Diepe teleurstelling onder hartchirurgen Terreur als een middel politiek Toch kandidaat Politieke partijen moeten praten met de jeugd Angst Zien passeren in Soestdijk Over de grenzen Patiënt met andermans hart in Parijs overleden Vakantie voor werklozen Hoessein ziek Roofoverval ROCKEFELLER ZEER BEZORGD Proclamatie yan moederdag in Yer. Staten KIESINGER VAN MENING Lid Lagerhuis stal boeken uit kiosk Aardbeving in Iran; 50 doden Griekenland stuurt nieuwe ambassadeur OPNIEUW SNEL SLECHTER BEDROEFD NIET NORMAAL IN FR ANKRIJK Voor jou, mam... omdat we zo langzamerhand begrijpen wat een moeder eigenlijk is. Omdat we zien hoe je altijd maar werkt en sjouwt en zorgt en omdat jij dat zo vanzelfsprekend vindt... voor jou een Certina omdat je best 's mag weten hoe geweldig wij je vinden. Omdat bij iets liefs iets heel moois hoort. certinaO STANDPUNT VASTBERADEN WOENSDAG I MEI 1968 succes Van onze correspondent "pARIJS De eerste harttransplantatie in Europa is geen volledig geworden. Clovis Roblin, de 66-jarige die deze ingreep hetafgelopen weekeinde onderging, is gisteren overleden. Hij heeft nog 53 uur geleefd nadat hij het hart had ontvangen van de 43 jaar jongere Michel Gyppaz. Een uur na de operatie verloor Roblin het bewust' zijn. Tot zijn overlijden is hij niet meer bijgekomen. „Wij betreuren ten zeerste het ver- Hes van een patiënt, maar niet de po ging deze transplantatie uit te voeren", was het commentaar van prof. Merca- dier, het hoofd van de chirurgische af deling van het ziekenhuis Le Pitié in Parijs, waar de ingreep was uitge voerd. „Wij beginnen zo spoedig mogelijk opnieuw", zei prof. Gérard Guiraudon, die met prof. Christian Cabrol de ope ratie had uitgevoerd. „Doch slechts dan, wanneer bij de zieke, op wie het hart zal worden overgeplant, gunstiger voorwaarden aanwezig zijn, dan in het onderhavige geval", gaf prof. Cabrol hierop als aanvulling. De overbrenging van het hart van de 23-jarige Michel Gyppaz in het licham van de 66-jarige Clovis Roblain slaag de volledig. Prof. Cabrol verwijderde het hart van de donor en paste daar bij de techniek toe van prof. Barnard. Samen met prof. Guiraudon bracht prof. Cabrol vervolgens het hart aan in het lichaam van Roblain, daarbij de methode toepassend van prof. Shum- way, een Amerikaanse transplantatie expert. Zondagmorgen om vijf uur begon het overgeplante hart spontaan te werken. Vier uur later, om negen uur in de och tend, was de medische ingreep ten ein de en lag Roblain in een steriele zie kenkamer. Een uur later kreeg Roblain een in zinking. Zijn bloeddruk viel vrijwel weg. Zijn hersenen Bleven daardoor eni ge minuten zonder zuurstoftoevoer. Ro blain viel in een coma. Uit vrees voor het stokken van de ademhaling diende men hem zuurstof toe. Vierentwintig uur lang bleef de toe stand stationair. Op maandagochtend scheen Roblain zelfs iets beter te wor- J^e argumenten, waarmee politieke geheime genootschappen hun be staan pogen te rechtvaardigen, zijn dikwijls afgestemd op (wat zij noe men) „hoge idealen", waarachter een afschuwelijke terreur en een be krompen, rechtlijnige gedachten- gang schuilgaan. Het leidersprincipe is voorwaarde voor deze groepen, die door de agressiviteit waarmee zij hun doelstellingen trachten te be reiken, niet meer terugschrikken voor de meest weerzinwekkende da den. De extremisten exploiteren de angst, waarbij talloze slachtoffers vallen. „Politieke geheime genQotschappen zijn de methodes van de zwartste reactie of van de roodste progres sie. Zij zijn het resultaat van een politieke frustatie en van een achter gebleven samenleving", zo schrijft drs. J. S. Wijne in zijn interessante boekje „Terreur in de politiek", waarin hij de Mafia, de O.A.S. de Ku Klux Klan. de John Birch Socie ty en de Black Muslims bespreekt. t|et is een trieste aaneenschakeling van wreedheden, politieke door- drijverij, manke denkbeelden, die meestal teruggaan naar „zoals het vroeger was", vrees voor het onbe kende en de onwetendheid. De Black Muslims komen er nog het beste af, „een gemeenschap van ge- lovers, van paria's uit het negerget to, die zoeken naar zelfrespect en dat krijgen door te leven volgens een centraal ideaal". Dat ideaal is voor hen de Islam. De negerge meenschap deed hen niets meer of had niets voor hen gedaan. Maar, zo vraagt de auteur zich af, wat zal er gebeuren, wanneer de Black Mus lims ook aan die arme neger geen blijvend soelaas geeft? De laatste tijd zijn er bewegingen gekomen, die nog agressiever optreden dan de Black Muslims, en die geen hoge morele maatstaven aanleggen." „Terreur