Veenendaals - dagblad Z.-VIETNAM WENST OVERLEG MET BONDGENOTEN T egenaanval bij Khe San van Viët-Cong Buiten Unilever biedt miljard voor Brits concern Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Vierhonderd militairen en brandweer bedwongen felle bos- en duinbrand Belg beweert dubbelspion te zijn geweest Hond mag Duitsland alleen in met gezondheidsverklaring Fotograaf aan gevolgen rellen overleden UfORi wime Vijfling in Perzië „Ernstige tekorten in lichamelijke opvoeding" VAN HEIJST's VILLA BRACHT f 237.000,- op Drie doden door beunhazerij met aardgas toestellen Ben Goerion wijst staatsprijs af Andreas Papandreoe naar ons land Taxichauffeur reed in op zli ex-meisje en politieman OVERLEG Jodel vogel HONOLOELOE PLAATS PLEISTER IN UTRECHT: Zuidoostelijke wind Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden *1,50, Ieder woord meer 15 cent. WOENSDAG 17 APRIL I968 - 42e JAARGANG no. 91 SAIGON Een Amerikaanse patrouille mariniers van de basis Khe Sanh in het noordwesten van Zuidwest-Viëtnam is vandaag op een vijandelijke een heid gestoten die zich had verschanst in een bunker-complex. Er braken hevige gevechten uit tijdens welke de communisten gebruik maakten van mortieren, raketten en kleine wapens. De strijd kostte aan 17 mariniers het leven terwijl 35 Amerikanen gewond raakten en geëvacueerd moesten worden. Woordvoerders hebben verklaard dat de lijken van zeven vijanden waren gevonden, maar dat het slagveld nog niet geheel was doorzocht. Ten oosten van Khe Sanh werden meer dan 20 122 mm raketten afgevuurd op het vliegveld Quang Tri. Ook de defensie-installaties rond de basis werden onder vuur genomen. Schade en verliezen werden licht genoemd. De Viët-Cong heeft vanmorgen in alle vroegte meer dan 100 mortiergranaten afgevuurd op twee regeringsinstallaties even ten noorden van Saigon. Vier per sonen verloren het leven en 30 andere werden gewond, zo hebben Zuidviët namese militaire woordvoerders bekend gemaakt. Op 7.6 km ten noorden van de stad, werd de school voor officieren bij Thoe Doec met 81 granaten beschoten. Op 1.6 km dichter bij de stad werd het nationale politiehoofdbureau bij de weg langs Bien Hoa onder vuur geno men. Bij de doden bevonden zich militai ren, politiemannen en burgers, aldus de zegslieden. Het zwaarste gevecht deed zich gis teren voor ten noorden van Saigon, toen Zuidviëtnamese legereenheden on der mortiervuur kwamen te liggen toen zij bezig waren met een zuiveringsac tie op 16 km van de hoofdstad. Amerikaanse helikopters en ge vechtsbommenwerpers werden te hulp geroepen waarna de vijand na een uur het contact afbrak. De communisten verloren 26 man, terwijl aan Zuidviëtnamese zijde_ slechts een man gewond raakte. De Zuidviëtnamese regering heeft voorgesteld, dat de zeven bondgenoten in de Viëtnamese oorlog, een topcon ferentie houden, voordat de Ver. Sta ten en Noord-Viëtnam eigenlijke vre desonderhandelingen beginnen. Dit is bekend gemaakt door het paleis van president Ferdinand E. Marcos van de Philippijnen, nadat deze meh zijn mi nister van Buitenlandse Zaken, Narcis- co Ramos, had geconfereerd. Ramos stelde de president er van in kennis, dat Tran Van Do, de Z-Viëtnamese minister van Buitenlandse Zaken, het afgelopen weekeinde het voorstel ge daan had aan de vertegenwoordigers van de Philippijnen, Zuid-Korea, Aus tralië en Nieuw-Zeeland in Saigon. Het doel van de topconferentie zou zijn een gemeenschappelijke politiek of besluit te formuleren betreffende de a.s. vredesonderhandelingen over Viët- nam en de veiligheid van Z.O.