Rassenkwesties en dreigingen met boycot maken Olympische Spelen tot kansspel Nederlands jeugdelftal leed nederlaag tegen Engeland Runder- braadrollade Varkens rollade Varkens- 1 fricandeau Magere Varkens lappen 500 grom Saucijsjes of verse braadworst GRATIS! Groente en Fruit KIJKGRIJP Safari-rallye wordt bijzonder moeilijk Pat Carlsson-Moss zat in haar hotel Aanklacht tegen Borussia Dortmund Jeugdkampioenschap dammen voortgezet Okker in halve finale tegen Grabner Altig en Merckx niet in de Tour de France Bologna en Leeds in halve finales Go Ahead won weer in Engeland Spassky leidt met 3-1 tegen Geiler Dames-volleybalteam verloor van Polen maar heren wonnen Onze chef-slager trakteert U op extra lage paas-prijzen een ZELFBINDER van 2.95 DAMESBLOUSES ONDERJURKEN NYLONS 3 paar 2.25 JERRYCAN inh. 7 liter 2.49 POCKETBOEKEN Mooie BLOEMKOOL Verse CHAMPIGNONS Voorgebakken PATATES FRITES Extra grote SINAASAPPELEN INZET RUIM 100 MILJOEN DOLLAR Toch vergadering Uitgesloten Bekoelen Verdeeldheid Ambtenaar stak motorrijtuigen belasting in eigen zak „V redesgesprek begint spoedig" Man bekent drie moorden Bil allo OVERHEMDEN vxl 9.95 nieuwste dessins vanaf 4.95 vele soorten v,. 2.95 MINELLA af MODALON Beittfeebestendige vele titels 99 „PRETTY DOUCHE" DENNEN 1.95 EAU DE COLOGNE 1.95 LAVENDEL 1.95 GOUDREINETTEN SINAASAPPELEN SUPERMARKT Jaarbeursbeker THANT BIJ VERTREK: Pagina 13 WOENSDAG 10 APRIL 1968 iets doorregen 500 gram van de schouderfilet 500 gram 500 gram 500 gram per stuk 250 gram heel kilo NU HEEL GOEDKOOP 2 kilo GAZA - VALENCIA - LATE ruim 2 kilo, geen 16 maar 18 stuks 6 stuks ÖROENWÖUDT'S HOOFDSTRAAT 2-4 - VEENENDAAL AANBIEDINGEN GELDIG te.m. 13 APRIL NAIROBI De „East African Safa ri", die doorgaat voor een van de moeilijkste rally's ter wereld, zal dit jaar waarschijnlijk zwaarder worden dan ooit. De voortdurende regenval van de laatste dagen heeft de wegen wel haast onbegaanbaar gemaakt en de deelnemers, die donderdag van start gaan, moeten erop rekenen tijdens de 3000 mijl lange route van en naar Nai robi diverse onverwachte hindernissen te ontmoeten, zoals ondergelopen weg gedeeltes en weggeslagen bruggen. Er hebben 92 equipes ingeschreven voor deze 16e Safaririt, die totnogtoe tel kens door Afrikaanse teams werd ge wonnen. Bookmakers in Nairobi noe men de plaatselijke rijder Joginder Singh, „„de vliegende Sikh", zeven tegen een favoriet. Hij won de rally in 1965 met een Volvo. Zijn partner is Bev Smith. De Volvo heeft echter plaats gemaakt voor een Japanse Dat- sun H. 130. Van de niet-Afrikaanse deelnemers maken de Zweden Bengt Soderstrom en Gunnar Palm met hun Lotus Cortina de meeste kans. Andere bekende combinaties zijn: Aaltonen /Liddon (Finland/GB) met BMC 18, Pat Carlsson-Moss/Elizabeth Nystrom (GB/Zwe) met Renault 16 GL en Shankland'Rothwell (Tanzania) met Peugeot 4044. President Jomo Kenyatta van Kenya zal donderdag het startteken geven aan de ruim 90 ploegen die daarop de wil dernis zullen intrekken. Een ontmoe ting tussen olifant en „paardekrach- ten" kan opgave betekenen. Kuddes ze bra's en giraffes, die de weg blokkeren, bezorgen menige haastige deelnemer grijze haren en een oponthoud van et telijke uren. Slechts weinigen zullen al le moeilijkheden weten te overwinnen en maandag met een gave auto in Nairobi terugkeren. Pat Carlsson-Moss: in hotelka mer