Ledental liep iets terug RODE KRUIS HAD EEN VOORSPOEDIG JAAR Nieuw bedrijf binnen muren van „Carolan" Bankgebouw komt van de grond TOCH KINDERSPELEN OP WESTERSINGEL 0 1 CHEVROLET Negen leden naar défilé voor koninklijke familie Staatssecretaris verrichtte opening VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. p E Autowiel door etalageruit HORLOGERIE VAN MANEN MARKTEN Muziek en toneel in marktgebouw Kleiers voor afbraakprijs VEEMARKT UTRECHT V.A.B. Opleiding Jeugdhonk 4000 guldei» Samenwerking Sluiting Mop Kerk en recreatie Premie VAN WOUT BLAUWKOUS WMF f SOLA elite Jfc KELTUM BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL BARNEVELD Van I ENGELENBURG MEER MODE ook voor U UIT HET ZAKENLEVEN KIRPESTEIN Permanent FORD-show in showroom VRiJD» u Onze Klazien en d'r man zijn overge gaan op een andere staat van trans port. Gewoon gezegd: ze hebben een autootje gekocht. Zo'n klein wagentje in de loontrekkers-klasse. Geen nieu we, maar uit de tweede hantd. Ten minste, als ze Üe leverancier mogen geloven, want ze hebben geen enkel bewijs dat het ding pas in de tweede hand is overgegaan. We werden overigens wel een beetje rauw voor het feit geplaatst. Zeker, we hebben er niks over te zeggen, maar we hadden wel een beetje meer op het verschijnsel voorbereid willen zijn. Zelfs wisten we niet, dat onze schoonzoon na zeven keer vergeefs door Arnhem te zijn gekrost, einde lijk het roze rijbewijsje had verwor ven. Met dat papiertje in z'n zak en het autootje onder z'n billen verscheen hij van de week in ons beeld. Of we maar 'es even plaats wilden nemen dan konden we getuige zijn van het uitproberen van het stuk techniek. Die inleiding was te kort om mij te overtuigen van de betrouwbaarheid van de testrit, laat staan Driek. Met haar was hij nog lang niet aan rij den toe. Ze wilde in de eerste plaats wel 'es weten hoe het allemaal geko men was, waarbij ze duidelijk van 'n vermoeden van termijnbetaling liet blijken. „Was maar bij de bromfiet sen gebleven, jong" was haar eerste reactie, „dat kostte al genoeg". M'n schoonzoon overtuigde haar dat er geen cent van de aanschafprijs in de mist was blijven hangen. Het karretje was tot de laatste cent betaald. Daar mee was in ieder geval het geweten van Driek gerystgesteld, want ze zou er beslist geen vrede mee gehad heb ben als onze Klazien op termijnen zou autorijden. Uiteindelijk hebben we ons maar ach ter het plaatwerk gewurmd, nadat on ze schoonzoon ons de verzekering had gegeven dat hij de snelheid niet bo ven de vijftig zou opvoeren en de Ker- kewijk en soortgelijke monsterbanen zou mijden. Driek vond dat hij daar als aankomende autobestuurder voor lopig beter niet op kon komen. Op een vrij redelijke manier zijn we bij Klazien terechtgekomen. Een enkele keer liet onze schoonzoon ijzer over ijzer kraken, hetgeen boven het ge brom van het motortje een ijselijk ge luid gaf. Bij de flat van, Klazien aangekomen, want we moesten ook even haar trots over de status-verhoging in ontvangst nemen, was er iets niet in orde. Het rijden gaf geen problemen, maar juist het stilstaan. Er was niet op het nieu we autootje in de buurt gerekend. Het kon er gewoon niet meer bij. De handelaar, die het ding had afgele verd, had het 's middags op een klein stukje overgeschoten openbare weg weggedrukt, maar toen -onze schoonzoon z'n hielen gelicht had. was er iemand anders op z'n plaatje ge kropen. Pas een straat verder is hij 'em kwijt geraakt. Het gesprek dat wij binnen voortzetten^ ging voornamelijk over het parkeer probleem. Ik stelde voor, dat er mis schien nog ergens stalling te huren was, maar dat bleek te zwaar op de kilometerprijs te drukken. Rijen, vooruit dat ging net, maar stallen kon d'r niet meer bij. Bleef natuurlijk het probleem van veel ellende met het parkeren. Een probleem, dat bij na dere beschouwing, niet