Veenendaals dagblad Buiten Harttrans plantatie in Parijs Koningin morgen 59 jaar Israël weigert verzoek V-raad Nog 'n jarige Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Tien procent der Belgen lijdt gebrek Weer een man beroofd in Den Haag LINTJESREGEN OOK IN ONS GEWEST Hetty Bennink bij Koekoek in ongenade IN BADEN-WÜRTTEMBERG BIJNA 10 PROCENT DER STEMMEN VOOR RECHTSRADICALEN B Nederlaag voor socialisten Prinses Margriet en baby thuis Jongen in put verdronken Beide vermiste meisjes dood gevonden Pnom Penh en Warschau geschrapt Begrafenisgeld gestolen Militaire parade in Jeruzalem zal toch doorgaan 7 DODEN BIJ AUTORACE „Stop terugval in uitbetalings- melk" van Koninginnedag: regenjas mee Van onze correspondent men tot >ONN De rechtsradicale National-Demokratische Partei Deutschlands heeft gisteren 9.8% van de stem men veroverd bij de verkiezingen in de Westduitse deel staat Baden-Württemberg. Dit is het hoogste stemmental dat de extreem-rechtse NDP van Von Thadden tot nog toe in een deelstaat heeft weten te behalen. Vorig jaar bracht de NDP het in Bre- 8.8%. Lenteduifje MINDER GOED ANDEREN AANHANG DRIE GEWONDEN DOOR ONDEUGDELIJKE KERMISATTRACTIE Voor begin 1969 GEEN TOEZEGGING HERSTEL DEMOCRATIE IN GRIEKENLAND G.M.v.L. vraagtm minister Lardinois prijs Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telet 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent Klein© 'annonces- „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden ƒ1,50, ieder woord meer 15 cent. MAANDAG 29 APRIL I968 - 42e JAARGANG no. I0I POSITIE NPD STERKER De extreem rechtse partij zal daar mee voor de zevende maal haar intre de doen in een parlement van een Westduitse deelstaat. In Stuttgart krij gen de nationaal-democraten 12 van de 127 zetels. Percentages van de N.P.D. bij vorige verkiezingen in andere staten waren: Hessen 7.9 procent Beieren 7,4 M Rijnland Pakz 6,9 Sleeswij k-Holstein 5,8 Neder-Saksen 7,0 Bremen 8,8 BRUSSEL Een aantal Belgische ver enigingen op maatschappelijk gebied heeft een „manifest der meest ont erfden" opgesteld, waaruit blijkt dat tien procent van de Belgische bevol king gebrek en armoede lijdt. Als in de komende jaren geen maat- gelen worden genomen zal dit percen tage als gevolg van de snelle techni sche en economische ontwikkeling nog fors toenemen en binnen afzienbare tijd tot 20 of 25 procent stijgen, aldus dit manifest. Het Vlaamse blad „De nieuwe Gids" meldt, dat twee jaar is gewerkt aan het bijeenbrengen van de gegevens voor het manifest door een „nationa le actie voor bestaanszekerheid". Het resultaat is een boekwerk van 240 pa gina's, waarin niet alleen de omvang van de armoede wordt geschetst, doch ook praktische maatregelen om de ontwikkeling ten goede te keren. Onder de Belgische „onterfden", die niet of nauwelijks deelnemen aan het sociaal of economisch leven, bevinden zich volgens^.de nationale actie* 200.000 onaangepaste jongeren, kin deren uit gestoorde of arme gezin nen of wezen, die nooit een behoorlij ke opvoeding of "beroepsopleiding heb- gehad, 300.000 bejaarden die armoede lij lijden van een minimaal pensioen veelal gehuisvest in zeer slechte wo ningen, Tienduizenden sociaal ongepaste volwassenen, o.w. de armsten der buitenlandse arbeiders, verlaten moe ders, zwerwers, oud-gevangenen, al coholici en werslaafden aan verdo vende middelen, 650.000 gehandicapten in alle leef tijdsgroepen, die moeten rondkomen van kleine toelagen, die ver beneden een redelijk bestaansminimum liggen. UTRECHT Prinses Margriet is weer thuis. Gistermorgen werd zij met haar zoontje, prins Maurits per ambu lance van het Utrechtse Academisch ziekenhuis naar paleis 't Loo gebracht. De gezondheidstoestand van moeder en kind is