Geen anti-raket- raketsysteem in Europa gewenst een eigen huis binnen uw bereik „Ook in MIJN leven veranderde veel..." „Periode van gewelddaden nu hopelijk afgelopen" Over de xenzen E.L.D.O. Ky: verhaal over opium- smokkel is lachwekkend I COUPON Aan Rijkspostspaarbank, Afd. Publiciteit, RIJKSPOSTSPAARBANK BOUWFONDS NEDERLANDSE GEMEENTEN HET DAGBOEK VAN BLAIBERG IphïlTps battërïJënI Ministers van Defensie in NAVO-planninggroep: door: Eileen Blaiberg Bonn signaleert proces van overdenking De Gaulle stuurt telegram aan familie Adenauer Rode Kruis vraagt voor Chinezen hulp Zaak studentenblad „Pharetra" komt voor rechtbank Man (73) schiet familieleden dood Tielse ziekenhuizen gaan samenwerken Vakbond verwijdert leden N.P.D. ARGUMENTERING VOORUITGANG De Rijkspostspaarbank en het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten brengen samen Snel en voordelig sparen In veel gevallen krijgt u een hypotheek van 90% Een volledig "pakket" bouw-voordelen voor u Er ligt een uitvoerige brochure voor u klaar ONTVANGSTEN PRATEN MET PHIL UIT ESTONIA PERSOONLIJK STIEKEM DEGENS KRUISEN IN HUN SAS i^i die móéten wel I goed zijn I ZATERDAG 20 APRiL 1968 TTJEN HAAG De zeven ministers van Defensie van Canada, West-Duits- land, Griekenland, Italië, Nederland, Engeland en de V.S., verenigd in de nucleaire planninggroep van de NAVO, zijn tot de conclusie gekomen, dat er geen anti-raket-raketsysteem in Europa behoeft te komen en zij zul len in deze geest een advies voorleggen aan de ministers van Defensie van de NAVO-Ianden, die allen zitting hebben in het zg. Nucleair Defence Af fairs Committee en dat op 10 mei in Brussel bijeenkomt. De zeven ministers, die donderdag en gisteren in Den Haag bijeen zijn geweest en daar uitvoerig hebben ge- sprokeh over een ter tafel liggende studie over dit onderwerp, zijn echter wel van oordeel dat het nodig is de ontwikkelingen op dit punt voortdu rend in het oog te houden. De minis ters hebben hun inzicht neergelegd in een slotcommuniqué. In een toelichting daarop heeft de Nederlandse minister van Defensie, W. den Toom, meegedeeld, dat een argu ment tegen een dergelijke afweergordel gelegen is in het feit, dat men im mers nooit voldoende anti-raket-raket- M1NISTER DEN TOOM ten in een dergelijke gordel kan plaat sen. Bovendien is het een „verschrikke lijke dure zaak". (Amerikaanse des kundigen schatten een dergelijk afweer systeem voor Europa op veertig mil jard dir.) en bovendien zouden ook al le op het ogenblik geëntameerde ge sprekken met de communistische lan den over wapenbeheersing en wapen beperking worden gefrusteerd. De ministers hoopten verder dat er vooruitgang zou worden gemaakt bij besprekingen met de Sovjet-Unie om te komen tot een vermindering in de kernbewapeningswedloop en waren blij met het voornemen van de Amerikaan se regering om, wanneer er zich op dit gebied nieuwe ontwikkelingen voordoen volledig overleg te plegen met haar bondgenoten. De ministers hebben eveneens ge sproken over ontwikkelingen op kern gebied sinds hun vorige bijeenkomst (Ankara eind september 1967), waar over rapporten ter tafel lagen en waar bij het in het bijzonder ging over het gebruik van verschillende tactische kernwapens voor de verdediging van het gebied, vallende onder de NAVO. Zij waren verheugd over de vooruit gang die was geboekt. De ministers gaven aanwijzingen voor uitwerking van een verdere be leidslijn voor de militaire NAVO-lei- ders met het oog op een tactisch ge bruik van