Bestuurscrisis niet van invloed op sfeer binnen college B en W Betuwe opgenomen in boekenreeks van kunstmonumenten GROOT FEEST OP KONINGINNEDAG Per luxe touringcar naar de trouwzaal KERKD BONDEN AKKOORD MET AFVLOEIINGSREGELING VAN PERSONEEL STEENFABRIEK Produktiviteit van SKF 2 morgen beloond Salamanders naar Upward-toernooi Wethouder solidair met collega Wat doet AR raadslid In Rhenen ASTMABESTRI.JDING MIST u uw Paaszangavond dn Herv. Kerk Slagerij Van Dijk ging weer open Zwemmen in instructiebad dagblad DE VALLEI? Bel: 10550 11079 BURGERLIJKE STAND EDE m UIT HET ZAKENLEVEN BURGERLIJKE STAND RHENEN ZONDAGSDIENSTEN BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL Korfbal Hockey VRIJDAG 12 APRIL 1968 KESTEREN Wethouder J. van Appeldoorn uit Resteren zal een motie van wantrouwen tegen zijn ambtgenoot wethoudeT J. van Eek niet steunen. Een en ander deelde de heer Van Appeldoorn gisteravond telefonisch mee, naar aanleiding van een krante-artikel over het geheime overleg, dat heeft plaats gevonden in verband met de moeilijkheden in de gemeenteraad. RHENEN In april de maand met een A komt de volksziekte met een A, astma, in het middelpunt van de belangstelling door de jaarlijkse col lecte. Van 22 tot en met 29 april zal er weer een beroep op alle inwoners wor den gedaan om met kleine en grote ga ven een bijdrage te leveren tot de ast- ma-bestrijding. De strijd tegen astma staat nog enigszins in het teken van de A. Een compleet ABC lang is de weg, die men nog zal moeten gaan vóór men zal kun nen zeggen: deze volksziekte hebben we onider de knie. De volksgezondheid is een kostbare zaak. Dat de astmatische aandoeningen zeker 300.000 mensen in Nederland ern stig belemmert en in hun maatschappe lijke kansen en levensgeluk, is een zeer ernstige zaak. Dit jaar hoopt het Ne derlands Astma Fonds, dat de astma- bestrijding in Nederland overkoepelt, bijna een miljoen te kunnen besteden aan een groot aantal urgente zaken, die het moment Z van het alfabet dich terbij kunnen brengen. Ik doe op deze plaats gaarne een be roep op u allen om met uw bijdrage enkele stappen op deze weg der astma- bestri j ding mogelijk te maken. Rhenen, 9 april 1980 De burgemeester van Rhenen, L. Bosch van Rosenthal. Wethouder J. van Appeldoorn (Chr. Arb. Partij) en de heer J. den Hartog (A.R.) hebben beide het initiatief ge nomen tot geheim overleg met de frak- ties van de P.v.d.A., Boeren Partij en Gemeentebelangen om tot een oplos sing van de moeilijkheden te geraken. Naar aanleiding van dit initiatief en het overleg werd in het bewuste artikel onder meer gesteld: een en ander zou mogelijk kunnen betekenen, dat opnieuw eeu motie van wantrou wen tegen wethouder Van Eek wordt ingediend, die zal worden -gesteund door A. R. en Chr. Arb. Partij. Het lijkt aannemelijk, dat de motie dan zal worden ingediend door laatstge noemde frakties, omdat P.v.d.A., Boeren Partij en Gemeentebelangen deze daad reeds hebben gesteld". Alhoewel dit gedeelte van het artikel duidelijk is gesteld als een mogelijk heid, vindt wethouder Van Appeldoorn dat dit tot verwarring zou kunnen lei- deb. De wethouder ontving na de pu- blikatie verschillende reacties, die hiervan getuigden. Nu de heer Van Appeldoorn te ken nen heeft gegeven een tweede motie van wantrouwen tegen de SGP-wethou- der niet te zullen steunen, blijft het mogelijk, dat de heer J. den Hartog dit wel zal doen. PvdA, Boeren Partij en Gemeentebelangen gaven reeds eer der te kennen niet meer aan het bestu ren van de gemeente te willen deelne men, zolang wethouder Van Eek zitting heeft in het college van B. en W. Wan neer de SGP-wethouder niet op eigen initiatief zijn zetel ter beschikking zal stellen, lijkt een tweede motie van wantrouwen met steun Van het A.R.