fietsen, maar het is moeilijk" Vandaag voor het eerst weer aan de start in een grote wedstrijd 4e-klasserschap van Veenendaal geprolongeerd bij draw Braziliaan Silva keerde terug naar zijn club Prognose betaald voetbal TOPSCORERS Geen professionals in Parijs en Rome Sporttotalisator keert 40.000 gulden extra uit Manchester United heroverde de leiding Ook Reinhard Libuda naar Schalke '04 Sporttoto Reactie op reacties van Frank Braun Pat Moss uitgevallen Opnieuw aandringen van Rusland op uitsluiting van Zuid-Afrika Nog geen beslissing over jeugd-damtitel Afscheidsmatch van Dick van Manen op Tweede Paasdag Elftallen voor morgen Zege voor Goedemans GEHANDICAPTE FEDOR DEN HERTOG: Voor het eerst weer Toedracht Onderuit Funest Nabehandeling Scherpenzeel op Elster sportpark kampioen? De Meern-Candia '66 flfd. Utrecht Peter Post derde Tweekamp Kortsjnoi- Resjevski in Amsterdam Afd. Utrecht Tennis Olympische Spelen Safary-Rally Pagina 7 ZATERDAG 13 APRIL 1968 AMSTERDAM „Het zal met m'n ogen waarschijnlijk niet nicer in orde komen", hebben de doktoren gezegd. En daar heb ik me bij neergelegd. Ik wil heus wel fietsen, maar het is moeilijk". Dat zegt de 22-jarige Fedor den Hertog, de veelbelovende wielrenner van de Amstelploeg, die verleden jaar augustus tijdens een trainingsrit bij het Belgische plaatsje Augree in volle snelheid tegen een auto reed en met een dubbele kaakfractuur, een secondaire longbeschadiging, een gebroken middenhandsbeentje, een diepe vleeswond en vele kneuzingen naar liet Universiteitsziekenhuis in Luik werd overgebracht. LONDEN De internationale tennis kampioenschappen van Frankrijk (Pa rijs) en Italië (Rome) zullen niet open staan voor professionals. De heer Ba sil Reay, secretaris van de internationa le tennisfederatie heeft dit vrijdag, op verzoek van de beide bonden, bekendge maakt. Hij zei: „Amateurs, onafhanke- lijken kunnen aan deze wedstrijden deelnemen, in feite dus iedereen, behal ve de professional". „Het is nooit helemaal goed geko men", zegt Fedor. De wat terughou dende en bescheiden wielrenner ver telt ons zonder er doekjes om te win den, dat hij met zijn rechter oog dub bel ziet en dat het met zijn linker oog wanneer hij scherp naar links kijkt, ook niet in orde is. „Ik moet er mee leveh en er mee fietsen, het zal een kwestie van aan passen worden. Ik probeer mijn uiter ste best te doen, meer kan ik niet", zegt hij nuchter. Ondanks deze handicap is Fedor niet bij de pakken gaan neerzitten. Vanaf 18 maart is hij weer volop aan het trainen. Praktisch iedere dag zit hij op het zadel om van Amsterdam naar Zandvoort en weer terug te fietsen. Enkele weken geleden heeft hij voor 't eerst weer aan een wedstrijd meege daan. Dat was in Wezep. Hij werd vier de. „Och, die rit stelde eigenlijk niets voor. De nieuwelingen, die twee minu ten later waren gestart, haalden ons nog in. Er zat helemaal geen tempo In", zegt Fedor er nadrukkelijk bij. „Nee, eerst kijken hoe ik het er in een grote wedstrijd afbreng en of ik me weer kan aanpassen". En vandaag is het dan zover, dat Fedor na het ernstige ongeluk voor het eerst weer aan een grote rit deelneemt. Dat is de Ronde van Oost-Groningen over een afstand van 150 km, waarvoor circa 130 renners zijn ingeschreven. Dan zal Den Hertog proberen te bewij zen, dat hij, er ondanks de handicap met zijn ogen. nog steeds bijhoort. Verder staat op zijn programma