Veilplicht voor leden van veiling Kesteren Ook in 't Hoorntje behoefte aan een wijkgemeenschap Steenfabrieken vormen struikelblok voor snelle aansluiting van Herpen Aanval op samenstelling Raad Commissarissen Onderofficier bereikte de rang van officier Schooljeugd legde verkeersexamen af V eiling Septer Tiel EEG stelde voorwaarden Postkantoor donderdag open langer Nieuwe appelcrisis verwacht Ziekenzorg-leden gaan tekort wegwerken VEILING KESTEREN MIST u uw Extra bijdrage voor aanschaf van 8-pers. familieschommel Lectuurhuisje in „Domineesberg Capitulatierit op 11 mei Op de bres voor gezond vee AANDEELHOUDERSVERGADERING: Alleen door bard werken en studeren VEEMARKT UTRECHT Winkels donderdag langer geopend Afsluiting deel Doesburgerdijk Bevorderingen bij politiekorps Collecte voor de Kinder bescherming DE VALLEI? 10550 11079 VOOR TWEEDE KEER TIJDENS BESTAAN V.O.C. DINSDAG 9 APRIL 1968 KESTEREN Tijdens een buitengewone algemene ledenvergadering van de veilingvereniging ..Resteren en Omstreken" is gisteravond besloten om voor de leden de veilplicht in te stellen. Een en ander is noodzakelijk in verband met de EEO-interventieregeling. Ruim honderd aanwezigen woonden de ver gadering bij. De voorzitter van de veilingvereniging, de heer P. van West- rhenen, lichtte het voorstel van het bestuur toe, om de veilplicht ook in Kes teren in te stellen. Een stemming wees tenslotte uit, dat 73 leden vóór het instellen van de veilplicht waren en 20 tegen. Vier leden stemden blanco. Het voorstel werd met een krappe vereiste van tweederde meerderheid aanvaard. In verband met de algemene toestand in de EEG ten aanzien van de afzet van het fruit wordt in Nederland een nieuwe appelcrisis verwacht. De prij zen zullen beneden de daarvoor ge stelde normen dalen. De Rijksoverheid wil in samenwerking met het Centraal Bureau de gelegenheid openstellen om tegen daarvoor vastgestelde vergoe- dingsprijzen de appelen in te leveren. Volgens de mening van het bestuur van de veilingsvereniging „Kesteren en Omstreken" is voor de leden van de veiling de tijd aangebroken om de voorwaarden van het lidmaatschap af te ronden met de leveringsplicht, om dat dit door de EEG en de rijksover heid als voorwaarde wordt gesteld. „De EEG streeft naar verbetering van de afzet in de zes aangesloten lan den. Zij doet dit door middel van hoge ophoud- en vergoedingsprijzen voor het betere fruit. Als de marktprijs beneden de door Brussel aangegeven richtprijs daalt, kan een land de minimum- en vergoedingsprijzenregeling in werking laten treden. In ons land doet de rege ring dat in overleg met het Centraal Bureau van de veilingen" aldus de heer Van Westrhenen in zijn toelichting. „Ons bestuur is van mening, dat de regeling een gunstige werking heeft op de prijzen. Zou er niets gebeuren dan glijden we af naar een situatie, waar bij grote hoeveelheden fruit moeten worden doorgedraaid. Hoe lang de ap pelcrisis zal duren is niet te zeggen, maar we verwachten, dat zich daarna een nieuwe crisis zal aandienen". Volgens de heer Van Westrhenen is het instellen van de veilplicht een ver groting van de telersactiviteiten. „Veil plicht is ons zelf iets verplichten en achter de veiling gaan staan. Wij staan dan ook sterker en kunnen volledig meepraten. Het betekent zoden aan de dijk zetten en het talud sterk maken". Tot slot vroeg de voorzitter vertrouwen te hebben in het bestuur „Onze kracht ligt in eensgezindheid", merkte hij op. De tegenstanders van de veilplicht bleken in hun motief voornamelijk ge kant te zijn tegen de verplichting. Bo vendien zagen zij "geen direct voordeel in de maatregel. Tijdens de vergadering werd door de voorzitter ook aandacht