Tien miljoen Nederlanders maken vakantieplannen RAMPZALIGE VLUCHT VAN VLIEGEND FORT GERECONSTRUEERD Rosmalen krijgt een kartonnen huis Bloesems dit weekeind op hun mooist De veilige manier van sparen altijd safe! Zes miljoen blijven in eigen land Kwart miljoen gaat vliegen GEFUSILLEERDE SERGEANT WAS GEEN LAFAARD Boekingen voor zomerseizoen komen traag op gang. maar reisbureaus zijn toch optimistisch OVERVAL OP OUDE VROUW Koningin onthult standbeeld van haar moeder Pas verschenen boeken Gewonde man was slachtoffer van roofoverval AAN U Iet WOORll Berging van vliegtuigwrak in Oostelijk Flevoland Paleis op Dam weer te bezichtigen Prinses Irene zag baby van prinses Margriet Twee jaar voor verkrachting Ontslagen bij Ver. Oliefabrieken Top van seizoen is naar voren geschoven Vakantieganger wordt weer prijsbewust SANERING VERWONDERLIK DUITSLAND - ZWARTE DAG ACHTTIEN ZATERDAG 27 APRIL 1968 Tunesië, vakantieland dat dank zy de chartervluchten „dichterby is gekomen". UTRECHT Nederland oriënteert zich op het ogenblik over de talloze vakantiemogelijkheden. Velen hebben hun reisplan al uitgestippeld, maar even zovelen zijn nog niet besloten. In reisbureaukringen verwacht men, dat in de komende maanden ongeveer tien miljoen Nederlanders met vakantie zullen gaan, van wie er bijna zes miljoen in eigen land blijven. Ruim 3 mil joen Nederlanders blijven thuis of hebben hun vakantie al „opgesoupeerd". Volgens de ramingen zullen deze zomer zo'n kwart miljoen Nederlanders per vliegtuig naar hun vakantieoord worden gebracht. ETTEN-LEUR In de nacht van donderdag op vrijdag zijn drie, vermoe delijk gemaskerde mannen binnenge drongen in de alleenstaande woning van de alleenwonende 77-jarige onge huwde Jeltje de Boen in Etten-Leur. Onder bedreiging, vermoedelijk met een pistool, hebben zij de vrouw ge dwongen geld af te geven. Zij hebben haar ook geslagen en zijn met ongeveer 350 gulden verdwenen, nadat ze het huis hadden doorzocht. Mej. De Boer werd later geheel overstuur naar het bejaardenoord „Het Sint Elizabeth's Huis" in Etten-Leur overgebracht, waar evenwel bleek dat zij geen ern stig letsel had opgelopen. De vrouw was enige weken terug nog in het be zit van een waakhond, die echter is ge storven. DEN HAAG Koningin Juliana zal op zaterdag 4 mei in aanwezigheid van prins Bernhard te Rotterdam het standbeeld van koningin Wilhelmina onthullen dat werd vervaardigd door de beeldhouwster Charlotte baronesse Van Pallandt, in opdracht van het Rotter damse comité voor de totstandkoming van een standbeeld voor koningin Wil helmina. Het monument zal worden ge plaatst in het park op de hoek van de Parkkade en de Westerlaan. Van diverse zijden ontvingen wij de volgende uitgaven: Een drietal nieuwe receptenboekjes van „televisiekok" Ben J. Kuyper, t.w. „Vijftig IJsgerechten", „Vijftig Rauw- kostgerechten" en „Vijftig TVP-recep- ten", uit de bekende, nu al 22 deeltjes tellende serie tv-kookboekjes van Zo mer en Keuning te Wagenirigen (per stuk f2,50). „Zacheus", het nieuwste deeltje in de op kleuters en geestelijk gehandicapten afgestemde serie „Wat de Bijbeel ons vertelt" van het Ned. Bijbelgenoot schap, met veel illustraties in vier kleuren (prijs: f 3,50; speciale gram mofoonplaat f 7,-). „De Goudsbloem" door J. E. Nie- meijer, een roman uit de VCL-serie van J. H. Kok NV te