uitstekend. TVfeestaZ arriveren de tortels pas om- trent de vierde week van april, want ze behoren tot de allerlaatste zomervogels, maar dit seizoen signa leerden wij de eerste al op de 19de, enkele dagen na het ontluiken van 't beukelover. Het is met de gierzwaluw een der laatste reizigers uit de win terherberg (Middellandse Zeegebied en Afrika tot in de Soedan) en het ver trek begint alweer eind augustus, zo dat we de tortel slechts enkele maan den in Nederland aantreffen. Overi gens is zij van de duiven de enige, die ons verlaat, want Turkse tortel, bos- en kolenduif zien we 'l hele jaar. Het is een figuurtje, fijner en sierlijker dan een huisduif, met vrij lange, waaiervormige staart, aan welke de witte eindvlekken opvallen en met een halve zwart-witte halsboord. Het ryt- mische geluid, kirrend en koeren „toer-toer, toer-toer", of zacht spin nend „roer-r-r", de rechte- snelle vlucht en de dromerige sfeer, die het verblijven van de tortel in het bos omvangt, kenmerken de aanwezigheid dezer duifjes. De eerste hoorden we dit keer in het randbos van een stille zandverstuiving, geflankeerd door een hei met enkele heldere veldkolkjes en met voldoende dicht hout voor het toekomstige nest. De tortel komt graag aan 't water; ik zag haar gedu rig bij de voor vogels aangebrachte waterkommen en vijvertjes. Dit „lie ve" vogeltje als je dat zo zeggen kunt ligt iedereen na aan het hart, die het ontmoet; hij kan thans met Salomo in het Hooglied zeggen: „de zangtijd naakt en de stem der tortel duif wordt gehoord in ons land Moge zij op vele plaatsen worden ver nomen. 29-4-'68 A. B. WIGMAN De grote verliezer In deze verkie zingen is de sociaal-democratische SPD die, In vergelijking met 1964, terugviel van 37,3 tot 29,1 procent van de stemmen. Daarmee tuimelt de SPD van 47 op 37 zetels, en dit verlies van tien lijkt minder groot dan het is door dat, om kiestechnische redenen, het aantal zetels van 120 tot 127 is ven- hoogd. De andere regeringspartij in Stuttgart, de christen-derv^cratische CDU, is er ook minder g<k»F afgek>-;.en don men had verwacht. De CDU ging achteruit van 46.2 tot 44.1 procent van de stem men. Door de uitbreiding van het totale zetelaantal won zij desondanks een ze tel: van 59 op 60 zetels. De kleine liberale FDP, die in de op positie is, groeide van 13.1 tot 14.4 pro cent, waardoor zij van 14 op 18 zetels komt. De nieuwe verzamelpartij voor pacifistisch en communistisch gezinden, „Democratisch links", behaalde slechts 2.3 procent van de stemmen, en komt niet in het parlement, omdat zij beneden het wettelijk vereiste minimum van vijf procent blijft. Van de 5,6 miljoen kiesgerechtigden in Baden-Württemberg waren evenals vorig jaar, rond 76®/« hun stem komen uitbrengen. Het waren evenwel andere mensen dan 4 jaar geleden stemden. De grote coalitie van christendemocraten en sociaaldemocraten in Stuttgart wekt bij het kiezersvolk steeds minder enthou siasme en onder de vaste kiezers van de beide grote regeringspartijen valt een zekere vermoeidheid te constateren. Daarom zijn veel van deze kiezers weg gebleven. Dit heeft zowel de CDU als de SPD schade toegebracht. Anderzijds zijn talrijke stemgerech tigden, die anders geen stem zouden hebben uitgebracht, met Pasen opge schrikt door de relletjes en nu wèl naar de stemlokalen getogen. Dit zijn de mensen die de NPD aan haar grote overwinning hebben geholpen. Het is niet alleen vrees voor de relle tjes die vele kiezers naar de NPD heeft gedreven. Duidelijker spreekt ook de bestaande angst voor vele boeren en voorts ontevredenheid over lokale kwes ties, zoals de bouw van wegen en zie kenhuizen. De nationaal-democraten hebben hun grootste aanhang gevonden op het platteland en in de kleine