Real Madrid stond stormachtig aanvallend Manchester United slechts een treffer toe Koortsachtige spanning Nederlands elftal oefende tegen amateurformatie HAMBURGER SV BUITTE VELDOVERWICHT NIET UIT Uwe Seeler niet van de partij Tafeltennisploeg uitgeschakeld Cees van Oosterhout kwam heelhuids door eerste ronde 25 uitvallers in Tulpenrallye Avery Brundage is ongerust over toekomst MARK COX SCHREEF TENNISHISTORIE Monsterzege van Polen op Turkije8-0 Gelijke spelen op toto 43 mogelijk Bulgarije plaatste zich voor Mexico Merkel schoot raak Finale bekerwinnaars definitief in Rotterdam ZUIDSLAVIË IN HALVE FINALES NIEUWE PROBLEMEN BIJ DE SPELEN Rusland versloeg België in laatste minuut ENGELSEN KREGEN SCHAMEL LOON NAAR HEEL HARD WERKEN GEORGE BEST SCOORDE ENIGE DOELPUNT Meedogenloos Best Vlijmscherp Besef Winst voor C. Roodzant In aantrekkelijk duel Gelijk spel (1-1) tegen Cardiff City Teleurstelling Gelijk WK DRIEBANDEN Dolgelukkig Donker Prof Gonzales verslagen DONDERDAG 25 APRIL 1968 MANCHESTER De mannen man Miguel Munoz, ge louterd in het slopende Europese bekervoetbal, hielden zich de ver opgerukte Engelse voetballers tenslotte nog redelijk van het lijf. Real Madrid leed gisteravond op het volgepakte Old Trafford, bevolkt door 64.500 fana tiek brullende toeschouwers, een kleine nederlaag van 10 tegen een stormachtig aanvallend Manchester United. De Spanjaarden leken daarover niet ontevreden. Die smal le kloof is in elk geval te overbruggen in de retumwed- strijd voor de halve finales van het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen, die op 15 mei in het Madrileense Bemabeu-stadion wordt gespeeld. Manchester United, dat verwoed vecht om de cup voor de eerste maal in de geschiedenis naar Engeland te halen, kreeg op Old Trafford in elk geval schamel loon naar heel hard werken. Voortdurend rukte de grillige Engelse voorhoede op naar de frontlinie, waar zij echter met het formidabele vakmanschap van de Spaanse verdedigers werd geconfronteerd. En ook bleken daar de schutters te falen. Alleen een granaatharde kogel van George Best kon in de eerste helft een gat boren in de Madri leense veste, die verder hermetisch gesloten bleef. Al om een uur of vier heerste er gistermiddag rond Old Trafford de koortsachtige spanning van een effectenbeurs. Tientallen zeer actieve zwarthandelaren joegen de prijzen van de kaartjes op tot schandalige hoogte. In het dichtbij zijnde wedkantoor van Gus Demmy lieten de supporters van United hun stralende blikken tevreden over de noteringen gaan. Want ondanks alle zorgen was de Engelse kampioen door de Britse bookmakers tot favoriet gebombardeerd en konden de honderden Spaanse supporters hun Real winnend spelen voor bijna drie tegen een. Manchester vierde feest gisteren. Een luidruchtig feest, waarop de opge wekt ronddribbelende Spanjaarden reusachtige Real-Madrid-rozetten op hun nette pakken prikten. Toen het ge ruisloze leger van miljoenen televisie kijkers uit zeventien Europese landen zich discreet onder de feestgangers mengde, waren velen van de 63.500 ke len al hees geschreeuwd. De „Boss" van Manchester United was kort maar duidelijk geweest. „We moeten met twee doelpunten verschil winnen", had hij gezegd. En niemand beter dan de spelers van United zelf weten hoe beze ten Matt Busby is van de Europese be ker. De „Busby Babes" hadden de aan sporingen van de tienduizenden uit al le delen van Engeland toegestroomde supporters dan ook niet nodig. In een orgie van lawaai begon het tot het uiterste