- raadslid momenteel de enige oplossing van het conflict in de gemeenteraad van het conflict in de gemeente raad van Kesteren, vooropgesteld dat PvdA, Gem. Belang en Boeren Par- tie niet tot concessies bereid zijn. tot 17.30 uur van 17.30— 10.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 uur SIM AVI COLLECTE De alhier gehouden Simavi collecte heeft het mooie bedrag van f 1463,91 opgebracht EDERVEEN Op zaterdag 13 april wordt in de Nederlandse Herv. kerk te Ederveen een Paaszangavond gehou den. Aan deze avond werken o.a. mee het Herv. Jeugdkoor „Van knop tot bloem" o.l.v. mevrouw Boeve, het chr. gem. koor „De Lofstem" o.l.v. de heer De Boef, en de trompettist C. Bos. De meditatie zal worden verzorgd door de plaatselijke predikant ds. J. C. de Bie. De dienst begint om 8 uur. EDE Geboren: Richard A., z. v. A. D. Matulessij en M. Abraham; Magarethe G., d. v. G. J. Voortjes en G. Klok; Marcel J. P., z. v. M. J. B. C. A. M. Wolfs en G. H. Jansen; Gerdine, d. v. G. Waaijenberg en G. van Harten; Cornelis, z. v. C. de Windt en H. L. A. Valkenburg; Jacco W. H., z. v. W. H. G. Flos en E. van den Hoeven; Harry, z. v. B. Robbert- sen en A. M. Wolfswinkel; Jacoba G., d. v. J. Stroomberg en D. van den Broek; Pieter H. S., z. v. P. H. S. Keus en C. J. van den Brink; Gerrit P., z. v. C. C. Berger en J. W. Breu kelaar; Anna M., d. v. A. Groeneweg en E. Bouwman; Hendrik W., z. van J. Klarenbeek en E. G. Klarenbeek; Henriëtte, d. v. A. van Leuven en M. van Ruiswijk; Cornelis W., z. v. G. Quak en E. Verboom; Erik, z. v. G. van Beek en G. Pol; Johanna W., d. v. G. L. van de Krol en J. Haverdil; Jo hannes D., z. v. B. Lebbing en T. Harmsen; Ylva K. S., d. van R. Boel en O. L. de Lange; Gerrit J., z. v. A. Roseboom en E. van Peursem; Bor J. v. v. H. de Bondt en L. G. E. Jan sen; Robert A., z. van A. van den Ham en E. J. i Hoogerhuis; Monique G. E., d. v. J. van Veldhuizen en L. J. M. Brandts; Stevelina M. M., d. v B. J. Brosi en J. W. Zevenbergen; Theodora M. P., d. v. A. J. Koopman en H. D. H. Kroeze; Gerrit J., z. v. H. de Geit en G. van Lagen; Jacobus, z. v.J. Brouwer en H. Reinders; Jets- ke P., d. v. W. Zjjderveld en J. Kam- stra Jan W. C., z. v. C. Lam en J. Kuiper Rijk, z. v. J. Zandsteeg en J. W. Lubbers Robert, z. v. A. van Wijk en W. M. Straatman Hendrik J., z. v. H. J. Kohier en C. H. Nieuwland Gerrit J., z. v. G. Fieret en E. J. van Silfhout Gerrit J. B., z. van G. Hei- tink en V. E. van der Heijden Evert F., z. v. E. Malestein en M. Snetse- laar Jakoba A. A., d. van H. A. de Heus en V. Zomer Aleida, d. v. J. W. van Middendorp en J. van den Heuvel Frederik, z. v. T. Kroesber- gen en A. Groeneveld Pieter G., z. v. A. van de Munt en S. Hardeman Dick B., z. van J. Admiraal en M. Hooger- brugge Marcel E., z. v. N. P. van Pijlen en W. Heij; Otto, z. van P. van Lookeren Campagne en J. E. Ezen- dam Frank F. G., z. v. W. Möller en E. M. van den Top Evert, z. van E. van Eden en W. C. Jansen; Ottina G. d. v. G. M. Roseboom en A. H. W. v. Stormbroek Gerrit J., z. van L. W. Vmk en