de Ronde van Friesland (20 april). Wan neer het allemaal goed gaat en hij..zijn oude tred weer heeft gevonden, dan gaat hij of naar de Ronde van België of naar het Circuit des Mines. Aan de Ronde van Gelderland doet hij dit jaar niet mee. Fedor den Hertog, die vanaf begin december in huis is bij Herman Krott, de directeur sportief van de Amstel ploeg, heeft het daar best naar zijn zin. „Er wordt uitstekend voor me ge zorgd, maar ik ben voor de familie wel een dure kostganger", zegt hij, terwijl hij mevr. Krott, die zo af en toe het gesprek volgt, veelzeggend aankijkt. Maar dat geeft allemaal niets, als Fe dor het geloof in zichzelf maar weer terugvindt. En dat moet hij zelf doen. Daar helpt geen vadertje-lief aan. Automatisch komt het gesprek weer op die bewuste donderdag in augustus van verleden jaar, toen het ongeluk ge beurde. Over de toedracht, die eigenlijk nooit helemaal uit de verf is gekomen, ver telt Fedor het volgende: „Het was een gewone trainingsrit, waaraan de gese lecteerden voor de wereldkampioen schappen deelnamen, met uitzondering van Holst, Jansen en Dubois. Op een gegeven moment begon het slecht weer te worden. Het regende miezerig. Ik dacht „Fedor. jongen, blijf maar ge woon tussen de wielen dan kan er ook niets gebeuren". Maar toen kwam Wagtmans naast me rijden en zei: „Zullen we even alles uit elkaar rij den?" Ik had er geen zin in en zei hem, dat het 20 kilometer voor het ein de vroeg genoeg was om Iets op touw te zetten. Maar Wagtmans en alle an dere Nederlanders sprongen toch weg en toen dacht ik: „nu dan kan ik ook niet achter blijven" en ging ook naar voren. Toen zat de hele Nederlandse ploeg op kop. Plotseling het terrein was wat heuvelachtig geworden ging Henk Nieuwkamp onderuit. Hij moest, ge loof ik, ergens voor remmen. Wagt mans en Zoetemelk duikelden over hem heen. Het gebeurde in een bocht. Op dat moment fietste ik helemaal ach teraan. Om die gevallen renners te ont wijken sneed ik die bocht af. Ik zat zo wat in de berm. Terwijl ik erlangs reed en zijdelings naar die valpartij keek. ben ik met een gangetje van zo'n 50 km/u tegen een auto aangevlo gen, die daar half in de berm stond. Wat er verder met me gebeurd is her inner ik me niet meer. vond ze wel goed, ofschoon ik ik een zware hersenschudding had. Tot mijn schrik zag ik alle letters door elkaar. Ik heb het boekje toen weer snel aan de kant gegooid. In de vijfde week moest de kaak opnieuw gezet worden en werd er bovendien een kies ver wijderd. die door de val gespleten was. Toen hebben ze met gebitjes gepro beerd om de zaak een beetje intact te houden. Maar die dingen moesten na verloop van tijd nog wat vaster ge drukt worden, omdat ze los gingen zit ten. En misschien hebben ze toen wel een oogzenuw geraakt. Wie zal het zeggen. Als ik het eerlijk moet zeggen vond ik de doktoren daar nogal non chalant". Toen ik in het Luikse ziekenhuis bij kwam had ik een vreselijke honger. In het begin werd ik kunstmatig ge voed, maar presteerde het toch om met een gebroken kaak allerlei din gen te eten. En dat is funest geweest. Het drong niet tot me door, dat het verkeerd voor me was. Ik was eigen lijk nog te versuft om daar bij stil te staan. Ik at alles met die gebroken kaak. De verplegers schudden af en toe wel eens het hoofd, maar ze deden er niets aan. Er was helemaal geen dis cipline in het ziekenhuis. Iedereen kwam me