men, doch bracht het niet verder dan een schot van Welles tegen de lat. LONDEN De Limburgse amateur wielrenner Jan Krekels heeft zondag de „internationale Grand Prix van Harplager" in Londen gewonnen. Kre kels reed de 80 mijl (circa 130 kilome ter) in 3 uur, 23 minuten en 45 secon den. De Zweed Erik Petterson werd tweede op 1 seconde. 1. Margo Klees (Odin - Heemskerk 62.05 9.00 9.35 9.35 9.40 99.15 2. Ans Heerschop (HGV - Hilversum) 60.85 9.30 9.20 9.25 9.45 98.05 3. Jannie Meijer (Quick - Huizum) 59.45 9.20 9.05 9.10 9.20 96.00 4. Femie Klunder (PSV - Eindhoven) 58.60 9.20 9.00 9.05 9.20 95.05 5. Atie van Veen (Quick - Huizum) 58.90 9.05 8.90 8.80 9.10 94.75 6. Grietje van Essen (Quick - Huizum) 57.40 8.75 9.05 8.90 8.80 92.90 7. Willy Gielen (Amersfoort '67) 58.90 8.85 9.10 7.20 8.45 92.50 8. Piny de Jong (Hercules Bodegraven) 58.00 8.90 7.55 8.60 8.35 91.40 9. Carla van Veenendaal (PSV - Eindh.) 54.95 8.85 7.75 8.75 8.65 88.95 10. Anneke Mons (Olympia - Harderwijk) 54.75 8.90 8.15 7.20 8.25 87.25 DEN HAAG Het is vrijwel zeker, dat Jan Hajer zich ook dit jaar beschik baar zal stellen voor het Nederlandse Davis Cupteam. De Eindhovense sportleraar, die on langs zwaar getroffen werd door het overlijden van zijn broer, speeföe zater dag mee in de tennisontmöeting tussen de Internationale Club van Nederland en de Oxford University op de buiten banen van het bondsoefencentrum „Ma- riahoeve" in Den Haag. Hajer won met 6-3, 6-0 van Tony Pellington. De ont moeting werd met 8-1 gewonnen door de Internationale Club. JOHANNESBURG De Zweed Jan Erik Lundquist, als eerste geplaatst bij de tenniskampioenschappen van Zuid-Afrika, is zaterdag in de derde ronde uitgeschakeld door de niet ge plaatste Frangois Jauffret (Frankrijk). De setstanden waren: 8-6, 7-5, 6-1. Tom Okker heeft in zijn partij uit de derde ronde een sprekende overwin ning behaald op Juan Couder (Spanje). De setstanden waren 6-4, 6-1 en 6-0. De belangrijkste uitslagen zijn ver der: Fletcher (Hongkong) Addispn (Austr) 6-3, 1-6, 6-3, 2-6, 6-2; Grabner (VS) Fairley (Nw Zeel) 3-6, 6-3, 8-6, 6-4. Damesenkelspel: Karen Krantzcka (Austr) Berna Vukovic (Zd Afr.) 6-1, 6-2. Eerste klasse A Hillegom - HVC 0—0 DCG 20 12 5 3 29 34—16 Alkm. Boys 20 12 4 4 28 26—14 SDW 20 11 5 4 27 32—22 AFC 20 10 4 6 24 30—22 HRC 20 9 5 6 23 28—21 ZVV 20 9 4 7 22 36—20 De Spartaan 19 9 3 7 21 25—20 JOS 20 6 5 9 17 20—27 BVC 19 4 7 8 15 20—36 Zilvermeeuwen 20 5 4 11 14 19—31 Hillegom 20 4 2 14 10 17—3? Hollandia 20 3 2 15 8 19—40 22 14 6 2 34 43—15 22 13 7 2 33 51—25 22 14 4 4 32 45—22 21 8 8 5 24 34—25 21 8 6 7 22 31—34 20 6 8 6 20 30—31 21 7 6 8 20 30—28 20 7 4 9 18 31—47 21 5 6 10 16 28—25 22 4 8 10 16 21—32 20 3 5 12 11 22—40 22 2 4 16 8 28—70 Hollandia degradeert Eerste klasse C Alcides - Noordster 71 Germanicus - Zwaagwesteinde 10 Emmen - Neptunia 32 Sneek - Harlingen 20 Emmen Sneek Germanicus Zwaagw.eind Spel. Assen Velocitas Alcides Noordster Drachten Neptunia Jubbega Harlingen Emmen kampioen, Harlingen en Jubbega degraderen. Eerste klasse 1) Vosta - Spel. Enschede 10 ESCA/VC - DOS '19 1—1 Jonge Kracht - Be Quick Z 10 50—20 50—24 35—27 34—25 31—30 37—39 23—26 23—29 21—36 26—39 26—45 24—40 Rheden 19 15 2 2 32 Hengelo 19 12 5 2 29 De Treffers 18 9 4 5 22 Spc. Enschede 19 8 6 5 22 Vosta 18 5 7 6 17 Be Quick 19 7 3 9 17 DOS '19 18 4 8 6 16 Quick '20 18 4 7 7 15 Jonge Kracht 18 6 2 10 14 ESCA/VC 18 4 5 9 13 AZC 18 4 5 9 13 WVC 18 3 4 11 10 Eerste klasse E RKC - de Spechten TSC - Vlissingen Middelburg Sparta '25 TSC TOP Veerse Boys UNA DESK Helmond RKC Vlissingen Concord. SVD De Valk De Spechten 20 13 20 10 20 11 20 9 20 9 21 9 19 9 2 5 6 4 20 20 20 20 21 21 6 9 5 13 3 15 4—3 3—0 28 46—27 26 40—24 26 33—25 23 36—24 22 31—26 22 38—34 21 34—29 21 28—26 20 21—26 17 20—28 16 31—40 11 22—47 9 20—44

De Vallei | 1968 | | pagina 8