NAIROBI De bekende Britse rallyrijdster Pat Carlsson-Mosss is niet verdwenen in de Afrikaanse wildernis. „Het is een storm in een glas water", verduidelijkte ze op haar hotelkamer, toen ze van de ge ruchten hoorde, dat ze niet zou zijn teruggekeerd van een tocht in een overstroomd en onherbergzaam ge deelte van Kenia. Pat Carlsson-Moss, een zuster van de oud-coureur Stirling Moss, ver telde, dat zij gedeelten van het par cours van de East African Safari, die donderdag van start gaat. verkende en toen in de modder is blijven ste ken. Drie uur later had ze zich ech ter, zonder ongelukken, bevrijd en keerde ze terug naar haar hotel. NEW YORK Bittere rassenkwesties en dreigingen met boycot hebben van de Olympische Zomerspelen een kansspel van 100 miljoen dollar gemaakt, maar toch moet men voorzichtig zijn met het annuleren van reserveringen. Zoals het er nu voor staat zullen de spelen van 12 tot 27 oktober in Mexico plaatsvinden mèt deelneming van Zuid-Afrika, maar zonder veel van de 42 landen, die thans dreigen thuis te blijven. Het Internationaal Olympisch Comité zal waarschijnlijk geen algemene ver gadering beleggen om de kwestie opnieuw te behandelen. Maar zelfs als het dit wel doet zijn er geen aanwijzingen, dat het zijn houding zal wijzigen, zoals die door een geheime stemming is bepaald. Voor de militante A very Brundage en de meeste andere leden van het comité is het een oorlog tussen politici en sportlieden geworden. Nu bakzeil halen zeg gen ze, kan de gehele Olympische beweging ten val brengen. Ze kunnen dus niet terug. Dit is het beeld, dat oprijst uit een onderzoek door Associated Press naar de problemen, de dreigingen en tegendreigingen. de politiek en de figuren in het zich ontwikkelende drama. De Mexicanen hebben al 24 miljeon dollar uitgegeven van de 84 miljoen welke zijn uitgetrokken en ze gaan op de uitgestippelde weg voort, terwijl ze er intussen bij het IOC op aandringen om de houding ten opzichte van Zuid- Afrika te wijzigen. Zij raken liever één land kwijt dan 42. Maar geen enkel van de boycottende landen heeft tot nu toe reserveringen geannuleerd en de Mexicanen hebben laten weten, dat de Spelen doorgaan, ook al volgen er annuleringen. Zij maken zich evenwel zorgen over de machtige Sovjet-Unie en andere communistische landen, welke tot nu toe wel sombere geluiden hebben laten horen, maar geen definitieve besluiten hebben genomen. Sommigen in het IOC menen, dat de Russen bluffen en pro paganda maken. Anderen wijzen erop dat de Olympische Spelen tientallen ja ren lang met succes gehouden zijn zon der de landen, die nu met boycot drei gen. Van deze 42 landen zijn er maar drie India, Irak en Pakistan die al in 1948 deelnamen. Rusland nam voor de eerste keer in 1952 deel. De Russische houding baart de Ame rican Broadcasting Company zorgen, die zo'n 10 miljoen dollar heeft uitge trokken; 4,5 miljoen voor de exclusieve rechten en de rest aan andere kosten om de Spelen „live" en in kleur op de Amerikaanse televisieschermen te ver tonen. Een zegsman van de ABC zei: „We moeten reclametijd verkopen voor 44 uur uitzending. Als we de grote sport - strijd tussen de Verenigde Staten en de Sovjet Unie niet kunnen brengen, zal het moeilijk worden om klanten te winnen, vooral in dit verkiezingsjaar". De ABC wil liever geen minispelen uitzenden, maar ze moet wel, zelfs