alleen het ge zin van Klazien bleek te treffen, maar een groot deel van onze gemeente. We hadden er eigenlijk geen van allen tot op dat moment zozeer op gelet. Maar toen we 's avonds te voet naar huis gingen we wilden het* onze schoonzoon, die inmiddels een gaatje dichterbij huis had kunnen opvullen niet aandoen dat hij nog 'es een keer hetzelfde omslachtige parkeerkunstje zou moeten uithalen toen we huis waarts keerden vielen ons de geheel met auto's gevulde straten op. Bum per aan bumper stonden ze overal de welvaart uit te stralen. Soms waren ze achteloos in de gemeenschappelij ke groenvoorziening gezet. „Dat ze daar nou nooit rekening mee gehouden hebben", zei Driek, „in zul ke nieuwe wijken". |k heb haar getracht aan het verstand te brengen dat nog geen tien jaar ge leden een enkele auto een hele straat in aanzien kon laten stijgen. Toen wa ren ze nog lang geen gemeengoed, de auto's. Dat is, zei ik al, nog geen tien jaar geleden. Misschien zijn we er nou iets beter ach ter en kunnen we ons het beeld van over tien jaar van nu voor de geest halen, Daar konden dacht ik, best 'es een keer vragen over gesteld worden in de gemeenteraad.... Wout Blauwkous. ADVERTENTIE pleet f en staal pleet en staal C 1 HOOGSTRAAT 28 W VEENENDAAL VEENENDAAL De jaarvergadering van de afdeling Veenendaal van het Nederlandsche Ronde Kruis, die gisteravond in het eigen gebouw werd gehou den, droeg een optimistisch karakter. Voorzitter A. H. van Pijpen begon zijn openingswoord meteen al met de mededeling dat de afdeling Veenendaal een goed jaar achter de rug heeft en dat men alle redenen heeft 0111 van het ko mende jaar eveneens veel goeds te verwachten. Uit 't jaarverslag kwam slechts een minpuntje naar voren, namelijk de constatering dat het ledental van de vereniging het afgelopen jaar iets is teruggelopen. De heer Van Pijpen was bijzonder tevreden met de gang van zaken in het afgelopen jaar. Wat hem bijzonder ver heugde, was het feit dat vijf dames onlangs het EHBO-diploma hadden be haald; het waren de dames Slotboom- Roelofsen, Van de Weerdhof-Geetshui- zen, Ruiswijk-Dekker, Ooyen-Schoemafl en Gazenbeek-Van der Laan. „Onze colonne is weer gegroeid. We kunnen blij zijn met zo'n vernieuwing. Het is mij namelijk opgevallen, dat veel plaat sen tobben met een vergrijzing van de colonne. Dat is in Veenendaal geluk kig helemaal niet het geval", aldus de voorzitter. Het speet de heer Van Pijpen, dat van de 3250 leden die het Veenendaalse Rode Kruis telt er slechts ongeveer twaalf aanwezig waren. „Als lid heeft men Veel belangstelling voor het Rode Kruis, maar niet voor de vergaderin gen", zei hij. In financieel opzicht had men volgens hem ovar belangstelling niet te klagen. „Het werk van het Rode Kruis leeft onder de bevolking. Vorig jaar stelde ik als magische grens voor de opbrengst van de jaarlijkse inzame ling f 10.000,Vele mensen keken me toen ongeloofwaardig aan. We hebben echter de tienduizend ver overschreden". De heer Van Pijpen durfde daarom nu te voorspellen dit jaar f 12.000,bij elkaar te krijgen. Een andere verheugende mededeling betrof de bloedplasma dienst. Dank zij een actie van het Rode Kruis heeft Veenendaal er bij de laatste plasma avond 122 bloeddonors bijgekregen. Na het openingswoord van de heer Van Pijpen las mevr. L. de Ruiter- Bakker de notulen voor van de vorige jaarvergadering. Deze notulen waren nog samengesteld door de vorige se cretaresse van de afdeling Veenendaal van het Rode Kruis, mej. C. Duizer. Vorig jaar september bedankte zij voor haar functie wegens te drukke werk zaamheden en werd zij opgevolgd door mevrouw De Ruiter-Bakker. De nieuwe secretaresse behandelde na de notulen de ingekomen stukken. Ze deelde mee, dat het aantal lectuur- huisjes met drie mag worden uitge breid. Hiervoor had men toestemming ontvangen van het