Lintjesregen over tal van verdienstelijke landgenoten in uiteenlopende sectoren van de maatschappij „Commandeur van O.N." tweemaal verleend Prinses Irene getuige bij huwelijk van vriendin ECONOMISCHE ZAKEN LANDBOUW EN VISSERIJ SOCI ALE ZAKEN EN VOLKSGEZONDHEID CULTUUR, RECREATIE EN MAATSCHAPPELIJK WERK NED. ANTILLEN EN SURINAME BUITENLANDSE ZAKEN VERKEER EN WATERSTAAT BINNENLANDS E ZAKEN ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN JUSTITIE FINANCIËN DEFENSIE VOLKSHUISVESTING EN RUIMTELIJKE ORDENING MAANDAG 29 APRIL 1968 ONDERSCHEIDINGEN MET KONINGINNEDAG H. Schmidt te Bilthoven, directeur bij het KNMI. Ridder O.N.: M. D. van Binsbergen te Apeldoorn, waterstaatkundig hoofd ambtenaar I bij Rijkswaterstaat; J. A.' Timmers te Zwolle, adm. hoofdambte naar A bij de Rijkdienst voor de IJssel- meerpolders; H. D. Diderik te Deven ter, directeur autobusonderneming Sal- land; J. P. M. Dankers. directeur bij Van Gend en Loos te Nijmegen; H. N. Dibbets te Nijmegen, oud-bureauchef der PTT. Ridder Ned. Leeuw: dr. W. T. Kroe- se, directeur Kon. Textielfabrieken Nij- verdal ten Cate N.V. te Almelo; K. Soesbeek te Velp, voorzitter Raad van Bestuur AKU; W. Bakker te Bever wijk, lid Raad van Bestuur Hoogovens; dr. G. H. J. Abeln te Den Haag, direc teur bij het ministerie; ir. J. A. Emeis. onder-voorzitter van de Octrooiraad te Den Haag. Officier O.N.: A. Th. W. van Basten Batenburg, voorzitter K.v.K. voor Nij- KEES VERKERK ridder Oranje Nassau megen e.o. (bij bev.); H. Harmeijer te Voorburg, voorzitter Hoofdbedrijfschap Ambachten (bij bev.); Th. E. Niemeij- er te Glimmen, pres.-directeur van Theodorus Niemeijer N.V., te Gronin gen; G. J. ten Cate, voorheen direc teur Kon. Textielveredelingsindustrie te Eibergen; dr. ir. J. R. J. van Dongen te Doorwerth, hoofd Engineering Afde ling van de BPM; mr. B. ter Haar te Epse, pres.-directeur van Thomassen en Drijver - Verblifa N.V. te Deven ter; J C Meijberg te Rozendaal, plv. directeur N.V. Internationaal Rayon- Verkoopkantoor te Arnhem; ir. A. J. van Deinse, directeur ADM te Amster dam; J. P. Coelingh te Wassenaar, pre sident-directeur van De Erven de Wed. J. van Nelle N.V. te Rotterdam; P. G. van der Weele te Gouda, voorzitter Kon. Ned. Middenstandsbond; ir. E. J. Broekers te Mierlo, directeur Techn. Bedrijven van Philips te Eindhoven; drs. R. A. P. van Iersel, directeur N.V. Organon te Oss; H. M. J. Delsing, di recteur bij het ministerie te Den Haag; drs. F. W. Dirker, directeur bij het mi nisterie te Den Haag. Ridder O.N.: P. J. van Zee, direc teur Kon. Drukkerij G. J. Thieme N.V. te Nijmegen; mr. F. C. A. Eenhorst te Amersfoort, secretaris K.v.K. voor Amersfoort e.o.; W. van Krimpen te Hilversum, voorzitter bestuur Nationa le Schildersschool te Utrecht. Ridder Ned. Leeuw: ir. S. Herweijer te Bilthoven. directeur Cultuurtechni sche Dienst; dr. P. Kuin te Wassenaar, directeur van Unilever N.V.; prof. dr. H. J. Venema, hoogleraar aan de Land bouwhogeschool te Wageningen. Officier O.N.: ir. J. Achterstraat te Arnhem, hoofdingenieur-directeur van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst in Gelderland; mr. F. G. van Dijk te Den Haag, voorzitter Produktschap voor Vee en Vlees; W. G. de Feyter te Em- meloord, voorzitter en bestuurslid van landbouw - en andere organisaties; ir. A. Franke te Arnhem, directeur Kon. Ned. Heidemaatschappij; drs. I. P. L. Gorter te Wageningen, administrateur bij de Landbouwhogeschool; ir. J. J. Manschot te Eefde, inspecteur land bouwonderwijs; mr. P. L. Schenderling te Wassenaar, seer. Alg. Ned. Bond van Groenten- en Fruitexporteurs; dr. F. Wit te Wageningen. wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de Stichting voor Plantenveredeling. Ridder O.N.: J. Abma te Monniken dam. bestuurslid van veehouderij-orga nisaties; J. D. Alberti te Ruinerwold, bestuurslid van veehouderij-organisa ties; P. J. Bom te Colijnsplaats, be stuurslid van landbouworganisaties; J. A. van den Broecke te De Bilt, hoofd bouwkundige zaken van Staatsbosbe heer; J. Donkers te Erp, bestuurslid v. landbouworganisaties; J. J. van Doren te Best, voorzitter van landbouworgani saties; P. van Es te Amsterdam, be stuurslid van aardappelhandelorganisa- ties; H. J. J. Fleuren te Maasbree, be stuurslid van boomkwekersorganisaties; H. Jaarsma te Utrecht, referendaris bij de Cultuurtechnische Dienst; G. Ko men te Wageningen, technisch ambte naar I bij het Instituut voor Veredeling van Tuinbouwgewassen; P. A. van Zor- ge te Twello, directeur gem. lagere land- en tuinbouwschool aldaar. Ridder Ned. Leeuw: prof. dr. J. Gos lings, reumatoloog te Leiden. Officier O.N.: dr. Ch. G. J. Engel te Utrecht, directeur Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek TNO te Zeist; dr. R. K. W. Kuipers, reumatoloog te Den Haag, tevens voorzitter van „Orni- thophilia"; ir. J. P. H. Nieukerke te Apeldoorn; B. van Loen te Amsterdam, secretaris van het NW; dr. J. J. Hir- des te Bilthoven, geneesheer-directeur van „Berg en Bosch" en medisch advi seur van het NKV; mr. A. J. Hazen berg te Leeuwarden, voorzitter van de Raad van Arbeid aldaar; mr. W. Ver heul te Rijswijk, directeur Algemeen Werkloosheidsfonds; H. C. Kranenburg, tandarts te Rotterdam; dr. J. S. Stra- tingh te Apeldoorn; dr. J. P. de Jong te Laren (Gld.) voorheen geneesheer directeur van het Diaconessenhuis „De Wijk" te Gouda; J. Veerman te Apel doorn, geneesheer-directeur van „Groot- Schuylenburg". Ridder O.N.: J. Fahner te Amster dam, secr. Alg. Bedrijfsbond voor de Textiel en Kleding „De Eendracht"; P. Brussel te Utrecht, voorzitter Kath. bond van werknemers in het metaal- en 't elektrotechnische bedrijf en in aan verwante bedrijven „St. Eloy"; G. Jens te Amsterdam, voorzitter Ned. Chr. Grafische Bedrijfsbond; A. IJska te Doorn, voorzitter Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond; mej. zr. F. G. A. Blan- kert te Deventer, adj. directrice St. Geertruiden Gasthuis; A. E. Marcus te Hattem, voorheen arts te Zwolle; J. J. Speelman te Enschede, chef-tandarts bij Algemeen Ziekenfonds voor Ensche de en Lonneker; mej. zr. J. C. van Don gen, directrice Vereniging Kleuterzorg te Arnhem; C. K. A. W. Blankestijn, arts te