Nieuwe lyceum wordt deze week opgeleverd Renkum veroverde op tactische wijze titel in derde klasse VERHUIZING IS AL BEGONNEN Ijk en herijk Voetballers feestten Leuk toneel van E.R.V. voor C.N.V. Geslaagd kindertoneel van Roodborstjes Kelderbrand onder slagerij Veenendaal 2 eiste tweede plaats op Gebouw is op vastgestelde tijdstip klaar Rusti» weekend voor politie Bekendmaking Geen spreekuur burgemeester Judocompetitie in Ede besloten P.v.d.A. stelt vragen over accommodatie voor de sport Voorjaarsbeurs leverde 5 mille op Scooterinvasie in Rhenen Schooljeugd kreeg traktatie Uitslag loterij voor jeugdhuis Druk jaar voor de muziek Caecilia-bazaar Opbrengst collecten Beslissing BURGERLIJKE STAND MAANDAG 12 VEENENDAAL Deze week wordt het nieuwe gebouw van het Christelijk Lyceum te Veenendaal aan de Kerke- wijk door de aannemer, de firma S. Woudstra uit Arnhem, opgeleverd. Hiermee is het gebouw op het geplan de tijdstip klaargekomen. Momenteel legt men de laatste hand aan de afwer king en een schoonmaakbedrijf is hard aan het werd om het gebouw voor ge bruik gereed te maken. Vorige week is men al begonnen met het overbren gen van de inventaris van de oude naar de nieuwe school. Het vaste meu bilair is al in de nieuwe school aan gebracht. De hoofdopzichter van de bouw, de heer H. Jans is bijzonder tevreden over het verloop van de bouw. „Meestal loopt zo'n grote bouw iets uit. Men is bijna nooit klaar op het geplande tijd stip. Dit is eigenlijk de eerste keer dat het me is gelukt op tijd gereed te ko men", vertelt.hij. De heer Jans voegt eraan toe. dat een gebouw eigenlijk na de Paasvakantie al in gebruik geno men had kunnen worden, „maar het is voor de school gunstiger om het ge bouw met ingang van het nieuwe cur susjaar te gaan gebruiken, vooral in verband met de eindexamens. Momenteel is men bezig het gebouw schoon te maken. Daarna zal men met de inrichting van de losse meubelen be ginnen. Deze week is men al begonnen met het overbrengen v» breekbaar en kostbaar materiaal vlffl het oude naar het nieuwe gebouw. Dat is in hoofdzaak het materiaal op het gebied van natuur- en scheikunde en biologie. De vaste inrichting is al gereed. De Heide Maatschappij is bezig met VEENENDAAL Ondanks de grote verkeersdrukte tengevolge van het mooie weer hebben zich in Veenendaal in het afgelopen weekeinde geeto bot singen van betekenis voorgedaan. Al leen zaterdag werden twee aanrijdin gen gemeld met slechts lichte materië le schade. Zaterdagmiddag kwam de bromfiet ser J. v.d. S. uit Veenendaal in botsing met de auto van zijn plaatsgenoot E. J. van E. toen beiden optrokken na het verspringen van het verkeerslicht op de Hoogstraat. Beide voertuigen wer den beschadigd. Zaterdagavond botste de Veenendaal- se motorrijder B. E. tegen de achter zijde van de auto van G. C. van N. uit Ede, toen deze afremde voor over- steekde voetgangers op het zebrapad in de Hoofdstraat. Bij dit ongeval liep alleen de auto van de Edenaar enige schade op. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de ijk en herijk van maten en ge wichten voor deze gemeente zal plaats hebben op: maandag 6 mei 1968 van 10.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 15.30 uur en dinsdag 7 mei 1968 van 9.30 - 12.30 uur in de brandweercentrale. Voorts wordt nog meegedeeld: 1. dat aan de herijkplichtigen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mo gelijk is oproepingen zullen worden uitgereikt, vermeldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meet werktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft be staan, ook al wordt geen oproeping ont vangen 2. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aan geboden om onderzocht te worden, dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen ge wichten afgewassen en ook de gaten gereningd, dat ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna inge wreven met gekookte lijnolie 3. dat de maten en gewichten vóór 1 oktober 1968 gestempeld moeten zijn zijn met de letter D in fantasievorm en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewich ten te laten herkeuren aan het IJkkan- toor te Utrecht op iedere woensdag van 9-12 uur en van 13.30 - 16.30 uur. 4. dat de maten en gewichten, die ge stempeld zijn met het afkeuringsmerk (in de vorm van een gearceerde drie hoek) niet in winkels, enz. mogen wor den teruggebracht 5. dat ten bate van 's Rijks schat kist voor het onderzoek der maten en gewichten keurloon en voor het juste ren der gewichten justeerloon moet worden betaald 6. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting doch uitsluitend aan het IJkkantoor ter herkeuring kunnen worden aangeboden. De gezegelde en veloppe, afgegeven bij de vorige veri ficatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden ge steld. Voor elk gewicht moet tenminste drie dagen vóór de verzending van de gewichten op postrekenj^ nr 425045 van .IJkkantoor Utrecht eW bedrag van 60 cent worden gestort. Rhenen, 19 april 1968. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. De praktijklokalen van het nieuwe Lyceum zijn vrijwel geheel ingericht. Alleen het losse meubilair J ontbreekt nog. In het J scheikundelokaal halen de glazenwassers de kalk- strepen van de ramen. het aanleggen van de sportvelden ach ter de school en zal ook spoedig be ginnen met de aanleg van de tuinen rond het gebouw. Er zullen twee sport velden bij de school komen, een ver hard en een onverhard. Het verharde sportveld zal al spoedig bespeeld kun nen worden. Het onverharde veld, een grasmat mag het eerste jaar nog niet gebruikt worden. Het prachtige gebouw is een schep ping van de Arnhemse architect H. Geels. Nu de meeste kalkstrepen van de ramen zijn verwijderd en het ter- VEENENDAAL Vrijdagavond hield de voetbalvereniging Scherpen- zeel ter ere van haar 50-jarig bestaan een feestavond in de gemeentelijke eierhal. De voorzitter van de feestcommissie de heer T. Valkenburg, was verheugd, dat de opkomst zo groot was. Hierna gaf hij het woord aan de voorzatter M. L. v.d. Haar, die een historisch overzicht gaf. Hierna verzocht hij de trainer de heer Vermeulen naar voren te komen met aanvoerder Veldhuizen en het hele eerste elftal dat vorige week het kampioenschap veroverde. De heren Vermeulen en R. Tins, ver zorger, ontvingen als dank voor hun vele werk een surprise. Door omliggen de verenigingen wordt wel eens ge zegd, ach, volgend jaar degraderen ze toch weer. maar aldus de voorzitter, dat hoeft#in het geheel niet, als we trouw komen trainen zit zelfs de KNVB er wel in. Hierna kwam voor het voetlicht het cabaretgezelschap onder leiding van Coos van de Velde met muzikale om lijsting van Henk Baving. Verdere medewerkenden waren: Elly Lichtveld zang, Emmy Rijnbergen als assistente van Coos van der Velde, Paoline de acrobaat en Nick Nichols als clown en tekenaar. Bijzondere hoogtepunten van deze show waren Coos van de Vel de als goochelaar en Paoline met zijn acrobatiek. De avond werd besloten met een gezellig bal in hotel „Bos- zicht". VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend: 1. dat het kantoor der directe belastin gen en accijnzen te Wageningen met ingang van 1 april 1968 voor het pu bliek als volgt zal zijn geopend: a. voor betalingen inzake directe be lastingen, loonbelasting. omzet belasting. sociale verzekeringspre mies en schoolgeld op maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 12.15 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, voor inlichtingen inzake deze middelen op maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.15 uur en van 13.30 tot 15.0 uur; b voor aangiften en betalingen inzake accijnzen en motorrijtuigenbelas ting, voor 't aanvragen van kente kenbewijzen en voor betalingen in zake leges en zegelrecht op maan dag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.15 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, voor inlichtingen inzake deze middelen op maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.15 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. 