gemeentebestuur. Twee lectuurhuisjes zullen worden ge plaatst in het Jan Roeckplantsoen en een in de Engelenburg. Verder wist zij te vertellen dat negen mensen uit de colonne van Veenendaal zullen deelnemen aan het défilé dat het Rode Kruis op Koninginnedag, 30 april a.s., voor de koninklijke familie zal houden. Na 't défilé voor paleis Soest- dijk zal het Rode Kruis een demonstra tie houden in de paleistuin. Het geheel zal in kleur via de televisie worden uitgezonden. Uit het jaarverslag bleek o.m. dat het ledental het afgelopen jaar met 255 is gedaald. De penningmeester, de heer H. M. Zilstra wist vervolgens te vertellen, dat het Rode Kruis er financieel gezien goed voor staat. Het jaar 1967 werd af gesloten met een voordelig saldo van f 304.44. Als nieuw lid van de kascom- missie werd mevr. J. van de Weerd- hof benoemd. „Misschien is dit de laatste keer dat we in dit gebouw onze jaarvergadering Geboren: Dirk, z. v. D. Cozijnsen en A. H. Mulder; Simon Hendrik, z. v. H. H. van de Weerd en H. A. van Al- tena; Jan Pieter, z. v. J. R. Meijer en M. J. de Wit; Pieter Jacobus z. v. en Geertruida Willemijntje, d. v. J. L. van Brummelen en W. van Barneveld; As- trid, d.v. en Johnny, z.v. D. van Dru- ten en I. T. M. Heufkens; Jacoba Ma ria, d. v. C. J. van Ingen en H. Olden- huis; Hendrik Sander, z. v. R. Beuk- hof en J. van Manen; Elizabeth Mar- janne, d.v. J. H. Roor en E. Nelle- stijn; Janneke Hendrika, d. v. D. H. Roks en H. J. de Gooijer Marian, d.v. W. G. H. van de Bovenkamp en T. van Wijk; Evert Jan, z. v. P. D. Spies en J. Looijen; Hendrika, d. v. J. A. Wil- lemsen en C. J. Bouman; Jan, z. v. I. Hiensch en J. van den Brink; Anton Jan, z. v. G. J. Verschoor en E. van der Schaar; Johanna Wilhelmina, d. v. G. Naafs en G. T. Nijman. Ondertouwd: J. T. van Soest en H. de Kleuver; G. Veenhof en J. van Asselt, Overleden: Hermina Geertruida van Putten, 83 jaar, weduwe van J. Edink; Pieter van Dijk, 80 jaar, echtg. H. Bud ding; Aris van Ginkel, 84 jaar Aalbert van der Poel, 73 jaar. BARNEVELD. 25/4 Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld. Aanvoer 840.247 stuks. Stemming: vlot. Prijzen in gul dens per 100 stuks: eieren van 52/53. g 10.16—10,25; 56/57 g 10,91—11.07; 60/61 g 11.53—12,09; 64/65 g 12.44—13,05. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 798.518 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52/53 g 10.00—10,13; 57/58 g 11.09—11.31; 62/63 g 12.17—12,50; 66/67 g 13,07—13,51. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer circa 2.500.000 stuks. Handel: rustig. Eieren van 50/58 g 9,2511,55 per 100 stuks, kg- prijs 1,85—1,99; 59/65 g 11.80—13,25 per 100 stuks, kg-prijs 2,00—2,04. Varkensmarkt Barneveld. Aanvoer 91 stuks. Handel: kalm. Prijzen in guldens per stuk: biggen 62,5070,00. houden", was de volgende mededeling van de voorzitter. Hij vertelde dat het bestuur van het Veenendaalse Rode Kruis op het ogenblik onderhandelingen voert met het gemeentebestuur, omdat in verband met bestemmingsplannen het Rode Kruis-begouw met het aan grenzende OCB-gebouw zal moeten ver dwenen. „De onderhandelingen verlopen in een prettige sfeer. We zijn nog niet in het stadium gekomen, dat we kun nen vertellen waar het nieuwe gebouw zal komen te staan", aldus de heer Van Pijpen. Na de pauze vond een bestuursver kiezing plaats. De heer Van Pijpen én mevr. Koomen' hebben beiden vijf jaar zitting gehad in het bestuur, waarmee zij nu op het punt waren gekomen om af te treden. Beide bestuursleden wer den echter herkozen. Tenslotte werd gisteravond nog ge sproken over de jaarlijkse collecte van het Rode Kruis. Dit jaar zal de afde ling Veenendaal nog meer aandacht aan deze inzameling besteden, met na me aan de straatcollecte. Ook zal men dit jaar weer een actie gaan voeren om het aantal bloeddonors in Veenen daal te vergroten. Van algemeen belang