als de landen zich op grote schaal terug trekken. Het contract met Mexico laat geen ontsnapping toe. De 4.5 miljoen aan rechten is al in termijnen betaald. Intussen laat het Mexicaanse toe ristenbureau weten, dat de controverse het te verwachten bezoek niet drukt. Er zijn geen tekenen van afzeggingen. De verwachting is nog steeds, dat er 150.000 200.000 toeristen komen. Op aandringen van Mexico heeft de 80-jarige Brundage als president ge roepen van het negen leden tellende bestuur om de situatie te bekijken. Het bestuur kan niet handelen, alleen praten. Wat het kan doen is een spoed- DORTMUND Een toeschouwer van de zaterdag gespeelde bundesliga- wedstrijd Borussia Dortmund 1860 München heeft bij de politie een aan klacht ingediend Hij beschuldigt Bo russia van bedrog, omdat de ploeg te slecht zou hebben gespeeld. „Ik heb 14 mark betaald om te mogen kijken en mag daarvoor beter voetbal eisen dan ik heb gezien", meent de verbitterde supporter. De politie heeft de klacht aangenomen wegens „opzettelijk be drog". De klacht is ongetwijfeld uniek in de voetbalhistorie en kan verstrekkende gevolgen hebben als de toeschouwer succes heeft. Dat het zover zal komen is echter twijfelachtig. Het zal name lijk moeilijk zijn te bewijzen, dat de spelers van Borussia opzettelijk of „op bevel" slecht hebben gespeeld. APELDOORN De uitslagen van de dinsdag in Apeldoorn gespeelde partijen voor de derde ronde van het persoonlijk jeugdkampioenschap dammen van Ne derland luiden: Drost (Langweer)Broers (Zwartsluis) 20, Huet (Rotterdam)Releaux (Chê- vremont) 20, De Bruyn (Woerden) Simons (Voorburg) 20, Lere (Middel burg)Hofman (Groningen) 11, Smeenk (Ruurlo)Teer (Zaandam) 0-2, Kalverboer (Leeuwarden)Paulissen (Tilburg) 1—1. De uitslagen van de partijen uit de vierde ronde zijn: PaulissenDrost 02, TeerKalver boer 20, HofmanSmeenk 02, Si monsLere 20 ReleauxDe Bruyn 02, BroersHuet 02. De stand na vier ronden is: 1. Drost en De Bruyn 7 punten, 3. Teer 6, 4. Paulissen en Huet 5, 6. Si mons 4, 7. Smeenk, Kalverboer en Hof man 3, 10. Releaux en Lere 2, 12. Broers 1. JOHANNESBURG De Amerikaan Marty Riessen heeft zich dinsdag als laatste speler geplaatst in de halve fi nales heren-enkelspel van de interna tionale tenniskampioenschappen van Zuid Afrika, die in Johannesburg wor den gehouden. In de kwart-finales ver sloeg Riessen de Zuidafrikaan Bob Hewitt na felle strijd met 5-7, 6-4, 7-5, 6-1. Eerder bereikten Tom Okker, de Amerikaan Clark Grabner en de Zuid afrikaan Ray Moore de voorlaatste ronde. De Zuidafrikaanse Annette van Zijl, de Australische speelsters Karen Krantzcke en Margaret Court-Smiths, alsmede de Britse Virginia Wade ko men uit in de halve finales dames-en kelspel. De resultaten van de kwart eindstrijden zijn: Annette van Zijl versl. Maryna God- win (Zd. Afr.) 7-5, 8-6; Karen Krazscke versl. Christine Spinoza (Fr.) 6-0, ,6-3; Virginia Wade versl. Julie Heldman (Ver. Staten) 7-5, 6-2. Margaret Court- Smiths versl. Lea Pericoli (It). 