in de politiek", geeft goede achtergrondinformatie, die nodig is voor een bredere irfterpretatie van bepaalde gebeurtenissen. We noe men: de Mafia en de Amerikaanse bezetting van Sicilië, de Ku Klux Klan en de negeropstanden/burger rechten, de OAS en Spanje'/Noord- west-Afrika, de John Birch Society en Goldwater/Reagan, de Black Muslims en de pogingen van de ne ger rechtvaardiging te vinden voor hun Amerikaanse nationaliteit. Qver de John Birch Society en wij len president Kennedy schrijft Wijne het volgende: „Toen Kennedy was vermoord, verscheen een paar dagen daarna in de New York Ti mes een grote advertentie, dat dit het resultaat was van een communis tische samenzwering. Maar in datzelfde jaar 1963 stond in 'het septembernummer van American Opinion orgaan van de Birchers), dat een lichamelijk pak slaag voor John en Robert Kennedy wel prettig zou zijn. Terwijl in juni 1963 nog ge schreven was, dat een gelukte moordaanslag op Roosevelt de we reld gered zou hebben. Juist door die advertentie is het van belang te weten of de officier van justitie in New Orleans, Garrison, relaties heeft met de Society". Wie hier even op doorgaat, komt op huiveringwekkende gedachten.... „Terreur in de politiek" door drs. J. S. Wijne, verscheen bij Kruse- man in Den Haag. Prjjs: f 8,90. PROF. MERCADIER ...hard werken... den. Het medische team kreeg nieuwe hoop. Maar laat in de middag verslech terde de patiënt snel. Dit kwam omdat de nieren steeds slechter gingen wer ken. De afvalstoffen van het bloed kon den niet meer afgevoerd worden en de kans op een algehele vergiftiging nam snel toe. Zowel denierwerking als de bloed druk werd daarom kunstmatig onder houden. Hoewel gisterochtend om tien uur het cardiogram nog normaal was, moest om half elf het team zich ge wonnen geven. Roblain was overleden. De ploeg was kennelijk diep teleur gesteld, toen ze de mislukking wereld kundig kwam maken. „Als mens ben ik diep bedroefd", zei prof. Maurice Mercadier, en het was 'hem duidelijk aan te zien. De krampachtige trekken rondom zijn mond kon hij niet wegwer ken, toen hij in een poging om hard te lijken zijn lippen begon te spitsen. „Maar als arts, als chirurg moet ik hier overheen komen en door veel en zeer hard te werken proberen datgene te bereiken, wat ons nu niet gelukt is". Prof. Cabrol, die 's morgens nog en thousiast uiteen had gezet, hoe de ope ratie precies was verricht, zat wezen loos voor zich uit te staren. Het was alsof dit alles hem niet aanging. Slechts heel even bleek, dat.hij hoorde wat er gezegd werd. Dat was toen prof. Mer cadier over de hoofden van zijn toe hoorders heen een dringend beroep deed op de regering om meer steun voor de experimentele wetenschap. „Het is niet normaal", zo zei Merca dier, „dat ons team verspreid moet werken. De professoren Cabrol en Gui raudon hebben voor hun experimenten de beschikking over een klein kamertje in het ziekenhuis Saint Antoine; ik zelf (Van onze correspondent.) PARIJS Er bestaat een gezegde, dat beweert, dat er niets vermoeiender is dan niets doen. Vermoedelijk heeft dit de Franse minister van Sociale Za ken geïnspireerd bij zijn besluit om het recht op vier weken vakantie ook toe te kennen aan werklozen. Hij heeft hiervan mededeling gedaan in een circulaire aan alle gemeenten, die in Frankrijk de werkloosheidssteun moeten uitbetalen. De kwestie is dat een werkloze elke week of elke veer tien dagen zich moet komen melden om te „stempelen". Daarbij dient hij dan tevens te verklaren dat hij nog al tijd geen werk heeft gevonden. Daar van zijn de Franse werklozen voortaan vier weken vrijgesteld. mpet me behelpen met een even klein kamertje, in de kelder van een ander ziekenhuis". Een flauwe glimlach van prof. Cabrol onderstreept dit protest. Teleurgesteld? Ja. Maar niet ontmoe digd! Zo spoedig mogelijk zal een nieu we poging worden ondernomen. Wan neer? „Zodra de omstandigheden daar toe gunstiger zijn, dan ze in dit geval waren", zei prof. Mercadier. „Dit is na melijk de les, die wij uit deze ingreep getrokken hebben". De zoon en de zuster van Clovis Ro blain, die zijn naaste familie vormden, waren zeer onder de indruk van de on gunstige afloop. Weliswaar wisten zij, dat de kans uitermate gering was, maar zij bleveg bijna tegen beter weten in hopen. „Het was zijn enige kans", zeggen ze. „Het was zijn enige kans", herha len zij misschien ook om hun geweten te sussen. Want zij hadden toestemming gegeven voor deze ingreep. LONDEN Koning Hoessein van Jordanië zal vandaag in een Londense kliniek worden opgenomen. De ambas sade van