-Azië en het zuidoostelijk deel van de Stille Oceaan te bespreken. Verder is aanbe volen, dat de conferentie tijdens of on middellijk na de voorbereidende be sprekingen tussen de Amerikanen en Noordviëtnamezen plaats vindt, maar in elk geval voordat de eigenlijke vre desonderhandelingen plaats vinden. Washington en Honoloeloe werden als 11/f ees tal wordt het wel de derde de- cade van lentemaand dat ik in de Geld. Vallei de erste g r ut to' s kan signaleren. Doorgaans zijn ze er wel iswaar eerder en ook vallen in de uit gestrekte wei- en hocikampen de vo gels op hun lange stelten genoeg op, maar ik kom niet elke dag in dat gebied en jaag overigens nooit naar records van aankomst of vertrek. Al lengs leerde ik mijn tijd beiden en geniet nu bij het zien der eerste lang snavels meteen van de dotters, de laatste gloor der elzenstaarten, de katjes van de wilgen, de drukke kief- ten en de lammeren van „Bruxvoort". Doorgaans hoor je die grutto's eerder dan dat je ze ziet, maar dit keer ont dekten we de pionier, zittend als een sierlijk windwijzertje op een hekpaal, met de partner lopend in het korte gras aan de voet. We konden rustig genieten van de roestbruine kop, hals en borst, de witte onderzij en de zwar te dwarstekeningen .Een fraaie polder vogel, van 40 cm lang en een snavel van wel 10 cm. In het veld naast-an ontdekten we door hun geluid nog en kele paren. Dit klonk in meerdere va riaties: kievitachtig „gwiah, gewieh", voorts een klagelijk „griet-o griet-o" en vooral het onder de vlucht voorge dragen klankrijke jodelende „wietje- wietje-wietje" met vele modulaties en een der mooiste lentegeluiden van greide, maad en wanveld. Daalt de vogel in het hooiland dan vinden we het misschien jammer, dat het boei end luchtspel uit is met kantelvlucht en vol plané maar dan krijgen we op de grond weer de opgeslagen vleugels met het atlaswit der onderzijden te zien en zo valt er menig kostelijk mo ment te beleven in de voorjaarsmeent. 17-4-1968 A. B. WIGMAN wwvvww^wwwwwvww plaatsen voor de conferentie genoemd, aldus het Philippijnse communiqué. President Johnson heeft tijdens be sloten bijeenkomsten met de hoogste Amerikaanse militaire leiders in Viet nam de strategie van de oorlog in Viët- nam besproken. Voorafgaand aan zijn besprekingen met de Zuidkoreaanse president Tsjoeng Hee Park, die voor heden zijn vastgesteld, heeft Johnson overleg gepleegd met de vertrekkende opper bevelhebber in Azië en diens opvolger. Park kwam vanmorgen aan. De president heeft in Honoloeloe de nadruk gelegd op de twee wegen waarlangs het streven naar vrede moet verlopen; de diplomatieke weg, die momenteel moet leiden naar vredes onderhandelingen op ambassadeursni veau, en de uitrusting van de troepen te velde opdat zij opgewassen zijn te gen elke aanval van de communisten. Van de zijde van het Witte Huis is geen commentaar gegeven op de be schuldiging van Hanoi, dat Amerika de contacten over het vinden van een geschikte plaats voor de onderhande lingen traineert. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft bekendgemaakt dat elke plaats, die eventueel wordt ge kozen voor onderhandelingen met Noord-Viëtnam toegankelijk dient te zijn voor alle bondgenoten van de Verenigde Staten in de Viëtnamese oorlog. Dit was een van de redenen waarom Pnom Penh of Warschau niet in aanmerking kwamen. Hoge functionarissen van het minis terie, die het woord voerden op een conferentie voor Amerikaanse hoofd redacteuren in Washington, zeiden dat de VS elk voorstel zouden willen steu nen, dat de Viëtnam-bondgenoten in staat stelt nauw persoonlijk contact te onderhouden met Averell Harriman, die de eventuele besprekingen met de Noordviëtnamezen zal voeren. Ongeveer 40.000 burgers van Hoe-é, de oude keizerstad in Zuid-Viëtnam die tijdens het „tet"-offensief enkele we ken in handen van de Viët-Cong en de Noordviëtnamezen was, krijgen wa pens om hun stad te verdedigen. Naar een hoge Zuidviëtnamese offi cier zei, wordt