Bloesem trok ruim 100.000 bezoekers Mr. Hazenberg MEER RUIMTE VOOR TROUWEN IN RHENEN Bloesemwandeltocht had record aantal deelnemers Opheusden in vogelvlucht Receptie van gouden ABC druk bezocht Nieuwe notaris oneer Défilé voor stadhuis Opgeven voor bejaardenreis Uitvoering „Irene" geslaagd Eer wordt MIST u uw Heropening bloemenzaak Zwembad open TOERISTENINVASIE IN BLOEIENDE BETUWE Ruim 880 wandelaars in Opheusden aan de start Parallelweg voor stoeten Wmr. Van Wijk benoemd in Amerongen Geen huisvuil ophaaldienst Koninklijk zilver in Leersum Duitse gasten bij Firet N.V. Sportvereniging naar kringfeest Maj. Gruijters Ridder O.N. Winkelsluiting Voorlichting over de bestrijding van kanker Ere-medaille voor J. Baars Concert en toneelstuk boeiden talrijke publiek Opbrengst collecte Huisvrouwen gaan op stap Bel: Pagina 3 MAANDAG 29 APRIL 1968 dagblad DE VALLEI ut 17.30 'MJ. 105S«- van 17.30 19.30 uui 11079 Zaterdags 10.30—17.30 uur AMERONGEN De bloemenzaak van de Firma Dagnelie en Cox aan de Overstraat te Amerongen ondergaat momenteel een algehele verbouwing. De winkel zal geheel worden gemoder niseerd en worden aangepast aan de eisen van deze tijd. Op woensdag 8 mei a.s. zal de bloemenzaak worden heropend. AMERONGEN Behoudens onvoor ziene omstandigheden, zoals bijzonder slecht weer zal het Amerongse zwem bad „De Blaauwe Schuur" op vrijdag 3 mei zijn poorten voor jong en oud openen. Er wordt momenteel nog druk gewerkt aan de gebouwen en zonnewei de, doch verwacht wordt, dat alles op tijd gereed zal zijn om de stroom zwemlustigen weer te ontvangen. RESTEREN Tijdens het afgelopen weekeinde heeft zich in de Betuwe een ware toeristeninvasie voorgedaan De drukte was belangrijk groter dan vorige week en men verwachtdat ruim 100.000 dagjesmensen het Rivieren gebied hebben bezocht. Van de verschillende bloesem-routes is intensief gebruik gemaakt. De grootste verkeersdrukte manifesteerde zich op het Waldeck Pyrmontplein in Resteren. Eoor 12 uur gisterochtend waren hier reeds 10.000 auto's gepasseerd. Drie man van de plaatselijke politie hebben tot laat in de namiddag het verkeer in goede banen geleid. Er deden zich geen opstoppingen voor. Onder de bloesem-bewon deraars bevond zich een groot aantal buitenlanders in tegenstelling met voorgaande jaren. RHENEN Nu het noodgebouw tussen het gemeentehuis en de voormalige ambtswoning „Bella Vista" byna klaar is, stellen burgemeester en wethouders de raad voor een extra krediet uit te trekken van f 14.805,ter tegemoetkoming aan het parkeerprobleem bU trouwstoeten. In het noodgebouw zal voortaan ook I getrouwd worden. Uit het oogpunt van verkeersveiligheid bestaat thans het plan een inrit te maken op de tuin van „Bella Vista", gelegen langs de Nieuwe Vee- nendaalseweg en een uitrit op de Herenstraat, terwijl men voor wachtende auto's op het terrein btf „Bella Vista" parkeerhavens wil aanleggen. Verder kan door het wegbreken van de oude rijwielstalling achter het gemeentehuis meer par keerruimte worden gemaakt. Na de ingebruikneming van 't noodge bouw, waarin de raadzaal annex trouwzaal en de afdeling burgerlijke stand en bevolking worden onderge bracht, zal er nog 'n algehele verhuizing volgen. De afdeling financiën wordt overgebracht naar de huidige afdeling bevolking, de afdeling sociale zaken gaat naar het oude waaggebouw, waar momenteel onderwijs en personeelsza ken zijn ondergebracht. Laatstgenoem de afdeling zal worden overgebracht naar de huidige raadzaal en de oude trouwzaal zal dienstig worden gemaakt aan de administratie van het bedrijf ge meentewerken, terwijl de technische af deling de huidige administratieve ruim- i te ingebruik zal nemen. De bestaande