Excelsior en Veendam hielden in bekerstrijd hoofd boven water Zo poolde u goed Nederland overspeelde Fankrijk in 2e helft3-1 Belg Raymond Ceulemans voor zesde maal op driebandentroon Programma betaald voetbal voor zondag EERSTE DIVISIE TWEEDE DIVISIE Nederlands twaalftal 5 mei tegen België Leen de Groot vierde in eerste etappe Heemskerk en Tuk eindigden op eerste plaats Scorebord Om de Coupe Fernand Chanelle CEES VAN OOSTERHOUT OP ZEVENDE PLAATS Hoogste „Geen tijd" FC Twente sterker Go Ahead won door strafschoppen Velox had te weinig conditie X X X X x' X Eerste divisie Tweede divisie Elinkwijk won verdiend van MVV Volendam machteloos in de aanval PSV draaide stroef Excelsior scoorde in de verlenging Tactiek van Willem 2 faalde volledig Korfbal Ronde van België voor amateurs Excelsior en Veendam, twee clubs uit de tweede divisie, zijn ook de achtste finales van de strjjd om de KNVB-beker heelhuids doorgekomen. Excelsior zorgde voor de verrassing Sittardia al was het in de verlenging met 32 te ver slaan en Veendam buitte de falende tactiek van Willem II volledig uit: 31. Ajax liep zonder al te veel moeite over Velox heen en de beslissing tussen NEC en Go Ahead viel pas na de verlenging, toen de Deventernaren de gelukkigsten waren by het nemen van strafschoppen. Elinkwyk won verdiend van MVV. PSV stelde opnieuw teleur. Tegen het Haagse ADO moest het met liefst drie tegendoelpunten genoegen nemen. Sparta maakte aan de illusies van Volendam een einde en FC Twente plaatste zich in de volgende ronde door een overwinning op Telstar. spel werd ongeïnteresseerd. Velox kreeg zelfs een beste kans op een voorsprong, maar op het laatste moment slaagde Pronk er nog in zijn reeds door De Vries gepasseerde doelman Bals de helpende hand te reiken. Nadat de scheidsrechter tegen het slot van de eerste helft een paar hands ballen van de achterhoede van Velox over het hoofd had gezien, scoorde Cruyff uit een fraaie solo. In het twee de kwartier van de tweede helft voeg de Ajax er nog vier doelpunten aan toe. Cabo voorkwam ,dat Velox doelpuntloos uit de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker verdween. Ajax: Bals; Swart, Pronk, Vasovic en Van Duivenbode; Muller en Groot; Cruyff, Danielsson, Nuninga en Keizer. Velox: Van Ledden; Sulzle, Lith, Pot en Op te Kamp; Sluik en Van den Berg; De Vries, Van Mourik, Cabo en Driven. Scheidsrechter Verebek. Toeschouwers: 9.500. Met het oog op de belangrijke slotfa se van de competitie had Telstar diver se „vaste" spelers buiten het elftal ge laten. Zo waren behalve doelman Van de Meeren (die door Jenge uitstekend werd vervangen), ook Althoff, Clement, Geestman, Andre en Bakker niet opge steld. FC Twente, dat in de eerste heflt tot knappe combinaties kwam, was in die periode duidelijk sterker, wat tot uitdrukking kwam in een groot aantal scoringskansen. Drie daarvan werden door Jeuring, Van Dijk en de ver op gerukte Drost gebruikt. Na de rust deed de Enschedese for matie, die zich met een dergelijke voor sprong veilig waande, het kalm aan. Ook toen Van Straten de achterstand al snel verkleinde, bleef het tempo laag en het plaatsen vaak slordig, zodat de boeiende eerste helft geen herhaling kreeg. Het tweede Velsense doelpunt ontstond echter pas kort voor het einde en dat was te laat om Twente nog echt in moeilijkheden te brengen. FC Twente: Misic; Ten Donkelaar, Achterberg, De Vries en Drost; Huve en Jeuring; Van Dijk, Van der Vall, Heskamp en Pahlplatz. Telstar: Jense; Van Essen, Van Son, Kort en Van Egmond; Koopman en Van Wijk; Jonker, Bond, Manders en Van Straten. Toeschouwers 4500. Scheids rechter Dorpmans. Een gemiste strafschop van invaller Rob Lelieveld, die in de tweede helft NEC-er Jo Peters verving in de beker wedstrijd tegen Go Ahead, heeft NEC de kans op een plaats bij de laatste acht ontnomen. Na afloop van de ver lenging waarin geen beslissing viel benutten de Go Ahead-spelers Res- sel, Somer, Schneider, Srevinc en doel man Van Zoghei de vijf strafschoppen. Nadat Boennen voor NEC de eerste pe nalty in een doelpunt had omgezet faal de Lelieveld. Zijn harde schot raakte de lat. Tegenover het enthousiasme van NEC stelde Go Ahead attractief voetbal. De Nijmegenaren hadden aanvankelijk de beste kansen. Het kostte de Go Ahead- defensie veel moeite doelpunten te voor komen. Tegen de verhouding in nam de ploeg uit Deventer de leiding, dank zij Wietse Veenstra. Na rust bleef NEC sterker. Een doelpunt in de 62e minuut van Werts was het gevolg. NEC: De Bree; Donners, Kornelis, Merkx en Mellaard; Boennen en Werts; Van Reeken, Peters (Lelieveld), Geut jes en Wim Meyers. Go Ahead: Van Zoghei; Schneider, Warnas, Somer en Srevinc; Niehaus en Knoeff; Ressel, Jan Veenstra, Wietse Veenstra en Hoekema. Scheidsrechter Van Ravens. Toeschouwers 8.500. Eén helft slechts heeft Velox kunnen standhouden tegen Ajax. Op het mo ment echter dat de conditie ging mee spreken, viel de Utrechtse eerste-divi- sieclub door de mand. Gezegd moet worden dat Ajax niet met inzet van al le krachten heeft gespeeld om een zo groot mogelijke overwinning te behalen. Ajax begon met een handvol aantrek kelijke aanvallen, maar ook toen al werd duidelijk dat de landskampioenen de kwartfinales met zo min mogelijk in spanning wensten te bereiken. De com binaties werden geleidelijk minder, het NEC—Go Ahead FC TwenteTelstar PSV—ADO AjaxVelox VeendamWillem II ExcelsiorSittardia ElinkwijkM.V.V. SpartaV olend am ArsenalBurnley ChelseaSunderland CoventryLeicester AlemanniaNürnberg Borus. N.München '60 FC Den BoschSC Cambuur 10 00 rust, v. d. Kerkhof 10. T. 6.000 Holland Sport—RBC S—2. Vergou wen 0 1, Roggeveen 11, rust, Zui- derwijk 21, Bolleboom 31. Ver gouwen 32. T. 14.000. Blauw Wit—RCH 0—0. T. 3.000 Baronie»—Limburgia 22. Closter- man 0—1, Dijkers 11, A. van Iersel 21, rust, Closterman 22. T. 2.500 HeerenveenGooiland 45. Prinsen 10, Van Lier 20. Bogaard 21. Lenz 2—2. Soetendal 32, Bogaard 33. rust. Woest 43, Bunnig 44. Bogaard 45. T. 2.100 NO AD—Hilversum 2—1. Wijnand 0—1, v. d. Velde 11„ rust, Janssens 2—1. T. 600 Vooral door het goede spel van Elink wijk voor de rust is 2-1 zege op MVV voor de Utrechters verdiend. MW onderschatte de tegenstander, het geen tegen de geestdriftige Elinkwijk- formatie altijd zeer gevaarlijk is. Na dat Westra tegen de paal had gescho ten scoorde Van der Merkt na 28 mi nuten met een kopbal. Drie minuten la ter zorgde Teunissen voor een tweede doelpunt door uit een voorzet van Le- fering doelman Körver te passeren. MVV nam hierna de zaken ernstiger op, hetgeen tot gevolg had dat Cane- meyer in het Elinkwijk-doel enige scho ten te verwerken kreeg. Na de rust kreeg de Utrechtse aan val binnen enkele minuten drie zeer goede kansen, die echter geen treffer opleverden. Een misverstand in de ver dediging van Elinkwijk was oorzaak van het Maastrichtse doelpunt. Na een voorzet van Nemes reageerde de de fensie niet. Herben maakte geen fout en bracht de achterstand