Willem II wil toch met tweede ploeg naar Tour de France NAC's nieuwe trainer Leo Canjels gaat wat meer aan begeleiding doen Okker in finale na zege tegen Grabner PRISMA7 Brazilië hoopt nog steeds op Pele bij WK-voetbal 1970 H. v. d. Brandhof op winst door fout opponent Televizier wil onder zekere voorwaarden ook nog meedoen Militair voetbalelftal versloeg Hierden2-1 Jim Clark begraven BEROEMDE FRANSE SKIPLOEG GAAT UIT EIKAAR Damkampioenschap voor junioren Spanje schakelde Engeland uit Anderlecht versloeg Hongaarse selectie Olympische medailles uit het klooster Groep judoka's van sportschool v. d. Velde naar paastoernooi Bayern München klopte FC Nürnberg Zwemploeg voor de zesiandenwedstrijd Hemur-Enge 1 behoudt tweedeklasserschap Musketiers speelt vriendschappelijk tegen Tersch. Boys Bemiddelen Engeland wil zes open toernooien Koersen Nootdorp Niet gelukkig NSF schenkt drie ton Gebrek aan interesse Nummer één Zelfstandig Voetballer dertig dagen de nor in In Zuid-Afrika Racen Volleybalploeg won van Polen MVV contracteerde trainer Schlangen Feyenoord en Anderlecht tweemaal tegen elkaar Zwemmers willen wereldtitelstrijd Knickerbockertoernooi voor Noortje Blom en Frits Schmitz Voorstel B en W tot toekenning geldprijzen voor paardensportdag UIT DE KERKEN Olympisch voetbal Dammen Pagina 17 DONDERDAG II APRIL 1968 ROTTERDAM De mogelijkheid Is nog niet uitgesloten, dat er tóch een tweede Nederlandse wielerploeg naar de Ronde van Frankrijk zal worden afgevaardigd. Nu de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) niet bereid bleek de ge vraagde financiële bijstand te verlenen, heeft de directie van de Willem II-siga- renfabriek besloten de fondsen ter beschikking te stellen, die het mogelijk maken een tweede ploeg te formeren. Ook het Sportfonds Televisier, dat zich enige tijd geleden uit de wielersport terug trok, is bereid een bedrag van rond vijftigduizend gulden uit te trekken om een jonge tweede Nederlandse wielerploeg samen te stellen. De heer Van Steenbergen, voorzitter van de sportcommissie van de KNWU toonde zich blij verrast over de geno men initiatieven. „We moeten echter rekening houden met bepaalde eisen van de door de KNWU aangewezen ploegleider Ab Geldermans. In een spoedig te houden vergadering zullen wij ons standpunt bepalen. Persoonlijk echter juich ik alle initiatieven toe", aldus de heer Van Steenbergen, die er aan toevoegde: „Heerlijk, we zwem men nu in ons geld". Reclamechef W. Oepts van Willem II: „Wij hebben als voorwaarde ge steld dat de ploeg voornamelijk zal bestaan uit renners van de Willem II- ploeg en dat de leiding zal berusten bij de heer Ton Vissers". Het initiatief van het Sportfonds Te levizier vond de heer Oepts een lof waardig streven, al heeft oud-ploeglei der Kees Pellenaars nu niet direct bij de KNWU een gunstig klimaat gescha pen. „Ik geloof echter, dat het aan de Kees Pellenaars: alleen „nieuwelin gen" LONDEN Groot Brittannië is tot de ontdekking gekomen, dat het bij de buitengewone ledenvergadering van de ILTF in Parijs van 30 maart te weinig heeft gevraagd. Toen men het daar eens was geworden over het principe van de open toernooien, claimde en kreeg Engeland er vier. Terug in Enge land ervoeren de Britse afgevaardigden echter, dat ook andere toernooien in middels afspraken hadden gemaakt met de profs. Men heeft nu het verzoek ge richt aan de internationale federatie om nog twee toernooien de „open" status te geven. ZEVEN Het Nederlandse militaire voetbalelftal heeft in het Westduitse plaatsje Zeven met 2-1 gewonnen van de Bundesligaclub Werder Bremen. Door Jeuring (FC Twente) en inter nationaal Klijnjan (DFC) nam Neder land tegen een aanvankelijk teleur stellend Werder een 2-0 voorsprong. Na de hervatting waren de Duitsers ster ker. Mede dank zij voortreffelijk verde digen van de NAC-er Graaumans kwa men de Duitsers niet verder dan één doelpunt, dat Schweghofer een kwartier na rust scoorde. NOOTDORP (ANP) De uitslagen van de te Nootdorp gehouden drave rijen luiden: Appingedam-prijs: 1. Generaal Padua B (M. Bouwhuis) 1.28.5; 2. Gamin B; 3. Frans Vrolijk. Toto: 1.20; pl. 1.10, 1.40, 2.20, kopp. 2.90, cov. 3.50, trio 37.60. Arnhemprijs 1:1. Fire Bird W (J. van Dooyeweerd) 1.28.4; 2. Fannie Blankers; 3. Dalver L. Toto: w. 1.80, pl. 1.10, 2.20, kopp. 2.70, cov. 2.50. Arnhemprijs 2: 1. Duke Hollyrood (T. L. Oudshoorn) 1.26.9; 2. Excellent Nar- ciso; 3. Donar Spencer. Toto: 4.80, pl. 1.50, 1.20, kopp. 5.90, cov. 4.trio 54.20. Arnemuidenprijs: le afdeling; 1. Gip sy Hanover (T. H. Kooyman) 1.37,-; 2. Flierefluiter; 3. Edel Harley. Toto: w. 1.70, pl. 1.30 6.20, kopp. 26.30, cov. 13.80. Appelternprijs: 1. Fullspeed (E. Lee man) 1.29.4; 2. Doctor Spencer; 3. Cesar Williams. Toto: w. 1.90, pl. 1.30 1.70, kopp. 7.90, cov. 4.10. Apeldoornprijs: le afdeling: 1. Canard S (J. Wagenaar) jr.) 1.2419; 2. Y. Y. Hanover; 3. Amad Kinley. Toto: w: 2.50, pl. 6.20 2.40, kopp. 9.60, cov. 3.80, trio 48.70. Arnemuidenprijs: 2e afdeling; 1. Good Luck S (J. van Dooyeweerd) 1.42; 2. Eniopile Hollandia; 3. Farahnez B. Toto: 1.40, pl. 1.10 1.50, kopp. 2.50, cov. 2.70. Apeldoornprijs: 2e afdeling: 1. Diana R (J. Wagenaar jr) 1.24.2; 2. Boy van Quick; 3. Xeres. Toto 3.80, pl. 2.1.60, kopp. 3.80, cov. 4.60. Arkelprijs: 1. Dumas (W. J. van Da len) 1.28.6; 2. Erica; 3. Carriere. Toto: w: 19.80. pl. 11.20 2.40 2.20, kopp. 10.50, cov. 7.80, trio 210.90. Arnhemprijs (afstand 2000 meter). Fi nale: 1. Fire Bird W (J. v. Dooyeweerd) 2.58.4, 1.29.2; 2. Excellent Narcisco; 3. Edsel. Totalisator winnend 1.70, plaats 1.10, 1.80, 2.20, koppel 3.10, covercal 4.80 Totalisatoromzet f 163.190. KNWU is om hierin te bemiddelen. Wij staan in ieder geval positief ten op zichte van welke hulp dan ook". Sportfonds Televizier zal alleen deel nemen als de tweede ploeg wordt sa mengesteld uit jeugdige renners, die nog nimmer een Ronde van Frankrijk hebben gereden. Pellenaars: ..Ploegleider Geldermans zal het hiermee wel niet helemaal eens zijn, maar dat is belachelijk. Het gaat er etnslotte om de jongeren voor te bereiden op de Tour van 1969. Zij moe ten het vak leren". Pellenaars, meermalen ploegleider in een nationale formatie, wil niet mee als ploegleider. „Ton Vissers zou in een jonge ploeg een uitstekende kracht kun nen zijn". Ploegleider Ab Geldermans bleek in derdaad niet gelukkig te zijn met een tweede selectie, die sterk op de ver- Ab Geldermans: niet helemaal geluk kig langens van Willem II is gericht. Zijn keuze voor de A-ploeg kan er door worden beïnvloed. Vijf renners van Willem II zijn reeds voorlopig door de KNWU geselecteerd. Harrie Steevens en Rini Wagtmans staan hoog geno teerd voor de A-ploeg. „Ik wil graag, maar het is voor mij geen kwestie van moeten. Als ik de A-ploeg niet sterk genoeg kan samenstellen, dan moet de KNWU maar een andere ploegleider zoeken", aldus Geldermans. ADVERTENTIE CHIRNSIDE Zijn collega's, vrien den en kennissen hebben woensdagmid dag in het Schotse plaatsje Chirnside afscheid genomen van de tweevoudige oud-wereldkampioenschap der coureurs Jim Clark, die zondag op Hockenheim is verongelukt. Wereldkampioen Denis Hulme, Jack Brabham, Graham Hill, Jochen Rindt, Jo Siffert, Ines Ireland en Joakim Bonnier maakten deel uit van de stoet van ruim 500 personen, die defileerde