Kampioensteam Candia bleef ongeslagen op eigen terrein Amateurvoetbal in cijfers WAVV winnaar van sfeerloze derby tegen Ede: 5-3 Slotoffensief van Utrecht leverde gelijkmaker op RHC zette overwinningen reeks voort (7-8) Tardijn opnieuw overwinnaar in A-poule Verdediging van Oranje-Wit faalde in Hilversum5-4 Doelman Quint weer in grootse vorm bii Wageningen Opheusden dwong Driel tot draw Uitslagen wedvlucht p.v. „De Snelpost 40 Feller St. Maarten versloeg kampioen Scherpenzeel Unitas verpletterd door DYSU10-0 DVSA behoudt 1e-klasserschap DOVO-feestavond Advendo 2 werd kampioen Sagitta en Metro wonnen gemakkelijk Weer kampioen bij DOYO-adspiranten Topscorer Ten Braak scoorde tegen KDS (6-2) Veteranentoernooi van R.T.T.V. Toeschouwers genoten slechts van de zon Draw van Veenendaal (2-2) Gelijk Wijziging Handbal MAANüAó ii Ar-...L p** RHENEN Voor een gering aantal toeschouwers speelde Candia '66 gister middag op een zonovergoten gemeentelijk sportcomplex de laatste wedstrijd van de. competitie tegen het Utrechtse KDS. De Domstad bewoners verloren met 62, nadat de rust was ingegaan met een 21 stand in het voordeel van de kampioenen. Candia opende de score in de ze vende minuut na een mooi opgebouw de aanval door Eibers, Evers en Krechting. Uit deze combinatie kreeg Jan ten Braak tenslotte de bal en hij scoorde op fraaie wijze '(1-0). Tot drie minuten vóór rust kwam er in deze stand geen verandering meer. Candia liet het tegen het degradatie spook vechtende KDS rustig komen, maar de Utrechtenaren bleken te zwak om het tegen de kampioenen van Te Kulve te kunnen opnemen. Drie minu ten voor rust ondernam Jan ten Braak een solo vanaf de middenlijn, passeerde twee spelers en voerde de stand op tot 2-0. Een minuut later schoof de KDS'er Van Amerongen een bal door het mid den naar zijn clubgenoot Temmink, die Kok volkomen verraste (2-1). Na de thee zagen de Utrechtenaren kans de partijen op gelijke voet te brengen. Weer was het Temmink die doorbrak en doordat doelman Kok tegen het hoofd van Temmink stompte in plaatsvan tegen de bal werd het 2-2. Temmink was al gauw weer opgelapt en na tien minuten was het wederom Jan ten Braak die uit een corner in de uiterste linkerhoek doelpuntte (3-2). In de achtentwintigste minuut kreeg Ten Braak een kans in vrije schietpositie en hij maakt er feilloos 4-2 van. Mol en Ei bers schoten achtereenvolgens tegen keeper en paal en in de achtendertigste minuut bracht aanvoerder G. van RHENEN Voor het veteranentoer- ■ooi, dat RTTV in Rhenen voor het der de jaar organiseerde hadden zich 21 spe lers gemeld. Er waren echter, waar schijnlijk mede door de wel zeer hoge temperatuur, maar 18 inschrijvers ko men opdagen. In 2 poules van negen werd dus gestart. Ondanks de hitte werd er verwoed om de bovenste plaatsen ge streden. In groep A, waarin de Over- gangs-, eerste- en tweedeklassers uit kwamen, werd de winnaar van vorig jaar Tardijn van Tios uit Arnhem, on danks een nederlaag tegen Hengst van Kolping, weer eerste, terwijl Hengst na 'n nek-aan-nek-race met Kick van Tios tweede werd. Doordat er gespeeld werd met puntenvoorgift, vielen er nogal wat verrassende uitslagen te noteren. In groep B, bestaande uit 3de- en 4de- k lassers bleven Heekelaar van Kr. en Vr. en Van Veluw van STV-Climax tot de voorlaatste ronde ongeslagen. Toen leed Van Veluw een