kernwapens. De ministers hebben tenslotte nog besloten aanbeve lingen te doen aan het „Nuclear De fence Affairs Committee" om te ko men tot een verdere deelname (en wat niet in het communiqué stond, raadpleging) bij het maken van plan nen op militair kerngebied. De volgende vergadering van de groep zal in oktober a.s. in Bonn wor den gehouden. ADVERTENTIE Op een speciale "bouwfonds-rekening" bij de Rijkspostspaarbank spaart u met-kleine bedragen (f 50,-- minimum) per maand. De regelmaat van dit sparen en de voor deze spaarvorm hoge rente van 5% brengen het benodigde geld snel bijeen. Dat betekent slechts 10% eigen geld. Zo komt uw eigen huis snel dichterbij. De aflossing en de rente liggen vaak maar weinig hoger dan wat u anders aan huur zou betalen. Vóór jonge mensen is er bovendien een extra voordelige betalingsregeling met nog lagere maandelijkse termijnen! Het Bouwfonds garandeert - en dat is zeer belangrijk voor u - de kwaliteit van zijn huizen zwart op wit. Het informeert en adviseert u strikt eerlijk en objectief. Het helpt u bij uw plannen en het con troleert uw bouwwerk. In veel gevallen heeft u als "bouwfonds- spaarder!' bovendien voorrang. Als u onderstaande coupon invult en verzendt aan de Rijkspost spaarbank, Afd. Publiciteit, Amsterdam, krijgt u een brochure met alle gegevens. U kunt ook een briefkaart met uw naam en adres sturen. Doe het vandaag nog! Amsterdam. Zend mij vrijblijvend de gratis brochure "Ik koop een huis" en het Reglement Bouwfondsrekeningen. DV naam; tel.no.: adres: woonplaats: datum: prov.: ..handtekening:.... Sinds Phil een nieuw hart heeft is er veel ver anderdNiet alleen zijn leven werd totaal an ders, ook het mijne. Voor de operatie werkte ik als kantoorbediende bij een meubelzaak. Ik ging er elke dag met loden schoenen heen, me afvra gend hoe lang Phil nog zou leven. De enige lichtpunten die ik toen had in mijn leven waren mijn bridge-avondjes. Ik was dol op bridgen. Maar natuurlijk dacht ik altijd aan Phil. Wat een verschil met vandaag. Voor mij geen baantje meer, ik heb het al druk genoeg met brie ven open maken, beantwoorden, vraaggesprekken en winkelen. En dan ga ik nog regelmatig met Phil mee naar het ziekenhuis. Elke week gaat hij tweemaal, maar het gebeurt ook wel dat de dokters hem tus sendoor nog eens laten komen voor een speciaal onderzoek. Zo gaan we soms wel drie of vier keer. Ontvangsten Ik heb een avondjurk moeten aanschaffen voor alle premières, ontvangsten en wat al niet meer die ons na de operatie overspoelden. Veel van die gelegenheden worden georganiseerd ten bate van het Chris Barnard Fonds en voor de stichting Hart ziekenhuis. Met vijftig zestig stuks tegelijk vallen elke dag de brieven in de bus. Ze komen uit alle delen van de wereld etn zijn in alle mogelijke talen ge schreven. Hierdoor ben ik toch weer een soort kantoorbediende geworden. Dan zitten we nog met alle mogelijke brieven die eerst moeten worden vertaald. Een Duitser helpt ons een dag per week met vertalen, want heel veel brieven zijn in het Duits geschreven. An deren helpen ons met Italiaans, Frans en alle an dere brieven. Je staat stomverbaasd als je ziet hoe sommige brieven hier bij ons aankomen. Er zijn erbij waar zowat alleen de naam Blaiberg op staat, niette min komen ze aan. Bij dat alles houd ik elke dag een poosje vrij om met Phil te praten. Die ogenblikken dat we zo samen zijn zijn kostbaar. En elke dag is Phil weer een beetje meer de oude Phil die ik altijd heb gekend. Eens