Kampen (prijs f6,90) „De duif van dag tot dag", een nieuw vademecum voor de verzorging van duiven door Léon Petit, vroeger hoofd redacteur van het duivenblad „La Co- lombophilie Beige" en eenmaal kam pioen van België. De vertaling is van A. van de Parre. (Uitg. N. Kluwer NV te Deventer, prijs f 14,50). De secretaris van de Algemene Ne derlandse Vereniging van Reisbureaus (ANVR), mr. A. Borst, gelooft, dat ook dit jaar weer aanzienlijk meer mensen ongeveer tien procent meer dan in 1967 met vakantie zullen gaan. Hoewel het gebruik van het privé ver voermiddel opnieuw is toegenomen, zal dit vlogens hem weinig van invloed zijn op het reizen per bus of trein. De reisbureaus zijn in het algemeen opti mistisch gestemd, maar, zo zegt de heer Borst, het is duidelijk merkbaar, dat er sprake is van een zekere terug houdendheid bij de verkoop van zo- mervakantiereizen. De vakantieganger is meer prijsbewust geworden. De hui dige tendens is, dat men later boekt en eerder met vakantie gaat. Veel reisbu reaus constateren, aldus de heer Borst, dat ook dit jaar de „top" van het sei zoen is verschoven. De maanden mei en juni zijn bij veel reisbureaus al vol ledig volgeboekt enkele jaren gele den nog een ongekende situatie terwijl na 15 augustus het vakantiesei zoen al vrijwel is afgelopen. De heer II. F. Barth, directeür vata Hotelplan, is van oordeel, dat het reis bureauwezen in de komende jaren een noodzakelijke sanering zal moeten on dergaan. „Het aanbod van de verschillende vakantiereizen is nog nooit zo groot ge weest en slaat dit jaar alle records", aldus de heer Barth, „en de honder den kleine reisbureaus zijn hierdoor niet in staat de enorme risico's te dek ken. Al maanden voor het eigenlijke vakantieseizoen moeten zij zich voor miljoenen guldens verplichten (charter contracten afsluiten, hotels huren, fi nanciële garanties geven en op grote schaal adverteren). Op dat moment is er nog geen boeking binnen". De heer Barth gelooft dan ook, dat over enkele jaren in Nederland nog maar zes of zeven grote, zogenaamde „tour-opera tors", zullen overblijven. 250.000 De drie grote Nederlandse lucht vaartmaatschappijen op het gebied van Ité-reizen (KLM, Martin's Air Charter en Trans Avia) vervoerden in 1967 bijna 230.000 reizigers naar verre en zonnige oorden. Dit jaar zullen het er wel 250.000 worden. De KLM vervoerde vorig jaar met lijndiensten en charters ruim 67.000 vakantiegangers. Men hoopt dit jaar op 80.000 luchtreizigers, hetgeen een stijging zou betekenen van circa 20 procent. De KLM heeft nu al 650 char tervluchten te boek st,aan tegen 550 in 1967. Er wordt vooral gevlogen op Spanje, Italië, Joegoslavië, Israël. Tu nesië en Egypte. Ruim 95 procent van alle charter vluchten, die Martin's Air Charter uit voert, wordt in de zomermaanden ge vlogen. Het vorig jaar werden ruim 70.000 vakantiegangers vervoerd en volgens de maatschappij zullen dat er dit jaar ongeveer 125.000 zijn. Char ters, waarvoor veel interesse bestaat, zijn die op Spanje, Italië, Joegoslavië, Griekenland, Oostenrijk, Noord-Afrika, de Canarische Eilanden en Kenia. Trans Avia tenslotte heeft dit jaar 750 vluchten naar zeven landen. (Spanje, Oostenrijk, Frankrijk, Zwitserland. Griekenland en Joegosla vië). Het vorig jaar werden 15.000 luchtreizigers vervoerd, maar volgens de directeur van deze