n „Hij laat me heus niet in de steek." tm »Ir „Ik tank toch altijd super!" LET OP! ER GAAT WAT GEBEUREN n nieuwe manier van roken 10 MEI OVERAL VERKRIJGBAAR Ballonvaarder brak hielbeen bij noodlanding Sli llppl Boron Uit hart en handen" trok ruim 2500 bezoekers Drukke receptie M. Snijder Auto sloeg om bij aanrijding Kalver prijzen Quo vadis VEILING RESTEREN Tentoonstelling wordt traditie Pagina 4 H - Samengesteld uit milde, lichte sigarentabakken... ook het vliesdunne wikkeltje! SPORTPARK PANHUIS OVERDEKT ZWEMBAD SPORTPARK PANHUIS OVERDEKT ZWEMBAD MAANDAG 29 APRIL 1968 .v;k,;> P' W ill: B? i.;.: Zo zie je maar weer. Een mens is nooit volleerd. Toch heeft deze meneer grotendeels gelijk. De meeste superbenzine's zijn zo uitgekiend, dat ze starten onder alle omstandigheden makkelijk maken. Het zit 'm in de vluchtige bestanddelen. Alleen deze super was dan toevallig een zwakke broeder. De sterke broeders, zoals Boron, zijn er op gemaakt om uw auto onder alle omstandigheden zo bedrijfszeker te maken, als maar mogelijk is. Speciaal daarvoor zit er een heel pakket chemische toevoegingen in, zogenaamde „additives". Een additive om voortijdige ontsteking tegen te gaan, een additive óm ijsvorming in uw carburateur te voorkomen (die kan zelfs hartje zomer nog bevriezen), een additive om uw tank voor verroesting te behoeden, een additive om vuil-aankoeking in de motor tegen te gaan, een anti-koolafzetting additive om uw kleppen en verbrandingskamer schoon te houden, en ga zo maar door. Al die additives samen maken Boron tot wat men noemt: „beschermingsbenzine". Dat is een lang woord; helemaal niet erg. Het is namelijk ook een waar woord. Of u daarvan overtuigd bent, zal ervan afhangen of u Boron al serieus hebt geprobeerd. Als het kan in combinatie met een goede olie; een „beschermings-olie". Het klinkt afgezaagd, maar wij verkopen er zo een, onder de naam „Chevron Supreme". Of dacht u soms, dat wij middelmatige olie zouden verkopen, als onze benzine zo fantastisch is heet niet voor nietsbeschermingsbenzine Een product van Chevron Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. ciretta Zal wel worden geïmiteerd... maarmoeiljjk trorden gePivnaard! Een produkt van Echinnnelpenninck BARNEVEI-D Onder zeer grote be langstelling nam de heer M. Snijder wegens het bereiken van zijn pensioen gerechtigde leeftijd afscheid als hoofd van de Keuringsdienst van de gemeen ten Barneveld en Scherpenzeel. Ter ge legenheid hiervan bood het gemeente bestuur hem een receptie aan in de raadszaal van het gemeentehuis. Hier voor bestond zeer veel belangstelling. Behalve burgemeester Van Diepingen, waren aanwezig zijn ambtgenoten bur gemeester Hoytema van Konijnburg uit Scherpenzeel en burgemeester J. Hoek stra uit Nijkerk, waar de heer Snijder verschillende malen moest invallen we gens ziekte of tijdens een vacature. Verder waren tal van raadsleden aan wezig alsmede de hoofden van dienst, en vele personen, waar de heer Snijder mee in aanraking kwam tijdens zijn werkzaamheden, hetgeen betekende, d allen, die iets met de keuringsdienst te maken hadden aanwezig waren en vele persoonlijke vrienden. SCHERPENZEEL Op het kruispunt Willaer laan-Eikenlaan in Scherpenzeel ontstond vrijdagavond een aanrijding, waarbij de personenauto van de heer V. omsloeg. De heer V. reed vanuit het dorp over de Willaerlaan richting zwembad. Tegelijkertijd echter kwam van de Eiken laan van de zijde van het industriege bied een vrachtauto van de heer M. Deze zag de heer