gedreven United aan een meedogenloos offensief, waardoor Reals defensie meteen in staat van groot alarm werd gebracht. Dit was Uniteds vierde poging om eindelijk, na elf lange jaren, de finale te bereiken. En zoals zo vaak werden de aanbidders van de Rode Duivels geconfronteerd met het wonder van Old Trafford. United, moeizaam vechtend in de competitie, bleek plotseling weer in staat tot meeslepend voetbal van grote klasse. De ondernemende zakenman George Best bracht zijn persoonlijke aanhang, onder wie honderd Ieren, in vervoering met zijn flitsende series ge patenteerde trucs. Hij creëerde Uni teds eerste grote kans met een schitte rende voorzet, waaruit Aston fel inkop te. Real Madrid, oog in oog met Euro pa's meest onorthodoxe aanval sidder de toen een verrassend schot van de on stuimig opgerukte Crerand plotseling dwars door de Spaanse gelederen vloog. De paal bracht echter redding. Het ijzeren gordijn dat Real voor zijn strafschopgebied had neergelaten, bleek voor de razendsnelle Best door zichtige vitrage. Als een glibberige slang gleed hij voortdurend langs zijn tegenstanders, die hem met steeds hef tiger tackles probeerden te stoppen. Terwijl Uniteds voorhoede vrijwel on afgebroken doelman Betancourt met da verende schoten onder vuur nam, loer de Real met het geduld van een arro gante routinier op mogelijkheden om verrassend uit te halen. Gento, 33 jaar en gisteravond bezig aan zijn tachtigste Europese bekerwed strijd, was vaak de aanvoerder van die Spaanse bliksemacties, die ondanks Uniteds overwicht alle aandacht eisten van de Engelse verdediging In de 35ste minuut kon het legioen van Manchester United eindelijk uit barsten in een juichend gezang. Links buiten Aston, veel te snel voor Gonza les die in Spanje nog steeds als ama teur te boek staat, legde de bal met een strakke voorzet vlak voor de voe ten van de gretige George Best. En een ren de redenen waarom Matt Busby zijn begeerde tweede doelpunt gister avond niet kreeg. De opstellingen waren: MANCHESTER UNITED: Stepney; Dunne, Sadler, Stiles en Bums; Cre rand en Charlton; Best, Kidd, Law en Aston. REAL MADRID: Betancourt; Gonza les, Zunzunegui, Zoco en Sanghis; Pir- ri, Jose-Luis en Velasquez; Perez, Gros- so en Gento. BOURNEMOUTH De 24-jarige Britse student Mark Cox heeft woens dag tennishistorie geschreven: tijdens de kampioenschappen van Engeland op verharde banen werd hij de eerste amateur ter wereld die een prof ver sloeg. De linkshandige Cox versloeg in Bournemouth tijdens het eerste „open" toernooi de 40-jarige Ameri kaan Pancho Gonzales met 0-6, 6-2, 4-6, 6-3, 6-3. Gonzales, nog altijd tot de sterksten der profs gerekend, verloor dit meer dan twee uur durende ge vecht op het punt van de conditie. Ook Fred Stolle had moeilijkheden met een amateur. De Australiër bereikte ech ter wel de kwartfinales: 8-6, 5-7, 5-7, 6-2, 6-0 tegen de 20-jarige Brit Keith Wooldridge. De voornaamste uitslagen luidden: Heren-enkelspel: achtste finales Cox (GB) Gonzales (VS) 0-6, 6-2, 4-6, 6-3, 6-3; Gimeno (Sp) Ayala (Chili) 6-1, 6-0, 6-0; Rose wall (Austr) Gar ner (Zd Afr) 6-0, 6-2, 6-4; Wilson (GB) Ward (GB) 6-3, 6-2, 6-4; Davidson (Austr) Howe (Austr) 6-4, 6-3, 6-2; Stolle (Austr) Wooldridge (GB) 8-6, 5-7, 5-7, 6-2. 6-0. Dames-enkelspel: derde ronde: Janes (GB) Morgan (GB) 6-1, 6-0; Moore (Austr) Truman (GB) 6-1, 6-2; Shaw (GB) Hall (GB) 6-4, 6-0; Wade (GB) Rogers (VS) 5-7, 6-0, 6-3; Ziegenfuss (VS) Congdom (GB) 6-3. 5-7, 6-3; Williams (GB) Tutt (GB) 6-4, 6-2; Du Plooy (Zd Afr.) Allen (GB) 7-5, 6-4. Heren-enkelspel: achtste finales: Emerson (Austr.)