in de tien dagen of zo ga ik er eens een avondje alleen op uit. Ik ga naar de film of bezoek vrienden. Katie, de huishoudster, zorgt zo'n avond voor Phil. De mensen vragen me wel eens of ik er nu erg goed op moet letten dat Phil regelmatig al zijn pillen slikt en dat hij zich warm genoeg kleedt en dat soort dingen. Het antwoord is: niet zo dat hij het merkt. Ik mag er hem bijvoorbeeld-niet aan herinneren dat 't tijd is om zijn pillen in te nemen. Dat vindt hij niet prettig. Daarvoor is hij veel te zelfstandig. leven drastisch veranderd. Toen ze me vroeger eens vertelde dat ze zich in Israël wilde laten na turaliseren gaf ik haar mijn zegen. Intussen hoop ik dat ze het idee wil laten varen en dat ze hier bij ons wil blijven. Eenmaal thuis zal ze moeten beslissen. Ik heb liever dat ze hier blijft. Maar ik laat het aan haar over. Op 8 april heeft ze de laatste examens afgelegd. We weten nog niet hoe het is afgelopen, maar vol gens ons is ze er wel doorgekomen ondanks alle opwinding die er na de operatie ontstond en al die verslaggevers die overal achter haar aanliepen. Ze had het heel opwindend gevonden dat ze een brief van me kreeg, die ik zelf had geschreven. Op het ogenblik zit ze in een kibboets. Daar heeft ze geen last van verslaggevers en kan ze lekker op verhaal komen. Ik ben ook eindelijk klaar gekomen met het ru we ontwerp van het boek over mijn leven en de harttransplantatie. Nu moet ik het nog wat bij schaven, hier en daar wat weglaten en er op an dere plaatsen wat aan toevoegen. Om er zo gauw mogelijk vanaf te zijn dicteer ik de tekst nu elke dag zes uur lang aan een typiste. Het boek moet in juni klaar zijn. Ik vermoed, dat de uitgever het wil laten vertalen zodat iedereen, die mijn herstel volgt het kan lezen. En daarbij denk ik speciaal aan al die mensen die me brie ven hebben geschreven. Juist door al die brieven schoot ik zo weinig op met mijn eigen „explosie op papier". Aanvanke lijk deponeerden we de brieven in een hoedendoos maar die is allang vol en we zoeken nu een ander opslagplaatsje. Jill, de twintigjarige dochter van het echtpaar Blaiberg, wil de Israëlische nationaliteit aan nemen. Ik kreeg een brief uit de Sovjet-Unie. Hij was afkomstig van iemand uit Estonia, die schreef, dat ik daar erg populair ben. De mensen hier zijn erg blij dat de operatie is gelukt, aldus de brief schrijver. Door deze brief ben ik nu in het bezit vain een brief uit elk belangrijk land ter wereld, uitgezon derd Rood-China. Iedereen wenst me gelijk. Er zijn maar weinig mensen die minder vriendelijke din gen schrijven. Niemand heeft kritiek geoefend op de operatie. We proberen elke brief te beantwoorden ook al hebben mijn vrouw en ik er onze handen vol aan. Veel briefschrijvers vragen om mijn handtekening en die geef ik natuurlijk. Anderen vragen om een foto, ook die krijgen ze. pe overigen sturen we een gestencild antwoord. Dr. Blaiberg bezigmet het beantwoorden van de vele brieven uit alle delen van de wereld. Maar stiekem houd ik toch een oogje in het zeil. Hij heeft dat niet zo in de gaten maar ik let er zorgvuldig op dat hij niet doet wat hem teveel zou inspannen. Maar ik probeer het niet te laten merken. Hij zou het me hoogst kwalijk nemen. Philip Blaiberg vervolgt: Ik heb een opmerkelij ke vooruitgang genoteerd. Drie dagen geleden moest ik me nog vasthouden aan de leuning wan neer ik door de gang naast onze flat liep. Nu loop ik helemaal los. Nog sterker, ik' marcheerde als een