PARADE DER KAMPIOENEN Debacle voor Sparta '57 DOVO na oninteressante wedstrijd tegen Genemuiden (4-1) weer titelkandidaat Onstuimig Urk ten onder tegen GVVV Beslissingswedstrijd 't Harde-Lunteren zaterdag in Ermelo Monsterzege van Musketiers (10-4) Geen Nederlandse zege in Linz Roy Emerson won eerste proftoernooi HET WONDER GESCHIEDDEIJSSELMEERVOGELS VERLOOR Doorzichtig Fantasierijk 2-3 overwinning van Blauwwitten Gelijk Judo Pagina 11 DINSDAG 16 APRIL 1968 S S -v> Y' *§gNj r -> OPHEUSDEN De thuiswedstrijd die Sparta '57 zaterdag speelde tegen het Arnhemse ESA is voor de Opheus- denaren geëindigd in een deb&cle. ESA moest winhen om kampioen te worden in de vierde klasse A-Oost en de ploeg deed dat dan ook op overtuigende wijze. Met 07 ging Sparta ten onder, waar door de Arnhemmers de titel grepen en daarmee SKV terugwezen. De thuisclub was overigens gehandi capt doordat spil G Schaap wegens een blessure niet kon uitkomen, waardoor het team geheel moest worden omge zet. Tot overmaat va)i ramp moest kee per Van Eist na ruim een half uur uitvallen en daar invaller-keeper We vers volkomen faalde, werd de be schamende nederlaag een feit. Sparta moet nu uit zijn drie resterende duels nog drie punten vergaren om het vier deklasserschap te behouden. Er was een grote publieke belangstel ling voor het duel Sparta - ESA. Tien minuten kon Sparta de stormlopen van ESA weerstaan, maar toen Roelofsen even te lang wachtte met wegwerken scoorde de snelle Vreugdenhil 0—1. Roe lofsen voorkwam even later een twee de Arnhemse treffer. Sparta's voorhoede was het eerste half uur niet gevaarlijk en had geen kans tegen de resoluut ingrijpende ESA-defensie. In de 37e minuut kwam het fatale ogenblik voor de thuisclub. Van Eist kwam nadat hij een bal uit de doelmond had weggestompt onge lukkig op zijn voet terecht en kon niet snel genoeg meer reageren om een treffer te voorkomen (02). Invaller Wevers kreeg enkele minuten loter de eerste bal op doel en hoewel het schot van Willemsen niet bepaald hard was, werd het toch een doelpunt (0—3). Na rust zette Sparta alles op alles, maar de voorhoede was te futloos. In de 58e minuut vergrootte Pothoven met een kopbal de Arnhemse voorsprong tot 04 en Wevers had even later schuld aan de vijfde Arnhemse treffer van Willemsen (05). Uit een vrije schop scoorde Martens even later 06. Te gen het einde kreeg ESA nog een straf schop toegewezen wegens ongeoorloofd aanvallen van Vermeer. Keeper Gars- sen gaf zijn collega het nakijken (0—7). Na afloop bood Sparta de kampioe nen bloemen aan. De Opheusdenaren zullen in de resterende competitiewed strijden aanzienlijk beter moeten spe len om niet te degraderen. APELDOORN Doordat 't Harde kans heeft gezien in dertien minuten voetbal, resterend van de indertijd ge staakte wedstrijd tegen Olympia '28, de stand op 2-1 te houden is het met een gelijk aantal punten als Lunteren bovenaan de ranglijst in de vierde klasse B zaterdagvoetbal geëindigd. Daardoor is een beslissingswedstrijd tussen 't Harde en Lunteren noodzake lijk geworden. Deze wedstrijd wordt reedg zaterdag a.s. gespeeld en wel op het terrein van DVS '33 in Ermelo. Aanvang van de strijd om drie uur. ELST Musketiers speelde zater dag een vriendschappelijk duel tegen Terschuurse Boys, een tegenstander uit de vorige competitie waarvan de Elstenaren tweemaal verloren. Dat de inhoud van deze Elster ploeg lijnop- waards gaat blijkt wel uit de monster zege (10-4) die werd behaald. Terschuurse Boys was geen partij voor de soepel spelende Elstenaren. Voor de rust konden zij de schade be perken tot 4-2, maar na de pauze ging de conditie meespreken. In de eerste minuut al sensatie. Aanvoerder R. v. d. Klift schoot een strafschop tegen de paal. Achtereenvolgens scoorden T. Heikamp (1-0) en C. D. Ditewig (2-0). Twee misverstanden betekenden een gelijke stand (2-2). A. Drost