-Lloyd (GB) 6-1, 6-4. 1-6, 6-3; Laver (Austr)-Barrett (GB) 8-6, 6-0, 6-2. schot van Best is geladen met dyna miet. Laconiek stak hij zijn arm in de lucht, toen Betancourt verslagen in het doel lag: 10. De tribunes veranderden in een gol vende zee van roodwitte geestdrift. Het eerste doelpunt van Busby's veeleisen de verlanglijstje werd begroet met mi nutenlange, hoogst gedisciplineerde spreekkoren, waarin innige dankbaar heid doorklonk. Begerig heropende United de vijandelijkheden na rust en opnieuw suisde de bal met grote fre quentie door het Spaanse strafschopge bied. Onvermoeibaar bracht Bobby Charl ton, de koning van het middenveld, de Manchester-aanval telkens weer op gang met vlijmscherpe passes. Achter hem verzette Nobby Stiles, zich wei nig bekommerend om de meer stijlvol le facetten van het voetbal, bergen de gelijk werk. Maar de vele kansen die voor het Spaanse doel werden geboren, hadden tot wanhoop van de United-aan- hang, geen doëltreffend resultaat. Perez (7) van Real en John Aston springen naar een hoge bal. CHORZOW Het Poolse nationale voetbalelftal heeft woensdag in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Tur- kijë laten zien, dat het doelpunten kan scoren. In Chorzow wonnen de Polen voor 40.000 toeschouwers met 8-0 na een ruststand van 2-0. Het is duidelijk, dat Nederland op 1 mei te Warchau en in de komende wedstrijden in de voor ronden van het toernooi om de wereld titel, de handel vol zal krijgen aan de schietgrage Polen. Het was de eerste interland voor de Oosteuropeanen sinds het doelpuntloze gelijke spel op 29 ok tober te Krakau. Bij de monsterscore moet wel aangetekend worden, dat de gasten uiterst onbeholpen speelden en even goed met dubbele cijfers hadden kunnen verliezen. De opstelling van het Poolse elftal was als volgt: Kostka; Folbrycht. Gmoch, Oslizlo, Ba- zan; Maszcyk, Boela; Dejna (tweede helft vervangen door Zmijevski), Jaro- sik, Loebanski en Faber. Toch besefte Real dat het in dodelijk gevaar verkeerde. Vertwijfeld probeer den de Spanjaarden de druk wat te ver lichten met schaarse, maar zeer snel uitgevoerde tegenaanvallen. Die Spaan se one-man shows (meestal was het maar één speler die op eigen houtje iets probeerde te ondernemen) hielden Man chester nog vaak bezig in de achterhoe de. Dat èn het falen van de Engelse scherpschutters in de tweede helft wa- DEN HAAG Bij de op sporttoto 43 voorkomende Nederlandse bekerwed strijden zal als uitslag gelden de stand, die na het verstrijken van de normale speeltijd is bereikt. Hierdoor kunnen dus voor deze wedstrijden ook gelijke spelen voorkomen. LEIPZIG Bulgarije heeft zich woensdag, ondanks een 2-3 nederlaag in Leipzig tegen Oost-Duitsland, voor het Olympische voetbaltoernooi in Mexico geplaatst. De Bulgaren hadden in Sofia namelijk de eerste wedstrijd met 4-1 gewonnen. De ruststand van Oost-Duitsland-Bulgarije was 3-1. NEURENBERG Max Merkel, de trainer van het succesvolle FC Nilrn- berg, is niet alleen een theoreticus. Bij een clubtraining bewees de voor malige speler van Rapid Wien woens dag, dat hij nog over een opmerkelijk schot beschikt. Merkel schoot zo hard op het doel dat de pink van doelman Roland Wa- bra uit de kom raakte. Hierdoor kan Wabra in de eerstkomende compe titiewedstrijd waarschijnlijk niet van de partij zijn. ARNHEM In het toernooi om het nationale schaakkampioenschap voor dames heeft mevrouw C. Roodzant haar afgebroken partij uit de vijfde ronde te gen