een nieuwe aanval ver wacht. Volgens het Amerikaanse op perbevel liggen 50.000 tot 60.000 tegen standers rondom de stad. TEHERAN Een 35-jarige boerin te Kaliber in Perzisch Azerbeidsjan, heeft zaterdag een vijfling gebaard: drie jon gens en twee meisjes. Volgens de Per zische pers, maken de moeder en de kinderen het goed. President Johnson is in Honoloeloe aangekomen waar hij gedurende drie dagen zal confereren over de militaire situatie in Zuidoost-Azië. Ook president Park Chung Hee van Zuid-Korea zal aan de besprekingen deelnemen. Op de foto Johnson bij zijn aankomst in Honoloeloe, waar hij over gebrek aan belangstelling van de zijde van de bevolking niet te klagen had. ADVERTENTIE Ook voor nerveuze kinderen! Verkrijgbaar bij H.H. Apothekers en Drogisten ROTTERDAM De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Leraren en Onderwijzers in de Li chamelijke Opvoeding de heer J. P. Kramer heeft vanmiddag op de in Rotterdam gehouden jaarvergadering ernstige tekorten gesignaleerd in de li chamelijke opvoeding van het Neder landse volk. Hij sprak van een „peni bele situatie" en bepleitte één instantie voor gecoördineerde planning van de lichamelijke opvoeding en de sport. „Ons volkswelzijn wordt ernstig be dreigd", aldus de heer Kramer, die dit toelichtte met de volgende gegevens: een tekort van enkele duizenden gym nastieklokalen én van 200 overdekte in- structiebaden; toenemend houdingsver- val bij schoolkinderen ;slechts fysie ke conditie van jonge mannen in de dienstplichtige leeftijd. Door het ontbreken van voldoende gymnastieklokalen zijn er jaarlijks dui zenden kinderen, die geen lessen in li chamelijke opvoeding ontvangen, voor al bij het basis- en het mavo-onderwijs. De accommodaties bij het vho zijn, aldus de heer Kramer, lang niet vol doende. De gymnastieklokalen, die bij de scholen gebouwd worden zijn qua afmetingen en inrichting niet voldoen de ingesteld op de buitenschoolse spor tieve activiteiten. Het tekort aan zwem baden leidt er verder toe dat 47,1 pro cent van de leerlingen, die de zesde klas van de lagere school verlaten, niet kan zwemmen. ROTTERDAM Unilever wil een half miljard gulden op tafel leggen voor een groot Brits concern, dat met 12.000 man personeel geneeskundige, heelkundige, sanitaire produkten, tex tiel en toiletartikelen fabriceert. Hei Engelse cojncern, Smith en Ne phew, heeft fel gereageerd op het bod op zijn aandelen. Het heeft aandeelhou ders aangeraden voorlopig niets te doen en het advies af te wachten van de bankier van het bedrijf. In Londen verwacht de zakenwereld dat er een harde strijd zal worden ge voerd over de prijs die Unilever voor Smith en Nephew zal moeten betalen. Dat blijkt nu al uit een plotselinge prijs stijging van de aandelen. De prijs kwam daardoor uit boven het bedrag dat Uni lever per aandeel had geboden. En daarmee gaven de kopers van de aan delen uiting aan hun verwachting dat het bod van Unilever nog wel zal wor den verhoogd. De overneming van Smith en Nephew zou een grote reeks artikelen toevoegen aan het assortiment van Unilever, voor al op het gebied van celstofprodukten en wegwerpartikelen. Smith en Nephew verkoopt per jaar voor ruim een kwart miljard gulden. Het concern produceert o.a. de Nivea- artikelen voor de markt in Engeland en het Gemenebest. In Nederland ko men deze produkten uit het Duitse con cern Bayer. Unilever 300.000 mensen in dienst over de gehele wereld zou er met Smith en Nephew fabrieken in Enge land, Australië, Canada en Zuid-Afrika bij krijgen. Unilever stelt de aandeelhouders van Smith en Nephew voor de keus voor hun aandelen een bedrag in contanten of in obligaties Unilever te ontvangen, als mede gewone aandelen in de Britse tak van Unilever. Als pleister op de wonde heeft