Cees van Oosterhout als zesde geklasseerd in finale- JAN JANSSEN BEHIELD TRUI Zondagsport op radio en tv Sporttoto Laver schakelde Cox in halve finales uit Georgie Best is enorm populair TOPSCORERS vermoedelijk pas beslissing Musketiers organiseert nederlaagtoernooi in Eist Weaving-dames oppermachtig tegen WH 2 Sterke schakers naar IBM-toernooi Dameshockey-elftal tegen West-Duitsland West-Duitsland op 1 juni tegen Enge'and Ook ADO en PSV tonen interesse in Hanegem Adspirantenrecord voor Gerda Lassooy Jacob Fryters won eerste etappe Wielerbaan Oirsbeek wordt hersteld Kampioenschappen Frankrijk nog „open" Hans Kraay «njwei Laatste competitiewedstrijd zeker trainer bij DFC ya|) QpheUSdeil brengt HDS - En Avant gaat niet door Voetbalprogramma Wereldkampioenschap driebanden Slechts twee punten DURE HOBBY Baanploegen voor int. wedstrijden In Bournemouth Bouwen aan image Ontdekt Actief Afdeling Utrecht Afdeling Utrecht Sterke ploegen uitgenodigd Circuit des Mines Tennis Volleybal ZATERDAG 27 APRIL 1968 DÜREN Met twee winstpartijen is Cees van Oosterhout als zesde man de finale-poule van het wereldkampioen- schapstoernooi in Düren, die volgens de verwachting behalve voor de Ame rikaan Gilbert, ook voor de Westduit ser Gerd Tiedtke een onbereikbaai ideaal werd, binnengestapt. Op het oog een redelijk resultaat van de Neder landse kampioen, maar in feite toch wel wat aan de magere kant met een algemeen gemiddelde van 0.748. Daarbij kwam dat Van Oosterhout van Rudolph een punt cadeau kreeg. In de slotpartij van de voorronde na melijk, leidde Van Oosterhout lange tijd nooit met meer dan tien punten, een te geringe marge. Dat bleek toen Rudolph twee series van zes produ ceerde en na de 67ste beurt de leiding had overgenomen: 47-48. Van Oosterhout was maar kort aan geslagen en kwam terug. Met een serie van vier nam hij in de 74ste beurt de leiding weer over (56-53), maar kon niet doordrukken. Nog een keer kwam Rudolph gelijk (58-58) toen maakte Van Oosterhout het eerst de 60 vol. Slechts twee punten dus scheidden de Duitser van de verdiende remise. De acquit-stoot leverde geen moeilijk heden op en er bleef een zeer goede positie liggen. Terwijl Rudolph aanleg de, had Van Oosterhout zich al met de remise verzoend en daarom was het 'n grote verrassing voor onze landgenoot toen de speelbal van Rudolph een milli meter te ver wegliep. Van Oosterhout, die aan de finalepoule begon met het lage gemiddelde van 0.724 had nog ge wonnen. Voor dit toernooi was dit resultaat van zeer ondergeschikt belang. Van grotere importantie waren de overwin ningen van Boulanger op Scherz (60-50 in 55 beurten) en de monsterzege van Ceulemans op Ogata. Toen de Belg, die in de slotfase series van negen en zes scoorde in de 39ste beurt de partij uitmaakte, had de Aziaat slechts zes tien caramboles bijeen... Stoicijns als altijd onderging Ogata, de man die in 1965 in Hilversum zijn op wachting in Europa maakte en onmid dellijk als een „hele grote" door de biljartwereld werd aanvaard, zijn. ver pletterende nederlaag. Er was nog een glimp van een glimlach om zijn lippen toen hij met een korte buiging Ceule mans feliciteerde. Maar inwendig moet er bij de Japanner het een en ander zijn omgegaan. Hij, de 52\jarige nestor van het gezelschap had in Düren verloren. AMSTERDAM Het achtste inter nationale IBM schaaktoernooi zal van 15 juli tot en met 3 augustus in Am sterdam gehouden worden. De groot- meestergroep zal uit zestien spelers be staan. Hierbij zijn enkele deelnemers aan het kandidatentoernooi, waarvoor de verschillende tweekampen momen teel worden gespeeld. Gligoric (Z-Sl.) en Larsen (Den.) behoren tot de kanshebbers. De Rus sische grootmeesters (drie in getal) moeten nog aangewezen worden door de Russische schaakbond. De deelne merslijst voor de hoofdgroep ziet er als volgt uit: Bilek (Hong), Ciric (Z-Sl.), Darga (W.