Torenflat nu uit de steigers V.V.V. DEED SUGGESTIES SERIE VOOR SOEPELER VERKEER AANNEMER KLAAGT OVER VANDALISME IN PLANTSOENEN Afgekocht onderhoud MIST Feestavond van DOVO was groot succes Rhevo zegevierde in geslaagd Betuwe-Cup volleybaltoernooi FEEST OP 30 APRIL IN RESTEREN EN OPHEUSDEN Uitslagen wedvlucht p.v. „De Instuif Geslaagd toernooi van Wageningse Biljartbond Teken aan de wand u uw Padvindersgroep rond kampvuur „Saboteurs" gegrepen Stemming Geen spreekuur burgemeester Bekerwinnaar 1967 - ASC - Wageningen - eindigde op voorlaatste plaats 10550 11079 Paniek Finales Eindklassering WOENSDAG 24 APRIL 1968 t. RH EN EN De Grebbestad heeft in de nieuwe torenflat tussen Rozen- laan en Anjerlaan een baken erbij ge kregen. Al van verre kon men Rhenen tot nog toe zien liggen door de hoog opklimmendeCuneratoren en hotel „De Koerheuvel"De uit dertien ver diepingen bestaande torenflat op het uitbreidingsplan Domineesbergis thans het derde baken, dat straks als alle verdiepingen bewoond zijn, te vens een lichtbaken zal zijn bij avond. Sinds enkele dagen is het gigantische bouwwerk uit de steigers te voorschijn gekomen en menigeen zal het er over eens zijn, dat het slanker is geworden. Deze torenflat een verzorgingsflat) biedt ruimte aan 72 gezinseenheden. Elke zelfstandige woning bestaat uit hal, w.c., badkamer, grote slaapkamer, keuken, woonkamer van 5.60 x 4.80 m en een balkon. Er zijn twee liften in ge bouwd, één goederenlift en één voor personen. Voor noodgevallen is er een trap. Op de eerste etage bevinden zich de keukens en dienstvertrekken. RHENEN Tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer is gesproken over de wenselijk heid om vooral in het vakantiehoog seizoen op het Fred. v.d. Paltshof voor parkeerders verwijzingen te plaat sen naar het nabij gelegen Konings hof. Deze verwijzingsborden zouden kun nen worden geplaatst bovenaan de To renstraat en op de hoek bij garage „De Rhoter". Het Koningshof, zou was men van mening, is nog steeds niet door automobilisten gevonden, terwijl het maar enkele meters verwijderd ligt van het stadscentrum. Door op deze ruime parkeerplaats de aandacht te vestigen hoopt men het Fred. v.d. Paltshof wat te ontlasten en automobi listen, die daar geen plaatsje meer kunnen vinden, te wijzen op de uitge breide parkeermogelijkheid aan de voet van de Cuneratoren. Verder was men ter vergadering van mening, dat op de drukste tijden onder aan de Nieuwe Veenendaalseweg ver keerslichten moeten worden ingescha keld. Niet alleen op de spitsuren pas seert hier een stroom van automobilis- RHENEN Het Rhenense Aannemingsbedrijf Jansen en Hoogsteden kocht en kele jaren geleden van de gemeente Rhenen de bouwterreinen aan het Sering plantsoen, Goudenregenplantsoen, Jasmijnplantsoen en Ribeslaan, die intussen al geruime tijd zijn volgebouwd. Bjj deze transactie werd door de gemeente Rhenen bedongen, dat genoemde aannemersfirma een afkoopsom diende te betalen door het onderhoud van de ter plaatse aan te leggen plantsoenen. Deze meerdere kos ten mochten in de huur van de woningen worden doorberekend. De firma Jansen en Hoogsteden heeft zich onder dagtekening van 23 april 1968 in een-schrijven tot B. en W. ge wend, waarin er op wordt gewezen, dat men zich al enkele malen ten geiheen- tehuize heeft vervoegd, om op de toe stand te wijzen .waarin de plantsoenen, waar het hier om gaat, momenteel ver keren. Dat men zich tot het college heeft gericht vindt zijn oorzaak in het feit, dat de firma tot dusver op de in gediende klachten geen enkele reactie heeft gehad. In het schrijven wordt onder meer RHENEN „Eein teken aan de wand" zal het onderwerp zijn in de jeugdkerk (Hal-Bergschool) van ko mende zondag, die om half elf aan vangt, met als sprekers de heren G. Jonkers en H. Zoutendijk. letterlijk