Beurs van Amsterdam NTS-protest tegen reclame bij voetbal woensdag Louis Noiret te Amsterdam overleden Ned. Danstheater op Engelse t.v. VANAVOND Danser Kreutzberg overleden MORGEN Weer hoger Dividendvoorstellen RADIO- en TELEVISIEPROGRAMMA'S Omzet Hoogovens 12 pet omhoog PILOOT STORM RECHTER TIE fEKKO TAKS TELEVISIE SEI T.V. LANGENBERG 1STE KWARTAAL 1968 Pagina 2' VRIJDAG 26 APRIL 1968 Toen hij in bed lag, zijn hoofd lek ker koel in het zachte kussen, en zijn moeder naar hem kijken kwam, voel de hij zich beschaamd. Zij was lief voor hem, streelde zijn wang schud de in een glas toch een aspirientje. Ge hoorzaam dronk hij, was weer de brave jongen, die zij wenste en kuste haar gewillig goedenacht. Hij merkte haar opluchting, voelde aan met een zweem van triomf dat zij daarstraks bang voor hem was geweest. Laangzaam aan begon hij in te sla pen, wist alleen nog klaar, dat hij* iets doen moest, hij moest iets doen Met diezelfde gedachte werd hij de volgende ochtend ook wakker. Hoofdstuk VI. Hij moest iets doen Oogknipperend keek hij in het vroege daglicht. Wat was het ook weer, wat moest hij doen?...Ineens- kwam als een ®cho van binnenuit hem zelf weer u*ie kreet, die schreeuw van het dier om een be schermer.... En toen wist Freek wat hij moest doen: de marmotjes weg halen uit hun hokjes, waarin zij ver trouwend op de mens hhun have mum melden. Hij zou ze brengen naar an deren, die waard waren ze te bezitten. Meteen stond hij naast zijn bed. Het besluit staalde hem en maakte hem bijna vrolijk; het gevaar voor hemzelf als het eenmaal ontdekt zou worden, wat toch onvermijdelijk was telde hij niet, liet hij niet eens toe in zijn gedachten. Eleonoor was blij verheugd toen haar zoorr zo opgewekt beneden kwam Zij wilde nu ook niet meer over de vorige avond spreken, dat was voorbij, met zijn bui. Toch kon zij niet nalaten zo langs haar neus weg te vragen hoe het met de hoofdpijng ging. O, die is over. Hij antwoordde argeloos, boog dan, toen hij haar blik ontmoette, met een lichtelijk be schaamd lachje het hoofd. Maar hij had andere dingen om over te denken Waar is vader? vroeg hij. Al vroeg weggeroepen voor een spoedoperatie; hij gaat meteen door naar de zaalpatiënten en drinkt kof fie in de stad. 't Is de moeite niet nog naar huis te komen tussentijds. Fijn, dacht Freek terwijl hij be dachtzaam zijn broodje smeerde, als ik het dan nog zo kan plooien, dat moeder mij niet nakijkt en ik onge merkt in het lab kan sluipen, loopt het mee. Toen zijn moeder even naar de keu ken ging om na het ontbijt iets tegen het meisje te zeggen, pakte Freek zijn boekentas en glipte de trap af naar het laboratorium. De knecht, die op het spreekuur opendeed, en verder re cepten wegbracht en kleine werkjes verrichtte voor de arts, was er niet; zijn wit en rood gestreept jasje hing in de gang over een kapstokje. Op zijn tenen sloop Freek over de geverniste houten vloer van het labo ratorium, ademloos stilstaand en luis terend, bang voor het kraken van een plank. Er was één marmotje minder in het hokje en het kleine kistje waarin de vorige dag nog twee muizen had den gekrabbeld was ook leeg. Voor zichtig peuterde Freek het hokje open, nam de drie overgebleven dier tjes eruit en verstopte ze tussen zijn jas. Hij voelde de kleine lijfjes tegen zich aan bewegen.. Als ze maar niet stikken, dacht hij even, maar het moest, gesteld dat hij in de gang iemand tegenkwam. Zijn arm voor zijn borst om de marmotjes in hun eng verblijf te steu nen, pakte hij met de andere hand zijn boekentas weer op en kwam on hoorbaar sluipend. ongezien op straat. Eenmaal uit het gezicht gaf hij wat meer lucht aan zijn beschermelihge- tjes, liep dan, met een hoofd als vuur omdat de mensen zo keken, in één ruk door naar school. Het bleek dat het een gemakkelijke opgaaf was de marmotjes een tehuis te bezorgen. Allemaal wilden ze er wel één hebben en verdrongen zich om hun vrijgevige medescholier. Hij gend van opwinding en innerlijk in op