onverwachte neder laag tegen Nieuwenhuizen van RTTV. Hij moest nu in de slotpartij in 2 games van Heekelaar winnen om als eerste te eindigen. Het werd wel een zege voor de Veenendaler, maar in 3 games, zodat Heekelaar door een beter game-gemid- delde eerste werd. De nummers 1 en 2 van beide groe pen streden nu tegen elkaar voor de verdeling van de prijzen. De wedstrijd tussen de numers 2, Hengst en Van Veluw, werd ondanks het feit, dat Van Veluw met een 70 voorsprong van start ging door Hengst vrij gemakkelijk gewonnen, waarmee deze speler beslag legde op de 3de prijs. De finale verliep zeer sensationeel. Daar de 3 klassen verschil tussen de spelers was moest Tardijn een 90 achterstand in zien te lopen. In de 1ste game lukte dit op het nippertje. In de 2de game trok echter Heekelaar aan het langste eind. In de beslissende game was Tardijn nergens en kwam Heekelaar met 2011 op matchpoint. De Tiosspeler kreeg nu ech ter ineens z'n normale vastheid terug en liep onder grote spanning punt voor punt in. Het werd 2020 en zelfs 2120 voor Tardijn, die hierna heel nonchalant fout serveerde (2121). Hierna sloeg Tardijn weer een gemakkelijke bal over de tafel wat Heekelaar de moed gaf om met een harde smash de par tij toch nog in z'n voordeel te beslissen. Door wedstrijdleider Notermans werden hierna de prijzen uitgereikt, waarna de heer Krijgsman de organisatoren be dankte voor dit geslaagde toernooi, dat tot een jaarlijkse traditie is geworden. Veenendaal na een solo langs de lijn de score op 5-2. Het was tenslotte op nieuw Jan ten Braak die vijf minuten voor het einde drie KDS'ers omspeelde en er 6-2 van maakte. Door ook deze laatste thuiswedstrijd te winnen is Candia op eigen terrein in deze uitermate succesvolle compititie ongeslagen gebleven. HILVERSUM Oranje-Wit speelde zondagmiddag tegen Olympia in Hil versum. De byna subtropische weers omstandigheden drukten het tempo aanmerkelijk maar toch was er van een ware doelpuntenregen sprake. In het centrum van de defensie van Oran je-Wit vielen, grote gatejti en dat was de oorzaak van de 5-4 nederlaag van de Elstenaren. Oranje-Wit begon goed. Reeds in de 5de minuut stuitte de bal uit een schot af op een Hilversumse verdediger en beheerst schoof C. Drost het leer in de uiterste hoek (0-1). Enkele minuten la ter greep de Oranje Wit-Defensie niet goed in en het was 1-1. In de 18de mi nuut volgde een groot misverstand tussen spil H. de Vries en keeper Haisch en de Olympia-linksbinnen scoorde 2-1. De Elstenaren kwamen na een vijftal minuten echter weer gelijk. Een goed voorgezette bal werd door St. Veenendaal ineens in de touwen ge schoten (2-2). De Oranje formatie druk te nu door de 37 ste minuut scoorde B. Bosman uit "een dieptepass (2-3). Nog voor de rust kwamen de partijen op gelijke voet toen de Oranje-Wit goalie de bal niet vast kreeg en de Hilver sumse middenvoor scoorde. Ook na de rust was de strijd praktisch gelijk op gaand met een iets beter Oranje-Wit. Maar wederom liet de Elster defensie bij 'n corner de Hilversum-middenvoor vrij inkoppen (43). De Elstenaren vochten zich opnieuw naast de thuis club. In de 67ste minuut volgde een cross pass op rechtsbuiten H. Bos die ineens uithaalde en van grote afstand kei hard inschoot (4-4). Hierna werden 2 doelpunten, één van L. Hage en één van St. Veenendaal afgekeurd. 