terug tot één doelpunt. Elinkwijk kreeg het hierna zeer moeilijk. De pogingen van de MVV-aanval om gelijk te maken wa ren echter vruchteloos. Elinkwijk: Cannemeyer; Van Haar- stede, Verkaik, Rutsch en Blaauw; Westra en Cote; Lefering, Oomens, Van der Merkt en Teunissen. MVV: Körver; Zenden, Toennaer, Thai en Quaedackers; Nemes en Her ben; Breikers, Bonfrère, Hoenen en Geurten. Scheidsrechter Van Gemert. Toeschouwers 4.500. Spffrta heeft zich tegen Volendam niet bijster ingespannen. De Rotterdam mers speelden vrij lusteloos, besteed den weinig aandacht aan de opbouw en hielden zich veelal bezig met individue le acties en te korte combinaties. Toch kreeg Sparta kansen. De Rotterdam mers waren echter te nonchalant om er voor de rust meer dan een te benutten. In de 13e minuut nam Sparta de lei ding. Een gave combinatie tussen Hey- erman en Madsen werd door laatstge noemde afgerond. Volendam was aan vallend machteloos. Het kreeg in de ge hele wedstrijd slechts twee reële moge lijkheden op een doelpunt. Bond miste de ene, Kras de andere. Na de hervat ting probeerde Volendam Sparta te stuiten met wat harder spel. Jac Jonk en Kras gingen hun tegenstanders niet uit de weg. Een handsbal van Jac Jonk leverde Sparta in de 69e minuut een strafschop op. Bosveld benutte hem en maakte daarmee aan alle illusies, die Volendam mogelijk nog mocht heb ben, een einde. Sparta: Van Beveren; Langhorst, Pijs, Eijkenbroek en Ter Horst; Van der Veen en Bosma, Heyerman, Mad sen, Bosveld en Verdonk. Volendam: Ruiter; Karregat, Jan Jonk, Jac Jonk en Klaas Zwart; Hoed, Plat en Tol; Pelk (Jan Zwarthoed), Bond, Kras en Mühren. Scheidsrechter Derks. Toeschouwers 10.000. PSV heeft zijn supporters weer zwaar teleurgesteld. De Eindhovense ploeg draaide stroef en demonstreerde een duidelijk tekort aan strijdlust en stoot kracht. Ook de technisch superieure Hagenaars gaven geen groots spel ten beste, maar hun combinaties waren veel beter en vooral resoluter dan die van de thuisclub. Bovendien profiteer de ADO drie keer van de gelegenheid om Eindhovense verdedigingsfouten af te straffen met achttien-karaats doel punten. PSV: Heyink; Schalks, Van Dooren, Schrijvers en Van den Dungen; Van Stippent en Strik; Senders, Schmidt- Hansen, Van der Kuylen en Graauw- mans. ADO: Thie; Van den Burgh, Weimar, Mansveld en Vos; Jochems en De Zoe te; Heinen, Schoenmaker, Maassen en Aarts. Scheidsrechter Van der Veer. Toeschouwers 6.500. Dank zij een invaller heeft Excelsior weer voor een verrassing gezorgd in de strijd om de KNVB-beker. Drie mi nuten voor het einde van de verlenging verdween het (nog) twee klassen hoger spelende Sittardia uit het toernooi door °en doelpunt van Weber, die na negen tig minuten Velberg was komen ver vangen. Excelsior had zich uitstekend hersteld van een zwak begin. Nadat Bassant en Velberg in de eerste minuten comforta bele kansen hadden gemist, scoorde Sittardia twee keer in vier minuten. De Rotterdamse tweede divisieclub leek te gen de veel geroutineerdere tegenstan ders kansloos, maar dank zij een op vallend grote inzet werkte Excelsior zich op tot een gelijkwaardige tegen stander. Excelsior had pech dat twee afstandsschoten van Tollenaar op de paal eindigden, geluk dat de scheids rechter niet reageerde toen linksachter Teeuw na een inzet van Guns de bal met de hand uit het doel sloeg. Excel sior begon de tweede helft bijzonder goed. Binnen twaalf minuten was er weer evenwicht. Die stand van 2-2 is lang op het