komende drift over de spot die ze met hem staken, gaf" Freek ze ten laatste aan. één van de jongens, van wie hij wist, dat hij veel van dieren hield, een hond had en twee poezen. „Juffrouw, wil je mijn beestje eens zien, ,,'t Is zo'n lief marmotje..." Freek voelde zijn wangen gloeien bij het hoonlied, dat, door één aange heven, onmiddellijk door de anderen overgenomen werd. Maar het zinde hem niet zich kwaad te maken, het besef een goed werk te hebben vol bracht, stemde hem mild. Toen hij voor het koffiedrinken thuis kwam, was er blijkbaar nog niets ge merkt van de verdwenen marmotjes. Freeks hart had toch wel voelbaar ge klopt op weg naar huis. Op gelucht at hij zijn boterhammen, praatte opge wekt met moeder. Ja, fijn weer was het buiten. Op sommige grachten reden ze al. Hij zou ook de ijzers maar eens uit het vet halen. Ik ga vanavond naar de premiè re van dat nieuwe toneelstuk, kom, je weet welk ik bedoel. Als het zo koud is zal ik maar geen erg gedécol leteerde japon aandoen, zou je niet ra den? Freek knikte. Ga je alleen moeder? Nee, met mevrouw Van Orst, je weet wel, dat jonge dokters vrouwtje. Alleraardigst typetje, vind je niet? 't Zal wel Freek lach te dat zal jij beter kunnen weten dan ik, maar ze speelt verduveld fijn piano. Toen hij thuiskwam die middag, het was al half zes, was zijn stiefva der thuis. Meteen dat Freek binnenkwam, wist hij dat het mis was. Wegen been de met grote stappen heen en weer, de wenkbrauwen neergetrokken bo ven zijn ogen. Enfin, we zullen het wel uitvin den, hoorde Freek hem zeggen, zelf kunnen ze er niet vandoor zijn ge gaan. Ik verwed er wat onder... Toen hij Freeks groet hoorde, keerde hij zich, zijn zin afbrekend, naar de jongen om. Zeg, we zitten hier met een raad sel, zei hij terwijl Freek zijn moeder een kus gaf, het hok van de mar motjes is leeg en ik weet zeker, dat ik het gisteravond goed heb gesloten toen ik er één uithaalde. De toon was koud en hard, van een kalmte, die Freek kende en vrees de. Wegen werd eigenlijk nooit drif tig, maar juist die koude harde be daardheid maakte hem zo meedogen loos. Om zich een houding te geven, boog Freek zich naar de haard en wreef zijn handen, wachtte op de recht streekse vraag; hij voelde hoe hij scherp werd waargenomen. Ook deze manier van ondervraging was teke nend voor Wegen, hij speelde graag met zijn slachtoffer. In de stilte tikte de pendule. Eleo noor zuchtte, de ring aan haar vinger ving een blauwe vonk van licht. Freek?:.. Hij keek op, vlak in de strenge ogen van zijn stiefvader, diens blik omgreep de zijne en liet niet los. Waarom stal jij die marmotjes? Freek likte langs zijn lippen, maar richtte zich fier op. Hij was geen boe teling, hij hoefde zich nergens voor te schamen. Omdat u geen dieren waard bent, heb ik ze meegenomen, maar gesto len heb ik ze niet. Zijn stem klonk star van emotie, hij wist, dat het erop of eronder ging. Er onder natuurlijk, hij kon immers niet tegen dokter Wegen op, noch lichamelijk, noch geestelijk. Scherp zag hij de forsheid en de kracht van de ander, vreesde een slag, maar die kwam niet. (Wordt vervolgd) 3797. David schudde het hoofd en meende: „Maar goed dat ik terug was, voordat jullie je verbeterde schermapparaat konden gebruiken. Want zelfs indien je E mij had kunnen inhalen, dan is het nog maar de E vraag, of je mij had gevonden. Bedenk immers, dat ik s mij op sommige planeten, zij het over een beperkte oppervlakte, in verschillende richting heb bewogen. Vandaar ook dat ik niet precies op de grondplaat van de oude schermkubus terugkeerde. Alles volgens de oude theorie van een vaste kosmische middellijn." „Daaraan hebben wij ook wel gedacht", zei Arend, „maar je begrijpt, dat we niet werkeloos in de situa tie wilden berusten, terwijl jij misschien op een een voudige manier te redden was. In onze plaats had je vermoedelijk hetzelfde gedaan". „Zeker, zo'n aardige kerel als jij laat men niet hulpeloos ergens in het niets hangen!" beaamde David grinnikend. „Maar één ding kan ik je verzekeren! Ik ben niet meer zo gek om mij aan dergelijke risico's bloot te stellen! Je ziet de gevolgen aan mij!" Hij tikte op zijn gerimpel de wangen. „En als jij je verbeterde apparatuur klaar hebt, zou ik ook maar een ander voor proefkonijn la ten solliciteren. Er zijn nog gekken genoeg op de we reld!" „Voorlopig zal er niet veel van komen, want morgen moeten we toch werkelijk terug naar onze ba sis. En daarom stel ik voor dat we nu gaan slapen!" sprak professor Dubois vaderlijk, terwijl hij opstond en zich uitrekte. 