J. H. Goudbeek. Ondertrouwd: J. H. de Kruif en C. Roelofsen G. van Butselaar en J. H. van Loo G. van Riessen en K. H. Wit- teveen M. van Weert en H. P. Seve- rijn R. Koerse en B. Gerritsen D. Moesbergen en J. van de Lagemaat J. van der Horn en A. Stomp J. van der Kramer en W. Storm G. A. Veen- vliet en M. Groeneveld J. van den Akker en A. H. G. Blumink H. S. Pruijs en M. J. L. Alsche H. Tierna- gan en H. Methorst E. O. van den Brink en E. M. Eijgenraam. Getrouwd: H. Jacobsen en E. A. Wien M. A. A. Hietveld en Th. H. Bos; J. Steenbeek en E. van Milt; D. W. Klarenbeek en H. Leijenhorst; J. H. van Wijk en J. H. Zoet L. ter Haar en E. E. te Sligte; R. J. Braun- eis en E. Becks; G. Vink en W. Har deman; J. Collée en J. Schoonder- beek J. R. Spierings en M. J. Ver steeg P. N. Zoutendijk en H. J. Sterk. Overleden: C. A. J. Wallart, geh. gew. m. N. Helder, 90 jaar G. J. Jan sen, 80 jaar L. Spencer, geh. gew, m. F. Grosbee, 69 jaar. ARNHEM De serie „Nederlandse monumenten van geschiedenis en kunst" is een lijvig deel over de Betuwe rij ker. Het eerste exemplaar van dit prachtig geïllustreerde werk werd gis teren in het Huis der Provincie te Arnhem overhandigd aan de Commis saris der Koningin in Gelderland, mr. H. W. Bloemers. Het boek, dat is geschreven in op dracht van de Rijkscommissie voor de monumentenbeschrijving, werd hem overhandigd door mr. S. P. baron Bentinck, voorzitter van de commissie. Deze sprak er zijn blijdschap over uit dat nu ook het aan historie zo rijke Gelderse gewest in de reeks kon wor den opgenomen. Van de kastelen Wijenburg en Door nenburg hebben 'de schrijvers, dr. R. F. P. de Beaufort en drs. Herma van den Berg, uitgebreide wordingsgeschie denissen kunnen achterhalen, evenals van de kasteelsteden Culemborg en Buren. De verschillende kerken in de Betuwe, veelal met steen overwelfd on der invloed van de Nederrijnse bouw- school, zijn bijna alle met een foto en een plattegrond in het boek opgeno men. Ook aan veel verdwenen monumenten wordt aandacht besteed; de Betuwe was in vroeger dagen gestoffeerd met talrijke burchten en landhuizen, die met de torens en de kerken reliëf gaven aan het uitgestrekte landschap. In de laatste oorlog is een aantal mo numenten verloren gegaan, zoals het kasteel in Hemmen en de kerk van Ochten; vele andere konden worden hersteld, zoals de kerk van Opheusden, de torens van Hetren en de kerk in IJzendoorn. Ook de kastelen van Ech- teld en Doornenburg overleefden de oor log. Zowel in de gebouwen als bij bodem onderzoek werden vondsten gedaan, die een nieuw licht op de ontstaansge schiedenis wierpen. Sommige zijn al eerder gepubliceerd, andere, zoals de grondsporen van den driebeukige kruis kerk op de plaats van de kerk in Gendt, zijn in het boek voor het eerst beschre ven. Uitvoerige registers van de talrijke in het werk genoemde personen, die in de locale geschiedenis een rol hebben gespeeld, van kunstenaars en ambachts lieden en de verschillende onderwerpen vergemakkelijken het naslaan. VEENENDAAL Na enkele weken in een noodwinkel in het magazijn de klanten geholpen te hebben, deed de heer Van Dijk gisterenmorgen zijn win keldeur weer open. In zijn slagerij aan de Zandstraat heeft hij, zonder de vloer oppervlakte te vergroten, kans gezien eeb veel grotere koeltoonbank te plaat sen en ook nog de ruimte voor de klan ten uit te breiden. De grote ruimtewinst is geschapen door het wegbreken