bord gebleven, want ook de verlenging leek niet voldoende om een beslissing te krijgen. Drie minuten voor tijd echter zorgde Weber ervoor dat er geen strafschoppen behoefden te wor den genomen. Excelsior: Balentin; G. den Butter, Luck, Kort en Teeuw; Kosten en Tolle naar; Velberg (Weber), Beek, Bassant en Van der Stoep. Sittardia: Vogels; Louis Dullen, Plum, Harry Brull en Zef Brull; Wolfs en Klingen; Bulatovic, Mares (Kusters) Guns en Cebinac. Scheidsrechter Hop penbrouwer. Toeschouwers 3.500. De tactiek van Willem II heeft tegen Veendam volledig gefaald. Keer op keer werd de Tilburgse verdediging, die scherp op buitenspel veelde, verrast door de snelle uitvallen van Veendam. Aanvalsleider Rikkert Lacrois was zo als altijd bijzonder actief en hij was dit keer ook weer eens ouderwets pro- duktief. Drie doelpunten maakte hij en daarmee bracht hij Willem II op de knieën. De eerste treffer kwam uit een dieptepass van Georg waarop Lacrois snel sprintt. De tweede kwam drie mi nuten later uit een voorzet van Pascal. Willem II volhardde na de hervatting in zijn speelwijze en dat gaf Veendam de mogelijkheid om tijdig de beslissing te forceren. Een lange pass van Pas cal, dwars door de verdediging, bereik te weer Lacrois, die Schobert opnieuw geen kans gaf. In de slotfase kreeg Willem II door een fout in de Veendam- se verdediging gelegenheid ook een doelpunt te maken. Veendam: Drent; Boonstra. Kerkhof, Pascal (Wollerich), Lacrois, Meuken en Spakken. Kuiper en Blijham; Georg en Nienhuis; Willem II: Schobert; Straatman, Van Riel, Vriens en Stolzenbach; Roemgens en Timmermans; Ooms, Hakkens, Sa- ris en Mettes. Scheidsrechter Bom. Toe schouwers 3.500. Spectaculaire actie van doelman De Ruyter van Volendam in de wed strijd tegen Sparta. Ole Madsen toonde veel aandacht. RIJSSEN Op het fraai gelegen sportpark ,.De Koerbelt" in Rijssen heeft het Nederlandse zaterdagelftal met 31 gezegevierd over Frankrijk. Het was de eerste ontmoeting van dit jaar in het traditionele toernooi om de Coupe Fernand Chanelle, welke momenteel in bezit is van Nederland. De openingswedstrijd van het drielandentoemooi is overigens een matig duel geworden. In de eerste helft waren de Fransen zonder meer sterker door goed individueel spel. Nederland speelde mat en lusteloos en in een bijzonder laag tempo. Toen echter de gasten kort na rust door Verhoove een 01 voorsprong namen kwam er wat meer actie in het Oranje-team. Een doelpunt in de 70ste minuut van Diepeveen (DOVO) betekende het keerpunt en daarna werd Frankrijk volkomen overspeeld. Doelpunten van Leo Pluimgraaff (Quick Boys) en Lodi Kalden (PPSC) zorgden tenslotte voor 'n overwinning voor Nederland. Ongeveer 4000 toeschouwers konden in de eerste helft van de zaterdaginterland nauwelijks geboeid worden door het ver- tonde spel. Nederland werd bepaald ver rast door de goede individuele acties van de Franse gasten, die elkaar steeds weer wisten te vinden en soms knappe combinaties lieten zien. Er werd echter slecht afgewerkt en in laatste instantie was er altijd nog keeper Vlaanderen (Zuidvogels), die enkele keren bijzonder goed ingreep. Een gevaarlijk schot van linksbuiten Mariot verdween na een na een prachtige reactie van de Neder landse doelman in het zijnet. De Nederlandse aanvallen liepen vrij wel steeds over de linkervleugel, waar Slagboom (De Zwerver) echter geen kans zag de robuuste Cosnard voorbij te komen. Op het middenvveld was de kleine Mohammed Ali heer en meester