12 mi nuten voor het einde viel de beslissing toen de Olympia-middenvoor uit een hoge voorzet inkopte (54). SCHIEDAM Wageningen is als triomfator te voorschijn gekomen uit de moeilijke uitwedstrijd tegen Her mes DVS. De Bergbewoners behaalden een verdiende 01 zege op de Schie dammers, die weliswaar met een bij zonder grote inzet speelde)!, maar vrij wel kansloos waren tegen de hechte Wageningen-defensie, waarin keeper Quint weer een fantastische rol speel de. De wedstrjjd stond niet bepaald op hoog peil. In de 5e minuut moest doelman Ruts al bliksemsnel in actie komen om een kopbal van Roelofs onschadelijk te ma ken. Aan de andere kant kwam Wage ningen enkele minuten later goed weg toen Van Kooten tegen de paal kopte en de terugspringende bal nog eens ontstellend hard tegen de lat werd ge schoten. Na dit benauwde moment groeide keeper Quint naar een grootse vorm. De defensie van de gastheren ging nu wat paniekerig spelen en door getreuzen van Rijke schoot Joop van Viegen zijn ploeg naar een 0—1 voor sprong. Van de Weerd schoot direct daarop naast. De Wageningse defensie sloot nu hermetisch en verder dan een gevaarlijk schot van Groenewege kwam de thuisclub niet. Na de hervatting heeft Wageningen zijn voorsprong consequent verdedigd. Aleen Broecks en Roelofs stonden nog in de frontlinie. Dielissen, de talentvol le Van de Klift en keeper Quint speel den een schitterende wedstrijd en wa ren heer en meester, v. Kooten schoot in de 65e minuut nog eens tegen de lat maar Roelofs trof aan de andere zijde het houtwerk. Hermes DVS kon de Wageningse defensie niet meer ver schalken en dat was voornamelijk te danken aan de geweld je keeperskwa liteiten van Quint. De KDS-goalie kan met zijn fraaie duik d edoor Jan ten Braak uiterst nauwkeurig ingeschoten bal niet meer bemachtigen. OPHEUSDEN Opheusden leverde zondag een goede prestatie tegen het kampioenselftal van Driel door deze ploeg in Opheusden een gelijk spel (22) af te dwingen. Opheusden startte fel en binnen 5 minuten scoorde Siauta uit een voorzet van Siahava de openings treffer (10). Toch had Driel, dat niet op volle sterkte speelde gelijk kunnen komen maar uit een strafschop werd de bal tegen keeper Van Eldik opge schoten. Tot aan de rust bleef Opheus den het beste van het spel houden en middenvoor Arends kreeg tot tweemaal toe de kans om de voorsprong op te voeren, maar beide malen faalde hij. Na rust ging Driel wat beter spelen, maar eerst was het weer Siauta die weer uit een voorzet van Siahaya de stand op 20 bracht. Driel trachtte na een half uur de bakens te verzetten, Opheusden werd teruggedrongen en Driel kreeg vele kansen. H. Schuiling schoot Driel naar 21 en even later maakte hij ook 't tweede doelpunt voor Driel (22). Vlak voor het einde kreeg Driel nog de kans op de zege toen Schuiling weer doorgebroken was, maar nu kogelde hij naast. In de laatste 5 minuten moest keeper Van Eldik zich laten vervangen door Van Ewijk we gens een blessure. Daar EWV ook gelijk heeft gespeeld blijft de beslissing in de degradatie strijd bewaard tot de laatste wed strijd tegen Hertog Hendrik in Arnhem. Verdere uitslagen: Opheusden 2-Kes- teren 2 2—0; Opheusden 3- Oranje- Blauw 3 7—2; VVS 3- Opheusden 4 23; Elsitha A- Opheusden B 4-2; Her- veld b- Opheusden c 110 en de pupil len speelden gelijk tegen Echteld (00). VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht van p.v. „De Snelpost" vanaf Roosendaal over een afstand van 93 km, luidde als volgt: R. v. Doom 1, 37, 58, 61, 69, 70; G. de Geit 2, 8, 19, 40, 78; G. Diepeveen 3, 9, 12, 38, 63; A. Leppers 4, 6, 10, 26, 49, 65; H. Ülrich 5, 39, 46; J. van Ame rongen 7, 48; Spliethof v.d. Burg 11, 27, 34, 36, 52, 53. 