-Dl.), Evans (VS), Gligoric (Z-SL), Larsen (Den.), Marovic (Z.S1.), drie Russen en de Nederlanders Donner, Bouwmeester, Kuijpers, Langeweg, Prins en Ree. Daarnaast wordt een meestergroep van twaalf spelers gevormd met als sterkste spelers Bednarski (Polen), Medina (Spanje), Minic (Z-SL) een Russische meester en de Italiaan Ta- tai. CHICAGO Neem van Ted. Erik- son, 's werelds snelste kanaalzwem mer in beide richtingen, aan, dat het marathonzwemmen niet op W-jarige leeftijd begint. Maar voor Erikson, thans zelf W, w het niet zijn leeftijd, die verandering in zijn plannen heeft gebracht, maar is het een kivestie van geld. Hij vertelde, zo'n kleine 10.000 dollar te hebben besteed aan marathonzwemmen en daarvan heeft hij, behalve het plezier, weinig terug gehad. Een man met een gezin kan zich zo'n hobby niet meer veroorlo ven. Zijn grootste prestatie verrichte hij op 16 september vorig jaar, toen hij als eerste over een afstand van 56 km door het koude water van de Farallon-eilanden naar San Francis co's Golden Bridge zwom. Zelf ziet hij dit als een grotere triomf dan zijn zwemtocht heen en weer over Het Kanaal in 1965. Toch hoopt Erikson nog enig pro fijt te trekken uit zijn hobby van urenlang zwemmen in koud water m verraderlijke stromingen. Van beroep chemicus, houdt hij nu lezingen over lichamelijke conditie waarin hij zijn ervaringen van het marathonzwem men verwerkt, en aan die lezingen hoopt hij te verdienen. Natuurlijk blijft hij in conditie, dat behoort nu eenmaal tot zijn leven, en hij hoopt, dat zijn 13-jarige zoon John de fami lietraditie voortzet. Deze zwemt sinds zijn 8ste jaar. Na drie mislukkingen werd Erik son in september 1965 de tweede man in de geschiedenis, die in het Engel se kanaal in beide richtingen be dwong. Zijn tijd was 30 uur 3 minu ten, de snelste ooit gemaakt. Hij had zich voorbereid met een computer welke ;eprogrammeerd werd met allerlei gegevens, zoals zijn zwem- snelheid en ingewikkelde verande ringen van de getijstromen. CEULEMANS ...monsterzege... Eindstand poule A: (resp. mp-hs-alg. gem.): 1. Ceulemans 8 9 1.182 2. Ogata 6 7 0.827 3. Van Oosterhout 4 6 0.748 4. Rudolph 2 6 0.763 5. Gilbert 0 7 0.742 Eindstand poule B: 1. Boulanger 6 7 1.111 2. Scherz 6 8 1.064 3. Lopez 4 8 0.982 4. Hanoun 2 8 0.847 5. Tiedtke 2 5 0.636 Beginstand finale-poule: 1. Ceulemans 8 9 1.133 2. Boulanger 6 7 1.111 3. Scherz 6 8 1.064 4. Ogata 6 7 0.827 5. Lopez 4 8 0.982 6. Van Oosterhout 4 6 0.748 7. Hanoun 2 8 0.847 8. Rudolph 2 6 0.763 De uitslagen van de eerste ronde van de finale-poule luidden: Van Oosterhout 26 52 3 0.500 Scherz 60 52 7 1.153 Ceulemans 60 43 8 1.395 Boulanger 51 43 6 1.186 DEN HAAG De Koninklijke Ne- derlanse Wielren Unie heeft de baan renners aangewezen, die Nederland zullen vertegenwoordigen in de wed strijden tegen België en West-Duits- land. De ploeg die op 28 april in Rocourt tegen België rijdt, ziet er als volgt uit: sprint: Jan Jansen (Westzaan) en Lijn Loevesijn (Amsterdam); Jansen en Loevesijn; 1000 meter tijdrit: Bram Breur (Nieuwe Tonge); individuele achtervolging: Gerrie Bruin (Andijk); ploegachtervolging: Frans van de Ruit (Amsterdam), Bram Breur, Rob Duin (Alkmaar) en Albert van Midden (Hil versum). De ploeg die in Keulen op 1 mei te gen West-Duitsland aan de start komt bestaat uit: sprint: Jansen en Loeve sijn; tandem: Wim Koopman (Rotter dam) en Jansen; 1000 meter tijdrit: Loevesijn; individuele achtervolging: Klaas Balk (Bashoevedorp), Marcel Pennings (Nieuw Vennep), Bram Breur en Gerrie Bruin. Op 4 mei in Karls ruhe rijdt Gerrie Bruin de individuele achtervolging, het kwartet voor de ploegachtervolging bestaat uit: Van de Ruit, Breur, Bruin en Duin. Verder is de ploeg dezelfde als die in Keulen rijdt. AMSTERDAM Stans Snuif (Kraai en) is vervangen in het Nederlandse dameshockey-elftal, dat zondag in Hen gelo tegen het nationale Westduitse elf tal speelt. In haar plaats is gekozen Conny Heynes (Amsterdam). Verder bleef het elftal, dat vorige week zater dag Ierland in Bloemendaal met 4-1 versloeg, ongewijzigd. De opstelling is dus: doel: Denny Fese-Vorstelman (Gooische); achter: Anneke Staring (BDHC) en Marijke Alsbach (Laren); midden: Marjolein Bakker (HDM), Annetje Braat (Kievi ten) en Jose Poelmans (Rapidity); voor: Wien van der Oord (Quick), Conny Heynes (Amsterdam), Heieen van Rooy (Voordaan), Jeanneke van t Hek (Be Fair) en Ruit Kuiper ('s Hertogenbosch). FRANKFORT - West Duitsland speelt 1 juni a.s. in Hannover tegen Engeland. Het is de eerste voetbalontmoeting tus sen beide landen sinds de finale van de wereldkampioenschappen in 1966 toen Engeland met 4-2 won. Engeland ziet de wedstrijd in Han nover als de laatste oefening voor de finale van het Europese landenkam- pioenschap. Engeland heeft zich in deze finaleronde nog niet geplaatst, ma^r heeft in de tweede wedstrijd tegen Spanje op 8 mei in Madrid aan een gelijk spel voldoende. DELFT Voor Hanegem, één van de topspelers van de voetbalclub Xerxes/ DHC, heeft niet alleen Feyenoord be langstelling. Ook ADO en PSV heb ben contact gezocht met de combinatie voor een eventuele transfer. De voorzitter van het stichtingsbc stuur van Xerxes/DHC, de heer v.d. Heijden, zei: „Hanegem is inderdaad te koop. Hij is nu eenmaal een kasstuk." LERIDA Heel even heeft het er in de tweede etappe van de Ronde van Spanje naar uitgezien, dat Jan Jans sen z(jn op de eerste dag veroverde gele trui al weer zou moeten afstaan. Dat was twee kilometer voor de eind streep in Lerida. Toen namelijk bui telden ineens een twintigtal renners over elkaar en onder de slachtoffers bevond zich ook de gebrilde Nederlan der. Janssen was echter snel op de been, kreeg een fiets van een ploeggenoot en was in de korste keren weer terug in het peloton. Hij kwam echter te laat om de Engelsman Michael Wright, die Paul Lemeteyer op de eindstreep met een decimeter verschil, naar de zesde plaats verwees, van een ritzege af te houden. Janssen werd nu zesde in dezelfde tijd als de winnaar, zodat hij vandaag in de etappe van Lerida naar Barcelona weer in geel mag rijden. Cees Haast, die met negen andere coureurs, lange tijd voor het peloton had uitgereden, was minder gelukkig. Ook hij was bij de noodlottige valpar tij betrokken geweest. „Haastje" bles seerde zich niet ernstig, maar zijn fiets was kapot. Voordat hij van z'n ploeg leider een andere kreeg, was het pelo ton onbereikbaar. De Nederlander kwam met een achterstand van bijna driékwart minuut als 78ste binnen. De uitslag van de tweede etappe luid de: 1. Wright (G.B.) 4.40.41 (met bon: 4.40.01); 2. Lemetyer (Fr.) 4.40.41 (met bon 4.40.21); 3. Van den Bossche (Belg.) z.t.; 4. Soave (It.) z.t.; 5. Grain (Fr.) z.t.; 0. Janssen (Ned.) z.t.; 15. ex aequo: on der anderen Den Hertog (Ned.) z.t.; 78. Haast (Ned.) 4.41.23. De algemene rangschikking na twee etappes: 1. Janssen (Ned.) 7.47.15; 2. Wright (G.B.) op 27 seconden; 3. Altig (W.