het volgende gesteld: „De grasmat en de beplanting van genoem de plantsoenen gaat door vernielzucht en door het veelvuldig gebruik als voetbalterrein, door het ontbreken van enigerlei toezicht, in een deplo rabele toestand verkeren. Het ziet er naar uit dat de plantsoenen, onder andere een uitwijkplaats gaan bete kenen van de jongeren, afkomstig van niet aan de plantsoenen gelegen woningen". De aannemingsfirma besluit de brief als volgt: „Alvorens wij de gemeente Rhenen in gebreke stellen voor het niet nako men van de overeengekomen onder houdsverplichtingen, doen wij een drin gend beroep op uw college om te be ginnen met het uitoefenen van meer controle, in het bijzonder in de namid daguren, want het gaat niet aan dat straks nog meer herstelkosten ten las te van de gemeenschap moeten gaan komen". Briefschrijvers wijzen verder nog op het gevaar, dat de kleuters bedreigt als ze bij het verlaten van de ter plaatse aanwezige zandbakken plotseling de weg oversteken, waarbij in overweging wordt gegeven een degelijke omhei ning aan te brengen. ten, maar ook in het vakantieseizoen is er voor hen die van af de N. Vee nendaalseweg komen, bijna geen door komen aan. Tenslotte werd vanuit de vergadering de suggestie gedaan het gemeentebe stuur te benaderen over het crossen door bromfietsers op de prachtige om geving van de „Donderberg" voor ho tel „De Koerheuvel". Van de paden door de bossen wordt hier veelvuldig gebruik gemaakt door brommers, die bijzonder hinderlijk zijn voor de talrij ke wandelaars. Men drong er bij het VW-bestuur op aan stappen te onder nemen die ertoe zullen leiden, dat de „Donderberg" gesloten wordt verklaard voor alle verkeer. De vergadering besloot deze zaken onder aandacht te brengen van de ge meentelijke verkeerscommissie, waar in vertegenwoordigers zittinghebben v^n veilig verkeer. ELST De uitslag van de wedvlucht van de p.v. De Instuif vanaf Roosendaal over een afstand van 87 km luidde als volgt: C. Veenhof 1, 2, 3, 34, 39, 41; B. Ver vat 4, 10, 13, 37, 38, 42; gebr. Veenhof 5, 7, 14, 20, 31, 54; gebr. Brienesse 6, 9; J. v. Swetselaar 8, 11, 22, 40; G. v.d. Berg 12, 17, 45, 52; G. Brienesse 15, 28, 53; G. v. Viegen 16, 49, 56; W. v. Zetten 18, 33; T. v. Mourik 19; P. J. A. v. Geel 21; A. C. v. Zetten 23, 29, 30, 35; H. v. Doornspeek 24, 27, 55; C. v. Viegen 25-26; H. Terschegget 32, 48; J. v. Aalten 36, 43; W. E. v. Laar 44,46, 51; W. C. v. Ewijk 4 7;G. Most 50. De 282 duiven werden gelost om 8.15 uur. Eerstaankomende duif 9.18.49 uur; snelheid 1349.10 m/minuut. lil dagblad DE VALLEI B I tot 17.30 uur van 17.30— 10.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 uur RHENEN Ook de padvinderij in Rhenen vierde gisteren St. Jorisdag. In de vroege ochtend waren verkenners en welpen van de Jhr. Schimmelpen- ninckgroep aangetreden bij het troep huis „Paddegat" aan de Reumers, waar de dag werd geopend met het hijsen van de vlag. Iedereen kreeg hierna een rode tulp, als symbool van de bloeddruppels van de draak, welke door St. Joris was verslagen. 's Avonds werd in het troephuis kampvuur gehouden. Er werd voorge lezen door de raskja uit het verhaal van St. Joris en de draak. RHENEN De groep Rhenen van de reserve rijkspolitie hield een alarm oefening op de „Reumers", met als opdracht het pompstation van de wa terleidingmaatschappij te bescher men tegen „saboteurs". Drie man fun geerden als zodanig, maar zij kregen geen kans. Twee van hen werd gegre pen en de laatste man kreeg al even min een schijn van kans, alhoewel die wist te ontkomen. VEENENDAAL De biljartbond Wageningen en omstreken organiseerde in aansluiting op de afgelopen compe titie een biljarttoernooi in Eek en Wiel, dat was opengesteld voor biljarters met een hoog moyenne. De heer H. Septer had de algehele wedstrijdleiding op deze zeer