Zeist, secr. Centraal College voor Bevolkingsonderzoek. Ridder Ned. Leeuw: jhr. H. A. van Karnebeek te Den Haag; dr. J. Ver hoeve te Wassenaar, directeur-generaal voor de Volksontwikkeling en de Re creatie; prof. dr. H. D. de Vries Rei- lingh te Naarden. Officier O.N.; W. S. B. Klooster te Bussum (bij bev.) H. J. Post te La ren, voorzitter Stichting „De Katholiè- HENRIËTTE DAVIDS ridder Oranje Nassau bev.); dr. A. van Biemen; directeur vormingscentrum Arbeidersgemeen schap der Woodbrookers te Bentveld; mr. J. den Daas te Amsterdam, direc teur van het Holland Festival; mr. G. J. Dekkers, directeur Landelijk Sociaal Charitatief Centrum te Den Bosch; B. Groenier te Arnhem; P. van Strijen te De Bilt, directeur „Raad voor Gerefor meerde Sociale Arbeid" te Utrecht; drs. A. A. V. Tummers, directeur Uit geversmij „De Gelderlander" te Nij megen; drs. L. F. Tijmstra, directeur Radio Nederland Wereldomroep te Hil versum. Ridder O.N.: mej. E. M. E. Anthing Vogel (Ellen Vogel), toneelspeelster te Amsterdam; drs. A. C. den Besten, letterkundige te Amsterdam; dr. V. Bloch, kunstcriticus, Den Haag; God- GRÉ BROUWENSTIJN officier Oranje Nassau ke Verkenners" (bij bev.); mevrouw Gré D. van Swol-Brouwenstijn, opera- en concertzangers te Hilversum (bij ELLEN VOGEL ridder Oranje Nassau fried J. A. Bomans, letterkundige te Bloemendaal; Ch. H. J. Boost, film criticus te A'dam; G. D. Bos, pen ningmeester Federatie van Ned. Rij wielpadverenigingen te Barneveld; me vrouw A. E. de Bruyn (Elisabeth An-* dersen), toneelspeelster te Haarlem; Henriette Davids te Amsterdam; J. Flier, balletdanser te Voorburg; me vrouw C. P. van der Hoeven-van Sta veren te Apeldoorn; F. J. M. Hol,.hoofd Dienst voor Personeel en Sociale Zaken van de NRU/NTS te Hilversum; H. J. Kapelle te Deventer; mej. Stien Kaiser te Delft; Nap de Klijn. violist te Laren;; mej. Ada Kok te Zaandam; J. Lussen- burg te Nunspeet; M. J. Oldeboerrig- ter (Melle), kunstschilder te Amster dam; Eddy Pieters Graafland te Ba- rendrecht; Ard Schenk te Anna Pau- lowna; J. B. Schmitz, toneelspeler te Rotterdam; J. H. Strategier. componist te Utrecht; Cees Verkerk te Putters- hoek; mevr. Erica Verkerk-Terpstra te Zoetermeer; H. Wesselo te Bussum, laatstelijk voorzitter Kon» Ned. Schaat send jdersbond. Duizenden verdienstelijke Nederlanders zijn vandaag, aan de vooravond van koningin Julianas 59ste verjaardag, verrast met een hoge, soms zeer hoge koninklijke onderscheiding. Uit de lange lijst van hen, die deel hadden aan deze jaarlijkse lintjesregen, noe men wij op deze pagina de volgende 'personen: Officier in de orde van Oranje Nas sau: C. H. Whitfield, koopman (bij be vordering); J. Capriles, directeur van „La Casa Amarilla"; H. G. Henriquez wnd.-voorzitter Alg. Rekenkamer Ned. Antillen; E. van der Kuyp, directeur bureau Openbare Gezondheidszorg in Suriname; W. J. J. Snijders, direct. De partement van Mijnbouw, Bosbouw en Domeinen in Suriname. gemeester van Valkenswaard; ir. J. P. J. Margry te Den Bosch, directeur pro vinciale planologische dienst van Nrd.