chartermaat schappij, de heer J. M. Block, ver wacht men deze zomer meer dan 60.000 mensen door de lucht naar het Zuiden te brengen. De interesse voor Spanje is de laatste maanden sterk toegenomen, aldus de heer Block, als gevolg vain de devaluatie van de pese ta begin van dit jaar. Martin's Air Charter verzorgt circa 45 procent van het totaal aantal char ters vanuit Nederland, Trans Avia is goed voor 25 procent, KLM 15 procent en andere buitenlandse maatschappij en nemen*»de overige 15 procent voor hun rekening. De heer C. van Zwijndregt, direc teur van de Nederlandse Reisvereni- ging (NRV), vindt het wel verwonder lijk dat de boekingen voor het komen de zomerseizoen zo langzaam op gang komen. De oorzaken zijn helaas moei. lijk te achterhalen. De NRV (120.000 leden) zal dit jaar naar schatting tien procent meer vakantiereizen verzorgen dan in 1967. De Nederlandse toerist schijnt dit jaar bijzonder geïnteresseerd te zijn in het huren van vakantiehuisjes, appar tementen en bungalows in het buiten land. Overigens hoopt de heer Van Zwijndregt, dat de Spanjaarden op Pal- ma Majorca hun les hebben geleerd na de chaotische toestanden, die daar het vorig jaar ontstonden na een ware in vasie van toeristen op dit.eiland. Men sliep op de stranden bij gebrek aan ho telaccommodatie.... Opmerkelijk vindt de NRV-directeur het sterke toenemen van het aantal jongerenreizen. „Deze NRV-reizen voor jongeren tot 30 jaar maken nu al 43 pet. uit van al onze gezelschapsreizen" aldus de heer Van Zwyndrecht die con stateert dat de jongeren de laatste ja ren duidelijk over meer financiën be schikken en ook veel vlugger met va kantie gaan. De NRV constateert dit jaar tot nu toe minder belangstelling voor het rei zen per trein en touringcar hoewel de vraag naar de zogenaamde autobusrond- reizen weer is toegenomen. Van de bijna vier miljoen Nederlan ders die deze zomer hun vakantie in *t buitenland zullen doorbrengen gaat nog altijd het grootste aantal naar Duits land. Het vorig jaar reisden een miljoen Nederlanders naar onze oosterburen. Tezamen met de Nederlandse kampeer- DEN HAAG Het blijkt dat de 43- jarige bloembinder W. B., die woens dagmorgen zwaar gewond en letterlijk badend in het bloed werd aangetroffen in een urinoir op het Vaillantplein in Den Haag, inderdaad beroofd is, en wel voor een bedrag van 75 gulden. Dit kwam vast te staan, nadat re chercheurs de man kort verhoord heb ben. Het was de eerste maal dat zij met het slachtoffer konden praten, zijn wonden hadden dit tot dusverre on mogelijk gemaakt. De toestand van de bloembinder is nog ernstig. Hij heeft hoofdwonden en inwendig letsel. De man was dinsdag naar 'n kaart- avondje geweest, waar hij wat bier had gedronken. Hij liep 's nachts, op weg naar huis, het urinoir binnen. Van af dat moment kan hij zich niets meer herinneren. De recherche heeft slechts enkele vage aanknopingspunten en is daarom met een buurtonderzoek begon nen. Met welk voorwerp de bloembin der is toegetakeld staat ook nog niet vast. ders registreerden men ruim 3 miljoen overnachtingen. Volgens het Duitse Ver keersbureau in Amsterdam zullen in de komende maanden bijna I1/» miljoen Nederlanders van -t un „wel verdiende" rust gaan genieten in Duitsland. „Het voorseizoen is nog nooit zo druk ge weest" aldus het verkeersbureau. Volgens de directeur