Voetbal in het buitenland LUNTEREN WERD KAMPIOEN Fortissimo greep titel door zege op Rheden 3 „Mag ik die figuur spreken, die beweert dat alle benzine één pot nat is?" Boron ÉJfnortnieuws Nederlaag van Real tegen 3e editie van Yellow Kangoeroes 1-0 nederlaag van HDS tegen Ares Zesde concours van stichting Gaudeamus 't HARDE IN BESLISSINGSWEDSTRIJD MET 3-0 VERSLAGEN 115 zwemdiploma's op een dag (éiik\ w4ÊÉ<{ Duitsland Portugal Spanje België Basketball Laag tempo Groots Tempo zakte MAANDAG 22 EDE In een snikhete sporthal heeft basketballclub Real afgelopen za terdag het onderspit moeten delven te gen Yellow Kangoroes. Het is ondanks de hoge temperaturen een aantrekkelij ke wedstrijd geworden. Yellow Kangoroes beschikte over meer wisselspelers hetgeen in deze wedstrijd van doorslaggevende beteke nis was. Aan Real-zijde waren het vooral Stein en Boeks die een bijzonder goede partij speelden. Met de rust hadden de Edenaren een 10-13 achterstand opgelo pen. Ook in de tweede periode kwamen de Yellow Kangoroes beter voor de dag. Het was vooral in deze helft dat zij het grotere aantal wisselspelers konden uit buiten. Real poogde op heftige wijze de stand bij te houden maar kon toch niet voorkomen dat het in de spannende eindspurt te kort schoot. De eind stand werd tenslotte bepaald op 37-40. Hans Boekestein was veruit de top scorer (2-19). Voor de resterende pun ten zorgden Ludwig von Stein (6-2), Dick Burrink (2-4) en Limen Vis (0-2). UTRECHT H.D.S. is er niet in ge slaagd om bij Ares in Utrecht een over winning te behalen. De ploeg heeft enorm hard gevochten, maar de voor hoede kon niet tot scoren komen. Het H.D.S.-elftal was op verschil lende plaatsen gewijzigd om discipli naire redenen. Deze wijzigingen betekenden overi gens geen verzwakking. In de eerste helft een fel aanvallend H.D.S., dat met goed opgezette aanvallen het ARES-doel belaagde. De schotvaardig heid ontbrak echter bij de Leersum- mers. Ook in de tweede helft bleef HDS het initiatief behouden, maar een kwar tier voor het einde kon de Leersumse spil een hoge bal niet bemachtigen en de Ares-middenvoor kon zijn ploeg moeiteloos naar een 1-0 voorsprong schieten. De scheidsrechter was deze middag de beste man van het veld LONDEN De strijd om het Engel se kampioenschap gaat na zaterdag eigenlijk alleen nog maar tussen Man chester United en Leeds United. De naaste concurrenten, Manchester City en Liverpool verspeelden punten. Manchester United behaalde op eigen veld een „zuinige" overwinning op Sheffield United, 1—0. Het doelpunt dat later beslissend bleek, werd al in de vijfde minuut gemaakt door aan voerder Denis Law. De overwinning van Leeds United was wat overtuigen der, 31 tegen West Bromwich Albion, maar de tegenpartij kon door een groot aantal geblesseerde spelers lang zijn sterkste ploeg niet binnen de lij nen brengen. Manchester United be hield door deze resultaten een punt voorsprong op Leeds United, dat ech ter nog een wedstrijd, ten opzichte van de „Mancunians" te goed heeft. Liverpool, dat voor de zevende keer in vijftien dagen moest spelen, leek ge broken door deze slopende reeks wed strijden. Het geweldige vuur ontbrak bij de roodhemden, die in Londen de beide punten bij West Ham United moesten achterlaten, 10. In Wolver hampton kwamen „The Wolves" en Manchester City niet aan doelpunten toe. De stand in de kopgroep is: 1. Man chester United 3954; 2. Leeds United 3853; 3. Manchester City 3850; 4. Liverpool 3748; 5. Everton 3747; 6. Tottenham