ALUMINIUM DELFZIJL n.v. I „Ik tank altijd alles door elkaar," zei ik, „en nooit een centje pijn." Boron Paus voor vrede en tegen racisme Berlijn taboe voor Westduitse ministers Europese kunstmaan gereed in V.S. Afvallige Chinees mag vertrekken Chinezen kwamen om in kampen Poging echtgenote te doen verdrinken Onderzoek naar jeugdmisdadigheid Onroerend goed In een van Nederland's nieuwste en snelstgroeiende bedrijven Aluminium Delfzijl n.v., is plaats voor smelters. Als u tussen de 21 en 40 jaar bent en belangstelling hebt voor een goede baan in een modern bedrijf, moet u eens komen praten met onze personeels- vertegenwoordiger. Hij vertelt u alles over uw kansen, de beschikbare woningen, het salaris, het werk e.d. bij Aluminium Delfzijl n.v. U treft hem in: Apeldoorn op woensdag, 17 april Rest. „Wapen v. Apeldoorn", Arnhemseweg 14 's avonds van 19.00 - 20.00 uur KOM praten over deze nieuwe, interessante toekomstmogelijkheid. Iglo vissticks hebben iets wonderlijks 't Is vis maar je ruikt het niet Eerlijk waarI En ze hebben geen graatjes. En ze zijn zó klaar. Goudbruin. Knapperig. O ia, ze zijn verschrikkelijk lekkerEn daar gaat het natuurlijk om! Verwarring faqina 11 DINSDAGS, DONDERDAGS EN ZATERDAGS, TOT EN MET 10 W00RDW 1.50, EU WOORD MEER 15 CT De nieuwe Siebau AUTO GARAGE levert u De Hamper's Bouwmetalen, Spoorlaan 67, Veenendaal. Telefoon 12854. KANTELDEUREN, Siebau, een eerste klas fabrikaat, gegalvaniseerd en gemof feld, tegen de laagste prijs. De Hamper's Bouwmetalen, Spoorlaan 69, Veenendaal, telef. 08385-12854. A.s. echtpaar zoekt KA MERS met gebruik van keuken. Brieven letter V.G. 49 bur. v. d. blad. POLYETHER in alle ma ten en dikten voor kussens, zittingen en matrassen. Zeer aantrekkelijke prijzen. Autobekledery D. van de Broek, Emmalaan 15. Telef. 11172, Veenendaal. Elektrische glasventilatoren merk ,,Nova", afzuigvermo- gen 750 m3 per uur 62. Kleinere modellen Philips 49.95, Kalorix 42.95, alle zonder montage. FA. ZIMMERMAN ZN., Sandbrinkstraat' 1, Telefoon 12261, Veenendaal. (Voor de handel normale korting). Voor deurkrukken en uit zetyzers naar De Kamper' Bouwmetalen, Spoorlaa 67, Veenendaal. Tel. 12854 SCHULDEN Schuldens; nering voor alle oprech naar herstel strevende pa ticulieren, ambtenaren e zakendryvenden, ter voc koming van faillissemen (loon)beslag, verkoop ens met erkenning en/of med; werking van byna alle Nc derlandse Voorschot- ei Financieringsbanken ei hen die belast zijn met d invordering van schuldpos ten. Behandeling van aan vragen kosteloos. Landelijk Adviesbureau v. d. Middenstand, Hoofdkan toor Amsterdam, Aga- memnonstraat 7 bij het Olympisch Stadion. Tele foon 792024. Wie niet van vislucht houdt is dol op iglo vissticks De kruik gaat te water tot hij barst: krak. Daar sta je. Misschien om een pietluttige reden. Verstopte sproeier. Was dat nodig? Waarschijnlijk wel. Omdat u toevallig benzine had getankt, zonder chemische toevoegingen om de carburateur schoon te houden. Goede merken, zoals Boron, hebben wel deze toevoegingen, zogenaamde „additives'1 Een additive om voortijdige ontsteking tegen te gaan, een additive om ijsvorming in uw carburateur te voorkomen (die kan zelfs hartje zomer nog bevriezen) een additive om uw tank voor verroesting te behoeden, een additive om vuilaankoeking in de motor tegen te gaan, een anti-koolafzetting additive om uw kleppen en verbrandingskamers schoon te houden, en ga zo maar doör. Gezamenlijk maken ze Boron tot wat men noemt: „beschermingsbenzine". Een kreet, die al aardig op weg is om een gevleugeld woord te worden. En dat is ook wel terecht, vinden wij. Want Boron geeft inderdaad voortreffelijke bescherming. Vooral in combinatie met een werkelijk goede olie. „Beschermings-olie", zogezegd, die wij verkopen onder naam „Chevron Supreme". Hij is werkelijk uitstekend. De beste, vinden wij zelf. Of u 't daarmee eens kan zijn? De praktijk zal het leren. Zoals hij het al aan zovelen heeft geleerd. heet niet voor niets: beschermingsbenzine Een product van Chevron Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. VATICAANSTAD Paus Paulus VI heeft in zijn paasboodschoop een drin gend beroep op alle belanghebbende partijen in de Viëtnamese oorlog ge daan, vastberaden te denken in termen van militair bestand en eervolle en eerlijke onderhandelingen. „Onze ge dachten gaan tezamen met het verlan gen van de gehele beschaafde wereld uit naar de moeilijke vrede van dat verre gebied in Azië", zei de Paus tot meer dan 100.000 mensen op het St.