langs de baar. Daarna is het stoffelijk overschot van de Schotse cou reur in alle stilte bijgezet in het familie graf. DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Sport Federatie (NSF) heeft besloten, met goedkeuring van de minister van justitie en van de minis ter van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk, uit de totogelden voor 1967 een uitkering toe te wijzen ten behoeve van de accommodaties van sportvere nigingen. Het totaalbedrag van deze uitkering van f 308.500, als schenking te vertrekken is bestemd voor 52 sport verenigingen. BREDA Leo Canjels heeft zijn eerste voetbaltraining van NAC's betaalde spelers ai geleid, nadat het bestuur van NAC trainer Bob Janse met betaald verlof had gestuurd. „De jongens hebben heel hard gewerkt. Ik ben daar zeer tevreden over, want het is voor mij het bewijs dat ze me accepteren" zei de man die tweemaal Nederlands topscorer was. Canjels zal nu moeten proberen NAC van de degradatie te redden. Een moei lijke opgave. Hoe hij deze zaak zal aanpakken wist hij zo kort na zijn aan stelling tot hoofdstrainer hij had bij NAC de jeugd en amateurs al onder z'n hoede niet. „Ik ga wel wat meer doen aan de begeleiding". Bob Janse, de gewezen oefenmeester van NAC, oordeelde: „Het is zo toch wel het beste. De zaak liep al een poos je. En nu zag het bestuur natuurlijk van de week dat bericht in de Sportkro niek staan dat ik weer contacten had met Xerxes/DHC. Dat heeft kwaad bloed gezet. Het schijnt bovendien wat onrust bij de spelers te hebben veroor zaakt. Je zult tenslotte maar moeten lezen dat je trainer naar een club gaat, terwijl je drie dagen later tegen diezelf de club moet spelen. Ik heb tegen voor zitter Raaymakers gezegd dat het niet waar was. We hebben toch op een pret tige manier afscheid genomen. Ik ga nu een nieuwe job zoeken. Op mijn ge mak, want ik heb natuurlijk een hoop tijd over." Het bestuur van NAC noemde een „complex van factoren" de aanleiding om Bob Janse te ontslaan. Het zwaar ste heeft voor het bestuur van de Bre dase eredivisieclub gewogen, wat men noemde, het „gebrek aan interesse". Secretaris Speekenbrink: „Hij zag het belang niet meer dat het behoud van een eredivisieclub voor Breda heeft." Het bestuur merkte in de laatste maanden een duidelijke verslapping op in de werkzaamheden van de trainer. Men vond dat met het aflopen van het contract in zicht begrijpelijk, maar bepaald niet goed te praten. „Juist in deze moeilijke tijden mag geen inspanning ons teveel zijn", zo re deneerde het bestuurscollege van NAC dat de spelers dinsdagavond op de hoogte bracht van het ontslag van Bob Janse, die aan zijn tweede seizoen in Breda bezig was. Zijn (2-jarig) contract zal op 30 juni aflopen. Als een van de factoren die hebben geleid tot het ontslag van Bob Janse rekende het bestuur ook stellig het feit dat hij niet naar Breda was verhuisd hoewel dat bij het opmaken van het contract toch duidelijk was afgespro ken. Bob Janse zegt daarover: „Ik moet dat volkomen met het bestuur eens zijn. Dat kan niet. Een trainer moet wonen in de plaats waar hij werkt. Maar je weet hoe dat gaat. Er werd niet ineens een woonruimte ge vonden voor mij en die affaire bleef maar «uren. Ik hoorde daar maar niets over. Ik was dan ook op zoek naar een goede plaats voor mijn winkel en die heb ik gevonden. En dt was voor mij nummer één." Het bestuur van NAC zag in het ope nen van de sportzaak een verdere „ver vreemding" van de club. „Hij kon op deze manier zijn aandacht niet hele maal meer op NAC richten. Misschien zijn wij in het begin wel niet hard ge noeg geweest. En hadden wij moeten eisen dat Bob