Hotspur 3844. In de staart van de eerste divisie lijkt de degradatie van Fulham viijwel onafwendbaar, ook al won de Londen- se ploeg zaterdag met 20 van New castle United. De club, die Fulham naar de tweede divisie zal vergezellen, gaat naar alle waarschijnlijkheid Stoke City heten. Stoke leed de grootste ne derlaag van deze zaterdag, 04 tegen Burnley. Cardiff City, halve finalist in het Europese toernooi van de bekerwin naars, stelde zaterdag zijn plaats in de tweede divisie voor weer een seizoen veilig. De ploeg uit Wales won, vier dagen voor de eerste halve finale te gen de Hamburger SV, met 10 van Carlisle. Burnley Stoke City 40; Everton Chelsea 21; Fulham Newcastle Utd. 2-0; Leeds Utd. West Brom wich A 3—1; Leicester City South ampton 41; Manchester Utd. Shef field Utd. 1—0; Sheffield Wed. Not tingham Forest 00; Sunderland Arsenal 20; Tottenham Hotspur Coventry City 42; West Ham Utd. Liverpool 1—0; Wolverhampton Manchester City 00. Voor de tweede keer in het bestaan van de Bundesliga is Borussia Neun- kirchcn gedegradeerd uit de hoogste klasse van de Westduitse voetbalcom petitie. De Saarlanders verloren zater dag in Brunswijk met 24 van Ein- tracht Braunschweig en daar Kaisers- lautern (10 tegen Alemannia) en Schalke '04 (10 tegen Bor. Dortmund) wonnen, werd de achterstand van de Borussen, met nog vier wedstrijden te spelen, negen punten. Aan de top van de ranglijst was het een goede dag voor FC Nürnberg dat met 41 van MSV Duisburg won. De grote concurrent van de Neurenbergers is nu weer Bor. Mönchen Gladbach, dat een voortreffelijke wedstrijd speel de tegen HSV Hamburg, 41. Bayern München verloor met 03 van Stutt gart, dat in de Franse international Gilbert Gress zijn beste speler had. Gress, die twee jaar geleden voor 225.000 gulden van Racing Strassbourg naar Stuttgart verhuisde en in septem ber 1967 voor het eerst in het Franse elftal speelde, maakte het eerste doel punt. Zijn enorme sprintsnelheid (hij loopt de 100 meter in 11,3) was teveel voor de verdediging van Bayern, zelfs Franz Beckenbauer zag de 26-jarige Fransman herhaaldelijk langs zich flitsen. Behalve Hamburger SV, dat in zijn „generale" voor de halve finales van de Europese beker voor bekerwinnaars uiterst zwak speelde, stelde ook Bor- russia Dortmund teleur. De Dortmun- ders hebben in vier wedstrijden geen doelpunt meer gemaakt. HSV Hamburg, dat voor de wedstrijd tegen de „veulens" uit Mönchen Glad bach Uwe Seeler als laatste verdediger had opgesteld, speelde waarschijnlijk de slechtste wedstrijd van het seizoen. Alleen de Turkse doelman Oeczan kwam tot een aanvaardbare prestatie. Eintracht Frankfurt, dat in de twee de helft van de competitie tot nu toe de beste resultaten had bereikt, werd in Keulen door de FC Köln in alle op zichten overtroefd. Alleen de Westduit se topscorer Löhr kreeg bij de Keule naren geen voet aan de bal. Pas in de laatste minuut van de wedstrijd maak te hij een doelpunt, waardoor zijn voorsprong op Brungs van de FC Nürn berg, die twee keer scoorde, nog vier punten bedraagt, 2723. De top van de ranglijst in de Bun desliga ziet er als volgt uit (alle clubs hebben 30 van de 34 wedstrijden ge speeld); 1. FC Nürnberg 41; 2. Borus sia Mönchen Gladbach 37; 3. Werder Bremen 36; 4. Bayern München 36; 5. FC Köln 34; 6. Eintracht Braunsch weig 33. FC Nürnberg MSV Duisburg 41; VFB Stuttgart Bayern München 30; Bor. Mönchen Gladbach Ham burger SV 41; Werder Bremen Hannover *96 1—0; 1. FC Köln Ein tracht Frankfurt 51Eintracht