om u een idee te geven... Goud bij Goudband FRIESCHE VLAG GOUDBAND verkoopster leerling-verkoopster mm DAMES 31% Een vingerhoed vol Goudband is al genoeg voor het lékkerste kopje koffie: geuriger en met een voller aroma. Plezierig dat juist d|e koffiemelk óók de voor deligste in het gebruik is! ïOTAWHW IS SPENCER WINNAAR Evert Schneider won Atleet overleden FC Twente wil Hornig van Köln Britse zondagsrust spoedig voorbij Sport in 't kort LHEIJ BABY- «n KLEUTERKLEDING Wees met te 'makkelijk' met uw bandenkosten U kunt héél veel geld besparen als u naar ABI gaat! Fa. C. Henzen en Zn. Dames, - i fsm MANDSTOELEN MANDWERK Zuidslaviër Ivkov verloor verrassend Negen Belgische renners voor Tour de France In Londen 370.000 gulden geroofd Poging tot redding Ringverwarming N.V. Uitkering van pensioenen uit V.S. verzekerd Loonsverhoging in horecasector Regering wil grote lening kunnen sluiten Krans bij monument even weggehaald voor tv-opnamen Vissterfte in Jeker de fles waar méér in zit Hoofdstraat 43 - 45 - Veenendaal f. ABI AUTOBANDEN IMPORT Levert en monteert elke band tegen zéér scherpe prijzen! Ook prachtige GECOVERDE BANDEN, héél voordelig! Koersen Duindigt Na veldloop vaste melkbestand- delen Zuinig in het gebruik dankzij deze hoge concentratie DONDERDAG 25 APRIL 1968 14-karaats gouden sieraden. Vraag spaarkaart aan uw koffiemelk leverancier. U zult dan constateren, dat de afgebeelde sieraden verkrijg baar zijn voor ongeveer de helft van de vergelijkbare winkelwaarde. Bij ons k plaats bovan da IS jaar an aan 16 jaar -•va/ Jfe. Veenendaal - Fluiterstr.78 (hoek Zandstr.) Tel. 08385-1 I395 Schoenhandel en reparatie-inrichting TALMASTRAAT 3 - VEENENDAAL - TELEF. 10783 zoekt U een aantrekkelijke BIJVERDIEN STE, komt U dan eena met ons praten. Wfl zoeken nog enige die ons 's avonds willen helpen met het schoonhouden van enige kantoren. a Gratis werkkleding, a U wordt door ons gehaald en weer thuisgebracht, a Zeer hoge verdiensten. Aanmelden tijdens kantooruren P. H. van Rijnstraat 24, Veenendaal of telefonisch 08385—11428. heeft de nieuwste modellen en &l dat aparte in diverse kleuren TELEF. 11561 VEENENDAAL DUINDIGT Zelden heeft zo weinig publiek zo duidelijk zijn sympathie la ten blijken voor een winnaar op Duin digt als dat gisteren gebeurde na de winst van Cherie Spencer. Van der Lubbe heeft haar heel kalm gereden en haar vlak voor de tribune een geweldi ge sprint laten weggeven waardoor zelfs de leider Cyrano Slik maar lang zaam vooruit leek te komen. Cherie won bij haar tweede optreden na een half jaar gedwongen rust heel netjes van een veld, waarin dan welis waar Diana R. ontbrak maar Anton toch in volle glorie aanwezig was. Het minipaardje was zaterdag heel dicht bij de winnaar vierde geworden. Ditmaal leek het tegen het einde toch wel even de vraag of het nu wèl zou lukken. Halverwege lag zij zevende van de elf en in de laatste bocht waren er nog vijf voor haar. Maar Anton zat gewoontegetrouw achteraan en Van der Lubbe wist, dat hij die niet naast zich moest hebben, dus ging Cherie versnellen. Op het laatste ging het al lemaal zeer snel. Cyrano Slik sneefde met ere op de laatste meters en Anton, die ver buiten aan kwamen aanwaaien, werd derde. De uitslagen waren: Zellickpri.js: 1. Fluweeltje (E. Lee man), 1.28.4; 2. Elvera, 3. Francina. Winn. 5.30, pl. 1.90, 2.40, 1.70, kopp. 7.30, cov. 10.20, trio 386.40. Groenendaalprijs: 1. Grace Rodney (H. A. G. Streng), 1.30.7, 2. Full Time, 3. Fille d'Unique. Winn. 2.40, pl. 1.80, 9.