6-2, 6-1. Tom Okker zal in de halve finales uitkomen tegen Clark Grabner. De an dere halve eindstrijd zal gaan tussen Ray Moore en Marty Riessen. Marga ret Court-Smith - Annette van Zijl en Virginia Wade - Karen Krantzcke zijn de wedstrijden voor de halve finales bij de dames. KEULEN-BRUSSEL Rudi Altig wereldkampioen op de weg in 1966, zal dit jaar niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. De Westduitse renner, die bij een Italiaanse fabrieksploeg on der contract staat, maakte dit woens dagavond bekend tijdens een bijeen komst van het bestuur van de West duitse wielerbond en de professionals uit Duitsland. Altig vertelde, dat zijn fabriek wenst, dat hij zowel in de Ronde van Spanje start als in die van Italië. „Niemand", zei hij, „zal dan van mij verlangen, dat ik nog een derde grote ronde, de Tour de France, doe. Zou er echter toch nog worden besloten mij niet in te schrijven voor de Vuelta of de Giro, dan stel ik mij graag beschikbaar voor de Tour de France". Ook is het uiterst twijfelachtig, of de wereldkampioen bij de beroepsrenners Eddy Merckx, zal deelnemen aan de Tour de France. De Belgische ster, die zondag Parijs-Roubaix won, moet van zijn Italiaanse werkgever Faema van 25 april tot 12 mei uitkomen in de Ronde van Spanje en ook in de Ron de van Italië. Ook Merckx voelt er na twee grote ronden niet veel voor ook nog de Tour de France te rijden zitting bijeenroepen van de 72 leden tellende algemene vergadering, zoals de Russen en anderen willen. Een vooraanstaande Europese Olympische autoriteit vraagt zich evenwel af, waarom dit zou moeten gebeuren. Hem was niet bekend, dat iemand van plan is zijn stem te wijzigen. De geheime stemming in Grenoble zou, naar van betrouwbare zijde is vernomen, met 38 voor en 27 tegen voor toelating van Zuid-Afrika zijn uit gevallen. Het was een netelige kwestie, welke nog vergroot werd in de Ver. Staten door de dreiging van de negers om de Amerikaanse ploeg te boycotten. Niet uit protest tegen Zuid-Afrika, maar als gevolg van het ongeduld over de vorde ringen in eigen land van de burger rechten. Het IOC heeft in 1963 Zuid-Afrika we gens de apartheidspolitiek uitgesloten. De Zuid-Afrikanen vroegen wedertoela- ting aan na ingestemd te hebben met de afvaardiging van een gemengde ploeg van zwarten en blanken onder gemengde leiding. Het IOC stuurde een gemengde commissie naar Zuid-Afrika om de situatie te bekijken. Een van de leden was Sir Ade Ademola, negerrech- ter in het opperste hof van Nigeria. De commissie bracht een dik rapport uit, waarin het Zuidafrikaanse voorstel werd aanbevolen. Afrikaanse landen en een paar ande re landen maakten bezwaar, omdat de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek ge handhaafd blijft. In eigen land is er geen vermenging van de sportbeoefe naren. Maar Brundage zei „De Zuidafrika nen voldoen aan onze Olympische ei sen. Deze stap is de grootste vooruit gang naar rassenvermenging, welke ooit in Zuid-Afrika is gedaan. Als sport lieden hebben we bereikt wat politici nooit gelukt is". En Brundage liet hierop de retorische vraag volgen: „Moeten we nu het recht op Olympi sche deelneming aan de zwarte Zuid afrikaan onthouden?" Brundage beweert, dat het probleem politiek is geworden. „Het Olympische hoofdkwartier in Lausanne heeft van geen enkel Olympisch Comité bericht gekregen van terugtrekking. Alle drukte wordt door de regeringen gemaakt. Moe ten we politici de Spelen laten houden"? Maar Brundage is er zich volledig van bewust, dat als de regering haar sportmensen zegt niet deel te nemen dit dan ook niet gebeurt. De reden, dat Brundage het bestuur van het IOC zo laat bijeen heeft geroe pen in plaats van onmiddellijk toen de