Mexico is opgelucht Nederlandse profboksers wonnen in slechte partijen Duits voetbalreglement ten gunste van de spelers gewijzigd Nederlanders uitgeschakeld BUSBY FEL BELUST OP CUP Negen uitvallers in Tulpenraliye Manchester United kampt met veel blessures Den Hertog won wegwedstrijd in omgeving Luik KNZB kwam niet tot besluit Schorsing Wolfshohl blijft gehandhaafd Gligoric versloeg Tal Vier dames aan kop Santana doet wel mee Groningen staat garant voor GVAV Sport in 't kort Een dode en twintig gewonden bij voetbalwedstrijd Boksen in Krasnapolsky Amateurs Transfersom bleef maximaal 90.000 gulden 25 spelers Verzekering Dames „WIJ HEBBEN NOG NOOIT EEN EUROPESE BEKER GEWONNEN" Opgetrokken Uitbuiten Praten Wereldnaam Rinkelen Zwakke indruk Uitverkocht Professionals Lijf-aan-lijf Co Prins in vorm Rus NA BESLUIT IOC Tafeltennistitels Schaakkampioenschap t Pagina 11 DINSDAG 23 APRIL 1968 NEW YORK De leden van het Mexicaanse Olympisch Comité z(jn opgelucht, nu het bestuur van het In ternationale Olympisch Comité (IOC) heeft besloten dat er opnieuw gestemd moet worden over de toelating van Zuid-Afrika tot de Olympische Spelen in Mexico. Staatssecretaris Alfonso Gar cia Robles juichte: „Geweldig, het pro bleem is opgelost." Frank Braun, voorzitter van het Zuid- afrikaanse Olympische Comité daaren tegen oordeelde grimmig: „We vech ten door". Hij nam vooral stelling te gen d inhoud van een door het IOC opgesteld telegram, waarin een aan beveling aan de 71 leden-landen was Opgenomen om tegen de toelating van Zuid-Afrika te stemmen. Er zijn 36 te genstemmen nodig. „Die aanbeveling", volgens Braun, „is in strijd met alle regels van het IOC". In Zuid-Afrika is men intussen nog druk bezig met de samenstelling van een gemengde Olympische ploeg. Ook zijn al duizenden guldens verzameld om de kosten te dekken. De Zuidafrdka- nen waren van plan een equipe van negentig sportlieden af te vaardigen naar de Spelen. In Amerika ziet men het resultaat van de vergadering in Lausanne als een nederlaag voor de bejaarde presi dent van het IOC, Avery Brundage. Ook beschouwt men deze gang van za ken als een grote overwinning voor'de jonge Afrikaanse staten, diie gedreigd hebben met een boycot van de Spelen. DJIBOUTI Een incident tijdens wen voetbalwedstrijd tussen Afar en Issa in Djibouti (Frans Somaliland) heeft een persoon het leven gekost, 20 mensen raakten gewond. De aanleiding van het incident was het toekennen van een doelpunt van Issa. De suppor ters van Afar bezetten het veld en raakten spoedig slaags met aanhan gers van de tegenpartij. De rel breid de zich uit naar de wijken rond het stadion. Ondanks het optreden van de politie. AMSTERDAM De twee profpartUen die maandagavond in Krasnapolsky te Amsterdam het hoogtepunt van het programma hadden moeten ztjn, zorgden voor een dieptepunt in het hoofdstedelijke boksleven. Etty Defartes won op punten van Guy Demoulin in een partjj, waarin de Belg alleen maar probeerde de Ne derlander te ontlopen. Ronald Riedewald kreeg de overwinning na zeven ronden voornamelijk Hjf-aan-ltjf-gevecht door diskwalificatie van de in Frankrijk wo nende Libanees Fakih Hassan. De beste en ook de meest boeiende partij was een gevecht tussen de ama teurs zwaarwelter Jansen en Koopman, een van de selectieduels voor het ko mende grote internationale toernooi van de N.B.B. De 20-jarige Fries Koopman, die bij de nationale kampioenschappen in zijn partij tegen Bouman in de derde ronde gedesillusioneerd uit de ring stap te, heeft zich geweldig gerevancheerd. Tegenover de grotere ringroutine van Jansen plaatste hij een bijzonder uitge slepen verdediging en sloeg uit die hechte defensie kil toe, wanneer Jansen iets teveel toegaf aan zijn offensieve Het Nederlandse Davis Cup-team, dat op 3, 4 en 5 mei in de eerste ronde in Valencia tegen Spanje uitkomt, is gis teren voor