mejuffrouw v.d. Giessen gewonnen. Het duel tussen de dames Tuk en Heemskerk werd opnieuw verdaagd. Mevrouw M. A. Roodzant en mejuf frouw De Clerck kwamen in hun afge broken ontmoeting uit de vierde ronde remise overeen. De stand na vijf ronden: 1. mevr. Timmer 4 pnt., 2 en 3 mevr. Tuk en mevr. Heemskerk 3 pnt. en 1 afg., 4. mevr. Vreeken 3 pnt., 4 mevr. C. Rood zant 2V2 pnt., 6 en 7 mej. De Clerk en mej. v.d. Giessen 2 pnt., 8., 9. en 10. mevr. Mesman, mej. v.d. Griendt en mevr. M. A. Roodzant lVt pnt. BERN De finale van het voetbal toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars zal definitief in het Sta dion Feijenoord te Rotterdam worden gehouden. De Europese Voetbalunie (UEFA) heeft namelijk afwijzend be schikt over een verzoek van de West- duitse Voetbalbond om de finale in West-Duitsland te laten spelen, indien de Westduitse clubs Bayern München en Hamburger SV de eindstrijd zouden be reiken. De UEFA baseerde zijn beslissing op het feit, dat de Nederlandsers reeds te ver waren met de voorbereidingen, hoe wel de reglementen voorzagen in een uitwijken naar een Westduitse plaats. JOHAN CRUYFF de grote man BELGRADO Het Zuidslavische voetbalelftal lieeft zich woensdag in Belgrado geplaatst voor de halve fina les van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenploegen. Zuidslavië won de tweede wedstrijd te gen Frankrijk met 5-1 (4|-1). De twee ploegen speelden in de eerste wedstrijd op 6 april in Marseille gelijk (1-1). Zuidslavië zal in de halve eindstrijden uitkomen tegen Engeland of Spanje. HAMBURG Hamburg SV heeft woensdag op eigen terrein in de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor be kerwinnaars met een gelijk spel (1—1) genoegen moeten nemen tegen Cardift City. B(j de rust hadden de Westduit sers een achterstand van 01. De ploe- geto ontmoeten elkaar op 1 mei in Car diff voor de tweede keer. Hamburger SV heeft ondanks een voortdurend veldoverwicht geen over winning op de ploeg uit Wales kunnen behalen. De Westduitsers liepen in de derde minuut een achterstand op en slaagden er daarna maar een keer in de uitstekende doelman Wilson te pas seren. Reeds voor het begin van de wed strijd heerste er teleurstelling in het eivolle Volksparkstadion. Dat vond zijn oorzaak in de mededeling dat de inter nationale Uwe Seeler, Willi Schulz en Bernd Dörfel wegens blessures defini tief niet zouden spelen. De teleurstel ling van de 70.000 toeschouwers werd nog groter, toen halfspeler Dean Car diff City in de derde minuut de leiding gaf. De achterstand te wijten aan een fout van .Ausputzer" Dieckmann, werk te bij de Hamburgers als de rode lap op een stier. Zij namen volledig het ini tiatief en zetten de defensie van Car diff City, die versterkt werd na de openingstreffer, onder grote druk. Doel man Wilson stond echter steeds succes in de weg. Schoten van o.m. Honig en Kramer, die meestal voortkwamen uit voorzetten van de beste speler op het veld, oud-international Gerd Dörfel, stopte hij op schitterende wijze. Geluk had hij toen Dörfel in de 29e minuut tegen de lat schoot. Kort daarvoor had hij assistentie nodig van Murray, die een kopbal op de lijn keerde. Het duurde tot halverwege de tweede helft dat Hamburger SV gelijk maakte. Verdediger Sandmann was de maker van het voor zijn ploeg zo belangrijke doelpunt. De Westduitsers bleven fel aanvallen, maar in de afwerking mis ten zij een man als Uwe Seeler, die een LYON De Nederlandse afvaardi ging op de Europese tafeltenniskam pioenschappen te Lyon ligt er nu