V, die van rechts kwam, te laat en kon geen voorrang meer verle nen. De heer V. probeerde door gas te geven nog voor de vrachtauto langs te rijden doch deze greep hem in de achter flank. Hierdoor sloeg de personenauto ever de kop. Wonder boven wonder kwam de bestuurder ongedeerd uit het wrak te voorschijn. De auto is total-loss. De vrachtauto, die door de bestuurder juist uit de garage was opgehaald om hersteld te worden, liep slechts lichte schade op. De gemiddelde marktprijs voor ge meste kalveren werd becijferd op f 371,45 per 100 kg levend dat is ruim f 9 hoger dan voorgaande week. De uit voer uit Nederland handhaaft zich pp hoog peil, met 1048 ton in de week tot 18 april, toen bovendien 600 stuk mest en slachtkalveren en ca. 1750 nuchtere kalveren in levende staat werden uitge voerd. In België daalde de prijs iets. Ook in Duitsland was er opnieuw een daling, als gevolg waarvan in de week vanaf 28 april de invoer uit derde landen be last wordt met een heffing van f 43,14. In Frankrijk daalde de prijs zodanig, dat de halve heffing werd vervangen voor de volledige heffing, die in de week vanaf 28 april is vastgesteld op f 99,44 per 100 kg levend. Het instellen van een heffing in Duits land zal leiden tot een vermindering van de niet onbelangrijke invoer uit Dene marken, ten gunste van de invoer uit Nederland. In Italië bleef het prijspeil vrij stabiel. VEENENDAAL De keuzetentoon stelling uit het werk van Yeenehdaalse vrijetijdskunstenaars „Uit hart en han den" is een groot succes geworden. In totaal hebben ruim 2500 personen de expositie bezocht. Het is nu zeker, dat men voortaan elk jaar rotid Pasen een dergelijke tentoonstelling zal organise ren. Cocky Overeem, de samensteller van de expositie „Uit hart en handen" h^eft nu al toegezegd ook volgend jaar weer de expositie te organiseren. „Ik vond het fantastisch werk en ;k doe het graag nog eens", zegt hij. „De schilde rijen, die nu op de tentoonstelling te zien waren, mogen volgend jaar niet meer ingezonden worden. Het is de be doeling, dat de mensen er nu naar toe gaan werken. Ze hebben er ruim de tijd voor". De heer Overeem vertelt, dat hij veel van het samenstellen van de tentoon stelling heeft geleerd. „Ik heb er vele nieuwe technieken gezien en verschil lende werkwijzen". Maar ook wat het samenstellen betreft: „Dit was de eer ste keer. Hier heb ik al veel ervaring mee opgedaan. Volgend jaar gaan we nog meer selecteren". Volgens Cocky is het de moeilijkheid bij het begin van zo'n tentoonstelling, dat men geen enkel besef heeft van wat wel en niet ge schikt is. „Nu kennen we het niveau", zegt hij, al hoeft men over het niveau van „Uit hart en handen" zeker niet geringschattend te denken. De expositie „Uit hart en handen" heeft veel bezoekers getrokken en niet alleen uit Veenendaal en omgeving. Volgens Cockv kwamen de bezoekers zelfs uit Noord-Brabant, Zwolle en Den Haag. „Sommige mensen verbaasden zich er over, dat er i)t Veenendaal zoveel vrijetijdsschilders woonden". Gisteren werden alle schilderijen, te keningen, aquarellen etc. weer van de wanden en schotten van het raadhuis gehaald. De kunstzinnige sfeer in de gangen van het raadhuis maakte weer plaats voor de zakelijke. VOORST Zaterdagmiddag om 5 uur maakte een ballon met vier inzitten den een noodlanding op een weiland aan de Vloeddyk te N([broek. De ballon- vaarders voerden b(j een poging om een boomgaard te ontwijken een verkeerde manoeuvre uit waardoor de ballon nogal stevig op de grond neerkwam