Jos Coler: „Interland tegen Belgen was zeer slechte beurt" Sanering in betaald voetbal nog geen stap gevorderd JIMMY GREAVES IS BEZIG AAN ZIJN TERUGKEER Geen tweede ploeg naar Tour de France Candia-stoomwals verpletterde Trönninge-junioren met 10-0 Slechts 'n wonder kan D0V0 nog naast IJsselmeervogels brengen SELECTIES JONG ORANJE B-ELFTAL EN AMATEURS Sport in het kort Van Haaren wellicht naar Schalke '04 Jeuqdteam verloor VOETBA! PROGRAMMA Oranje speelt dit seizoen nog drie interlandwedstrijden Elftallen voor morgen ...VVV-hlunder... Nederlands jeugdkampioenschap „Eerst met Georg Kessler praten!" Andere aanpak „Ik geloof niet dat Ramsey me zal kiezen voor de wedstrijd in Spanje" Spit Moeilijke wedstrijd Geen verrassing Voor later Moderner Oneervol? Politieman kwam het veld op.... Guido Reybroek gebruikte stimulerende middelen „Gallery-play" tegen machteloze Zweden Kan SVP Renswoude nog van titel afhouden? Sparta '57 contra kampioenskandidaat Urk-GWV Vierdeklassers Afd. Utrecht Programma juniorenvoetbal Dammen Pagina 13 VRIJDAG 12 APRIL 1968 DUISBURG Heinz van Haaren, de middenveldspeler van de Westduitse Bundesligavereniging MSV Duisburg, heeft voor het volgende voetbalseizoen een voorlopig contract getekend met de Bundesligaclub Schalke '04 uit Gelsen- kirchen. Van Haaren, die 27 jaar is, staat op de lijst van kandidaten van bondscoach Georg Kessler voor het Nederlandse elf tal. De uitsluitend Duits sprekende en in Marl-Huels geboren voetballer bezit de Nederlandse nationaliteit. Zoals be kend, zijn er ook contacten geweest tussen Van Haaren en Nederlandse clubs, zoals Ajax en Feyenoord. NIMES Het Nederlandse jeugd- team (zestien-achttien jaar) heeft gis teren in het toernooi van de Europese Voetbalunie in zijn groep met 31 ver loren van Bulgarije. De jonge Bulgaren plaatsen zich daardoor voor de halve finales, Nederland is uitgeschakeld. De Nederlandse en Bulgaarse junio ren hebben een bijzonder aantrekkelij ke wedstrijd gespeeld. Nederland begon hoopgevend. Met snel en attractief aan- valsspel hadden onze landgenoten in het eerste half uur het beste van het spel. Het Nederlandse overwicht kwam in de 26e minuut tot uitdrukking toen Breevoort doelman Jadjiski passeerde na een fraaie voorzet van Van der Sluis. Na dit doelpunt werden de aanvallen van de Bulgaren niet alleen talrijker maar ook gevaarlijker. Vooral de snelle Panof was een voortdurend gevaar voor de Nederlandse defensie. In de 36e minuut scoorde Panof met een schot van zeker 25 meter afstand de gelijkmaker. De Bulgaren gingen het spel beheer sen maar tot rust kon Nederland goed stand houden. Acht minuten na de her vatting liet Panof na een fraaie solo Stoop kansloos en een kwartier voor het eind bood dezelfde speler Denef een niet te missen kans: 31. ROTTERDAM „We hebben met ons nationale elftal tegen België een slechte beurt gemaakt. Ik durf zelf zover te gaan om te zeggen, dat het een zwarte bladzijde in de historie van het Nederlandse voetbal is geweest". De voorzitter van de sectie betaald voetbal, de heer Coler, windt er geen doek jes om: „Het was bedroevend, maar om nu maar meteen de heer Kessler hier van de schuld te geven, neen, dat gaat me te ver. Het is natuurlijk wel jammer, dat dit gebeurd is, want we moeten er weer iets goeds tegenover stellen om de toeschouwers weer naar het stadion te kunnen trekken. Ook