^eker 150 doden bij ramp met veerboot Wahine Generaal Spychalski president in Polen Zuivering rondom Saigon Aristo I 'n veilig idee Paasdrukte in Jeruzalem Dynamo New York gaat krotten ruimen Laat uw salaris Gr paniek, wel te cliaos Zuiveringen duren voort INTERTEST om op wyers te bouwen Zweedse alcoholist begint proces tegen staat rente-girorekening 3 'A procent rente duizend gulden krediet betaalcheques. Algemene Bank Nederland Miljonair ruimt vuilnis in negerwij k SCHOLIEREN IN KOPENHAGEN OP BRES VOOR VRIJ REIZEN Paus wast negers de voeten Verdachte blijkt onschuldig Stalinisten in Praag worden weggezuiverd Duitse CAO metaal opgezegd Franse treiler ving A-duikboot OMA VAN 29 Britten met 18 meerderjarig MENSELIJKE KETTING NAAR REDDINGSBOTEN KANTELEN Rente over uw inkomen? U bent welkom bij de DONDERDAG II APRIL 19c- WELLINGTON (Nieuw-Zeeland) Gevreesd wordt, dat meer dan 150 per sonen zijn omgekomen bij de ramp met de 8.994 ton metende veerboot Wahine. Het schip kapseisde tijdens 'n orkaan, die het kustgebied van Wel lington heeft geteisterd. Nog steeds worden meer dan 100 pas sagiers en leden van de bemanning ver mist. Met zoeklichten wordt de zee af gezocht. 42 lijken zijn reeds geborgen. Volgens het blad Dominion," dat in Wellington verschijnt, worden er, afge zien van de reeds geborgen slachtof fers, volgens gisteravond gehouden tel lingen tot 150 mensen vermist. Een reddingsvloot van kleine sche pen heeft vele schipbreukelingen uit 't ijskoude water opgepikt, nadat de Wa hine op een rif in de havenmond was gelopen en kapseisde. Volgens de meeste overlevenden was er geen paniek, maar een geredde ver telde, dat er in de lounge een chaos ontstond. Er bevonden zich daar vele vrouwen en kinderen. Ian MacDonald. een journalist van de New Zealand Herald, bevond zich aan boord van de Wahine. Hij zei dat toen de veerboot de eerste keer aan de grond liep, er werd geroepen, „red dingsboeien om". Hij zag ouders hun babies op de arm nemen, hun kinderen bij zich ne men en reisdekens pakken. Toen volg den zes uren, waarin men zich eerder verveelde, dan dat er paniek uitbrak. Velen gebruikten hun reddingsvesten als kussen: Er stond een zeer hoge zee, er was geen uitzicht en het schip stampte en rolde. Plotseling rolde het schip bruusk naar de kant van de ha ven. Veel passagiers werden tegen de waterdichte schotten geworpen. Luidsprekers gaven de passagiers be vel zich te verzamelen bij de reddings boten aan stuurboord. Veel mensen gleden op weg daarheen uit, sommigen braken hun ledematen. De mannen vormden een ketting in de gangen om de vrouwen en kinderen naar het bo- tendek te brengen. „Met een hand aan de railing heb ik daar gezwoegd, handen, schouders, be nen en zelfs haar vastgrijpend met mijn andere hand. om de mensen te beletten in zee te vallen", zei MacDo nald. Hij zei, dat de reddingsboot, vol met oude mensen vrouwen en kinderen in het water plonsde en een paar minuten daarna kapseisde. Opblaasbare rubbervlotten dreven langszij het schip, een paar waren lek gestoten door losse kabels, andere dreven ondersteboven. ADVERTENTIE j Een vrouw vertelde: „Het was ver schrikkelijk. Het schip kantelde. Om in de boten te komen, gingen wij alleen maar op de grond zitten en gleden naar de railing. Waar mannen ons in de reddingsboten hielpen. Zij tilden kleine kinderen er over heen en lieten hen in de boten vallen. „Mijn zuster en ik grepen elk een baby, en namen hen onder onze hoe de" toen zag ze een klein dink, onge veer 13 maanden oud, dat op de rug op het water dreef en gered werd. Op de wal werd een klein meisje ge dood door rondvliegend puin. Tientallen mensen werden gewond terwijl de stad werd geteisterd door de storm, die snelheden van 200 kilometer per uur bereikte. Auto's sloegen om en voetgangers konden zich niet staande houden. Uit een zwaargetroffen voorstad wer den meer dan 50 personen geëvacueerd. Drie ziekenauto's, die op weg waren om hulp te verlenen, werden door