83. Rechter Tie heeft plaatsgenomen in de leunstoel met de berehuid, de traditionele zetel van militaire ma gistraten. In verbazend korte tijd ikeèrt kapitein Sioe terug van zijn missie. „Ik heb de eer u de Keizerlijke Woorden terug te geven, Excellentie", zegt hij onder danig, „en deze rol bevat de eretekenen van uw huidige waardigheid. De opperkamerheer en kolonel Kang wachten in de hal." Rechter Tie stuurt hem weg om de twee hoogwaardigheidsbekleders binnen te laten. Snel legt hij het Keizerlijk Edict voor de wierookbrander, slaat de gele stola om zijn schouders en vervangt zijn rechterskap door de gevleugelde, zwartfluwelen kap, waarop met goud de onderscheidingstekenen van zijn tijdelijke rang geborduurd zijn. Dan worden de dub bele deuren geopend. Kolonel Kang en de Opperkamer heer treden binnen en willen knielen maar de Rech ter wenkt ze ongeduldig naderbij. De Opperkamerheer is gekleed in een wijd ceremonieel gewaad van paars brokaat, de kolonel in zijn schitterend uniform met de fraai gedreven gouden borst- en schouderstukken en zijn gouden helm met lange pluimen. Als ze eerbiedig naderbij getreden zijn zegt Rechter Tie: „Dit is een heel informele audiëntie,, heren. U kunt daarom plaatsne men in de armstoelen aan weerszijden van de balie. Kapitein Sioe, u blijft bij de deur staan en zorgt dat niemand ons stoort." HILVERSUM De Nederlandse re clame, die eergisteren te zien was bij de in Londen gespeelde voetbalwed strijd Manchester United-Real Madrid, was voor de NTS een verrassing. Deze reclame was van tevoren niet gemeld bij de NTS die hierover een protest zal indienen bij de BBC en de European Broad-Casting Union. In een communiqué deelde de NTS hierover mee dat volgens de afspraken tussen de televisieorganisaties aange sloten bij de EBU vooraf wordt vast gesteld en aan belanghebbende buiten landse televisie-organisaties wordt meegedeeld, welke reclame permanent aanwezig is op het terrein vanwaar een uitzending verzorgd zal worden. De televisieorganisaties kunnen dan tijdig beoordelen of onder die omstan digheden de uitzending kan worden overgenomen. Óp de lijst voor de wed strijd van woensdagavond die door de BBC was verstrekt kwamen de tek sten van de Aanwezige Nederlandse re clame niet voor. Volgens de geldende voorschriften had de NTS dan ook moeten besluiten de wedstrijd van woensdagavond niet uit te zenden. Maar aangezien de re clame pas werd geconstateerd toen de uitzending eenmaal begonnen .was, wil de de NTS de kijkers niet teleurstel len. Intussen is echter besloten dat, in dien bij komende voetbalwedstrijden, en met name de wedstrijd Polen-Neder land op 1 mei, toch dergelijke sluik reclame in het stadion aanwezig blijkt te zijn, de uitzending niet door zal gaan, zo liet de NTS gisteren weten. Eén van de Nederlandse bedrijven, die reclame maakten in het stadion van Manchester, was de N.V. Sigaren fabriek Willem II. Dit bedrijf had ech ter niet speciaal voor deze gelegenheid een reclamebord in l)£t stadion laten aanbrengen. Volgens de reclamechef van Willem II de heer W. Oeps staat het bord er permanent Hij vindt dan ook, dat waar het zijn bedrijf betreft, er geen sprake is van sluikreclame. De uitspraak van de NTS vindt de heer Oeps een vorm van chantage. „Het is volkomen onjuist op die manier morele dwang op het bedrijfsleven uit te oefenen". AMSTERDAM De componist en conferencier Louis Noiret