VVD Rhenen boekte 20 procent ledenwinst Werktuigdagen Liempde dit jaar op 8 en 9 mei AAN DE DOOD ONTSNAPT Auto stortte 10 meter omlaag Diploma-uitreiking Chr. lagere landbouwschool in Barneveld A.F.S. zoekt gastgezinnen in Leersum en omgeving Wisseling in bestuur Giraffenhuis is bijna klaar Ds. Brons naar Veenendaal Blikschade na hotsing Historische vondst in Veldhuizen Onderlinge damcompetitie DCE „PAS EVEN OP MIJN HOND Onó tuinbouwlioeL r RESULTAAT ACTIE „EEN OP EEN" PTT-kantoor donderdagavond langer open Lezing over radio amateurisme Blokken voor 't examen 121 geslaagden voor zwemproef Ontwatering De Marsch Beroepen LTS-er mei hersenschudding naar ziekenhuis Gunstig spaarsaldo bij Raiffeisenbank Koorzang in Paasdienst Ds. v. Vrouwerff voorzitter van schoolbestuur Heitje voor een karweitje Slachtoffer van botsing trein overleden Bromf ietsster kwam te vallen WOENSDAG 10 APRIL 1968 RHENEN Tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de afdeling Rhenen van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, gisteravond gehou den in een van de zalen van hotel „De Grebbeberg", deed de voorzitter van de afdeling, de heer L. van Wijngaarden, de mededeling, dat deze politieke groepering in het afgelopen jaar bijna twintig procent ledenwinst heeft ge boekt. Met een daverend applaus werden de woorden van de voorzitter onder streept. Het bereikte resultaat was het gevolg van de in Rhenen, Eist en Ach terberg gehouden ledenwerfachtie één op één. De bijzonder druk bezochte vergade ring kon kennis nemen van uitvoerige verslagen van respectievelijk secreta ris Berends en penningmeester Van de Grift, die getuigden van grote activiteit en voor wat het financieel gedeelte be treft van een gezonde basis. In het bestuur kwam een kleine wij ziging. De heer jhr. W. Boreel, zes jaar actief lid van het bestuur, stelde zich niiet meer herkiesbaar vanwege zijn leeftijd. Hij werd opgevolgd door de heer ir. A. M. van Harten. Voorzitter Van Wijngaarden sprak waarde rende woorden tot het scheidende be stuurslid. De heer Boreel antwoordde met de toezegging, dat hij indien no dig in de toekomst steeds bereid zou zijn medewerking te verlenen wanneer daarom zou worden gevraagd. De heer A. Jansen, fractie-voorzitter van de partij in de Rhenense gemeente raad, bracht uitvoerig verslag uit van het raadswerk. Daarbij kwamen ver schillende positieve punten naar voren. Dank zij zijn activiteiten in de raad kon f 10.000,- worden bespaard op het centraal antennesysteem en haalde de raad een streep door de flatbouw op het resterende deel van het bestemmings plan „Domineesberg". Ook door het toedoen van de heer Jansen werden woningwetbewoners in de gelegenheid gesteld hun huisje te kopen, zonder dat dit gebonden was aan een bepaald blok. RHENEN In verband met Goede Vrijdag zal het postkantoor op de Markt die avond niet voor het publiek zijn open gesteld zoals dat de laatste tijd gewoonte is. Om de inwoners tegemoet te komen kan men er nu morgenavond terecht van 19.00 tot 20.30 uur. RHENEN Een fascinerende vrije tijdsbesteding die zich bezig houdt met een moderne techniek, de elektronica, is het radio-amateurisme. De experi menten van de beoefenaars van deze hobby, de radio-amateurs, variëren van het bouwen van een grammofoon-ver sterker tot het volgen van aardsatelie- ten. De geïnteresseerden in deze hob by kunnen een bezoek brengen aan de door de afdeling Wageningen en Om streken van de VERON, de Vereniging