-, 9 -, 7.20, kopp 560. cov. 23.60. Waraghemprijs: 1. Enterprise Hollan- dia (F. J. Eerenberg), 1.26.7, 2. Dyna mica, 3. Exelent Narcisco. Winn. 3.20. pl. 1.60. 1.60, 1.40, kopp. 13.20, cov. 7.10 trio 114.20. Sterrebeekprijs: 1. Cherie Spencer (R. Q. J. v. d. Lubbe), 123.1. 2 Cyra no Slik, 3. Anton. Winn. 2.10. pl. 1.20, 1.90. 1.20, kopp. 12.10, cov. 9.40. Kuumeprijs: 1. Youngster (M. W. M. Lange), 1.24.4, 2. Ernie Rita. 3. El- ma Kinley. Winn. 4.30. pl. 2.30, 1.50, 2,50, kopp. 8.30, cov. 4.50, trio 123. Ostendeprys: 1. Fan Pom B (J. Wage naar sr.) 1.24.1, 2. French Mac, 3. Enigste. Winn. 3.70, pl. 1.50, 1.90, 1.50, kopp. 7.10, cov. 6.-. Kortrykprys: 1. Diana Sunshire (G. W. V. Eykelenburg), 1.24.3, 2. Dochter van Our Bonni, 3. Cash Six, Winn. 4.20, pl. 2.10. 1.80, 4.10, kopp. 6.50, cov. 3.80, trio 260.70. Boitsfortprijs: 1. Gieteling S (.J van Dooyeweerd). 1.27.9, 2. Gea Volann, 3. Gamin B. Winn. 180, pl. 1.60, 3.80, 3.40, kopp. 3.10, cov, 4.60. Marialvaprijs: 1. Flanagan (T. M. Mc Garrity), 2. Mary Jane S., 3. Sapphire. Winn. 1.40, pl. 1.20, 1.40, kopp. 3.90, cov. 5.-. Cometprijs: 1. Rigt Royal (P. Per kins), 2. Abgars Bonny Boy, 3. Cin Cin, Winn. 4.30. pl. 2.10, 1.10, kopp. 2.30. 3.50. Totalisa tor-omzet 191.117. BAMBERG In de twaalfde ronde van het internationale schaaktoernooi, dat in Bamberg wordt gehouden, heeft de Zuidslaviër Bruno Ivkov een ver rassende nederlaag geleden tegen de Westduitser Rudolf Teschner. Ivkov zakte daardoor naar de zevende plaats, die hij deelt met onze landgenoot Don- ner. Deze bereikte remise tegen de Duitser Kestel. De stand aan kop is nu: 1. Keres (Rusl.) 9.5; 2. Petros jan (Rusl.) 8.5; 3. Schmid (W-Dld.) 8; 4. en 5 ünzicker (W-Dld.) en Teschner (W-Dld.); 6. Westerinen (Finl.) 7 pun ten en 1 afg.; 7. en 8. Ivkov (Zd-Sl.) en Donner (Ned.) 7 punten. GENEVE Evert Schneider heeft op de tweede en laatste dag van oefen wedstrijd Zwitserland-Nederland met 6-2, 6-1, 6-2 gewonnen van Mathias Werren. Fred Hemmes verloor met 8-10, 3-6 0-6 van Rolf Spitzer. HANNOVER Een van de 25 deel nemers, die zondag na een veldloop in het Westduitse Hannover in het zieken huis moest worden opgenomen, is over leden. Het slachtoffer is de 27-jarige Jürgen Buntefuss, reeds jaren een ac tief lange-afstandsloper, die zondag echter de onverwachtse hoge tempera tuur niet bleek te kunnen verdragen. De 53-jarige moeder van Buntefuss heeft zondag in Hannover aan een ra ce voor veteranen deelgenomen. Zij legde de tien km af zonder nadelige ge volgen van het warme weer. METTET De Belgische wielerbond heeft woensdag negen renners aange wezen voor de Ronde van Frankrijk. Zoals bekend mag België met twee ploegen uitkomen. De renners zijn: Jos Huysmans, Edward Seis, Rik van Looy Victor van Schil, Ferdinand Bracke, Walter Godefroot, Antoin Houbrechts, Herman van Springel en Wilfried Da vid. De ploegleiders zullen gekozen worden uit de volgende gegadigden: Brik Schotte, Frans Cools, Theugels, Robert Naeye en Guillaume Driessens. KEULEN Eredivisieclub FC Twente heeft besprekingen geopend met Heinz Hornig van FC Köln. Hornig, die vroeger linksbuiten is geweest van het Westduitse elftal, heeft van de En- schedese club zo'n aantrekkelijke aan bieding gehad, dat het te verwachten