is woensdag in Amsterdam overleden. Hij is 71 jaar oud geworden. Louis Noiret is de componist van onverwoestbare schlagers als „Bij ons in de Jordaan" en „De afgekeurde woning". Tijdens de mobilisatie in 1939 en begin 1940 creëerde hij voor de radio de figuur van Kobus Kuch, die nationale vermaardheid genoot. HILVERSUM „De anatomische les", het beroemde schilderij van Rembrandt zal als ballet zondag 28 april te zien zijn op het Britse televi siescherm. Deze kleurenproduktie is tot stand gekomen in samenwerking tussen de BBC en de NCRV. Onder regie van Margaret Dale heeft de BBC een gefilmde documentaire gemaakt van het Nederlands Dans Theater, van werken van Rembrandt en van de Amerikaanse choreograaf Glen Tetley. De regisseur van de bal letuitvoering in het Scheveningse Cir custheater is Joe Oaufré van de NCRV. Aan het ballet gaat een filmpje van vijftien minuten vooraf over de choreograaf. Hij vertelt hierin onder meer waarom hij juist „De anatomi sche les" van Rembrandt tot uitgangs punt koos. HILVERSUM I. NCRV: 18.00 Kapel van de Konink lijke Luchtmacht. 18.19 Uitzending van de Katholieke Volkspartij: Kaarten op tafel, een uitzending over politieke za ken die de aandacht verdienen. 18.30 Nieuws. 18.46 Actualiteiten. 19.00 T(w)ienerama. 19.40 Wereldpanorama. 19.50 Uit: licht gevarieerd muziekpro gramma. 20.30 Kierkegaard, documen tair hoorspel. TROS: 22.00 Jazzmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 All in: gevarieerd programma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 18.00 Nieuws. 18.16 Berichten. De Vrije Gedachte: 18.20 Verstandig Ouder schap, lezing. VPRO: 18.30 Hee, een programma voor onvolwassenen. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 Kritiese Universiteit, lezing. 19.30 Nieuws. 19.35 Criterium: kunst nader beschouwd. 20.00 Jazzmu ziek. VARA: 21.00 Stereo: Omroepor kest en solist (opn): moderne muziek. 22.15 Radiokoor: oude liederen. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Pret tig weekend: licht platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Nederland I NTS/NOT: 10.45-12.00 Schooltelevisie. NTS: 18.50 Pipo de clown. NTS: 19.00 Journaal. KRO: Waauw. 19.32 Telixer: een jong tijdschrift met reportages, commentaren en interviews. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Namen die je nooit vergeet, programma gewijd aan Jean-Louis Pisuisse. (Dit programma werd eerder uitgezonden op 20.11.67 via Nederland 2.) 21.10 In kleur: Bonan za, TV-film: De gijzelaar. 22.00 Brand punt. NTS: 22.45-22.50 Journaal. Nederland II NTS: 18.50 Pipo de Clown. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 Weekjournaal met titels BERN De beroemde Duitser dan ser tn choreograaf Harald Kreutzberg is woensdagavond in een ziekenhuis bij de Zwitserse stad Bern overleden. Kreutzberg, die een maand geleden tij dens een reis door Spanje een hartaan val kreeg, is 66 jaar geworden. Hjj woonde sinds 1950 in Zwitserland en had in Bern een balletschool. Harald Kreutzberg heeft pioniers werk verricht met pantomime. Hij heeft er wereldroem mee geoogst. Hij gebruikte maskers op een meesterlijke mander, schreef zijn eigen libretto's ontwierp zijn eigen choreografieën en zijn kostuums. De dansen waarmee hij het beroemdst is geworden zijn: Tijl Uilenspiegel, Dodendans, Zalige wals. De engel Lucifer, De eeuwige kringloop, Maskerdansen. Kreutzberg werd op 11 december 1902 in Reichenberg in Bohemen gebo ren. Hij volgde de kunstnijverheids school in Dresden en kreeg zijn eerste dansopleiding van Mary Wigman. Na dat hij het ballet van de Rus Diaghi- lew had ontmoet, kreeg hij les in klas sieke dans aan de Staatsopera in Stutt gart. Max Reinhardt ontdekte het talent van Kreutzberg in de Staatsopera in Berlijn. Toen hij 23 jaar oud was en al even kaal als men hem altijd heeft ge kend, trad hij voor de eerste keer op als hofnar in het ballet „Don Morte" naar een verhaal van Poe. Jarenlang was Yvonne Georgi Kreutzbergs partner. Toen zij ziek werd trad hij in 1929 voor het eerst al leen op in Hamburg met 'n programma van elf dansen. Na 1933 trad hij alleen nog op als solist. Na 1945 gaf Harald Kreutzberg les sen in Salzburg en Wenen en richtte hij een dansschool in Bern op. Kreutzberg heeft tournees over de he le wereld gemaakt en is ook een paar keer in films opgetreden. Aan het eind van de jaren vijftig trok hij zich van het podium terug. voor gehoorgestoorden. 