toiletten op de benedenverdieping zullen j worden veranderd tot werkkasten. Met de bouw van het noodgedeelte in begrepen zal de uitbreiding in totaal on geveer f 154.703 gaan kosten. VEENENDAAL Van de traditione le „Lintjesregen", die altijd aan de ver jaardag van H.M .de Koningin vooraf gaat, zijn ook enkele druppels in Vee- nendaal gevallen. In totaal kregen vier inwoners van Veenendaal een koninklij ke onderscheiding. Onder hen is burge meester, mr. dr. J. Hazenberg, die be noemd is tot officier in de orde van Oranje Nassau Burgemeester Hazenberg kreeg zijn onderscheiding niet slechts voor de ver diensten die hij voor Veenendaal gehad heeft, maar ook wegens zijn verdienste als „voorzitter van de Beroepscommis sie en van het Tuchtcollege, als be doeld in de wet Autovervoer Goederen". Een andere hoge onderscheiding gaat naar het hoofd van de Christelijke Na tionale school, de heer D. Dillingh. De heer Dillingh werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De heren G. J. van Schoonhoven, di recteur van het gelijknamige transport bedrijf en de heer J. van Hardeveld, di recteur van boekhandel en drukkerij Davelaar, werden onderscheiden met de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Geachte Redactie, Naar aanleiding van het stuk „Paraat heid van Brandweer te Amerongen in opspraak" in de Vallei van 24 april jl. zou ik het volgende willen opmerken. Allereerst de uitspraken in dit stuk van de tegenwoordige commandant van de Brandweer Amerongen, betref fende de vroegere afdeling in Overberg, welke de onderdelen zou hebben laten verslingeren. Dit betrof enkele nieuwe en door de afd. Amerongen gebruikte slangen. Bij de opheffing van de afd. Overberg zijn deze echter door afd. Amerongen opgehaald. De zgn. „prachtige" handspuit wilde Amerongen niet terugnemen en aange zien er verder geen slangen of andere benodigdheden bij waren moest deze helaas gesloopt worden. De uniformen, die voor een groot ge deelte door de afd. Overberg uit eigen kas zijn aangekocht, werden door de afd. Amerongen niet geaccepteerd, daar dit korps juist nieuwe had ont vangen. Bij de opheffing van de afd. Overberg zag het toenmalige college van B. en W. van Amerongen ons node vertrekken en werd er op de afscheidsavond door wijlen burgemeester Martens de hoop uitgesproken, dat als Overberg nog wat zou uitgroeien en de financiële toestand iets gunstiger zou worden, te zijner tijd de afd. Overberg weer opgericht zou kunnen worden. Naar mijn bescheiden mening is die tijd thans wel aangebroken, daar er juist in de laatste tijd in Overberg veel door brand is verloren gegaan. Met al le respect voor de brandweer uit Ame rongen, zou ik toch willen opmerken- dat commandant Van Lienden er wel naast is, als hij zegt, dat de brandweer uit Amerongen binnen 5 minuten in Overberg is. Men zou nog van een goe de paraatheid kunnen spreken, wan neer dit binnen 15 minuten het geval zou zijn. Als er dan ook in Overberg gezegd wordt: „Zijn jullie er al?", kon de toon wel eens even sarcatisch zijn als de toon waarop de heer Van Lien den over de vroegere brandweer van Overberg spreekt. Zeer terecht wordt er door het Over- bergse raadslid Hasselaar op gewezen, dat de uithoeken van Overberg, gren zend aan o.a. Veenendaal, door Ame rongen nooit zo snel bereikt kunnen worden dan door de brandweer van Veenendaal. Hetzelfde geldt m.i. ook voor Renswoude. Conclusie: een goede samenwerking met Veenendaal en Renswoude is zeer noodzakelijk in 'n zo voor brand kwets bare omgeving als Overberg. Laat de betrokken instanties toch vooral niet letten op de „eer" van een brandweer korps, wanneer het belang van de ge meenschap op de eerste plaats behoort