- Brabant; A. Bennis, wethouder te Arn hem; mr. J. I. M. Meddens, gemeen tesecretaris te Nijmegen; jhr. mr. A. Feith, burgemeester van Voorburg; H. Roelfsema. burgemeester van Schie dam; J. W. H. Plan je, commissaris van politie te Den Haag; H. W. Offers, hoofdcommissaris v. politie te Utrecht mr. F. W. van Ketwich Verschuur, bur gemeester van Haren. Ridder O.N.: mr. J. J van Gelder te Amsterdam, secr. Raad van Bestuur Nedeilandse Politie Academie; J. M. Vos te Voorburg, referendaris bij het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds; J. N. M. Daalderop, burgemeester van Herwen en Aerdt; J. J. A. Kruijff, bur gemeester van Steenderen; mr. P. C. Loopuyt, burgemeester van Laren (Gel derland); H. A. F. Bergmans, adminis trateur ter provinciale griffie te Arn hem; G. de Groot, gemeentesecretaris te Doetinchem; J. N. Keyser, hoofd gem. accountantsdienst te Nijmgegen; mr. N. J. Rowaan, gemeentesecretaris te Zutphen; D. J. Velsink te Nunspeet; C. P. de Groot te Utrecht, lid van Pro vinciale Staten; H. J. J. Simonis, direc teur Interkommunale Krediet en Spaar bank te Enschede; J. Zonderman, ge meentesecretaris te Deventer. ADA KOK ridder Oranje Nassau ERICA TERPSTRA ridder Oranje Nassau heid bij de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Officier O.N.: D. van Egmond te Voorburg, secretaris Raad van Be stuur Bouwbedrijf; mr. H. Eringa te Voorschoten, administrateur bij het mi nisterie; L. J. de Jonge te Rotterdam, architect BNA; ir. R. C. Ophorst te Zwijndrecht, voorzitter Beionvereni- ging; K. L. Sijmons Dzn. te Amster dam, architect BNA; D. Verburg te Den Haag, hoofdadministrateur bij het ministerie. Ridder O.N.: B. W. Ebbinge, direc teur N.V. Aannemingsbedrijf P. Ebbin ge te Enschede; A. Sobel te Eefde, ar chitect BNA. Ridder Ned. Leeuw: ir. A. G. Quack te Leidschendam, hoofdingenieur-direc teur bij Rijkswaterstaat; ir. L. J. P. M. Raedts te Maastricht, hoofdingeni eur-directeur bij Prov. Waterstaat Lim burg; P. C. van Houten te Haarlem, directeur Holland-Amerika Lijn; ir. C. Bosman te Haren, directeur telefoon- district Groningen; dr. ir. H. C. A. van Duuren te Wassenaar, directeur der PTT Laboratoria. Officier O.N.: ir. H. C. Wentink te Bilthoven, hoofdingenieur bij Rijkswa terstaat; ir. J. J. Surie te Rotterdam, directeur N.V. Phs. van Ommeren; H. R. van Marle te Hilversum, directeur Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart maatschappij; H. M. van der Schalk te Laren, directeur K.J.C.P.L.; P. E. E. Kleijn van Willigen te Rotterdam, hoofddirecteur van L. Smit en Co-s In ternationale Sleepdienst; pprof. dr. F. I)R. G. DE RU ridder Ned. Leeuw merleden: dr. L. A. H. Albering te Rijsbergen, W. P. G. Assmann te Roo sendaal, mr. dr. C. Berkhouwer te Hei- loo, mr. F. H. J. M. Daams te Den Haag, C. F. Kleisterlee te Rotterdam, dr. J. H. Lamberts te Rotterdam, drs. D. F. van der Mei te De Meern, C. F. van der Peijl te Kloetinge, dr. W. J. Schuijt te Den Haag, ir. H. Vredeling te Huis ter Heide, prof. mr. J. T. M. de Vreeze te Utrecht en W. Wierda te Den Haag; M. J. van Poelje te