besteed aan de samenwerking met de veiling te Zet ten, waarover onlangs reeds in onze courant werd bericht. De samenwer king vindt onder andere plaats op het RHENEN Tijdens de onlangs ge houden jaarlijkse algemene vergade ring van de vereniging „Ziekenzorg" bleek, dat de penningmeester worstelde met een tekort van ongeveer f 3.300. dat was ontstaan als gevolg van de sterk gestegen kosten. Uit de vergadering kwam toen het voorstel om die leden, die daarvoor iets voelen, in de gelegenheid te stellen, dit tekort samen weg te werken. Over enkele dagen wordt er huis aan huis in de gemeente een gedrukt rond schrijven bezorgd, waarin van dit ini tiatief melding wordt gemaakt, waarbij ook wordt aangegeven op welke wijze men eraan kan meewerken dat het ont stane tekort weer zo snel mogelijk ver dwijnt. Die manier is zeer eenvoudig. Wan neer de contributie-ophaler bij u aan de deur komt (praktisch heel Rhenen is lid) kunt u een extra bijdrage leveren boven de door u verschuldigde contri butie. Mocht u de contributie gireren, dan kunt u een eventuele aanvulling via de girodienst aan „Ziekenzorg" ten goede doen komen, aldus de circulaire. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- du kten waren gisteren als volgt: Goudreinette: EI 6575: 2426; EI 75—85: 32—38; EI 85—95: 35—45; Eli 65—75: 22—24; EII 75—85: 28—35; EII 8595: 3238. Aanvoer: 50 ton. Golden delicious: EI 60—65: 31—32; EI 65—70: 38- 40; EI 70—75: 4446; EI 75—80; 50—52; EII 60—65: 23—31; EII 65—70: 32—38; EII 70—75: 38—46 EII 75—80: 46—52; EII 80—85: 45—49. Aan voer: 22 ton. Jonathan: EI 60—65: 20—21; EI 65—70: 26—27; *EI 70—75: 33—34; EI 75—80: 35—36; EII 60—65: 18—19; EII 65—70: 25—26; EII 70—75: 24—26; EII 75—80: 2528. Aanvoer: 12 ton. Lombartscalville: EI 6575: 3032; EI 75—85: 36—39; EI 85—95: 34—35; EII 60—70: 20—23; EII 70—80: 26—28; EII 8090: 2830. Aanvoer: 9 ton. Laxton's superb: EII 6065: 22; EII 65_70: 40; EII 70—75: 43 EII 75—80: 49. Aanvoer: 3 ton. Aardbeien: EE 235250 per doosje a 200 gram; EI 214231 per doosje 200 gram; II4- 177193 per doosje a 200 gram; II 142—164 per doosje 200 gram. Aanvoer: 900 doosjes. Kievitseieren: 5664 per stuk. Aan voer 84 stuks. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. gebied van de administratie personeelsbeleid. en het Voorts besloten de aanwezige leden om in samenwerking met de veiling in Zetten tot uitbreiding van de aanwezige koelruimte van de veiling in Kesteren te komen. Voor een bedrag van f 300.000,- zullen drie nieuwe cellen worden gebouwd, elk met een capaci teit van 3000 kisten. Het bestuur van de veilingvereniging „Kesteren en Om streken" stelde de leden voor om de benodigde geldlening van drie ton aan te gaan. Het risico van deze lening wordt, voor zover dit het aandeel van de veiling Zetten betreft (f 100.000,-), door die veiling zelf gedragen. De onlangs overleden heer A. G. van Steenis, werd aan het begin van de vergadering met een ogenblik stilte herdacht. De heer P. van Westrhenen sprak een kort herdenkingswoord. Wij len de heer Van Steenis was 43 jaar be stuurslid van de veilingvereniging „Kesteren en Omstreken". De laatste jaren bekleedde de heer Van Steenis de functie van vice-voorzitter. dagblad Bel: tot 17.30 uur van 17.30— 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 VEENENDAAL In verband met Goede Vrijdag zal het Postkantoor aan J. G. Sandbrinkstraat om 19 uur geslo ten zijn. Donderdagavond zal het me de in verband met de verschuiving van de koopavond tot 20.30 geopend zijn. VEENENDAAL Het bestuur van de speeltuinvereniging „Het Hoorntje" heeft op zich genomen de mogelijkheden tot de vorming van een wijkgemeen schap te bestuderen. Op