was nog de mededeling dat de ver- bandtrommel, die voorheen bij Garage Van Eist aan het Verlaat te Veenendaal was te vinden, verplaatst is naar Gara ge Van Wijk aan de Prins Bernard- laan. Le heer Van Pijpen besloo* de verga dering met het uitspreken van de hoop op een goed nieuw verenigingsjaar. ADVERTENTIE miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijl Pr. Bernhardlaan 103 Veenendaal llllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllÏÏ EDERVEEN Zaterdagavond 27 april geeft het fanfarekorps „Irene" zijn jaarlijkse uitvoering in het markt gebouw aan de Schras. Na het muzikale gedeelte krijgen de bezoekers van deze uitvoering het to neelstuk „Een dak is tekort" te zieif dat op het geïmproviseerde toneel wordt gebracht door de leden van de toneelvereniging „T.I.P." uit Renswou- de. In de pauze is er ter versteviging van de kas van „Irene" een grote ver loting met talrijke prijzen. VEENENDAAL Sinds gisteren woedt in Veenendaal iets wat op een aardappeloorlog kan gaan lijken. De Combi Supermarkt verkoopt momen teel aardappels voor een prijs, die vrij wel gelijk is aan de kostprijs van de boer. De prijs ligt nog lager dan die in de grote steden, waar enkele super- markts vorige week reeds een aardap peloorlog ontketenden. Combi-bedrijfsleider de heer J. van Ee zei erover: „We willen het Veenen daalse publiek in de gelegenheid stel len van de lage aardappelprijs te ge nieten. Ze krijgen nu een Zeeuwse klei- aardappel voor een heel lage prijs. Het enige wat men er voor moet doen is de aardappel af te halen. We bezorgen nooit thuis en met deze prijs kan dat natuurlijk helemaal niet." De heer Van Ee verwacht dat de handel in Veenendaal wel zal reageren, door ook de prijzen voor de aardappels te verlagen. Of dit voor een gewone kleine groentehandelaar mogelijk is? „Dat is mijn zaak niet," merkt hij op. „Wij verdienen niets meer aan de aardappels." VEENENDAAL Eergisteren is officieel een nieuwe loot aai de Carolan- stam toegevoegd: Pharr International Inc. Netherlands Branch, een tapijtga- renververij, die al vanaf het begin van dit jaar inet de produktie is begonnen. Naast Carolan, Camira is Pharr een heel nieuwe afdeling waarin thans 85 per soneelsleden een bestaan vinden. De officiële opening werd verricht door de staatssecretaris van het departement van Economische Zaken, drs. L. van Son. Wegens de zeer bijzondere (gehei me) technieken die bij de nieuwe ta- pijtgarenweverij wordt toegepast, was er maar een klein select gezel schap getuige van de opening van de nieuwe afdeling. Naast staatssecreta ris Van Son waren er onder meer de Amerikaanse participanten de heren W. J. Pharr en D. S. Stowe, direc teur van Pharr Yarns Inc. uit McAdenville in Amerika, de Carolan- commissarissen prof. dr. Albregts, C. F. Barbey en P. L. A. M. de Mar- sano, de burgemeester van Veenen daal, dr. J. Hazenberg, directie en staf van Carolan en enkele vertegen woordigers van de Ondernemingsraad. Na de verwelkoming door Carolan- directeur de heer K. Wildeboer wees staatssecretaris Van Son op de be langstelling, die de Nederlandse rege ring heeft voor de ontwikkeling van de industrie. Het verheugde hem, dat in deze tijd, nu zo veel aandacht wordt gevraagd voor bedrijven die in moei lijkheden verkeren, bij Carolan een derde uitbreiding is gerealiseerd. Hier door is de personeelssterkte van 30 man uitgegroeid^ tot circa 300 terwijl machinepark en 'werkoppervlakte over eenkomstig zijn toegenomen. Als symbolische opening hanteerde de staatssecretaris een zilveren aanste ker waarmee hij een nylon koord doorbrandde. Hij stelde hiermee een. mechanisme in werking waardoor een veelkleurig gordijn werd opengetrok ken. Daardoor werd een tapijtband zichtbaar, die automatisch neerklapte waardoor de genodigden toegang kre gen tot de nieuwe bedrijfsruimte. Carolan, Camira