voor Experimenteel Radio Onderzoek in Nederland te organiseren demonstra tie-avond. Deze wordt gehouden in ho tel-restaurant de Korenbeurs, Markt 11-13 te Wageningen op woensdag 17 april. Behalve een lezing over deze hobby wordt er een show gegeven van allerlei apparatuur welke door radio amateurs wordt gebruikt. Verdere in lichtingen worden ook verstrekt door de secretaris de heer J. Osinga, Ake leiplantsoen 18 te Rhenen, tel. 08376- 2896. RHENEN In Ouwehands Dieren park wordt momenteel de laatste hand gelegd aan het prachtige giraffenhuis, dat vlakbij de hoofdingang is gebouwd. De eerste bewoners zijn er al aangeko men. Weliswaar nog geen giraffen, maar struisvogels, die met zebra's en enkele antilopensoorten dit nieuwe on derkomen met de giraffen zullen delen. Voornamelijk zijn het nog de timmer lieden, die vanuit de hoogte op hun vin gers worden gekeken door de struisvo gels. Want vóór Pasen wil men zo goed als klaar zijn. En dat is mogelijk, wan neer ook nog tijdig de vloertegels wor den 'gelegd en de schilders klaar komen. Gisteren is men buiten begonnen met het aanbrengen van de afrastering aan de achterkant van de steppe. Aan de voorzijde zal men grotendeels een vrije blik hebben op de verschillende soorten Afrikaanse dieren. De giraffen zijn in aantocht. Burge meester mr. L. Bosch ridder van Ro senthal, die de eerste steen gelegd heeft, zal het gebouw ook offcieel ope nen. RHENEN Aan de gemeentelijke handelsavondschool, directeur de heer H. Moret, beginnen maandag 6 mei de eindexamens. Deze zullen duren tot en met 14 mei, waarna op 11 en 13 juni het mondeling gedeelte wordt afgeno men. Het schriftelijk examen omvat de vakken Nederlands, organisatie en tech niek van de handel en handelsrekenen, dubbel boekhouden en bedrijfsleer, als mede Engels. De uitreiking van de di ploma's aan de geslaagden vindt plaats op donderdag 13 juni 's avonds om half negen. De heer Berends, secretaris van de afdeling werd gekozen in de Kamercen trale rayon Zuidwest-Utrecht voor de afdelingen Veenendaal, Amerongen en Rhenen. Een studiecommissie van de afdeling heeft vorig jaar een structuurrapport samengesteld, waarbij de heren Be rends. Van Harten en Garthof ten nauwste betrokken waren, handelende over de image van de VVD in landelijk verband. Vanuit verschillende plaatsen in ons land ontving de afdeling Rhenen hier op bijzonder aardige reacties. Dit heeft de commissie moed gegeven een twee de herziene druk uit te geven, die op nieuw landelijk zal verschijnen. Het ligt in de bedoeling tenslotte het hoofd bestuur van de VVD hiermee te bena deren. Op de jaarvergadering van de partij in Maastricht werden voorstellen van de afdeling Rhenen behandeld over on der andere het Nieuw-Guinea-beleid in 1969 alsmede de schadeloosstelling van concentratiekampslachtoffers van de laatste wereldoorlog. RHENEN Het schooldiplomazwem- men in het „Lijsterbergbad" heeft het opmerkelijke resultaat opgeleverd dat niemand van de 121 kandidaten behoef de te worden afgewezen. De leerlingen van de diverse scholen hebben onder leiding van de zwemmeesters H. J. Quax en G. Evers allen voldaan aan de eisen voor het „bewijs zwemproef". Het eindoverzicht ziet er als volgt uit: Chr. school A'bergsestrw. 