een oefenwedstrijd naar Ge- nève vertrokken. Op de foto v.Ln.r. non- playing captain Hans van Dalsum, Evert Schneider, Jan Hajer, Tom Okker en Fred Hemmes. PARIJS De internationale wielren- unie (UCI) heeft maandag het verzoek van Rolf Wolfshohl zijn schorsing we gens het gebruik van stimulerende middelen op te heffen, afgewezen. Volgens de Duitse professional had hij tijdens de wereldkampioenschappen cyclo-cross alleen maar gebruik ge maakt van medicijnen, die hem door zijn huisarts wegens griepverschijnse- len waren voorgeschreven. Een specia le commissie van de UCI geloofde hier niet in en besliste maandag in Parijs, dat Wolfshohl tot en met 29 april niet aan wielrenwedstrijden mag deelne men. Dit betekent dat de vroegere we reldkampioen cyclo-cross niet van start zal gaan in de Ronde van Spanje, die donderdag as. begint. FRANKFORT De commissie van advies van de Westduitse Voetbalbond heeft tijdens een vergadering in Frankfort tot eeh aantal wijzigingen in het reglement besloten. De verande ringen betekenen over het algemeen verbeteringen voor de spelers. Een van de punten is dat iedere vereniging een reserve vai> 180.000 gulden moet bezitten, waardoor het zeker is dat de club in een onverwacht optredende noodsituatie kan voldoen aan zijn financiële verplichtingen te genover traiher en spelers. In plaats van het bedrag van ten hoogste achttienduizend gulden, dat de verenigingen 1 als handgeld mochten betalen aan nieuw gecontracteerde spelers, werd een prestatiepremie in gevoerd, die de club aan het eind van het jaar aan zijn voetballers mag uit keren en waarvan eventueel ook ge deelten tijdens het seizoen mogen wor den uitbetaald. De verenigingen zijn verplicht jaarlijks aan het bestuur van de Westduitse voetbalbond mee te delen welk totaalbedrag aan presta tiepremies over een seizoen zal worden uitgekeerd. De bond onderzoekt eerst of dit be drag in overeenstemming is met de fi nanciële huishouding van de betreffen de club en geeft bij een positief resul taat toestemming tot het uitbetalen van de voorgestelde premie. tal amateurs en jeugdspelers samen ten hoogste twee van deze 25 mogen zijn, kwam te vervallen. Om de klei ne clubs te beschermen 'werd echter vastgesteld dat betalende clubs ten op zichte van de amateurverenigingen verplicht blijven een afkoopsom te be talen voor voetballers die worden ge contracteerd. De periode waarin die af koopsom moet worden betaald, werd van drie tot vijf jaar verhoogd. Een club uit de Bundesliga zal ten hoogste 25 spelers onder contract mo gen hebben. Dit punt bleef ongewij zigd, maar de beperking dat het aan- LYON De strijd om de Europese tafeltennistitel in het herenenkelspel in Lyon heeft voor Frans Schoofs maar twee ronden geduurd. In de eerste ron de versloeg hij Graham Davies uit Wa les met 21—16 21—14 19—21 21—10, maar later op de dag werd hij in de tweede ronde uitgeschakeld. De Pool Domicz was hiervoor verantwoordelijk: 21—15 21—14 21—18. Bert Schoofs ver loor, in de eerste ronde van de West duitser Michailoff: 21—17 21—16 21—11. Ook Carel Deken kwam niet verder dan de eerste ronde. Hij verloor daar van de Tsjech Dvorak: 21—18 21—10 21—12. De Nederlandse kampioen Bert van der Helm bleef in de eerste ronde steken. Met drie keer 2112 verloor hij van de Rus Gosmoskof. Ellen Klat was de enige Nederlandse die zich voor de tweede remde plaatste bij de dames. Zij won van de Franse Burgevin met 2115 2110 2114. Veronique van der Laan verloor van de Russische Eremenko met 2114 2115 21—17, Mieke ten Broek van de Zweedse Neidert (218 2022 2115 en 21—16) en Marie van Ruiten werd in de tweede voorronde uitgeschakeld door de Franse Boiteux met 2115 21—16 21—18. MANCHESTER In vrij grote staat van opwinding marcheerde Matt Busby (57), nu bijna 23 jaar manager van Manchester United, gistermiddag over het geluiddempend