in haar geheel uit. De laatste deelne mers het gemengd dubbel Deken/ Mary van Ruiten verloren in de tweede ronde met 5-21, 20-22, 17-21 van het Westduitse paar Vater/Stephan. Daarvoor hadden Deken en Mary v. Ruiten in de voorronden het Franse duo Streit/Leclerc met 21-18, 21-15, 21- 12 geklopt en in de eerste ronde de Zwitserse combinatie Stim/Pewny met 21-7, 21-16, 19-21, 20-22, 21-16 uitge schakeld. In het gemengd dubbelspel verdwe nen ook voortijdig de Nederlandse kop pels Bert Schoofs - Van der Laan, Van der Helm - Ten Broek en Frans Schoofs In het damesdubbelspel kwamen - Klat en Van Ruiten evenmin erg ver. In het herenenkelspel werd de West duitse Schöler, tweede bij de wereld kampioenschappen, in de achtste fina les door de Zuidslaaf Surbek verras send aan de kant gezet. Daarna klopte Surbek de als tweede geplaatste Hon gaar Geleznai. De Zuidslaaf zou zelfs de finale bereiken door een zege van 21- 10, 21-18, 21-17 op de sterke Zweed Al- ser. De Zuidslaaf bleek in de finale te sterk voor de Hongaar Borszei. Hij ze gevierde met 11-21, 21-13, 21-15, 20-22, 21-18. De veertienjarige Tsjechische Ilona Vostova veroverde de Europese titel damesenkelspel. Zij versloeg in de fi nale de Russin Soja Roednova in vijf sets (22-20 ,21-19, 16-21, 17-21, 21-17). instinct voor doelpunten heeft. Cardiff City kwam nog slechts met enkele uit vallen de lange Toshack stond alleen in de spits voor het doel van Oeczan. Hamburger SV kreeg vijf minuten voor het einde nog een goede kans op de overwinning. Het mocht van de elf me ter-stip af een indrecte vrije trap ne men. De verdediging van Cardiff City klaarde de gevaarlijke situatie door de ingeschoten bal van de doellijn te wer ken. De zege voor Hamburger SV was verkeken. Hoe groot het overwicht van de West duitse ploeg was blijkt uit de hoekschop penverhouding: 21-2. Cardiff City heeft nu een goede uit gangspositie om de finale te bereiken, maar moet er rekening mee houden dat de Hamburgers, die de beste wedstrijd in dit seizoen speelden, in de tweede wedstrijd voltallig zullen zijn en daar door misschien sterker. ZEIST Georg Kessler was niet gauw tevreden. Hij spaarde de spelers zijto kritiek niet, hoewel het Neder landse semi-prof-elftal in de oefenwed strijd tegen de nationale amateurfor matie, woensdagmiddag op de velden van het KNVB-sportcentrum van Zeist gespeeld, de ene treffer na de andere scoorde. „Mannen", riep hij ver in de tweede helft bij een 3-0 voorsprong va)t het A-team, „Ik mis goals". De wens werd snel vervuld, want Willy van der Kuylen voerde in de aanval, die volgde, de score op tot 4-0. Met zeven goals kwam het einde van deze ongelijke krachtmeting, die een voorbereiding was voor de vriend schappelijke interlandwedstrijd tegen Polen op 1 mei ito Warschau. De semi-profs startten weinig over tuigend en doelman Jan van Beveren moest zelfs de eerste gevaarlijke scho ten verwerken. „Het amateurelftal heeft nog nooit zo goed gespeeld", zei de grijzende bondscoach met een lach op het ge zicht, die zijn zorgen moest verbergen. Het tempo lag laag en in plaats van met flitsende combinaties de ijverige, maar niet al te hechte verdediging van de amateurs te passeren, zochten de semi-profs het in individuele acties. Bondscoach Kessler moest scheids rechter Arie de Vroet zelfs om een bij voetbal ongebruikelijke „Time out" vragen, teneinde zijn spelers van hun foute tactiek te overtuigen. Het was een aantrekkelijke wed strijd, waarin het Nederlandse ama teurelftal zich een voortreffelijk spar