wat de financiële kant betreft heeft een slechte interland nadelige gevolgen". De heer Coler is er overigens van overtuigd,- dat de bondscoach van het nationale elftal wel bepaalde bedoelin gen heeft gehad om juist tegen de Bel gen een nieuw systeem te proberen. „Niemand kan van mij verwachten, dat ik een trainer niet de hand boven het hoofd houd voor ik met hem van ge dachten heb gewisseld. Dat heb ik nog nooit gedaan en ik zal het ook niet doen. Natuurlijk heb ik de bondscoach naar aanleiding van hetgeen wij in het Olym pisch Stadion in Amsterdam hebben ge zien, wel enkele vragen te stellen. Ik ben er echter zeker van, dat Kessler daar een duidelijk antwoord op zal ge ven. Kessler is nu eenmaal niet het ty pe, dat iets ondoordachts doet. Hij zal momenteel zelf de meeste hoofdbre kens hebben". Het ligt voor de hand, zo is de mening van de heer Coler, dat als het voetbal in Europa om een andere aanpak vraagt, ook Nederland daarin meegaat. Zo stelt de bondscoach thans zijn pro gramma af op het komende wereldkam pioenschap. Maar komt de aanpassing van het systeem dan niet te laat en de uitvoering, na een korte voorbe reidingsperiode, dan niet te vroeg? „Éénmaal moet toch de eerste keer zijn", zo stelt de heer Coler. „Ik be grijp best, dat Kessler de knoop op een LONDEN Ook al brulden zijn fans vorige week nog zo hard: „Greaves weer in het Engelse elftal", Jimmy Greaves zelf gelooft niet dat hij zal worden op gesteld voor de wedstrijd van 8 mei in Madrid tegen Spanje. Ondanks zijn duidelijke hérstel bij Tottenham Hotspur. Zijn twee doelpunten van vorige week tegen Southampton en de schitterende kopbal waarmee hij een week eerder de driehonderd volmaakte van zijn reeks treffers bij wedstrijden in de Engelse competitie, bewezen dat de oude Jimmy Greaves bezig is aan zijn terugkeer. Maar dit neemt niet weg dat Greaves een lelijke inzinking heeft gehad. Hij wond daar gisteren na een ochtendtrai ning in het stadion van de Spurs in Noord-Londen geen doekjes om. Buiten op straat stond het gebruikelijke le gertje klaar met handtekeningenalbums in de aanslag. „Of ik weer mijn oude vorm heb?" Jimmy Greaves, 28 jaar, bruinver brand, klein en tenger van stuk, kijkt peinzend in de verte. „Moeilijk te zeg gen. Zoals het de laatste tijd gaat ge loof ik van wel, ja. Laten we hopen dat het zo blijft". Wat was de oorzaak van de inzin king? Zijn rug speelt Greaves elk voorjaar en elke herfst parten: spit Maar dat was niet de werkelijke reden van zijn moeilijke periode, waarin hij niet werd geplaatst in het elftal van Engeland en enkele keren ook niet in dat van de Spurs. Dit was in februari zelfs aanlei ding tot geruchten dat de eens zo ge vierde linksbinnen van Engeland spoe dig naar een andere club moest uitzien. Maar manager Nicholson verzekerde Jimmy Greaves dat daar geen sprake van was. „Iedereen heeft wel eens perioden zo als ik", zegt Greaves. „Als men de oor zaak zou kunnen aanwijzen dan zou een oplossing gemakkelijk zijn. In de grond van de zaak is het een mentale kwes tie. Soms droog je op en dan heb je niets meer te bieden". „Nee, ik geloof niet dat Alf Ramsey me zal kiezen voor de wedstrijd in Spanje", zegt hij berustend, maar aller minst terneergeslagen. „Niet dat ik geen vertrouwen zou hebben, dat wel. Twee, drie maanden geleden kon ik dat beslist niet opbrengen. Overigens wordt het voor