Unile ver meegedeeld dat leiding en perso neel van Smith en Nephew „op een bil lijke en welwillende behandeling zullen kunnen rekenen". Deze bewapende meisjes maken deel uit van het nieuwe Zuidkoreaanse korps van de burgerreserve. De militie omvat 2 miljoen mannen en vrouwen. In Zuid-Korea wordt nog steeds een nieuwe aanval uit het noorden verwacht. DEN HAAG De villa van de Haag se radiatorenfabrikant J. P. J. van Heijst aan de Nieuwe Parklaan 86 in Den Haag heeft gisteren op een veiling 237.000 gulden opgebracht. Het geld zal worden gedeponeerd bij de griffie van de Haagse rechtbank. Volgens curator dr. ir. J. G. Schlin- gemann behoorde de villa niet tot de boedel van de failliete nv. Om de ver koop was verzocht door de hypotheek houders van het huis. Nadat deze zijn betaald, moet worden uitgezocht in hoe verre de heer Van Heijst schulden heeft bij de nv, waarna geld uit de opbrengst van de villa aan schuldeisers kan toe vallen. UTRECHT In de eerste maanden van dit jaar zijn in Utrecht drie men sen om het leven gekomen bij ongeluk ken met aardgastoestellen. In 1967 de den zich geen ongelukken met dodelij ke afloop voor. In alle gevallen blijkt sprake te zijn geweest van een ondeugdelijke installa tie of van een goede installatie die door een niet-erkend installateur was aange bracht. De beunhazerij onder de installateurs wordt volgens het Utrechtse energiebe drijf in de hand gewerkt door een on gelooflijke nonchalance van het publiek als het om gastoestellen gaat. Het GEVU (het Utrechtse ener giebedrijf) heeft vorig jaar in het stadsgasbuizennet achtduizend lekken gerepareerd. Het gasverlies tengevol ge van lekken wordt voor dit jaar nog op 9,5 miljoen kubieke meter geschat, dat wil zeggen op acht procent van het totaal, hetgeen neerkomt op een verlies van 600.000 gulden. Het GEVU heeft voor de eerstkomende jaren dan ook meer dan een miljoen gulden uitgetrok ken voor de „lekbestrijding". De lekken worden vooral veroorzaakt door de droogte van het aardgas. De afdichtingen in de buizen zijn van hen nep gemaakt, een materiaal, dat vroe ger bij het „vochtige" stadsgas een uit stekend afsluitmiddel was, maar dat als het uitdroogt wel gas doorlaat. Sinds de komst van het aardgas zijn 300 Utrechtse bomen de gasdood gestor ven. TEL AVIV De Israëlische oud premier David Ben Goerion (81) heeft de hem toegekende staatsprijs-1968 afge wezen. In een dinsdag door het blad „Maariv" gepubliceerde brief aan het ministerie van Onderwijs in Jeruzalem schrijft Ben Goerion, niet in te zien waarom hij voor zijn werk voor de stichting van de staat Israël een prijs moet krijgen. Hij had slechts zijn plicht als burger gedaan, evenals tienduizen den anderen. O Drie maanden gevangenisstraf is door de Amsterdamse rechtbank opgelegd aan de 39-jarige textielagent B. K. we gens bankbreuk. De man had de afgelo pen jaren meer uitgegeven voor privé- doeleinden dan zijn zaak opbracht. Hier door was het negatief kapitaal van de zaak opgelopen tot 144.000 gulden. BLOEMENDAAL Van gistermiddag omstreeks half drie tot kwart over v(jf heeft een hevige duin- en bosbrand gewoed op een vele tientallen hectare groot bosterrein, eigendom van staatsbosbeheer, de gemeenten Haarlem en Zandvoort en van particuliere eigenaren en gelegen tussen de Zeeweg in Overveen, de bou levard tussen Bloemendaal aan Zee en Zandvoort en de spoorlqn van Haarlem naar Overveen. Het vuur is bestreden door ongeveer 200 militairen van de groep technische specialisten uit de Ripperdakazerne in Haarlem en door de brand weren van Haarlem, Zandvoort, Overveen, Bloemendaal, Vogelenzang en Aerdcn- hout met tientallen manschappen. Het afgebrande gebied wordt van het nationale park „De Kennemerduinen" en de erebegraafplaats gescheiden door een