en alleen Jan den Rooyen (SSC) kwam tot een redelijke prestatie. Het voorhoe- despel van de Oranje-ploeg werd veel al afgeremd door Pluimgraaff, die on voldoende snelheid ontwikkelde en op geen enkele wijze zijn medespelers in het spel betrok. Het werd een doelpunt loze eerste helft, gekenmerkt door slecht voetbal. Na de hervatting ging het tempo iets Verwarde situatie voor het doel van NEC in de bekerstrijd tegen Go Ahead. DÜREN Raymond Ceulemans staat op het punt zijn fameuze voorganger René Vingerhoedt in wereldtitels te gaan overtreffen. In Düren, waar Ceule mans volgens de verwachtingen voor de zesde keer in successie de wereldtroon der driebanders besteeg, kwam hij al gelijk. Beiden hebben nu zeven wereld kampioenschappen veroverd, want Ceulemans zegevierde enkele jaren geleden in Antwerpen ook in de Vijfkamp. Over 14 dagen echter zal Ceulemans hoogst waarschijnlijk Vingerhoedt al voorbijgaan bij het wereldkampioenschap band stoten in Doornik. Bandstoten immers is een spelsoort waarin Ceulemans ook op eenzame hoogte staat. Recordhouder is hij echter nog niet, want in de ja ren twintig werd de Egyptenaar Edmond Sousa maar liefst elf keer wereld kampioen. Ceulemans kan op 30-jarige leeftijd echter al aanspraak maken op de ere titel „beste biljarter aller tijden". Hij heeft niet alleen het driebanden en het bandstoten een ander gezicht gegeven, hij behoort ook in alle andere spelsoor- ten tot de top, al heeft hij dan soms wel andere inzichten dan de specialis ten. Zijn superklasse in het driebanden bleek weer uit zijn algemeen gemiddel de in Düren van 1.227, waarmee hij ver boven alle andere uitstak. Het had nog hoger kunnen zijn wellicht bo ven zijn vorig jaar in Lima gevestigde wereldrecord van 1.345 wanneer men de partij tegen de afgevallen Gil bert (een slechte in 65 beurten) zou hebben afgetrokken en de Belg in zijn slotpartij tegen Scherz niet ernstig ge- handicap was geweest door een enke le uren tevoren bij een wandeling op gelopen bloeduitstorting aan zijn lin kervoet. Ceulemans kwam hinkend aan de tafel voor de finalepartij, die overigens van weinig invloed meer op het toer nooi was, omdat de Vlaming zaterdag nacht al weer zeker was van de titel. Ondanks de pijn won Ceulemans, die halverwege een korte pauze kreeg om een nieuw verband aan te laten leggen, in 54 beurten. Zijn slotserie van tien was tevens de hoogste van het gehele kampioenschap. Scherz, die zaterdag verrassend door Ogata was bedwongen (6044 in 58 beurten) en ditmaal niet verder reikte dan de derde plaats, legde zijn vriend ook geen moeilijke problemen voor, sportief van de Oostenrijker, die ken nelijk niet van de handicap van Ceule mans wilde profiteren. Achter Ceulemans eindigde Ogata als tweede, met alleen die „beschamende" nederlaag tegen de meester (1660) en het toch wel teleurstellende gemiddel de van 0.910. De 52-jarige Japanner nam hiermee afscheid van de Europe se toernooivelden, want hij heeft aan gekondigd na het wereldkampioen schap volgend jaar in Tokio niet meer in Europa te zullen verschijnen. Een afscheid werd het ook van Lopez wiens besluit wellicht sterk is beïn vloed door zijn matige prestaties: vijf de met een moyenne van 0.876, terwijl hij in Zuid-Amerika, volgens eigen zeggen, nooit onder de duizend speelt. „Maar om tegen Ceulemans een kans te hebben, moet je dag in dag uit oefe nen en daarvoor heb ik geen tijd", al dus Lopez. Hij zei zelfs volgend jaar het aantrekkelijke reisje naar Japan