62; T. den Hartog 13, 14, 18, 44, 54, 67, 76; H. Heikamp 15, 20, 22. 25. 74, 77; E. Heiwegen 16, 23; C. v. Asselt 17; A. Merlijn 21. 24, 43, 57; J. v. Geerenstein 28, 35, 55; A. v. Doom 29, 51, 71; C. Donkelaar 30, 42, 47, 60, 66, 72, 75; A. v. Asselt 31; G. J. v. Ma nen 32, 64; Joh. v. Manen 33; P. W. van Zetten 41, 56, 68, 73; A. D. v.d. Bosch 45, 50, 59. De duiven werden gelost om 8.15 uur. Eerstaankomende duif 9.26.43 uur; snelheid 1308.2 m/min. II 20 8 10 2 26 31—21 20 10 6 4 26 32—23 19 8 8 3 24 32—21 19 9 6 4 24 29—25 19 8 6 5 22 29—21 19 7 7 5 21 24—22 20 5 8 7 18 26—27 20 6 6 8 18 35—31 19 6 5 8 17 37—36 20 6 5 9 17 22—83 20 3 6 11 12 18—39 19 1 7 11 9 21—87 Tweede klasse Ar TheoleAchilles 1—0; D.I.O. '30—Quick N 3—2; W.A.V.V.—Ede 5—3; S.M.L.—V.D.Z. 2—2. Stand Vict. Boys Leones M#e« RKHW Theole Robur Achilles '29 D.I.O. '30 Ede Quick N. W.A.V.V. V.D.Z S.M.L 4e klasse H-west: SVF—EMS 2—2; JSVFortitudo 31; UtrechtVeenen daal 2—2; Candia '66— KDS 6—2; Vrees wijkDe Meern 31; MidlandiaZwa luwen Vooruit 30. Candia '66 22—36 De Meem 21—20 EMS 22—24 SVF 22—19 Fortitudo 21—23 JSV 20—18 Zwal. V. 21—23 Utrecht 21—17 Vreeswijk 21—22 KDS 21—16 Veenend. 2121 Midlandia 2115 Candia '66 kampioen. 4e klasse F-oost: EWV—RVW 1—1; ArnhemiaHertog Hendrik 20; Op heusdenDriel 22; Excelsior Z.Oos- terbeekse Boys 40; EendrachtAVW 22. Driel 18—33 Oosterb. B. 18—16 Arnhemia 19—26 AVW 18—13 H. Hendr. 18—21 RVW 18—13 Eendracht 18—20 EWV 18—11 Excelsior Z 1820 Opheusden 19-^—11 Oosterb. 18—16 Driel kampioen. AFDELING UTRECHT le klasse B: PatriaDWSV 5—1; Roda Utr. Boys 0—1; DVSA—VSK 1—0; De MeeuwenHoogland 33; Soesterberg Brederodes 31. Stichtse B. Patria DWSV Utr. B. Brederodes DVSA 19—35 18—25 19—25 19—25 20—19 19—17 Roda '46 Hoogland Meeuwen Soesterb. VSK 19—16 19—14 18—11 18—11 18— 8 Stichtse Boys kampioen. 2e klasse B: Maluku MudaHouten 34; DVSUUnitas 10-0; Scherpenzeel St. Maarten 13; Olympia '25Oran je-Wit 5—4. Scherpenz. 1826 Olymp. '25 1817 St. Maarten 18—24 Or.—Wit 17—14 DSO(U) 16—20 DVSU 18—13 Mal. Muda 17—19 Houten 17—12 Bamev. 16—17 Unitas 17—10 Scherpenzeel kampioen. 3e klasse B: RUCEn Avant 100; DorestadFa ja Lobi 12; SVMMRi- vierwijkers 32; AresHDS 10. Rivierw. 19—32 Ares 1816 RUC 19—26 HDS 18—16 SVMM 20—24 Dorestad 18—14 Fa ja Lobi 18—17 En Avant 18— 1 Rivierwij kers kampioen. Hazellekke, de maker van het eerste Edese doelpunt, wint een kopduel van zijn directe tegenstander. WAGENINGEN Ook in de derby WAVVEde waren de kenmerken aan wezig van de bekende laatste competitiewedstrijden. WAVV had de punten nog hard nodig terwijl Ede geen belang mear had bij de overwinning. Men kon zich dan ook niet aan de indruk onttrekken dat Ede WAVV de overwinning min of meer cadeau heeft gegeven. Reden hiervoor is ongetwijfeld dat men, gezien de financiële voordelen, liever WAW in deze afdeling houdt dan bv. SML of VDZ. Verschillende spelers voetbalden totaal zonder inzet en alleen Krooswijk, die vocht als een leeuw, vormde in dit opzicht een