te staan, want enkele minuten te laat aankomen betekent, dat de „eer" een „oneer" wordt. A. van Deelen oud-brandweerlid, afd. Overberg. AMERONGEN Door het vertrek van de heer Onink naar Abbenbroek was de sterkte van de Rijkspolitie te Amerongen verminderd tot twee man. Met ingang van 1 mei is de sterkte van de post Amerongen der Rijkspoli tie weer op peil. Ingaande die datum is benoemd de wachtmeester eerste klas der Rijkspolitie, de heer L. van Wijk uit Medemblik. Het gezin van de heer Van Wijk zal zich te Amerongen vestigen op het adres: Kon. Julian a - laan 55. AMERONGEN De belanghebben den in het gedeelte van Amerongen, lig gende ten oosten van de Koenestraat en ten noorden van de Kon. Wilhelmi- naweg worden erop gewezen, dat in verband met de viering van Koninginne dag op dinsdag 30 april, geen huisvuil zal worden opgehaald. AMERONGEN De afdeling Ame rongen van de Algemene Bedrijfsgroe pen Centrale (ABC) hield een drukbe zochte receptie ter gelegenheid van het gouden jubileum in het Dorpshuis. De bijeenkomst werd geopend door dis trictsbestuurder D. Tamboer die de zieke heer Pitlo verving. De heer Tam boer kon het voltallige college van B. en W. welkom heten. OPHEUSDEN In Opheusden vond tocht plaats, die werd georganiseerd do „De Vrolijke Zwervers". Aan de tocht laars deelgenomen. Het goede weer en c bijzonder geslaagd. Het parcours leidde en toonde de deelnemers de Betuwe in De burgemeester van Kesteren, de heer D. J. Pott, gaf na een kort ope ningswoord Ket startsein voor de wan deltocht. Op het 'bordes van het stad huis werd door het gemeentebestuur, LEERSUM Tijdens de heden ge houden traditionele „lintjesregen" werd de heer J. Legemaat uit Leer sum onderscheiden met de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. VEENENDAAL Het afgelopen weekeinde had Firet N.V. in Veenendaal een aantal Duitse gasten op bezoek. Het waren twee fabrikanten, met wie Firet de afgelopen maanden een hechte za kenrelatie heeft opgebouwd en twee leerlingen van de Fachschule für Be- kleidungstechniker uit Aschaffenburg. De twee leerlingen komen in het kader van hun opleiding wat ervaring opdoen bij Firet. Zaterdagmorgen werden de gasten verwelkomd. Eerst werd hun wat van de fabriek vertelt en daarna werden ze door het bedrijf rondgeleid. De gasten toonden zich geïnteresseerd in het be drijf en stelden vele vragen. AMERONGEN Zaterdag 4 mei en 11 mei a.s. zal de sportvereniging Ame rongen deelnemen aan de kringfeesten ter gelegenheid van het 100-jarige be staan van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. De feesten zullen bestaan uit gymnastiekwedstrijden en demonstra ties. Op 4 mei gaan de jeugdleden tot 12 jaar op pad, op 11 mei is de beurt aan de leden vanaf 12 jaar. Getracht zal worden met vele prijzen huiswaarts te keren. RHENEN Hedenmorgen kreeg de majoor der Koninklijke Luchtmacht A. A. Gruyters de versierselen opge speld die behoorden bij zijn benoe ming tot ridder in de orde van Oranje Nassau met de zwaarden. AMERONGEN In verband met de viering van Koninginnedag, op dinsdag 30 april zullen alle winkels te Ameron gen na 13.00 uur gesloten zijn. zaterdag de vijftiende bloesemwandel- >r de plaatselijke wandelsportvereniging werd maar liefst door ruim 880 wande- le perfecte organisatie maakten de tocht dwars door de bloeiende boomgaarden volle pracht. de jury en de organisatoren een défilé afgenomen. Muzikaal begeleid door muziekkorpsen uit de omgeving mar cheerden alle deelnemers op pittige marsmuziek langs het gemeentehuis. Binnen korte tijd waren alle groepen en individuele deelnemers door de ge hele omgeving verspreid. De te lopen afstanden bedroegen 5, 10, 15 en 18 kilometer. Een mobiele eenheid van de Echteldse EHBO pa trouilleerde over het parcours om eventuele lastige blaren het hoofd te kunnen bieeden. Omstreeks 6 uur wa ren alle wandelaars weer in Opheusden gearriveerd. De prijsuitreiking vond plaats op het schoolplein van de Ne derlands Hervormde School en werd verricht door de heer D. Wevers jr., voorzitter van de „Vrolijke Zwervers". De uitslag luidde als volgt: 5 km: 1. Dodewero's, Dodewaard; 2. Voetje voor Voetje, Ophemert; 3. DE- OS, Veenendaal, 4. Sportvogels, Zui- lichem. 