19.25 Open oog kroniek voor vrijetijdsbesteding. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nws. 20.45 Coronation Street, TV-fuilleton. 21.10 Mies en scène. 22.15 Uitgerekend consumentenrubriek. NTS: 22.20-22.25 Journaal. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.10 't levende wrd. 7.15 Stereo: Klass. strijkkwartet (gr.). 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Mod. kamermuz. (gr.). 8.00 Nws. 8.11 Stereo: Gew. muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw 9.15 Muzaiek: gev. muz.pr. en kunstnws. 11.00 Nws. 11.02 Leren leven met de oekumene, lez. 11.17 Solistenkamer: ge sprek met muz. illustraties. KRO: 12.00 Stereo: Country and Western Express. 12.14 Marktber. 12.16 Overheidsvoorl.: Exportiviteiten. Nws., wenken en ad viezen op export gebied. 12.26 Med. t.b. v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.50 Zonder grenzen: rubr. over missie en zending. NRU: 13.00 Vliegende schij ven: verzoekplaten voor onze mil. KRÓ: 14.00 PM: li. pr. NRU: 16.30 Franse les. HIRO: 17.00 Homoeopathie. KRO: 17.30 Voor de tieners. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Li. gr.muz. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00Nws. 8.11 Van de voorpag., persoverz. 8.15 ZO 135: gev. pr. 10.30 Werkgeven en ne men, 14-daagse rubr. over arbeid en ar beidsverhoudingen. 10.50 Wegwijs: tips voor trips en vak. 11.00 Nws. 11.02 Ste reo: Salonork. met zangsol. 12.10 Een nieuw geluid: jong talent. 12.26 Med. voor land- en tuinb. 12.29 Act. sportnws. 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers. 14.00 Uitlaat: pr. voor 2Ö-tigers. 14.40 Radio Jazz Mag. NRU: 15.00 Wat biedt de Mammoetwet uw kind?, lez. 15.10 20 jaar wereldgezond- heidsorg., klankbeeld. 15.30 Volksmuz. uit West-Oeganda (opn.). 16.00 Nws. 16.02 60 jaar Jazz!: exotische invloeden in de jazz. VARA: 16.30 Mod. operamuz. (opn.). 17.10 Elek. org.spel. 17.30 Radio- weekjournaal. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Djinn: gev. pr. (10.00 en 11.00 Nws.). NRU: 12.00 Nws. 12.03 Chansons. NCRV: 13.00 Nws. 13.03 li. instr. sextet en sol. 13.30 Zuidzee-ser. 14.00 Nws. 14.03 T(w)ienerama: mag. voor tieners. 15.00 Nws. 15.03 Halte: pr. voor 20-tigers. 15.30 Country and wes- tern-muz. 16.00 Nws. 16.03 Act. 16.07 li. gev. platenpr. 17.00 Nws. 17.02-18.00 hier en nu: wek. sportshow met li. gr.muz. Vrijdag 26 april 1968 Duitslknd 1 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal (herha ling van gisteravond). 10.20 Das Fern- sehgericht tagt, geïmproviseerde rechts zaak. 11.40 Filmreportage. 12.00-13.30 Actuele kroniek. 16.40 Journaal. 16.45 Wedstrijd voor de jeugd. 17.20 Jeugd- kroniek. 17.55 Programmaoverzicht. 18.00-18.05 Journaal. (Regionaal pro gramma: NDR: 18.05 Actualiteiten. 18.19 Journaal. 18.53 Zandmannetje 19.00 Actualiteiten. 19.26 Pa+er Brown. TV-film. 19.89 Progrummaoverzicht. WDR: 18.05 Filmreportage. 18.25 Goe denavond. 18.30 Journaal. 19.10 Graf Yoster gibt sich die Ehre, TV-film. 19.40 Kamermuziek) 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Actueel programma 21.00 Auf der Jagd, TV-film. 21.50 Jour naal en weerbericht. 22.05 Reportage uit Bonn. 22.20 Wereldkampioenschap Dansen voor Amateurs. 23.45 Journaal. Duitsland II 17.45 Nieuws en weerbericht. 17.50 Actualiteiten en muziek. 18.15 Sport. 18.50 Kleur: Hauptstrasse Glück, TV- serie. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nieuws en actualiteiten. 20.00 Bürgerkrieg in Russland, documentair TV-spel. 21.50 Filmreportage. 