tapijt van zijn riante kantoor op Old Trafford langs de vele glimmende bekers. „De Europa Cup vind ik op het ogenblik toch echt het be langrijkste", verzekerde hij met klem. Ook veranderd werden de verzeke ringsvoorschriften. Nu is bepaald dat voor iedere speler een verzekering van negentigduizend gulden moet worden afgesloten voor eventuele gevallen van arbeidsongeschiktheid als voetbal ler. Clubs en speler moeten ieder de helft van de premie betalen. Ongewijzigd bleven de maximaal toegestane transfersommen. Een spe ler, die van de ene Bundesligaclub naar de andere gaat, mag ten hoogste ne gentigduizend gulden kosten. Het minimum-salaris van de spelers werd verhoogd van 225 gulden per maand in hun eerste twee jaren als contract-voetballer tot vierhonderd gul den. Spelers, die al langer dan twee jaar professional zijn, verdienden tot nu toe ten minste 360 gulden als ba sissalaris. Dat bedrag is opgetrokken tot zeshonderd gulden. De maximale vergoeding, duizend gulden „vast" per maand en ten hoogste tweehonderd gulden per gespeelde wedstrijd, bleef gehandhaafd. In bepaalde gevallen, voor internationals bijvoorbeeld, mocht en mag de club meer betalen, maar vergoedingen boven het toegesta ne maximum moeten per geval aan 't bestuur van de bond worden voorgelegd. ST. MAURICE SUR MOSELLE In de eerste nacht van de twintigste Tul penraliye hebben negen deelnemers de strijd moeten staken, zodat er nog 68 wagens in de rally zijn. Tot de uitval lers behoort de Belgische Ford-Escort equine Gilbert Staepelaere-André Aerts die in de speciale etappe van Lac d'Alfeld van de weg raakte. Het Neder landse contingent, oorspronkelijk 23 teams sterk, mist de Matra-sport van Arie Boot- Jaap van Leggelo, de BMW van Jaap Stoof-Louis Bloemers, radio verslaggever Maarten van Wamelen, die in een BMW 1600 TI reed en Huub Pellikaan, gestart in de Volkswagen 1500, waarmee Ben Pon vorig jaar in drukwekkende prestaties leverde. De Franse Alpine Renaults heb ben in de nachtelijke uren in elke proef enige winst geboekt op de con currentie. In de negen kilometer lange etappe van de Route-Joffre waren de Alpines van Gerard Larrousse en Jean Claude Andruet de enige auto's die binnen de scherp gestelde limiettij d bleven. In de algemene rangschikking, opgemaakt toen 1100 van de 3400 te rij den kilometers waren afgelegd, zijn de Ford-Escorts van de Brit Roger Clark en d, Zweed Ove Andersson de naaste concurrenten van de Alpines, de BMC-Coopers van Timo Makinen en Julien Vernaeve hebben na zes van de twintig proeven enige achterstand op de nieuwe Britse wagen. BELGRADO De Zuidslavïsche grootmeester Svetozar Gligoric heeft maandag in Belgrado de eerste partij uit de schaaktweekamp met de Russi sche groot meester Michael Tal voor de kwartfinales van het kandidaten toernooi gewonnen. Kampioen van Engeland zijn we al vaak genoeg geweest. Vijf keer in mijn tijd en twee keer voor de oor log. De Engelse beker hebben wij twee keer gewonnen, maar nog nooit een Europese beker. Engeland is wereld kampioen voetbal, maar nog ''nooit heeft een Engelse club de finale van het Europese toernooi gehaald. Onbe grijpelijk. Misschien spelen wij hier wel te veel wedstrijden, misschien krijgen wij op een gegeven ogenblik ook wel te veel zelfvertrouwen." „In ieder geval is United drie keer uitgeschakeld in de halve finales. De laatste keer was ik er zeker van dat wij het zouden halen. Wij versloegen toen Benfica met 5-1, maar verloren daarna in de volgende ronde van Par- tizan. Daarom zijn wij nu ook zo ge brand op die beker. Wij zien het als 'n hoogtepunt in de geschiedenis van Uni ted." Nogal on-Engels geredeneerd eigen lijk, maar Busby was dan ook de man die ervoor zorgde dat United in 1956 dwars tegen de wensen van Enge- lands voetbalbonden in werd ingeschre ven voor Europa's meest vooraan staande voetbalfestival. De