te zullen afslaan omdat hij voor een der gelijk toernooi zijn hele vakantie moet EREDIVISIE V olendamD W S FeyenoordSittardia DOS -MW Telstar- *"C Twente Go Ahead—PSV opofferen. „Dat kan ik tegenover mijn vrouw niet meer waarmaken." Het derde afscheid betreft Cees van Oosterhout,, die al eerder had aange kondigd alleen nog voor zijn club te willen uitkomen, bijvoorbeeld in wed strijden voor de Europa Cup. „Mijn be drijf vraagt al mijn aandacht", was het excuus van de Nederlandse kampioen, dat min of meer ook gold voor zijn nieuwe teleurstellende optreden. Van Oosterhout won zaterdag nog van Ha- noun (6050 in 66 beurten) maar hij moest in Lopez en Boulanger (de Belg leidde na negen beurten al met 160) zijn meerdere erkennen. Ondanks de winstpunten uit de poule tegen Gilbert en Rudolph bracht Van Oosterhout het toch niet verder dan de zevende plaats met een gemiddelde van 0.755. De eindstand (na acht partijen) (re spectievelijk: pnt - hoogste serie - alg. gem.): 1. Ceulemans (Belg.) 16 10 1.227 2. Ogata (Japan) 14 9 0.910 3. Scherz (Oost.) 10 8 1.009 4. Boulanger (Belg.) 8 7 1.025 5. Lopez (Argent.) 8 8 0.876 6. Rudolph (W.-Dld.) 6 7 0.774 7. v. Oosterhout (Ned.) 6 7 0.755 8. Hanoun (Fr.) 2 8 0.773 9. Gilbert (VS) 2 7 0.742 10. Tiedtke (W.-Dld.) 7 0 0.650 na vijf partijen. Den BoschCambuur 10 Holland SportRBC 32 Blauw Wit—RCH 0—0 Holland Sport 29 20 4 5 44 60-24 AZ '67 29 13 14 2 40 54-17 Willem II 29 17 5 7 39 45-28 Den Bosch 29 14 10 5 38 43-29 Vitesse 28 13 9 6 35 42-32 Elinkwijk 29 11 12 6 34 45-36 DFC 29 11 9 9 31 48-38 Haarlem 29 9 13 7 31 37-31 Cambuur 29 11 8 10 30 35-32 Blauw Wit 29 7 16 6 30 27-29 HVC 28 9 11 8 29 39-37 Heracles 28 9 8 11 26 39-38 Volewijckers 29 7 10 12 24 31-32 RBC 30 9 6 15 24 27-49 Eindhoven 28 7 9 12 23 38-54 SW 28 6 10 12 22 34-47 RCH 29 6 6 17 18 27-47 VVV 28 5 5 18 15 32-64 Velox 29 2 9 18 13 19-57 ADO—Xerxes/DHC BaronieLimburgia 2—2 Fortuna '54Sparta HeerenveenGooiland 4—5 NAC—NEC NOADHilversum 2—1 Ajax—GVAV EERSTE DIVISIE Wageningen 30 19 6 5 44 60-32 FC WV—Vitesse Helmond Sp. 30 14 11 9 39 42-16 E indho venRBC Fortuna VI. 30 16 6 8 38 52-37 RCH— WHfem II HjeraclesAZ '67 Veendam 30 15 7 8 37 43-31 FC Den BoschHaarlem NOAD 31 13 8 10 34 52-48 SVV-Elinkwyk EDO 30 10 13 7 33 37-32 SC CambuurVelox Baronie 31 13 7 11 33 59-46 Blauw Wit—DFC Hermes DVS 30 10 12 8 32 39-33 HVC—Holland Sport Gooiland 31 10 12 9 32 38-39 TWEEDE DIVISIE Roda JC 30 12 8 10 32 42-47 WageningenBaronie Graafschap 30 12 7 11 31 45-39 Helmond SportHeerenveen Limburgia 31 9 13 9 31 53-40 ZFCGooiland ZFC 30 9 12 9 30 31-32 EDOLimburgia PEC 31 10 8 13 28 48-60 Zwolse Boys—PEC AGOW 30 10 7 13 27 34-43 NO AD—AGO VV Heerenveen 32 7 13 12 27 48-45 Roda JCFortuna VI. Excelsior 30 7 10 13 24 29-35 H il versum Excelsior SC Drente 31 8 7 16 23 39-59 Veenlam—SC Drente Zwolse Boys 31 5 9 17 19 24-61 De GraafschapHermes DVS Hilversum 31 4 8 19 16 28-68 omhoog, maar reeds in de vierde mi nuut waren het de Fransen die konden juichen. Bij een snelle aanval miste doelman Vlaanderen de bal uit een voor zet en Verhooge maakte daarvan dank baar gebruik (01). Even ging Frankrijk dor, maar na een kwartier kwamen de Nederlanders terug. In de 65ste minuut doorbrak Nico Diepeveen de Franse verdediging en met de bal aan z'n schoen stormde hij op het doel af. Van korte afstand schoot de Veenendaler de bal keihard tegen de paal. Vijf minuten later plaatste hij de bal echter na een afgeweerd schot van Pluimgraaff op