Janse in Breda zou ko men wonen. Er komt tenslotte bij het trainen van een betaalde club heel wat meer kijken dan alleen maar de oefe ningen." Bob Janse: „Als ik in Breda gewoond had geloof ik wel dat de verhouding met het bestuur beter zou zijn geweest. Met de spelers heb ik best kunnen op schieten. Maar met de anderen lukte het niet altijd." Bij die „anderen" behoorden ook de leden van de technische commissie die NAC nog steeds heeft. Bob Janse: „Ik Een rechtbank in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires heeft de der tigjarige voetballer Oscar Mas van River Plate veroordeeld tot een ge vangenisstraf van dertig dagen Na de wedstrijd tussen River Pla te en Argentino Juniors in Buenos Aires raakte Mas in een onvriende lijke woordenwisseling met twee of ficials van Argentino. Het opgewon den gesprek liep uit op een spontane vechtpartij. De heethoofdige voetbal ler werd voor het gerecht gesleept, maar niet alleen Mas kreeg straf voor zijn uitgedeelde klappen. Ook de bestuursleden van de Juniors draai den voor dertig dagen de nor in. JOHANNESBURG Tom Okker heeft woensdag de finale bereikt van de Zuidafrikaanse kampioenschappen in Johannesburg. In de halve finales van dit toernooi, dat in belangrijkheid direct na de grote vier (Wimbledon, Australië, Forest Hills en Parijs) komt, won hij van de als tweede geplaatste Amerikaan Clark Grabner in een par tij over de volle vyf sets: 4-6, 6-4, 6-4, 5-7, 6-3. In de eindstrijd komt onze landgenoot uit tegen Martin Riessen (VS), die de Zuidafrikaan Ray Moore versloeg. Okker heeft het in de halve ein- strijd niet gemakkelijk gehad. In het begin had de Haarlemmer geen ant woord op het „power-spel" van Grab ner en vooral de sterke service van de Amerikaan bracht Okker keer op keer in moeilijkheden. De Nederlandse kampioen herstelde zich echter in de tweede en derde set uitstekend. Zijn grotere slagenrepertoire, zijn precisie en in het bijzonder zijn snelheid wa- niet kon verweren. Een alles of niets ren wapens, waartegen Grabner zich offensief in de vierde set leverde de Amerikaan nog wel winst op (7-5), maar in de vijfde en beslissende set was Okker duidelijk de sterkste. Een vermoeide Grabner werd toen kans loos naar een 6-3 nederlaag gespeeld. In een ander halve eindstrijd, die tussen Marty Riessen uit de Verenigde Staten en de Zuidafrikaan Ray Moore, was de eerste duidelijk de sterkste. De in een fantastische vorm stekende Riessen won de eerste twee sets zonder moeilijkheden en kwam eigenlijk al leen in de derde set even in gevaar. Het goede netspel van de Amerikaan deed de weegschaal echter tenslotte toch naar zijn kant overslaan. De overige uitslagen zijn: dames dubbelspel, halve finales: Annette van Zijl/Pat Walkden (Za/Rhod) Karen Krantzcke/Jean Drysdale (Austr/ZA) 6-3, 6-3. heren-dubbelspel, kwartfina les: Bob HewittFrew McMillab (ZA) Colin Stubs/Rohan Summers (ZA) 6-3, 6-2, 4-6, 1-6, 6-2; gemengd-dubbel spel, tweede ronde: Richard Hawkes/ Anne McAlpine (NZ/Schotl) Forbes /Jean Drysdale (ZA) 6-0, 11-9, Schwarz/Rademeyer (ZA) Keidie/ Kirk (Austr) 6-3, 3-6, 6-4, derde ronde: Maud/Virginia Wade (ZA/GB Sturdza/Schediwy (Zwits/Wdld) 6-3, 8-6. had weieens meer met een TC gewerkt maar dat was zo'n -jaar of vijftien gele den. Zoiets past niet meer in de huidige tijd. Je moet zelfstandig kunnen wer ken." Bij het opmaken van het contract was echter overeengekomen dat een technische commissie Janse terzijde zou staan. Er kwamen echter wrijvin gen en storingen „van andere aard", die uiteindelijk hebben geleid tot het ontslag van Bob Janse. Leo Canjels heeft binnenkort een ver gadering met deze technische