en T. Hei kamp voerden voor rust de stand op tot 4-2. Na de rust liepen de Elstena ren als 't ware hun tegenstanders on der de voet. T. Heikamp scoorde 3 maal achtereen, hetgeen de stand op 7-2 bracht. A. Drost, Cor Heuzen en T. Kranenburg maakten er, nadat de Boys door het enorme opdringen van Musketiers de stand hadden terugge bracht tot 7-4, achtereenvolgens 104 van De Musketiers hadden hun revan che genadeloos genomen. stonden. Bram Demoet had het groot ste aandeel in het eerste doelpunt van DOVO. Na een wervelende solo knalde hij van dichtbij hard in, maar Terhorst redde in eerste instantie. De bal kwam terecht bij Diepeveen, die onhoudbaar inschoot (10). Gerritsen kreeg opnieuw twee grote kansen, maar faalde weer. Visscher was zijn tegenstander op rechts steeds te vlug af. Uit een voorzet van hem liet Terhorst weer de bal los, de atten te Diepeveen omspeelde de goalie en de stand was 20. Even later knalde Die peveen tegen de paal. Uit een voorzet van Klaas van Haal ontstond het derde Veenendaalse doel punt. Diepeveen schoot keihard in, de Genemuidense doelverdediger kon het leer weer niet onder controle krijgen en Gerritsen schoot DOVO naar 30. Genemuiden kon hier in de eerste helft geen enkele gevaarlijke aanval te genover stellen. In de tweede helft kwamen de gasten wat sterker voor de dag. Back Van de Haar ging de frontlinie versterken en zijn harde zwoegen werd al spoedig be loond. Via de grasmat kopte hij in en Jaap Rebergen kon geen doelpunt meer voorkomen (31). Hoewel Genemuiden zeer doorzichtig spel demonstreerde, gingen de Veenendalers met .de minuut slechter spelen. In de aanval lukte vrij wel niets meer en verder dan een schot tegen de lat van Van Hall kwam DO VO aanvankelijk niet. Vooral de offensieve acties van Slot boom en Van Bruxvoort werden grote fiasco's. Het duel werd nu zeer oninteressant en dat was langs de lijn duidelijk merk baar. Vele toeschouwers verlieten al vroeg het veld. Aart Gerritsen had geen geluk met een schitterende omhaal, waaruit kee per Terhorst de bal nog net kon be machtigen. Een fout van de goalie werd even later echter afgestraft door Ger ritsen. Uit een schot van Visscher liet Terhorst de bal weer eens los en de Veenendaalse speerpunt bracht de stand op 41. ADVERTENTIE 800 gram (4 stuks) visfilets, ansjovisboter, 4 afgestreken eetlepels Parmezaanse kaas, 8 reepjes kaas, 2 tomaten, boter of margarine. De visfilets bestrijken met ansjovisboter en in een beboterde vuurvaste schaal leggen. Op elke filet lepel Parmezaanse kaas. Rondom 4 gehalveerde tomaten; op elke tomaat een kruisje van kaasreèpjes. In niet te hete oven1" de schotel zachtjes gaar stoven. Vraag recepten bi) uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Vieprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. VEENENDAAL DOVO heeft zaterdag zeer belangrijke winst geboekt. Op het Panhuis behaalden de roodwitten een A1 zege op een zeer zwak Gene muiden, maar dé grote winst van de ploeg van trainer Hol lag in het feit, dat IJsselmeervogels volkomen verrassend werd geconfronteerd met een 04 ne derlaag tegen SVZW in Spakenburg. De Vogels staan nu nog slechts één punt voor op DOVO en dat had vrijwel niemand meer verwacht. Maar toch ge schiedde het wonder Het is bovendien niet uitgesloten, dat de Spakenburgse titelkandidaat nog meer verlies moet incasseren. De ploeg moet nog bij DES op bezoek en krijgt in zijn laatste competitieduel in Spakenburg Urk als tegenstander. DOVO heeft het tegen Genemuiden zeer gemakkelijk gehad, omdat (vooral in de eerste helft) de gasten geen tegenstand konden bieden. De 41 zege van de roodwitten was verdiend, maar beslist niet overtuigend. De aanvallen van de roodwitten werden soms goed opgezet, maar in de afwerking faalden de voorwaartsen. Aart Gerritsen wisselde imponerende staaltjes van voetbalkunst af met het missen van enorme