22.20 Nieuws, weerbe richt en actualiteiten. 22.45 Zu Kause, kort TV.-spel. (Niet geschikt voor jeug dige kijkers.) 23.35-0.10 Internationale korte films. 6. „Nouwa! moedat!?" begon de kalief in het Alge rijns, toen hij zijn waardigheid weer enigszins terugge vonden had en hij ging met gebruiste armen voor de beide vrienden staan. „Hé jegeenuit kijkefan jemoege leerd? Datkos jesente!" „Ja, wat moeten we nu?" vroeg Tekko aan de professor. „Hij heeft toch zeker net zo veel schuld als ik! Ik ben niet van plan alleen voor dit grapje op te draaien." „Proberen te sussen!" raadde de professor aan, die zag hoe de Oosterlingen langzaam om hen heen draaiden en hen de terugtocht naar het schip afsneden. Maar zij kregen zelfs de kans niet meer om het zaakje te zussen, zelfs al zouden zij alle schuld op zich willen nemen van het ongeluk. „Hkase ammootjes !Naardekadi! Sla seneer!" begon nen nu ook de andere Oosterlingen zich met het geval IIIIIHIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIlHIIIIIIMIIIIIIIIIIIIHUIimiMMMIIinMMmHI te bemoeien en zij drongen dreigend naar de beide vrienden op. „Dat gaat verkeerd!" fluisterde de geleer de zijn makker in het oor. „Als vreemdeling heb je hir niet veel in te brengen. Lopen is onze enige kans als je het mij vraagt!" „Vooruit dan maar! Als u denkt, dat u het bij kan houden, mij best!" besliste Tekko en hij gaf de twee Oosterlingen die recht tegenover hen stonden zo'n zet, dat ze achterover tuimelden. Hierdoor hadden zij di rect al een kleine voorsprong op hun achtervolgers. Maar ze moesten zo uitkijken voor de voorwerpen die hen van alle kanten naar het hoofd werden gesmeten dat het zeer de vraag was of zij die voorsprong konden behouden. IIIIIIIIIIIMMIIMI Fonds Vorige koers Isle not Nederland 1966-1 7 104% 104 ft Nederland 1968 64 100% 100% Nederland 1966 64 98% 98% Nederland 1967 64 9814 98% Nederland 1967 6 95% 95% Nederland 1965- 1 54 9314 93% Nederland 1964- 1 54 90% 90% Nederland 1964 5 88ft 88% Nederland 1958 44 88'/» 88 ft Nederland 1964 44 96 ft 96 ft Nederland 1959 44 86% 86% Nederland 1963- 1 44 82% 82% Nederland 1961 4 84 84% Nederland 1953 3i 80 80ft Ned staffelt 1947 34 71% 71ft Nederland 1951 3* 8918 90 Nederland 1953 1-2 34 83% 83% Nederland 1950 1-2 31 72% 72% Nederland 1954 1-2 31 74% 74% Ned. grootb obl 1946 3 83% 83% Ned. dollarlng. 19«*7 3 86% 86% Bank v. N.G wnb.l '57 6 97 97 id. 30-jar. 1958/'59 44 85% 85% H.V.A.-mijen ver. a 120% 120% A.K.U. a 80.8 81.2 Delimij. f. eert. 81 81.4 Hoogovens n.r.c.v.a. 123.5 123.5 Philips gem bezit. v. a. 133.1 133.5 Unilever c.v.a 126.3 128.2 Kon. Zout-Organon 161 160.4 Dordtsche Petr a. 799 801% Kon. Pe-T f. a. 161.6 162.3 H.A.L. a 81% 81 Java-China d n.i.c. /.a 156 153 K.L.M a. 202.3 Rotterd Lloyd a 161 162 Scheepvaartunie a.. 131 131% Bk v. Ned Gem 1967-1 - 2 64 101ft 101H Bk v. Ned Gem '67-1-2-3 64 99% 99% Bk v. Ned Gem. 1965-1 6 95ft 95% Bk v Ned. Gem. '58-1-2-3 4l 87% 82% Nat. bk v mid. kred '66 7 102 101% Nat. Investeringsb 1965 5J 94% 94 Fr.-Gron Hyp b dw 6 92% 92ft Alb Heyn wdlobl '55 4 135% British Petrol 1966 74 102% 103 Bijenkorf 6 96% 97% Co-op Ned. r.spaarbr 150 Ned. Gasunie 1966 64 99 98% Ned. Gasunie 5! 94% 94% Philips dlr 250-100 '51 4 77% Pegen 1-2 1957 6 96 96 Pgem 1957 6 95% 96 Kott Rijn Pijpljnij. 54 95% 95% KX.M. 15-jarig 5 94% 94% (Slotkoersen van gisteren) Ned Spoorw 57 1-2 4! 89% 90 Berghuizer Pap.fabr. 44 94 94% Gelder Zonen v. 41 87% 87% Grasso's Kon. Mach.f. 53 95% Meteoor beton 53 88 87% Stokvis en Zonen 43 87% 87% Thomassen/Dr.-Verbl 44 104% 105 Alg Bank Ned. a. 227% 228% Amrobank f 20,a. 47.5 47.5 Nationale Ned. cert. 700 688 Ned. Credietb. aand. b. 162% 162Vt Ned. Middenstandsbank a. 93 94.2 Slavenburg's Bank a. 171 168 Albert Heyn a. 1145 1225 Amstel Br n.r.c.v.a. 437V2 445 Bergh en Jurg. f 250-1000 a 209% 209 Blijdenst.-Will, f 1000 nreva 65% 66 Lucas Bols a. 180.5 180.5 Bredero vast goed a. 142 144 Bredero ver. bedr. n.r. c.v.a. 389 387 Buhrmann-Tetterode a 478 480 Bijenkorf n.