-Dld.) op 28 sec.; 4. Errandonea (Sp.) op 44 sec.; 24. Den Hartog (Ned.) op 60 sec.; 74. Haast (Ned.) op 1 min. en 51 sec. BONN De Amsterdamse zwem ster Gerda Lassooy heeft tijdens de internationale Duitse zwemkampioen- schappen, die vrijdagavond in het Frankenbad in Bonn begonnen, het Nederlands adspirantenrecord op de 400 meter wisselslag (25 meter banen) verbeterd. Zij maakte een tijd van 5.26.2, ruim vier seconden beter dan het oude re cord, dat sinds 29 februari van dit jaar met een tijd van 5.30.3 ook al op haar naam stond. De Europese kampioene op dit nummer, Betty Heukels uit Eindhoven, kwam niet verder dan een tijd van 5.29.4. In het NTS-Sportprogramma, dat zon dag van 19.30 tot 20.25 uur op Neder land 1 wordt uitgezonden, komen onder voorbehoud van wijzigingen, de volgen de onderwerpen aan de orde: de voetbalwedstrijden NEC Go Ahead en PSV ADO; de Nederlandse kampioenschappen wild-water-varen in Monschau; de wielerrit voor professionals Luik- Bastenaken Luik; de hockey-interland Nederland Frankrijk te Eindhoven; de nationale kampioenschappen ge wicht-heffen te Den Haag; de eerste wedstrijd in de honkbal competitie tussen de clubs HCAW ABC .gespeeld in Bussem. In het NRU-sportprogramma Langs de Lijn (14.3017.00 uur via Hilversum I en 18.0518.30 uur via Hilversum II) zullen reportages gegeven worden van de voetbalwedstrijden: NEC-Go Ahaed, PSVADO, Sparta-Volendam, Holland SportRBC. Verder wordt aandacht ge schonken aan de hokeywedstrijd Kam pong Dattem, om het kampioenschap van Nederland, de Paardenkoersen ip Duindigt en Groningen en honkbal. Re- daktie: Wim Hoogendoorn, Theo Koo- men en Dick van Rijn. Samenstelling en regie: Roel Rengers. DEN HAAG De cijfers van sport toto 42, van het afgelopen weekeinde luidden: aantal deelnemers: 550.622; to taal ingelegde bedrag: f 758.515,20; be schikbaar voor prijzen: f 250.310, Eerste prijs: f 137.670,50, 162 aanmel dingen, waarbij twee met twee rijtjes, met dertien goed, per kolom wordt uit gekeerd f 839,Tweede prijs: f 75.093,2870 aanmeldingen (waarbij 63 met 2, drie met 3 en een met 4 rijtjes) met twaalf goed, per kolom wordt uitgekeerd f 25,50. Derde prijs: f 37.546,50, 4342 aanmeldingen (waarbij 90 met 2 en 9 met 3 rijtjes) met negen goed, per kolom wordt uitgekeerd f 8,40. METZ De Nederlandse amateur Jacob Frijters heeft vrijdag de eerste etappe van het „Circuit des Mines" ge wonnen. Hij legde de 81 kilometer van Bouligny naar Tucquenieaux af in 2 uur, 03 minuten en 18 sec. Tweede werd de Luxemburger Oeschger en derde Leo Schrauwen uit het Brabant se Ossendrecht. De uitslag luidde: 1. Frijters (Ned) 2.03.18; 2. Oeschger (Lux.) 2.03.48; 3. Schrauwen (Ned.) 2.04.25; 4. Siegel (Lux.) z.t,; 5. Quesnel (Fr.) z.t.; 6. Pare (Fr.) z.t.; 7. ex aequo: het peloton in dezelfde tijd als Schrau wen. ROTTERDAM Het Limburgse Oirsbeek krijgt binnenkort de beschik king over een nieuwe wielerbaan. Dankzij de steun