geslaagde biljartdagen. Er werd in 2 poules gespeeld. Groep A voor deelnemers met een moyenne boven de 10.00 en poule B voor biljar ters met een lager gemiddelde. De deelnemers in poule A waren: H. B. Vink - Ons Genoegen, F. Smid - Groe ne Laken, D. Honders - Ons Hoekje, Henzen - Zeldenrust, P. A. Schipper - Nationaal, en R. Holleman - Nationaal. De heren Smid en Schippers eindig den gelijk en moesten via een barrage partij uitmaken wie er kampioen zou worden. Na een spannende strijd greep Smid van Groene Laken de titel, met Schipper als 2e en R. Hoïleman als 3e. In poule B kwamen uit de heren C. Haver-Terminus, A. Alders-Terminus, G. Riezebos-Nationaal J. Kerkstra - ONA, C. Bullinga-Nationaal, en D. v.d. Berg-DOS. In deze groep werd de einduitslag als volgt: 1. D. v.d. Berg-DOS, 2. J. Kerkstra-ONA, 3. C. Alders-Wagenin- gen. De publieke belangstelling was bui tengewoon groot voor dit perfect geor ganiseerde toernooi. VEENENDAAL Gekscherend ver telde conferencier Kees Schilpernort gisteravond in „Sola Fide" op de feest avond van het 35-jarige DOVO, dat ook artiesten in feite gediplomeerd moeten zijn. Welnu, dat was het gezel schap dat Theaterbureau Eddy de Valk had geëngageerd voor de cabaret avond van de jubilerende voetbalver eniging. De tot in de nok gevulde zaal heeft ruim vier uur genoten van een wervelende show, die tot in de finesses was verzorgd door een keur van be kende artiesten. Voorzitter P. Hiensch verwelkomde het DOVO-gezelschap. Het was al dus de voorzitter bij de oprichting van DOVO niet de opzet geweest de vereniging tot een zo grote club te laten uitgroeien. Wat als een buurt-voet- balvereniging van start ging is na 35 jaar uitgegroeid tot een toonaangeven de sportvereniging die bijna 700 leden telt momenteel en niet meer weg te denken is uit de Veenendaalse sportwe reld. De heer Hiensch opende deze DOVO- avond waarschijnlijk voor de laatste maal, daar hij deze zomer zal aftreden als voorzitter in verband met zijn druk ke werkzaamheden. Voor deze daveren de show-avond had DOVO grote finan ciële offers moeten brengen en het pu bliek was het na afloop roerend eens met de vgprzitter: de viering van het 35-jarig bestaan was een eclatant suc ces geworden. Conferencier Kees Schilperoort nam op komische wijze het woord over van de DOVO-voorzitter en stelde het trio Wim Bosch voor, dat de stemming er al meteen in had. The Handy Fools brachten vervolgens een muzikale clownerie die het veelkoppige publiek enorm boeide door het uitgebalanceer de vakmanschap. De acrobate Miss Georgette viel na het lachsucces wat uit de toon, doch het apathische drie manschap de „Three Jackets" maakte een en ander weer goed. Het doldries te trio bracht een brok kolder op het toneel, dat de zaal deed trillen op zijn grondvesten. In de quiz „Ons kent ons" van Schil peroort toonden de heer en mevrouw Verschuuren zich een voorbeeldig echt paar door elkaar verrassend goed te karakteriseren. Het Leedy Trio besloot het eerste gedeelte van de feestavond met een imposant repertoire, dat ge tuigde van een fijnzinnige opvatting van modern entertainment. Nadat ook de verloting in de pauze een succes was geworden, bracht het muzikale trio de stemming er weer meteen in. Operettezangeres Trudy Dilee bracht enkele sprankelende lied jes, doch haar uitspraak liet te wen- RHENEN Burgemeester Mr. L. Bosch ridder van Rosenthal is vrijdag 26 april verhinderd spreekuur te hou den. sen over. De „Three Jackts" brach ten nog meer kolder en maakten vervol gens plaats voor de doorgewinterde ca baretière Tonny Huurdeman, die over een groot improvisatievermogen bleek te beschikken. De avond werd besloten met een spontaan optreden van zangeres Ria Valk, die een enorme indruk maakte op de zaal. Met bekende liedjes (en verrukkelijk gekke dingen bracht