-r. c.v.a 648 647% Calvé n.r. c.v.a. 876% 877 Calvé com.pref.wd.nr. eert 158 160 Drentsch-overijs. houth. a 134% 135% D.R.U. a. 381% 385 Edy emaille a. 72% 72% Elsevier uitgeversmij. a. 359.5 359.5 Erdal mij. voor wasverw a. 561 561 Excelsior metaalbuizen a. 64 63% Fokker a. 428 430 Gazelle rijwielfabriek a. 162% 162% Gelder (van) papier a. 115 115 Gist-Brocades a. 716 725 Grasso's kon. mach. fabr. a. 141% 147 Heineken's Bierbr aand 655 670 Holec aand 153 152 Interratio aand 320 319 Kon. Ned Papierfabr a 165 158 Kon. Ned. Textielunie eert 49% 49% Krasnapolsky La. 56 58 K VT (kon ver tap.) aand 214 212 Leidsche Wolspinnerij a. 255 255 Lips en Gispen eert. 128% 128 Meteoor Beton a. 123 129 Misset, IJitgeversmij. a. 246 248 Naarden Chem fabr a 578 574 Naeff gebr. a. 180% 179 Nedap ned. appJabr. aand 141% 141% Ned Kabelfabrieken aand 287 290 Nelle, wed J. van aand 375 378 \'vma n.r.c.v.a 24% 25 ■voverdHl-ten Ca te a 80 80 Overz Gas, nat. bez. v.a.f 97.8 96.5 Pakhoed a. 97 97.8 Palthe a. 65 65 273 96.7 367 32% 108'/« 177 163Vt 149.2 135V» 156Vt 60 Pont Houthanoel a. 177 178 Reesink en Co. a. 164 165 Scheveningen Expl.mij.f. a. 25 25.7 Schokbeton aand. b. I88V2 185 Scholten Carton en Pap. a. 226 226 Schuppen Sajetfabriek a. 95 94Vt Simon de Wit aand. b. 4413/4 442 Technische Unie a. Thomassen/Dr.-Verbl. f.a Twentsche Kabelfabriek Ubbink-Davo a. Unilever 1000 cert. 7cpr. a. Veenendaalschestoomsp. a. Ver. Machinefabrieken a. Ver. Ned. Uitg. bedr. Ver. Touwfabrieken c.v.a. Vredestein Rubb.br. c.v.a. Vulcaansoort a. Wessanen's kon. fabr. a. Wilton-Fyeno. Bronsw. a. Billiton le rubriek a. Geldersche Tramw.mij a. H.B.B. bel. depot 1-2 pb f. Interbonds 1 pb f. Vastgoedbel.fonds part. f Interunie f50 a Robeco f50 a. Rolinco f. Unitas f50 a. Ver. Bezit v. 1894 f50 a. Canadian Pac. Railw. eert Int. Nickel Cy. Can cert. Shell Can. (10 a.) cert. A.T.T l5-10a33-l/3d cert. Anaconda cert. Bethlehem Steel cert Chesapeake and Ohio cert Cities Serv 10al0dlr cert Douglas Aircraft cert Dupont d.n 10 a 5 dlr cert General Electric cert. General Motors cert. Kennecot* Copper cert Phillips Petroleum cert R.C.A cert Republic Steel cert Shell Oil cert Standard Brands 10 a ceri IJ.S. Steel (10) cert. Wool worth cert. 277 96.7 366 32V-2 IO8V4 164 148 135 159 62 91.4 91 156V* 156Vi 860 914 58 790 795 654 654 625 625 188.5 189 232 233 198 200 443 445 104.8 105 53 52 121V* 27ft 51V. 42'/* 29V4 61% 49 81 165 92V. 82% 40 58% 53s/4 40s/4 62 40% 39«/4 24s/. 121V. 27'/* 52 43 29s/. 49'/. 85 164 V* 93% 82 40V. 53'/. 40% 62 41 39 V. 24% VOORBEURSKOERS VAN HEDENMORGEN Kon. Olie 162.30; Unilever 128.00; Phi lips 133.00; A.K.U. 83.60; Hoogovens 133.50; K.L.M. 203.00. AMSTERDAM, 25 april De inter nationale waarden hebben ook vandaag weer hogere koersen laten zien. Zij bleven hierbij echter niet alleen, want ook de scheepvaartwaarden lagen op nieuw gevraagd in de markt. Dit speel de zich af door vraag van het publiek. Van de internationale waarden onder scheidde Unilever zich het meest met een koersverbetering van 1.70 op 128.10. Later liep de koers nog verder op tot 128.40. Dit fonds steeg gisteren in Wall Street een halve en KLM een volle dol lar. Kon. Olie en Philips gingen in New York ieder een 1/8 dollar om hoog. Philips opende op 133.50 tegen 'n voorgaande slotprijs van 133.20. Later werd 133.70 voor Philips betaald. AKU verbeterde 30 cent tot 81.20 om daarna verder op te lopen tot 81.40. Kon. Olie ging 70 cent omhoog tot 162.40. Hoog ovens werd een halve gulden hoger ge adviseerd op 124. De handel in al deze fondsen bleef kalm, temeer daar de ar bitrage moeilijk tot zaken kon komen. Wall Street sloot woensdag voor de eigen markt goed prijshoudend. De om zetten op de New-Yorkse beurs blijven ruim. Gisteren bedroeg de omzet 14,8 miljoen aandelen. De plotselinge vraag van gisteren voor het aandeel Holland Amerika Lijn bleef vandaag bij de opening aanhou den. Hierdoor steeg dit aandeel ruim