kwestie in het brandpunt stond, is dat hij de zaken wil laten bekoelen. Als er echter geen afkoeling optreedt en besloten wordt het standpunt ten op zichte van de Zuidafrikaanse deelne ming te wijzigen, dan dreigt er een boycot van de westelijke landen, die in feite de moderne Spelen tot ontwikke ling hebben gebracht. De situatie wordt dan nog somberder. NOVISAD/LEEDS Bologna heeft zich dinsdagavond geplaatst in de hal ve finales van het voetbaltoernooi der jaarbeurssteden. In Novisad won Bo logna de uitwedstrijd tegen Vojvodina met 0-2. Beide doelpunten werden na de rust gescoord. Er waren 12.000 toe schouwers. De eerste wedstrij d tussen beide clubs leverde een 0-Ó gelijk spel op. Ook Leeds United bereikte de halve finales. Dinsdagavond versloeg de En gelse eerstedivisieclub op eigen terrein Glasgow Rangers met 2-0. Aangezien de eerste wedstrijd in een doelpuntloos gelijk spel eindigde gaat Leeds over naar de voorlaatste ronde. Hierin ont moet Ferencvaros Boedapest het team van Bologna en Leeds United het elftal van het Schotse FC Dundee. Van de Verenigde Staten kan wor den verwacht, dat het voor deelneming van Zuid-Afrika zal vechten, hoewel het in eigen land ook boycotmoeilijkhe den ontmoet. De voornaamste figu ren in de strijd voor de Amerikaanse boycot zijn de 24-jarige socioloog Har ry Edwards en Omar Aboe Ahmed, een New Yorker, die Black Power bepleit. Edwards stelde de vraag: „Wat voor waarde heeft het voor een zwarte om een medaille te winnen als hij terug keert naar een hel in Harlem?"Twee van zijn volgelingen zijn de sprinters Tommie Smith en Lee Evans. De bas ketballsterren Led Alcindor, Mike Warren en Lucius Allen hebben on langs meegedeeld, dat zij om studiere denen niet willen worden opgesteld voor Mexico. In de gelederen van de negers heerst verdeeldheid. Elvin Big Hayes, ook Avery Brundage: „Al moest ik alleen komen een basketballster, heeft laten weten, dat hij wel gaat. Ook de Olympische verspringer Ralph Boston wil gaan. Arthur Lentz, directeur van het Ameri kaanse Olympische Comité heeft ver klaard: „We brengen de beste ploeg in het veld, die we uit het materiaal dat voorhanden is kunnen samenstellen". Brundage tenslotte: „De Olympische Spelen vinden plaats, al zou er nie mand anders zijn dan ik en vijf Zuid afrikanen". HALIFAX Go Ahead heeft dins dagavond ook de tweede wedstrijd van zijn Engelse tournee gewonnen. In Halifax zegevierden de Deventernaren met 1-0 over de vierdedivisieclub van die naam. Hoekema scoorde in de 55e minuut van deze aantrekkelijke en spannende ontmoeting het beslissende doelpunt uit een pass van Ressel. Go Ahead dankte de zege voor een belangrijk deel aan doelman Nico van Zoghei, die spectaculair redding bracht bij scho ten van Shawcross en Pickering. So- mer voorkwam de gelijkmaker door de bal van de doellijn weg te koppen. SOETSJOEMI De Rus Boris Spassky heeft de vierde partij uit de schaaktweekamp met zijn landgenoot Efim Geiler, die maandag werd afge broken, gewonnen. Spassky leidt met 3-1. NIMES Nederland heeft dinsdag avond in Nimes in een wedstrijd voor het UEFA-jeugdtoernooi met 1-0 verlo ren van Engeland. De Engelsen startten in een zeer hoog tempo en hadden direct een over wicht, dat Foggan al in de vierde mi nuut in een doelpunt uitdrukte. Welis waar kreeg Nederland enkele ogede kansen, doch doordat de