zij Het Leedy Trio tijdens de vertolking van enkele songs uit de bekende „Wedstrijd-Story". het publiek in extase en haar schitte rende show was een waardige afslui ting van deze avond. Voor de ontspanningscommissie van DOVO was het zonder enige twijfel een feestavond om nog jaren trots op t« zijn. Het is nu de geschikte tijd voor het zaaien van lathyrus (siererwt). De lathyrus gaat met haar wortels diep in de grond. Spit de grond flink diep (50 d 60 cm). Geef een ruime bemes ting. Leg de zaden 4 cm diep en op onderlinge afstand van 6 d 7 cm. Met samengestelde kunstmest zijn goede resultaten te verkrijgen. Zijn de vroege tulpen uitgebloeid, dan de uitgebloeide bloemen direct verwij deren. Vallen de bloemblaadjes op de gewone bladeren en blijven die lig gen, dan is dat een groot gevaar voor het optreden van het vuur. Dat is een ziekte waardoor tulpen veel worden aangetast en waardoor ze voor 'tuinbe- planting ongeschikt worden. Uitge bloeide bloemen leveren dus gevaar op voor de bollen, terwijl zaadvor ming de plant zoveel krachten kost, dat ze een volgend jaar waarschijn lijk niet eens bloeien. Haal dus de uit gebloeide bloemen er bijtijds geheel uit! U wenst een mooi gazon te houden f Dan moet er veel gemaaid worden, minstens éénmaal per week. Hoe kor ter het gras gehouden wordt, des te mooier wordt het en des te beter is het voor de grasmat. De grasmachine moet goed scherp zijn, hetgeen voor het gras goed is en gemakkelijker maait. Na het maaien in het voorjaar worden de graskanten afgestoken, verder in de zomer worden deze met een grasschaar bijgeknipt. U behoudt dan mooie scherpe kanten aan het gazon, hetgeen het effect niet weinig verhoogt. Denk om regelmatige be mesting. LIENDEN Het laatste duel in poule B van het Betuwe-Cup volleybaltoer nooi in Lienden tussen de sterke clubs Rhevo 65 en Ves uit Tiel moest de be slissing brengen wie poulewinnaar zou worden in deze afdeling. In dit spannende gevecht, waarbij het publiek vooral Rhevo aanmoedigde, ont stond een echte cupsfeer. Aanvallend speelde VES beter. De districtskampioenen bleken over enkele ge duchte aanvallers te beschikken, maar de meeste daverende smashes werden opgevangen door het 2-mans blok van Rhevo. Over rechts en links, met veel achterwaartse set-ups werd geprobeerd bressen in de Rhenense verdediging te slaan. De defensie van de Grebbestad bewoners sloot echter hermetisch. Toch wist de Tielse ploeg de eerste set uiteindelijk met 1715 te winnen. In de tweede set nam Rhevo de leiding en revancheerde ach met 1512. De cup winnaar 1967 ASC uit Wage ningen won de eerste set overtuigend van VES 154. Tot ieders verbazing ging het team uit Wageningen in de 2e KESTEREN/OPHEUSDEN Voor de viering van koninginnedag op dins dag 30 april hebben de oranjevereni ging „Prinses Marijke" te Resteren en het oranjecomité te Opheusden de vol gende feestprogramma's vastgesteld: KESTEREN Op een terrein aan de Vincent van Goghstraat, nabij het Dorpsplein, wor den 's middags vanaf half drie de tra ditionele kinderspelen gehouden. Des avonds vinden van half zeven tot half negen volksspelen plaats op hetzelfde terrein. Om negen uur begint in café „Het Ambtshuis" op het Dorpsplein een groot oranjebal. De schooljeugd van Kesteren zal door de oranjevereniging een traktatie worden aangeboden. Het ochtendprogramma in het dorp Kesteren wordt niet georganiseerd door de plaatselijke oranjevereniging, doch door het gemeentebestuur. Naar alle waarschijnlijkheid zal een aubade worden gehouden op het Dorpsplein. Het bestuur van de oranjevereniging is hiervan echter tot op heden niet in kennis gesteld. OPHEUSDEN 8.00 8.10 uur Klokgelui. 8.10 uur Reveille vanaf de toren van de Ned. Herv. kerk. 8.30 uur Muzikale rondgang van de harmonie „Kunst en Vriendschap". 