de storm omvergeblazen. Later heeft de politie meegedeeld dat 106 gewonde overlevenden van de Wahine in ziekenhuizen in Wellington zijn opgenomen. Twee kinderen beho ren tot de doden. Van de negen kinde ren die in ziekenhuizen zijn opgenomen, Is de toestand van één ernstig. De rederij van de Wahine wijt de ramp aan schade veroorzaakt toen het schip op het Barrets Riff in de ingang van de haven liep. WARSCHAU Het Poolse persbu reau PAP heeft bekendgemaakt, dat de minister van Defensie Marian Spychal ski door de communistische partij is uitgezocht als de nieuwe president van Polen. PAP deelde mee, dat Spychalski was gekozen als de enige kandidaat voor de vervanging van Ochab. Zijn verkiezing in dit voornamelijk representatieve ambt, die nu wel vast staat, zal, naar men verwacht, later officieel volgen. Spychalski is een van de 12 leden van het polit-buro. Spychalski, vroeger een veelbelovend architect die communistisch activist werd, is samen met premier Josef Cyrankiewicz en het hoofd van de vak beweging, Ignacv Logö-Sowinksi ge noemd als kandidaat voor de opper heerschappij. De 61-jarige Spychalski is een vriend en medestander van de partijleider Vladyslaf Gomoelka. Hij zal de vierde na-oorlogse presi dent van Polen worden. Ochab die last heeft van zijn ogen, vroeg „we gens achteruitgang van zijn gezond heidstoestand" om ontslag. Tijdens de'tweede wereldoorlog or ganiseerde hij de verzetsbeweging „Gwardia Ludowa", die na een fusie met de in de Sovjet-Unie gevormde Poolse strijdkrachten, de kern werd van het toekomstige Poolse leger. Na de bevrijding werd Spychalski achtereenvolgens benoemd tot tweede en eerste onderminister van Defensie. Hij was vooral belast met de contra spionage. In 1956 werd hij opvolger van maarschalk Rokossofsky als mi nister van Defensie, nadat hij in 1948 bij Stalin in ongenade was gevallen. Minister-president Cyrankiewicz en de idelologische partijchef Zenon Kliszko hebben in redevoeringen voor het parlement aanvallen gedaan op een kleine liberale katholieke groepering in het parlement. Deze groep had vra gen gesteld, over de houding van de regering tegenover de eisen van de studentendemonstranten van verleden maand. Cyrankiewicz zei dat door deze eisen deze „Znak groep", zich gevoegd had bij „de onruststokers". Kliszko zei dat deze houding de groep in een politiek isolement plaatste. SAIGON Honderduizend man geal lieerde troepen in Zuid-Viëtnam zjjn be gonnen aan de grootste gezamenlijke zui veringsactie sinds het begin van de oor log. De operatie, die „Algehele overwin ning" werd gedoopt, strekt zich uit over elf provincies. Ze heeft tot doel de pro vincies rondom de Vietnamese hoofd stad, Saigon, volledig te zuiveren van alle vijandelijke eenheden. Uit veiligheidsoverwegingen werd gisteren pas bekendgemaakt, dat de operatie maandag was begonnen. Een heden van vijf bondgenoten nemen er aandeel. Alleen Zuidkoreaanse troepen hebben geen aandeel in de strijd. Tot dusver had men slechts sporadisch en licht vuurcontact met de vijand. Over verliezen werd geen melding ge maakt, noch van de zijde varf de geal lieerden noch van de zijde van de vij and. De Viët-Cong, de militaire afdeling van het Zuidviëtnamese nationale be vrijdingsfront, dreigde gisteren met te genmaatregelen wanneer in Zuid-Viët nam nog meer guerrillaleiders zouden worden gedood. „We zullen gelijke maatregelen tref fen tegen Amerikaanse en Zuidviëtna mese krijgsgevangenen", aldus de Viët- cong, „wanneer het doden van onze lei ders in Zuid-Viëtnam voortgaat". De verklaring werd uitgegeven door het Noord-Viëtnamese persbureau. Inmiddels onderzocht de Zuid-Viëtna- mese politie hoe het mogelijk is dat in de drie noordelijke provincies van Zuid- Viëtnam negentien kilometer treinrails en ander kostbaar spoorwegmateriaal ongemerkt konden verdwijnen. De rails ontbraken, naar men aannam, al ten minste twee maanden. Het Noordviëtnamese persbureau meldt, dat de Verenigde Staten hun luchtaanvallen