ringpartner toonde. Jan Klijnjan en Willy van der Kuylen na rust ver vanger van Theo Pahlplatz waren de beste schutters. Zij scoorden beiden tweemaal. De grote man in de aanval was echter ongetwijfeld Johan Cruyff. „Als Cruyff er tegen de Belgen bij was geweest", verzuchtte Kessler „had den we zeker met 5-2 gewonnen". Kessler is uiteraard niet al te geluk kig met de vriendschappelijke wed strijd tegen de Polen, die volgend jaar tegenstander van Oranje zijn in de voorronden voor het wereldkampioen schap. „Trainer van andere landen", zo zei hij bedachtzaam, nadat de desbetref fende vraag bij herhaling was gesteld, „hebben zich er over verbaasd, dat we toch tegen Polen spelen. Ik heb er alle begrip en waardering voor dat de KNVB zijn aangegane verplichtingen nakomt. En ik ben in zoverre blij dat er nog een interland op ons program ma staat. Een andere tegenstander zou me echter liever zijn". De ontmoeting van de eerste mei in de Poolse hoofd stad heeft volgens de bondscoach ook positieve waarden: „Je leert het pu bliek kennen en de ploeg. Dat is be langrijk. Het is alleen jammer dat de Polen ook het nodige van ons te we ten komen Kessler zal het Nederlandse elftal spelers en officials vertrekken volgen de week dinsdag en komen donderdag DüREN Gespannen zat Cees van Oosterhout toe te kijken, toen de 39-ja- rige Amerikaan Allen Gilbert tijdens het wereldkampioenschap driebanden in de Westduitse stad Düren voor de na- stoot naar de tafel ging. De Nederland se kampioen was na een moeizame strijd, die 75 beurten vergde, het eerst aan de finish gekomen, maar was nog lang niet gerust. Gilbert immers, die van het begin af volgens Noordameri- kaanse traditie in de verdediging was gegaan, had tijdens het verloop van de partij getoond ook wel fraaie drie- banders te kunnen maken en stond al op 56. De nog onderdrukte juiehkreet van Van Oosterhout bij Gilbert's ver geefse poging om de 59e carambole te creëren, was dan ook begrijpelijk. In dit zeer zware toernooi immers tellen de overwinningen de eerste da gen dubbel zwaar, omdat in het poule systeem na vrijdagmiddag de laagstge- plaatste van elke groep afvalt. En uiteraard wil een ieder graag bij de laatse acht zijn, die dan zullen spelen om de wereldtitel. Vandaar de vreugde van Van Ooster hout, vandaar ook de begrijpelijke te leurstelling van de Amerikaanse debu tant (de Verenigde Staten is eerst sinds twee jaar bij de internationale bond aangesloten). Gilbert had wel enkele verontschuldi gingen voor zijn nederlaag. De banden van de Europese tafels waren voor hem vreemd en hij speelde voor het eerst met een warm mouwvest aan. „Bij ons in Califomië spelen we in een zomer shirt", klaagde de Amerikaan, die ove rigens Van Oosterhout alle eer van de overwinning gaf. „Maar ik wil hem graag nog eens ontmoeten en dan op mijn materiaal..." zo zei hij. Van Oosterhout was dolgelukkig. „Dat is lang geen gemakkelijke par tij geweest. Die man weet wat carotte is", zei de Nederlander, die in de eer ste fase niet had kunnen loskomen, ter wijl Gilbert met een serie van zeven was gedemarreerd: 8-17 in vijftien beur ten. De Amerikaan raakte van zijn stuk, toen de arbiter een carambole af telde. Van Oosterhout, die inmiddels tot op twee punten was genaderd, stootte daarna opzettelijk mis, maar liet geen speelbare positie meer achter. Zeker niet, toen hij in de 25e beurt Gilbert voorbij ging: 18-17. Van dit moment ar ontspon zich een nerveuse strijd, waar in Van Oosterhout steeds enkele punten voor bleef, een winst, die