verzoek van de aanwezige leden op de jaarverga dering. die gisteren gehouden werd, zal het bestuur eventueel de eerste stoot geven tot oprichting van een dergelijke gemeenschap, die in enkele nieuwe wijken reeds van de grond is gekomen. Op speeltuingebied zal het bestuur in het komende seizoen een aantal activi teiten gaan ontwikkelen, waarvan wel de voornaamste is de aanschaf van een 8-persoons familieschommel van f 1650. Om deze schommel te kunnen finan cieren, zonder in geldnood te komen voor andere noodzakelijke activiteiten zal men de leden om een eenmalige extra bijdrage vragen. Tijdens de vergadering werd meege deeld, dat de speeltuin over de gehele breedte ongeveer 3 meter langer kan worden, omdat men de strook grond tussen het speeltuinhek en een rij gara ges thans ook ter beschikking gekre gen heeft. Als „dependances" van de RHENEN De afdeling Rhenen van het Nederlandschc Roode Kruis heeft een tweede lectuurhuisje doen plaatsen tegenover het hulppostkantoor van de familie Klaassen aan de Valleiweg in het uitbreidingsplan „Domineesberg". Voor hen, die in het nieuwe gedeelte van Rhenen wonen en graag hun gele zen boeken, tijdschriften enz. nog een nuttige bestemming willen geven ze gaan namelijk naar ziekenhuizen en andere instellingen is dit wel een uitkomst, daar zij nu niet helemaal naar de Herenstraat behoeven te lopen. Ook in Eist wordt vanaf april 1968 het lectuurhuisje bij het wijkgebouw op de laatste zaterdag van elke maand ge ledigd. Grote partijen worden gaarne afge haald. Daartoe kan men zich opgeven bij de bestuursleden van het Rode Kruis afdeling Rhenen. RHENEN Door de medewerking van de verschillende autoriteiten en de spontane inzet van vele enthousiasten, is ook dit jaar de Wageningse Automo biel Club, die is aangesloten bij de RAC-Oost, in staat de traditie voort te zetten door het organiseren van de ze ventiende capitulatierit. Dit evenement is een betrouwbaar- heidsrit voor automobielen, die een be langrijke plaats inneemt op de nationa le sportkalender. Gereden zal worden in drie klassen, te weten een A-klasse, waarin de kaartleesexperts hun hart kunnen ophalen, een B-klasse voor nor maal geroutineerde navigators en een C-klasse in de vorm van een oriënta- tierit. waarbij de nadruk ligt op het toeristisch karakter. Liefhebbers kunnen zich nu al aan melden bij het sportsecretariaat Greb- beweg 31, Rhenen (tel. 08376-2379) of bij de penningmeester. Alexanderweg 21 te Bennekom (tel. 08379-3155). Howel aan vóórinschrijving de voor keur wordt gegeven, is het ook moge lijk zich op te geven op 11 mei a.s. bij het wedstrijdbureau in hotel „Nol in 't Bos", Hartenseweg 60 te Wageningen van 12.00 tot 13.00 uur, waar ook wordt gestart. RHENEN „De laatste jaren nemen de moeilijkheden bij het opfokken van kalveren tijdens de weideperiode toe. Maag- en darmwormen en longworm ziekten zijn hiervan de oorzaak. Het op traden van deze ziekten brengt ieder jaar grote schade met zich mee. In '63 schatte dr. Grashuis, dat in dat jaar 50 procent van de kalveren meer of minder besmet was". Tot deze conclusie komen de coöp. „Landbouwbelang", de PJGU, het ULG en de RLVD, alle te Rhenen, in een rondschrijven, waarin zij aankondigen dat op donderdag 11 april in paviljoen „De Grebbeberg" 's avonds om kwart voor acht de heer S. Haagsma, specia list voor veevoeding, weide- en voeder- bouw bij de RLVD te Utrecht, een le zing zal houden over het onderwerp: „Het gezond opfokken van de kalve ren". In de opwekking van de hierboven ge noemde instanties worden de leden van de CBTB eveneens uitgenodigd de le zing bij te wonen. speeltuin zullen enkele stroken grond tussen de flats dienst gaan doen. Het