AARDBEIEN BLOEMKOOL KALFSLAPPEN KALFSOESTER gram Spoorwegwachters uit Velp krijgen boete voor fatale vergissing Duinkerken kijkt naar Rijnmond Brief geveild van Washington Arabië weigert Brits gezant UIT DE KERKEN 25° ?gc Verbetering uitkering „verlengd ziekengeld voor horeca dagelijks vers Koop goedkoper bij De Gruyter! Betere waar voor de laagste prijs! WOENSDAG 10 APRIL 1968 ARNHEM Overeenkomstig de eia heeft de Arnhemse rechtbank gisteren twee spoorwegbeambten veroordeeld tot een boete van 250 gulden. Op 12 april hadden de 53-jarige R. B. en de 45-jarige P. W. W. de bomen van een overweg in Velp te vroeg geopend. Zij meenden dat een losse locomotief uit de richting Arnhem tegelijk was gepasseerd met de personentrein in de richting Zutphen. De locomotief reed daardoor in op het verkeer op de overweg. Een scoo terrijder kwam om het leven, terwijl een automobilist en twee wielrijdsters ernstig werden gewond. De Nederlandse Spoorwegen heeft beide mannen in hun functie hersteld na een schriftelijke ontevredenheids betuiging. PARIJS Duinkerken aan het Nauw van Calais, dat ongeveer dertigduizend inwoners telt, zal binnenkort uitgroeien tot een stad met honderd vijftigdui zend ingezetenen. Dit is het gevolg van een samensmel ting met elf tot twaalf omliggende dorpen tot een bovengemeentelijk or gaan. naar het voorbeeld van de Rijn mond. Deze gemeenschap is op basis van vrijwilligheid ontstaan. Sinds 1965 zat de gemeente Duinker ken om grond verlegen. Dat kwam door de vestiging van de grote Franse hoogoven- en staalindustrie, Usinor, aan de rand van de stad. Onderhande lingen met de omliggende dorpen, die op 10 juni 1966 begonnen, liepen vast, omdat de helft van de gemeenten wei gerde. De wet van 31 december 1966, die het stichten van bovengemeentelijke ge meenschappen in Frankrijk mogelijk maakte, gaf de oplossing voor het moeilijke probleem. In overleg met de prefect van het departement Nord werden de grenzen van Groot-Duinkerken vastgesteld. Daar binnen lagen de gemeenten Duinkerken, Malo-les-Bains, Rosen- dael, Leffrinc-Koucke, Teteghem. Cou- dekerque-Branche, Cappelle-Lagrande, Saint-Pol-sur-Mer, Petite-Synthe, Gran de-Synthe en Fort-Mardyck. Vrij spoedig werd met deze gemeen ten overeenstemming bereikt. Een twaalfde gemeente Mardyck (300 in woners), die zich indertijd fel tegen de fusie met Duinkerken verzet had en die daarom niet eens was uitgenodigd om deel uit te maken van de nieuwe ge meenschap heeft nu zelf een verzoek om aansluiting ingediend. Het wachten is nu op een decreet van de Raad van State, dat het boven- gemeentelijk gebied van Duinkerken tot een feit maakt. 99 AMSTERDAM De uitkering van „verlengd" ziekengeld in de horeca wordt verbeterd. Er wordt een aanvul ling gegeven op de uitkering volgens de Wet op de Arbeidsongeschiktheids verzekering (W.A.O.) tot het 65-ste jaar. De aanvulling geldt ook voor men sen die voor 1 juli van het vorig jaar geen ziekengeld kregen omdat zij niet verplicht verzekerd waren. De Stich ting van de Arbeid heeft indertijd een dergelijke aanvulling aanbevolen. LONDEN Nu honderd en tachtig jaar geleden, schreef George Washing ton een brief waarin hij zei dat hij niet meer president van de Verenigde Sta ten wilde worden en slechts wilde uit rusten op Mount Vernon. Zijn woorden werden vandaag in het veilinggebouw van Sotheby verkocht voor 9500 pond (71.700 gulden). Het Carnegieantiquariaat in New York kocht de brief van Washington. De eerste Amerikaanse president schreef deze brief in 1788 aan generaal John Armstrong. Hij zei daarin: „Ik ben getrouwd met mijn staat van te rugtrekking uit het openbare leven." De zeven bladzijden die nog van de brief over zijn, handelen voor een groot deel over de geneugten van het landle ven op Mount Vernon en ook over Washingtons overtuiging dat de Ameri kaanse grondwet, die hij had helpen opstellen zou blijven gelden. Washington vermeldde zijdelings de twistgesprekken, die op dat moment over de grondwet werden gevoerd. Wat hem daarin het meest genoegen deed was de geest van tegenstand. Hij zei: „Ik twijfel er aan of de tegenstanders van de grondwet uiteindelijk niet meer goed dan kwaad tot stand zullen bren gen. De tegenstanders hebben gaven naar voren gebracht, die anders niet aan de dag getreden waren en die een nieuw licht hebben geworpen op de wetenschap van het regeren." Hij zou Jood zijn LONDEN Saoedi-Arabië heeft het agreement voor de benoeming van Ho race Phillips als ambassadeur van Gr.- Brittannië in Djeddah ingetrokken, om dat deze van Joodse afkomst is. Het Britse ministerie van Buitenlandse Za ken betreurt dit en heeft er op gewe zen dat Phillips een langdurige staat van dienst in verscheidene Arabische landen heeft. Hij was tot onlangs am bassadeur in Djakarta. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Nieuwleusen (vac. C. Nauta) (toez.): A. Westra te Rhenen. Aangenomen: naar Rijk-Rijssenhout: P. M. van Waarde te Wesepe; naar Oos terhout c.a.: C. Dolman te Weert. Geref. Kerken: Beroepen: te Bussum (vac. drs. H. Schut): drs. F. Vroon te Amsterdam-Slo- termeer-Geuzenveld. Geref. Kerken Vrqgem.: Beroepen: te Enumatil R. Hoogsteen te Den Ham. Geref. Gem.: Bedankt: voor Rotterdam-Zuid J. v. Haaren te Amersfoort. Evang. Lutherse Kerk: Beroepen: te Rotterdam (vac. dr. C. H. Lindijer) H. J. A. Haan te Amsterdam. DE GRUYTER WEEKAANBIEDINGEN ZIJN GELDIG T/M DINSDAG

De Vallei | 1968 | | pagina 4