uitzondering. Ede is in deze wedstrijd, ondanks de 5—3 nederlaag wat sterker geweest. Bij de rust was de stand 1. Beide teams gingen in laag tempo van start waaraan de weersomstandig heden min of meer debet waren. Het plaatsen liet nogal te wensen over, met name van WAVV-zijde. Het bezoekende Ede nam de leiding. Geert Jansen pas seerde enkele spelers en kwam alleen voor de doelman te staan. Deze pro beerde nog vallend redding te brengen maar Jansen schoot de bal naar de in UTRECHT In een sportieve ontmoeting met Utrecht heeft Veenendaal zondagmiddag bijna de volle winst gehaald. Ondanks de warmte werd er in een vrij redelijk tempo gespeeld en gaven beide teams elkaar niets toe. Bij Veenendaal speelde doelman Blankespoor een bijzonder goede wedstrijd. Tot tien minuten voor het einde leek het erop dat Veenendaal zou gaan win nen, maar tegen het felle slotoffensief van de gastheren had Veenendaal geen verweer en moest tenslotte een puntenverdeling toestaan (22). Veenendaal ging uitstekend van start en vooral Schans speelde een goede wedstrijd. Utrecht kwam echter steeds sterker opzetten en na een half uur kwam de openingstreffer. Uit een cor ner werd de bal voor het Veenendaalse doel geplaatst en via de paal verdween het leer in het net. Nog in dezelfde mi nuut kwam het antwoord van de gasten Een scrimmage voor het Utrechtse doel veroorzaakte enorme stofwolken en daaruit kwam Piet Muller als overwin naar te voorschijn. Met een knap schot had hij de stand in evenwicht gebracht. Na de hervatting bleek Jan Sukkel ver vangen te zijn door Dick van Dijk, ter wijl junior Sennef als invaller de links backplaats bezette. Veenendaal werd duidelijk sterker en ging volop in de aanval. Een voorzet van Dick van Dijk bracht de bal zo gevaarlijk voor het Utrechtse doel dat een der backs de bal in paniek in eigen doel schotot, (12). Utrecht gaf zich echter niet ge wonnen en speelde nu alles of niets. Bij een der aanvallen kwam de Utrecht se middenvoor in botsing met Cees Ger ritsen. Scheidsrechter Mihaljevic straf te wat al te zwaar door Utrecht een penalty te geven. Maar met 'n prach tige reactie stopte keeper Blankespoor RHENEN Opnieuw is het herenteam van RHC erin geslaagd een overwinning te behalen en dat is reeds de vierde in successie. Schutter Hans Kok kon welis waar niet van dc party zyn, maar de rest van de ploeg bezat voldoende capacitei ten om het bezoekende SSVU uit de Domstad goed party te geven. De spoor wegmensen speelden goed, maar namen te vaak toevlucht tot minder faire prak tijken. Het kwam een van de Utrechtenaren op vyf minuten uitsluiting te staan, terwijl een ander een officiële waarschuwing kreeg. Het is vanaf het begin een gelijkop- gaande wedstrijd geweest. RHC nam een 20 voorsprong maar die was hal verwege de eerste helft omgebogen in een 2—3 achterstand. Na een lange im- produktieve periode van beide ploegen werd het kort voor de rust toch nog 3—3. De tweede helft startte met een SSVU-overwicht, dat resulteerde in 2 doelpunten (35). Het leek erop dat de RHC-ploeg deze tegenslag niet meer te boven, zou komen, maar toen Karei Scheeres tweemaal kort achter elkaar vlak voor de cirkel werd „gemangeld" en de twee strafworpen goed werden benut, leefde de ploeg weer op. Er werd bijzonder goed verdedigd tegen de beweeglijke SSVU-aanval, die zo doende weinig kansen