9.00 uur Aubade van de Opheusdense schooljeugd voor het gemeentehuis. 10.00 11.00 uur Gymnastiekdemon- stratie van de sportvereniging „Spar ta" op het gazon voor het gemeente huis. 11.15 12.15 uur Vliegerwedstrijd in de weide aan de Fazantstraat voor de schooljeugd van 912 jaar en van 13 15 jaar. 13.3014.00 uur: Traktatie van de schooljeugd baj de ingang van het „S pa rta -terrei n 14.00 uur Aanvang kinderspelen op het „Sparta"-terrein. 19.30 21.30 uur Show-programma met medewerking van vele artiesten op het terrein voor het gemeentehuis. set kansloos ten onder. ASC kon zelfs geen punt tegenscoren (015). RHEVO 65 en ASC Wageningen deel den de punten. Beide teams wonnen een set. (Setstanden: 15—7 en 915). Uitslag in Poule B werd daardoor: 1.Rhevo '65, Rhenen, 2 gewonnen sets, 52 matchpunten; 2. VES, Tiel, 2 gewon nen sets, 48 matchpunten; 3. ASC Wa geningen, 2 gewonnen sets 39 match punten. In poule A. kwamen als eerste bin nen de lijnen het team van de rijksbe lastingen uit Tiel tegen de Liendenaren. Zoals gewoonlijk bij ASC Lienden ging de eerste set bijna verloren door paniek. Na met 126 voor gestaan te hebben begon men zeer zenuwachtig te spelen en de Tielse ploeg liep uit tot 1212. Daarna nam Lienden de service over en won de set tenslotte nog met 1513. In de 2e set kwam Lienden heel wat beter voor de dag. Met een setstand van 15—7 moesten de belastingambte naren genoegen nemen. Deze vereni ging miste vooral de geblesseerde hoofd aanvaller Van Zetten. De sportieve Amerongse vereniging verloor, hoe hard ze ook werkten, in 2 sets van de belastingmensen uit Tiel (15—13 en 15—7). Onder groot applaus wist Amerongen een set te veroveren in de volgende wedstrijd tegen Lienden 1512. De 2e set won Lienden met 1510. Uitslag in poule A luidde: 1. ASC Lienden, 3 gewonnen sets, 57 matchpunten. 2. Belastingen Tiel, 2 ge wonnen sets ,50 matchpunten. 3. Sport club Amerongen, 1 gewonnen set, 42 matchpunten. Hierna werden de finales gespeeld. De eerste wedstrijd werd gehouden om de vijfde en zesde plaats tussen beker winnaar 1967 (Wageningen) en sport club Amerongen. Hoewel ASC Wage ningen met 5 man speelde (een speler was geblesseerd) wisten de Bergbewo ners toch de 5e plaats te bereiken. Setstanden 15—5 en 1510. Om de derde en vierde plaats kwa men 2 stadgenoten in het veld, nl. VES en de Belastingen uit Tiel. Het werd ech ter geen spannende derby. De districts kampioen van VES overspeelden hun hun medebewoners totdat ze wonnen met de setstanden :153 en 154. De finale ging tussen RHEVO 65 en het team van de organiserende vereni ging De eerste set verloor Lienden met 159 na een spannende strijd. In de 2e set kwam Lienden naast Rhevo (88) en liep even later zelfs weg tot 13—9. Het vorig jaar tot 3e-klasser gepro moveerde Rhenense team kwam echter terug. Rhevo kreeg de opslag en na en kele goed geplaatste harde smashes was aan de bekerillusies van Lienden een inde gekomen (1315). 1. Betuwe-Cup winnaar 1968, Rhevo 65 uit Rhenen.; 2. ASC Lienden, Lien den; 3. VES, Tiel; 4. Belastingen, Tiel; 5. ASC Wageningen, Wageningen; 6. Sportclub Amerongen, Amerongen. Burgemeester J. C. Hoftijzer van Lien den reikte na afloop van het geslaagde toernooi de prijzen uit. Tenslotte nam de heer R. v. Oost veen namens ASC-Lienden afscheid van de deelnemende verenigingen die voor aantrekkelijke matches hadden gezorgd en zeer sportief speelden. Bij gunstig weer worden de eenjarige zomerbloemen in de volle grond uit- gezaaid. Voor dat doel worden soor ten genomen die over het algemeen heel slecht tegen verplanten kunnen, o.a. eenjarige riddersporen, clarcia's, oostindische kers, cannabis, papavers (gemengde kleuren, staan prachtig), goudsbloemen, godetia's, asperula, korenbloemen, reseda, zonnebloemen, carduus, slaapmutsjes, etc. etc. Ge noemde soorten laten zich niet zo heel gemakkelijk verplanten, omdat deze veelal een penwortel hebben. Daarom worden ze steeds op de ervoor be stemde plaats gezaaid. Zaai '.