Engeland een moeilijke wed strijd". In Engeland schermt men graag met getallen: Jimmy Greaves, topscorer met Bobby Charlton, 44 doelpunten in 58 wedstrijden voor Engeland; 303 doel punten voor de Spurs. Is dat belang--- rijk? „Alleen als je carrière erop zit", vindt hij. „Nu probeer je iets te berei ken. Voetbal heeft altijd iets te bieden, maar het isf de sport bij uitstek met in zinkingen en successen. Wat ik nu in de eerste plaats probeer te bereiken is: terug in het Engelse elftal, dat is mijn grootste uitdaging". Dat hij voor de eerste wedstrijd tegen Spanje niet werd opgesteld was voor Jimmy Greaves geen verrassing. Hij had het ook niet verwacht, ondanks de druk die er op coach Alf Ramsey werd geoefend. Hij draagt hem beslist geen kwaad hart toe. Er wordt wel gezegd dat de slimme, berekende manier van spelen van men sen als Greaves steeds minder kans heeft tegen de nieuwe vorm van verde diging. Hij geeft toe dat het maken van doelpunten nu veel moeilijker is gewor den. „Je hebt meer verdedigers tegen je en je krijgt minder steun van de voorhoede, maar in veel opzichten le vert mijn snelheid voordelen op". Volgens de Engelsman is er geen re gel te geven voor het nieuwe voetbal. „Je moet vertrouwen op je' geluk en op je vermogen en als je de kans krijgt dan gaat het ook nu. Als je vroeger vijf kansen kreeg om te scoren, dan maakte je drie doelpunten. Nu mis schien twee en als het er één is dan is dat ook nog eerste klas". Bij de Spurs wordt vier ochtenden per week geoefend. Er blijft nog tijd voldoende over voor ander werk. Jim my Greaves heeft samen met zijn zwa ger een vervoerbedrijf en een karton- nagefabriek. 's Middags heeft hij tijd voor bezoek aan klanten en dergelijke. „Belangrijk voor later" stelt hij la chend, „dat móét je wel doen als je een vrouw hebt en vier kinderen". En zijn kansen voor het komende we reldkampioenschap voetbal? „Dat duurt nog twee jaar", zegt hij diplomatiek, „en het bestaan in de voetballerij hangt af van zaken als een verdraaide knie en dat soort dingen". Nee, aan een voorspelling op deze lange termijn waagt hij zich liever niet. ongelukkig moment heeft moeten door hakken. Het had ook anders kunnen uit vallen". Het blijft evenwel een vreemde zaak, dat de bondscoach een officiële inter landwedstrijd uitkoos om een systeem uit te proberen en dit bijvoorbeeld in de oefenwedstrijd tegen Borussia Mönchen- Gladbach achterwege liet. Zelfs de ver ontschuldiging van bondscoach Kessler, dat hij vrijwel geen moment de be schikking over de hele selectiegroep heeft gehad, was voor hem geen reden om zijn standpunt te wijzigen. De heer Coler: „Misschien is dat wel zo, maar ik wil toch eerst met de bonds coach hierover praten voor ik tot een uitspraak kom". Bij de Koninklijke Nederlandse Voet balbond wordt hard gewerkt om te ko men tot internationaal gelijkluidende reglementen en verbetering van het transfersysteem. Er zijn met de bon den van België en Engeland reeds vruchtbare besprekingen geweest en dezer dagen brengt een commissie van drie juristen een bezoek aan Frankrijk, waar besprekingen worden gevoerd met de Franse en mogelijk ook Italiaanse bond. „We verkeren in een belangrijke over gangsperiode. We moeten er evenwel niet op rekenen, dat we voor de aan vang van de nieuwe competitie met dit werk klaar zullen komen", aldus de heer Coler, die er wel van