22 leerlingen; Bantuinschool 11 leerlingen; Sint Cune- raschool 10 leerlingen; Eben Haëzer- school 2 leerlingen; Ericaschool 10 leer lingen; Halschool 11 leerlingen; Lijster- bergschool 8 leerlingen; Chr. Platanen- school 11 leerlingen Rijnschool Eist 2 leerlingen; Chr. school Eist 1 61eerlin- gen, Valleischool Achterberg 4 leerlin gen; openbare school Dodewaard 7 leer lingen, Chr. Nationale school Dode waard 7 leerlingen. VEENENDAAL Ds. J. Brons uit Nunspeet heeft het beroep dat de chris telijke gereformeerde Pniëlkerk op hem had uitgebracht aangenomen. Hij zal de vacature, die ontstaan is door het vertrek van ds. J. Keuning vervul len. Ds. Keuning vertrok eind maart naar Hamilton in Canada. Ds. Brons verwacht in september in Veenendaal intrede te kunnen doen, maar zal daarover nog overleg met de kerkera den moeten plegen. Die nieuwe pastoor voor de Pniël kerk werd op 5 november 1934 geboren. Hij volgde de gymnasiumopleiding aan het Christelijk lyceum te Harderwijk. Daarna studeerde hij tussen 1952 en 1956 theologie aan de Theologische Ho geschool der Christelijke Gereformeer de kerken te Apeldoorn. Op 1 novem ber 1956 deed hij intrede in Mijdrecht. In september 1959 verwisselde hij die gemeente met Bunschoten, waarna hij in september 1965 in Nunspeet werd be vestigd. Ds. Brons is gehuwd en vader van vier kinderen. Hij heeft twee jongens en twee meisjes. RESTEREN In het kader van de ruilverkaveling Echteld-Lienden is de afwatering van het gebied van de voor malige dorpspolder De Marsch, Lede en Oudewaard, die voorheen naar de Rijn plaatsvond, gewijzigd en gericht op de Linge. RHENEN Door de Ned. Herv. Kerk te Nieuw-Leusden is beroepen ds. A. Westra te Rhenen. EDERVEEN Deze week werden in het Groene Kruisgebouw weer een groot aantal partijen gespeeld in de onderlinge competitie van DCE. G. J. Dikkenberg die de leiding heeft in het klassement verspeelde een kostbaar punt tegen zijn rivaal J. Boeve, die een uitstekende partij damde en ver diend een punt in de wacht sleepte. De partij tussen J. de Koning en B. van Beek was zeer spannend en leek op 'n remise uit te lopen, maar dat pakte anders uit v. Beek. die een verkeerde zet toepaste kon niet verhinderen dat zijn tegenstander naar dam liep waar door hij door tempo de partij verloor. De partij tussen G. Vlastuin en D. v. Heerdt was eveneens zeer spannend maar nu bleek weer dat v. Heerdt in het eindspel niet sterk speelde, waar door hij beide punten aan Vlastuin moest toe staan. De jeugdige J. Lagerwei won ver rassend van A. v. Hunnik, die het nog al gemakkelijk opnam, wat hem duur kwam te staan. De overige uitslagen waren: C. BerkhofJ. Boeve 0-2; G. v. HeerdtP. Bos 2-0; J. Slotboom T. Middelman 2-0; J. LagerweiC. Berkhof 2-0; W. VeldhuizenA. van Hunnik 2-0; C. BerichofP. Bos 2-0; T. MiddelmanC. Berkhof 2-0. Raadslid A. Jansen positief VEENENDAAL De heer C. van V. uit Utrecht werd aan het begin van de Stationsstraat aangereden door me vrouw J. B. R. S. uit Renswoude. Bei de personenauto's werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen de heer Van V., komend van de Prins Bernard- laan aan het begin van de Stations straat wilde keren. Hij had achter zich geen verkeer gezien, maar toen hij naar links ging kon mevr. R. hem niet meer ontwijken. VEENENDAAL Een dertienjarige LTS'er werd gistermorgen naar het Julianaziekenhuis gebracht, omdat hij een hersenschudding cn een hoofd wond opgelopen had bij een aanrijding. Hij werd geschept door een auto. toen hij de Kerkewijk over wilde steken. De automobilist, de heer T. M. uit Veenendaal reed over de Kerkewijk in de richting van de Rembrandtlaan. Te genover garage De Haas kwam plotse ling de