2. dat hiet afwijking van het bepaal de onder punt 1 het kantoor voor het publiek is gesloten: A. met betrekking tot de middelen genoemd onder letter a van punt 1, als mede met betrekking tot het zegel recht op: a. de Nieuwjaarsdag; b. de Christelijke Tweede Paas- en Pinksterdag; c. de beide Kerstdagen; d. de Hemelvaartsdag; e. de dag waarop de verjaardag des Konings wordt gevierd f. de Goede Vrijdag g. de Nationale feestdag (éénmaal in de vijf jaar). B. met betrekking tot de middelen genoemd onder letter b van punt 1, met uitzondering van 't zegelrecht op: a. de Nieuwjaarsdag b. de Christelijke tweede Paas- en Pinksterdag c.de beide Kerstdagen d. de Hemelvaartsdag e. de dag waarop de verjaardag des Konings wordt gevierd f. de Nationale feestdag (éénmaal in de vijf jaar). B. en W. voornoemd: de secretaris, de burgemeester, Van Manen. J. Hazenberg. rein rond de school vrijwel geheel is geëgaliseerd is duidelijk te zien dat de school zijn voltooing nadert. Voor de laatste keer worden de eindexamens van het lyceum gehouden in de gym nastiekzaal aan de Tuinstraat. Volgend jaar zal dit gebeuren in een meer sfeer volle omgeving, een sfeer die nu al een beetje is te proeven in de gangen van het nieuwe lyceum. RENSWOUDE De burgemeester van Renswoude is verhinderd woens dagmiddag zijn wekelijkse spreekuur te houden. ELST Voor een slecht bezette zaal bracht de Elster Reciteervereniging jl. zaterdagavond het toneelstuk „De Veendokter" voor het voetlicht. De uit voering geschiedde op uitnodiging van de gezamenlijke besturen van de CNV- afdelingen in Eist, die hun jaarlijkse familieavond hielden. Voorzitter Stoker sprak er in zijn openingswoord zijn te leurstelling over uit dat de zaal „niet geheel gevuld was" een eufemisme voor een half lege zaal maar hij hoopte „dat volgende week meer men sen van hun belangstelling zouden blijk geven". Het CNV week af van de tra ditie de familieavonden te beleggen in „De Eikelkamp" door deze avond in Pniël bjjeen te komen. „De Veendokter" is een toneelspel in vier bedrijven dat de strijd van een jonge huisarts dr Jacob Uyterbosch tegen de achterlijke toestanden in de veenkolonie „Hazelaarsveen" behan delt. Hoewel blijspel, krijgt het stuk 'n wrange bijsmaak als men denkt aan de toestanden in Vriezenveen en om geving. Hoewel het verhaal speelde rond de eeuwwisseling blijken de wan-» toestanden van toen nog niet geheel te zijn uitgebannen. Om hen, die de uit voering van zaterdag jl. gemist hebben maar van plan zijn komende zaterdag naar Pniël te gaan, laten we het ver haal verder voor wat het is. De mannelijke hoofdrol, die van dok ter Uyterbosch, werd vertolkt door de heer W. Kok. Over het algemeen wist hij zijn artsenrol aardig gestalte te ge ven maar hij miste het elan om de „ideële" delen van zij>n tekst met vol doende vuur te brengen. Behalve deze „dompers" toch wel een boeiende ver tolking van de heer W. Kok. De vrou- welke hoofdrol, die van Tante Geurt je, hospita van dr. Uyterbosch, werd leuk gebracht door mej. G. Santhuij- sen. Zij wist het juiste midden tussen een dorpsroddelaarster en hospita van een arts te bewaren. Dat zij eenmaal haar lachen niet kon houden toen er achter het toneel iets mis ging zij haar evenals mej. A. Eimers, als Een scène uit het toneelstuk De Veendok ter dat zaterdagavond door ERV in „Pniël" op de planken werd gezet. Saartje Boom, de dochter van de do minee graag vergeven. A. v. Dam zette Thijs Runia „Gekke Tieske" net voldoende aangedikt op de plan ken om geloofwaardig te bléjven. G. v. Voorst wist zijn rol van dictatoriale dorpsburgemeester, die-niet-vies-is-van- een-slokje. natuurgetrouw te brengen. Dat kon niet gezegd worden van J. v. Beek als ds Boom. De predikant was ronduit belachelijk, en hoewel hieraan de tekst ook schuld had, was met een beetje minder overdrijving deze figuur aanvaardbaar geworden. De bijrollen werden over het algemeen goed ver tolkt. Vooral B. Kok als dorpsveld wachter mocht gezien worden. Over het geheel genomen een goed stuk amateurtoneel, zonder veel pre tenties. Zij die de warme zaterdag avond in „Pniël" doorgebracht hebben, hebben er zeker geen spijt van gehad. C. I. VEENENDAAL Het eerste team van judovereniging Renkum is zater dagavond in de sportschool van Jaap Venendaal in Ede kampioen geworden van de derde klasse Midden-Nederland. In het Edese sportinstituut werden de laatste competitiewedstrijden gehouden van deze afdeling. De tweede uitgave van Veenendaal (sportschool v. d. Velde) die als twee de eindigde, had moeten winnen van Renkum pupillen van judoleraar Budding uit Opheusden om gelijk te komen met de koploper, doch