overtuigd is, dat het betaalde voetbal in deze tijd een veel moderner aanpak vereist. Over één ding is de voorzitter van het sectiebestuur beslist ontevreden: de sa nering. „De betaalde en amateursector zijn eindelijk tot overeenstemming gekomen dat een club, die terug wil, naar de tweede klasse kan gaan. We hebben tot nu toe geen enkele reactie hierop ont vangen. Eerst was het: we gaan niet te rug, want in de vierde klasse worden we vermoord. Nu er een nieuwe moge lijkheid geschapen is wil men vermoe delijk nog niet. Het lijkt wel of de clubs het oneervol vinden. De verhoogde om zetbelasting zal het komende jaar nog méér financiële offers van de clubs vra gen en dan zeg ik: heeft het nog wel nut om elke zondag voor zeshonderd toe schouwers te spelen". LONDEN Wie kan behalve de scheidsrechter een voetballer van het veld sturen? Het antwoord is klaarblij kelijk: een agent van politie. Het publiek genoot van een beker wedstrijd tussen Portsmouth en West Bromwich Albion, toen een agent het veld opliep. Zijn gezicht verried dat het hem ernst was. Hij stapte af op de spil van West Bromwich, John Talbot, stak waarschuwend een vinger op en schreef hem op wegens het gebruik van onwel voeglijke taal. Dat was nog nooit eerder op een Brits voetbalveld gebeurd. De verraste scheidsrechter vroeg de agent het veld te verlaten wat deze deed, maar pas nadat hij zijn plicht had gedaan. Zijn superieuren hebben na de wed strijd verklaard dat hij volkomen ge lijk had en dat hij als hij dat nodig ge vonden had welke speler ook had kun nen arresteren. En de scheidsrechter is niet bevoegd de politie weg te stu ren. Een inspecteur van politie zei: „Een voetbalterrein is een openbare plaats, waar de politie de orde moet handha ven. Onbehoorlijke taal uitslaan is een overtreding". Talbot gaf toe, dat hij tegen een van de spelers van Portsmouth in de hitte van de wedstrijd een grof woord had gezegd. Hij zei: „Ik kreeg de schok van mijn leven toen ik de agent op me zag afkomen. Het is bijna even erg als de les te worden gelezen door de scheids rechter". DEN BOSCH Het is nu vrijwel de finitief dat er geen tweede Nederland se ploeg zal deelnemen aan de Tour de France. Tijdens een donderdag avond in Den Bosch gehouden bespre king tussen vertegenwoordigers van de sportcommissie van de KNWU en het extra-sportieve merk Willem II kon de KNWU niet akkoord gaan met enkele voorwaarden, die Willem II verbonden had aan het beschikbaar stellen van fondsen voor een tweede tourploeg. Het ging vooral om de bepaling dat de Willem II/Gazelle-renners Steevens en Wagtmans opgenomen moesten wor den in de tweede ploeg. De KNWU kon hiermee niet akkoord gaan, omdat men niet van een eerder ingenomen stand punt wilde afwijken. De heer W. van Steenbergen, voor zitter van de sportcommissie van de KNWU, zei hierover: „De standpunten van Willem II en van ons blijken on verenigbaar. De KNWU gaat er van uit, dat primair de A-ploeg zo sterk mo gelijk moet zijn. Met dit uitgangspunt in gedachten konden wij niet ingaan op de voorstellen van Willem II. Het be gint er zo langzamerhand op te lijken dat wij ons verzoek om met twee ploe gen in de Tour te mogen starten zul len moeten intrekken. BRUSSEL Een na de Ronde van Vlaanderen (30 maart) gehouden anti dopingonderzoek heeft uitgewezen, dat de Belgische wielrenner Guido Rey- broeck stimulerende middelen heeft ge bruikt. Ook in het urinemonster van de Belg Ludo van Dromme werden sporen van opwekkende middelen gevonden, maar die waren zo gering, dat niet van positieve uitslag kan worden gesproken. 