opzoeken en allemaal liepen ze zomaar naar binnen, zelfs mensen, die ik helemaal niet kende. Ik lag trou wens wel chique. Op dezelfde kamer heeft eens een lid van de koninklijke familie gelegen. De vierde week begon ik me een beetje te vervelen en vroeg de zuster of ik wat boekjes mocht lezen. Dat Na de zes weken in het Universi teitsziekenhuis te Luik is Den Hertog voor een nabehandeling drie weken te gast geweest bij dokter Visscher, de bondsarts van de KNWU. Specialisten werden geraadpleegd en allen vonden ze de oogkwaal te gering om te ope reren. ,,'t Moet spontaan genezen", zo redeneerden ze. Dokter Bethlehem uit Amsterdam zei, dat het niet verant woord was om te gaan fietsen. Op 18 maart zocht Den Hertog zijn heil bij professor Ten Doesschate te Utrecht. Deze specialist in de oogchi- rurgie vond het maar een kleine han dicap. Fedor moest met een zonnebril op gaan rijden en deze bij de hoeken maar dichtplakken. Zo gezegd, zo ge daan. Den Hertog: „Ik heb het in Ermelo meteen geprobeerd en het gevolg was, dat ik overal tegenaan reed. Ik zag niets". Nu gaat het gelukkig een stuk beter. Ik fiets nu met een zonnebril zonder al aie poespas. Als ik niet train heb ik hem ook op". De talentvolle Den Hertog, die vorig jaar zijn carrière plotseling zag onder broken door dat ernstige ongeval in België, neemt vandaag weer voor het eerst deel aan een grote wedstrijd. H(j heeft zichzelf er overheen gezet. „Ik moet ermee leven... en mee fiet sen", zo zegt hij. DEN HAAG Het aantal deelne mers, dat in sporttoto 39 van 30 en 31 maart de eerste negen uitslagen juist had voorspeld, was zo groot, dat de uitkering beneden een bedrag van 2,50 gulden zou zijn komen te liggen. Vol gens de toto-reglementen vindt er dan geen uitkering plaats en wordt het prij- zenbedrag overgebracht naar de volgen de toto. Dit is deze week gebeurd en daardoor was er voor de winnaars van de derde prijs in toto 40 een „dubbele" pot. De stichting sporttotalisator heeft echter toch besloten de winnaars van de derde prijs van toto 39 „schadeloos" te stellen. Uit eigen middelen werd een bedrag gefourneerd van 40.382,72 gulden. Daardoor krijgen de winnaars van de derde prijs in toto 39 toch nog een uit kering van ongeveer 2,30 gulden. De Stichting sporttotalisator maakt echter bekend dat het een onverplichte uitke ring is en dat de uitbetaling aan de winnaars van toto 39 eerst in de komen de weken zal kunnen plaatsvinden. LONDEN Manchester United heeft vrijdag de leiding in de Engelse eerste divisie heroverd. De club van Matt Busby, die weer kon beschikken over Denis Law, Tony Dunne, Brian Kidd en Nobby Stiles, versloeg het onderaan- staande Fulham met 40, terwijl kop loper Leeds United in Londen met 12 van Tottenham Hotspur verloor. Man chester United heeft nu een voorsprong van twee punten op Leeds United en stadgenoot Manchester City, dat met 10 van Chelsea won. Liverpool ver speelde zijn derde plaats door een on verwachte nederlaag (12) op eigen terrein tegen Sheffield United. Man chester United had weinig moeite met Fulham. Bij de rust leidde de „United" reeds met 30 door doelpunten van George Best (2) en Brian Kidd. Denis Law bepaalde twee minuten na de her vatting met een kopbal de eindstand op 40. Tottenham Hotspur dankte zijn overwinning op Leeds United aan Mar tin Chivers en Jimmy Greaves, die ieder een doelpunt voor hun rekening