bestuur van Patrimoniums Bouwvereni ging heeft toegezegd, dat men op deze grond bruin zand zal brengen, zodat de stroken als zandbak en als voetbalter rein geschikt zijn. Het is de bedoeling van het bestuur van de speeltuinver eniging dat 't ene terrein 't klei ne als zandbak gebruikt gaat wor den, terwijl het andere van „doelpalen" voorzien zal worden. De secretaris zei in zijn jaarverslag, dat de vereniging „een gunstig jaar ge had heeft". Men heeft thans ongeveer 125 gezinnen-leden en rond 70 donateurs. Tijdens de rondvraag vroeg één der le den het gebruik van metalen kinder schoppen in de speeltuin te verbieden. Het bestuur zal de mogelijkheden van een dergelijk verbod gaan onderzoe ken. Voor het gereedmaken van de speel tuin, die op Koninginnedag met algeme ne kinderen geopend zal worden, zou men graag nog assistentie van leden hebben. Ook voor de kinderspelen op Koninginnedag heeft men nog leiders en leidsters nodig. Tijdens de vergadering kwamen een aantal vraagstukken naar voren, die volgens het bestuur thuis zouden horen op een vergadering van een wijkge meenschap. De behoefte aan een derge lijke gemeenschap werd duidelijk ge voeld, want „we moeten een vuist kun nen maken tegen Patrimoniums Bouw vereniging". zoals een der leden het uitdrukte. KESTEREN/T1EL De aandeelhoudersvergadering van de N.V. Maatschap pij tot Gasvoorziening Gelders Rivierengebied, die gistermiddag in Tiel plaats vond, heelt weinig concrete resultaten opgeleverd. De verwachte duidelijk heid rond de gasvoorziening in de Betuwe bleet' uit, evenals een nader inzicht in de toekomstige activiteiten van de vennootschap. Verschillende belangrijke vragen, die door de aandeelhouders werden gesteld, zullen pas in een volgende vergadering wenden beantwoord. Burgemeester D. J. Pott, die namens de gemeente Kesteren als aandeelhouder optrad, deed een aanval op de samenstelling van de raad van commissarissen. De heer Pott vroeg zich af waarom namens de gemeente Tiel twee afgevaardigden in de raad van commissarissen zitting hebben, terwijl volgens de statuten een pu bliekrechtelijk lichaam slechts met één afgevaardigde in deze raad mag wor den vertegenwoordigd. Naar aanleiding van de aanval van burgemeester D. J. Pott wees de presi dent-commissaris, de Tielse burgemees ter mr. dr. A. A. H. Stolk, in eerste instantie op een clausule, die later niet van toepassing bleek te zijn. Een afdoend antwoord op de vraag van de burgemeester van Kesteren kon ken nelijk niet onmiddellijk worden gefor muleerd, zodat hier tijdens de volgen de vergadering nader op zal worden in gegaan. De gehele aandeelhoudersvergade ring had een enigszins verwarrend ver loop. Met name de gasvoorziening van de steenfabrieken in Kesteren en omge ving maakte de tongen van een aantal afgevaardigden los, nadat de directeur van de vennootschap had opgemerkt: „De gasvoorziening van steenfabrieken in Kesteren en omgeving is voor ons bedrijf een moeilijke kwestie. Door gaans liggen deze fabrieken ver uit el kaar, zodat lange leidingen noodzake lijk zijn. Dit betekent hoge kosten. De financiële positie van de steenfabrie ken is op het ogenblik dusdanig, dat men niet bereid is de aansluitkosten te betalen. Als de steenfabrieken gas zou den nemen, konden ook de naburige dorpen op het net worden aangesloten". Burgemeester J. Houtkoper van de gemeente Echteld vond het niet juist, EDE In handen van generaal-ma- joor T. de Ruig, inspecteur van de Ver bindingsdienst, heeft de tweede luite nant J. \V. L. Blans maandagmorgen de offciierseed afgelegd. Dat gebeurde in tegenwoordigheid van zijn echtgeno te, de op de appèlplaats van de Elias Beeckmankazerne aangetreden man