en één van de vier inzittenden, een tandarts uit Dusseldorp het rechterhielbeen brak. De ballonvaarders waren opgestegen In Recklinghausen, Ruhrgebied. Een tweede ballon, die in dezelfde richting (Nunspeet) zweefde, kwam zonder on gelukken neer. Eerste hulp werd verleend door dr. P. Deeleman. Het slachtoffer werd per am bulance naar het Sophla-ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Nadat röntgenfoto's een breuk van het hielbeen hadden uit gewezen, werd de patiënt per Eper am bulance naar Emmerik vervoerd, waar een Duitse ambulance-auto de patiënt overnam en hem naar een ziekenhuis in Dusseldorp vervoerde. RHENEN Op de militaire begraaf plaats Grebbeberg is men volop aan het werk om dit erekerkhof er onberis pelijk te laten uitzien, wanneer straks op zaterdag 4 mei 's ochtends om elf uur respectievelijk de militaire herden king en de stille omgang worden gehou den, ter nagedachtenis aan alle geval lenen uit de tweede wereldoorlog. Schilders namen gisteren het 8 RI- monument onder handen. Alle daarin gebeitelde namen van de gesneuvelden werden met een rtieuw verfje wat „op gehaald", zodat ze weer uitstekend te lezen zijn. Rond het nationaal legermonument werd met staalborstels en met reini gingsmiddelen de natuurstenen opbouw grondig schoon gemaakt. De gazons en de beplanting op het kerkhof zelf zien er keurig uit. Er is geen onkruidje meer te vinden. Zaterdag 4 mei zal de grote bronzen klok op het monument tweemaal wor den geluid, eerst 's ochtends tijdens de VEENENDAAL Veel niet-Veenen- dalers bleken moeite te hebben om het sportpark „Panhuis" te vinden. Ook het instructie- en straks het „grote" bad lig gen wat buiten het centrum. De altijd actieve sportstichting heeft daarom een aantal duidelijke richtingwijzers laten schilderen, die bij de invalswegen en toe- leidende wegen geplaatst zijn (bovenste foto). Als men de bordjes goed volgt en dat is helemaal niet moeilijk komt men op een gegeven moment bij het bord op de achterste foto, dat de hele opzet weer teniet doet. Want waar zijn het sportpark en het zwembad nu? Zou de sportstich ting het misschien zelf ook niet weten militaire plechtigheid en daarna des avonds tegen acht uur, wanneer de in woners van Rhenen zich rond het mo nument hebben opgesteld om stilzwij gend de gevallenen te eren. De muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" zal een koraal ten gehore brengen, waarna de burgemeester en de schoolkinderen kransen zullen leg gen. Met het spelen van het „Wilhel mus" en het maken van een rondgang langs de graven wordt de avondplech tigheid besloten. KESTEREN. De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: Aardbeien: EI 123136 per doosje a 200 gram; 11+ 116—122 idem, idem; II 106—112 idem, idem. Aanvoer 10.000 doosjes. Goudreinette: EI 65—70: 19; EI 70—75: 25—26; EI 75—85: 26—39; EI 85—95: 26—31; E II 65—70: 19; E II 70—75: 25; E II 75—85: 25—27; E II 85—05: 27. Aanvoer 65 ton. Golden Delicious: E II 60—65: 24—27; E II 65—70: 30—35 E II 70—75: 35—40; E II 75—80: 38—45 EII 80—85: 41—45; EI 65—70: 36 EI 70—75: 43; EI 75—80: 45—46. Aanvoer 12 ton. Jonathan: E II 60—65: 20—22; E II 70—75: 27—29; Lombartscalville E II 60—70: 23—24; E II 80—90 28; EI 70—80: 36—37; Aanvoer 4 ton. Rode goudreinette: EI 65—70: 21—23; EI 70—75: 29; EI 7585: 46. Aanvoer lVt ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. E II 65—70: 25—26; E II 75—80: 25—31. E II 70—80: 28—34; EI 60—70: 25—29; EI 80—90: 32—35

De Vallei | 1968 | | pagina 4