namen. Striker redde de eer voor Leeds United. De ontmoeting trok ruim 56.500 toeschouwers. De uitslagen luidden: Fulham - Man chester United 04; Liverpool - Shef field Unuted 12; Manchester City - Chelsea 10; Newcastle United - West Bromwich Albion 22; Tottenham Hot spur - Leeds United 21; West Ham United - Nottingham Forest 30. VEENENDAAL In de vierde klasse H-west is voor de tweede Paasdag een vol programma vastgesteld, v.v. Veenendaal treedt op het Salamander-sport park aan tegen Midlandia, dat met dertien winstpunten uit negentien duels hekkesluiter is in deze afdeling. De Utrechtse ploeg vecht in haar laatste competitiewedstrijden enorm hard om het 4e-klasserschap te behouden en dat kan ook gemakkelijk. KDS, de an dere degradatiekandidaat, heeft namelijk slechts één punt meer verzameld en speelt tegen Utrecht, dat ook nog niet veilig staat. Veenendaal dat met twee invallers moet uitkomen, krijgt het ongetwijfeld zeer zwaar tegen de rode-lantaarndrager. De ploeg van trainer Zeiler heeft nog slechts één punt nodig om het vierdeklasserschap te prolongeren. Of de halve winst er tweede Paasdag tegen Midlandia inzit, is nog de grote vraag, daar de gasten met inzet van alle krachten spelen. Kampioen Candia speelt zijn voor laatste competitieduel in De Meern te gen de gelijknamige club. De thuisclub staat erom bekend bijzonder fors te spelen, maar dat zij de Rhenenaren van een (bescheiden) overwinning kan afhouden geloven wij niet. De Candianen verkeren in een uit stekende vorm en de effectief werken de voorwaartsen van de Rhenense ploeg zullen in De Meern ongetwijfeld weer succes hebben met hun werve lende aanvalsacties. In ieder geval finishen de Rhenena ren met een imponerende voorsprong op de naaste „concurrenten", het Cu- lemborgse Fortitudo en Zwaluwen Vooruit... Voor het Amerongense DVSA is geen competitiewedstrijd vastgesteld in de eerste klasse B. In de tweede klasse B kan op tweede paasdag de beslissing vallen. Koploper Scherpenzeel gaat bij Oranje-Wit in Eist op bezoek en wanneer de Scher- penzelers een draw weten te behalen, kan het kampioensfeest in Scherpen zeel in alle hevigheid worden gevierd. Het is echter niet uitgesloten, dat Oranje-Wit voor een verrassing zorgt. RK Unitas komt op het Panhuis bin nen de lijnen voor de ontmoeting tegen Maluku Muda. De Veenendalers moeten een posi tief resultaat boeken tegen de Barne- veldse ploeg om niet in een hopeloze situatie terecht te komen. Concurrent Houten speelt tegen Barneveld en zal Hier passeert Fedor den Hertog juichend als eerste de finish van de eerste etappe van de Ronde van Oos tenrijk '67. Hij werd toen derde in het eindklassement. GELSENKIRCHEN Nadat FC Schalke, de Duitse Bundesligavereni- ging uit Gelsenkirchen, donderdag be kendgemaakt had een contract met Heinz van Haaren te hebben afgesloten, volgde vrijdag de mededeling dat ook Reinhard Libuda volgend seizoen naar Schalke komt. Libuda speelde dit sei zoen voor Borussia Dortmund en is als rechtsbuiten in talrijke wedstrijden van het nationale elftal uitgekomen. MSV Duisburg is overigens niet van plan Van Haaren te transfereren naar Schalke '04. De vereniging uit Duisburg zal de onderzoekscommissie van de Westduitse voetbalbond verzoeken de gehele zaak na te pluizen. MSV Duis burg had zijn topspeler voor het volgen de seizoen toegezegd zijn basissalaris van 1600 mark tot 2000 mark (1800 