soldaat, links, rechts, links, rechts, met zwaai ende armen. Spoedig hoop ik mijn eigen wagen weer eens te besturen. Zou het niet fantastisch zijn als ik zelf achter het stuur zou zitten wanneer Jill, onze doch ter, eind van deze hiaand van Israël uit naar huis komt? Over Jill gesproken, ik wacht met ongeduld op de dag dat ze er weer zal zijn. Toen ik in het zie kenhuis lag is ze even overgewipt, maar alles wat ik toen van haar zag was haar hoofd en dat was dan nog voor hete grootste deel door een chirurgisch masker bedekt. Bovendien stond ze achter een glazen wand. Het za lheerlijk zijn om ze weer van dichtbij te zien. Wanneer Jill thuis is zullen we overigens de de gens eens moeten kruisen. Zij wil namelijk de Is raëlische nationaliteit aanvragen en ik ben er niet zeker van of ik dat nu wel zo'n goed idee vind. In principe wel, maar sinds de operatie is mijn Er zijn echter brieven bij die ik persoonlijk be antwoord. Dat doe ik vooral als het gaat om brie ven van kinderen of wanneer ik brieven krijg van een hele schoolklas waarbij de onderwijzer dan meestal een begeleidend briefje schrijft. ïk heb ook nog een of andere „tandheelkundige onderscheiding", een soort diploma, ontvangen uit Maryland in de Verenigde Staten. Ook uit Spanje heb ik iets gekregen dat op een diploma lijkt, maar ik weet niet wat erop staat want ik kan geen letter Spaans lezen. Misschien vind ik nog wel iemand die het voor me kan vertalen. Het lijkt er wel op dat mijn collega-tandartsen trots op me zijn, want we krijgen heel wat brieven van ze. Dan was er ook nog een Amerikaanse cardioloog, die me om een brief vroeg voor een museum. Erg blij was ik ook met een brief van mijn Ita liaanse oppasser uit de oorlog. Jordano heette de man. Na de oorlog verloor ik het contact met hem en ik had nooit meer iets van hem vernomen tot hij me schreef. Hij had in Italiaanse kranten over mijn operatie gelezen. Gisteren ben ik nog even in het ziekenhuis Groo- te Schuur geweest. Ze maakten röntgenopnamen van mijn borstkas. De dokters waren heel tevre den. Ze zijn ook in hun sas met de cijfertjes die ik elke dag voor ze verzamel, ik bedoel die over mijn gewicht en mijn temperatuur. BONN De regering van de Bondsrepubliek hoopt, dat de periode van gewelddaden in West-Duitsland, begonnen met de aanslag op studen tenleider Rudi Dutschke, nu afgelopen is. Dit heeft Günther Diehl, staatssecretaris van Voorlichting, gisteren in Bonn meegedeeld. Diehl zei dat men zich in de Bondsrepubliek „over het algemeen heeft uitgesproken tegen het gebruik van geweld". BONN President De Gaulle van Frankrijk heeft gisteren ter gelegenheid van het feit, dat 'n jaar geleden Kon rad Adenauer overleed, aan de familie van de eerste Westduitse bondskanse lier een telegram gezonden, waarin hij de nagedachtenis van Adehauer eerde, met wie hij zich „in grote vriendschap verbonden voelde". In Rhöndorf bij Bonn, waar Adenauer begraven ligt, werd een mis van requiem opgedragen in tegenwoordig heid van o.a. de kinderen en kleinkin deren van de overledene, preseidnt Lüb- ke, bondskanselier Kiesinger, de Bonds dagvoorzitter Gerstenmaier, de pause lijke nuntius in Bonn en de Franse am bassadeur Seydoux. Tijdens een daar opvolgende korte plechtigheid op het kerkhof legde ambassadeur Seydoux een boeket rozen op het graf van dr. Adenauer. GENèVE Het Internationale Rode Kruis heeft een aantal nationale kruis verenigingen dringend om hulp verzocht voor de bijna 50.000 Chinese vluchtelin gen op Borneo, die