commis sie. Hij gaat vragen of de TC hem de verantwoording over het elftal wil ge ven. „Dat is noodzakelijk", meent de nieuwe trainer, die overigens pas en kele weken in het bezit is van het A- ddploma. PARIJS De aankomst van de Franse skiploeg uit Amerika en Canada op het vliegveld Orly besloot één van de roemrijkste bladzijden uit de Fran se geschiedenis van de wintersport. Met Jean-Claude Killy, Leo Lacroix, Qui Perillat, Marielle Goitschel en haar zus Christine Beranger-Goitschel heeft Frankrijk in vier jaar meer wereldti tels en Olympische medailles behaald dan in de daaraan voorafgaande 25 jaar. Het is misschien niet de laatste keer, dat zij elkaar hier op Orly de hand geschud hebben maar het was wel de laatste maal dat zij dit deden als leden van de Franse ploeg. Allen stoppen zij met de wedstrijdsport. Jean-Claude Killy, die er een ogen blik aan gedacht had om van het skiën zijn beroep te maken, heeft nu zijn ski's ingeruild voor een renwagen, waarin hij vrij zeker gaat deelnemen aan de 24-uurs race van Le Mans. En daarna, zijn douane-studie... Leo La croix gaat een sportzaak openen en Guy Perillat slaat de alpinistische rich ting in. Marielle Goischel, het grootste ski idool dat Frankrijk met Jean-Claude Killy ooit bezeten heeft, wil de ski- jeugd gaan opleiden. „Ik zal er zo gauw mogelijk met de minister over gaan spreken", zei ze. En zij kan dit zeggen, omdat zij weet, dat de minis ter naar haar luistert. APELDOORN De strijd om het Nederlands damkampioenschap voor junioren is woensdag in Apeldoorn voortgezet met de partijen uit de vijfde en zesde ronde. De uitslagen zijn: Drost (Langweer) Huet (Rotter dam) 1-1, De Bruyn (Woerden) Boers (Zwartsluis) 1-1, Lere (Middel burg) Releaux (Chêvremont) 2-0, Smeenk (Ruurlo) Simons (Voorburg) 0-2, Kalverboer (Leeuwarden) Hof man (Groningen) 2-0, Paulissen (Tilburg) Teer (Zaandam) 0-2. De uitslagen van de partijen van de zesde ronde luiden: Teer Drost 0-2; Hofman Paulissen 1-1; Simons Kalverboer 0-2; Releaux Smeenk 0-2; Boers Lere 2-0; Huet De Bruyn 1-1. De stand na zes ronden: 1. Drost 10 pnt.; 2. De Bruyn 9 pnt.; 3. Teer 8 pnt.; 4. Huet en Kalverboer beiden 7 pnt.; 6. Paulissen en Simons beiden 6 pnt; 8. Smeenk 5 pnt.; 9. Boers, Lere, Hofman allen 4 pnt.; 12 Releaux 2 pnt. PRISMA yruuulifUf^ 1/ Internationale allure - waterdicht - incabloc shockproof - onbreekbare veer - moderne vlakke wijzerplaat doublé 119.- edelstaal 125.- 2/ Gouden herenhorloge, fraai bewerkte wijzerplaat met gediamanteerde cijfertekens 365.- ROTTERDAM Jung Schlangen (50) is met ingang van het voetbalsei zoen 1968/'69 aangesteld als trainer van de Maastrichtse eredivisieclub MVV. Hij volgt de Oostenrijker Donenfeld, die enkele weken geleden zijn ontslag aanbood, als zodanig op. Schlanges trainde reeds eerder Roda Sport, Sit- tardia en Fortuna '54, maar was de laatste drie jaar niet als oefenmeester actief. DRONTEN -- De Nederlandse heren- volleybalploeg heeft in Dronten de Po len met 32 verslagen. De setstanden waren 15—9, 6—15, 12—15, 15—6, 15—13. Uitblinkers bij de Nederlanders waren Harry Jansen, Bram Vermeulen en Ri chard Onnes. LONDEN In Londen heeft Spanje zich woensdag voor het Olympisch voetbaltoernooi geplaatst door Enge land een gelijk spel (00) af te dwin gen. De eerste wedstrijd in Sabadell was in een 10 overwinning voor de Spanjaarden geëindigd. Bulgarije heeft in Stara Zagora de eerste kwalificatiewedstrijd tegen Oost-Duitsland om een plaats in het Olympisch voetbaltoernooi met 41 ge wonnen. Bij de rust van de door 35.000 toeschouwers bijgewoonde wedstrijd leidden de Bulgaren reeds met 10. De tweede wedstrijd