van enkele Lim burgse industriëlen kan de baan van Oirsbeek, die enkele jaren geleden werd gebouwd maar spoedig ongeschikt bleek voor het houden van wedstrij den omdat een van de bochten te plat was. helemaal vernieuwd worden. Het is de bedoeling dat de baan, venals de Vigorelli-piste in Milaan, half overdekt wordt. De nieuwe accom modatie wordt half juni geopend met een grote zesdaagse, die van 13 tot 18 juli zal duren. PARIJS De internationale kam pioenschappen van Frankrijk, die wor den gehouden van 27 mei tot 9 juni, zullen toch worden opengesteld voor professionals. De Franse tennisbond heeft zich verzekerd van het uitkomen van de profs van de 'groep McCall (Emerson, Gonzales, Rosewall, Laver, Stolle en Gimeno) en van vier tennis speelsters: Frangoise Durr, Rosemarie Casals, Billie Jean King en Ann Jones. BOURNEMOUTH Mark Cox, die de afgelopen dagen sensationele overwin ningen heeft behaald op Pancho Gon zales en Roy Emerson in het eerste ,,open<' tennistoernooi, is vrijdag uit geschakeld. De linkshandige Engels man verloor in de halve finales van de kampioenschappen van Groot-Brittan - nië op harde banen in Bournemouth met 6-4, 6-1 en 6-0 vaj» Rod Laver, een van de sterkste profs op dit moment. De wijze van voorbereiding op he toernooi in Bournemouth kan voor Cox trouwens ook nauwelijks amateuris tisch worden genoemd. Op de lijst van toernooien, die hij in de eerste drie en een halve maand van dit jaar afwerk te, staan onder andere: Kaapstad Bloemfontein en Durban (Zuid-Afrika^ in januari: Kopenhagen (Denemar ken), Salisbury (VS) in februari: King ston (Jamaica), .Barranquila (Venezue la), Curagao en New York (V.S.) ir maart en San Juan (Porto Rico) in be gin april. In de finale zal Laver uitkomen U gen zijn landgenoot Ken Rosewall. D( ze versloeg in de halve eindstrijd zij Spaanse collega-proftennisser Andres Gimeno met 6-2, 6-1, 6-3. De eindstrijd van het dames-enke spel zal gaan tussen de Britse meisje Virginia Wade en Winny Shaw. Virg nia Wade versloeg Christine Janes-Trr man met 8-6, 6-2, en Winny Shaw wo met 6-1, 6-1 van de Australische Fa; Toyne-Moore. De zusjes Christine Janes en Nell Truman zegevierden in de finale van (Austr./Z.-A.). MANCHESTER Georgie is het einde. Het wonderschone doelpunt, waarmee de 21-jarige Ierse interna tional zijn club een overwinning schonk op Real Madrid, heeft zijn aanbidders opnieuw gesterkt in die overtuiging. George Best, zo te zien een breekbaar kereltje, wiens gerin ge postuur niet lijkt afgestemd op ruw lichamelijk werk als votballer in de zeer professionele Engelse lea gue, mag zich in Manchester na vier jaar dik betaald voetbal voor Uni ted verheugen in de overrompelende populariteit van een popzanger. Al op prille leeftijd heeft de mo debewuste rechtsbuiten de zakelijke mogelijkheden die daarin lagen op gesloten, onderkend. Best schuwt daarom de schallende publiciteit rondom zijn eminente voetbalver richtingen dan ook niet. Met opmer kelijk gemak lacht hij zijn stralend witte tanden bloot wanneer hij zich tussen de kirrende minirokken be geeft om gewillig handtekeningen uit te delen. Geboren de armoede van een dok werkersgezin in Belfast wil George Best snel rijk worden. Rondscheu ren in zijn Jaguar, uitgerust met een bandrecorder, waarop de meest re cente voltreffers uit het hitwezen zijn opgenomen, bouwt George Best haastig aan zijn image. Terwijl hij de keiharde slidings van zijn tegen standers op het voetbalveld met gro te behendigheid ontwijkt, vliegen de „Birds" van Manchester in Cheshi re joelend de gouden kooi van de on dernemende Best binnen. Zijn boe tiek met „inne" kleding, waarvoor hij persoonlijk inkopen gaat doen in Londen, is een geldmagneet van for maat gebleken en het brengt de za kelijke ingestelde Best weer een stapje dichter bij zijn doel. kende grote activiteit. Hij heeft ra dio-programma's verzorgd, een t.v.