Britten, die hun bloedeigen cup aanzienlijk hoger aansloegen, namen dit op het vasteland geboren toernooi aanvankelijk niet hele maal serieus. Busby wel. En omdat er bij United altijd gebeurt wat Busby wil wa ren de Busby-babes de eerste Engelese spelers die zich in het Europese avon- Zij noemen hem de „boss", Matt Busby, een vaderlijke Jiiterst voorko mende Schot, die echter zo hard is als een spijker. Hij toont een grote per soonlijke belangstelling voor zijn spe lers en hij trekt in minder drukke tijden net zo gemakkelijk een uur uit voor een jongen van vijftien als voor de heer Denis Law zelf. langs diplomatieke weg kan overbren gen en meestal lukt hem dat wel drukt hij zijn ideeën er wel op minder elegante wijze door. Gewoon omdat hij bezeten is van voetbal en van Upited. Net als z'n landgenoten Bill Shankly (Liverpool) en Jock Stein (Celtic) pre dikt Matt Busby de aanval. De wer velende aanval die een antwoord moet geven op de vaak geraffineerde verde digingssystemen van het vasteland. „Ik ben niet zo erg gelukkig met die systemen", doceerde Busby. „Je jaagt er de toeschouwers mee weg. De men sen willen actie, doelpunten, geen ne gatief voetbal. De aanval is het spec taculairste onderdeel van het spel. Met verdedigen maak je het voetbal alleen maar kapot. Dat wil niet zeg gen dat United nooit verdedigend speelt. Natuurlijk wel. In Polen hebben w(j tegen Gornik ook verdedigend ge speeld. „Maar het gaat om de gedachte die erachter zit. Real en United hebben ongeveer dezelfde stijl van spelen: aanvallend als het kan, verdedigend als het nodig is. Er wordt vaak ge zegd dat United er helemaal geen sys teem op nahoudt. Dat is natuurlijk nonsens. Net als iedereen volgen wij een bepaalde taktlek; spelen wij vol gens een duidelijk plan. Voor elke wed strijd wordt er langdurig over die taktiek gepraat". „Maar het is wel zo dat spelers als Charlton, Best en Law binnen dat schema grote vrijheid genieten. Het zou stom zijn wanneer-, je hun grote kwaliteiten niet zou uitbuiten. Zij mo gen dus tot op zekere hoogte hun eigen ingevingen volgen. Dat mogen zij, om dat zij buitengewone voetballers zijn." Matt Busby leeft voor voetbal en hij komt nauwelijks toe aan liefhebberij en als golf en lezen. „Het slokt je op", oordeelde hij, maar uit zijn levendige gebaren bleek dat hij dat ook graag wilde. Hartstochtelijk verlangt Enge- lands hoogst aangeschreven manager naar de Europese voetbalbeker voor landskampioenen, want United, het United dat hij persoonlijk heeft ge creëerd, heeft er nog niet één. „Ik heb", zo sprak hij gisteren zor gelijk, „Real in Praag zien spelen. Het is nog steeds een ploeg van bij zondere klasse. Ik heb de indruk ge kregen dat de opbouw van het nieuwe Real vrijwel is voltooid." „Of het ooit zo goed zal worden als in de tijd van Puskas en Di Stefano geloof ik niet. Maar die zelfverzekerd heid, die grandeur, die is duidelijk weer terug. Dat Amancio niet mee doet is een groot voordeel voor ons. Ik beschouw hem als een van de gevaar lijkste spelers van Real, maar er is er één die ik nog gevaarlijker vindt: Gento, ondanks zijn leeftijd. Een man met zijn routine en zijn inzet kan in een dergelijke wedstrijd uitgroeien tot een machtig winnaar." Busby: „Praten, praten, praten. Ik praat altijd met de jongens, elke dag opnieuw. Je moet het vertrouwen van je spelers zien te krijgen. Zij moeten gaan begrijpen dat je weet waar je het over hebt. Als mana ger is het je taak je zoveel mogelijk met de spelers bezig te houden. Je moet ze helpen wanneer ze in de put zitten. Dan moet je ze een duwtje ge ven. Maar je moet ze ook goed de waarheid kunnen zeggen wanneer ze iets doen wat je niet bevalt." „Eerlijkheid is een van de belang rijkste punten in dit vak. Je moet iemand nooit een belofte doen die je niet kunt nakomen. Wanneer de jon gens zien dat je een eerlijk