1 -i' M&I RHENEN De Zweedse keeper blééf gisteravond op 't Candia-veld de prach tig gekleurde bal uit het net halen in de vriendschappelijke wedstrijd die de Rhenense kampioensploeg speelde tegen het Zweedse Trönninge! Niet tegen de eerste editie van de 5e-divisieclub, maar tegen de A-junioren van de Zweedse gasten, die dan ook geen schijn van kans hadden tegen de supe rieure fonnatie van oefenmeester Te Kulve. De Candia-wals rolde steeds zwaar door de verdediging van de gasten heen, die vrijwel geen moment verder kwamen dan hun eigen speelhelft. Nadat de voorwaartsen van Candia in de eerste helft reeds viermaal hadden gescoord, zette Te Kulve na de hervatting de complete achterhoede in de frontlinie en ook de verdedigers waren in een produktieve bui. Zij scoorden nog eens zes maal (100). Het was zeer eenzijdig, begrijpelijk, maar aan de andere kant toonde het Rhenense publiek zich toch ook wel trots op zijn favorieten. Het werd meteen duidelijk, dat de Zweden geen enkel verweer hadden te gen de Candianen, die hevig begonnen aan te vallen. Doordat de acties de eer ste tien minuten te verwerden doorge voerd, werd er niet gedoelpunt, maar toen opende Jan ten Braak plotseling de score na een 12-combinatie met Van Veenendaal. Verdediger Mol maak te er direct daarop 20 van en Jan van de Pol had geluk toen hij de derde Rhe nense treffer op zijn naam bracht. Candia '66 was oppermachtig en om de ontmoeting voor het publiek niet vervelend te doen verlopen begonnen de Rhenenaren met „gallery-play", dat verrassend technische snufjes vertoon de. Voor doelman Kok was het bepaald oninteressant, want hij behoefde maar eenmaal in actie te komen en had bij een Zweeds schot nog geluk ook, door boven op de bal te vallen. Van Veenen daal op links heer en meester maakte er voor de rust 40 van. In de tweede helft verhuisden de voorwaartsen naar de achterlinie, ter- VEENENDAAL Slechts een wonder kan IJsselmeervogels in de tweede klasse C nog van de felbegeerde titel afhouden. De Spakenburgers hebben een voorsprong van drie punten op DOVO, dat vorige week praktisch werd uit geschakeld doordat het in Kampen tegen DOSK niet verder kwam dan een puntenverdeling en vanwege het feit, dat rivaal GVW op hef Panhuis het onderspit moest delven tegen IJsselmeervogels. De koploper gaat morgen in Spakenburg onherroeppelijk winnen van SVZW. De hoop bij DOVO is nu nog gevestigd op de uitwedstrijd van de Vogels tegen het in degradatienood verkerende DES en (eventueel) de thuiswedstrijd tegen Urk, dat zoals bekend, niet al te goed overweg kan met de Spakenburgse ploeg. Maar er moet een wonder gebeuren wil IJsselmeervogels nog drie punten verspelen... DOVO komt morgen op het Panhuis binnen de lijnen voor de ont- DEN HAAG Volgende week woensdag zullen drie Nederlandse voetbal elftallen wedstrijden in het buitenland spelen. Jong Oranje ontmoet in Sofia de Bulgaarse ploeg tot 23 jaar in een wedstrijd om de Europese uitdagings beker, het B-elftal speelt in Luxemburg tegen het nationale elftal van het Groot-Hertogdom en de zondagsamateurs spelen in Neu-Brandenburg tegen het Oostduitse elftal voor spelers tot 23 jaar. De selecties