is, dat hij volgend seizoen in Nederland zal voetballen. LONDEN Het einde van weer een Britse traditie lijkt nabij. Op de sombere Engelse zondagen kan bin nenkort de stilte worden verstoord door het gerinkel van kassa's en het geschuif van duizenden voeten, in de rij voor de sportstadions. In het Engelse Lagerhuis komt na melijk vrijdag een wetsontwerp ter tafel, dat het mogelijk wil maken op zondagen na twee uur entreegeld te heffen. Indien de wet wordt aangeno men, betekent dit ongetwijfeld een schok voor de vele Britten, die ge leend zijn hun zondagmiddagen sla pend voor de televisie of doezelend in hun tuin door te brengen. En het houdt ook een leger van zondagswe duwen en -wezen in verlaten door echtgenoten en vaders, die van de zondagssport genieten. Het wetsvoorstel, dat de naam Sunday Entertainments Bill" draagt, is ontworpen door William Hamling, een parlementslid van La bour. Momenteel mogen in Engeland sportorganisaties geen entree heffen rp zondag, zodat de kosten vaak worden gedekt door de verkoop van lure programma's en het vragen van 'wge bedragen voor een parkeer plaats. De wet ondervindt in Engeland he vige tegenstand, ondanks het feit dat uit een onderzoek is gebleken, dat sport op zondag zich in een grote be langstelling mag verheugen en de zondagmorgen door de toevoeging „na twee uur" even rustig blijft als in het verleden. De tegenwerking komt vooral van religieuze groeperin gen en mensen, die menen dat de vet alleen is bedoeld om een aantal nortmensen veel geld te laten ver lenen. Vorige week woensdag schreven waalf sportbonden een brief aan alle parlementsleden, waarin wordt ge vraagd de wet te steunen. Tot de bonden behoren onder andere: The British Amateur Athletic Board, The British Boxing Board of Control, The Football Association en The Football League. Josef Masopust, de bekende half- speler van Dukla Praag en het Tsjechi sche nationale team, gaat waarschijn lijk naar Mexico. Hij zal daar voorlo pig worden gecontracteerd door de club Toluca. Nancy Richey, Katy Harter en Ma ry Ann Eisel vormen de Amerikaanse damesploeg voor het toernooi om de Federation Cup, dat van 21 tot 26 mei in Parijs wordt gehouden. Billie Jean King en Rosemary Casals, nu profs, wonnen verleden jaar in Berlijn de Federation Cup voor de Verenigde Sta ten. Estudiantes uit het Argentijnse La Plata heeft woensdagavond de tweede wedstrijd uit de halve finales van de strijd om de Zuidamerikaanse voetbal beker tegen Racing Club Buenos Aires met 3-0 (0-0) gewonnen. Doordat de eerste ontmoeting door Racing Club werd gewonnen, is een beslissingswed strijd nogdig cwn uit te maken wie in de finale tegen Palmeiras uitkomt. Het Tsjechische Sparta Brno heeft woensdagavond de finale van het toer nooi om de Europese volleybalbeker bereikt. De Tsjechische kampioenen wonnen in Boekarest met 3-2 van Steu- na. De eerste wedstrijd was door Spar ta reeds met 3-1 gewonnen. LONDEN Een gepantserde geld transportauto is gisteren in Londen door zes bandieten overvallen en be roofd van 370.000 gulden in contant geld. De overvallers dwongen de be stuurder te stoppen en bedreigd?