steden, en wel vooral bij kleine boeren en kleine burgers. In sommige plaatsjes be haalde zij stemmenpercentages van 20 tot bijna 30. De Baden-Württembergse minister president Filbinger, christen-demo craat, zei gisteravond „Hiermee wordt ons de rekening gepresenteerd voor de relletjes van het paasweekeinde". Zelf voldaanheid daarentegen heerste in het nationaal-democratische kamp. De par tijvoorzitter Adolf von Thadden zei: „Dit is onze grootste overwinning!" Hij meende, dat het tijd werd voor tussentijdse verkiezingen voor de Bondsdag, het parlement in Bonn. HETEREN Vrijdag is de achtjari ge jongen J. Lankhorst uit het Betuwse Ileteren verdronken, toen hij aan het spelen was en in een pas gegraven drie nieter diepe put viel. De put, vlakbij de Olie-akker, was daar gegraven ter ont lasting va.i het grondwaterprobleem, ontstaan bij de werkzaamheden aan 'n nieuwe verkeersbrug. De jongen zag geen kans tegen de steile kant van de diepe put op te klimmen. DELFT De achtjarige Hendrik Stalknecht uit Lunteren is zaterdagmid dag verdronken. Met zijn negenjarig broertje en een twaalfjarig vriendje, bij wie zij logeerden, speelde hij op een vlot. Toen het vlot kantelde, raakten de jongens te water. Twee van hen werden gered. ROTTERDAM Vanmorgen om 7.40 uur is in de Nieuwe Maas te Rotter dam. ter hoogte van.de Parkhaven, het stoffelijk overschot gevonden van de zevenjarige Anneke van Hulst, die sinds vorige wee'.v^yjidas werd vermist te zamen met haar vriendinnetje Maria Louise van Heuzen. Haar lijkje werd gistermorgen langs de Nieuwe Maas aangetroffen. Vanmiddag zou op de begraafplaats Crooswijk sectie plaats hebben. Voor alsnog neemt de politie aan, dat de meisjes te water zijn geraakt en ver dronken. Er is geen enkele aanwijzing, dat misdrijf in het spel is. Het lichaam van Anneke van Hulst werd vanmorgen gevonden door de ka pitein van de sleepboot Stem, die het voor het schip zag drijven. De rivierpo litie heeft het opgehaald en naar Croos wijk overgebracht, waar de beide ouders het hebben geïdentificeerd. WASHINGTON De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaketo voor het Verre Oosten, William Bundy, heeft zondag voor de Amerikaanse tele visie verklaard, dat de Verenigse Sta ten Pnom Penh en Warschau niet ge schikt achten voor de voorbereidende vredesonderhandelingen» met Noord- Viëtnam. Hanoi had er op aangedron gen de besprekingen in een van deze plaatsen te houden. AMSTERDAM Drie mensen zijn zondagmiddag op de kermis op de Nieuwmarkt in Amsterdam gewond ge raakt toen een wagentje van de rups- baan waarin zij met nog twee anderen zaten, losraakte en uit de railsvloog. De 29-jarige H. Otten uit Naarden klaagde over zijn rug, zijn driejarig zoontje over hoofdpijn. Na onderzoek in een ziekenhuis mochten beiden huis waarts keren, evenals de 37-jarige me vrouw W. Schouten uit Amsterdam, die bij het ongeluk een diepe beenwond op liep. De rupsbaan bleek verschillende mankementen te vertonen en werd door de Bouw- en Woningtoezicht voor lopig afgekeurd. De exploitant heeft tot vanmiddag gelegenheid gekregen de zaak in orde te brengen. ATHENE De Griekse regering heeft de rapporteur van de raadgevende ver gadering van de Raad van Europa, de Nederlandse socialist Max van der Stoel, geen toezeggingen gedaan tot her stel van de democratie ih Griekenland voor begin 1969. Voor zijn vertrek naar Nederland her innerde de heer Van der Stoel de jour nalisten in Athene eraan, dat de Griek se minister van Buitenlandse Zaken Pi- pinellis, nog it» december verzekerd had, dat in Griekenland tegen het ver strijken van de door de Raad van Europa gestelde termijn, voorjaar '69, maar waarschijnlijk reeds veel eerder, parlementsverkiezingen gehouden