spel met ze speelt, dan gaan ze je waarderen." Busby's instinct voor talent heeft United zijn wereldfaam bezorgd. Geor ge Best werd als vijftienjarige jongen weggeplukt uit een onbeduidend club je in het Ierse Belfast en openbaarde zich na een paar jaar voor de verruk te toeschouwers op Old Trafford als een symfonie van schijnbewegingen met een schot als een paukerslag. Brian Kidd, na de tragische vlieg ramp in 1958 voor het leven een suppor ter van United, meldde zich ook op vijftienjarige leeftijd bij Busby's voet balkostschool en ook hij brak dit sei zoen op triomfantelijke wijze door. „Ach, noem het geluk", grinnikte Bus by gisteren tevreden. „Je hebt in voet bal veel geluk nodig. De mensen zeg gen dat ik een speciale neus heb voor talent, maar dat is geloof ik overdre ven. Ik weet alleen of ik een goede spe ler zie wanneer ik een jongen zie voet ballen." Hoewel Busby zijn sterren bij voor keur recruteert uit zijn ijverig voetbal schoenen poetsende en keihard trai nende babes, schroomt de zeer zake lijk denkende Schot er niet voor om dwars tegen alle Schotse beginselen in de kassa's van Old Trafford luidruchtig te laten rinkelen wanneer hij dat no dig acht. Zo werd Law voor 1.200.000 gulden van het Italiaanse Torino ingelijfd bij United. Busby's wil is wet in Enge- lands bloeiendste vereniging en hij aarzelde dan ook geen moment die zelfde Law razendsnel op de transfer- lijst te zetten toen die aan het eind van het seizoen 1965-1966 plotseling ho gere eisen stelde. Want ondanks zijn vriendelijke glimlach, waarmee hij alle weerstanden doorgaans op on navolgbare wijze weet te breken, kan Matt Busby hard zijn wan neer het gaat om het welzijn van Uni ted. Wanneer hij zijn inzichten niet MANCHESTER Terwijl in de Gra nada t.v.-studio in Manchester het le-, ven in Coronation Street rustig zijn achtste succesjaar bihnenkabbelt ba lanceert een niet gering deel van de plaatselijke bevolking op de rand van een zenuwcrisis, alle Engelse nuchter heid ten spijt. Het gaat dan ook om voetbal. En van het hart der suppor ters in deze rookbrakende industrie stad wordt in deze dagen onverant woordelijk veel gevergd. Want Manchester United, met een gemiddeld aantal toeschouwers van vijf tigduizend de populairste voetbalclub van het Britse Gemenebest, is niet al leen in de nationale competitie in een strijd op leven en dood gewikkeld, het staat ook aan de vooravond van een grimmig duel met Real Madrid in de halve finales van het toernooi om de Europa Cup. Met afgrijzen hebben de aanhangers van United dan ook kennis genomen van een alarmerende lijst van min of meer geblesseerde spelers. Hippe vogel George Best, het lang harig wonderkind met de doorschijnen de tint van een protestzanger, heeft een enkelblessure. De kalende generaal Bobby Charl ton, wiens geniale passes morgenavond onmisbaar zijn, verrëkte in de laatste competitiewedstrijd tegen Sheffield United waarin de ploeg van Busby een uiterst zwakke indruk maakte, een spiertje in zijn rug. Doelman Stepney heeft nog steeds last van een tijdens het Paasweekeinde opgelopen ribbles- sure. Buns is niet fit. Crerand sukkelt met zijn enkel. Voor de supporters van United, thans voor de vierde keer op de drempel van de finale, ontmoedigende berichten, maar achter de degelijke muren van Old Trafford kunnen de vaardig kne- gende handen van een masseur nog wonderen verrichten. En zo ernstig kunnen die blessures niet zijn, daarvoor lachte manager Matt Busby gistermiddag te vaak en te uitbundig. zend Spanjaarden, wordt geleid door de Russische scheidsrechter Bakhra- mof. Bakhramof heeft zich onsterfelijk gemaakt door zijn optreden als grens rechter tijdens de finale van het toer nooi om de wereldtitel voor landen teams tussen Engeland en West- Duitsland. Dank zij hem werd het be langrijke derde Engelse doelpunt toen goedgekeurd. Sindsdien