LTS'er voor zijn wielen. De jongen werd enkele meters over de weg heen geslingerd. SCHERPENZEEL Gedurende de maand maart werd op de Raiffeisen bank ingelegd een bedrag van f 773.847,57 en terugbetaald f 732.124,02. Het tegoedsaldo steeg hierdoor tot een bedrag van f 22.877.897,33. Een ongerust geworden oma uit Lunteren belde met Ouwehands Die renpark om te vragen waar haar twee kleinzoontjes toch bleven, die 's och tends naar het dierenpark waren ge gaan en niet op de afgesproken tijd waren thuisgekomen. Iemand van het park ging op zoek en vond de kna pen van naar schatting twaalf jaar voor de hoofdingang. Zij hadden een hond aan de riem en dat was de oor zaak zo bleek van de vertraging. Wat was namelijk het geval? Een on bekende ,,heer" had aan de jongens gevraagd eventjes op zijn hond te pas sen. Maar de man was niet meer terug gekomen. Inmiddels had de patrouil- ledienst van de rijkspolitie zich er ook al in gemengd, die de jongens verzocht de hond over te brengen naar het asiel. Daarvan wilden de knapen uit Lunteren echter niets weten. Met be hulp van enkele omstanders gelukte 't hun de hond in de fietstas te stoppen en zo ging het drietal op huis aan. Oma was er twee kwijt en kreeg er drie terug. Overigens wel een geraf fineerde manier om van huisdieren af te komen RENSWOUDE Op Tweede Paas dag zal in de Hervormde Kerk te Rens woude een paaszangdienst worden ge houden. In deze dienst zullen de bei de plaatselijke predikanten voorgaan. De dienst begint om half tien. Verder zullen meewerken het ge mengde koor „Con Amore". onder lei ding van haar dirigent Hans Boelé en het kinderkoor onder leiding van me vrouw Boeve. Het gemengde koor zal o.a. een stuk van Bach ten gehore brengen nl. „Wohl mir das ich Jesu habe", en een fantasie over Ps. 68: 10 „Geloofd zij God". Ook het pas opgerichte meisjeskoor uit Renswoude zal zijn aandeel bijdra gen ook onder leiding van Hans Boelé. OVERBERG Tijdens een ledenver gadering van de Vereniging „School met den Bijbel" werd ds. G. G. van Vrouwerff gekozeh tot voorzitter van het schoolbestuur. Hij volgt als zodanig ds. C. van Viegen op. Verder werd in de plaats van wijlen de heer W. Veldhuizen de heer J. ter Maaten en bleef de heer G. Henken als zodanig aan. Tijdens de rondvraag kwam het punt van de gëvaarlijke schooluitrit op de Haarweg weer naar voren. Hierbij werd er op gewezen, dat dit reeds lang een punt van discussie vormt voor het bestuur, doch een afdoende maat regel tot heden moeilijk valt te treffen. AMERONGEN Evenals voorgaan de jaren zullen de padvinders van de groep „Zuijlestein" te Amerongen op 19 of 20 april hun jaarlijkse Heitje voor een Karweitje doen. Om de kas te kunnen versterken neemt de Amerongse groep ook deel aan deze, door de Nederlandse Padvin- dersgroep in het leven geroepen actie. De Amerongse padvinders zullen gaar ne diverse karweitjes verrichten zoals boodschappen doen, koper poetsen, fiets schoonmaken, tuin harken, afwas sen, hond uitlaten kortom kleine kar weitjes. Alleen jongens in uniform met een Schotse das behoren tot de Zuijlestein - se groep. KESTEREN De Werktuigdagen in het Brabantse Liempde worden dit jaar gehouden op woensdag 8 en donderdag 9 mei. Dezer dagen is bekend geworden, dat de directeur-generaal van de landbouw, ir. J. W. Wellen, de inteernationale agrarische tentoonstelling zal openen. Vele honderden belangstellenden uit de Gelderse Vallei en het Rivierengebied brengen jaarlijks een bezoek aan