Braunschweig Bor. Neunkirchen 42; 1860 München Karlsruher SC 30; 1. FC Kaiserslautern Aleman nia Aachen 10; Schalke '04 Bor. Dortmund 10. Braga Varzim 1—1FC £orto Guimaraes 31; Sporting Lissabon Barreirense 30; Academica Ben- fica Lissabon 11; Sanjoanense Se- tubal 00; CUF Belenenses 00; Tirsense Leixoes 01. Stand na 23 wedstrijden: 1. Sporting 37; 2. Benfica 36; 3. Academica en FC Porto 31. Real Madrid, de zesvoudige Europe se bekerwinnaar, heeft zich zaterdag avond door een 21 zege op Las Pal- mas opnieuw verzekerd van het lands kampioenschap. De wedstrijd, die 70.000 toeschouwers trok, werd ge speeld in het Bernabeustadion in Ma drid. Voor Real doelpuntten Velezquez in de 20e en Pirri in de 76e minuut. Castellano scoorde het enige doelpunt voor Las Palmas vier minuten voor de rust. Verdere uitslagen: Pontevedra Malaga 10; Elche Sociedad 50; Sabadell Espanol 21; Betis Atletico 03; Barcelona Sevilla 30; Cordova Zaragoza Stand met nog één wedstrijd te spe len: 1. Real Madrid 42; 2. Barcelona 38; 3. Las Palmas 36. FC Mechelen FC Brugge 02; FC Luik Lierse 20; Racing White Anderlecht 11; Antwerp Waregem 31; SK Beveren Beerschot 32; Daring Standard 04; Beringen SC Charleroi 12; Olympic St. Trui- den 13. De stand na 26 wedstrijden: 1. An derlecht 41; 2. FC Brugge 37; 3. Stan dard 35; 12. Beringen 22; 13. Luik 21; 14. Mechelen 20; 15. Olympic en Ant werp 18. UTRECHT Voor de zesde maal zal van 20 tot en met 26 april in Utrecht het internationaal concours voor vertol kers van muziek van onze tijd worden gehouden, georganiseerd door de Stich ting Gaudeamus in samenwerking met het Utrechts conservatoruim. Voor het concours, dat wordt gesubsidieerd door het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, gemeente Utrecht, provincie Utrecht en de Fon- dation Européenne de la Culture, zijn dit jaar 39 inschrijvingen ontvangen, met in totaal 57 deelnemers uit dertien landen. Na afloop van het slotconcert op vrijdag 26 april zal de commissaris van de koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. Graaf van LAjnden van Sandenburg, de vijf prijzen uitreiken ter waarde van 3.000, 1500. 1.000, 750 en 375 gulden. De trotse kampioensploeg van Lun- teren staande vA.n.r.:: Geuring, Keus, v. d. Heuvel Kroes, aanvoerder Koudijs en Knevel. Gehurkt v.l.n.r.: J. v. Hollland, C. v. Holland, Vis, Klomp en v. d. Berg. O riode van de strijd behoorde een gelijk spel beslist niet tot de onmogelijkhe den. Want zowel Palm als Van de Streek kreeg fraaie kansen, doch doel man Geuring stond op zijn plaats. Na dat Vis in eerste instantie alleen voor Ten Cate had gemist, deed hij het voor de tweede keer beter. Een goed aange geven kopbal van Klomp stelde hem in staat ineens en onhoudbaar in te schie ten: 2-0. J. van Holland, die moest op geven, werd vervangen door Van Koo- ten. Deze speler stond nauwelijks een minuut op eet veld of hij kreeg de bal in „droompositie" aangegeven door Knével. Van Kooten aarzelde geen mo ment en Ten Cate kon opnieuw de bal uit het net halen: 3-0. Het was nu iedereen wel duidelijk dat Lunteren het kampioenschap niet meer kon ontgaan. Toen de goed leidende ar biter Van Zuthem voor de laatste keer floot, stormden honderden enthousiaste Lunterse supporters het veld op om hun „helden" op de schouders te nem,en. Het was een spontaan gebaar. 