- uitzending gedaan en schrijft op het ogenblik een vaste rubriek voor een tienerblad en een voetbalweekblad. Ten onrechte heeft Best de repu tatie een woelig leven te leiden. Want hoewel zijn geestdrift voor meisjes bijna even groot is als voor de bal, zijn werk als voetballer van United gaat voor alles. Ook een natuurtalent als Best kan zich in het veeleisende Engelse voet bal geen al te dolle dingen veroorlo ven. Hij rookt daarom niet, drinkt matig en behoort tijdens feesten niet tot de uitbundigste gasten. De zelf bewuste Ier is niet geliefd bij de supporters van de concurrerende verenigingen. Best, altijd spelend zonder zenuwen, behoort tot het ir ritante soort spelers dat een verdedi ger het gevoel kan geven dat hij er voor spek en bonen bij loopt. Daarnaast ontplooit hij een onge- Zes jaar geleden werd George Best na een lovende voordracht van een van Busby's vertrouwelingen, in Belfast ontdekt. Even ontstond er grote opwinding toen de vijftienjari ge Best, ziek van heimwee, na een paar dagen weer uit Manchester wegvluchtte. Aangemoedigd door z'n ouders keerde hij echter na een week alweer terug naar de kost school van Busby, de man die zelf met Best sr. was gaan praten, waar hij begon met het schoenen poetsen van Uniteds vedetten en met trainen, altijd maar trainen. Het is daarna hard gegaan met George Best. Excellerend bij de jeugd kreeg hij onmiddellijk een prof contract toen hij zeventien werd de leeftijd waaronder men het voet bal als beroep mag gaan beoefenen. Hij was nog geen achttien toen hij debuteerde in het sterrenteam en het duurde niet lang voor Stretford End, de tribune met Uniteds trouwste aanhangers, aan zijn voe ten lag. VEENENDAAL Teus Heikamp var. v.v. Musketiers heeft de leiding van de topscorerslijst vorige week moeten af staan aan de ultra-produktieve Jan ten Braak van kampioen Candia '66, die in het laatste competitieduel van de Rhe- nenaren maar liefst vijfmaal scoorde. Nico Diepeveen van DOVO staat als tweede geklasseerd. Zijrt hattrick in het duel tegen WVF bleek niet voldoende om zich aan de kop te nestelen. Het reeds lange tijd uitgespeelde Mus ketiers staat nu op een fraaie derde plaats. De lijst ziet er nu als volgt uit: J. ten Braak (Candia-zond.) 27 N. Diepeveen (DOVO) 25 T. Heikamp (Musketiers) 24 J. van Manen (GVW) 20 C. Aalbers (VRC) 20 G. v. Veenendaal (Candia-zond.) 19 A. Gerritsen (DOVO) 18 T. v.d. Berg (Merino's) 16 J. Vermeer (Sparta) 16 D. Meurs (Resteren) 14 J. v.d. Pol (Candia-zond.) 13 J. Versteeg (Musketiers) 12 Derksen (Kesteren) 11 A. Aartse (Merino's) 10 R. Schoeman (DOVO) 9 T. Nellestijn (Kesteren) 9 C. Henzen (Musketiers) 8 A. Huibers (Opheusden) 8 Siauta* (Opheusden) 8 J. Veldhuizen van kampioen Rens- woude heeft zich o£> de lijst van pro- duktieven van het afdelingsvoetbal vas ter aan de leiding gespeeld. Hij doel puntte vorige week tegen Candia '68 driemaal en staat nu met 24 treffers vier doelpunten voor op zijn naaste concurrenten. De lijst vermeldt de vol gende spelers: J. Veldhuizen (Renswoude) 24 K. v.d. Berg (Candia-zat.) 20 Rebergen (Scherp.