precisie ont brak bleef de gelijkmaker uit. Ruim 2.000 toeschouwers woonden de wed strijd bij. Nederland speelde in de volgende op stelling: Stoop (V.U.C.); Nieuwhof (Elinkwijk), De Wit (ZFC), Visser (Sparta) en Graaumans (NAC), Van der Sluis (CW) en Van den Berg (Ve lox), Koning (Ajax), Smid (Go Ahead), Husers (AFC) en De Groot (Cambuur). Door de nederlaag tegen Engeland de kans, dat Nederland als eerste in groep B eindigt en daardoor de kwart finales bereikt, zeer klein geworden. Nederland heeft twee punten achter stand op Bulgarije en Engeland, de laatste wedstrijd van de eerste ron de komt het jeugdige oranjeteam, sa mengesteld uit spelers van 16 tot jaar, uit tegen Bulgarije. Slechts als Nederland wint en in de andere ont moeting Rusland het Engelse elftal verslaat is er een mogelijkheid, dat Nederland niet is uitgeschakeld. In dat geval hebben alle vier ploegen drie winstpunten vergaard. De formatie met het beste doelsaldo gaat dan over naar de kwartfinales, die zaterdag wor den gespeeld. De uitslagen van de andere gespeelde wedstrijden zijn: Groep A: Schotland—Zwitserland 4-0 Portugal—België 1-0. Groep B: Bulgarije—Rusland 1—0. Groep C: West-Duitsland—Zuid-Sla- vië o1, Italië—Tsjecho-Slowakije 2—0. Groep D: Hongarije—Oost-Duitsland 4—1, Frankrijk—Griekenland 0—0. In 18 DRONTEN Het Nederlandse da mes-volleybalteam heeft dinsdagavond voor de derde maal een nederlaag ge leden tegen Polen. De ontmoeting, voor 2.000 toeschouwers in Dronten gespeeld, werd met 1-3 verloren. De setstanden waren 5-15, 11-15, 15-9, 9-15. De Poolse dames waren vooral tech nisch aanmerkelijk bekwamer dan de Nederlanders. Truus Grunnekemeyer was in de Nederlandse formatie de meest op de voorgrond tredende speel ster. Na de nederlaag van de dames zorg de in Dronten het Nederlandse heren volleybalteam voor een revanche door Polen met 3-2 te verslaan. De setstan den waren: 15-9, 6-15, 12-15, 15-6, 15-13. Uitblinkers bij de Nederlanders waren Harry Jansen. Bram Vermeulen en Richard Onnes. UTRECHT Veel Utrechtse ge meentelijke autobussen hebben de laat ste tijd gereden zonder dat er motor rijtuigenbelasting voor was betaald Dat komt doordat de ambtenaar die was belast met het afdragen van deze belasting, de 34-jarige H. J. van R. een groot deel van dit geld in zijn eigen zak heeft gestoken. Hij is inmiddels gear resteerd en ontslagen. De zaak kwam aan het licht bij een fotografische controle van de kente kens. Dit leidde tot een intern onder zoek bij het Gemeentelijk Energie- en Vervoersbedrijf waarbij Van R. door de mand viel. De man nam bij de kassier geld op voor het betalen van de belasting, maar hield het bedrag voor zichzelf. Wanneer het uitblijven van de belas ting een boete tot gevolg had, kreeg hij de zaak zelf te behandelen. In zo'n geval liet hij het voorkomen of er een vergissing was begaan en betaalde prompt de boete. Op deze manier heeft Van R. sinds 1965 tenminste 43.000 gulden verduis terd. Ongeveer 24.000 gulden werd bij hem thuis teruggevonden. 