zou den worden. De tevreden voorzitter van de NPD, Adolf von Thadden, hier gefotografeerd tijdens een persconferentie in Stuttgart. Later gaf hij een verklaring uit, waarin hij ontbinding van de Bondsdag en nieu we algemene verkiezingen eiste. PARIJS Ook in Frankrijk is een harttransplantatie verricht en wel in het ziekenhuis „La Pitié" in Parijs. De man die een nieuw hart kreeg, is de 66-jarige vrachtrijder Clovis Roblain. De operatie begon zaterdagavond om half twaalf en duurde tot zondagmor gen 4 uur. De patiënt leeft nog, maar er doen zich thans enige complicaties voor. De transplantatie is uitgevoerd door professor Christian Cabrol en profes sor Gérard Guiraudon. liet hart is afkomstig van een 23-jari- ge man, die geopereerd was aan zijn hersens. De dood van deze man werd vastgesteld door de afdeling neuro chirurgie van het ziekenhuis, nadat de chirurgen verscheidene elektro-encefa- logrammen hadden bestudeerd. UTRECHT Inbrekers hebben het afgelopen weekeinde van mevrouw H. W. van Kesteren-van Hasselt (61) aan de Abstederdijk in Utrecht het geld ge stolen, dat zij van de verzekering had ontvangen voor de begrafenis van haar drie weken geleden overleden man. De inbrekers forceerden de keuken deur en haalden uit het dressoir in de achterkamer een geldkistje, waarin het bedrag (elfhonderd gulden) was opge borgen. De weduwe is door deze dief stal zeer gedupeerd, omdat zij niet over andere middelen beschikt om de reke ning voor de begrafenis te kunnen vol doen. VAA/WWWWMVW^VW^W^^^AAAA^^AAA^AAAAAAAi NEW YORK De Veiligheidsraad heeft zaterdagavond eenstemmig een beroep op Israël gedaan de voorgenomen militaire parade in Jeruzalem, donderdag a.s. niet te laten doorgaan. De raad vroeg secretaris-generaal Thant verslag uit te brengen over de uitvoering van de resolutie. De Israëli sche vertegenwoordiger, Yosef Tekoah, verklaarde echter onmiddellijk, dat Israël de resolutie naast zich neerlegt, omdat het hier gaat om een zaak die onder de bevoegdheid van zijn regering vak. „De viering (van het 20-jarig bestaan van de Joodse staat) in het verenigde Jeruzalem gaat door", aldus Tekoah. die de raad aanviel, omdat deze wel kritiek heeft op „een parade van 45 minuten", maar niets heeft gedaan om een einde te maken aan de al 20 jaar durende vijandschap der Arabieren. De Veiligheidsraad zal woensdag aan de vooravond van de militaire pa rade opnieuw bijeenkomen om de kwestie te bespreken. Jordanië had de zaak aan de orde gesteld, omdat de pa rade naar zijn opvatting een schending van de bestandsovereenkomst betekent. Israël stelde dat de Arabieren het be stand zelf hebben vernietigd. Na de Israëlische afwijzing van de resolutie een gewijzigde versie van een door Pakistan, India en Senegal in gediend voorstel drong de Jordaanse afgevaardigde er bij de raad op aan sancties tegen Israël te nemen. De Sov jet-vertegenwoordiger, Jacob Malik, had tijdens het debat, dat aan de aanvaar ding van de resolutie voorafging, ver klaard dat verdere maatregelen moesten worden besproken, indien Israël geen gevolg zou geven aan de wens van de raad. DEN HAAG Terwijl de Haagse po litie, zij het tot dusver zonder succes, nog druk doende is met een buurtonder zoek in verband met de beroving van een 43-jarige man, die vorige week woensdagmorgen vroeg, badend in zijn bloed in een urinoir werd gevonden, heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw een geval van bero ving in de Residentie voorgedaan. Toen omstreeks half een de 29-ja- rige Haagse magazijnbediende C. D. W. had afgerekend met een taxichauffeur, die hem naar het Regentesseplein had gebracht, stopte naast de taxi een auto met vijf inzittenden. Een van hen stap te uit en vroeg de heer De W. een vuurtje. Toen