kansen, terwijl Klaas van Hall op links niet opviel. De eerste helft is DOVO heer en meester geweest. Genemuiden was totaal kans loos en voor keeper Van Hardeveld waren het dan ook 45 vervelende minuten. Het duel was trouwens in zijn geheel zeer oninteressant. DOVO viel onop houdelijk aan en schiep zich via Die peveen en Gerritsen prachtkansen. Aart Gerritsen schoot na een pijlsnelle rush hoog over, kreeg binnen enkele minu- O Het eerste doelpunt van DOVO, dat Nico Diepeveen onhoudbaar scoorde. Genemuiden-keeper Terhorst kan niet zijn (zeer) krampachtige sprong geen red ding brengen... ten nog twee goede gelegenheden om de openingstreffer te scoren, maar faalde in de afwerking. Het anvalsspel van de roodwitten was bijzonder fantasierijk, doch de on nauwkeurigheid in de afronding bleef zich doen gelden. Keeper Terhorst ver richtte enkele goede safes, maar liet herhaaldelijk de bal los, waardoor dan ook de Veenendaalse doelpunten ont- Na de hervatting was het GVW dat de toon aangaf. Een fraaie pass van Piet van de Bovenkamp bereikte Jan van Manen die ineens raak schoot (13) GVVV geloafde het toen wel en beperk te zich tot verdedigend spel. Onder lui de toejuichingen kwam Urk opzetten maar onsamenhangend spel en weinig overleg In de aanvalsacties waren er de oorzaak van dat de verdediging van GVVV het niet bijzonder moeilijk kreeg. De enkele tegenaanvallen van de Veenendalers waren veel gevaarlijker. Pas in de allerlaatste seconde schoot de Urker linksbinnen de stand naar 23. Scheidsrechter Karei liet het spel niet meer hervatten en met een ver diende overwinning kon GVVV de thuisreis aanvaarden. LINZ De Nederlandse judoka's heb ben tijdens het Internationale toernooi in Linz geen overwinning kunnen beha len. De beste Nederlander was Louis Marchand, die in het halfzwaargewicht de finale bereikte door de Fransman Villiers te verslaan. In de finale ver loor hij echter van de Oostduitser Ho- willer. In 't zwaargewicht ging de titel naar de Westduitser Klaus Glahn, die in de finale de Oostduitser Gerhard Henning ook kandidaat voor de Europese ti tel, die in mei in Lausanne op het spel komt te staan uitschakelde. Op imposante wijze is de tweede uitgave van de Veenendaalse korfbalvereniging SKF het afgelopen weekend kampioen ge worden in de tweede klasse GUKB. De uitermate produktieva formatie speelde zaterdag een thuiswedstrijd tegen KVO 2, welke opponent met maar liefst 201 werd verslagen door de turbulente SKF-ploeg, die hoe kan het ook anders wanneer men de stand bekijkt? heer en meester was. SKF 2 is tot op heden ongeslagen en heeft uit zijn veertien duels 27 winst punten verzameld. Het doelgemiddelde van de reserves zal ongetwijfeld met gou den letters in de annalen van de korfbalvereniging worden Het zondagelftal van v.v. Soherpenzeel werd gisteren op het sportpark in Eist kampioen van de tweede klasse B afdeling Utrecht. Nadat de Scherpenzelers met 2i achterstonden met de rust, kwam de blauwwitten in de tweede helft sterk trug en het uitermate belangrijke duel eindigde tensfotte in een 2—6 overwinning voor de gasten. De spelers van Scherpenzeel waren nog eens extra trots op de titel, omdat de vereniging dit jaar haar 50-jarig jubileum Voetbalvereniging Renswoude heeft zaterdag ook al in een uitwedstrijd de titel bemachtigd van de tweede klasse A. De Renswoudenaren versloegen SVP op eigen terrein met 14 en zij promoveren daardoor naar de eerste klasse afdeling Utrecht, een primeur voor het kasteeldorp, daar Renswoude nog niet in deze afdeling heeft gespeeld. De homogeniteit van de ploeg en vooral de constante vorm van de spelers hebben de doorslag gegeven! Met een zeer forse voorsprong op naaste „concurrent" TOV uit Baarn moet Renswoude nu nog vier vermeld: 133 voor 22 tegen. De verbazingwekkend grote produktiviteit is dus beloond met het kampioenschap. Het twaalftal