voor de drie elftallen zijn als volgt: Jong Oranje: Van Beveren (Sparta), Trey tal (Xerxes/DHC), Vos en Wei- mar (ADO), Hulshof en Cruyff (Ajax), Van Essen (Telstar), Drost en Pahl- platz (FC Twente), Cornelis (GVAV), Boskamp, Jansen en Geels (Feyenoord), Wietze Veenstra (Go Ahead), Rensenbrink (DWS), Van der Kuylen (PSV). Coach is Kessler. B-elftal: Thie, Van der Burgh en De Zoete (ADO), Van der Meeren en Van Egmond (Telstar), Bentzon, Heyerman en Verdonk (Sparta), De Vries en Van Dijk (FC Twente), Van Stippent en Strik (PSV), Hanegem (Xerxes/DHC), Venneker (NEC). Coach is Groenewoud. Amateurelfetal: Schultz (Alkmaarse Boys), Mel (DCG), Groener (DOS '19), 01- denburger, Nienhuis en Van der Weide (Emmen), Delmotte (Middelburg), Haan (Noordster), Wever (SC Assen), Desar en Leget (UVS), Monne de Wit, De Vries en Hoek (ZW). Coach is Plooyer. moeting tegen Genemuiden, dat met 23 punten de vijfde plaats inneemt op de ranglijst. De roodwitten verkeren in een impas se en wanneer dat morgen nog het ge val is, dan is het niet uitgesloten dat Genemuiden in de uitwedstrijd met 2-4 verslagen door de Veenendalers zegeviert. Is dit het geval en de rang- lijstaanvoerder wint in Spakenburg dan zijn de Vogels reeds kampioen. Maar DOVO zal ongetwijfeld knokken om het nietige kansje (voor zover men van een kansje mag spreken) te behou den. Wij voorspellen een nederlaag voor Genemuiden, dat niet bepaald produk- tief is. Ondanks het feit, dat GVW vorige week voor een zeer groot publiek op te leurstellende wijze ten onder ging tegen IJsselmeervogels, is er van een down stemming bij de blauw-witten geen en kele sprake. Integendeel. „Het is alsof er een steen van ons is afgevallen nu we zijn uitgeschakeld", aldus 'n woord voerder van de vereniging die verder mededeelde, dat GVW nu gaat „bou wen" aan zijn elftal om ook in de twee- 2e klasse C: IJsselmeervogelsSVZW Urk—GVW; CJVV—WVF; DOVO— Genemuiden; SSVUDOSK; Excelsior '31—VVOG. 4e klasse A-Oost: Sparta '57ESA; Blauw-Geel '55Bennekom. x Afdeling Utrecht 2e klasse A: TOV—Hees; SVP—Rens woude. 3e klasse B: DEVLangbroek. de helft een constante wedstrijd te kun nen blijven spelen. GWV moet bij Urk op bezoek, dat in Veenendaal genoegen moest nemen met een 5-0 nederlaag. De Urker for matie was destijds totaal kansloos te gen de ploeg van Aarsman. De Veenendalers spelen iin deze uit wedstrijd 4-3-3. Van Eijck is naar de achterhoede verhuisd, terwijl Hoede- man en P. van de Bovenkamp op het middenveld opereren. GVW heeft verreweg de beste papie ren voor de zege. In de vierde klasse A-Oost, waarin aanvankelijk alleen hekkesluiter Spar ta '57 tegen ESA zou spelen, is op het laatste ogenblik ook de derby Blauw- Geel - Bennekom ingelast. De thuisclub is in deze ongetwijfeld druk bezochte match favoriet. In Opheusden wordt een zeer belang rijke wedstrijd gespeeld. Hekkesluiter Sparta dat twee punten achterstaat op Kesteren met echter vier wedstrijden minder gespeeld, krijgt het Arnhemse ESA op bezoek. Bij een overwinning is ESA kampioen van deze afdeling en 'n Arnhemse triomf ligt dan ook duidelijk voor de hand. Sparta zal dus uit zijn resterende drie duels minimaal drie punten moeten behalen om concurrent Kesteren voor bij te komen, want morgen zit er geen enkele winst in voor de thuisclub. Renswoude kan dit weekend in de tweede klasse A de tiel bemachtigen. De