1—0 1—0 2—3 2—3 2—1 2—2 2—2 1—2 3—0 1—1 Na de twee wedstrijden zijn de stan den in de vier groepen: Groep A: Portugal 2 2 0 0 4 30 Schotland 2 10 12 4—2 België 2 0 1111—2 Zwitserland 2 0 111 15 Groep B: Bulgarije 2 110 3 Engeland 2 110 3 Nederland 2 0 111 Rusland 2 0 111 Groep C: West-Duitsland 2 10 12 Italië 2 10 12 Tsjecho-Slowakije 2 10 12 Zuid-Slavië 2 10 12 Groep D: Frankrijk 2 110 3 Griekenland 2 0 2 0 2 Hongarije 2 0 2 0 2 Oost-Duitsland 2 0 111 25 Vandaag is een rustdag. Donderdag worden de laatste wedstrijden voor de eerste ronde gespeeld. DEN HAAG Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties ver wacht dat „zeer spoedig" vredesbespre kingen over Vietnam zullen beginhen. Genève acht hij daarvoor een van de meest geschikte plaatsen. Hij zei dit gisteren op het vliegveld Ypenburg voor zijn vertrek naar Brus sel na een officieel bezoek van twee dagen aan ons land. De secretaris-generaal vindt de keuze van de plaats waar de vredes besprekingen moeten worden gehouden, een zaak van de twee partijen die nu contact met elkaar hebben. „Wat zij daarover overeenkomen, zal aanvaard baar zijn", zei hij. „Het is verheugend dat de onwikke- lingen van de laatste dagen bemoedi gender zijn dan die gedurende enige pe rioden in de laatste vier jaren. De noodzakelijke eerste stappen zijn ge zet en zij kunnen het proces versnellen, dat, naar wij hopen, zal leiden tot vre de", aldus de heer Thant. Gisteren heeft hij in Den Haag met minister Luns gesproken over de volksraadpleging in West-Irian, die volgens het Akkoord van New York van 1962 tussen Nederland en Indone sië uiterlijk volgend jaar moet worden gehouden. Hij had er vertrouwen in, dat de Indonesische regering de over eenkomst zal nakomen. Minister Luns verklaarde, dat aan de orde is geweest, hoe de volksraad pleging kan worden gehouden. Zij zijn daarover tot een gemeenschappelijk standpunt gekomen. De speciale vertegenwoordiger van Thant voor West-Irian zal volgens Haagse kringen eerst nagaan, welke groeperingen van de Papoea's de be volking kunnen vertegenwoordigen en een oordeel kunnen uitspreken over de vraag of het gebied blijvend bij Indo nesië moet komen. Oe Thant werd op Ypenburg uitge leide gedaan door minister-president De Jong, minister Luns en de president van het Internationale gerechtshof in Den Haag, de heer J. Bustamente Rivero. BONN Drie wurgmoorden op vrou wen heeft de loswerkman Ernst-Dieter Beek (27) uit Diebrock bij Bielefeld bekend. Beek werd gearresteerd, na dat de fabrieksarbeidster Anneliese Herschel (21) dood bjj een spoordijk was gevonden. Een hoofd-inspecteur van de recher che in Bielefeld werd getroffen door de overeenkomst tussen dit misdrijf en twee nooit opgeloste moorden van ja ren geleden; toen hij Beek aan de tand voelde gaf deze toe in 1961 de verkoop ster Ingrid Kanike (23) en in 1965 de typiste Ursula Fritz (26) te hebben ge wurgd. In 1961 had Beek zijn slachtoffer, waarmee hij een avond uit was ge weest, vlak bij haar huis op straat ge wurgd. Hij werd toen verhoord door de politie maar op grond van een alibi en getuigeverklaringen geschrapt van de verdachtenlijst. De vrouw die hij in 1965 in haar wo ning vermoordde, bleef tien dagen lang dood op bed liggen in een centraal ver warmde slaapkamer voordat het mis drijf werd ontdekt. Aan het lijk ,dat in verregaande staat van ontbinding ver keerde, kon toen de doodsoorzaak niet meer worden vastgesteld. Bij de vin gerafdrukken, die de politie destijds in de kamer verzamelde, zijn, zo blijkt nu, ook die van Beek. De derde moord was snel opgelost omdat ettelijke getuigen hadden gezien dat Beck met zijn slachtoffer uit een café kwam.

De Vallei | 1968 | | pagina 13