Vlissin- gen, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland; mr. P. E. van Krevelen te Leeuwarden, lid van Gedeputeerde Sta ten van Friesland. Officier O.N.: N. F. Hartland, direc teur gemeentelijke sociale dienst te Arnhem (bij bev.); mr. dr. J. Hazen berg, burgemeester van Veenendaal I en voorzitter van de Beroepscommissie en het Tuchtcollege als bedoeld in de Wet Autovervoer Goederen; dr. W. Koops te Voorburg, plv. g riffier der Tweede Kamer; J. Jongebreur te Rijs wijk, hoofdinsp. Alg. Rekenkamer; mr. A. J. J. M. van Hellenberg Hubar, bur- YRD SCHENK ridder Oranje Nassau GODFRIED BOMANS ridder Oranje Nassau Prinses Irene trad zaterdag op als getuige bij het huwelijk van haar vriendin Petra Brussaard met de heer H. Götzen, procuratiehouder van de Bank of America in Rotterdam. Mej. Brussaard trad indertijd in Madrid nogal in de open haarheid in de verwarring die de verloving van Prinses Irene begeleidde. De Prinses gekleed in een donkerblauw complet was zaterdag in gezelschap van haar man. Op de receptie, die in het sociëteitsgebouw van de Koninklijke roei en zeilvereeniging De Maas aan de Rotterdamse Veerhaven werd gehouden, kwam ook koningin Juliana Commandeur in de orde van Oranje Nassau, by bevordering: dr. H. N. Boon, hoofd van de permanente Neder landse vertegenwoordiging bij de Noord- Atlantische Raad te Brussel. Ridder in de orde van de Nederland- te Leeuw: dr. H. van Blankenstein, hoofd economische afdeling van de Ned. ambassade te Washington; mr. J. G. Kist, inspecteur buitenlandse dienst van het ministerie; mr. C. J. van Schelle, chef Directie Buitenlandse Dienst v.h. ministerie. Officier in de orde van Oranje Nas sau: mgr. A. N. A. van den Bronk, bis schop van Parakou (Dahomey); mgr. J. Buis, bisschop en apostolisch vica ris voor Sabah (voormalig Brits Noord- Borneo)W. S. J. Campagne, hoofd economische afdeling Ned. ambassade te Parijs; J. H. Delgorge, consul-gene raal te Bombay; A. C. H. Graafland, consul-generaal te Kobe; A. A. den Hartog, pres.-directeur „Mercantile Bank of Iran and Holland" te Teheran H. J. van Houten, streekbestuurder van de „Nederlandse Bank van Suid-Afrika Beperk" te Johannesburg; mr. G. C. M. I. P. de Jonge, consul-generaal te Zürich; mgr. Ch. A. M. van den Ouwe- lant, bisschop te Surigao (Philippijnen); W. F. Pelt, hoofd economische afdeling Ned. ambassade te Bonn; P. J. Polak, hoofd Bureau Oost-Europa v.h. minis terie; mr. F. van Raalte, consul-gene raal te Perlijn; mr. Ch. E. A. de Vries, ambassaderaad te Tokio; A. de Wit, consul te Sydney; mr. P. C. Wit te, ambassaderaad te New Delhi. DR. J. H. LAMBERTS ridder Ned. Leeuw F. P. E. Bloemarts te Heemstede, pre sident van de Haarlemse rechtbank; mr. W. A. baron van der Feltz, procu reur-generaal te Leeuwarden; mr. L. Hollander, raadsheer in de Hoge Raad te Den Haag; mgr. drs. P. J. van Odijk, vicaris-generaal van de bisschop van Roermond; prof. dr. A. D. R. Pol man, oud-hoogleraar Geref. Theologi sche Hogeschool te Kampen; mr. A. G. H. H. Roeffen, kantonrechter te Eind hoven; dr. G. de Ru te Rotterdam, praeses van de synode der Ned. Herv. Kerk; A. Schuster, opperrabijn Ned.