de expo sitie. In de loop der jaren zqn de Werktuigdagen in Liempde een begrip gewor den. Behalve de vele aspecten van mechanisatie krijgen jaarlijks de nieuwe ont wikkelingen in land- en tuinbouw de nodige aandacht. Inzendingen van ruim 350 handelaren plus die van diverse organisaties en voorlichtingsdiensten zullen de bezoe kers in staat stellen, zich een idee te vormen van de huidige stand van zaken in de land- en tuinbouw. Liempde is ieder jaar weer een ac tuele moment-opname, die voor belang hebbenden uiterst nuttig kan zijn. Ondanks een voortdurende daling van het aantal mensen, dat in Nederland in land- en tuinbouw werkzaam is, stijgt het aantal bezoekers aan de werktui- gendagen regelmatig. Men krijgt dan ook niet iedere dag de kans, de voor een bedrijf zo belangrijke werktuigen van dichtbij te bekijken en ze boven dien in werking te zien, waarbij des kundigen voorlichting geven en even tueel nog overblijvende vragen graag beantwoorden. De ronkende tractoren, de kleurige draaiende machines, oefenen een grote aantrekkingskracht uit op iedereen, die aanleg en belangstelling voor techniek heeft. Verder kunnen mensen, betrok ken bij het beheer van sportterreinen en parken er veel zien, dat voor hen van belang is. Op zichzelf is het mooie Landgoed „Velder" met zijn wapperende vlaggen al een bezoek waard en duizenden mensen maken er dan ook een feeste lijke dag van. Op het terrein is volop gelegenheid, zich te verfrissen met een koele dronk en om een eenvoudige maaltijd te gebruiken. Gedurende de werktuigendagen stop pen tientallen treinen, zowel van de normale verbindingen als extra inge legde, op de speciale halte Liempde bij het tentoonstellingsterrein. Zij, die om een of andere reden de voorkeur geven aan de auto, vinden ruime par- keergelegenheden tot hun beschikking. Een grote verbetering is het in ge bruik stellen van de ringweg rondom Boxtel, waardoor de in- en uitritten van het terrein niet langer direct op de snelweg Eindhoven-Den Bosch uit komen en de bezoekers dus gemakke lijker en soepeler kunnen worden aan- en afgevoerd. KESTEREN De 45-jarige vak bondsbestuurder J. Anbeek uit Kam pen ontkwam gistermiddag in Keste- ren op wonderbaarlijke wijze aan de dood, toen hij met zijn auto in volle snelheid van de ruim 10 meter hoge noord-zuidverbinding stortte en in de sloot terechtkwam. De wagen raakte bij een inhaalma noeuvre in een slip, waardoor de auto mobilist de macht over het stuur ver loor. De sloot waarin de auto na een res pectabele zweef duik terechtkwam, was enkele uren tevoren leeggepompt. De waterstand bereikt gewoonlijk een hoogte van anderhalve meter. Op het moment van het ongeval was men juist van plan de sloot weer vol te la ten lopen. De heer Anbeek kon zijn auto door 'n vernield portierraam verlaten. Op enke le schrammetjes na liep de vakbonds bestuurder geen ernstig letsel op. Zijn nieuwe auto raakte total loss. Een ta kelwagen had enkele uren nodig om het wrak weer op het wegdek te tillen. Als bijzonderheid mag worden ver meld, dat de heer Anbeek ongeveer 'n uur na het ongeval reeds telefonisch 'n nieuwe auto bestelde. Burgemeester D. J. Pott van de ge meente Resteren stelde zich kort na 't ongeval op de hoogte van het gebeu ren. Het verkeer op de drukke Noord- Zuid verbinding ondervond geruime tijd hinder van het ongeval. De rijks politie zorgde echter, dat er zich geen complicaties voordeden. EDE In het Stads- en Academisch ziekenhuis in Utrecht