-urm, dan behoeft men er nadien niet zoveel uit te trekken om de plantjes de vereis te ruimte te geven. Zaai de laag- groeiende soorten op de vóórgrond, de hogere soorten kunnen op de ach tergrond. Hark de te bezaaien grond goed gelijk en fijn. Strooi het zaad ge lijkmatig over de oppervlakte. Ik weet, een amateur staat nog wel eens raar te kijken met zo'n pakje heel fij ne zaadjes in de hand en vraagt zich af: hoe moet ik het zaad nu goed ver - delen, ik kan het zaad niet eens ziet liggen. Is het zo met u gesteld, neem dan droog wit zand en meng het zaad er doorheen en er kan dan gezaaid wor den zonder dan er zaden op hoopjes bijeen komen te liggen. Na het zaaien worden de zaden met fijne grond overstrooid en hierna het gezaaide met een fijne broesgieter begoten. Het is gewenst om tegen uitdroging een paar sparretakken of ander schermmateriaal over het gezaaide te leggen. Komen de plantjes boven de grond, dan subiet het schermmateri aal verwijderen. Denk bij aanhoudende droogte er aan dat u pas geplante conifeertjes en groenblijvende heesters flink wat wa ter geeft. Klimplanten die tegen het huis staan krijgen niet veel regenwa ter mee en hebben vaak last van droogte. Vergeet hen niet! Zorg voor voldoende water! Er zal wel niemand zijn, die de vorste lijke kamerpalm veerpalmniet kent. Een gezonde palm is een sieraad voor de kamer, helaas zien we weinig gezonde exemplaren. Een kwijnende palm is beslist een armoedig gezicht en er is bovendien zo weinig aan te doen. Een palm die uit een bloemis- tenkas komt past zich moeilijk aan in de huiskamer. Ten eerste is zij ge wend aan veel licht en daarbij aan een doorlopend vochtige atmosfeer. Behandel een palm als volgt: geef haar een zo licht mogelijke standplaats, daarbij niet in de zon, omdat daar door brandvlekken ontstaan. De be faamde bruine punten kan men alleen voorkomen als nooit vergeten wórdt haar water te geven. Zorg voor een vochtige atmosfeer, door veel water te laten verdampen en door iedere week de bladeren met een natte spons van stof te reinigen. Omdat een palm niet direct haar bladeren laat hangen en bij watergebrek nog weken achtereen er tierig uit kan zien, wordt zij bij het water geven nog wel een» overgeslagen. Gevolg f Bruine pun ten. Voorkom dit door de palm de juiste behandeling te geven. In haar groeitijd van februari tot oktober heeft zij in ieder geval meer water nodig dan in haar rusttijd en geef dan ook liefst eens in de 14 dagen kamerplantenmest. Na oktober geen bemesting meer geven, echter zorgen dat de potkluit nimmer uitdroogt. Het is nog te vroeg om bloemzaden in de nu nog veel tem koude grond te zaaien. Wacht rustig de geschikte tijd af, dus gunstig weer. Al staat op het zaadpakje maaitijd april" bedenk dan dat het weer zich niet stoort aan onze kalender. De grond moet de ver eiste vochtigheid en warmte hebben. Zaden ontkiemen alleen bij warmte en voldoende vochtigheidsgraad van de grond. Loop dus niet te vroeg van stapel! Want dan wordt het: Weg zaad, weg geld! Mevr. A. C. de K.-v. S.: Stelt u zich gerust, de bloei van de brunfelsia i» niet beslist aan een bepaalde tijd ge bonden, al komen de meeste bloemen in het voorjaar en in de zomer. De plant verlangt wel zon, maar na be gin april moest ze tegen felle zon be schermd worden. Voor een raam op het oosten is dat echter niet nodig. Na de bloei de plant 6 weken rust ge ven, dus niet bemesten. Na die rust tijd geeft men wekelijks opgeloste ka- merplantenmest. De fout die gemaakt werd, is deze: Zij werd te warm ge kweekt in de kamer. Zij voldoet het beste in een zeer matig verwarmd vertrek. E. J. GRIJSEN-RHENEN

De Vallei | 1968 | | pagina 5