van het Zwitser se Verkeersbureau in Amsterdam, de heer H. Klee blijft de gemiddelde Neder lander een week in Zwitserland. In de zomermaanden van het vorig jaar gin gen er ruim 300.000 Nederlanders naar toe. Geliefde vakantieoorden waren As- cona, Locarno en de omgeving van het Vierwoudstedenmeer. Ook voor de komende zomer worden aanmerkelijk meer Nederlanders ver wacht, evenals dat het geval is in Oos tenrijk. Naar dit vrij goedkope land ging het vorig jaar bijna een half mil joen Nederlanders. De verwachtingen voor het komende zomerseizoen zijn, aldus het Oostenrijkse Verkeersbureau, zeer gunstig. De Nederlandse interesse om de va kantie in de Skandinavische landen door te brengen, is, zo merkt men bij veel reisbureaus, gestegen nu er enke le goede bootverbindingen de zoge naamde ferrylijndiensten tussen Ne derland en Zweden zijn gekomen. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Op uw artikel „Sergeant na terugtocht van Grebbeberg gefusilleerd. Generaal wilde „voorbeeld stellen", in uw blad van 9 april wil ik graag de volgende toelichting geven: In het artikel wordt vermeld dat de sergeant is gefusilleerd omdat hij een lafaard zou zijn geweest. Ik kan u ech ter verzekeren dat als alle officieren zo moedig en plichtsgetrouw zouden zijn geweest als deze sergeant, ons leger betere tegenstand zou hebben geboden. Ik heb bij hetzelfde onderdeel gediend en de sergeant de hele mobilisatie mee gemaakt en kan niet anders zeggen dan dat hij 'n zeer bekwaam onderoffi cier is geweest. U schrijft dat door de beschieting door de duitse artillerie niemand in de stelling gewond is ge raakt en dat 't stuk geschut niet is ge troffen. Dat is inderdaad waar. Maar er staat niet in dat de stelling door een Duitse artilleriegranaat is getroffen en dat de stelling elk o genblik had kunnen instorten. Deze stellingen waren name lijk zeer eenvoudig gemaakt: er werd een groot vierkant gat gegraven; aan de kanten kwamen plaatjes tegen in storting te staan, en het bovengedeelte werd afgedekt met planken. Daar kwam als afdekking nog eens een enorme hoe veelheid grond bovenop. De krijgsraad heeft niet willen aan nemen dat deze stelling elk ogenblik had kunnen instorten, en heeft ook geen inlichtingen ingewonnen bij de comman dant van het onderdeel waarbij de ser geant diende. De generaal wilde echter „een voorbeeld stellen". Dat heeft deze dappere onderofficier het leven gekost. Achtentwintig jaar heeft dit mij dwarsgezeten en ik ben blij dat in uw courant heb kunnen zeggen dat deze on derofficier niet door lafheid maar door een dwaling van de krijgsraad het le ven heeft gelaten. B. Nijkamp Stuyvenburchstraat 39 Eerbeek. AMSTERDAM Het koninklijk pa leis aan de Dam in Amsterdam zal na 1 mei en tot eind september iedere woensdag van 10 uur 's morgens tot vier uur 's middags voor het publiek te bezichtigen zijn - althans de Btaatsiever- trekken. Dit kan weer omdat de restau ratie die in 1960 begon de interne restauratie vrijwel gereed is. Voor dien waren de gevels gerestaureerd. Bij de restauratie, welke in de laat ste acht jaren 16 miljoen gulden vergde is er vooral naar gestreefd het architec tonisch aspect van het bouwwerk van Jacob van Campen dat door allerlei la tere indelingen vrijwel verloren was gegaan. Weer opnieuw duidelijk naar voren te brengen. LELYSTAD