gul den) per maand op te trekken. Boven dien zou Van Haaren de premie voor vijf jaar clubtrouw van 20.000 mark vooruitbetaald krijgen en daarnaast zou hem, bij verlenging van het contract, een aantrekkelijke functie in een grote zaak in Duisburg worden aangeboden. Dr. Marzheuser zei namens het bestuur van MSV Duisburg: „Wanneer Van Haaren desondanks besluit onze vereni ging te verlaten, moeten hem toezeg gingen zijn gedaan, die uitgaan boven die, welke de Westduitse voetbalbond toestaat". LONDEN. Tijdens internationale wielrenwedstrijden op de baan van Heme Hill (Engeland) vrijdag, heeft de Engelsman Trevor Bull een omnium voor beroepsrenners gewonnen. Tweede werd zijn landgenoot Tony Gowland en derde de Nederlander Peter Post. De Deen Palle Lykke legde beslag op de vierde plaats. De eindstand luidde: 1. Trevor Bull, 36 punten; 2. Tony Gowland 33; 3. Peter Post 30; 4. Palle Lykke 29 punten. RIO de JANEIRO De populairste voetballer in Rio is terug bij de popu lairste ploeg van Brazilië. Hij is de 28-jarige Walter Maehado Silva, die met Tostao de eer deelt na Pele de beste Braziliaanse voorhoede speler te zijn. Na een jaar van zwer ven door Brazilië en Europa is Silva te rug by Flamengo, de ploeg die hU in 1965 hielp het kampioenschap van RIo te behalen. In zijn eerste wedstrijd na zijn terugkeer had hij een groot aan deel in de 5-1 overwinning van Flamen go op Cruzeiro. Silva. wiens elegante stijl en harde, volmaakt gerichte schoten hem glorie DEN HAAG De Koninklijke Ne derlandse Schaakbond zal op verzoek van de wereldschaakbond de kandida- tenmateh tussen de Rus Kortsjnoi en de Amerikaan Resjevsky organiseren. Deze match is een van de vier twee kampen. die dit'jaar worden gespeeld tussen acht gegadigden om te komen tot een uitdager voor een titelwedstrijd tegen wereldkampioen Petrosjan in 1969. Er wordt volgens het knock out- systeem gespeeld. De winnaars van de vier tweekampen komen in halve fina les tegen elkaar in twee matches uit en de winnaar van de eindstrijd krijgt het recht titelhouder Petrosjan uit te dagen. De tweekamp Kortsjnoi - Resjevsky zal te Amsterdam worden gehouden en waarschijnlijk op 8 mei beginnen. Er worden in principe tien partijen ge speeld. Bij gelijke stand (55) wordt dit aantal uitgebreid tot veertien. Van de andere drie tweekampen is die tussen Spasski en Gelier op 1 april begonnen in Soetsjoemi. Op 21 april begint te Belgrado de tweekamp Tal - Gligorie en de tweekamp tussen de Deen Larsen en de Hongaar Portisch heèft plaats in het Zuidslavische Porec en begint op 5 mei. EREDIVSIE FeyenoordVolendam dos—dws TelstarSittardia Go Ahead—MVV ADO—FC Twente Fortuna '54—PSV NACXerxes/DHC 0 AjaxSparta NEC—GVAV EERSTE DIVSIE EindhovenVitesse RCH—Volewijckers HeraclesRBC FC Den Bosch—Willem II 0 SW-AZ '67 SC CambuurHaarlem Blauw-WitElinwijk HVC—Velox DFC—Holland Sport TWEEDE DIVSIE ZFCBaronie EDOHeerenveen Zwolse BoysGooiland NOADLimburgia Roda JC—PEC HilversumAGOW VeendamFortuna VI De Graafschap—Excelsior SC DrenteHermes DVS De wedstrijden met ervoor gelden voor de toto van deze week; die met ervoor zijn reserve-ontmoetingen. weliswaar niet tot een zege komen, maar daar moeten de pupillen van Zuppelli niet al te vast op rekenen. In de derde klasse B speelt HDS een thuiswedstrijd tegen Dorestad, een vrij wel gelijkwaardige tegenstander. De Leersumers hebben mede met het oog op het thuisvoordeel