een punt tot 83. Scheepvaart Unie ver beterde een punt tot 132. Van Nievelt ging 1 Vt punt omhoog tot I28V2. Kon. Boot bleef hierbij ten achter op 1041/*, min 1/8. De handel in de scheepvaart waarden was, vooral in het eerste beurs- halfuur, aan de ruime kant. De cultu res lagen gemakkelijker in de markt. De Staatsfondsenmarkt kwam goed voor de dag. De stemming voor vrij wel alle obligaties in deze sector was goed prijshoudend tot vast. Er ging in deze hoek meer om dan de laatste voor gaande beursdagen het geval was. In de lokale sector werden aandelen Billiton-2 op ca. 70 geadviseerd tegen een voorgaande prijs van 60.50. IJMUIDEN De Koninklijke Neder- landsche Hoogovens en Staalfabrieken hebben in het eerste kwartaal een om zet behaald van f 334,6 miljoen tegen f 299,8 miljoen in het overeenkomstige tijdvak van 1967. Dat betekent een vooruitgang met ongeveer twaalf pro cent. Na aftrek van f 253,1 (v.j. f 223,9) miljoen kosten en f 33,3 (f 32,3) mil joen afschrijvingen bleef een bedrijfs winst over van f 48,2 (f 43,6) miljoen. Dat was 14,4 (14,5) procent van de om zet. In de cijfers van het eerste kwar taal 1968 hebben Hoogovens voor het eerst de resultaten van de Vereenigde Utrechtsche Ijzerhandel, Rijnstraal, de Biericksche Buizenfabriek en van het verkoopkantoor Blerick-Ri j ns ta al -Bu i - zen opgenomen. De nettowinst steeg van f 20,8 mil joen tot f 25,2 miljoen, wat een voor uitgang met ruim 21 procent betekende. Dit resultaat kwam tot stand na aftrek van goodwill Breedband, interest en belastingen. De produktie van ruw staal lag bij na elf procent boven het niveau van het eerste kwartaal 1967 en kwam voor het eerst boven de 800.000 ton. Ook met de produktie van ruw ijzer behaal de het concern een record. Deze kwam voor het eerst boven de 700.000 ton. De winstmarge was ongeveer even groot als in het eerste kwartaal vorig jaar, maar vergeleken met het vierde kwartaal 1967 was er een daling merk baar. Dit kwam gedeeltelijk doordat de omzetstijging voornamelijk optrad bij produkten met relatief lage winstmar ges. Voor een ander deel waren de ge stegen salariskosten de oorzaak. Hoogovens noemen nu ook de netto winst per aandeel van f 20. Deze be droeg f 2,49 tegen f 2,68 in de eerste drie maanden van vorig jaar. Bij de bepaling van de winst per aandeel over het eerste kwartaal 1968 is rekening gehouden met de vergroting van het aandelenkapitaal als gevolg van de verwisseling van de 5 3/4 procent obli gatielening en de uitkering van 10 pro cent in aandelen uit de agioreserve. Van de bedrijfswinst kwam f 46,3 (v.j. f 43) miljoen voor rekening van het bedrijf in IJmuiden bij een omzet van f 300,4 (f 282,1) miljoen. Van de winst komt f 3,9 (f 3,7) miljoen be schikbaar voor uitkering aan het per soneel. EURINVEST Verlaging van 31 tot 30 Luxemburgse franc per participatie. De intrinsieke waarde is 11 pet geste gen. DRUKKERIJ DE BOER Dividend verhoging over 1967 van 14 tot 15 pro cent. De jaarvergadering is op 27 mei. NAARDEN CHEMIE Over 1967 14 procent tegen 12% procent over 1966. VNS Onveranderd dividend van 10 procent over 1967. FURNESS Onveranderd dividend over 1967 van 30 procent, waarvan al 5 procent als interimdividend is uitge keerd. Voorts herkapitalisme met 25 procent alsmede contant belastingdivi dend van 6V4 procent. De jaarverga dering wordt op 31 mei gehouden. STAD ROTTERDAM Dividendver hoging over 1967 van 18 tot 20 procent, waarvan 19 procent kan worden opge nomen in de vorm van een stockdivi dend ten laste van de agioreserve. De winst steeg van f 2,90 tot f 3,63 mil joen. De jaarvergadering wordt op 5 juni gehouden. VAN REEUWIJK Aan de jaarver gadering van de Maatschappij voor Wo ninginrichting P. van Reeuwijk 24 mei wordt voorgesteld het dividend over 1967 te verhogen van 25 tot 27 pet., waarvan 10 pet. in aandelen (waarvan weer 2 pet. belastingvrij in agio-aande- len). INVENTUM Dividendverlaging van 12 tot 10 pet. over 1967.

De Vallei | 1968 | | pagina 2