brede weg tussen Overveen en het strand, zodat overslaan naar die kant niet gevreesd behoefde te worden. De brand was omstreeks kwart wer vijf geblust. Vijf minuten later hield burgemeester A. Nawijn van Zandvoort midden in het duingebied boven op de ondergrondse leiding van de Neder landse Aardgasunie een toespraak tot de militairen, burgers en brandweer mensen zonder wier hulp hij meende dat de brand niet in zo'n korte tijd ge blust zou zijn. Naar schatting van des kundigen en brandweercommandanten moet het verloren gebied worden ge schat nabij de 100 hectare. Behalve door de 200 militairen uit de Ripperdakazerne werd later ook nog hulp verleend door 200 soldaten van de kokschool uit Leiden, die toevallig hun bivak hadden opgeslagen op de mili taire schietbanen in Overveen. BRUSSEL Het Belgische dagblad „Le Soir" is begonnen met uittreksels van de memoires van een Belgische verslaggever, die zegt dubbelagent te zijn geweest. Hij werkte zowel voor de Tsjechische geheime dienst als voor de Belgische contra-spionage. Albert van Buylaere, een luchtvaart verslaggever voor .een Belgisch blad is kort geleden gestorven. Hij werd voor de Tsjechische gehei me dienst opgeleid door Karei Bara- bas, een voormalige derde secretaris aan de Tsjechische ambassade in Brussel. Van Buylaere werd in Tsjecho-Slo- wakije opgeleid in het overbrengen van radioboodschappen en heeft de Tsjechen van 19641967 voorzien van inlichtin gen over Shape en de in Amerika ge bouwde F-104g Starfighter. Terzelfder tijd, aldus Le Soir, bleef hij voortdurend in verbinding met de Bel gen en verschafte hun gegevens over 't Tsjechische spionagenet in België. Een woordvoerder voor de Tsjechi sche ambassade in Brussel heeft de be weringen ontkend. Hij zei dat Barabas twee jaar geleden naar Tsjecho-Slowa- kije vertrokken was. Het artikel streeft „naar sensatie", aldus de woordvoer der. „Evenals elke andere ambassade moeten wij contacten onderhouden met de bevolking hier. Het is belachelijk de ambassade te beschuldigen van spiona ge, omdat zij normale betrekkingen on derhoudt met de plaatselijke bevol king", aldus de woordvoerder. Een woordvoerder voor het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken, zei dat er geen Belgische klachten inge diend zijn bij de Tsjechische regering over het optreden van Barabas in Bel gië. DEN HAAG Naar het comité Vrij Griekenland meedeelt zal Andreas Pa- pandreou. de leider van de uit hun land verdreven Grieken op 24, 25 en 26 april op uitnodiging van het comité 'n bezoek brengen aan Nederlahd. Op woensdag 24 april om 12.19 uur, wordt de heer Papandreou op het Cen traal Station te Amsterdam verwacht. Woensdagavond 24 april zal hij spre ken op een openbare bijeenkomst in de aula van de Universiteit te Amsterdam, de voormalige Lutherse kerk aan het Spui. Op die avond zal tevens 't woord worden gevoerd door drs. J. M. den Uyl en dr. P. R. Baehr. Op donderdag 25 april zal de heer Papandreou worden ontvangen door 'n ambtenaar van het ministerie van Bui tenlandse Zaken en in besloten kring overleg plegen met de vaste commis sie van buitenlandse zaken van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Donderdagavond wordt in de Leeu wenbergkerk, Servaasbolwerk bij Tivoli te Utrecht een openbare vergadering gehouden, waarop Andreas Papandreou en drs. J. P. G. Best het woord zullen voeren. Vrijdag 26 april zal in het program ma van Brandpunt op Nederland I de Griekse politicus geïnterviewd wor den door de heer Neumann. DEN HAAG Ieder, die zijn hond of kat mee naar Duitsland wil nemen al is het maar op doorreis moet voortaan aan de grens een in het Duits gestelde verklaring kunnen overleggen waaruit blijkt, dat het dier na onderzoek gezond is bevonden en dat er in de streek