-zond.) 20 B. J. Vink (Renswoude) 17 G. v.d. Berg (D VS A-zat.) 16 Van Kesteren (NSVS) 15 Westerneng (Scherp.-zat.) 15 De Ruyter (NSVS) 14 G. de Kroon (DVSA-zat.) 14 W. van de Waal (NSVS) 11 C. v. Ommeren (D VS A-zond.) 10 B. v. Ommeren (DVSA-zond.) 10 Henzen (Kulan) 10 T. Veer (Advendo) 9 Derks (Candia-zat.) 9 H. Slok (Oranje-Wit) 8 VEENENDAAL In de vierde klasse H-West staat voor morgen slechts een duel op het programma, namelijk de ontmoeting tussen Zwaluwen-Vooruit en Fortitudo. Kampioen Candia is uitgespeeld en finishte in ieder geval met minimaal elf punten voorsprong op de naaste „concurrent1'. Opheusden komt in 4F-Oost niet binnen de lijnen, maar vele Betuwenaren zul len ongetwijfeld de reis naar Oosterbeek ondernemen om daar getuige te zijn van het duel OosterbeekEWV. Verliest de ploeg uit Eek en Wiel dan staat zij gelijk met v.v. Opheusden. Beide teams hebben dan elf punten uit negen tien wedstrijden, zodat de laatste competitieduels voor de degradatiekandidaten de beslissing moeten brengen. DORDRECHT Het is zo goed als zeker, dat Hans Kraay nu nog speler van de Rotterdamse voetbalclub Feyen oord het volgende seizoen DFC gaat trainen. De huidige trainer van de Dordtena- ren, Jac. de Wit, is niet tot overeen stemming kunnen komen met het be stuur van DFC over een nieuw con tract. Hij zal de Dordtse club aan het einde van dit seizoen verlaten. De Wit volgde in 1966 trainer Piet de Visser op die naar Telstar ging. LEERSUM De voetbalwedstrijd, die het eerste team van H.D.S. zondag middag op eigen terrein zou spelen te gen En Avant uit Utrecht gaat niet door. Het bestuur van de Leersumse voetbalclub ontving vrijdag een brief van de Utrechters waarin zij het lieten afweten. Hun motivering was: „de kam pioen in onze afdeling is toch bekend, zodat het spëlen van de wedstrijd wei nig zin meer heeft. En Avant staat on deraan de ranglijst. „Geen wonder met een dergelijke mentaliteit", is men ge neigd te zeggen. Het Ameron-gse DVSA speelt mor gen op „De Burgwal" zijn laatste com petitiewedstrijd. Het treedt als gast heer op van Hoogland, dat nog niet in veiligheid is en vecht voor zijn laatste kans. Veel meer dan een puntenverde ling zullen de gasten o.i. niet behalen tegen de thuisclub. De opstelling van DVSA luidt: doel: Van Brenk; achter: Drost, Breeschoten, Van Vliegen, Van Veenendaal; midden: Veenhof, Brink man; voor: Van de Pol, C. van Omme ren, Van de Water en B. van Omme ren. In de tweede klasse B is slechts een ontmoeting vastgesteld. In Eist ont vangt Orarije-Wdt het Utrechtse DSO, dat nog aanspraak maakt op een ge deelde tweede plaats met St. Maarten. Voor de Elstenaren staan er geen be langen meer op het spel. De ploeg heeft veertien punten behaald uit ze ventien wedstrijden en staat derhalve veilig. Voor RK Unitas ziet het er in deze afdeling donker uit, want de Vee- nendaalse formatie kan hooguit nog ge lijk komen met Houten, dat zijn laat ste competitieduel dan moet verliezen. Opstelling Oranje-Wit: doel: D. Haisch; achter: J. Haisoh, H. de Vries, C. van Dam; midden: W. Bos, T. Drost; voor C. Drost, L. Hage, St. van Veenendaal, B. Bosman en H. Bos. DEN HAAG De ontmoeting Fey- enooiv^ - Standard Luik voor de inter nationale nacompetitie, die aanvanke lijk was vastgesteld voor donderdag avond j.l., zal dinsdagavond 4 