van de etalage en door het in een andere richting plaat sen van de toonbank. De koeltoonbank, van een zeer modern type, houdt het vlees constant op een temperatuur van plus 2 graden C. Dit komt de kwaliteit van het vlees ten goede. Het vlees dat bij de firma Van Dijk per koelauto aan gevoerd wordt komt in de koelcel, waar na het voordat het in de koeltoonbank wordt gelegd, bewerkt wordt in een constante temperatuur van 8-10 gra den. RHENEN Gisteravond heeft het bestuur van de vereniging „Oranjedag" het definitieve programma voor de viering van Koninginnedag prijsgegeven. Het be vat twee zeer bijzondere evenementen. Dat is 's middags om twee uur in een op het Koningshof te plaatsen feesttent het cabaretprogramma „Jan en Alleman", waaraan medewerking wordt verleend door Jan Blazer, Roland Wagter jr., Ria Valk, Nol Kok, Conny van Bergen en de twee Calthens. 's Avonds wordt een van die hoogtepunten gevormd door een groot beat-festjjn in dezelfde feesttent met medewerking van Jimmy Walker en The Blues Group Five, ook al bekend van de televisie. Voor beide evenementen zijn kaarten in voorverkoop bij het WV-informatiekan- toor aan het Fred. v.d. Paltshof verkrijgbaar. De dag wordt besloten met een da verend feestvuurwerk, dat voor iedereen vrjj toegankelijk is en dat wordt afge stoken op een van de weilanden aan de Veerweg. Geboren: Frans z. v. M. Jansen en D. Davelaar; Jeannette Gerdina, d. v. J. M. van de Bovenkamp en J. M. van Dam, Eist; Marina, d. v. M. Harde man en R. Hardeman; Johanna Hen- drika, d. v. J. H. van Zetten en C. E. Baks, Veenendaal; Edwin Norbert, z. v. M. J. van Dorland en M. van Laar; Erik, z. v. W. Overeem en P. M. Wou denberg, Eist; Gerritje Janny, d. v. A. H. van Beek en A. van Wamel, Eist; Claudia Aaltje Josephina, d. v. G. Evers en J. J. H. van Toorenburg; Methina Gerarda, d. v. M. G. Koops en C. P. van Veldhuizen, Eist; Evert Ar ris. z. v. D. van Garderen en C. G. Quint; Aalbert Jan Gerrit, z. v. G. E. van Vendelo en W. J. F. Heidenis. Ondertrouwd: D. H. Willemsen en J. M. van den Berg; D. van Gelderen en J. van der Linden; J. van Harde- veld en A. Quint; W. Brouwers en H. M. Robertz; D. M. van Kleef en G. vain Beek; H. van Keulen en J. van Laar; T. van de Pol en T. yan Wal- sem. Gehuwd: S. ten Braak en E. van Lienden; A. W. de Jong en G. van Ge- sink. Overleden: Johannes B. Jasper, 77 jr., echtg. v. A. W. C. Swens, Leer- sum; Elly Pieters, 49 jr., echtg. v. J. C. Ivens, Veenendaal; Brigetta Speets, 87 jr., geh. gew. met B. Ensink, Vee nendaal; Sophia van Rotterdam, 87 jr., geh. gew. met H. van Dijk, Veenen daal. Elders overleden: Te Wageningen: Wilhelmina van den Bovenkamp, 71 jr., echtg. v. Willem Hefnzen. Elders geboren: Wageningen: Wij- nanda, d. v. O. A. M. van der Meer en M. de Roder. Ingekomen personen: H. van der Linden, van Utrecht; R. C. Boekestein, van Renkum; H. van de Bovenkamp, van Roermond; P. R. Kooij, van Zijpe; L. D. van Koppenhagen, met gezin, van Ede; J. A. Verkerk, van Beem- ster. Vertrokken personen: G. A. Kleij- man, g.m. de Bruin naar Ede; J. H. M. Willemsen, naar Amsterdam; J. Kuipers, naar Ede; H. de Kievid, met gezin naar Veenendaal; A. Brouwers, met gezin, naar Veenendaal; H. C. Wil deman, met gezin, naar Veenendaal; D. van Baaren, wed. v. Wildeman, m. gez., naar Veenendaal. Van uur tot uur ziet het uitvoerige programma, waaraan door „Oranje dag" veel werk is