heeft de Rus, ondanks zijn zwarte snor en zijn on doorgrondelijke donkere blik, iets ver trouwenwekkends voor de Britten. ARNHEM De uitslagen van de par tijen uit de vierde ronde van het toer nooi om het Nederlands schaakkam pioenschap voor dames zijn: mevr. Heemskerk mevr. Mesman 10, mevr. Vreeken mej. Van der Giessen 10, mevr. C. Roodzant mevr. Van der Griendt mevr. M. A. Rood zant mej. De Klerck afg., mevr. Tim mer mevr. Tuk 01. De stand aan de kop is: 1 mevr. Heemskerk, mevr. Timmer, mevr. Tuk en mevr. Vreeken, allen 3 punten uit 4 wedstrijden. driften. Koopman kreeg vrij veel kan sen, die hij nuchter counterend reali seerde, doordat Jansen duidelijk ver rast door de sublieme tegenstand, risi co's ging nemen om een eindstoot te plaatsen. Koopman haalde als winnaar op punten het einde van deze partij, die zo enerverend was, dat scheidsrechter Jantje van der Zee naliet na de laatste gongslag de jury-briefjes in te zamelen. Etty Defartes, winnaar op punten, en de Belg Guy Demoulin demonstreerden hoe twee profs kunnen boksen. Demou lin, ooit een van België's beste ama teurs, vluchtte als een laffe haas door de ring. Maar Etty Defartes, lui en wei nig attent, weigerde de haas te slach ten. Hij zette geen enkele serie door te gen de Belg, die onophoudelijk weg vluchtte in zijn dekking, zonder iets te rug te willen doen. Demoulin kreeg ten slotte nog twee waarschuwingen wegens herhaaldelijk te laag duiken. Een pun- tenoverwinning was alles wat Defartes overhield aan een partij, die een goed bokser al in de eerste of tweede ronde op een andere manier had beslist. Middengewicht-kampioen Ronald Rie dewald liet zich in de eerste ronde ver rassen door de rechts voorstaande Fakih Hassan. De al grijzende Fransman be reidde met prikkende rechtsen de ope ningen in Riedewalds verdediging voor om vervolgens met linkse directe pun ten te verzamelen. Maar de partij be hield slechts anderhalve ronde niveau. Fakih Hassan verviel snel in lijf-aan- lijf-werk en Ronald Riedewald volgde hem te graag in deze stijl. Scheidsrech ter Krom kreeg handen vol werk om de boksers te scheiden. Hij kon echter niet voorkomen, dat Riedewald door een kopstoot een wenkbrauwblessure opliep. Later gaf de scheidsrechter Fakih Has san, die al het mogelijk deed om de wond te vergroten, twee waarschuwin gen wegens kopstoten. Toen echter was het kwaad al geschied. Riedewald was door het dolle heen en het gevolg was meer een wilde vechtpartij dan boksen. In de zevende ronde leek voor Riede wald het einde nabij, toen hij in een fel le slagenwisseling ettelijke voltreffers op het lichaam moest incasseren. De heer Krom redde de Nederlandse kam pioen door „break" te roepen. Onmid- delijk daarna sloeg Fakih Hassan op nieuw toe, want zijn ervaring is groot genoeg om het juiste punt te weten, waarop hij een aangeslagen bokser de laatste klap moet toedienen. Deze laat ste klap was een verschrikkelijke recht se, die diskwalificatie tot gevolg had, omdat hij Riedewald te laag zou heb ben getroffen. BARCELONA Alle geruchten ten spijt dat hij niet zou meedoen, is Ma nuel Santana toch opgesteld in de Spaanse tenlnisploeg, die op 3, 4 en 5 mei in de Spaanse stad Valencia in de eerste ronde van het toernooi om de Davis Cup uitkomt tegen Nederland. De Spaanse formatie bestaat vender uit Jose Luis Arilla, Manuel Orantes en Juan Gisbert. Non-playing captailn is Jaime Bartroli. LUIK Fedor den Hertog is hard bezig om zijn oude vorm terug te krij gen. Na zijn opvallende rijden in de klassieke Ronde van Friesland won hij zondag in de Belgische provincie Luik de van stad tot stad wegwedstrijd Racourles Landes na een magistrale solo met ruim een minuut voorsprong. En dat in een sterk veld met 105 ren ners. Hans Eckelboom deed het ook goed. Hij kwam in een criterium in 't Belgische plaatsje Meeuwen tot een ne