's Avonds om 7 uur was in Lunteren de intocht, die werd opgeluisterd dooi de plaatselijke muziekvereniging. Om half acht, in hotel de Eekhoorn, begon het feest pas goed. Tot laat in de nacht werd het uitbundig gevierd. EDE Fortissimo is er gisteren in geslaagd door een overwinning op Rhe den 3 het kampioenschap van de 2e klasse A afdeling Arnhem te hehalen. Het is vooral voor rust een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd geweest. In de tweede helft zakte het tempo aanmerkelijk, hetgeen gezien de hoge temperaturen niet verwonderlijk was. De ruststand was 12. Fortissimo startte in een bijzonder hoog tempo met linksbinnen Buschman als de grote gangmaker. Alle aanval len liepen echter vast in de buitenspel - val van de Rhedenaren, die da-ar veel vuldig gebruik van maakten. Doelman Binsbergen moest in actie komen bij een fraai schot van Möller en hij voor kwam een zeker schijnend doelpunt. Na ongeveer een half uur nam Fortissimo de leiding door C. Verkamme die uit een vrije trap ineens inschoot (10). Doelman Möller beging hierna enkele blunders. De eerste fout maakte hij uit een corner waaruit hij in eigen doel stompte (11) en het werd zelfs voor rust nog 12 toen doelman Möller een hoge inzet losliet waardoor Buschman kon scoren. Na de hervatting was het tempo voor al bij Rheden beduidend lager .en on danks enige goede reddingen van doel man Binsbergen werd het snel 22 door Van Leur, die op het randje van bui tenspel stond. Na een half uur beging een "der veredigers van Rheden onno- j dig hands. De strafschop werd uitste kend benut door Matthijsse (32). Max Buschman die deze middag een opval lende rol speelde en herhaalde malen de Rhedense defensie in grote verwar ring bracht, slaagde er tenslotte in nummer 4 te scoren. Deze treffer ont stond uit een zeer verwarrende situatie waaruit Buschman plotseling te voor schijn kwam en de Rhedense goalie kansloos liet (42). VEENENDAAL In het feestelijk versierde instructiebad hebben zater dag 115 kandidaten met goed gevolg examen gedaan voor het behalen van 'n zwemdiploma. Onder grote belangstelling van ouders en overige belangstellenden slaagden 94 kinderen en 21 volwassenen er in het begeerde diploma te verwerven. Exa minatoren waren Rijksinspecteur Heu gen en de heer E. van Asselt. Bij de kinderen moest slechts één kandidaat worden afgewezen. Sinds de opening van het instructiebad in april 1967 zijn er nu 1300 zwemdiploma's uitgereikt. ERMELO Door een 30 overwinning in de beslissingswedstrijd tegen 't Harde is Lunteren zaterdagmiddag op neutraal terrein in Ermelo kampioen geworden. Circa 3000 luchtig geklede toeschouwers sloegen de verrichtingen van beide teams gade. Het hoeft geen betoog, dat trainer Heykamp succes heeft gehad met de ingrijpen de wijzigingen, die hij de vorige week in zijn team heeft aangebracht. De belang rijkste hiervan was wel de vervanging van doelman Overduin, die in de eerste ontmoeting tegen 't Harde duidelijk te veel last had van zijn zenuwen. In zijn plaats was de jeugdige Geuring (17) opgesteld. En met succes. Deze doelman heeft voortreffelijk werk verricht. De 3—0 overwinning geeft de verhouding juist weer. Lunteren is de hele wedstrijd de betere ploeg geweest. BU rust had Lunteren een voorsprong van 10. Doelman Ten Cate, bijgestaan door zijn rechtsback, hcudt de Lunteraan Gert Vis (geheel lirtks) van een tref fer af. Dit was overigens in deze eerste helft niet de enige redding van doelman Geu ring. Tot enkele malen toe moest hij al zijn talenten aanspreken om doelpunten te voorkomen. Hij verstond de kuns van goed uitlopen, waarbij hij de bal net op tijd van de voet van de tegen stander plukte. Hij