en Pharr kregen hierna de volle aandacht van het ge zelschap, dat zich daarna naar 't Koetshuis begaf voor het gebruiken van de lunch. Carolan-commissaris prof. dr. Al bregts uitte hier ook zijn waardering voor de snelle en efficiënte wijze waarop de nieuwe afdeling tot stand was gekomen. Ook de vriendschappe lijke banden tussen Amerika en Ne derland, ontstaan tijdens de tweede wereldoorlog en daarna verder uitge bouwd, juichte spreker van harte toe. De heer De Marsano stelde dat de stormachtige ontwikkeling op het in dustriële vlak alleen mogelijk is door toepassing van nieuwe technieken. Es sentieel hierbij vond hij een denken op mondiale wijze. Nederland kende hij een voorsprong toe op andere lan den door zijn ideale ligging op het ge bied van de internationale transport. Hij uitte verder zijn bewondering voor de Nederlandse regering in haar stre ven naar marktuitbreiding. De Amerikaanse gasten werden door een in Volendams kostuum gestoken Carolan-medewerkster verrast met 'n oer-Hollands souvenir: een paar klom pen. In de naaste toekomst zal Pharr In ternational Inc. nog plaats gaan bie den aan circa 20 werknemers waar door het totale personeelsbestand voor deze Carolan-dochteronderneming op 105 wordt gebracht. VEENENDAAL Er komen op Koninginnedag toch nog kinderspelen aan de Westcrsingel. Verschillende leden van het bestuur van Oranjedag zün gisteren be zig geweest de zaak alsnog te redden. Men heeft met een neef van de voorzitter van de speeltuinvereniging „Westersingel" overeenstemming bereikt om de kin derspelen te organiseren. Deze organisator, de heer A. van de Craats is oud-voor zitter en mede-oprichter van de speeltuin aan de Westersingel. Hü heeft al een groot aantal malen de kinderspelen in deze wfjk georganiseerd. De heer G. H. van Baaren vertelde gisteravond namens Oranjedag: „Er is indertijd een vergadering geweest van de besturen van de speeltuinverenigin gen in Veenendaal. Daarop is ons dage lijks bestuur aanwezig geweest om me dewerking voor de kinderspelen te vra gen. De heer H. van de Craats, de hui dige voorzitter van de speeltuin aan de Westersingel, was op die vergadering aanwezig en heeft, evenals alle andere besturen zijn medewerking toegezegd. Vandaar dat wij het vreemd vonden, dat de kinderspelen op de Westersingel niet doorgingen. Gelukkig is de heer A. van de Craats weer bereid ze toch nog te organiseren". De kinderspelen in Zuid-West Veenen daal beginnen om 13.00 uur. Ze worden gehouden op het terrein achter de VEENENDAAL De heer A. van de Weerd in de Beatrixstraat heeft zijn winkel in o.a. hengelsportartikelen be langrijk vergroot. Hierdoor is een bete re mogelijkheid gekregen het assorti ment te tonen, terwijl bovendien de zaak een moderner aanzien heeft ge kregen. In de verbouwing zijn 'n aantal goede vondsten verwerkt. De beste daarvan is wel de verkoopafdeling voor aqua riumvissen. Niet meer, zoals veelal te doen gebruikelijk, alle soorten vissen door elkaar in een of twee grote „bak ken", maar een hele wand met kleine aquaria, met daarin slechts enkele soorten. Zowel voor de koper als voor de verkoper een overzichtelijk en ge makkelijk werkend geheel. Onder de aquaria stenen bakken, waarin koud- watervissen en zoogdieren „opgesla gen" kunnen worden. Voor de liefhebbers van de hengel sport is er in de winkel een verkoop toonbank geplaatst, waarin op een vrij kleine vloeroppervlakte een keur aan dobber, lood en haakjes .getoond wordt. De vergroting heeft men kunnen rea liseren door het magazijn achter de winkel er bij te trekken. „oude" westersingel, een vroeger voet balterrein. De spelen .zijn bedoeld voor alle schoolgaande kinderen, de kleuter en lagere scholen. Opgave kan op Ko ninginnedag op het terrein gebeuren. De prestaties zullen naar de leeftijd van de kinderen beoordeeld worden. Totale aanvoer 