doordat Renkum een zeer tactische wedstrijd speelde en een 55-stand bewerkstel ligde, was een beslissingswedstrijd niet meer nodig. De titel was voor Renkum, dat fi nishte met 25 punten uit veertien wed strijden. Veenendaal 2 eindigde op de tweede plaats met 23 winstpunten. In de derde klasse kwamen deze com petitie verder uit: Nijmegen, Eist, Groesbeek. Arnhem en Ede 2. Het is een zeer sportieve wedstrijd dag geworden. Veenendaal speelde zijn eerste wedstrijd tegen Eist, welke ploeg met 450 werd verslagen door de leer lingen van v. d. Velde. Henk Stuyven- berg verzamelde tien punten door zijn opponent te verslaan door middel van zijn specialiteit, de achtste heupworp. Hans van Manen zegevierde eveneens door een houdgreep toe te passen en Schroor bezorgde zijn team vijf punten door winst op beslissing in de sleutel- partij. Wout van Barneveld en Rinie Kleyer halfzwaar- en zwaargewicht konden vervolgens vrijuit spelen en wonnen respectievelijk door een vijfde en achtste heupworp (450). Hierna moest Veenendaal 2 aantre den tegen de ranglijstaanvoerder, Ren kum. Een gelijke stand was voldoende voor de ploeg van Budding om de titel te bemachtigen. Henk Stuyvenberg startte in de lichtgewichtklasse tegen Van Dremp. Hij zette weer met succes een achtste heupworp in, maar won op beslissing (50). De Veenendaler Van Manen kreeg het zeer moeilijk tegen de kleine Carpentier maar hij wist de stand op 00 te houden. Hoewel Schroor in de volgende partij sterker was dan Hendriks, die zwaar verdedig de, kregen ook deze tegenstanders geen punten. Bruys van Renkum speelde ver volgens tegen halfzwaargewicht Van Barneveld een zeer tactische wedstrijd en finishte eveneens met 00. Routi nier Van Heun had in de laatste partij de grote verantwoordelijkheid om zijn VEENENDAAL De raadsfractie van de PvdA heeft aan het college van B. en W. een aantal vragen gesteld over de sportaccomodatie in Veenen daal. Edelachtbare Heren, Nu wij zo langzamerhand steeds meer tot de overtuiging zijn gekomen, dat de mogelijkheden tot het beoefenen van sport in het algemeen in de ver drukking komen, menen wij thans niet langer te mogen wachten met het stel len van vragen. Reeds meermalen heeft onze fractie bij de algemene beschouwingen gewezen op het nijpend tekort aan sportvelden in onze gemeente. Nu dit tekort zich steeds meer af gaat -tekenen voelen wij ons gedrongen de volgende vragen aan uw college voor te leggen: Is het college met ons van mening, dat er inderdaad sprake is van een schreeuwend tekort aan sportaccommo datie? Is het college tevens met ons van me ning, dat er op korte termijn voorzie ningen getroffen moeten worden? Indien voorgaande vragen door u be vestigd beantwoord worden, wat denkt uw college dan te gaan doen? Verdient het geen aanbeveling, ten einde de grote onrust, die in de Veenen- daalse sportwereld heerst, enigszins weg te nemen, op zeer korte termijn een uitgebreide sportnota aan te bie den? Uw antwoord met belangstelling te- gemoetziende, verblijven wij, hoogachtend, ns. de raadfractie van de PvdA C. G. van Hall (secr). ploeg de volle winst te bezorgen. De Veenendaler Kleyer verloor op beslis sing (05), waardoor de stand gelijk was (55) en Renkum derhalve kam pioen werd. Veenendaal 2 eindigde als tweede en dat is een zeer goed resultaat wanneer men bedenkt dat de ploeg in het begin van de competitie niet met een lichtge wicht kon uitkomen en dus elke wed strijd reeds begon met een 10-achter- stand. In Ede was ook Th. Wijnberger aan wezig, die de eerste competitiehelft ge speeld heeft in de middengewichtklasse maar door zijn verhuizing naar Utrecht reeds geruime tijd wordt vervangen door Schroor. AMERONGEN De door de Jeugd commissie der Hervormde gemeente te Amerongen georganiseerde bazaar is 'n groot succes geworden. De bazaar werd vrijdagavond om kwart voor zeven ge opend door ds. G. Kaastra. De predikant heette in zijn openings woord in het bijzonder welkom de bur gemeester. wethouder Van Barneveld en Mevr. Von Ilsemann. In het bijzon der ging ziijn dank uit naar de Kasteel bewoners, de familie van Aldenburg Bentinck, voor het beschikbaar stellen van het Koetshuis. Vrijdag kon worden gesproken an een goed begin, maar zaterdag hebben