promoveert nu automa tisch naar de eerste klas en het is o.i. niet prematuur te stel len dat het team ook in deze afdeling hoge ogen zal gooien. Op de foto van links naar rechts: N. van Bruchem, R. van ftooten, P. van Wdlsem, J. Kaspers, B. ter Haar, B. van Ojih, B. Diepgrond, H. Consemulder, M. Kroes, J. Nijhof, A. van Bruinessen en P. van Dijk. In het duel tegen KVO sooorden de dames van SKF twaalf van de twintig doelpunten. viert en het fraaiste geschenk dat een team zijn bestuur bif deze gelegenheden kan aanbjeden, is toch altijd nog een kam pioenschap. Scherpenzeel heeft dus toch kans gezien om het hardnekkigs St. Maarten de grote concurrent van de kampioenen van zich aft te houden en komt het volgende seizoen in de eersts klasse uit. Op de foto het team voor de wedstrijd tegen ds Oranje-Witters. wedstrijden spelen. Nu de kampioenen uit Renswoude niet meer onder grote druk behoeven aan te treden, zullen zij ooJ« de resterende competitiematches wel in een overwinning om zetten. Vooral de frontlinie van Renswoude toont zich de laatste tijd verrassend produktief en het spel dat de formatie in haar laatste wedstrijden demonstreerde houdit ongetwijfeld beloften in voor de toekomst. URK Door een overwinning op Urk blijft GVVV de twee koplopers in de tweede klasse C volgen. Het duel tegen Urk is overigens een matige wedstrijd geworden, waarin GVVV vooral na rust het wel geloofde. Op robuuste en zeer onstuimige wijze bood Urk tegenstand, maar GVVV bleek duidelijk ster ker. Verschillende omzettingen in de blauw-witte formatie bleken echter geen direct voordeel op te leveren. Hoedeman, Beukhof en Wim van Eyck speelden beneden hun vorm en hadden kennelijk moete om zich aan te passen. Opval lend was het feit dat Jan van Manen weer eens tot scoren kwam. Tweemaal wist hij de Urker doelman te passeren en in het derde doelpunt had hij ook een groot aandeel. Dick van Limburg toonde zich wat actiever dan voorheen maar kwam nog niet op volle toeren. Uit een schitterende pass van Wim van Eyck kreeg Jan van Manen de bal te pakken en handig manoeuvreerde GVVV's topscorer tussen twee tegen standers door, waarna hij de bal over de uit z'n doel gekomen keeper heen in het net plaatste (11). Enkele minuten later kwam Dick van Limburg op rechts in actie en hoog plaatste hij de bal voor het doel van Urk. Via de lat kwam het leer bij Jan van Manen, die met een korte pass Piet van de Bovenkamp in staat stelde te scoren (12). Kort voor rust scoorde Jan van Ma nen bijna zijn tweede treffer. Een bot sing met de Urker doelman verhinder de echter een doelpunt. HOLLYWOOD De Australiër Roy Emerson, die onlangs beroepstennisser werd, heeft zondagavond zijn eerste proftoernooi gewonnen. In Hollywood zegevierde Emerson in de finale in 2 sets (61, 61) over zijn landgenoot Ken Rosewall en werd daarmee 2.000 dollar (ongeveer 7300 gulden) rijker. Emerson had de finale bereikt door in de halve eindstrijden Rod La ver uit te schakelen. Rosewall versloeg in de hal ve finales de Amerikaan Pancho Gon zales. In de strijd om de derde plaats versloeg Gonzales Laver met 64, 75. Na het beginsignaal van scheidsrech ter Karei nam GVVV dadelijk het ini tiatief. Met korte passes werden de aanvallen opgebouwd en de eerste sco ringskans kwam voor Jan van Manen. Een der Urker verdedigers moest op de doellijn redding brengen om 'n Veenen- daals doelpunt te voorkomen. Na enige tijd verminderde GVW zijn aanvals- activiteiten en kwam Urk door middel van ferme trappen en rappe sprintjes enkele malen voor het doel van keeper Van Dijk. Een ogenschijnlijk ongevaar lijke aanval leverde het eerste doelpunt op. Gerard van de Bovenkamp miste en met een lage schuiver scoorde de Ur ker linksbinnen. (10). GWV werd hierdoor tot grotere in zet gedwongen en vijf minuten later kwam de stand al weer in evenwicht.

De Vallei | 1968 | | pagina 11