schappen van het Verbindingsdienst Op leidingscentrum en tal van officieren en onderofficieren. Als speciale gast na mens de inspecteur-generaal van de landmacht, prins Bernhard. was luite nant-kolonel W. J. van Benthem aanwe zig. Ook de garnizoenscommandant, lui tenant-kolonel R. Pieters. toonde bij dit gebeuren z(jn belangstelling. De eedsaflegging vond, zoals dat ge bruikelijk is4 plaats in het kader van een korte militaire plechtigheid. In spectie van de troepen door generaal De Ruig, een officiële toespraak en na afloop een défilé. Dat stond onder lei ding van parade-commandant luitenant kolonel T. F. J. de Haas. Voor de mu ziek zorgde het tamboerkorps van de Technische Dienst o.l.v. sergeant le klasse W. B. Brand, uit Utrecht. Het afleggen van de eed als officier door een militair, die op de een of an dere wijze bevorderd is tot de officiers rang is meestal een doodeenvoudige zaak waaraan men in de kazernes en legerplaatsen niet meer dan de norma le aandacht besteedt. In bepaalde ge vallen echter zijn er omstandigheden die een meer dan normale belangstelling rechtvaardigen. Dat was ook maandag in Ede het geval. Luitenant Blans, een beroepsmilitair van 29 jaar oud, had eigenlijk nooit de officiersrang kunnen bereiken als hij niet hard gewerkt had en vooral ijve rig had gestudeerd. Hij behoort name lijk tot de weinige doorzetters, „door bijters" zouden we willen zeggen, die in hun vrije tijd een speciale middel bare opleiding volgden, de zogenaam de Biesma-HBS. We weten uit vele be zoeken aan kazernes en legerplaatsen nu zo langzamerhand wel dat studeren in diensttijd een hele opgave is die slechts door weinigen kan worden vol bracht. Dat ligt niet aan de dienst, dok niet aan de man. maar eenvoudig om dat men 's avonds vaak te moe is om nog een boek aan te pakken. De dienst, en dan bedoelen we het ministerie van Defensie, verleent echt wel de nodige medewerking. Door een tegemoetko ming in de studiekosten en, als men ziet met een ernstige kandidaat te doen te hebben, ook in latere stadia door de betrokkene met zijn dienst wat tege moet te komen. De commandant van het VOC in Ede, kolonel A. Mohr, die natuurlijk ook de eedsaflegging bijwoonde, heeft de laat ste jaren slechts twee onderofficieren gehad die op deze manier officier wer den. Het bijzondere accent dat op deze militaire plechtigheid lag werd nog be klemtoond door 't feit dat de inspecteur van de Verbindingsdienst zelf deze eed af wilde nemen. In zijn toespraak na de eedsaflegging zinspeelde de generaal daar overigens niet op. Hij wees wel op het feit dat de begrippen gezag en gehoorzaamheid in deze tijd nogal in discussie zijn ge komen. Niet alleen wat betreft ons land, maar de kritiek richt zich tot ver over de grenzen. Toch, aldus de gene raal, kan de samenleving niet zonder gezag en voorschriften bestaan. Hij was dan ook dankbaar dat er nog mensen zijn die het gezag respecteren en waar deren, ook al wordt dat aangepast aan de tijdsomstandigheden. Voorts wees hij erop dat onderwerping aan de krijgswet voor de officier een dubbele taak betekent: een voorbeeld geven en naleving van de wetten handhaven. Voor de jonge luitenant, die straks naar Harderwijk gaat als officier voor speciale diensten van het wapen der Verbindingsdienst, betekende de eedsaf legging en alles wat er mee samenhing ook de hartelijke gelukwensen van zijn superieuren, een onvergetelijke dag. Mede ook omdat men in Ede bij de Verbindingsdienst van een dergelijk ge beuren altijd wel iets bijzonders weet te maken. UTRECHT Op de Utrechtse paar denmarkt zijn maandag 415 dieren aan gevoerd. De prijzen waren: luxe paarden 12001675; werkpaar den 13001575; 