deze aan het verzoek wilde vol doen, kreeg hij een klap, gevolgd door meerdere slagen op het hoofd en in de maagstreek. De heer De W. raakte bui ten kennis. Toen hij later, op de grond liggend, weer bijkwam, miste hij zijn portemonnaie met 85 gulden. Met o.m. een lichte hersenschudding en een pijnlijke borst is hij opgenomen in het Roode Kruisziekenhuis. BUENOS AIRES Bij een autorace in Argentinië zijn zondag zeven perso nen onder wie drie coureurs, om het le ven gekomen en werden 25 personen ge wond. Het ongeluk gebeurde bij een wedstrijd in de buurt van Balcare, de 400 kilometer ten zuiden van Buenos Aires gelegen geboortestad wan Fan- gio, toen een aantal wagens botste en op de toeschouwers inreed. Van enkele wagens ontplofte de benzinetank. Morgen hoopt Koningin Juliana haar 59ste verjaardag te vieren. Foto Max Koot. Ook mr. Pieter van Vollenhoven verjaart morgen. Hij wordt 29 jaar. Foto Max Koot. In de stroom van koninklijke onderscheidingen en eremedailles, die vandaag over vele verdienstelijke Nederlanders gekomen is - ook wel genoemd de jaarlijkse lintjesregen, voorafgaande aan Koninginnedag valt op, dat de hoogste verleende onderscheiding ditmaal niet het grootofficierschap in de Or de van Oranje Nassau is, maar het commandeurschap in deze orde. Deze eer viel te beurt aan de diplomaat dr. H. N. Boon, hoofd van de permanente Nederlandse vertegenwoordiging bij de Noordatlantische Raad te Brussel, en aan de vroegere chef van de Binnenlandse Veiligheids Dienst, mr. J. S. Sin- ninghe Damsté. In ons eigen Gelderse gewest, met inbegrip van de Utrechtse gemeenten in de Gelderse Vallei, was de hoogste verleende onderscheiding die van rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw. Deze werd in totaal viermaal uitgereikt, waarvan niet minder dan driemaal in Wageningen: aan burge meester mr. M. de Niet, aan zijn me desenator prof. dr. T. L. M. Thurlings en aan prof. dr. H. J. Venema van de Landbouwhogeschool. De vierde nieu we ridder in de orde van de Nederland se Leeuw is de heer K. Soesbeek te Veip, voorzitter van de raad van be stuur van de AKU te Arnhem. Officier in de orde van Oranje Nas sau werden burgemeester mr. dr. J. Hazenberg van Veenendaal, directeur N, F. Hartland van de gemeentelijke sociale dienst van Arnhem, wethouder A. Bennis van Arnhem, gemeentese cretaris mr. J. I. M. Meddens van Nij megen, oud-rector van het lyceum Tj. Hoogeveen te Winterswijk, belastingin specteur J. C. Hofman te Arnhem, ko lonel G. C. Bijl de Vroe te Arnhem, de oversten H. J. Boersma, H. M. Koer- selman en T. J. van Besouw te H'wijk, kolonel H. M. van Weel te Oosterbeek, overste W. W. van der Hoek te Nun- speelt alle genoemde militairen kre gen de onderscheiding „met de zwaar den" aalmoezenier H. N. Pieters te Harderwijk, de heer B. Groenier te Arnhem, ir. J. P. H. Nieukerke, dr. J*. S. Stratingh en dokter J. Veerman (van Groot-Schuylenburg") te Apel doorn, voorzitter A. Th. W. van Basten Batenburg van de Nijmeegse Kamer van Koophandel, de vroegere textieldi- recteur G. J. ten Cate te Eibergen, dr. ir. J. R. J. van Dongen van de ÉPM te Doorwerth, mr.'B. ter Haar te Epse, J. C. Meijberg te Rozendaal, ir. J. J. Manschot te Eefde, dr. F. de Wit en drs. I. P. L. Gorter te Wageningen en tenslotte de Arnhemmers ir. J. Ach terstraat van de Rijkslandbouwvoon- lichtingsdienst en ir. A. Franke, direc teur van de Kon. Ned. Heidemaat schappij. De onderscheiding van ridder in de orde van Oranje Nassau werd onder meer verleend aan burgemeester J. J. A. Kruijff van Steenderen, aan burge meester mr. P. C. Loopuyt van Laren (Gld.), aan gemeentesecretaris G. de Groot van Doetinchem en aan gemeen tesecretaris mr. N. J. Rowaan te Zut- phen. Voor een