kampioenskandidaten moeten bij SVP in Veenendaal op bezoek, welke ploeg in Renswoude met 3-1 werd ver slagen. Ook in de ontmoeting van morgen hebben de produktieve Renswoudena- ren de beste kansen op de overwin ning. Ook wanneer SVP het tot een pun tenverdeling weet te brengen en wan neer TOV op eigen terrein Hees een puntenverdeling weet te brengen en wanneer TOV op eigen terrein Hees 'n puntenverdeling moet toestaan, zijn de Renswoudenaren kampioen. En dan komt er in het kasteeldorp eindelijk een eersteklas-club! wijl de defensie krachten nu gingen aanvallen. Ook zij toonden zich zeer produktief, alhoewel men b.v. wat on- wenning tegenover de dieptepass stond. Van Baal en Evers schoten de stand al zeer snel naar 8—0 en 't houtwerk ver hinderde daarna 'n grote serie Rhe nense doelpunten. Van Beek maakte er tegen het einde 90 van en de vinnige Evers was met twee doelpunten nog niet tevreden en bracht tegen het einde de stand op 10—0. Down verlieten de Trönninge-junioren het veld. Voor Candia was het een leu ke warming-up voor het competitieduel van zondag geweest... ROTTERDAM Het Nederlandse voetbalelftal zal dit seizoen nog drie in terlands spelen. Op 1 mei ontmoet het in Warschau het Poolse team, op 30 mei in Amsterdam de Schotten en op 5 juni in Boekarest. De ploeg van Roeme nië. Dit houdt dus in, dat de trip, die bondscoach Georg Kessler met Oranje door Oost-Europa had willen maken na afloop van de competitie niet doorgaat. De toernee is afgelast we gens organisatorische moeilijkheden daar de clubs, die deelnemen aan de Europese na-competitie, hun internatio nals liever zélf opstellen. Jun. A 1, afd. A: QuickHolland. Afd. C: De Meern—GVW. District Veenendaal: Jun. A II, afd. A: DVSA A—Vallei vogels A; Rensw. ACandia '66 B; HDS A—DOVO B. Jun. A III, afd. A: Valleivogels B DOVO D; Merino's AAdvendo A (ter rein Advendo). Jun. B II, afd. A: Kulan aDOVO a; Merino's aGVW a (terrein GVW). Afd. B: Renswoude aHDS a; GVW bOranje Wit a; Valleivogels aRK Unitas '48. Afd. C: Valleivogels bRK Unitas b; DOVO b—Candia '66 b. Jun. B III. afd. A: DOVO c—De Meri no's b; DOVO dCandia '66 c; Candia '66 dVRC b; GVW dMusketiers b. GVW (uit)*Urk: doel: W. van Dijk; achter: W. van Eijck, G. van de Boven kamp, G. Beukhof, C. Hardeman; midden: Th. van de Bovenkamp, G. Hoedeman, P. van de Bovenkamp; voor: J. van de Bovenkamp, J. van Manen en D. van Limburg. DOVO (thuisj-Genemuideh: doel: T. van Hardeveld; achter: J. Rebergen, G. Slotboom, R. van Bruxvoort, G. van Kooten; midden: R. Schoeman, B. Demoet; voor: KI. van Hall, N. Diepe- veen, A. Gerritsen en B. Visscher. (Onder voorbehoud). Sparta '57 (thuis)-ESA: doel: Van Eist; achter: A. van Ommeren, G. Schaap, K. Schaap Pzn; midden: M. C. Roelofsen, B. van de Pol; voor: K. Schaap, J. C. Schaap, J. Vermeer, A. van de Wardt en J. van Kleef. Renswoude (uit)-SVP: doel: Van Om meren; achter: J. Hartog, G. Vink, C. Koetsier, R. Dijkstra; midden: C. J. Vink, T. Hardeman; voor: A. van de Haar, J. Veldhuizen, A. Veldhuizen en B. J. Vink. SVP (thuis)-Renswoude: doel: Van Kooten; achter: W. van Sas, A. van de Pol, St. Rebergen, B. van de Pol; mid den: A. van Kooten, G. van de Boven kamp; voor: J. Reborgen, J. Bolder man, J. Stuyvenberg en J. van Rem merden. 