De bergingsdienst van de Koninklijke Luchtmacht te deca week in de polder Oostelijk Flevoland flink gevorderd met zijn werkzaamheden om wrakstukken van een Boeing B 17 „Vliegend Fort" uit de grond te halen. De luchtvaartattaché verbonden aan de ambassade van de V.S. in Den Haag, kolonel Everette L. Marcum, heeft een deel van die bergingswerkzaamheden gevolgd. Kolonel L. Marcum, in de Tweede Wereldoorlog jacht vlieger op „Mustang" en „Thunderbolt"-toestellen in het gebied van het Midden-Oosten, Italië en Zuid- Frankrijk en daarna enige tijd nog B-17-vlieger, kon waardevolle aanwijzingen geven over de plaats van (nu verwrongen brokstukken van) apparatuur in de B-17 waardoor de bergers een betere indruk kregen. Het gaat nu heel snel met de bloe sem. Het vorige weekeinde sloegen de boomgaarden al wit uit. Vandaag en morgen bloeit er nog meer. „We zitten dan op het hoogtepunt", meent de VVV Het Gelders Rivieren Gebied in Tiel. „Zelfs de vroege appeleto komen al uit de groene knoppen". Per gebied ziet de situatie er dit weekeinde zo uit: Gelders Rivierenge bied: kerse-, appel- en perebloesem waar u ook kijkt. Inlichtingen over de routes bij de VW in Tiel. Tel. 03440- 2258. Noord-Holland:Hyaciriten en Tulpen velden In volle bloei rondom Alkmaar met Limmen als centrum, en ten zui den van Den Helder met Anna Paulow- na als middelpunt. In Limmen en An na Paulowna zijn ook de bloemenmoza- leken. Ook in de omstreken van Enk huizen en Bovenkarspel veelkleurige bollenvelden. Inlichtingen WV Alema- ria in het Waaggebouw: Tel 02200-14284. Noordoostpolder: Bollen en bloesem (kersen, peren) In de omgeving van Marknesse en Kraggenburg. Inlichtin gen bij de VW Noordoostpolder ln Emmeloord: Tel 05270-2000. Utrecht: Volop kerse- en perebloe sem, plus ook al wat kleur van de ap pels. De provinciale VVV verwacht dat de bloesemtij d aanhoudt tot ongeveer 5 mei. Er zijn twee gemarkeerde auto routes die het overgrote deel van de boomgaarden aandoen. Eén ervan (85 km) begint op de Catherijnebrug in Utrecht en loopt onder meer langs Bun- nik, Odijk, Wijk bij Duurstede en Jut- phaas. Het andere traject (75 km) be gint in De Meern en koerst door Zuid west Utrecht. Folders liggen klaar bij de VVV in Utrecht (ook 's zaterdags en 's zondags open) Tunnelweg 3, 030- 22847. De route wordt gemarkeerd door borden met daarop het woord „Bloe semroute". ROSMALEN In Rosmalen is een villa in aanbouw, waarby voor de eerste maal voor het optrekken van de buitenmuren gebruik wordt gemaakt van een materiaal, waarvan karton een essentieel onderdeel is en dat tot dusver alleen nog maar gebruikt werd voor het maken van plafonds en binnenmuren. Ge hoopt wordt op deze wyze de helft te besparen op de bouwtyd en 20 tot 25 procent op de bouwkosten, wanneer men de fundering buiten beschouwing laat. Dit is de mening van de toekomstige bewoner van de villa, de heer J. ten Thye uit 's-Hcrtogenbosch, importeur van het Amerikaanse materiaal (Stucanet), dat sinds drie jaar in ons land in tal van huizen en gebouwen is verwerkt. ADVERTENTIE SPAARBANKE Stmt- EN VOLG N 998-1 Vw bek«nJ ot. «r«- av. mltpi.tmmw. Vet<1*14 S <>fk- <Jt ftxmuiietcft votx wieg en wrtkr u Mn tic tvnuu >ar, «Ja RljktptttUpiMrWL .c'xtl Or SJAA T whw <k vetfre rkntrilc Ajrwr'yaartwi va, ItaxfH l%*ir af kraïkuiH tK t't e tav :>t j; >*Kt