vanwaar het komt, de laatste drie maanden geen hondsdolheid is geconstateerd. De verklaring is uitsluitend via de dierenarts bjj de districtsinspecteur van de Veeartsenijkundige Dienst te verkrijgen. Op het moment dat men zijn huisdier de Duitse grens overbrengt, mag de verklaring niet ouder zijn dan tien dagen. MÜNCHEN De Duitse AP-fotograaf Klaus Frings is hedenmorgen vroeg overleden aan de gevolgen van een hoofdblessure, die hij maandagavond opliep, toen hij foto's maakte van een studentendemonstratie tegen een dag bladdrukkerij. Frings is 32 jaar oud ge worden. Frings werd door een steen aan het hoofd getroffen, toen demonstranten en politie begonnen te vechten. In de neuro-chirurgische kliniek van de uni versiteit van München had hij gisteren een schedeloperatie ondergaan. In de avonduren ging zijn toestand echter achteruit. Frings was gehuwd. Hij aanschouwde op 22 december 1935 te München het le venslicht. Na enkele jaren als free lan cet-fotograaf te hebben gewerkt, trad hij in dienst bij Associated Press. Frings is het eerste slachtoffer van de huidige golf van ongeregeldheden, die in West-Duitsland uitbrak na de moord aanslag op de studentenleider Rudi Dutschke in Berlijn. Dutschke en de dader zijn inmiddels al weer herstellen de. DEN HAAG Na een wilde achter volging heeft de Haagse politie gister nacht de 23-jarige taxichauffeur G. P. K. uit Den Haag aangehouden wegens poging tot doodslag van zijn ex-meisje en een politie-agent. K. zag zijn ex-meisje in de stad lopen met een 25-jarige metselaar, die zijn fiets aan de hand had. De chauffeur reed op het tweetal toe. Hij gaf de met selaar een stomp op zijn gezicht en ver nielde daarna de fiets. De metselaar vluchtte een huis in, waar hij om hulp vroeg. De chauffeur sprong weer in zijn auto en schreeuwde tegen het meisje: „Ik rijd je dood, waarop hij drie keer op haar inreed. De inmiddels gewaarschuwde politie zette de achtervolging in. Door slinge rend met een vaart van 85 kilometer per uur door de stad te rijden voor kwam de chauffeur dat de politiewegen hem passeerde. Een langs de weg staande agent gaf de man met een rode lamp een stopte ken. De chauffeur stoorde zich er niet aan en de politieman moest door opzij te springen zijn leven redden. Op de Lange Vijverberg slaagde de politie erin de taxi klem te rijden, waarna de chauffeur kon worden aan gehouden. HARDERWIJK In het ziekenhuis te Harderwijk is gisteren de 28-jarige student J. R. J. Meelink, uit Benne- kom, overleden. Op tweede paasdag liep hij bij een verkeersongeluk zware verwondingen op. Hij zat naast de be stuurder van een auto die in Doorn spijk, gemeente Elburg, door onbeken de oorzaak, met grote snelheid in een sloot terechtkwam. De luchtdrukverdeling boven Euro pa zowel als boven de Atlantische Oceaan heeft in het afgelopen et maal nog geen belangrijke wijzigin gen ondergaan. De luchtstroming bo ven West-Europa is dan ook nog steeds zuidoostelijk en wordt beheerst door een hogedrukgebied boven Scan dinavië en een depressie ten zuidwes ten van Ierland met kerndrukken van respectievelijk 1027 en 978 mbar. De hoogste temperaturen kwamen dins dag voor in onze omgeving en bereik ten in België en Limburg waarden van 23 graden, wat zelfs in Zuid-Europa niet bereikt werd. Een zwak front passeerde dinsdag avond ons land met tijdelijk veel be wolking waaruit echter nergens meer dan 1 mm regen viel. In Engeland daarentegen veroorzaakte dezelfde storing buien met 2 tot 6, cp een plaats zelfs 12 mm regen. Daar de luchtcirculatie in onze om geving weinig verandert blijven de temperaturen nog aan de hoge kant, maar de onstabiliteit van de lucht neemt bij ons wel toe waardoor er nu ook meer kans komt op enkele plaatselijke buien.

De Vallei | 1968 | | pagina 1