op Noord-Viëtnam sinds de afkondiging van de beperkte bom bardementen door president Johnson meer dan verdubbeld hebbên. In de eerste acht dagen van de lopen de maand hadden „de Amerikaanse agressors" door talrijke vliegtuigen ve le steden, provinciale hoofdsteden en dichtbevolkte gebieden in Noord-Viët nam laten bombarderen, hetgeen vele mensenxlevens en materiële schade had geëist. De leider van de groep, Stanislaf Stomma zei, dat zijn groep het recht op een eigen mening had. Jerzy Zawieyski, een andere afge vaardigde van de groep zei, dat de huidige atmosfeer op het gebied van onderwijs onvoldoende is. Hij vroeg om openlijke discussies op dit gebied tussen „tegenstelde houdingen". Cyrankiewicz gaf aan dat de zuive ringen zouden voortduren, hoewel de Poolse pers slechts 38 ontslagen bekend maakte, wordt algemeen aangenomen dat het werkelijke aantal van de afge lopen weken in de honderden loopt. Veel van de ontslagen personen zijn Joden. Vandaag werd in de pers het ontslag van Josef Stanislaf Piatkofski, rector van de universiteit van Lodz bekend gemaakt. Hij zou de „partijdiscipline tegen demonstrerende studenten gehin derd hebben". ALBANY (New York) Eeh mas saal plan, ten bedrage van 6 miljard dollar, om de krotten in de stad op te ruimen, is door de New Yorkse verga dering goedgekeurd. Eerder werd het aangenomen door de Senaat. Gouverneur Nelson Rockefeller had er op aangedrongen het plan goed te keuren als hulde aan dr. Martin Lu ther King jr. Verwacht wordt dat hij het betreffende wetsontwerp binnen 'n dag of twee zal ondertekenen, waarbij het programma onmiddellijk ten uit voer zal worden gebracht. ADVERTENTIE GORDIJNSTOFFEN TAPUT Redders met zwemvesten om helpen hier bij het aan land brengen van een reddingboot van de verongelukte veerboot „Wahine". Het schip kapseis de tijdens een storm en zonk in de ha ven. Minstens 150 personen kwamen om het leven. Er waren 614 passagiers aan bcord. STOCKHOLM Een 36-jarige Zweed se alcoholist stelt de Zweedse staat aansprakelijk voor de schade die zijn gezondheid heeft geleden door het veelvuldig gebruik van sterke drank. In Göteborg begint binnenkort het proces dat de man, Bertil Gustafson, heeft aangespannen om schadevergoe ding te krijgen. In Zweden is de verkoop van alcohol een staatsmonopolie en alle winst vloeit direct in de Zweedse schatkist. Gustafson voert daarom aan dat de staat als iedere fabrikant verantwoor delijk is voor de schade die zijn pro- dukt aanricht. De Zweed wordt in zijn unieke eis ge steund door zijn arts, dr. Carl Carls- son, die een boek heeft geschreven waarin wordt aangetoond dat een op de tien gebruikers van alcohol ge vaar loopt alcoholist te worden. De schadevergoeding die Gustafson ver langt betreft voornamelijk loonder ving en eventueel een lijfrente. De man, die sinds zijn zeventiende alco holist is, lijdt aan een ernstige vorm van epilepsie (vallende ziekte). Het officiële aantal sterfgevallen door alcoholmisbruik in Zweden is volgens dr. Carlsson tien keer zo hoog als de statistieken weergeven. en andere periodieke inkomsten boeken op een bij de Algemene Bank Nederland. U krijgt dan over het contante saldo per halve maand èn zo u wilt tot en de beschikking over Inlichtingen en folders bij onze kantoren JERUZALEM In Jeruzalem zijn deze week duizenden christelijke pel grims aangekomen voor de viering van het Paasfeest. Sinds zondag heerst in de bazaars en de smalle straten van het oude stadsdeel een feestelijke at mosfeer, waarin toeristen en pelgrims zich vermengen met Joden uit Israël en moslims uit de bezette Jordaanse gebieden. Alle groepen tonen belang stelling voor de ceremonies van de hei lige week en ondanks de latente span ning schijnt alles normaal te verlopen. De grote toeloop van Joden naar Je ruzalem hangt samen met het Joodse Paasfeest, dat op de avond van de christelijke goede vrijdag be- MIAMI (loria) Een blanke mil jonair en een negerrechter hebben zich gevoegd bij