wordt 24 april in Leipzig gespeeld. BRUSSEL De Belgische eerste- divisieclub Anderlecht heeft woensdag avond in Brussel een wedstrijd tegen het Hongaarse nationale selectie-elftal met 2-1 gewonnen. Bij de rust leidden de Belgen met 2-1. Anderlecht, versterkt met de Frans man Herbet, speelde een opmerkelijke wedstrijd waarin Jan Mulder in de 30e minuut zijn ploeg aan een voor sprong hielp. Paul van Himst bracht 7 minuten later de stand op 2-0. In de tweede helft kwamen de Hongaren fel terug, maar alleen Korsos slaagde er in de 75e minuut in de uitstekende doel man Trappeniers te passeren: 2-1. ROTTERDAM Het ligt in de be doeling dat Feyenoord en Anderlecht, de Brusselse voetbalclub, twee wed strijden tegen elkaar zullen spelen. Als data worden genoemd woensdag 12 ju ni in Brussel en zondag 4 augustus in Rotterdam. PARIJS In het zojuist verschenen bulletin van de Internationale Zwem- Federatie (FINA) heeft president Wil liam Berge Phillips een artikel geschre ven, waarin hij voorstelt om de twee jaar wereldkampioenschappen zwem men te organiseren. Deze toernooien zullen dan in het jaar voor en in het jaar na de Olympische Spelen moeten worden gehouden. Phillips meent, dat de FINA groot en machtig genoeg is om dergelijke wedstrijden te organise ren en hij noemde Genève en een Bra ziliaanse stad als mogelijke plaatsen waar het eerste toernooi zal kunnen worden gehouden. De FINA-president hoopt, dat er op een congres in Mexi- co-stad, tijdens de Olympische Spelen, spijkers met koppen worden geslagen en dat de eerste wereldkampioenschap pen zwemmen al in 1969 georganiseerd kunnen worden. ROTTERDAM Het Knickerbocker tennistoernooi op 't tennispark Over- schie is bij de jongens gewonnen door Frits Schmitz. Hij versloeg in de laats te ronde zijn clubgenoot Paul van Min: 6-4; 7-5. Bij de meisjes ging de over winning naar de nationale jeugdkampi oene Noortje Blom, die Angela Salomé in een sterk gespeelde partij naar de tweede plaats verwees: 61 64. De uitslag bij de meisjes: 1. Noortje Blom 14 punten 2 Angela Salomé 12; 3. Carola van Fraayenhoven 8; 4 Nelle- miejce Brouwer 8; 5 Nicky Vos 8 punten. Jongens: 1 Schmitz 14 punten; 2 Van Min 12; 3 Konstandse 8; 4 Brandse 8; 5 Smedema 6 punten. MEXICO STAD Kloosterlingen, die in onmin leven met de katholie ke kerk, zullen de medailles slaan, die tijdens de Olympische zomerspe len in Mexico Stad worden uitgereikt. Dertig Benedictijner monniken en hun Indiaanse personeel uit het klooster Santa Maria in de omgeving van Cuernavaca kregen deze op dracht van het organisatie comité, omdat zij vermaard zijn om de hoge artistieke kwaliteit van de produkten, die zij maken bij de goudbewerking. De Belgische priester Gregori Le- mercier heeft het klooster tien jaar geleden gesticht. De Belg kwam daarna met de rooms-katholieke kerk in moeilijkheden wegens de in Santa Maria gebruikelijke psycho-analyse voorafgaande aan de priesterwij- VEENENDAAL -- Sportleraar Van der Velde gaat eind deze week met een groep jeugdige judoka's bij sportschool Boersma in Amersfoort op bezoek om daar zijn pupillen te laten deelnemen aan een paastoernooi voor jeugd tot 15 jaar. Tien Veenendaalse judoka's komen uit in deze individuele wedstrijden. Het totaalaantal deelnemers aan dit toernooi, waarvoor altijd een grote be langstelling bestaat van jeugdzijde (hiervoor is nog geen officiële compe titie gecreëerd), bedraagt ruim 300. Het Braziliaanse voetbalelftal, dat twee keer de wereldtitel veroverde, begint zijn voorbereiding op het we reldkampioenschap in 1970 met twee wedstrijden tegen Uruguay in juni. Ver volgens gaan de Brazilianen een maand op