- Israëlitische Hoofdsynagoge te Amster dam; mr. W. L. de Walle, officier van Justitie te Almelo; mr. J. J. Woltman, voorzitterReclasseringsraad Leeuwar den. Officier O.N.: P. W. Backx, deken en plebaan te Breda; mr. J. J. A. H. M. van Besouw, advocaat en procureur te Den Bosch; dr. J. W. N, Delteijk, pas toor te Werkhoven, oud-deken van Zeist; W. J. H. Kaal, deken te Eindho ven; J. J. Kijhfe te Bussum, secretaris bij het Ned. Bijbelgenootschap; ds. E. G. van Teylingen, emeritus geref. pre dikant te Amsterdam; ds. H. A. Visser, hervormd predikant te Amsterdam. Ridder O.N.: ds. F. H. Bruins, eme ritus hervormd predikant te Leeuwar den; J. H. Eijkelboom te Ede, hoofd commies bij het ministerie te Den Haag; mej. ds. S. Gooszen, em. doops gezind predikante te Delft; D. van der Heijden, inspecteur I der rijksrecher che te Arnhem; ds. H. van der Linde, em. hervormd predikant te Heeren veen; F. A. baron van Lynden, penning meester fonds christelijke belangen der hervormde gemeente te Utrecht; ds. E. I. F. Nawijn, em. geref. predikant te Hattem; mej. mr. P. G. Prins, wnd.-di rectrice Nationale Federatie voor Kin derbescherming te Den Haag. Ridder Ned. Leeuw: prof. dr. K. P. Bernet Kempers, hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam; mr. J. J. Hangelbroek te Den Haag, oud-secreta ris van de „Schoolraad voor de Scho len met den Bijbel"; prof. dr. E. Ha- vinga, hoogleraar te Leiden; prof. dr. G. P. Baerends te Paterswolde, hoog leraar te Groningen; prof. dr. Chr. Ro- mijn te De Bilt, hoogleraar te Utrecht; prof. dr. W. C. van Unnik te Bilthoven, hoogleraar te Utrecht; M. Schoorl, oud curator van de Universiteit van Am sterdam; prof. dr. G. A. Lindeboom, hoogleraar aan de V.U. te Amsterdam; ds. P. N. Kruijswijk te Haarlem, cura tor van de V.U. te Amsterdam; prof. dr. J. A. F. Wils, hoogleraar te Nijme gen; prof. dr. ir. C. W. Kosten, hoog- Ridder in de orde van Oranje Nas sau: Ch. Karei Appel, kunstschilder te Parijs; dr. D. W. Fokkema van het mi nisterie, voorheen tijdelijk zaakgelas tigde te Peking; W. Giskes. directeur Philips te Hasselt (België); J. M. Groe- newegen, architect te Djakarta; F. F. A. Klein, kunstschilder te Parijs. Ridder Ned. Leeuw: mr. W. J. Be- nes. kantonrechter te Groningen; mr. Ridder Ned. Leeuw: prof. dr. G. A. Kessler, directeur Nederlandsche Bank te Amsterdam; H. J. Knottnerus, oud lid raad van bestuur Amsterdam-Rot terdam Bank te Amsterdam; mr. J. C. W. H. Huijsmans. secr-generaal van het ministerie; mr. K. Millenaar, hoofd Directie Wetgeving Douane en Ver bruiksbelastingen van het ministerie; L. P. W. van der Poel, hoofd directie Rijksbelastingen te Utrecht. Officier O.N.: C. P. Emans, hoofdin specteur bij de Inspectie der Rijksfi nanciën van het ministerie; mr. J. C. A. M. van Hal. administrateur bij de directie Binnenlands Geldwezen en Fi nanciën Publiekrechtelijke Lichamen v. h. ministerie; jhr. M. A. van Lennep, hoofdinspecteur bij de Directie Defen sie-Aangelegenheden van het ministe rie; J. C. Hofman, hoofdinsp. van be lastingen te Arnhem; A. ter