meer uitgebreid overzicht van de verleende onderscheidingen zie men onze pagina „Onderscheidingen met Koninginnedag elders in dit num mer. Mevrouw Hetty Bennink, de „gla- mour-girl" van de Boerenpartij, die de politieke tv-uitzendingen van deze par ty placht te presenteren, is bij de lei der H. Koekoek in ongenade gevallen, blijkens een artikel in het politieke weekblad „De Vrije Boer" van 27 april jl. Zij voerde de administratie voor de Vrije Omroep-in-oprichting en schijnt daarbij niet correct te hebben gehan deld. Wij citeren uit „De Vrije Boer": „In ons blad van 13 april jl. deelden wij mede, dat mevrouw Bennink met vakantie was en tot nader order geen omroepleden aan haar adres opgezon den konden worden. Tijdens die vakan tie werden er vanuit Den Haag circu laires verzonden, zoals wij die in ons blad van 20 april jl. hebben afgedrukt. Wij maakten daaruit op, dat anderen (onbevoegden dus) over de bij haar aanwezige adressen van omroepleden konden beschikken. Wij hebben toen 'n bestuursvergadering belegd en me vrouw Bennink verzocht de in haar be zit zijnde leden plus kasboek en bank- boekje mee te nemen om zulks door 3 aangezochte leden te laten controleren. Op deze vergadering, die gemakshalve voor haar in Den Haag was belegd en schriftelijk was aangekondigd, liet me vrouw Bennink verstek gaan. Daar wij in mevrouw Bennink hef vaste vertrouwen hadden gesteld als omroepster voor de ih oprichting zijnde omroepstichting en zij de administratie voorlopig gratis op zich had genomen, moet ik nu verklaren dat zij dat ver trouwen heel erg beschaamd heeft. Vooral omdat ze niet alleen zonder kennisgeving op die vergadering weg bleef, maar ook later, tot op heden el ke inzage van leden, boekhouding en contanten heeft geweigerd. Daar bij de BP openheid voor leden 'n eerste vereiste is vooral als het gaat om vrijwillig betaalde giften en contributies en dit bij de Omroep ook de bedoeling is moet ik de handel wijze van mevrouw Bennink ten streng ste afkeuren. Voor alle duidelijkheid in de politiek dus de mededeling, dat me vrouw Bennink vanwege haar wange drag op dood spoor moet worden gezet." ARNHEM De Gelderse Maatschap pij van Landbouw heeft minister Lardi nois (Landbouw en Visserij) aan de vooravond van 't hernieuwde EEG-over leg over het zuivelbeleid in Brussel (vandaag en morgen) in een telegram gevraagd te streven naar maatregelen die zullen leiden tot beëindiging van de plotselinge sterke daling van de uitbe- talingsprijs van de melk. Deze terugval in de uitbetalingsprijs, „als gevolg van het uitblijven van over eenstemming over het te voeren ge meenschappelijke zuivelbeleid in de EEG en de nationaal ontoereikende marktondersteunende maatregelen ge durende de interim-periode, zal cata strofaal zijn voor het veehoudersinko men, indien hierin niet op korte ter mijn verbetering zal komen", aldus de Gelderse Mij van Landbouw. Van onze weerkundige medewerker) Het is verstandig ook op Koningin nedag niet zonder regenjas uit te gaan. De atmosfeer blijft name lijk in de eerste helft van deze week onstabiel onder invloed van een zich weinig verplaatsende depressie van Biscaje tot Schotland. Het vervelen- j de van stationaire depressies is, dat zij in de hogere niveaus koude lucht t w van polaire oorsprong opvangen, ter- wijl de temperaturen in de onderste i niveaus een eigen, voor april tame- lijk milde koers blijft volgen tot 17 J 18 graden Celsius. Dit verticale J temperatuursverschil leidt tot de vor- t ming van buiten-lijnen. In de namid- t dag en avond is er bovendien kans - op onweer. De kans op zonnige perioden is bij i get huidige weertype het grootst in t op het defelé morgen j toch wel hoopgevend. t i i

De Vallei | 1968 | | pagina 1