- Pietersplein. „Verlangend kijken we naar de belovende symptomen van een dagend berip tussen de volkeren die bij het conflict betrokken zijn en wij uiten de wens, die aanvaardbaar is door onze volledige neutraliteit, dat de ze eerste stappen spoedig mogen leiden tot een gelukkig slot". „Moge de gevoelens van afgunst en haat plaats maken voor vergiffenis en broederschap", aldus de Paus onder meer. In een duidelijke zinspeling op de moord op dr. Martin Luther King, zei de Paus te hopen op een „duidelijk meer gebiedende en doelmatiger beves tiging van de rechten van de mens." De Paus riep op racisme, nationalis me en klassenhaat ^e vervangen door universele liefde. De menigte hoorde de toespraak van de Paus in stromende regen aan. BONN Oost-Duitsland heeft met Pasen een nieuwe stap gedaan tegen 't vrije verkeer van West-Duitsland naar West-Beriyn: het verbood de doorreis over Oostduits gebied van Westduitse ministers en hoge ambtenaren. In Bonn noemde een zegsman van de Bondsregering dit besluit „onrechtma tig" en een „duidelijke inbreuk op de internationaal gegarandeerde vrije toe gangswegen tot West-Berlijn". De Westduitse regering trad meteen in overleg met de drie Westelijke geal lieerden. Een protest van de Westelijke bondgenoten wordt verwacht. Oost-Duitsland motiveerde het reis verbod met de aanwezigheid van Ernst Benda, de nieuwe Westduitse minister van Binnenlandse Zaken, in West-Ber lijn. Waarschijnlijker is echter dat Oost-Berlijn de verwarring door de stu dentenrelletjes in de Bondsrepubliek heeft aangegrepen, om een nieuwe be perking van het verkeer naar West- Berlijn door te drijven. Oost-Duitsland voert al geruime tijd een actie tegen de banden die West- Berlijn verbinden met de Bondsrepu bliek. Zo protesteerde het onlangs met ongewone felheid, toen de Westduitse Bondsdag, naar jarenlange gewoonte, weer naar West-Berlijn reisde, voor 'n z.g. parlementaire werkweek. LOS ANGELES De Europese kunst maan ESRO-2 is in Californië aangeko men om voor de lancering, vermoede lijk op 15 mei, nog aan een laatste reeks proeven te worden onderworpen. Het is de tweede ESRO-2. De eerste kwam op 29 mei van het vorige jaar niet in een baan om de aarde als ge volg van het falen van de Amerikaan se raket, een Scout, die hem had gelan ceerd. (Ook deze ESRO-2 is beproefd en doorgemeten in het Europese centrum voor ruimteonderzoek en -techniek Eestec in Noordwijk.) CAIRO Een afvallige Chinese com munist, om wie sinds zijn aankomst te Cairo meer dan twee maanden geleden een geschil tussen Moskou en Peking is ontstaan, zal vermoedelijk aan geen van beide landen worden overgegeven. Het gezaghebbende dagblad Al Ach- ram heeft verklaard, dat Huang Tsjen, die in de Russische ambassade te Cai ro om politiek asiel had gevraagd, reis- papieren voor elk door hem gewenst land zou krijgen, mits dat land hem overeenkomstig de regelen van het in ternationale recht zou aanvaarden. Dit houdt in, dat de Sovjet-Unie niet in aanmerking komt. Door zich op dit standpunt te stellen hebben de autoriteiten te Cairo een zestal verzoeken van de ambassadeur van Peking te Cairo voor de uitleve ring van Huang Tsjen van de hand ge wezen. Tsjen heeft in Peking gediend bij de organisatie voor de solidariteit van de Afro-Aziatische volkeren. Hij is op 31 januari met een gestolen Japans pas poort naar Cairo gevlucht. Volgens de dagbladen van Cairo, had hij op zijn vlucht drie grote koffers meegenomen. De inhoud van die kof fers is een groot geheim gebleven. De Chinese ambassadeur heeft her haalde malen om aflevering van de koffers op de ambassade gevraagd. Er zijn geen aanwijzingen, dat aan deze verzoeken voldaan is. Tsjen geniet thans de bescherming van de Egyptische politie. Hij verblijft op een streng geheim gehouden plaats. Daartoe is besloten nadat bewakings personeel van de Chinese ambassade geprobeerd had, hem uit een hotel te I Cairo te ontvoeren. DJAKARTA In concentratiekam pen in westelijk Borneo zijn