tournee door Europa, Afrika en Zuid-Amerika. Veel van de spelers die in 1958 en 1962 meehielpen het wereldkampioen schap te veroveren spelen niet meer. Zelfs over het fenomeen Pele bestaat grote onzekerheid. Na het toernooi in Engeland in 1966 heeft hij gezegd nooit meer in str\jd om de wereldtitel te zullen uitkomen. De Braziliaanse Voet balbond blijft echter toch hopen. Overigens hebben de Brazilianen ge noeg vertrouwen in de nieuwste natio nale talenten. Rechtsbuiten Paulo Bor- ges, die al deelnam aan de voorberei ding op het wereldkampioenschap 1966, wordt als de beste beschouwd. In En geland moest hij nog plaats maken voor veteraan Garrincha, maar thans is hij één van de populairste spelers in PELE EDE Burgemeester en Wethou ders van Ede zullen op de komende raadsvergadering, na daarover over leg te hebben gepleegd met de Sport raad, de gemeenteraad voorstelleh om een bedrag van f 750,beschikbaar te stellen aan de vereniging tot bevor dering van de paardenfokkerij in Gel derland. Het bedrag dient te worden gebruikt voor de toekenning van drie geldprijzen voor het op Hemelvaarts dag op het lahdgoed „Hoekelum" te houden concours-hippique. Op deze wijze wil de gemeente nog eens extra een bijdrage leveren aan het slagen van dit hippisch sportfes tijn. Men wil dit temeer doen omdat B. en W. zo'n paardensport-evenement voor de bevolking een unieke gelegen heid vindt om met de paardensport kennis te maken. De raad besloot reeds eerder de paardensport de helpende hand te bie den. Dat gebeurde in februari 1966 toen werd besloten de paardenfokkers vereniging in Gelderland, gevestigd te Bennekom, een jaarlijkse subsidie van f 2500,te verlenen, echter alleen in geval van een exploitatietekort van het concours-hippique. Nu wil men die f 750,verdelen over drie prijzen voor de belangrijkste groepen deelne mers aan het concours, de afdeling springpaarden, tuigpaarden en hack neys. Van de aangeboden subsidie ter dekking van de eventuele tekorten heeft de paardensport, gezien de gun stige resultaten van de evenementen, geen gebruik behoeven te maken. Daarom dus nu die som voor het toe kennen van prijzen. MUNCHEN Bekerhouder Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker door op eigen terrein met 21 te winnen van de leider in de bundesliga, FC Nürn berg. Borussia Dortmund versloeg, ook in een wedstrijd voor de kwartfinales, Herta BSC met 21. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Dedemsvaart: H. J. van Leeuwen te Almen; te Anjum: G. A. Zuidam te Nieuweroord; te Ede (vac. J. van den Heuvel): G. van Estrik te Ge- nemuiden; te Ernst (Gld.) (toez.): J. H. Vlijm Krimpen aan de IJssel; te Alme lo (wijkgemeente 6): A. Otten te Huis- sen. Bedankt: voor Haaften: L. Blok te Rid derkerk. Geref. Kerken: Bedankt: voor Leiden (vac. E. Haver kamp): P. van Dijk te Creil-Espel (N.O.P.). Geref. Kerken Vrijgemaakt: Beroepen: te Rotterdam-Zuid: T. O. G. M. Bosma te Waardhuizen. Aangenomen: naar Hillegersberg- Straatweg: K. Drost te Gouda. Sao Paulo. Vooral dank zij hem boek te zijn club Corinthians onlangs voor het eerst sinds elf jaar eindelijk weer eens winst op Santos. Tijdens de trip door Europa spelen de Brazilianen onder andere tegen Polen, Tsjechoslo wakije en Zuid sla vië. DEN HAAG Achttien van de 20 le den van de ploeg, die Rob Kerkhoven selecteerde voor de zwemtrip door Oost-Europa en Frankrijk, zullen de Ne derlandse vertegenwoordiging uitmaken bij de zesiandenwedstrijd tegen Enge land, Frankrijk, West-Duitsland, Zwe den en Italië op 20 en 21 april a.s. in Stockholm. Rugslagzwemster Coby Sikkens en schoolslagzwemmer Arthur van Oest werden niet