uiteindelijk groot genoeg bleek te zijn. De favorieten in dit toernooi zijn ti telhouder Raymond Ceulemans, de Oos tenrijker Johann Scherz (beiden kwa men in de eerste ronde nog niet in de Arena), de Argentijn Marcelo Lopez en de Japanner Koya Ogata. Lopez won dankzij een serie van 8 in de slotfase toch nog binnen zestig beurten van Hanoun, Ogata had 65 beurten nodig om Rudolph te verslaan. Het beste moyen ne was de eerste middag voor de Belg Laurent Boulanger, die in 61 beur ten de tweede Duitser, Gert Tiedtke, versloeg, en die gevaarlijk is voor ie der ander. Wat de bezetting van die twee fatale laatste pouleplaatsen betreft, ziet het er al donker uit voor de twee Duitse vertegenwoordigers, die beiden ook hun partij verloren. Nu was dat niet zo ver wonderlijk, want zij speelden tegen Ceulemand en Scherz en dan is het geen schainde om te verliezen, zodat hun gemiddeldes geen uitzicht meer bieden. Tiedtke was volkomen kansloos tegen Scherz, die snel speelde en in 53 beur ten de Duitser meer dan de helft ach ter liet: 23-60. Rudolph leek tegen Ceu lemans meer kans te hebben, want na dertig beurten had de wereldkampioen slechts 27 caramboles tegen Rudolph 21. Maar toen brandde Ceulemans los, scoorde in de volgende zestien beurten liefst 33 punten en liet Rudolph ont redderd achter: 60-34. Met Ceulemans en Scherz bleven de 's avonds niet spelende Van Oosterhout en de Japanner Ogata ongeslagen. De laatste is overigens nog niet in zijn nor male vorm, en had het zeer moeilijk te gen Gilbert, die de hele partij door Oga ta op de voet bleef volgen. Een verrassing was de nederlaag van Laurent Boulanger tegen Hanoun. De Belg had na veertig beurten ruimschoots de leiding (47-34), maar zag toch Ha noun met rassen schreden naderen. Met een serie van acht bracht de Fransman tenslotte Boulanger tot opgave: 50-60 in 53 beurten. De stand in poule A 1. Ogata 2. Ceulemans 3. v. Oosterhout 4. Gilbert 5. Rudolph is: 4 2 2 0 0 De stand in poule B is: 1. Scherz 1 2 2. Lopez 1 2 3. Boulanger 2 2 4. Hanoun 2 2 5. Tiedtke 2 0 6 5 5 7 6 0.875 1.304 0.800 0.748 0.702 1.132 1.017 1.057 0.928 0.538 De Nederlandse militaire volleybal- ploeg heeft woensdagavond in Vilvoor de met 3-2 van de Belgische militairen gewonnen. De setstanden waren: 12-15, 15-8, 10-15. 15-6, 15-13. terug waarschijnlijk pas in War schau samenstellen. Het Nederlandse A-elftal speelde in de wedstrijd tegen de amateurs in de volgende opstelling: doel: Van Beveren (na rust Van Zog- hel), achter: Suurbier, Israël, Eiken broek (tien minuten na rust Pijs) en Warnas; midden: Groot en Muller; voor: Swart, Klijnjan, Cruyff en Pahl platz (Van der Kuylen). Het scorever loop was: 30. Suurbier, 35 Groot, 44. Klijnjan, 60 Van der Kuylen, 75 Van der Kuylen 77. Cruyff, 87 Klijnjan. LA ROCHE EN ARDENNES De groten hebben zich in de laatste nacht van de twintigste Tulpenrallye allen kunnen handhaven. Toen vanmorgen vroeg het Zuidbelgische La Roche en Ardennes, op ruim 500 kilometer van de finish in Noordwjk aan Zee, was bereikt, bedroeg het aantal uitvallers 25, zodat er nog 52 wagens in de strijd waren. Het Nederlandse contingent verloor woensdagavond de Shelbv American Mustang equipe Dick Schwarz/Gerard van Lennep. Volgens officieuze gegevens bleef de Franse Alpane Renault-combinatie Ge rard Larrousse/Marcel Callewaert de grote favoriet voor de algemene over winning in de jubileum sterrit. Bij de toerwagens raakte de Fin Timo Makinen met zijn BMC Mini Coo per S de eerste plaats kwijt. Op de Col de Brabant