4898, runderen 1615, vette kalveren 171, graskalveren 30, nuchtere kalveren 1568, schapen 254. lammeren 147, varkens boven 100 kg 431, varkens beneden 100 kg 43, biggen 614. bokken en geiten 25. Pryzen (in guldens): Melk- en kalfkoeien 1085-1450, kalf- vaarzen 1000-1200, vare koeien 850-1015, pinken 725-900, stieren 850-1100, gras kalveren 425-625, nuchtere kalveren 40-70, fokkalveren 100-240, schapen 100- 170, lammeren 90-140, drachtige var kens 325-425, lopers 85-110, biggen 60- 70, bokken en geiten 12-57, alles per st. vette koeien le kwal. 4.40-4.70; 2e kwal. 4.25-4.35, 3e kwal. 3,85-4,25, alles per kg gesl. gew. Vette kalveren le kwal. 3.80- 3.90, 2e kwal. 3.60-3.80, 3e kwal. 3.25- 3.60, riuchtefe kalveren 1.45-1.70, zwa re vette varkens 1.90-1.95, zouters 2.10- 2.15, slachtzeugen 1.53-1.58, jonge slacht- zeugen 1.58-1.65, alles per kg lev. gew. Overzicht (resp. handel en prijzen): Melk- en kalfkoeien willig, ruim, pr. houdend; vette koeien flauw, even la- gêr; vare koeien redelijk, prijsh.; nuch tere kalveren willig, prijsh.; fokkalve ren willig, even hoger, schapen idem, lammeren idem; varkens traag, even lager, biggen idem. VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE EDERVEEN De bouw van de nieuwe bank aan de Hoofdweg te Ederveen die in opdracht van de Raif- feisenbank te Lunteren wordt uitge voerd vordert snel. Verwacht wordt, dat het gebouw in se pt ent her in ge bruik genomen kan worden. Voor sparend Ederveen zal dat een grote verbetering betekenen ontdat 'men dan niet meer is aangewezen op de spreek uren, die thans slechts enkele malen per week worden gehouden. ADVERTENTIE VEENENDAAL Van een bestel auto raakte gistermorgen een voor wiel op drift, waardoor eeta personen auto werd beschadigd en een etalage ruit aan diggelen ging. Het ongeluk gebéurde vlak vdor het politiebureau aan de hoofdstraat. De bestelauto werd bestuurd door de heer H. J. B. uit Utrecht. Zijn lin kervoorwiel liep van de wagen af en raakte de personenauto van de heer M. J. W. L. uit Rozendaal. Van de wagen van de heer L. ging het wiel over een geparkeerdstaande auto heen door de etalageruit van boekhandel D. In de etalage werden enkele boe ken beschadigd. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 den gehouden. Voorts staat een kiosk met lectuur, enz. ter beschik king. In het hoogseizoen van 1 juli tot midden augustus zal een team van jonge mensen present zijn om oud en jong zinvol bezig te houden met spel, zang, handenarbeid, kampvuur e.d. - De commissie internationale hulp vereniging van de hervormde ge meente „Sola Fide" te Veenendaal heeft negen maanden geleden een actie op touw gezet voor hulpverle ning aan de oorlogsslachtoffers in Viëtnam. Er kwam tot nu toe 4000 gulden voor dit doel binnen, ofwel gemiddeld 440 gulden per maand. De kerkeraden van de hervormde gemeente „Sola Fide" en de gere formeerde kerk te Veenendaal heb ben samen vergaderd om te bezien of er nog op meer punten zou kun nen worden samengewerkt dan men nu reeds doet. Op het ogenblik ne men de beide kerkgenootschappen samen deel in het jeugdwerk „De Instuif", werken ze samen op het terrein van de evangelisatie en hou den samen een Kerstnachtdienst. Van beide kanten was er bereidheid om nog meer gemeenschappelijk te ondernemen. Gedacht werd aan gespreksgroe pen, het zenden van waarnemers naar eikaars kerkeraadsvergaderin- gen, gemeenschappelijke bejaarden middag en gezamenlijke bid- en dankdiensten. In eerste instantie wa ren tegen deze nieuwe vormen van samenwerking geen bezwaren. De punten zullen door de beide kerke raden apart worden besproken. De resultaten van deze besprekingen ko men ter tafel in een bijeenkoms» p dinsdag 28 mei. De kerkeraad van „Sola Fide" heeft zich reeds uitgesproken voor het voorstel om dit najaar een ge zamenlijke dankdienst voor gewas en arbeid