nog 16 zakenliede nvan beide rassen om in een negerwijk vuil te ruimen. Henry Gherman, (33) een rijke ver zekeringsmakelaar, bracht het groepje vrieniden bij elkaar, die gehuurde uni formen aantrokken. Zij laadden matras sen, vuil, oud meubilair uit de goten op twee geleende vrachtwagens. Eén van de blanke vrijwilligers zei: „Wij hadden het gevoel dat er iets moest gebeuren om te laten zien dat wij er niet onverschillig onder waren. Iedereen sprak over het vuil. Wij von den elkaar en besloten het op te rui men." KOPENHAGEN Meer dan drie duizend schoolkinderen hebben woens dag op de eerste dag vah de Paasva kantie een rumoerige demonstratie in de Deense hoofdstad gehouden, waar bij ettelijke ruiten sneuvelden, en op het plein van het stadhuis een flink brandje gesticht werd. De kinderen de meesten tussen de 12 en 16 jaar demonstreerden tegen de intrekking van het vrij reizen per spoor voor scholieren tijdens de zo mervakanties. Deze regeling van de socialistische regering beoogde alle kinderen in de gelegenheid te stellen, hun vakantie buiten de steden door te brengen. De niet-socialistische coalitie die sinds ja nuari de regering vormt na de laatste verkiezingen heeft deze regeling afge schaft. De kinderen droegen borden met zich mee waarop leuzen stonden als „vrij reizen terug", „denk nog eens na, Möller" (Möller is de Deense mi nister van financiën,) „Wij willen LSD", en „de regering houdt niet van kinderen". Bij het parlementsgebouw werden talloze ruiten ingegooid en de politie werd bekogeld met eieren en tomaten. De minister van Onderwijs, Helge Larsen, ontving een delegatie van de schooljeugd, die geleid werd door de 15-jarige Birgitte Thomsen. Birgitte overhandigde een petitie die onderte kend was door 20.000 scholieren en waarin gevraagd werd het vrij reizen weer in te voeren. Bij het station rukten de scholieren affiches van de spoorwegen van de muur en werden opnieuw brandjes ge sticht. Een van de kinderen zei „wij zien niet in waarom al dat regeringsgeld naar Defensie moet". „Wij zeggen: terug met de biljetten en weg met de raketten". ROME Paus Paulus zal vandaag, ter gelegenheid van Witte Donderdag, de voeten wassen van twaalf priester studenten onder wie vier negers. Zij komen uit Nigeria, Roeanda, Soe dan en Egypte. De overigen komen uit Colombia, Korea, China, India, Thai land, Viëtnam, Australië en Tonga. De plechtigheid wordt gehouden in de ba siliek van St. Jan van Lateranen te Rome. Een 14-jarige scholier verklaarde te genover een verslaggever: „Vandaag heeft Denemarken er 3000 toekomsti ge socialistische kiezers bijgekregen. bijgekregen. Wij keren de rug toe aan deze regering". JOPLIN De dinsdag te Joplin in de Amerikaanse staat Missouri gear resteerde evangelist Lynn R. Cleve land is onschuldig aan de moord op moord op Martin Luther King en vrij gelaten. Hij is dinsdagnacht langdurig verhoord door mannen van de federa le recherche. Uit dit verhoor is geble ken dat hij niets te maken heeft ge had met de moord. PRAAG De massale reorganisatie van de communistische hiërarchie heeft tientallen „apparatschiks" (par tijbonzen) van de „harde lijn" doen tuimelen terwijl nieuwe ontevre denheid en wantrouwen blijven voort- smeulen onder liberale intellectuelen die onmiddellijke verlichting eisen van het bewind van de partij. Het centrale comité van de Slowaak se partij, dat een campagne voert voor onafhankelijkheid van de centrale lei ding in Praag, heeft een nieuwe ploeg uitgekozen progressieven aan het werk gezet, aan een regionaal programma om maximale autonomie te verzekeren voor de ethnische Slowaakse minder heid van 5 miljoen mensen. Michal Chudik, die eerder zijn post verloren had van voorzitter van de Slowaakse nationale raad, is gedegra deerd van volledig lid van het presi dium tot kandidaat, terwijl vijf nieu we mannen verschenen zijn in het op perste orgaan van het centrale comité. Partijleider Alexander Dubcek en premier Oldrich Cernik wiens kabinet