Er zijn 2200 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijdea Daar hij van mening was, dat het materiaal (karton op een draadbasis, dat bespoten wordt met een cement- mortel) ook voor buitenmuren bruik baar zou zijn, wilde hy de proef op de som nemen. Hij besloot bij de bouw van een tweeverdiepingenvilla, die een in houd heeft van ongeveer 1500 vierkan te meter, het materiaal op grote schaal te gaan gebruiken. Om te ervaren, wat de eventuele voor- en nadelen van het bewonen van een dergelijk huis zouden zijn, besloot hij er zelf in te gaan, alvo rens zijn ideeën verder te gaan toepas sen. Overigens is hij ervan overtuigd, dat het experiment zal slagen. In Ame rika, zo vertelde hij, is het al gewoon het materiaal te gebruiken voor bui tenmuren, zelfs voor buitenmuren van flatgebouwen. Uiteraard worden de buitenmuren op getrokken uit een dubbele laag van het materiaal, waartussen isolatie is aan gebracht. Ook verschillende binnenmu ren worden dubbel uitgevoerd, zodat alle leidingen kunnen worden wegge werkt. Het cement van de binnenmu ren wordt meteen in kleur gespoten en daar het houtwerk in dit huis alléén maar behoeft te worden bewerkt met olie, zijn schilders bij deze bouwwijze overbodig. SCHIPHOL In roze japonnen ge stoken Haarlemse bloemenmeisjes, die dezer dagen weer hun jaarlijkse ren tree op Schiphol hebben gemaakt, heb ben gistermiddag in Schiphols ont- vangsttcentrum prinses Irene bij haar aankomst uit Madrid met tulpen van Haarlem verwelkomd. De prinses was vergezeld van haar echtgenoot, prins Carel Hugo van Bour bon van Parma. Zij zijn naar ons land gekomen om de baby van prinses Mar griet te bewonderen. In een hofauto reed het paar van Schiphol regelrecht naar het acade misch ziekenhuis te Utrecht, waar moe der en kind op dit moment nog ver blijf houden. Met haar echtgenoot zal prinses Ire ne enkele dagen op paleis Soestdijk lo geren. Woensdagmiddag zullen beiden naar Madrid terug vliegen. Majoor A. P. de Jong van de sectie vliegveiligheid en de heer G. J. Zwa nenburg, beiden van de luchtmacht, hadden uit enkele bijzondere kenteke nen al vastgesteld dat het hier om het wrak van een speciale B-17 gaat die, als een der merkers van doelen, na een aanval op Halberstadt, Brunswijk en Oschersleben op 11 januari 1944 door Duitse jachtvliegtuigen is neergescho ten. Van de elf man bemanning van deze machine kwamen er zeven om het le ven, één wordt nog vermist en drie keerden, na in Duitse krijgsgevangen schap te hebben vertoefd, naar de V8 terug. Dat het hier een speciaal toestel be treft, blijkt o.m. udt de radarappara- tuur en seinpatronen die zijn gevonden. Verder zijn duizenden mitrailleurpatro nen aan het licht gebracht. Een opmerkelijke vondst was een boordcamera met niet-ontwikkelds film. Bij ontwikkeling nu, ruim 24 Jaar nadat de camera eerst door het water van het IJsselmeer en daarna door het zand van de polder was bedekt, is ge bleken dat enige opnamen nog van goe de kwaliteit zijn. Op één ervan komt een B-17 uit de formatie voor en op een andere een aantal jachtvliegtuigen dat nog niet nader in gedentificeerd. Er zijn reeds eerder boordcamera's uit vliegtuigwrakken geborgen, maar tot dusverre was er nog geen bij met een film die nog kon worden ontwikkeld. Inmiddels is op een andere plaats ook een boordcamera aangetroffen