met kanselruil te houden. De jeugdgroep J '67 te Rhenen heeft een nieuw onderkomen gekre gen in het pand aan de Servetstraat nr. 16. Met eigen krachten zal men het gebouwtje restaureren tot 'n ge zellig ontmoetingscentrum. Voorlo pig heeft men het „kerkelijk Jeugd honk" genoemd. Morgen zal het „seizoen" van de catechisanten van de hervormde ge meente „Sola Fide" te Veenendaal worden gesloten met een bijzondere bijeenkomst in 't Trefpunt, georga niseerd door de jeugdraad van de gemeente, 's Middags zal worden gediscussieerd naar aanleiding Van een korte inleiding over „de zin van christelijke politiek" door drs. H. Hiensch te Veenendaal. Op het avondprogramma, dat volgt op een broodmaaltijd, staat het optreden van een cabaretgroep uit Utrecht en van een bandje. Op Pinksterzondag, 2 juni, begint het interkerkelijk comité het recrea- tiewerk op de camping „De Thym- se Berg" te Rhenen. In dit comité werken samen de hervormde ge meente en de gereformeerde kerk te Veenendaal en de chr. gereformeer de kerken te Veenendaal. In de grote tent op de camping zullen in totaal 11 kerkdiensten wor- Eind maart kregen de leden van de gereformeerde kerk in Berlicum een stencilt je in de bus, waarin de oplossing aan de hand werd gedaan om vergissingen in het meenemen van paraplu's e.d. bij het uitgaan van de kerk te voorkomen. Na in formatie bij andere kerken was ge bleken dat een firma A. Brielssen en Co te Rilland-Bath kenteken-be stempelingen aanbracht in paraplu's waardoor deze ook nog fraaier wer den. Men had gemeend, zo vermeld de de circulaire, hiertoe ook aan de gemeenteleden van Berlicum de ge legenheid te moeten geven en wél op een in de brief genoemde maan dag (a.s.) van 10-12 uur. Ook een monogram in de jas zou tot de mogelijkheden behoren. De geringe vergoeding van 25 ct. zou naar de mening van „de commissie" zoals de brief was ondertekend, wel geen bezwaar opleveren. Echter, de bewuste maandag viel juist op 1 april en toen enkele ge meenteleden de kerk binnenkwamen was daar de volgende aankondiging aangebracht „Firma A. Brielsen en go. is ver hinderd wegens een kentekenbe stempeling van brillen op de 1 april- viering in Den Briel. Ondertekening weer: „De commissie". De Vereniging van verontrusten in de gereformeerde kerken heefj-tot de generale synode van die kérken het verzoek gericht om het mogelijk te maken dat gereformeerde predi kanten hun opleiding ontvangen aan de theologische hogeschool van de christelijke gereformeerde kerken te Apeldoorn. Deze predikanten zouden dan zonder nader examen beroep baar moeten zijn in de gereformeer de kerken. De generale synode heeft inmid dels op dit verzoek afwijzend be slist. „De Wekker", het orgaan van de chr. gereformeerde kerken, maakt hierover nog een drietal opmerkin gen. „De Wekker" is dankbaar voor. het vertrouwen dat de theologische hogeschool geniet bij de Vereniging van verontrusten. Het blad wijst er echter op, dat het huidige reglement van de hogeschool de geoppperde mogelijkheid uitsluit en acht het daarom begrijpelijk dat de synode in afwijzende zin heeft beslist. Wel vraagt het blad zich af in hoeverre de opleiding aan de hogeschool te Apeldoorn dienstbaar kan worden gesteld aan de belangen van heel de gereformeerde gezindte in Nederland land. Kerknieuws. Van 1964 tot en met 1967 zijn bij het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening 669 aanvra gen binnengekomen van toekenning van een premie voor kerkenbouw. In 95 gevallen heeft de commissie van advies afwijzend geadviseerd. De aanvragen kwamen van de rooms-katholieke kerk (243), de Ne derlandse hervormde kerk (131), de gereformeerde kerk (121) en ande re kerkgenootschappen (164). In totaal werd aan premies vastge steld 64 miljoen gulden. Hiervan werd 52 miljoen gulden aan voor schotten uitgekeerd.

De Vallei | 1968 | | pagina 5