besteed, er als volgt uit: 8-8.10 Feestklokken; 8.30-9 uur Carillonconcert door de stadsbeiaardier Gijs Brinks uit Baarn; 9 uur Vlaghulde en aubade voor het gemeentehuis door leerlingen van de la gere scholen met medewerking van de plaatselijke muziekverenigingen; 9.15 uur Optocht van de leerlingen van de derde tot en met de zesde klas sen der lagere scholen met muziek naar Ouwehands Dierenpark; 9.30-11.45 Verblijf in het dierenpark met uitreiking van traktaties; 9-10.30 uur Poppenkastvoorstelling in de feesttent op het Koningshof voor de kleuters van de kleuterscholen en de leerlingen van de le en 2e klassen der lagere scholen. Daarna uitreiking van traktaties; 9 uur Oriëntatie wandeltocht voor leerlingen van de streekhuishoudschool, streekschool voor de middenstand en de ulo-scholen. Start: openbare Wilhel- minaschool aan de Wilhelminastraat; 14-16.30 uur Oranje Boven, een pro gramma met medewerking van „Jan en Alleman", t.w. Jan Blaaser, Ria Valk, Conny van Bergen, de twee Calthens, programma wordt gebracht -in de Roland Wagter Jr. en Nol Kok. Dit feesttent op het Koningshof; 18.45 uur Show-Taptoe door de mu ziekvereniging „OBK" met medewer- Gedurende de Paasvakantie, van 15 tot en met 19 april a.s. bestaat er, des morgens van 10.00 tot 12.00 uur gele genheid om in het Lijsterberg-instruc- tiebad te zwemmen. Om 10.00 en om 11.00 uur zijn bij de badmeester kaarten ad. f 0,75 .(per uur) verkrijgbaar. B. en W. van Rhenen, De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. De secretaris, W. C. Pieters. VEENENDAAL Artsen: zaterdag 13 april: dokter Pilon, Kerkewijk 82, tel. 12481. Zondag 14 april: dokter Annot, Kerke wijk 56, tel. 10198. Maandag 15 april: dokter Rijlaarsdam, Boompjesgoed, tel. 10885. Apotheek: Zuider Apotheek, Dr. Slote- maker de Bruïneplein. VEENENDAAL - RHENEN: Tandartsen: Voor spoedgevallen telef. 08385—12945. RHENEN Arts: dokter Wijchers, Achterbergse- straatweg, tel. 2328. Apotheek: Deys, Fred. v.d. Paltshof 25, tel. 2481. Wijkverpleging: zuster Roemeling, N. Veenendaalseweg 53, tel. 2381. AMERONGEN - LEERSUM - ELST: De praktijk van de artsen Kars, Ossen- dorp, Bakker, Van de Burg en Van Ommeren wordt waargenomen door 4e heer Van Ommeren, Rijksstraatw. 158, Eist, tel. 08377—217. KESTEREN - OPHEUSDEN: Artsen: dokter Tromp, Dodewaard, tel. 08885213 en dokter Keur, Kesteren, tel. 08886—201. EDERVEEN - De KLOMP - RENS- WOUDE: Artsen: dokter Heij, De Klomp 5, Eder veen, tel. 200. Dierenarts: dokter Van Riessen, tel. 08388—2557. SCHERPENZEEL: Dokter Backer, Stationsweg 6, Wouden berg, tel. 03498—1330. king van de majorettes op de weide aan de Buitenomme; 19.30-22.30 uur Jimmy Walker en The Blues Group Five verzorgen een beat- festijn in de feesttent op het Konings hof; 22.30 uur Groot vuurwerk op de Veer weg. Heden, vrijdag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Tripple cross". Morgen, zaterdag RHENEN Eigen gebouw, 14.3017.00 uur: Recep tie A.N.B. t.g.v. 50-jarig bestaan. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Tripple cross". TENTOONSTELLING Raadhuis Veenendaal, tot en met 24 april, dagelijks 9.0012.30, 13.30 17.30 en 19.00 —21.00 uur: „Uit hart en handen", tentoonstelling van Vee- nendaalse vrijetijdsschilders. Geboren: Greetje H., d. v. J. van Tuijl en H. Teunissen; Aart, z. v. B. Broers en H. J. van de Weerdhof; Ma ry, d. v. W. van den Heuvel en J. T. van den Berg; Grada J., d. v. H. Meerveld en N. van de Wardt; Hendri- ka B., d. v. J. J. van Nieuwamerongen en J. M. W. Jansen. Ondertrouwd: C. van Losenoord en A. van de Haar; W. van de Waal en G. C. Rebel; W. Kanis en G. Klumpe- naar; C. J. van Manen en I. van Wal- sem; G. W. Hasselaar en R. van den Berg; J. van den Top en J. Verwoert; C. J. Beekman en J. van Schoonho ven; A. de Jager en C. W. Roseboom. Getrouwd: S. van Ede en J. Bos; T. Blotenburg en G. W. K. Demoet; J. Sukkel en C. Faber; H. Huiberts en D. M. Vermeer; M. Taboas Terreiro en C. van Burken; C. van der Neut en I. J. van den Brand; H. Schuilenburg en W. van de Bovenkamp; W. E. Ham mers en H. J. Wisgertiof. Eerste Paasdag VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk. 9.30 uur: dr. Graafland; 17.00 uur: ds. J. van Malenstein uit Eist. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Langerak. 17.00 uur: ds. Jongerden. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 ur: ds. Wis- gerhof; 17.00 uur: ds. Langerak. Sionskerk, 9.30 uur: ds. Jongerden (bev. Tidni.)17.00 uur: dr. Graafland. Poortkerk, 10.30 uur: ds. Vroeginde- wey (bev. lidm.); 18.30 uur: ds. M. J. G. v. d. Velden uit Renkum. Bejaardencentrum, 9.30 uur: ds. Vroegindewey. Veeneind, 15.00 uur: de heer Van Rossum uit Scherpenzeel. Dijkstraat 14.45 uur: ds. Terlouw. Herv. Gemeente „Sola Fide": 9.00 uur en 10.30 uur: ds. Nijeboer; 17.30 uur: ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. IJtsma en 17.00 uur: ds. Overduin. Petrakerk, 9.30 v.ur: ds. Overduin en 17.00 uur: ds. IJtsma. Geref. Kerk (Poortkerk), 9.00 uur: dienst des Woords en 15.00 uur ds. Goossens van Amersfoort. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Langbroek (bev. lidm.). Pniëlkerk, 9.30 uur en 17.00 uur: prof. Oosterhof van Apeldoorn. Geref. Gemeenten (Ned.), 9.30 uur en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gemeente (Syn.), 9.30 uur en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur: ds. Broer van Hilversum. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, 9.00 uur en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 8.00 uur en 10.00 H. Mis. Leger des Heils, 10.00 uur: Heiligings samenkomst en 19.30 uur: Verlos singssamenkomst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 uur: ds. Van Breug- hem uit Barneveld; 10.30 uur: ds. N. Kooreman en 18.30 uur: ds. Westra. Bergschool, 9.00 uur: ds. Kooreman; 10.30 uur: Jeugddienst De Tollekamp, 16.00 uur: ds. Koore man. Geref. Kerk: 11.00 uur: ds. Ytsma uit Veenendaal en 17.00 uur: ds. Derk- sen uit Ede. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur: Dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk, 9.30 uur: ds. De Bie en 18.30 uur: ds. Bos uit Lunteren. Oud. Geref. Gem., 9.30 en 15.00 uur: leesdienst. OPHEUSDEN De jaarvergadering van het NVV, afdeling Opheusden, die gis teravond in hotel „De Zwaan" plaats vond, stond in het teken van de moeilijk heden in de baksteenindustrie. Voornaamste onderwerp van bespreking waren de ontslagen b(j de steenfab/iek Van Hesteren en Janssens in Kesteren, waarover zaterdag reeds werd bericht. Dezer dagen is reeds negen personeelsleden ontslag aangezegd. In verband met automatisering ontstaat bjj de steenfabriek een personeelsoverschot, dat volgens de directie vijftien personen bedraagt. De heer J. Tamboer, vakbondsbe stuurder van het NVV, sprak gister avond tijdens de jaarvergadering in