is gisterochtend overleden mevrouw M. J. Visser Toringa uit Oosterbeek. Zaterdagmiddag was zij ernstig ge wond bij een ongeval, dat gebeurde toen haar man de onbewaakte over weg aan de oude Arnhemseweg in Lun teren was opgereden. Op datmoment naderde een trein, waarna een botsing volgde. BARNEVELD Dinsdagmiddag werden de diploma's van de Chr. Lage re Landbouwschool te Barneveld uit gereikt door de vertegenwoordiger van de commissie van toezicht van de school, de heer W. Brandsen. Vooraf had de directeur der school op verschillende aspecten van de agra rische samenleving de nadruk gelegd. Hij wees er qp, dat steeds ipeer land bouwgronden nodig zijn voor wegen en woningbouw en het wordt steeds Maart schonk ons in zijn laatste da- zeggen „verleidelijke" dagen. Wij gen mooie zonnige dagen, ik mag wel moesten in de eerste dagen van april waanden ons reeds in de zomer, doch ervaren, dat het voorjaar zeer wispel turig is en in zijn liefde nukkigheid en ongemakkelijkheid vertoont. Sneeuw en hagelbuien, gepaard gaande met 'n scherpe koude wind, luidden april in. Het gevleugelde woord: „aprilletje zoet geeft nog wel eens een witte hoed", bewees ons, dat dit gezegde geen holle frase is. Terwijl ik in de onmiddellijke nabij heid van de gaskachel dit „praatje" met u ga maken, giert een koude en gure wind door de nog bladerloze bo men. De wind koelt als 't ware zijn kwaadheid aan de dorre bladeren, die tot op deze tijd aan de haagbeuk zijn blijven hangen. De vriendelijke lente, op het punt de norse winter in zijn ge bied op te volgen, lacht in haar vuist je over die woede van de verjaagde ti ran en in hagen en onder struikgewas begluren reeds de eerste wilde voor jaarsbloempjes als zegetocht der lente zijn aftocht. De lente lacht niet ten on rechte over zijn woest gedoe, want zij ia er toch mee gebaat, dat onder het LEERSUM De komende zomer zul len evenals vorige jaren enige tiental len jeugdige Amerikanen naar Neder land komen. Dit gebeurt onder auspiciën van de American Field Service Interna tional Scholarships, een organisatie zon der winstoogmerk, zonder enig banden met politieke of religieuze groeperingen, met als doel het bevorderen van begrip en vriendschap tussen de volkeren. De organisatie is ontstaan in de eerste wereldoorlog toen vrijwilligers de ge wonden op de slagvelden vervoerden. Dit herleefde weer in de laatste wereld oorlog. Sinds 1947 probeert zij haar oor spronkelijke taak overbodig te maken, door jeugd van vele landen met elkaar in contact te brengen. Begonnen werd met 52 scholieren en sindsdien hebben reeds meer dan 40.000 jonge mensen uit 60 landen deelgenomen aan deze jeugd uitwisseling. In Nederland ontplooit de A.F.S. de volgende activiteiten, Nederlandse Mid delbare scholieren kunnen voor een jaar naar een Amerikaanse High School, waarbij ze opgenomen worden in een Amerikaans gezin. Omgekeerd komen jonge Amerikanen voor een heel jaar naar Nederland en gaan hier dan ook naar school, of komen alleen voor de twee zomermaanden, waarbij ze dan ook in een Nederlands gezin opgeno men worden. Voor deze laatste uitwisseling, het „zomerprogramma" geheten, zoekt de A.F.S. Nederlandse gezinnen, die be reid zijn gedurende de maanden juli en augustus een Amerikaanse scholier in huis op te nemen. Zij zijn geen toerist maar willen graag deel uit maken van het gezin. Dit is voor veel Nederlandse gezinnen al een enorme ervaring geble ken. Gedurende de overtocht naar Ne derland