de betere kansen op een triomf. Verliest RUC van SVMM, of eindigt dit duel in een gelijk spel, dan is Ri- vierwijkers kampioen in deze afdeling, daar de koploper ongetwijfeld een mon sterzege gaat behalen bij En Avant. brachten 'en een plaats in de Brazi liaanse selectie voor de wereldkampi oenschappen van 1966, begon zijn loop baan bij Sao Paulo's Corinthians. Tot 1963 was hij met Pele de topscorer in Sao PauJo. In 1964 werd hij na een geschil met het bestuur van de Corinthians aan de kant gezet en speelde dat jaar niet meer. In 1965 werd hij voor een jaar uitgeleend aan Flamengo in Rio. Deze club was in slechte vorm, maar her stelde zich door de komst van Silva en werd kampioen van Rio. In 1966 werd Silva aangewezen voor de wereldkampioenschappen. Brazilië verloor iin Engeland, maar door het spel, dat Silva in Europa vertoonde, ging hij tot de beste Brazilianen beho ren. Bij zijn terugkeer werd terug geroepen door de Corinthians, maar enige maanden later werd hij verkocht aan de Spaanse club Barcelona. In of ficiële wedstrijden kon hij evenwel niet spelen wegens het Spaanse verbod van buitenlandse spelers. Intussen ging het Flamengo steeds slechter. Tegen het einde van vorig jaar werd Silva uitgeleend aan Santos. Hij zei toen: Ik speel voor Santos, maar mijn hart is nog steeds bij Flamengo. Eindelijk ging begin van dit jaar president Luis Beiga Brito naar Barce lona en slaagde er in om Silva terug te brengen naar Rio. Zijn eerste wedstrijd met Flamengo bracht meer dan 85.000 toeschouwers naar hej enorme Mara- cana-stadion voor de wedstrijd tegen Cruzeiro. Flamengo won met 5-1, Silva maak te er twee. JOHANNESBURG Frank Braun, de voorzitter van het Zuidafrikaanse Olympische Comité, heeft in Johan nesburg heftig gereageerd op de ont wikkelingen van de laatste tijd in de Olympische beweging. De heer Braun vertelde: „De pogin gen, die nu worden ondernomen om de beslissing Zuid-Afrika weer toe te la ten tot de Spelen, die het IOC in Gre noble nam, te niet te doen, zijn be lachelijk". De rede, die Braun in Johannesburg hield, was in de eerste plaats een ant woord op het verzoek van de Mexi caanse generaal Clark van het organi satiecomité van de Spelen van 1968 om de beslissing van Grenoble te wijzigen. Braun vertelde verder: „Toen voor To kio werd besloten Zuid-Afrika van de Spelen uit te sluiten, stemden slechts 30 van de 66 leden van het IOC 12 waren afwezig voor uitsluiting van Zuid-Afrika. Niemand zal dus kunnen zeggen dat die beslissing door de meer derheid van het IOC is genomen. In Grenoble echter was de stemmenver houding veel duidelijker: 38 afgevaar digden stemden voor de terugkeer van Zuid-Afrika en 28 tegen". Over de dreiging tot boycotten van de Spelen door verschillende landen, zei de heer Braun: „Tot nu toe is het zon der meer duidelijk, dat van de 32 lan den, die hebben aangekondigd niet naar Mexico te zullen gaan, er tien niet eens zijn aangesloten bij het IOC. De 22 landen, die dus hun oorspronkelijke plan tot deelneming hebben veranderd vertegenwoordigen niet meer dan twee procent van de medaillewinnaars bij de Spelen van Tokio en om een juistere vergelijking te gebruiken, slechts zes procent van het totale aantal deelne mers". DEN HAAG Aan sporttoto 40, van het afgelopen weekeinde, hebben 549.505 deelnemers meegedaan. De bruto-inleg was f 743.736,00, aan prijzen was be schikbaar f 