Stege, STIEN KAISER ridder Oranje Nassau hoofd Rijksaccountantsdienst te Utrecht. Ridder O.N.: mr. J. Hamerslag, di recteur Spaarbank van 1850 te Nijme gen; G. H. A. Vlutters, hoofdcontroleur A van 's rijks belastingen te Winters wijk; M. Bruinink, hoofdcommies van 's rijks belastingen te Apeldoorn. Ridder Ned. Leeuw-: vice-admiraal jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet te Den Helder; generaal-majoor F. E. Lagerwerff van de Artillerie te Den Haag; luitenant-generaal B. H. Slager, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke Luchtmacht te Den Haag; prof. A. M. van Rietschoten te Amsterdam. Officier O.N. (met de zwaarden): ko lonel G. C. Bijl de Vroe, wan de Infan terie te Arnhem; luitenant-kolonel H. M. Koerselman, van de Infanterie te Harderwijk; luitenant-kolonel H. J. Boersma, van de Infanterie te Harder wijk; luitenant-kolonel T. J. van Be souw, van de infanterie te Harderwijk; kolonel H. M. van Weel van de Artille rie te Oosterbeek; luitenant-kolonel W. W. van der Hoek van de Artillerie te Nunspeet. Officier O.N.: Hoofdvlootaalmoezenier (in rang gelijkgesteld met kapitein-ter- zee) dr. L. A. M. Goossens te Den Haag (bij bev.); legeraalmoezenier (in rang gelijkgesteld met luitenant-kolo nel) H. N. Pieters te Harderwijk. Ridder O.N. (met de zwaarden): ma joor J. M. P. Fluitsma, van het dienst vak van de officieren voor speciale dien sten der infanterie te Epe; majoor J. W. Meijer vary,,de Cavalerie te 't Har de; kapitein C?: J. Wensink, van het dienstvak van de officieren van vak- diensten te Arnhem; kapitein S. Mul ler van de officieren van vakdiensten te Ede; majoor A. A. Gruijters, van de dienstgroep van de officieren van de Kon. Luchtmacht te Rhenen. Ridder O.N.: N. J. D. Verbeek, voor zitter Stichting NATO-taptoe te Arnhem Ridder Ned. Leeuw: ir. J. F. Cusell te Den Haag, directeur Bouwnijver- KAREL APPEL ridder Oranje Nassau Commandeur O.N.: mr. J. S. Sin- ninghe Damsté, oud-hoofd van de Bin nenlandse Veiligheids Dienst te Den Haag. Ridder Ned. Leeuw mr. M. de Niet, lid der Eerste Kamer en burgemeester van Wageningen; prof. dr. T. L. M. Thurlings, lid der Eerste Kamer te Wa geningen; mr. J. de Wilde, Eerste-Ka- merlid te Amsterdam; de Tweede-Ka- MR. DR. C. BERKHOUWER ridder Ned. Leeuw leraar te Delft; prof. dr. ir. F. Ph. A. Tellegen te Aalst, hoogleraar te Eind hoven. Officier O.N.: dr. M. Goudeket, rec tor van het Spinozalyceum te Amster dam; Tj. Hoogeveen, oud-rector van het Openbaar Lyceum te Winterswijk; A. Middelhoek, directeur van de Aca demie voor Kunst en Industrie te En schede; prof. dr. J. F. Schouten te Eindhoven, wetenschappelijk adviseur van het natuurkundig laboratorium van Philips' Gloeilampenfabrieken; W. H. Stroop, gem. inspecteur lager onderwijs te Enschede; mej. H. M. R. Voss, in- spectrice kleurteronderwijs, Nijmegen; D. Dillingh, hoofd van een lagere school te Veenendaal; J. Schipper, directeur Chr. opleidingsschool voor kleuterleid sters te Utrecht; P. C. Gulickx, oud-di recteur r.-k. technische school „St. Jo seph" te Ulft.

De Vallei | 1968 | | pagina 6