Opheusden over de kritieke toestand, die momenteel in de baksteenindustrie heerst. Tevens kwam de afvloeiingsre geling voor het ontslagen personeel van de steenfabriek is Kesteren ter sprake. Verslaggevers werden niet to de verga dering toegelaten. De vakbondsbestuurder vertelde voor de aanvang, dat de directie van Van Hesteren en Janssens met de vakbon den tot volledige overeenstemming is gekomen over de afvloeiingsregeling. Tijdens de jaarvergadering van het NVV in Opheusden werd een nieuwe voorzitter gekozen. De heer G. Boel houwer volgde de heer T. de Kruif op, die aftredend was. De heer De Kruif is geruime tijd voorzitter geweest van de Opheusdense afdeling, maar in ver band met zijn werkzaamheden buiten de baksteenindustrie stelde hij zijn zetel beschikbaar. RENSWOUDE Herv. Kerk, 9.30 en 18.30 uur: ds. Van de Peut. Geref. Kerk, 9.30 en'18.30 uur: ds. Jon kers. LEERSUM Herv. Kerk, 10.00 en 18.30 uur: (Paas- zangdienst): ds. Overgaauw. Geref. Kerk, 10.00 uur: ds. L. Hoorweg en 17.00 uur: ds. Zwaan. KESTEREN Herv. Kerk, 10.00 uur: ds. Van Galen uit Arnhem en 18.30 uur: ds. Klüsener uit Amersfoort. OPHEUSDEN Herv. Kerk, 10.00 en 18.30 uur: ds. Muil wijk. Geref. Gem., 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Beek. *ELST Herv. Kerk, 9.30 en 18.30 uur: ds. Van Malenstein. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 18.30 uur: ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk, 10.00 uur: ds. J. Firet sr. (Op. bel. en voorb. H.A.); 18.30 uur: ds. P. van Strien. Geref. Gem., 9.30 en 18.30 uur: de heer B. Roest. Ver. van Vr\jz. Herv., 19.15 uur: ds. Monnée uit IJsselstein. Vrjje Evang. Gem., 10.30 uur: ds. Van Petegem. AMERONGEN Herv. Kerk, 10.00 uur: ds. Kaastra, 19.00 uur: gezamenlijke dienst met gerefor meerden. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk, 10.00 uur: ds. L. Zwaan, 19.00 uur: gez. dienst met hervormden in Herv. Kerk. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur: ds. Van de Guchte uit Wageningen. OVERBERG Herv. Kerk, 10.00 en 18.30 uur: de heer Vrouwerff. Oud-Geref. Gem., 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. EDE Oud. Geref. Gem, 10.00 en 19.00 uur: ds. Van de Poel. Tweede Paasdag VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Julianakerk, 9.30 uur: ds. Van Assen berg. Vredeskerk, 9.30 uur: dr. Graafland. Geref. Kerk: Petrakerk, 9.30 uur: ds. IJtsma. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 uur: Paaszangdienst. Pniëlkerk, 9.30 uur: prof. Oosterhof van Apeldoorn. Geref. Gemeenten (Ned.), 9.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gemeente (syn.), 9.30 uur: lees dienst. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, 9.00 uur en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. N.V.V.-gebouw, woensdag 17 april, 19.30 uur: ds. G. Taverne. SCHERPENZEEL Herv. Kerk, 9.30 uur: ds. Cazander. Geref. Gem.: 9.30 uur: de heer Roest. RHENEN Herv. Kerk, Cunerakerk: 10.00 uur: ds. Westra. Geref. Gein. (Syn.), 10.00 uur: leesdienst. Woensdag 17 april, 19.30 uur: ds. Schipaanboord uit Apeldoorn. EDERVEEN Herv. Kerk, 9.30 uur: ds. De Bie. Oud. Geref. Gem., 9.30 uur: leesdienst. RENSWOUDE Herv. en Geref. Kerk, 9.30 uUr: geza- melijke paaszahgdienst in herv. kerk. LEERSUM Herv. Kerk, 10.00 uur: ds. Broekema. Geref. Kerk, 10.00 uur: Dienst. KESTEREN Herv. Kerk, 10.00 uur: ds. Van de Pol uit Leerbroek. OPHEUSDEN Herv. Kerk, 