worden de jeugdige Amerika nen enigszins vertrouwd gemaakt met de Nederlandse taal en krijgen zij een algemene oriëntatie omtrent ons land. Van groot belang is, dat zij niet als gast behandeld worden, maar als „zoon" of „dochter", zodat zij de Nederlanders in hun dagelijkse leven kunnen leren kennen. Er wordt dan ook niet van de gastgezinnen verwacht, dat zij voortdu rend kostbare en uitgebreide uitstapjes met de Amerikanen maken. Tijdens het verblijf komt de groep 2 maal bijeen na ongeveer 4 weken en enkele dagen voor het vertrek, met als hoofddoel de opgedane ervaringen uit te wisselen en de indrukken af te ronden. Bij de selectie van de gastgezinnen is het een eerste vereiste, dat een zoon of dochter aanwezig is van 16 tot 18 jaar. Bovendien moet een van de gezinsleden Engels spreken. De jongelui hebben vol doende zakgeld bij zich voor persoon lijke uitgaven. Ze zijn voor hun vertrek uit Amerika medisch onderzocht en me dische onkosten tijdens hun verblijf in Nederland worden door de A.F.S. be taald. Eventuele gastgezinnen kunnen con tact opnemen met mevr. T. van der Stroom Planterslaan 48, Leersum. Tel. 03434—1849. dorre blad opruiming wordt gehouden, want zij wil nieuwe bladeren aan de haag en de bomen hangen en daarbij zitten haar de oude, dode, in de weg. Die moeten er eerst af en die bloem pjes daar beneden op de grond staan tussen de struiken genoeg beschut om van de sterke, koude wind niet te vrezen te hebben. Dat gele sterretje, de gele vogelmelk (Gagea lutea) buigt het goudgele kopje naar beneden en ziet als 't ware vragend op de stijve, ver droogde bladeren neer. Op zulk een op standig plekje zag ik een groot es doornblad, waarin een kever een gat ge knaagd had. Door dat gat drong het gele bloempje heen en vond op die wij ze letterlijk zijn weg „door de dood naar het leven". Waar of men ook kijkt, overal zien we dat het nieuwe leven door de lente tot ons is gekomen. Moeder Natuur borduurt steeds meer bloemen op het om ons heen liggende aardoppervlak. Bomen en struiken sturen hun bloem pjes de nog Jiiet te vertrouwen lucht in, terwijl hun bladeren zich nog enkele weken lang rustig binnen de knopschub- ben schuilhouden. De Kornoelje, Iepen, Populieren en Elzen houden wedstrijd met hun propjes bloemen. Ik noem hier slechts enige der meest karakteristieke lenteboden. De nog ontbrekende be groeten ive straks, wanneer we de lente goed in de ogen zien en zij in haar schitterende feestjurk plotseling voor ons staat. De winter heeft hier en daar planten in de rotsmuur of het rotstuintje doen sneuvelen. De kweker heeft rotsplantjes in potjes gekweekt die nu met een grondkluitje geplant kunnen worden. Zorg vooral dat de kluitjes goed aan sluiten met de achter het muurtje lig gende grond. Plant geen onnozel aantal van 2 of 1 plantje. Zoek het mooie ef fect in een groep van 7 of 5 stuks van dezelfde soort bijeen. Het is beter min der soorten dan een ratjetoe van alles en nog wat. Plant geen sterk groeiende en zwak groeiende soorten dicht bijeen, het ene zou dan het andere overwoeke ren. Er zijn een massa mogelijkheden met wat de kwekers aanbieden. Een uitbundige bloei van de rotsplanten kan verkregen worden van april tot begin ju ni van de vroegbloeiers, na juni komen de zomerbloeier8. Uw kweker heeft vol op keuze en zal u graag omtrent het een en ander inlichten. De kleurige zaadpakjes zijn verleide lijk uitgestald, geen liefhebber die zich kan onttrekken aan de fascinerende