245.433,00. Voor de eerste prijs van f 134.988,15 zijn vijftien aanmeldingen met 13 juis te voorspellingen, per winnaar wordt bruto uitgekeerd f 8.999,20. De tweede prijs is f 73.629,90. Er wa ren 314 aanmeldingen van twaalf goed, waarbij 5 met 2 rijtjes. Per kolom wordt f 230,80 uitgekeerd. De derde prijs van toto 40 bedraagt 36.814,95 gul den waar 40.382,70 gulden van de der de prijs van toto 39 wordt bijgevoegd, totaal bedrag voor de derde prijs dus f77.197,65. Er waren 509 aanmeldingen met 9 goed, waarbij 4 met 2 kolom men. Per kolom wordt uitgekeerd f 150,48. NAIROBI In de bijna vijfduizend kilometer lange Safari-rally, die don derdag in Nairobi van start ging en die de deelnemers door een groot deel van Kenya, Oeganda en Tanzania voert, hadden vrijdagavond de rally-specia listen uit fCenya Vic Preston en Bob GerrW» met eon Ford Cortina-Lotus de leiding. De plaatselijke favorieten hadden in Nakuru (West-Kenya) officieus 87 strafpunten, zes minder dan hun land genoten Joginder Singh en Verly Smith, die met een Japanse Datsun 1200 de tweede plaats bezetten. John Saunders en Hugh Peatling (ook uit Kenya) be zetten eveneens met een Datsun de der de plaats met 112 strafpunten. De Zweden Bengt Söderström en Gunnar Palm, die in een Ford Cortina Lotus, de eerste duizend kilometer aan de leiding hadden gelegen, kwamen in Nakuru als vierde aan. Söderström ver telde onderweg erg veel last gehad te hebben van de regen, die met bakken uit de hemel viel. Overigens was de Zweed niet de enige, die over deze zondvloed klaagde. Niet minder dan 21 van de 92 gestarte equipes moesten door diezelfde regen opgeven. Onder de uitgevallen wagens behoorde de Re nault 16 van Patt Carlsson-Moss. De zuster van Stirling Moss botste op weg naar de hoofdstad van Oegan da, Kampala, tegen een door het van de bergen afstromende water gevormd muurtje van keien en modder en be reikte slechts met de grootste moeite de eerstvolgende controlepost. Ook voor vele andere deelnemers kwam bij datzelfde muurtje het einde van hun tocht. MOSKOU Het Russische Olympi sche Comité heeft er vrijdag hernieuwd op aangedrongen dat het Internationale Olympische Comité (IOC) op zijn ver gadering in Lausanne (20 en 21 april) Zuid-Afrika moet uitsluiten van deelne ming aan de Olympische Zomerspelen in Mexico. Het Russische Olympische Comité beschuldigt de voorzitter van het IOC, de Amerikaan Avery Brunda- ge, ervan een verdediger van het racis me te zijn vanwege zijn pleiten voor 't uitkomen van Zuid-Afrika op de Spelen. APELDOCfttN In het jeugdkam pioenschap dammen is de spanning er tot de laatste ronde in gebleven. Drost staat twee punten voor op De Bruyn en Huet heeft vandaag dus aan een re mise tegen Smeek voldoende voor de titel. De Bruyn en Teer kunnen nog op gelijke hoogte komen, wanneer Drost verliest. We geloven niet, dat het zo ver zal komen. De uitslagen van de gisteren gespeel de partijem waren a.v.: Negende ronde: Drost - Lere 20; Smeenk - De Bruyn 11; Kalverboer - Huet 11; Pailissen - Boers 20; Hofman - Simons 20 en Teer - Releaux 20. Tiende ronde: Simons - Drost 11; Releaux - Hof man 0—2; Boers - Teer 20; Huet - Paulissen 20; De Bruijn - Kalver boer 11; Lere - Smeenk 11. De stand is, met nog één ronde te spelen a.v.: 1. Drost 15 pnt.; 2. De Bruyn en Huet 13; 4. Teer en Kalver boer 12; 6. Paulissen 11; 7. Hofman 10; 8. Simons en Boers 9; 