- hem en de bewakers met machinepis tolen. De auto, waarmee zij ontkwa men, werd later in een ander stads deel gevonden. LEEUWARDEN De Steenkolen- Handelsvereniging in Utrecht heeft de helpende hand geboden aan de in nood verkerende NV Ringverwarming in Leeuwarden. Vandaag zal het Friese bedrijf uitstel van betaling aanvragen. De SHV is bereid deel te nemen in Ringverwarming, zij het op een aantal voorwaarden. Zeker is dat de krediteu- ren zullen moeten afzien van een deel van hun vorderingen. Bij faillisement zou er voor hen nog minder op over schieten. DEN HAAG De 190 Nederlanders, die hun Amerikaanse ouderdomspen sioen door een nieuwe Amerikaanse wet zagen bedreigd, kunnen gerust zijn De afdeling sociale verzekering van het ministerie van socale zaken en volksgezondheid heeft een regeling ont worpen, waarbij de uitkering van de Amerikaanse pensioenen wordt verze kerd en waarbij een verdrag met Ame rika niet noodzakelijk is. De ministerraad moet de nieuwe re geling nog goedkeuren. Verwacht wordt dat dit voor het einde van de volgen de maand gebeurd zal zijn. Bij Koninklijk Besluit zal bovendien worden bepaald dat Amerikanen die in Nederland hebben gewerkt, recht heb ben op een volledig pensioen krachtens de A.O.W. Dit had Amerika geëist. Om dit kracht bij te zetten bepaalde de Amerikaanse regering dat na 1 juli buitenlanders die meenden recht te hebben op een Amerikaans pensioen ieder halfjaas een maand in de Ver enigde Staten moeten verblijven. Tot nu toe kregen Amerikanen die .1 ons land hebben gewerkt maar te ruggingen naar hun vaderland, alleen dat deel van hun A.O.W., waaraan zij zelf hadden betaald. UTRECHT Het hotel-restaurant - en cafébedrijf heeft een nieuwe c.a.o. Na een gesprek met het college van rijkbemiddelaars zijn de onderhande lingen, die aanvankelijk waren vastge lopen afgerond. De miminumlonen worden met vier procent en de maximumlonen met drie procent opgetrokken. De drie bestaan de loonklassen zijn samengevoegd tot één loonklasse. Het loon van de vrou wen is vastgesteld op 95 procent van het inkomen van de mannen. DEN HAAG De regering wil van het parlement een machtiging om voor ten hoogste twee miljard gulden lenin gen uit te schrijven. Dit blijkt uit het wetsontwerp Lenin- genwet 1968, dat minister Witteveen (financiën) bij de Tweede Kamer heeft ingediend. Ingevolge de Leningenwet 1967 zijn het vorige en dit jaar Staatsleningen uitgegeven voor ruim zestien miljard gulden. Krachtens deze wet had de re gering volmacht gekregen om twee mil jard gulden te lenen, zodat er nog voor bijna vierhonderd miljoen gulden kan worden aangetrokken. Minister Witteveen wil echter vol doende armslag en daarom vraagt hij nu om een nieuwe machtiging. AMSTERDAM Om televisiekijkers een pijnlijke aanblik te besparen is op vrijdag 5 april een krans bij het Natio naal Monument op de Dam door de politie tijdelijk weggehaald. Een derge lijke daad is alleen maar onder bijzon dere omstandigheden te billijken. Dit hebben B en W van Amsterdam geantwoord op een vraag van het raadslid mejuffrouw S. Boerlage (pac. soc.) over het verwijderen van een krans ter herdenking van de dood van dr. Martin Luther King. Volgens het college was de krans, die het opschrift droeg: „Dr. Martin Luther King, zijn leven was strijd voor recht en vrede", voor een half uur wegge haald omdat een Duitse televisieploeg op de Dam opnamen had willen maken voor een amusementsprogramma. MAASTRICHT In het riviertje de Jeker zijn dinsdag enkele duizenden vissen gestorven, doordat voor herstel- werk aan de oever een deel van dat water is drooggelegd.

De Vallei | 1968 | | pagina 13