kreeg en daar om uit moeilijke posities ging schieten hetgeen een kolfje was naar de hand van de weer voortreffelijk op dreef zijnde doelman Loet Bijker. Het werd nog wel 66, maar toen liep RHC door twee fraaie doelpunten van Ruud Kap- petein uit naar 68. Nog even werd het spannend toen SSVU de stand naar 78 schoot, maar kort daarna floot de goed leidende scheidsrechter voor de laatste maal. Schutters aan de Rhenense zijde wa ren Cees v. d. Pol (3x), Loet van de Oosterkamp (2x), Ruud Kappetein (2x) en Bertus Wegh (lx). RHC is een ste vige opmars begonnen en heeft nog 3 wedstrijden voor de boeg. De junioren die al kampioen zijn, lieten hoewel met slechts negen man de UHV-ju- nioren in Utrecht kansloos en wonnen maar liefst met 158. de kogel. Een overwinning lag nu voor de hand doch tien minuten voor het ein de kwam de Utrechtse rechtshalf naar voren en met een hard schot knalde hij de bal in de linkerhoek (22). Hoe wel Utrecht daarna nog even fel aan drong bleef de score ongewijzigd. SCHERPENZEEL Het zondagelftal van Scherpenzeel heeft zijn laatste wedstrijd niet weten te winnen tegeii St. Maarten. Scherpenzeel kwam uit met een invaller voor W. Vermeulen. St. Maarten wat sneller dan de thuisclub wilde per se van de kam pioenen winnen en dat lukte de ploeg dah ook (1-3). Scherpenzeel stak deze middag niet in zijn beste vorm en het plaatsen was zeer slecht. In de 4e minuut maakte middenvoor H. Verweij gebruik van lang aarzelen in de Scherpenzeel-verde- diging en bezorgde St. Maarten d,e lei ding (0-1). In de 31e minuut was het dezelfde speler, die de stand op 0-2 bracht. In de rust werden aanvoerder Veldhuizen bloemen aangeboden ter gelegenheid van het kampioenschap. Scherpenzeel startte in de tweede helft iets feller en na 10 minuten was het F. Rebergen die langs de uitgelo pen doelman raak schoot (1-2). Scher penzeel kon echter niet gelijk komen en toen in de 60e minuut H. Verweij de stand op 1-3 bracht was de strijd beslist. De gasten kregen nog wel een strafschop toen doelman v. Geel een speler aan zijn been vasthield, maar de goalie keerde de penalty op fraaie wijze. UTRECHT Een verzwakt Unitas- elftal is zondag in Utrecht met 100 verpletterd door DVSU. Het is, zoals de uitslag van deze ontmoeting wel aangeeft, een zeer eenzijdige wedstrijd geworden, waarin de tegenstanders veel sterker bleken dan de gehavende Unitas-ploeg. Hoewel de Veenendalers reeds met twee reservespelers moes ten uitkomen werd Unitas bovendien gehandicapt door het feit dat twee spe lers, die op eigen gelegenheid naar Utrecht waren gegaan, het speelveld van DVSU aanvankelijk niet konden vinden. Pas in de rust kwamen zij de Veenendaalse gelederen versterken maar toen kon de grote achterstand niet meer worden weggewerkt. RK Unitas is daardoor op de laatste plaats beland en kon nog slechts ge lijk komen met Houten, dat gisteren zijn duel tegen Maluku Muda won. vrije positie staande Hazellekke en de stand was 01. Ede zette meer aanval len op dan de Wageningers maar de afwerking was te slordig om nieuwe re sultaten te boeken. Mede doordat de de fensie van Ede niet goed sloot slaagde WAVV er in via Wennekers tweemaal te scoren (21). In de tweede helft kwam er weinig verandering in het spelbeeld. Ede bleef aanvallend sterker en Radstaat was het die de stand gelijk maakte (22). Even leek het erop