3-jarige paarden 900 1225; 2-jarige paarden 700900; veulens 300—625; hitten 700950; oude paarden 8501525; slachtpaarden 2,703,60 per kg gesl. gew.; jonge slachtpaarden 3,60 4,10 per kg gesl. gew. De handel was matig. dat dorpskernen voor de gasvoorziening afhankelijk worden gesteld van de steenfabrieken. Uit het betoog van de heer Houtkoper, dat door de burge meester van Dodewaard werd onder steund. zou kunnen worden afgeleid, dat er een zekere concurrentiestrijd woedt tussen de NV Maatschappij tot Gasvoorziening Gelders Rivierengebied en de Nederlandse Gasunie. „Van de zijde der steenfabrieken be staat wel degelijk belangstelling voor het aardgas als de Gasunie een eerder gedaan aanbod maar gestand zou willen doen", aldus burgemeester Houtkoper. „Ik vrees echter, dat het de Gasunie te goed gaat, zodat voor dit bedrijf de steenfabrieken niet interessant meer zijn". De heer Houtkoper toonde met een ar tikel in een vakblad aan, dat de Neder landse Gasunie de aansluitkosten voor grote afnemers voor haar rekening wil nemen. De Maatschappij tot Gasvoor ziening Gelders Rivierengebied vraagt hiervoor echter van de fabrikant een bedrag van f 200.000,- „We moeten oppas sen, dat we niet in een verkeerd daglicht worden gesteld", vond de heer Houtko per, die tot slot opmerkte: „Het is een bikkelharde strijd om het geld en het wordt tijd, dat we eens „met het mei op tafel" met de Gasunie gaan praten" AMERONGEN In verband met Goede Vrijdag zullen de winkels te Amerongen niet op vrijdagavond ge opend zijn. Zij zullen normaal om zes uur sluiten. Ter compensatie heeft de winkeliersvereniging besloten om op donderdagavond koopavond te houden. De winkels zullen dan tot negen uur open zijn. SCHERPENZEEL Nadat reeds en kele weken eerder het schriftelijke ver keersexamen was gedaan waarbij enke le kandidaten afvielen is nu ook door de leerlingen van de lagere scholen in Scherpenzeel het praktische gedeelte van het verkeersexamen afgelegd. Op diverse wegen in het dorp waren bor den geplaatst, er stond een stoplicht en de rijkspolitie verleende haar mede werking aan van dit examen. De leerlingen van de volgende scho len behaalde hun diploma: Van de open bare school aan de Dorpsstraat: Mari anne van Dijk, Johan Groeneveld, Maria Chr. Geurts, Arnold Hoefakker, Janetje v?n Kampen, Willy v. d. Kraats, Mary van Ravenhorst Marian v. h. Spijker, Hendrika Vésserj Jknnie Vlastuin, Renee v. d. Wee en Debora Duis. Zéven leer lingen van de openbare school aan de Dorpsstraat hadden geen enkele fout in het praktische gedeelte. Van de openbare lagere school „Ho- EDE Burgemeester en Wethouders van de gemeente Ede zijn voornemens de raad voor te stellen het gedeelte van de Doesburgerdijk te Ede, waarover de westelijke Veluweroute zal worden aangelegd, aan het openbaar verkeer te onttrekken. Door de aanleg van parallelwegen aan genoemde route zal de verbinding tussen de resterende gedeelten van de Doesburgerdijk via de Schampsteeg blijven bewaard. Tot en met 6 mei '68 kunnen tegen de onttrekking schriftelijk bezwaren wor den ingediend bij de raad. Nadere inlichtingen kunnen desge wenst worden ingewonnen ter gemeen tesecretarie, 3e afdeling. EDE Bij het politiekorps van Ede, dat gaandeweg met de ontwikkeling van de gemeente meegroeit hebben, mede als gevolg van de uitbreiding van het korps, weer verschillende bevorde- deringen plaatsgevonden. Van de politie-ambtenaren die al weer wat langer in dienst zijn, werden twee man bevorderd tot een hogere functie. Dat waren brigadier W. van Zwetselaar die tot adjudant werd ge noemd en hoofdagent A. Griffioen, die brigadier is geworden. De drie adspi- rant-agenten, die onlangs in dienst van de gemeentepolitie zijn getreden, de heren C. Boeve, A. Vink en W. B. H. Andrieu, zijn inmiddels ook al bevor derd tot agent. levoetschool"Bertus v. d. Berg, Hans Bom, Frits v.d. Bos, Nannie Bouwmees ter, Theo Buunk, Lia Deunk, Wim van Ginkel, Albert den Hartog, Ri ta den Hartog. Nellie Iprenburg, Myrtt Mes, Alie Meter, Son ja 'Osnabrugge, Hanneke Spitzers, Wilma v.d. Veer Jan Veldhuizen, Dikkie v. Voorthuizen, Ja cob Vos, Hetty Wagensveld, Deetje van Woerkom en Jochem Quint. 