waarvan nu wordt nagegaan of zich daarin ook nog een niet-ontwikkelde film bevindt. Die elfde januari 1944 waarop deze B-17 ten onder ging, was voor de Ame rikaanse luchtmacht een zwarte dag: van de 639 viermotorige bommenwer pers die toen van hun bases in Enge land uit over Noord-Holland, het IJssel meer, Gelderland, Overijssel en Dren the, begeleid door vele honderden Ane- rikaanse en Britse jachtvliegtuigen naar hun doelen diep in Duitsland trok ken, gingen er niet minder dan 60 ver loren. Bovendien keerden vijf jacht vliegtuigen niet terug. Neemt men aan dat elke B-17 en B-24 tien man aan bood had. dan gingen aan bemanningen alleen al een 6390 man over de hoofden van de Nederlanders. In een paar uur tijd waren bijna 600 daarvan gesneuveld. Van die 60 bommenwerpers en vijf jagers zijn er niet minder dan 18 in ons land terechtgekomen, o.a. drie in het IJsselmeer, twee bij Raalte, een bij Exloo, een bij Ermelo, een bij Lhee, een bij Epe, een bij Nijverdal, een bij Diepenveen, een bij Heerde, een bij Ber- kum, een bij Staphorst, een in de Noord zee. Tot nu toe heeft men bij de berging nog niets gevonden dat er op duidt dat de vermiste tweede vlieger Roy H. Pe terson zich nog aan boord moet hebben bevonden, toen het vliegtuig, door Duit se jagers beschoten, brandend in het IJsselmeer verdween tegen ongeveer half twee 's middags. De bommenwer per was op de terugweg naar de basis Thurleigh. Het vliegtuig verliet om even voor twaalf de op de thuisreis zijn de formatie boven Nallendorf, tussen Brunswijk en Hildeeheim, nadat het was aangevallen door Duitse jagers. De bommenwerper is oo dat moment voor het laatst gezien door bemannin gen van andere bommenwerpers die daarvan bij hun terugkeer melding maakten. Ondanks het feit dat het vliegtuig bij die eerste aanval kennelijk al schade heeft'opgelopen, kon het nog anderhalf uur alleen verder vliegen en was het tot in de omgeving van Harderwijk gevor derd toen een nieuwe aanval van Duit se jagers het pleit beslechtte. Verschei dene leden der bemanning verlieten het toestel met een valscherm, één ervan kwam op het land terecht, twee werden uit zee gered door vissers, anderen werden naderhand nog levend uit het water gehaald maar stierven; gezag voerder James John Maginnis ver dronk. UTRECHT De rechtbank in Utrecht heeft gisteren twee mannen uit Den Haag veroordeeld die tien dagen geleden terecht stonden, omdat zij op 16 november van het vorig jaar een 25- jarige wiskundelerares bij het conferen tieoord Woudschoten in Zeist met ge weld in een auto dwongen en met haar ontuchtige handelingen pleegden die de vrouw uit lijfsbehoud moest dulden. De 34-jarige chauffeur G. L. 7. werd veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek, evenals de 37-ja- rige sloper P. van M. DORDRECHT Voortgaande ratio nalisatie heeft volgens de directie van de Verenigde Oliefabrieken in Zwijn- drecht, een bedrijf van het „Unilever"- concern, tot overtollig personeel in de uurloonsector geleid. Met ingang van 22 juni worden daarom 21 werknemers ontslagen. Het betreft pendelende Bel gische arbeiders. Voor de ontslagenen is, naar de directie mededeelde, een gunstige afvloeiingsregeling getroffen. Het bedrijf telt op het ogenblik ruim duizend werknemers, waarvan ongeveer 700 in de uurloonsector.

De Vallei | 1968 | | pagina 10