dat Ede opnieuw de lei ding ging nemen. Hazellekke brak door en lepelde de bal over de doelman heen. Tergend langzaam belandde de bal tegen de paal waardoor een achter hoedespeler van WAVV nog juist voor de doellijp weg kon trappen. Na wat nutteloos heen-éh-weer-getrap nam Ede toch de leiding. Versteeg schoot vanaf de zestienmeterlijn de bal keihard ach ter'de WAVV-doelman (2—3). WAVV, nu wakker geschud, begon feller te spelen in de wetenschap dat het de pun ten nog hard nodig had. Er werden en kele fraaie aanvallen opgezet die na en kele totale mislukkingen eindelijk resul- AMERONGEN DVSA speelde zon dag een thuiswedstrijd tegen het ge degradeerde VSK. De Amerongse ploeg had nog een punt nodig om definitief het eersteklasserschap te behouden en wist na een rommelige strijd met 1-0 te winnen van de hekkesluiter in 1B. De stemming in het DVSA-team was bepaald onprettig en er werd op ieder een veelvuldige kritiek geoefend. Beide ploegen kregen in de eerste helft enke le goede kansen om de openingstreffer te scoren, maar de voorwaartsen faal den in de afwerking. Na de hervatting drong DVSA wat meer op en kwam tot driemaal toe ge vaarlijk dicht bij een doelpunt. De uit vallen van de gasten waren echter ge vaarlijker en wanneer zij de beschik king hadden gehad over een afronder dan was de thuisclub steevast ten on der gegaan. In de 65e minuut had Veenhof einde lijk succes. Met een goed schot ver sloeg hij de VSK-goalie (1-0). De Amerongers trachtten nu door te stoten, maar zij hadden weinig geluk. Van Veenendaal moest zich laten ver vangen door Burgers, die ook nog twee goede kansen kreeg. Een buitenspel- doelpunt werd even later afgekeurd door de goed leidende scheidsrechter. Beide ploegen waren zichtbaar ver heugd toen het laatse fluitsignaal klonk. DVSA 2 verloor zijn uitwedstrijd te gen de tweede uitgave van Houten met 3-0, terwijl DVSA 3 in Veenendaal van RK Unitas verloor (4-1). Het derde za terdagteam ging ten onder tegen CDN 2 met 3-2 en de A-junioren speelden gelijk tegen HDS A (1-1). DVSA A verloor met 12-2 van GVW en de Amerongse pupillen versloegen de leeftijdgenoten van DOVO met 4-0. VEENENDAAL Ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan heeft voet balvereniging DOVO morgenavond in „Sola Fide" aan de Eikenlaan een feestavond voor haar leden belegd. Ed dy de Valk presenteert op deze avond de non-stop-cabaretrevue „Een schot in de roos", waaraan onder andere meewerken Kees Schilperoort, het Lee- dy-trio, cabaretière Tonny Huurdeman en zangeres Ria Valk. Vanavond van zeven tot acht uur kan men aan de zaal plaats bespreken voor dit veelbelovende cabaret, dat om acht uur begint. ROTTERDAM De 31-jarige Da niel Klomp uit Rotterdam is gister middag bij het zwemmen verdronken in de Delfhavense Schie. De man kwam na een duik niet meer boven water. Het lijk werd een half uur later gevonden. Dertien stuks dragend vee zijn gis termiddag omgekomen bij een boerde- rijbrand in Someren. Twee geredde dieren moesten later worden afge maakt. De boerderij is uitgebrand. taat opleverden. De Wageningers slaag den erin de achterstand om te buigen in een comfortabele 53-voorsprong, waarmee de thuisclub bepaald teveel kreeg. Voor de toeschouwers is het in ieder geval een zeer matige vertoning gewor den die bij vlagen nauwelijks het aan kijken was. Zij hebben dan ook