geselecteerd, om dat op elk nummer slechts één deel nemer/ster per land mag starten. De ploeg ziet er als volgt uit: Zater dag: 100 meter vrije slag heren: Elt Drenth; 400 meter wisselslag heren: Wim Mulder; 200 meter rugslag heren: Bob Schoutsen; 400 meter vrijslag da mes: Dolly Maaneman; 200 meter vlin derslag heren: Dick Langerhorst; 200 meter schoolslag dames: Klenie Bimolt (res. Marjan Janus); 4 x 100 meter wis selslag dames: Coby Buter, Klenie Bi- molt, Ada Kok, Nel Bos; 4 x 200 meter vrije slag heren: ter plaatste samenge steld. Kandidaten zijn onder meer Aad Oudt en Rinus van Beek. Zondag: 400 meter wisselslag dames: Henny Pentermann; 100 meter vrije slag dames: Nel Bos; 200 meter school slag heren: Hans Spijkerman; 100 me ter rugslag dames: Coby Buter; 400 meter vrije slag heren: Johan Schans; 100 meter vlinderslag dames: Ada Kok; 4 x 100 meter wisselslag heren: Bob Schoutsen, Hans Spijkerman, Dick Lan gerhorst en Elt Drenth, 4 x 100 meter vrije slag dames: ter plaatse samenge steld. Kandidaten zijn onder meer Mir jam van Hemert, Corrie Mulder en Bep Weeteling. AMERONGEN Doordat het eerste twaalftal van de Amerongse korfbal vereniging Hemur-Enge het afgelopen weekend zijn uitwedstrijd tegen Anti lopen 1 in Leusden won, blijft het twee deklasserschap voor dit team gehand haafd. Zaterdag speelt Hemur-Enge 1 om 16.00 uur thuis tegen Tovers 5. De ad- spiranten a gaan bij Midlandia d op be zoek, terwijl de b-adspiranten op „De Burgwal" aantreden tegen RDZ e. Vanavond om zeven uur wordt er voor de adspiranten een bingo-avond gehouden in hotel „De Kroon". Zater dagavond is deze gepland voor de junio ren en senioren van de korfbalclub, eveneens in „De Kroon". VEENENDAAL Voor de onderlin ge competitie van VDC werd een zestal partijen gespeeld. M. J. v. Stempvoort raakte al spoedig een schijf achter op J. Vermeer en kwam in 't eindspel in een hopeloze postitie. Meer moeite had E. Schaap met E. de Kleuver. In het middenspel durfde hij een moeilijke onoverzichtelijke combinatie aan en kwam in een beslissend voor deel. De jongste Valkenburg was niet op dreef en had geen enkele kans tegen de sterke Bouwman, hoewel deze nog even in tijdnood dreigde te komen. D. van Leeuwen was wel heel onge lukkig door, na een prachtige partij tegen de kampioen, in de laatste zetten een fout te maken, waardoor H. v.d. Brandhof de winst kon grijpen. Nestor Verhoef haalde het huzarenstukje uit om tegen J. v.d. Vliert remise te spe len, terwijl W. v.d. Hor in 't eindspel tegen G. v. Rotterdam een punt ca deau kreeg en gelijk speelde. De tien hoogstgeplaatsten staan als volgt geklasseerd: H. van de Brandhof, 15 - 23; J. Ver meer 14 - 18; A. Keijman 14 - 18; N. Valkenburg 15 - 18; W. de Kleuver 13 - 17; E. de Kleuver 14 - 17; W. v.d. Hor 15 - 17; G. Valkenburg 14 - 16; D. Bouman 8 - 14; J. van de Vliert 9 - 13. Volgende week wordt er geen dan- avond gehouden, dus ook niet zoala aanvankelijk was gepland op dinsdag avond. ELST De eerste uitgave van voet balvereniging Musketiers speelt zater dag op het sportpark in Eist een vriend schappelijke wedstrijd tegen Terschuur- se Boys, dat dit seizoen op de tweede plaats in de eerste klas afd. Utrecht is geëindigd. Vorig jaar toen de Elstenaren kam pioen werden was Terschuurse Boys de grote concurrent van Musketiers. De wedstrijd begint om drie uur. Het Elster team, dat drie invallers telt, is als volgt samengesteld: doel: C. van Kranenburg; achter: M. van de Klift, Z. van Kranenburg, J. A. Kroesber- gen; midden: A. van Dalem, A. Drost; voor: C. van de Klift; J. Versteeg, T. Heikamp, C. Ditewig en C. Henzen.

De Vallei | 1968 | | pagina 17