keepte werkelijk groots. Na enkele mislukte pogingen van de Lunterse voorhoede had men eindelijk in de 36e minuut succes. Gert Vis scoor de het doelpunt. Hij maakte het bij 'n hoge voorzet doelman Ten Cate derma te lastig dat deze de bal niet onder con trole kon krijgen en deze beheerst in de hoek van het verlaten doel schoot: 1-0. Beide ploegen werden in de resterende tijd voor de rust nog eenmaal gevaar lijk. Eerst was het Knevel, die de bal uit een voorzet ineens inschoot, deze caramboleerde via kruising paal en lat het veld weer in. Schreurs had aan de andere zijde pech toen hij net over schoot. a*M9 Als dat eens waar washet leven zou er heel wat makkelijker op worden. Zeker voor olie-maatschappijen. Want het verschil tussen de ene benzine en de andere is al aanwezig in de ruwe aardolie, diep onder de grond. Die maatschappijen.raffineren er benzine uit naar eigen uniforme standaard; en daar slagen ze verbijsterend goed in. Vooral de grote merken, die hun kwaliteitspeil nauwlettend in het oog houden. Meestal bedraagt het verschil in octaangetal tussen de ene partij en de Evenals in de wedstrijd van 14 dagen geleden werd de beginfase gekenmerkt door zenuwachtig en krampachtig spel van beide ploegen. Dit had slordige passes en onzuivere schoten tot gevolg. De eerste gevaarlijke actie kwam van Klomp. Hij schoot hard in. Doelman - Ten Cate van 't Harde stond evenwel zijn mannetje, 't Harde zat inmiddels ook niet stil. Kwakkel schoot even later rakelings over. Een hoge voorzet in de doelmond van Kroes vormde de inlei ding voor de eerste reële kans. Gert Vis kopte de bal over zijn tegenstander en kwam oog in oog te staan met doel man Ten Cate, die echter op tijd uit z'n doel was, waardoor Vis te haastig schoot. De bal ging rakelings over. De combinaties begonnen nu iteeds' vloei ender te lopen bij Lunteren. Men vond elkander beter en men kreeg meer zelf vertrouwen. 't Harde was echter geens zins ongevaarlijk. Doelman Geuring moest met een katachtige sprong de bal uit de bovenhoek plukken, nadat Van de Streek keihard had ingeschoten. Keeper Geuring stak in het beslis singsduel in fenomenale vorm. Hier slaat hij weer een gevaarlijke atta que van 't Harde af. Na de hervatting zakte het tempo zienderogen. Vooral l^ij 't Harde was dit merkbaar. Klomp miste de kans van zijn leven door op drie meter voor het doel de bal tot ieders verbazing nog tegen de lat te schieten. In deze pe llet t niet voor niets: bèschermingsbenzine ten product van Chevron Petroleum Maatschappij (Nederland^ M.V. andere niet meer dan een halve punt En de afwijking van absolute zuiverheid niet meer dan één duizendste deel. Aan deze pure benzine voegt iedere maatschappij z'n eigen pakket chemische bestanddelen toe (zogenaamde „additives"). En naar onze mening heeft Boron het beste pakket. Een additive om voortijdige ontsteking tegen te gaan, een additive om ijsvorming in uw carburateur te voorkomen (die kan zelfs hartje zomer nog bevriezen)een additive om uw tank voor verroesting te behoeden, een additive om vuil-aankoeking in de motor tegen te gaan, een anti- koolafzetting additive om uw kleppen en verbrandingskamers schoon te houden, en ga zo maar door. Gezamenlijk maken ze Boron tot wat het naar onze mening is: de beste. Of u 't daarmee eens kan zijn? Dat hangt ervan afof u 't al hebt geprobeerd. Maar kom asjeblieft niet aan met het sprookje, dat alle benzine één pot nat is. Daarvoor doen we niet al die moeite.

De Vallei | 1968 | | pagina 4