zeer velen van de gelegenheid gebruik gemaakt weer eens een ouderwetse ba zaar mee te maken. Voor de diverse stands bestond er een flinke belangstel ling. Ook financieel kan worden terug gezien oj 'n geslaagde bazaar. De op brengst wordt voorlopig geschat op ruim f. 5.000,—. RHENEN Uit alle delen van het land waren zondagmiddag 70 scooter equipes naar Rhenen gekomen om deel te nemen aan een oriënteringsrit, die in deze omgeving was uitgezet door de Vespaclub Wageningen. Tussen de start aan de Veerweg en de finish op het Paardeveld lagen 26 kilometers voor A en B-klassers. Het klassement in de A-klasse telde mee voor het landelijke kampioenschap. Winnaar hierin werd W. van Rooy van de Vespaclub Noord- Limburg met 120 strafpunten. In de B-klasse ging de bekende Twentse voet baller T. Pahlplatz van de Vespaclub Enschede met de eerste plaats strijken. Mede dank zij de bijzonder gunstige weersomstandigheden werd de rit een volledig succes. RENSWOUDE Geboren: Cornelis Maarten, z.v. C. A. Gijsbertse en N. A. Leander. RHENEN In het ..Eigen Ge bouw" gaf liet kinderkoor De Rood borstjes" afgelopen vrijdagavond een wel zeer bijzonder geslaagde opvoering van de kinderoperette „Het geheim van de Hofmaarschalk"Van één van de leukste onderdelen van de operette maakte onze fotograaf dit plaatje. Het bestuur van het kinderkoor, met name mevrouw H. HOtting-van Mastrigt, komt een woord van hulde toe voor de ze geslaagde avond. Een spannend moment in de half- middengewichtsklasse tussen judo ka's van kampioen Renkum en Groesbeek. LEERSUM Vrijdagmorgen werden de leerlingen van de bedde lagere scho len in Leersum verrast door de Oranje vereniging. Ter gelegenheid van de ge boorte van een prinsje werden de leer lingen getrakteerd op beschuit mei mudsjes. Dinsdag, als de kleuterschool weer begonnen is, zullen ook deze kin deren van de traktatie kunnen «nullen. AMERONGEN Zaterdagavond werd de trekking verricht van de loterij van de Jeugdcommissie der Herv. Gemeen te te Amerongen, waarvoor het batig saldo ten goede komt aan het oprichten van een jeugdhuis. De uitslag was als volgt: 1027, 1570, 782, 226, 193, 508. 360. 439, 1092, 1366, 217, 1658, 41, 1549, 258. 459, 538, 537. 1060, 648, 1545, 179, 1669, 827, 574 en 465. OPHEUSDEN De Opheusdense muziekvereniging „Kunst en Vriend schap" zal in de komende zomer veel activiteiten ontplooien. De vereniging die sterk is verjongd en een geheel an dere bezetting nodig zal hebben, moet hiervoor de nodige contanten hebben. Men hoopt nu op de medewerking van de bevolking om een en ander te ver wezenlijken. Zij zullen zich nogal eens presenteren op de weg met marslopen en de acties die zij elk jaar houden zul len groter opgezet worden. Op 30 april wordt medegewerkt aan het feestprogramma van Koninginne dag. Op 18 mei zal in Opheusden een grote muziekdag gehouden worden met in de avonduren op het Spartaterrein een grote muziekshow met vuurwerk. RHENEN Vrijdagavond om streeks half elf brak brand uit in de kelder onder de slagerij van de heer Van Dijk aan het Fred. v.d. Paltshof. De brandweer rukte uit met twee wa gens. Aanvankelijk hadden de spuitgasten bijzonder veel last van een sterke rookontwikkeling, doch met behulp van een persluchtmasker kon men tot de kelder doordringen. Daar bleek een voorraad verpakkingsmateriaal te smeulen. Toen men eenmaal water kon geven was de brand snel geblust. De mogelijkheid bestaat dat de brand ia ontstaan door een in de kelder ge worpen brandende sigarettepeuk. Verzekering dekt de schade, die hoofd zakelijk tot de kelder beperkt bleef. Met man en macht werd de slagerij gedurende de nacht weer schoonge maakt zodat de heer Van Dijk zater dagmorgen normaal met de verkoop kon beginnen. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse muziekvereniging Caecillia houdt vrijdag 26 en zaterdag 27 april een grote bazaar in de gemeentelijke eier hal. Er zijn weer talrijke waardevolle prijzen te winnen met de diverse at tracties. SCHERPENZEEL De in Scherpen de 1 gehouden collecte ten bate van de Rheumabestrijding heeft f 947.74 opge bracht. De collecte voor medische hulp ln de tropenlanden de SIMAVI-collecte lever de een totaalbedrag van f 975,- op.

De Vallei | 1968 | | pagina 3