slechts van de zon kunnen genieten deze mid dag... EDERVEEN Door met 3-2 te win nen van Musketiers 3 is de tweede uit gave van Advendo uit Ederveen zater dag kampioen geworden in haar afde ling. Het is een spannende strijd gewor den die door een groot aantal toeschou wers werd bijgewoond. Na vijf minuten nam Musketiers de leiding en pas na een half uur kwamen de Ederveners door J. Donkelaar op ge lijke voet. De thuisclub had aan een ge lijk spel voldoende om de titel te be machtigen en ging nu vrijuit spelen. Een minuut voor rust nam de Eder- veense ploeg een voorsprong toen Don kelaar een penalty benutte (2-1). Tien minuten na rust kopte Speel ziek de stand naar 3-1 en de strijd was beslist. Vlak voor het eimde kwam Musketiers nog op 3-2 door een straf schop, maar «verder liet Advendo de gasten niet komen. Voorzitter Marcus feliciteerde de spelers na afloop met het kampioenschap en bood bloemen aan. Advendo 3 had aan een gelijk spel te gen Scherpenzeel 3 voldoende om de kampioensvlag te hijsen, maar de Scherpenzeelse gasten versloegen het Ederveense team met 0-2, waardoor zij de bloemen in ontvangst mochten ne men. ROTTERDAM De zevenendertig ste editie van de DOS-estafettes, de traditionele opening van het Nederland se atletiekseizoen op de baan, heeft evenals voorgaande jaren een gemak kelijke overwinning opgeleverd voor Sagitta en Metro. De dames van Sagitta, met enkele Olympische kandidaten als Ciska Jan sen, Hilda Slaman en Tilly van der Made in de gelederen, waren veel te sterk voor de concurrentie. Vooral Til ly van der Made, die de laatste zeshon»- derd meter voor haar rekening nam, maakte een voortreffelijke indruk. De Amsterdamse dames liepen de 1400 meter, verdeeld over vijf loopsters, in 3 minuten en 19.8 seconden. Bij De Spartaan (Lisse), dat op de tweede plaats beslag legde met een, achter stand van j-uim twaalf seconden, maak te Ilja Keizer-Laman, de vorig jaar vrijwel niet heeft gelopen, haar rentree. De Spartaan was ook bij de heren succesvol. De Lisser ploeg legde ach ter het Rotterdamse Metro, dat deze wedstrijd nu al verscheidene jaren achtereen heeft gewonnen, beslag op de tweede plaats. Metro, dat aanvan kelijk een vrij ruime voorsprong had, werd in de slotfase, toen De Spartaan Fred van Herpen op een zeshonderd meter in de baan bracht, nog even be dreigd. De loop over 10.000 meter, die na de estafettes werd verwerkt, was niet van dezelfde kwaliteit als vorig jaar, toen een groot aantal lopers beneden de 32 minuten bleef. Nu vergde de hoge tem peratuur heel wat van de atleten. De wedstrijd leverde een overwinning op voor de AAC-er Nelis met een tijd van 31 min. en 40.8 seconden. De uitslagen luiden: DAMES (1400 m): 1. Sagitta (Amsterdam) 3.19.8; 2. De Spartaan (Lisse) 3.27.1; 3. Sparta (Den Haag) 3.30.9; 4. AVR (Rotterdam) 3.21.-; 5. PAC (Rotterdam) 3.42.7. HEREN (1600 m): 1. Metro (Rotterdam) 14.38.4; 2. De Spartaan (Lisse) 14.42.8; 3. Sparta (Den Haag) 14.45.6; 4. VLTC (Den Haag) 14.51.-; 5. AVR (Rotterdam) 14.51.8; 10.000 m: 1. Nelis (AAC) 31.40.8; 2. Alfred Mo- ser (GAC) 31.48; 3. Wim Hol (Slie- drecht Sport) 31.58.2. VEENENDAAL Nadat vorige week de DOVO-adspiranten B kampioen wer den hebben zaterdag de adspirainten A door een 6-1 overwinning op Candia A eveneens het kampioenschap behaald in hun afdeling.

De Vallei | 1968 | | pagina 11