10 km: 1. Dodewero's, Dodewaard; 2. Sportvogels, Zuilichem; 3. Waaltip- pelaars, Ochten; 4. Yello's IJzendoorn, 5. DEOS, Veenendaal. 15 km: Hollandia Tricot, Veenen daal; 2. Dodewero's, Dodewaard; 3. Sabina, Oud Berijerland. 18 km: Waalkanters, Gameren; 2. Dodewero's, Dodewaard, 3. Tempo, Meerkerk. AMERONGEN Jaarlijks overlij den in Nederland 20.000 mensen aan kanker. Met behulp van het Koningin Wilhelmina Fonds was het mogelijk om in Nederland 15 centra voor kankerbe strijding te vestigen. Deze centra zijn gevestigd te Amsterdam, Arnhem, De venter, Eindhoven, 's-Gravenhage, Gro ningen, Leeuwarden, Leiden, Maas tricht, Middelburg, Nijmegen, Rotter dam, Tilburg en Utrecht. Dank zij het steeds intensiever we tenschappelijk onderzoek, waaraan ook in ons land door de beste geleerden wordt deelgenomen, kan er een vooruit gang in de behandelingsmethoden van kankerpatiënten worden geconstateerd. Om de inwoners van Amerongen in staat te stellen iets meer over de ge nezingsmogelijkheden van kanker te vernemen en vooral om de vaak nog onnodige angst die er ten aanzien van deze ziekte bestaat, weg te nemen, geeft de plaatselijke afdeling van het Koningin Wilhelmina Fonds op donder dag 9 mei a.s. een voorlichtingsavond in het Dorpshuis, aanvang 8.00 uur. Op deze avond zal ruimschoots de ge legenheid worden gegeven om vragen te stellen. Tevens zal op deze avond worden verteld hoe de ingezamelde gel den van het Koningin Wilhelmina Fonds worden besteed. De avond, die geheel gratis wordt aangeboden, is toegankelijk voor per sonen van 16 jaar en ouder. Het pro gramma van de avond is als volgt: 1. Opening; 2. Medische causerie over kanker door de heer C. P. Engel, arts; 3. Vertoning van een film over de kan kerbestrijding; 4. Namens het Kon. Wilhelmina Fonds preekt de heer Kors. promotor; 5. Pauze; 6. Gelegenheid tot het stellen van vragen aan de arts; 7. Vertoning van een mooie kleurenfilm over Engeland; 8. Sluiting. Burgemeester jhr. O. R. F. M. Bosch hield een toespraak, waarin hij de ge schiedenis van de ABC in Amerongen schetste. Ook de landelijk bondsvoorzit ter Liefaart bracht zijn felicitaties over, die vergezeld gingen van een ca deau onder couvert. De heer G. J. Buis vertegenwoordigde de plaatselijke Be- stuurdersbond. Ook hij had een envelop bij zich. Na afloop van de receptie dankte de tweede voorzitter van de af deling, de heer W. Maas, voor de ga ven en goede woorden. In de avonduren werd er in het Dorpshuis een one-manshow gegeven door de heer J. Kuipers. Tot in de klei ne uurtjes werd er daarna gedanst op de tonen van het Tielse dans- en show orkest „The Melody Stars", onder lei ding van de heer A. Schiltman. AMERONGEN Woensdag 29 mei wordt weer de jaarlijkse bejaarden- tocht gehouden. De bejaarden, die aan deze tocht willen deelnemen kunnen zich zaterdag 4 mei opgeven in het Ge bouw Lievendaal aan de Hof. Die opga ve moet gebeuren tussen 14.30 en 16 uur. Opgaven die later komen kunnen niet meer in behandeling genomen wor den. De inmiddels gehouden collecte heeft een goed resultaat gehad. Het comité kan echter nog wel wat geld gebruiken en verzoekt daarom degenen die niet in de gelegenheid waren te geven tijdens de collecte een gift over te maken. Dit kan echter gébeuren op postgiro 759541, t.n.v. P. H. van Malsen te Amerongen, met vermelding van „Bejaardentocht 1968". LIENDEN De heer J. Baars, ge meentesecretaris te Lienden, werd he den onderscheiden met de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in goud. De heer Baars is voor 'Lienden correspondent voor ons dagblad. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie AMERONGEN Door het overlij den, vorig jaar, van notaris D. S. Vink te Amerongen was deze plaats nog steeds vacant. Thans kan worden mee gedeeld, dat als notaris te Amerongen is benoemd de heer J. E. Stolk uit Zeist. De benoeming is geschied bij Ko ninklijk Besluit van 8 april 1968. De heer Stolk was voorheen werkzaam als kandidaat-notaris op het kantoor van notaris Van Rhijn te Zeist. Deze week is notaris Stolk beëdigd en met zijn werkzaamheden te Amerongen begon nen. Het kantoor blijft voorlopig geves tigd in het pand Overstraat 1. OPHEUSDEN Vanaf de toren van de Nederlands Hervormde kerk in Opheusden heeft men een fraai uitzicht op het Bet uw se boomkwekersdorp. Het oude sfeervolle gedeelte van Op heusden kenmerkt zich door de kris kras door elkaar gelegen woningen, terwijl in het nieuwe gedeelte de hui zen keurig in rijen zijn gebouwd. Cen traal staat het gemeentehuis in de Bur gemeester Lodderstraat, die oud en nieuw Opheusden van elkaar scheidt. De foto boven toont het oude gedeel te van Opheusden met het gemeente huis. Rechts de Smachtkamp, het nieuwe gedeelte. AMERONGEN De opbrengst van de Hemava collecte heeft in de maan den januari, februari en maart resp. opgebracht f 102,97; f 85,25 en f 78,82, een totaal van f 267,04. RHENEN De Nederlandse Ver eniging voor Huisvrouwen, afdeling Rhenen, heeft voor de komende maand enkele excursies op hel, programma staan. Op 2 mei wordt eerSt de gewes telijke dag in Zeist bijgewoond, waar na op 14 mei drie dames de algemene jaarvergadering in Rotterdam zullen bezoeken. Op 15 mei is er een middag excursie naar het kasteel „Amerongen" Na het bezoek aan dit fraaie kasteel wordt in „Het Berghuis" te Ameron gen thee gedronken. Op 27 mei is er een theemiddag in hotel „Het Wapen van Rhenen". De Rhenense kapper Heimei zal daar een demonstratie geven met pruiken en haarstukjes. Er wordt gedemonstreerd met mannequins van kapsalon Hei mei, maar ook met eigen leden van de vereniging. Op 6 juni wordt een dagtocht ge maakt naar Brussel. EDERVEEN Zaterdagavond gaf 't fanfarekorps „Irene" in het marktge- bouw aan de Schras haar jaarlijkse uit voering. Het eerste gedeelte bestond uit een concert door „Irene" o.l.v. dirigent S. Hasselaar. Het programma werd ge opend met de pittige Cordojamars, waarna voorzitter de heer C. Smit het woord nam. De voorzitter heette het talrijke publiek van harte welkom in 't bijzonder wethouder J. Haalboom en de afgevaardigden van de muziekvereni gingen uit Lunteren en Ede. De heer Smit bedankte de gemeente Ede voor de subsidie, die de vereniging vorig jaar heeft ontvangen. Hierdoor was het mogelijk tot de aankoop van nieuwe instrumenten over te gaan. In de pauze werd er een grote verloting ge houden die een goed bedrag opleverde voor de kas van „Irene". Na de pau ze werd het toneelstuk „Een dak te Korf" opgevoerd door de toneelgroep „Tip" uit Renswoude. Na afloop hiervan kregen alle toneel spelers uit handen van Voorzitter Smit een surprise aangeboden. Tenslotte dankte de voorzitter de dirigent de heer A. Hasselaar voor het vele werk dat hij het afgelopen jaar weer voor de ver eniging heeft gedaan. Het Fanfarekorps kan op een goed geslaagde uitvoering terugzien.

De Vallei | 1968 | | pagina 3