gende plaats. NEW YORK Co Prins heeft zon dag in een wedstrijd voor de Ameri kaanse competitie tussen zijn club New York en Toronto een uitstekende wedstrijd gespeeld. Met de Argentijn Julio Alas en de Duitser Dieter Perau behoorde hij tot de uitblinkers van z'n ploeg, die overigens niet verder kwam dan een gelijk spel zonder doelpunten. Er waren 7000 toeschouwers. GRONINGEN Het gemeentebe stuur van Groningen heeft op zijn raadsvergadering besloten garant te staan voor rente en aflossing van een lening van een kwart miljoen gulden, die de stichting betaald voetbal GVAV van plan is aan te gaan. De Australische tennisfederatie heeft maandag in Melbourne beslist, dat aan de Australische tenniskam pioenschappen 1969, die eind januari in Brisbane zullen worden gehouden, zo wel amateurs als professionals kunnen deelnemen. De wielerwedstrijd om de Grote Prijs van Eibar is gewonnen door de Spanjaard Errandonea. Zijn landgeno ten Gonzales en Gabica werden respec tievelijk tweede en derde. De Neder lander Haast werd tiende in het eind klassement; Wagtmans zestiende. De Groningse voetbalclub GVAV gaat van 20-30 juli een trip maken naar de Nederlandse Antillen waar drie wedstrijden worden gespeeld. De Zuidslavische voetballer van Holland Sport, Velko Aleksic, zal gerui me tijd niet kunnen spelen. Aleksic, die last heeft van hernia, is in een zie kenhuis opgenomen waar hij zal wor den geopereerd. UTRECHT Na een urenlang ge sprek tussen de zwemcommissie en commissie sportzaken van de Koninklij ke Nederlandse Zwem Bond enerzijds en het bestuur van de KNZB ander zijds, is men maandagavond op het bondsbureau in Utrecht niet geheel tot overeenstemming kunnen komen ten aahzien van de samenstelling van de Nederlandse Olympische zwemploeg, die Coach Rob Kerkhoven maandag 29 april aanstaande aan het Nederlands Olympisch Comité had willen voorstel len. Naar aanleiding van het gesprek gaf de KNZB maandagavond laat het vol gende communiqué uit: „Namens de zwemcommissie en de commissie sportzaken van de KNZB is maandagavond mondeling rapport uit gebracht over de resultaten van het zwem- en trainingsprogramma zoals zich dat in de afgelopen maanden heeft ontwikkeld. Het bestuur van de KNZB heeft verzocht de resultaten op korte termijn schriftelijk uit te brengen, waarna dit rapport aan het Nederlands Olympisch Comité zal worden aange boden". Naar aanleiding van dit communiqué zei de heer W. J. de Boer, directeur van het bondsbureau, dat het in de lijn der verwachtingen ligt, dat pas aan het einde van deze week de samenstelling van de ploeg zal komen vast te staan. „Men wil zich nog even beraden over een ernstige zaak als deze", aldus de heer De Boer, die eraan toevoegde dat door deze gang van zaken het gesprek met het NOC wel naar een later da tum verschoven zal moeten worden. „Ik moet het bestuur van het NOC daarover nog berichten, maar ik hoop dat de he ren er wewillend tegenover zullen staan De geselecteerde zweefvliegploeg, die ons land zal vertegenwoordigen bij het wereldkampioenschap, dat in mei in Polen plaats vindt. V.l.n.r. de vliegers A. Dekkers uit Utrecht, J. Jungblud uit Naarden, Ed van Bree uit Eindhoven en E. Réparon uit Rhenen. Geheel rechts de heer J. M. Manting, leider van de equipe. De ruim zestigduizend kaarten zijn al sinds drie weken uitverkocht. Man chester United heeft daarbij een uniek systeem gehanteerd, dat navolging ver dient. In de programma's voor de thuis wedstrijden heeft de club telkens een waardezegel afgedrukt. Liefhebbers met het grootste aantal zegels kregen bij de verkoop van de wedstrijd Uni tedReal voorrang. Aldus heeft de Brit se kampioen ervoor willen zorgen dat de habitués van Old Trafford dit hoogte punt in ieder geval kunnen meebele ven. De ontmoeting die vocaal zal worden opgeluisterd door ongeveer tweedui-

De Vallei | 1968 | | pagina 11