in vloed die ervan uitgaat. Al is het tuin tje ook klein, toch droomt de liefhebber van een zonnige zomer met een over vloed aan bloemen. Ga nooit en te nimmer in op verlei delijke aanbiedingen van langs de deur jengelende en zoet fluitende vogelaars, die pakjes zaad aanbieden tegen een luttel prijsje. Vaak wordt u nog een pak je bloemenzaad gratis aangeboden of 'n zogenaamde „wonderbol". Het aangebodene is rommel! Stuur ze door en laat u zich door hun stormvloed van woorden niet ondersteboven rede neren. Koopt bij uw plaatselijke leve rancier. E. J. GRIJSEN-RHENEN. moeilijker een eigen bedrijf te krijgen en nog belangrijker dit te runnen in verband met de economische factoren. Rationalisatie en mechanisatie met grotere eenheden is een gebiedende eis. Meer vakmanschap is gebiedende eis. De school is wel voor de opleiding, maar dan is nog niet de garantie, dat het goede boeren worden. Zij zullen zich moeten blijven ontwikkelen, daar bij is-niet-van belang,-dat er een goed contact is tussen de vader en de zoon. De heer Noorlander deelde vervol gens mede, dat voor de school een hernieuwde groei te constateren valt. Hierna werden de diploma's uitgereikt aan: Peter Davelaar, Henk Hendriksen en Nicolaas Toonen uit Barneveld; Ger- rot A. van Ginkel, Lijbert H. van Leer sum en Gijsbertus Schimmel uit Rens woude; Dirk Folmer en Evert J. Duits uit Lunteren; Jan J. Blom cn Gerrit J. Geijtenbeek uit Achterveld; Gerrit Kampert uit Harskamp; Corne- lis Overeem, Gerrit J. de Gooijer en Jacob BI ankers uit Voorthuizen en Klaas Dekker uit Kootwijkerbroek. Namens de leerlingen bood de heer G. Schimmel de leraren enkele kleine geschenken aan. De samenkomst, die door zeer veel ouders werd bijgewoond droeg verder een zeer gezellig karakter met een quiz tussen twee groepen van leerlingen en een verkeersexamn, waaraan zowl door de geslaagden als door de aanwe- EDE Een bewoner van Veldhui zen, de heer Kolkman heeft gisteren in het nog in aanleg zijnde gedeelte van deze wijk, een oude vaas gevonden die meer dan vijfhonderd jaar oud moet zijn. De Veenendaalse historicus Adriaan P. de Kleuver, die de vondst gisteren onder ogen kreeg, is van mening dat de vaas in de buurt van Keulen gemaakt moet zijn. „Het is een pot van zoge naamd Duits steengoed", zo luidde zijn oordeel. De Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek is momenteel in Veld huizen bezig met opgravingen, waarbij men onder meer op de sporen van een middeleeuwse nederzetting is gestuit. Er werden al verschillende scherven aangetroffen, maar een (zij het bescha digde) vaas, zoals de heer Kolkman er gisteren een vond. was door de deskun digen van de Rijksdienst in Ede nog niet eerder uit de grond gehaald. EDE De bromfietster, mejuffrouw I. R. uit Ede moest gisterochtend met ontvellingen aan haar benen en zware hoofdpijn voor onderzoek naar het Streekziekenhuis worden overgebracht. Mejuffrouw R. was op het Stations plein komen te vallen, nadat zij in bot sing was gekomen met een 10-jarige fietser, de scholier P. S. uit Ede. Zij haalde de fietser in, waarna deze naar links uitweek. EDE De automobiliste E. M. uit Ede verzuimde op de kruising Verleng de Maanderweg Schaapsweg Klaas Katerlaan de doorgang vrij te laten voor de tegemoetkomende motor, bestuurd door K. S. uit Ede, toen zij links af sloeg. S. kreeg lichte verwon dingen en kon ter plaatse worden be handeld. De voertuigen kregen beide zware schade.

De Vallei | 1968 | | pagina 5