10.00 uur: ds. Muilwijk. Geref. Gem., 10.00 uur: ds. Van Beek. ELST Herv. Kerk, 9.30 uur: ds. Van Malen stein. EDE Oud. Geref. Gem„ 10.00 uur: ds. Van de Poel. RHENEN Gistermiddag om half vier arriveerde voor het stadhuis een gloednieuwe touringcar van de NBM. Er zaten twee chauffeurs op de „bok", keurig netjes in uniform gestoken en voorzien van hagelwitte handschoenen. Toen één van de chauffeurs uit de bus sprong en met een zwier het portier openhield, kwam er een complete bruidstoet te Voorschijn. Er ging een paartje trouwen, dat nu eens totaal had afgerekend met de traditionele koetsjes of glimmende automobielen. Het had de voorkeur gegeven aan een touringcar. Nou was dat ook weer niet zo maar toevallig. De vader van de bruidegom is namelijk inspecteur bij de NBM. En gedachtig aan de slogans die de open bare vervoerbedrijven tegenwoorcV hanteren, onder andere géén parkeer- keerproblemen heeft hij die sa men fhet het bruidspaar beslist niet willen verloochenen op deze heuglijke dag. De touringcar mocht er overigens wel zijn. Hij was van alle gemakken voor zien en de zitplaatsen leken wel salon fauteuils. Het interieur was feestelijk met verse en kleurrijke bloemen ver sierd. Het bruidspaar, Mieke Treffers, voor malig privésecretaresse van Veenen- daals burgemeester en Jan de Jong, toekomstig ingenieur scheepsbouw en oud-aanvoerder van de RZ en PC „De Forellen", schepte er «kennelijk beha gen in op deze unieke manier naar het stadhuis te worden vervoerd, samen met de talrijke bruiloftsgasten. De va der van de bruidegom fluisterde ons nog in het oor, dat ook de beide chauffeurs naar de voornaam „Jan" luisterden, evenals de bruidegom. Ondanks deze drie „Jannen" is. het beslist geen „Jan boel" geworden. Integendeel. Het werd een glorieuze tocht van de Bergweg naar het stadhuis en daarna naar res taurant „De Koningstafel", waar het paar een druk bezochte receptie hield. VEENENDAAL De tweede uitga ve van korfbalvereniging SKF kan mor gen de kampioebsviag hijsen, wanneer 't team wint van KVO 2. Door de volle winst te boeken is SKF 2 onbereikbaar geworden voor de naaste concurren ten, Vinken 2 en Kameo 2. De Veenendaalse formatie gaat als favoriet van start in de thuiswedstrijd tegen KVO 2, welke om half drie be gint. Met eeh kampioenschap is de gewel dige produktiviteit van de tweede SKF-editie dan eindelijk beloond. Het eerste twaalftal is morgen vrij, terwijl ook SKF 3 niet binnen de lij nen komt. Op verzoek van Vinken in dit duel uitgesteld. De vierde uitgave is eveneens vrij, terwijl ook SKF 3 niet binnen' de lij nen komt. Op verzoek van Vinken is dit duel uitgesteld. De vierde uitgave is eveneens vrij, terwijl SKF 5 pas dinsdag in een uit wedstrijd tegen Amersfoort 4 aan treedt. De junioren spelen thuis tegen DSV 2. Het jeugdprogramma vermeldt de volgende wedstrijden: SKF B - Doorn A; SKF C - KVO B; SKF D - Telstar B; Arena C - SKF E; Soesterkwartier E - SKF F. VEENENDAAL Het heren- en da mesteam van de Veenendaalse hockey- vereniging Salamanders nemen op tweede paasdag deel aan het paastoer- nooi van het Arnhemse Upward. De dames komen uit in de B-poule samen met Zevenaar, Ares en Up ward 6. In de B-groep van de heren zijn ondergebracht Dieren, ZOW, Sala manders en Upward 8. De poule-indeling van de dames en heren A is: Dieren - Ares; Mezen - Mezen; ZOW - Zevenaar; Upward 5 - Upward 7.

De Vallei | 1968 | | pagina 5