verspeelde hij twee banden, waardoor hij vele honderden wedstrijdpunten opliep. Rob Slotema- ker voert nu met zijn BMW 2002 de algemene rangschikking bij de toer wagens aan. Ook de Fransman Larrousse ver speelde vanmorgen kostbare tijd. Hij reed in België verkeerd en had bij de volgende tijdcontrole 6 minuten te kort, hetgeen hem sterk in het algemene klassement van de grand toerismo's deed terugvallen. ADDIS ABEBA/LAUSANNE De zelfde dag, dat een crisis in de Olym pische beweging werd afgewend, kon digde een nieuw probleem zich aan. Pedro Ramirez Vasquez, voorzitter van het Mexicaanse organisatiecomité, sprak in Lausanne zijn verheuging over de beslissing uit en antwoordde op de vraag of Rhodesië was uitgenodigd voor de Spelen bevestigend. In Addis Abeba verklaarde Yidnekatsjev Tessema, al- gemeen secretaris van het Olympisch Comité van Ethiopië, blij te zijn met de beslissing en zei dat zijn land, dat zich als eerste terugtrok van de Spelen, naar Mexico zgl gaan. Hij vestigde echter te vens de aandacht op'jeen andere pro bleem: Rhodesië. „Voor zo ver wij we ten is er geen rassendiscriminatie in de sport in Rhodesië en het land kan wor den uitgenodigd", aldus Tessema. „De wereld erkent in Rhodesië alleen de Britse regering, zodat Mexico alleen visa aan een Rhodesische ploeg met Britse paspoorten kan geven", ging hij verder. „Deelnemers moeten de kleuren van hun land dragen. Wat zullen de Rhode- siërs dragen? Welke vlag zullen zij ge bruiken? Als zij een nummer winnen, welk volkslied wordt dan gespeeld? Al deze problemen zullen moeten worden opgelost." JOHANNESBURG Avery Brunda ge, de president van het IOC, heeft woensdag in een interview met het Zuidafrikaanse dagblad Die Vaderland zijn ongerustheid uitgesproken over de toekomst van de Olympische beweging die het gevaar loopt in twee groepen uiteen te vallen. Brundage noemde het besluit van het IOC niet zozeer tegen Zuid-Afrika ge richt, maar meer „een kritiek op het huidige situatie in de wereld" daarom ook, zei Brundage in het telefonische vraaggesprek, klonk in de aanbeveling van het bestuur de uitnodiging onge daan te maken geen kritiek op Zuid- Afrika door. Op de vraag waarom de beslissing van het bestuur unaniem was, zei de president: „Dat was slechts om 1 re den: er mocht geen sprake zijn dat de Zuidafrikaanse atleten in Mexico aan gevaar zouden worden blootgesteld. Wij moeten er borg voor staan dat de Spelen niet verantwoordelijk zijn voor ergerlijke incidenten." MOSKOU De 80.000 toeschouwers, die woensdagmiddag de vriendschappe lijke voetbalinterland Rusland-België in Moskou bijwoonden, zagen geen bij zonder spectaculaire wedstrijd. Bij een temparatuur van twaalf graden en op een ideaal veld, leek het alsof de beide elftallen de wedstrijd beschouw den als een trainingspartijtje. De spel- kwaliteit was zeer matig. De Belgen, die ruim twee weken geleden Neder land versloegen in 'n even slechte wed strijd, domineerden tegen de verwach ting in en de toeschouwers floten de Russische ploeg uit. Pas in de tweede helft ontstonden er werkelijk kansen op een doelpunt. Wilfried van Moer mis te vrij voor doel een unieke scorings- gelegenheid en schoot de bal in de han den van Psenitsjnikov. Malofeev, die Bisjevets kwam vervangen, bracht wat meer vaart in de Russische aanvallen. In de allerlaatste minuut werd aan de Russen een vrije trap toegewezen. Rechtshalf Szapo schoot de bal hieruit, van zeker twintig meter, direct achter de verraste Fernand Boone.

De Vallei | 1968 | | pagina 11