10. Smeenk 8; 11. Lere 6 en 12. Releaux 2. VEENENDAAL Dick van Manen die midden in de spannende competi tie zijn voetbalcarrière moest afbreken bij GVVV, speelt op tweede Paasdag zijn officiële af scheids wedstrijd bij de blauwwitten, die 's middags om drie uur aantreden tegen het op volle sterk te uitkomende DOS '01, dat dit sei zoen kampioen werd in de derde klas se. In het Utrechtse team komt o.a. uit ex-international Tonny v. d. Linden, de motor van DOS '01. Vanaf 's morgen tien uur spelen de jeugdelftallen van GVW alle een wedstrijd tegen de leeftijdgenoten van DOS. GVVV 1 is op 2e Paasdag als volgt geformeerd: doel: W. van Dijk; achter: J. van de Bovenkamp, G. van de Bo- venkamp, G. Beukhof, C. Hardeman) midden: Th. van de Bovenkamp, G. Hoedeman: voor: P. van de Boven kamp, D. van Manen, J. van Manen en D. van Limburg. Veenendaal (thuis) - Midlandia: doel: A. Blankespoor; achter:: A. Schans, C. Gerritsen, H. van Boven kamp, D. van Dijk; midden: T. Lan sing, H. Stuyvenberg; Voor: Havinga, G. .Heikamp, P. Muller en J. Sukkel. Candia '66 (uit) - I)e Meern: doel Kok; achter: Evers, Van Baal, Van Beek, Mol; midden: Krechting, Van Estrik; voor: Eibers, Ten Braak, Van de Pol en Van Veenendaal (Onder voor behoud). RK Unitas (thuis) - Maluku Muda: geen opstelling doorgekregen. HDS (thuis) - Dorestad: Doel: H. Bos; achter: R. Meerbeek, C van de Berg; midden: P. Willemse, L. Schui- lenburg, L. Hol; voor: J. van de Berg, W. Bos, T. de Greef, T. Gijsbertse en W. Meerbeek. Scherpenzeel (uit) - Oranje-Wit: geen definitieve opstelling bekend van dé a.s. kampioenen. Oranje-Wit (thuis) - Scherpenzeel: doel: D. Haisch; achter: C. van Dam, H. de Vries, J. Haisch; midden: W. Bos, T. Drost; voor: E. van de Berg, B. Bosman, St. van Veenendaal, L. Ha- ge en C. Drost. VEENENDAAL Teus Heikmp van Musketiers blijft de topscorerslijst van de KNVB-teams aanvoeren met zijn 24 treffers, omdat vrij weinig ploegen vo rige week in het veld kwamen voor een competitieduel. De lijst vermeldt de volgende na men: T. Heikamp (Musketiers) 24 J. ten Braak (Candia-zond.) 22 N. Diepeveen (DOVO) 20 C. Aalbers (VRC) 20 J. v. Manen (GWV) 18 G. v. Veenendaal (Candia-zond.) 17 T. v.d. Berg (Merino's) 16 J. Vermeer (Sparta) 16 A. Gerritsen (DOVO) 14 D. Meurs (Kesteren) 14 Versteeg (Musketiers) 12 J. v.d. Pol (Candia-zond.) 12 Derksen (Kesteren) 11 A. Aartse (Merino's) 10 R. Schoeman (DOVO) 9 T. Nellestijn (Kesteren) 9 C. Henzen (Musketiers) 8 A. Huibers (Opheusden) 8 Op de lijst van produktieven van de afdelingsclubs krijgt v.d. Berg van de zaterdagploeg van Candia grote con currentie van J. Veldhuizen van v.v. Renswoude. K. v.d. Berg (Candia-zat.) 20 J. Veldhuizen (Renswoude) 19 Rebergen (Scherp.-zond.) 18 G. v.d. Berg (DVSA-zat.) 16 Van Kesteren (NSVS) 15 B. J. Vink (Renswoude) 15 Westerneng (Scherp.-zat.) 15 De Ruyter (NSVS) 14 G. de Kroon (DVSA-zat.) 14 C. v. Ommeren (DVSA-zond.) 10 B. v. Ommeren (DVSA-zond.) 10 v.d. Waal (NSVS) 10 T. Veer (Advendo) 9 Derks (Candia-zat.) 9 H. Slok (Oranje-Wit) 8 Henzen (Kulan) 8 SNETTERTON - Ad Goedemans van het Stichts Racingteam „Holland" heeft vrijdag in het Engelse Snetterton tij dens de derde reeks internationale toer- wagenraces om de Europese beker met een Fait Abarth de wedstrijd in de klas se tot 1000 cc gewonnen. Het was de derde achtereenvolgende overwinning voor Goedemans.

De Vallei | 1968 | | pagina 7