juni in het Feyenoord-stadion in Rotterdam worden gespeeld. ROD LAVER een van de sterkste profs .1 dames-dubbelspel met 6-4, 6-3 over Fay Toyne-Moore en Annette du Plooy ELST Voetbalvereniging Musketiers organiseert in de maanden mei en juni een groot nederlaagtoernooi voor het eerste en tweede elftal, dat wordt ge houden op het sportpark in Eist. In deze strijd komen enkele zeer sterke ploegen uit, die alles op alles zullen zetten om de succesvolle ploegen van de KNV B-debutant een zo groot moge lijke nederlaag toe te brengen. Het Rhenense Candia '66 komt naar Eist met het zaterdag- en zondagelftal. Verder hebben zich als opponenten van Muske tiers opgegeven: derdeklasser SDVB uit Barneveld, DVSA, GVW, VRC en DOVO. Dezer dagen hebben de organisatoren van het toernooi het wedstrijdprogramma bekendgemaakt, dat wij hieronder in extenso publiceren. In verband met de be kerwedstrijden van de KNVB bestaat echter de mogelijkheid, dat er nog wijzi gingen in het programma moeten worden aangebracht. 11 mei 1968: Musketiers 2Candia 1 (zaterdag) 2.30 uur; 11 mei 1968 Musketiers 1Candia 1 (zondag) 6.30 uur; 18 mei 1968 Musketiers 1SDVB 1 6.30 uur; 1 juni 1968 Musketiers 1DVSA 1 6.30 uur; 8 juni 1968 Musketiers 2GVVV-combinatie 2.30 uur; 8 juni 1968 Musketiers 1GVW 1 6.30 uur; 15 juni 1968 Musketiers 2— VRC 2 2.30 uuf; 15 juni 1968 Musketiers 1—VRC 1 6.30 uur; 22 juni 1968 Muske tiers 2DOVO-combinatie 2.30 uur; 22 juni 1968 Musketiers 1DOVO 1 6.30 uur. 4e klasse H-West: Zwaluwen VooruitFortitudo 4e klasse F-Oost: Oosterbeek—EWV ArnhemiaRVW Excelsior Z.Hertog Hendrik EendrachtDriel AVWOosterb. Boys Afdeling Utrecht le klasse B: DWSVUtr. Boys Patria—VSK Roda '46St. Boys DVSA—Hoogland De MeeuwenSoesterberg 2e klasse B: Oranje-Wit—DSO (U) 3e klasse B: Fa ja Lobi—RUC Ri vierwij kersDorestad Ares—SVMM HDS—En Avant AMERSFOORT De Weaving-da mes boekten deze week een gemakke lijke overwinning op hekkesluiter WH 2 (30) De eerste set gaf WH 2 nog goed partij tot de stand 87. Hierna drukte Weaving echter rustig door naar 159 .De tweede en derde set werden geheel bepaald door de uitstekende ser ves van Truus Roks en Alie Leppers waartegen WH geen enkel verweer had Zonder enige tegenstand werden deze sets met 15—4 en 153 gewonnen De Veenendaalse heren hadden de grootste moeite met het in de midden moot verkerende SW 2 Zij vervielen weer eens in hun oude fout door zich aan te passen aan het spel van de te genstander. Het zeer trage spel van SW 2 was er de oorzaak van dat de Weaving-formatie ver beneden zijn vorm speelde De eerste set leverde al direct de grootste moeilijkheden op Weaving mocht van geluk spreken dat SVV geen gebruik maakte van het non chalante spel van de Veenendalers. On danks de slechte opbouw van de aan val kon Weaving deze set nog met 1512 winnen Eindeloos schenen de twee laatste sets. Veel onnodige fouten aan beide kanten deden de serve weer wisselen zonder tot scoren te komen De tweede set bleef Weaving met 1511 aan de goede kant en in de derde set moest zij zelfs een 6—9 achterstand wegwer ken om nog op 1510 te komen Met nog 2 wedstrijden voor de boeg wordt het voor de Weavingheren tijd dat er een eind komt aan deze (te) lan- «re competitie De laatste wedstrijden vorden verspeeld op donderdag 2 en 3 mei respectievelijk tegen Olympia 3 en WA 3. De dames rest nog één wed strijd en wel op donderdag 16 mei te gen DOS 3.

De Vallei | 1968 | | pagina 15