gisteren geïnstalleerd werd, maken snelle reizen naar vergaderingen op het platteland, om talloze vragen te beantwoorden over het nieuwe „actie programma". Vele vragenstellers wil den weten waarom het regime niet meer doet en niet sneller optreedt. gint. Per vliegtuig zijn sinds zondag bijna 5000 vreemdelingen in Jeruzalem aangekomen. Op Witte Donderdag zullen velen in de kruisvaardershof van de kerk van het Heilig Graf de voetwassingsplech tigheid bijwonen. De dag daarop zullen geestelijken en leden de kruiswegstatie houden in de Via Dolorosa, waarbij sommigen ter navolging van Christus zware, houten kruisen zullen torsen. De Paasfeesten van de Orthodoxe kerken van het oosten beginnen een week na die van de christelijke kerken van het westen, met als hoogtepunt vanuit toeschouwersoogpunt tenminste de ceremonie vam het heilig vuur op paaszaterdag. Onder leding van de patriarch van de Grieks-Orthodoxe kerk wordt een pro cessie gehouden naar het verduisterd Heilig Graf. De menigte houdt echter de muur van het graf in de gaten. Als in twee openingen in de muur plotseling vuur wordt ontstoken, dringt de menigte onder de kreet „Hij is ver rezen" naar voren om kaarsen aan te steken en de kerk van het heilig graf baadt dan in een zee van kaarslicht. FRANKFORT Het bestuur van 't Westduitse vakverbond van arbeiders in de metaalindustrie, dat 3,6 miljoen leden telt, heeft woensdag besloten de CAO op te zeggen, welke geldt voor al le leden in geheel West-Duitsland, met uitzondering van Beieren. Tegelijkertijd zijn onderhandelingen aan de gang in Erbach, bij Frankfort, over een nieuwe CAO. De vakbondsaf gevaardigden eisen een loonsverhoging van 7 pet. en leggen er de nadruk op dat de opzegging van de huidige CAO een antwoord is op „de vertragings- taktiek van de werkgevers". De werkgeversafgevaardigden van hun kant betreuren het besluit van het vakverbond, dat naar zij zeggen is geno men op een ogenblik, dat de werkgevers bezig waren aan een alomvattend ont- werp-akkoord t.a.v. de bescherming van de lonen tegen de gevolgen van de rationalisatie in de bedrijven. LORIENT (Frankrijk) De vissers- treiler Lorraine-Bretane heeft de re ders meegedeeld, dat de laatste vangst het schip buiten werking heeft gesteld. De treiler was aan het werk in de Ierse Zee. Plotseling werd de boot meegesleurd en er kon niets gedaan worden om los te komen. Na enige tijd verminderde de druk en keerde de rust aan boord van de treiler terug. Even daarna kwam de Amerikaanse duikboot Robert E. Lee, een atoomduik boot met Polaris-raketten naar boven. De twee bemanningen groetten el kaar en daarna ging elk zijn weg. Maar het sleepnet van de treiler was beschadigd en het vistuig ver nield. De reders hebben hierover con tact opgenomen met de Amerikaanse ambassade in Parijs en eisen schade vergoeding. ROME De 29-jarige Maria Puleo uit de Siciliaanse stad Catania is de jongste grootmoeder in Italië gewor den. De sinds 16 jaar met een 35-jarige arbeider gehuwde vrouw, heeft een 15- jarige dochter, die nu het leven aan een meisje heeft geschonken. De 15- jarige was al twee jaar getrouwd en zei na de bevalling te hopen dat ze nog veel kinderen zal krijgen. LONDEN De Britse procureur-ge neraal Sir Elwyn Jones heeft woens dag in het Lagerhuis meegedeeld, dat de Britse regering besloten heeft de leeftijd waarop iemand meerderjarig wordt, van 21 op 18 jaar te brengen. Binnenkort zal een wetvoorstel hier omtrent aan het Lagerhuis worden voorgelegd. Als het wordt aangeno men, zullen 18-jarigen van beiderlei kunnen in het huwelijk mogen treden, contracten kunnen sluiten en testamen ten maken. De leeftijd van 21 jaar zal echter de stemgerechtigde leeftijd blij ven. "Darbara Castle, een roodharige dy- namo van de Labourregering heeft vele vijanden gemaakt, in het bijzonder onder herbergiers en auto mobilisten, maar dusdoende blijk ge geven van een benijdenswaardig talent om dingen toch gedaan te krijgen. Verleden week is