9 J- Elkers (uiterst rechts) kijkt gespan nen toe of de kopbal van zijn club genoot J. ten Braak doel treft. RHENEN De Arnhemse VVV, die zoals bekend de oefenduels ar rangeert voor Zweedse ploegen die in het voorjaar hun trainingskamp in de omgeving van de Gelderse hoofdstad opslaan, heeft weer een* een grote blunder gemaakt. De tegenstander van Candia '66 was gisteravond op het sportcom plex in Rhenen namelijk niet één van de sterkste uitgaven van de Zweedse 5e-divisieclub Trönninge, maar.... de junioren A-ploeg van de gasten uit het hoge noorden. Dat was voor het publiek ener zijds een teleurstelling, omdat de Zweedse junioren uiteraard kansloos waren tegen het technisch bijzon der sterke Candia '66, maar aan de andere kant schonk de 10-0 overwin ning van de Rhenense kampioen de vrij talrijke bezoekers een enorme voldoening. De ploeg van Te Kulve voelde na melijk wel aan, dat het voor het publiek een zeer eentonige verto ning zou worden en daarom ver gastte het team zijn aanhang op een imponerend staaltje salonvoetbal. De gasten kwamen letterlijk alles te kort tegen Candia: snelheid, in zicht, techniek etc. Nee, de ploeg uit Trönninge, een klein plaatsje aan de westkust van Zweden tussen Gotenburg en Mal- mö, wist niet hoe zij het had in Rhenen.... Een woordvoerder van de Zweden deelde ons desgevraagd mede, dat de teams var: Trönninge overigens al wel tienmaal in het veld waren gekomen voor een vriendschappelij ke wedstrijd. Een en ander in te genstelling met de geruchten als zouden de Zweden pas in Nederland voor het eerst op de grasmat ko men. APELDOORN Het toernooi om het Nederlandse jeugdkampioenschap dammen is donderdag in Apeldoorn voortgezet met de partijen uit de zeven de ronde. De uitslagen luidden: Lere (Middel burg) - Huet (Rotterdam) 0-2; Smeenk (Ruurlo) - Broers (Zwartsluis) 0-2; Teer (Zaandam) - Hofman (Groningen) 1-1; Drost (Langweer) - De Bruyn (Woerden) 1-1; Kalverboer (Leeuwar den) - Releaux (Chevremont) 2-0; Pau- lissen (Tilburg) - Dimons (Voorburg) 1-1. De uitslagen van de donderdagavond voor de achtste ronde gespeelde partij en luidden: Hofman-Drost 1-1; De Bruyn-Lere 1-1; Releaux-Paulissen 0-2; Boers-Kla- verboer 1-1; Huet-Smeenk 1-1; Simins- Teer 1-1. Stand na acht ronden: 1. Drost 12 punten; 2. De Bruyn 11; 3/4/5. Teer, Huet en Kalverboer, elk 10; 6. Paulissen 9; 7. Simons 8; 8. Boers 7; 9/10 Smeenk en Hofman, elk 6; 11. Lere 5; 12. Releaux 2. De vijfde partij in de tweekamp tussen de schaak-grootmeesters Spasski en Gelier -is na 40 zetten afge broken in een iets gunstiger stand voor Spasski. De stand in deze tweekamp van tien partijen uit de kwartfinales van het kandidatentoernooi is 3-1 in het voordeel van Boris Spasski. Otto Gloria, de Braziliaanse voet- balcoach, heeft donderdag een con- trakt getekend bij Benfica, de Portu gese kampioen. Gloria, die onlangs zijn ontslag nam bij Atletico Madrid, wai tijdens het toernooi om het wereldkam pioenschap 1966, coach van het nationa le elftal van Portugal. Het is de bedo» ling dat Gloria als technisch directeu* gaat samenwerken met Fernando Ca- brito, de trainer van Benfica. De controle op het niet gebruiken van verboden stimulerende midde len in de klassieker Parijs-Roubaix heeft een negatief resultaat opgele verd. In de urine van de vijf Belgen Merckx (winnaar) Van Springel (twee eindstrijden. (dertiende) en Cooreman (zeventiende) bleken zich geen resten van verboden stoffen te bevinden.

De Vallei | 1968 | | pagina 13