in een „wanhopige toestand" zouden verkeren. De Chine- zén zijn een half jaar geleden uit hun woongebied gevlucht om te ontkomen aan de heftige aanvallen van Dajaks. Sinds die vlucht zijn vele kinderen ge storven. Als er niet snel wordt ingegre pen, bestaat de kans dat er nog een groot aantal van honger zal omkomen. De Chinezen hebben in de eerste plaats levensmiddelen nodig. Door de dood van persfotograaf Klaus Frings en student Rüdiger Schreck, beiden bij relletjes om het le ven gekomen, was er een „proces van overdenking en herziening van stand punten" op gang gekomen. Er was verder contact ontstaan tus sen de overheid en studentenorganisa ties om te komen tussen een dialoog. Maar, zo zei Diehl, de regering kan al leen maar praten met vertegenwoordi gers van die organisaties die de Grond wet eerbiedigen. Hieruit blijkt wel dat een dialoog tussen de regering en de SDS, de bond van socialistische Duitse studenten, waarin Dutschke een leiden de rol vervulde, uitgesloten moet wor den geacht, omdat deze bond uit is op „vernietiging van de parlementaire de mocratie in haar huidige vorm". De Duitse uitgever Axel Springer Is ervan overtuigd dat de communisten achter de aanvallen op hem en zijn bladen staan. Springer gaf van deze overtuiging blijk in een vraaggesprek met het conservatieve Britse blad „Daily Mail". De huidige democratie, aldus Sprin ger, mag dan niet volmaakt zijn, zij heeft echter 59 miljoen mensen meer vrijheid en welstand gegeven dan Duitsland ooit heeft gekend. Springer kon niet begrijpen waarom groepen Duitse studenten die democratie willen vernietigen, nu de studenten in Praag juist daarvoor strijden. Intussen hebben de Westberlijnse studenten besloten af te zien van de „rouwmars" die zij gisteren hadden willen houden in verband met de dood van Klaus Frings en Rüdiger Schreck. Wolfgang Landsberg, voorzitter van een vertegenwoordigend studentenor gaan in West-Berlijn, is afgetreden. Hij liet weten dat hij het voorzitterschap heeft neergelegd omdat vertegenwoor digers van de SDS „de debatten over de organisatie van deze mars verstoord hadden". Landsberg zelf had tijdens deze debatten voorgesteld tijdens de mars de strafen te vermijden die naar de uitgeverij van Springer leiden; dit om nieuwe relletjes te voorkomen. AMSTERDAM De zaak tegen drie redactieleden en een vaste medewer ker van het blad „Pharetra" van de stu dentenraad der vrije universiteit in Amsterdam, die verdacht worden van poging tot uitlokking van opzettelijke belediging van president Johnson komt over enige tijd voor de rechtbank. Het viertal had vrijdagmiddag voor de politierechter terecht moeteen staan, doch de zaak werd verwezen naar de meervoudige kamer van de rechtbank. Dit is geschied in verband met de vorm, waarin het misdrijf zou zijn ge pleegd, alsmede met de hier in het ge ding zijnde belangen, nu de gehele op laag (circa 4600 exemplaren) in beslag is genomen. Het middelste blad van het nummer van 9 maart j.l. bevatte uitsluitend in grote zwarte letter de tekst Johnson Oorlogsmisdadiger, met onderaan in kleine lettertjes: om op het raam te plakken. De oplage werd vrijdag 8 maart door de postale recherche op het districtspost kantoor aan het Oosterdok in beslag ge nomen. Daar waren de exemplaren ter verzending aangeboden. De inbeslagne ming geschiedde in opdracht van de officier van Justitie en hoofd van het parket, mr. J. F. Hartsuiker. NEW YORK Een 73-jarige Ameri kaanse brandweerman heeft vandaag zijn