zij weer een trede hoger geklommen op de ladder naai de hoogste politieke macht in het land, als nieuwe hoogste gezagdraagster op het gebied van de regeringspolitiek in zake arbeid, prijzen en inkomens. Sommige politieke waarnemers gelo ven vast, dat zij de eerste vrouwelijke premier van Engeland zal kunnen wor den. Mevr. Castle heeft als minister voor het Transportwezen sinds december 1965 een taak vervuld zo moeilijk, dat vele mannen zouden aarzelen alvorens die op zich te nemen de taak van het moderniseren en stroomlijnen van het transport over de weg, per spoor en per vliegtuig. Zij heeft dit werk aangevat met haar karakteristieke onstuimigheid en colle ga's zeiden, dat zij dit in de regel zwaar op de handse ministerie, binnen enkele weken goed dopr elkaar had ge schud. JLfaar vooral een ding heeft zij ter harte genomen het maandelijk se aantal dodelijke verkeersongevallen op de grote wegen en dat bracht haar in rechtstreeks conflict met de her bergiers, barmen en automobilisten. BARBARA CASTLE dynamisch Het vorige jaar heeft zij afgekondigd dat autorijden en drinken niet samen gaan en dit doen eerbiedigen. Zij dreef in een verbijsterd parle ment een wet door die de politie de bevoegdheid verleende, gebruik te ma ken van apparaten om bij het contro leren van autobestuurders langs de weg hun adem te analyseren en veroorde ling Wegens een te hoog alcoholgehalte betekende verlies van het rijbewijs. De veilige grens lag bij drie glazen Scotch. De „pubs", bars en herbergen jam merden, dat hun debiet werd gehal veerd, maar het aantal dodelijke on gevallen verminderde eveneens opzien barend. Toen richtte zij haar aandacht op ondeugdelijke banden en stelde nieuwe strengere normen vast. De bandenfa brikanten konden de vraag naar nieu we banden niet bijhouden. Barbara Castle is in de regering van Wilson een van de leiders van het linkse element geworden. Sommige waarnemers geloven dat Wilson haar heeft bevorderd als tegenwicht tegen de vele rechtsen in de hoogste regio nen van de regering. Mevr. Castle heeft eens gezegd: „Mijn politiek is even rood als mijn haar". Van kindsbeen af is zij een vu rige steun geweest voor linkse zaken. Voor zij minister werd heeft zij te Al- dermaston en elders vaak meegelopen in demonstraties tegen de atoombom. Thans heeft zij het te druk. jgarbara Betts werd op 6 oktober 1911 geboren te Bradford in het industriële Yorkshire, als dochter van Frank Betts, dichter en geleerde in de arbei'dsbeweging en redacteur van het plaatselijke blad. Reeds toen zij nog op het gymnasium te Bradford was, sloot zij zich aan bij de jeugdafdeling van de Labour Party en in Oxford was zij zowel secretares se als penningmeesteresse van de La bour Club van de universiteit. Zij begon haar loopbaan als journa liste en activiste in de Londense ge meentepolitiek. Gedurende de tweede wereldoorlog maakte zij de Londen deel uit van de luchtbeschermingsdienst. In 1944 trouwde zij met haar collega de journalist Ted Castle. Zij hebben geen kinderen. Mevr. Castle werd bij de grote over winning van Labour in 1945 in het par lement gekozen en heeft sindsdien zon der onderbreking een district in Black burn in het Lagerhuis vertegenwoor digd. Gedurende haar eerste jaren als par lementslid was zij parlementair parti culier secretaresse van Sir Stafford Cripps, toen die minister van Handel was en later van zijn opvolger in dit ambt, Harold Wilson. Toen Wilson in oktober 1964 premier werd, benoemde hij haar tot minister voor Overzeese Ontwikkeling, welke post zij behield tot zij minister voor het Transportwezen werd. Thans staat zij voor haar nieuwe, zeer zware taak de onpopulaire maat regelen zo door te voeren, dat zij goed verlopen en dan misschien toch nog eens populair worden. ADVERTENTIE OLIFANT IS VADERLANDS LIEVEND. Heeft grote eerbied voor Vaderlandse borrel. Traditie in ere houden en meer van dat snort kreten. Oude en Jonge jenever. Puik! HoeraI

De Vallei | 1968 | | pagina 15