ongeveer 1500 Chinezen omgekomen. De Chi nezen waren in de kampen onderge bracht, na hun vlucht voor het bloed bad door de Dajaks vorig jaar. Dit meldde het Indonesische studentendag blad Kami maandag. De meeste slacht offers zouden kinderen en zwangere vrouwen zijn, die zijn gestorven door gebrek aan voedsel en medische ver zorging. Het blad schrijft, dat van de 25 art sen die er waren, slechts enkelen be reid waren de Chinezen te helpen. De anderen waren bang door de militairen te worden beschouwd als pro-commu nistisch. Ongeveer 60.000 Chinezen vluchtten vorig jaar, toen de Dajaks de oor log verklaarden aan de Chinese com munistische terroristen in westelijk Borneo. Meer dan vierhonderd Chine zen werden vermoord, na de Dajakt alle Chinezen als communistische terroristen begonnen aan te merken. De militaire commandant van West- Kalimantan (Borneo), brigadegeneraal Witon, heeft verklaard, dat de commu nistisch Chinese terreur omstreeks het midden van het jaar zal zijn uitge roeid. LEEUWARDEN De 26-jarige te gelzetter F. P. uit Leeuwarden is voor de officier van justitie geleid onder ver denking van doodslag op zijn vrouw. De man kreeg op straat ruzie met zijn vrouw en smeet haar zonder meer in de Oostergrachtwal in Leeuwarden. Omstanders hielpen haar op het droge. De man liep weg en kwam later terug om te zien of zijn vrouw het bad had overleefd. De vrouw heeft zelf aangifte bij de politie gedaan. De man houdt vol dat zijn vrouw zelf het water in is gelopen. ASSEN Het Criminologisch Insti tuut van de Ryksuniversiteit in Gronin gen gaat in Assen een onderzoek naar de jeugdcriminaliteit instellen. Het is het eerste onderzoek in ons land dat per brief zal geschieden. Mannelijke personen rond 21 jaar krij gen een bief met een vragenlijst die men ingevuld weer naar Groningen moet te rugzenden. Het gaat om strafbare feiten die niet bij de justitie bekend zijn. üen stuk algemeen cultuurbezit dreigt opgeofferd te worden aan het per soonlijk belang van een handelaar in onroerend goed. Zo kan men de situa tie karakteriseren, die ontstaat, wan neer de plannen doorgaan om het Am sterdamse theater Carré te verkopen aan iemand die Jhet wil slopen om op de lege plek nu eens niet een bankgebouw maar een hotel te laten neerzetten, constateert „De Volkskrant" (r.-k.). „Carré, het grootste theater van Nederland, heeft een boeiende his torie achter zich, maar vooral ge durende de laatste jaren bleek dat het nog lang niet is uitgediend. Niet alleen Toon Hermans vierde er triomfen, het bleek ook een sfeer vol onderkomen voor in lange se rie lopende voorstellingen van mu sicals, operettes en revues, het ont popte zich daarnaast als een ge schikte ruimte voor zeer succesvol le poëzie-manifestaties en voor mo derne theater-experimenten onder auspiciën van het Holland Festival. De sloop van Carré zou een ernsti ge slag zijn voor Amsterdam, dat de afgelopen jaren al te veel oude theaters zag verdwijnen. Een lange- trieste rij, te beginnen bij de Hol- landsche Schouwburg, daarna Flo ra, Centraal Theater, De Doelen, ,ellevue en Leidsepleintheater. En- iele daarvan werden gesloopt, an dere kregen een nieuwe bestem ming. Wat er voor in de plaats kwam? Een fraaie tekening van een nog fraaier operagebouw een luchtkasteel dus. De zalennood is nijpend in Amsterdam. Veel ern stiger dan het gebrek aan hotel accommodatie op welk gebied al lang belangrijke voorzieningen ge troffen werden of in uitvoering zijn. In deze tijd van groeiende belang stelling voor cultuur en met het toenemend besef dat er geen wel vaart kan zijn zonder wel z ij n en dat daarbij het deelnemen aan artisitieke uitingen een grote rol spelen, moet het ondenkbaar heten dat een ondernemer 'n streep haalt door het kunstgenot van velen. Te hopen is daarom dat het stads bestuur van Amsterdam niet zal toestaan dat de slopershamer Car ré treft. Voorlopig lijkt dit geluk kig ook onmogelijk omdat Slees- wijks Revue nog enkele jaren op tie heeft op het gebouw. Maar als de huidige eigenaar er beslist tóch vanaf wil, dan bestaat er voor ons maar één serieuze koper: de stad Amsterdam. Van haar mag ver wacht worden dat zij algemene welzijnsbelangen laat prevaleren boven andere."

De Vallei | 1968 | | pagina 12