13 leerlin gen van de openbare lagere school „Holevoetschool" hadden geen enkele fout in hun praktische gedeelte. Van de „School met de Bijbel" aan de Glashorst: Joop Bakker, Koen Blaauw, Willem-Jan Boehouwer, Lis- beth van Dijk, Wijnie van Engelenho ven, Frieda Esser, Wim v. d. Vliert, Sonja van Galen, Janny van Ginkel, Bert van Ginkel, Jan Koudijs, Evelien Lagerweij, Paul Lagerweij. Jannie Mandersloot, Herman Mulder, Gerrie van Setten. Ika Sterk, Hennie Verinèu- ien, Marga Valkenburg, Wim v. d. Vliert, Bert Wassink, Aartje Wolswin kel. Kees Wolfwinkel. Van deze school hadden 11 leerlingen geen enkele fout in het praktische gedeelte van het exa- imen. Van de tweede school met de Bijbel aan de Bruinhorsterlaan: Gerrit Bak ker, Geeske Broekhuizen, Jannie v. d. Burgt. Gerda de Heer, Pea Kamphorst, Elbert v. d. Klift, Geertje v. d. Lage- maat, Alie Methorst, Jannie Methorst, Nellie Methorst, Ria Methorst, Kees v. d. Pol, Bert Rebergen, Martin de Rid der, Marion de Roos en Hennie v. d. Vliert. Van deze school hadden 14 leer lingen geen enkele fout in het praktisch gedeelte van het examen. EDE De Stichting Samenwerken de Kinderbeschermings Organisaties kortweg „Sakor" genaamd, waarin de gehele Nederlandse kinderbescherming is opgenomen, houdt dit jaar in de week na Pasen een grote collecte in vrijwel alle plaatsen van ons land. Dat is dan voor de negende keer, steeds met stijgend succes. Vorig jaar werd f 750.000.- voor de kinderbescherming bijeengebracht, dit jaar hoopt men de somma van één mil joen gulden te kunnen halen. Het Nederlandse kinderbescher- mingswerk, een van de grootste socia le instellingen die ons land kent, ver enigt ruim vierhonderd particuliere in stellingen die niet alleen verantwoorde- ljk zijn voor een goede en liefdevolle opvoeding van 45.000 kinderen, maar ook voor de financiële consequenties die daaraan zijn verbonden. Die moe ten zij geheel of gedeeltelijk dragen. Dat is alleen mogelijk met een grote overheidssubsidie, die inderdaad wordt gegeven. Maar toch komt men per jaar ruim twee miljoen gulden tekort. De collecte is dus echt een noodsprong. Opgave naar klasse mm maat Appelen Benderzoet x Goudreinette k.l x Goudreinette k.2 x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 Jasappelen x Jonathan k.l x Jonathan k.2 Jonadel k.l Jonadel k.2 Laxton Superb k.2 Lombartscalville k.2 Pommerosa k.2 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 30—35 2 10—15 32—37 26—33 20—28 48—56 41—51 45—55 43—50 19—23 33—40 20—31 42—62 17—28 36—39 34—37 49—56 34—40 20—36 54—57 28—35 25—32 48—50 19—26 15—23 40—43 21—33 13—45 55—60 46—58 36—47 34—38 31—35 25—28 23—26 21—23 18—20 Kroet per 100 kg zuur fl. 6,10; rood fl. 6,00; zoet fl. 6,00. Fabrieksfruit per 100 kg blank fl. 9,10; rood fl. 6.00. Stip en stek per 100 kg fl. 6,00. Peren Brederode Conference k.2 108110 96—98 St. Remy Groenten Prei 5876, 5257; radijs per bosje 1922; uien 915, 68; Witlof 7280, 4859; spinazie 6164; kroten 1315; Stoofsla 3538; sla per 100 krop 11,0020,00. Aardappelen middel 1012; kievitseieren per stuk 70. x is hoofdaanvoer Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 117—119 109—112

De Vallei | 1968 | | pagina 3