vrouw (70 jaar), zijn schoonzuster en een oude vrouw, eveneens een fami lielid, doodgeschoten en daarna .zich zelf. Toen zijn vrouw uit wandelen was met een kind van de buren kreeg hij ruzie met zijn schoonzuster en de an dere vrouw en schoot ze neer. Zijn vrouw werd bij haar thuiskomst ook ge dood. Daarna reed hij naar zijn zuster, vertelde haar van de schietpartij en schoot zichzelf daarna in de slaap. Hij stierf zeven uur later. TIEL Het bestuur van de Stichting Sint Andreasstreekziekenhuis te Tiel (120 bedden) en de Vereniging Christe lijke Ziekenverpleging Bethesda te Tiel (188 bedden), hebben in het belang van de volksgezondheid besloten tot een volledige samenwerking. Zij achten dit besluit in het kader van een goede volksgezondheidszorg vol strekt geboden, gezien de steeds ver dergaande medische ontwikkeling en de hiermee gepaard gaande investeringen. Ook achten zij dit samengaan mogelijk gezien de grondslag en doélstelling van beide instellingen. Het ligt in het voornemen tot een ge meenschappelijk ziekenhuis te komen. Doublures van nieuwe investeringen zul len van nu af zoveel mogelijk worden vermeden. De geestelijke verzorging van de patinten zal overeenkomstig hun wensen worden gewaarborgd. Bij de reorganisatie wordt met de belangen van het personeel en andere medewerkers volledig rekening gehou den, aldus de ziekenhuisbesturen. FRANKFORT De Westduitse vak bond van PTT-personeel heeft bekend gemaakt, dat zij leden van de Natio naal Democratische Partij (NPD) uit haar geleden zal stoten, tenzij zij vrij willig uit de partij treden. Wm l^ngeland geeft de wedijver ln de ruimtevaart op. Deze kop plaatste de Daily Telegraph op de voorpagina boven een bericht over het voornemen van Engeland, in 1971 of 1972 uit het Europese orgaan voor de bouw van kunstmaanraketten (ELDO) te treden. Dit voornemen was bekendgemaakt door Anthony Wedgwood Benn, de Brit se minister voor technologie. Wie ver der las wat de minister nog meer had medegedeeld kreeg te weten, dat de Britse regering akkoord was gegaan met een voorstel tot verhoging van de uitgaven van het andere Europese ruim tevaartorgaan, ESRO, dat zich bezig houdt met het wetenschappelijk onder zoek van de wereldruimte en spoedig ook op het gebied van nuttige toepas singen van ruimtevaarttechnieken ta ken zal krijgen. Engeland geeft de wedijver in de ruimtevaart dus allerminst op. Minis ter Wedgwood Benn heeft dat ook hele maal niet gezegd. En voor zover valt na te gaan heeft hij zich ook niet in de ze zin uitgelaten in zijn brieven over deze kwestie aan dr. Gerhard Stolten- berg, de Westduitse minister van Weten schappen die de komende ministerscon ferentie in Bonn over een Europees ruimtevaartbeleid zal voorzitten, en aan de regeringen van Frankrijk, België, Nederland, Italië en Australië, de ande re bij ELDO aangesloten landen. Tn die conferentie zal dat is nu wel duidelijk geworden de wen selijkheid van concentratie van de be staande Europese ruimtevaart aan de orde komen. E nde consequentie daar van zal zijn de oprichting van één Eu ropees orgaan voor ruimteonderzoek en -techniek, waarin ELDC dan moet op gaan. Wordt tot zo'n concentratie beslo ten, dan zal in feite ESRO het andere orgaan, ELDO, opslokken. Dat het deze kant opgaat is al geble ken uit: een diep ingrijpende reorganisatie van de structuur van ESRO die gerui me tijd geleden al haar beslag kreeg; de voorgenomen uitbreiding van de huidige taken van ESRO zuiver we tenschappelijk met