beheerste wijze langs keeper Corbel (11). Nederland werd nu duidelijk sterker en de Franse formatie moest zich vrij wel uitsluitend beperken tot verdedi gend spel. Desondanks kwam al spoe dig het volgende doelpunt tot stand. Een pass van Gouman (Heerjansdam) be reikte de Katwijker Pluimgraaf die met een fraai schot de stand op 21 bracht Henk Kiel (Go Ahead Kampen) was nu de sterke man achter de Nederlandse voorhoede en gaf veel goede passes. Het was echter opnieuw rechtsback Gouman, die met een verre pass ver warring bracht voor het Franse doel, waarbij debutant Kalden kort voor het einde het derde doelpunt voor zijn reke ning nam. Hoewel de gasten heftig pro testeerden kende arbiter Dorpmans geen pardon (31). Op 18 mei wordt het toernooi voort gezet met de uitwedstrijd tegen België. ROTTERDAM De Nederlandse korfbalploeg, die op zondag 5 mei in Merksem (België) uitkomt tegen Bel gië, is als volgt samengesteld: aanval: dames Noortje ten Wolde (Blauw Wit) en Emmie Gildemeester (Luto); he ren: Jan Wals en Thom van Rhee (bei den Blauw Wit) midden: dames: Tan- nie Overmeyer (Ons Eibernest) en Noortje Borger (HKV); heren: Hans Pouw en Theo van Zee (beiden Ons Ei bernest); verdediging: dames: Janneke Idzerda (Samos) en Lucie Gerristen (Westerkwartier); heren: Wil Reuter (Luto) en Jacques Schipper (Detos). Reserves: dames: Marian Hofland (HKV) en Yvonne v. d. Lek (Samos); heren: Dick Stoeltie en Harry de Voos (beiden Westerkwartier). SINT NICOLAAS De Utrechter Leen de Groot is zondag in de eerste etappe van de Ronde van België voor amateurs, een rit over 174 km van Sint Truiden naar Sint Nicolaas, als vierde geëindigd. Hij had een achter stand van 18 seconden op de winnaar, de Belg Vronny van de Vijver, die in 4 uur, 29 min. en 22 sec finishte. De beslissing in de eerste etappe viel na 64 km, toen 15 renners onder wie Pijnen, De Groot en Rentmeester, uit het peloton ontsnapten. De vluchters werkten bijzonder goed samen en liepen steeds verder op het peloton uit. Een kilometer voor de finish demarreerde Van de Vijver. Zijn landgenoot Ver- straeten sprong achter hem aan, maar slaagde er niet in de aansluiting tot stand te brengen. Met een voorsprong van drie seconden op Verstraeten en van achttien op de achtervolgende groep ging Van de Vijver door de finish. De Vlaeminck won de sprint van het pelo ton voor Leen de Groot. De uitslag luidde: 1. Van de Vijver (Belg) 4.29.22, 2. Verstraeten (Belg) 4.29.25, 3. De Vlaeminck (Belg) 4.29.40, 4. De Groot (Ned) z.t., 9. Pijnen z.t., 10. Rentmeester z.t., 25. Solaro 4.33.36, 31. Bogers z.t. 33. Hogerheide z.t., 36. Harings z.t., 39. Frijters z.t., 52. Zoe temelk z.t. en 69. Baars 4.52.51., allen Nederland. ARNHEM Fennv Heemskerk en Ingrid Tuk zijn zondag in Arnhem bij het toernooi om het Nederlands schaak kampioenschap voor dames op de eer ste plaats geëindigd. Beide dames zullen een tweekamp van vier partijen moeten spelen om uit te maken wie zich Nederlands kampi oene mag hoemen. De uitslagen: Afgebroken partijen achtste ronde: M. A. Roodzant-Vreeken 01; Heemskerk-C. Roodzant 10; ne gende ronde: v. d. Griendt - Heemskerk VtVi; v. d. Giessen - De Klerck 10; Mesman - Tuk 01; Vreeken - Timmer 10; C. Roodzant - M. A. Roodzant 1—0. De eindstand: 1. 2. Heemskerk en Tuk 6Vt pnt; 3. Vreekep 6 pnt; 4, 5 Timmer en v. d. Giessen 5V« pnt; 6. C. Roodzant 4 pnt; 7. v. d. Griendt 3' pnt; 8. De Klerck 3 pnt; 9, 10 Mesman en M. A. Roodzant 2 pnt.

De Vallei | 1968 | | pagina 7