taken die baten kunnen afwerpen, zoals toepassingen van ruimtevaarttechnieken in het inter continentale berichtenverkeer via kunst manen. rje Britse regering wenst dus dat ELDO zal verdwijnen, en uit haar mededelingen over ESRO valt op te maken dat zij in de komende ministers conferentie in Bonn njee zal gaan ijve ren voor omvorming van ESRO tot Eu ropees orgaan voor ruimteonderzoek en -techniek. Het plan voor uitvoering van een energieke concentratie van Europese ruimtevaartorganen is vervat in het rapport-Causse dat enige weken gele den werd gepubliceerd. Dat plan is zeer ambitieus. De uitvoering ervan zal zeer zeer kostbaar zijn. Het is veel te am bitieus en veel te kostbaar, vindt de Britse regering kennelijk. Vandaar ook dat minister Wedgwood Benn zich keer de tegen uitvoering van een van de hoofdbestanddelen van het rapport- Causse: Europese televisiekunstmanen. T)e mededelingen die minister Wedg- wood Benn gisteren deed, waren de eerste openbare reacties van en van de betrokken regeringen op het rapport-Causse, dat deze regeringen se dert het einde van het vorige jaar in studie hebben. Opnieuw was het de Britse regering die een politiek paarde- middel gebruikte om de andere landen te doordringen van de noodzaak van 'n efficiënt Europees ruimtevaartbeleid. Bij vorige gelegenheden heeft dat paar- demiddel goed geholpen .In Bonn zal over enige weken blijken of het ook de ze keer het beoogde resultaat kan heb ben. "VToordat de ministerconferentie in Bonn begint zullen wij een duidelijker beeld kunnen krijgen van het Europese ruimtevaartbeleid dat de Britse rege ring voor ogen staat. Minister Wedgwood Benn heeft toegezegd dat hij de volgen de week in het Lagerhuis een verklaring over deze kwestie zal afleggen. Die ver klaring is wel nodig, want de wat al te haastige conclusies uit de officiële mede delingen hebben grote onrust gewekt on der vele duizenden employés van Engel se ondernemingen die bij de uitvoering van tal van Europese ruimtevaartprojec ten zijn betrokken. ADVERTENTIE GRANAATEXPLOSIE In de Zuid- poolse plaats Baborow zijn drie jongens van 7, 8 en 10 jaar om het leven ge komen, toen zij speelden met een gra naat, die arbeiders kort tevoren had den opgegraven. Twee arbeiders zijn in hechtenis genomen op beschuldiging van grove nalatigheid. SAIGON Het bureau van de vice-president van Zuid-Viëtnam, Cao Ky, heeft gisteren bekendgemaakt, dat het bericht van Washington, waarin werd beweerd, dat de Amerikaanse CIA Ky eens had ontslagen als bevelheb ber b(j een geheime militaire sabotage-operatie, omdat hy die had gebruikt als dekmantel voor opiumsmokkel, niet juist is. Een woordvoerder voor Ky zei: „De vice-president moest alleen maar lachen toen hy het verhaal onder ogen kreeg. Hy zei dat het ongegrond was en dat er in het geheel geen waarheid in school". In het bericht dat wordt onderzocht door de Amerikaanse Senaatscommissie voor hulp aan het buitenland wordt gezegd, dat Ky het bevel voerde over een groep Zuidviëtnamese piloten in een door de CIA gesteunde operatie, waarbtf geheime agenten per vliegtuig naar Noord-Viëtnam werden gebracht. Volgens het bericht zou Ky van de operatie gebruik hebben gemaakt om opium van Laos naar Saigon te vervoeren. Een woordvoerder in Saigon gaf toe, dat Ky had deelgenomen aan de vluch ten naar Noord-Viëtnam, maar ontkende het bericht dat Ky gesmokkeld zou hebben. AI eerder was het bericht ontkend door de Amerikaanse ambassade.

De Vallei | 1968 | | pagina 5