Jordanië in de Britse hoofd stad liet weten dat het om een „routi ne-onderzoek" gaat. De koning zal naar men aanneemt drie dagen in de kliniek blijven. Vol gens berichten uit Amman heeft Hoes sein astmaklachten. De koning is maandag in Londen aan gekomen voor een bezoek van tien da gen aan Engeland. Hij zal in die tijd onder andere besprekingen voeren met premier Harold Wilson en met Michael Stewart, de minister van Buitenlandse Zaken. ADVERTENTIE voor al 'die momenten dat je het beste wilt geven. MARSEILLE Drie gewapende en gemaskerde misdadigers hebben giste ren een roofoverval gepleegd op een bij kantoor van de Franse handelsbank in Marseille. Zij ondervonden geen verzet en verdwenen met f 67.500. Gouverneur Nelson Rockefeller beantwoordt met een lach het applaus, dat weerklinkt cp zijn mededeling, dat hij gaat deelnemen aan de strijd om het Amerikaanse presidentschap. NEW YORK (Reuter, AP) Nel- «r»n Rockefeller, de gouverneur son van New York, gaat meedingen naar de Republikeinse kandidatuur voor het presidentschap. Hij maakte zijn besluit gisteren op een druk bezochte perscon ferentie in Albany bekend. Hij zei dat hij zich kandidaat stelde uit „bezorgd heid over de ernst van de crises, waar mee het Amerikaanse volk geconfron teerd wordt" en om de Republikeinse partij „een keuze van kandidaten en programma's" te bieden. Rockefeller zei dat hij „diep ge schokt" was door de gebeurtenissen van de afgelopen weken. Hij doelde op de moord op dominee Martin Luther King en de daaropvolgende onlusten. Ook hadden de „tekenen van desinte gratie in het buitenland" hem veront rust. „Ontelbare mensen, binnen en bui ten de. Republikeinse partij, hebben er bij mij op aangedrongen mij kandidaat te stellen", zo zei Rockefeller. Tenslotte was hij van mening dat president John sons beslissing zich niet herkiesbaar te stellen, de politieke toestand zo zeer had veranderd, dat hij beslotén had mee te dingen naar het ambt van president. De gouverneur weigerde in te gaan op vragen over zijn houding inzake Viëtnam. Hij zei dat hij vvandaag in een rede in Philadelphia zijn standpunt uiteen zal zetten. Op de vraag of hij van ipening was dat het Nationale Be vrijdingsfront van Viëtnam (de politieke organisatie van de Viëtcong) deel zou moeten uitmaken van een coalitierege ring in Saigon, antwoordde Rockefel ler bevestigend. Hij noemde die deel neming „van wezenlijk belang voor een democratische gang van zaken". Verde re vragen wimpelde hij af met een verwijzing naar zijn rede, die hij van daag uitspreekt in Philadelphia. Hij wilde zich evenmin uitlaten over de punten van verschil tussen hem en zijn Republikeinse rivaal, oud-vice-pre- sident Richard Nixon. Hij zei dat hij niet genoeg wist van Nixons standpun ten om te kunnen zeggen waarimzij van mening verschilden. De Republikeinse partij heeft nu twee actieve kandidaten voor het president schap. Richard Nixon en Nelson Rocke feller. De Democratische partij heeft er drie: de senatoren Robert Kennedy en Eugene McCarthy en vice-president Hubert Humphrey. WASHINGTON President Johnson heeft 12 mei bij proclamatie ingesteld als moederdag. Hij verzocht het Ame rikaanse volk „speciale aandacht te schenken aan de moedige moeder van onze dappere strijders op de slagvelden van Viëtnam". President Nasser heeft maandag voor énige duizenden Egyptische soldaten een toespraak gehouden. Hij waarschuw de Israël, dat het de prijs zal moeten betalen voor de uitdaging van de militaire parade die in Jeruzalem morgen wordt ge houden. Op de foto v.l.n.r. de minister van Defensie, Fanzi, president Nasser en chef-staf Riad. BONN „De onrust bij de jongere generatie geeft ons niet alleen onbe hagen, maar ook hoop. Wij ouderen moeten de opstandige jeugd niet alleen maar afkammen; wij moeten ook erkennen wat wij zelf fout hebben gedaan. Het is de plicht van alle politieke partijen om in gesprek te komen met de jongeren, ook voor zover die abstracte en bijna utopische ideeën hebben over democratie." Dit zei, kort samengevat, bondskan selier Kiesinger gisteren in de buiten gewone zitting van de Bondsdag, die was bijeengeroepen na de studentenrel letjes van de Paasdagen. Aanknopend bij de verkiezingsuit slag van zondag in Baden-Württem- berg, waar de rechts-radicale NPD bij na tien procent van de stemmen won, zei Kiesinger: „Als het ons gelukt de hervormingen op de universiteiten door te voeren, nemen wij die linkse stro mingen de wind uit de zeilen, die nu hebben geleid tot een rechts-radicale reactie." De extreem-linkse revolutionairen, een kleine groep, moeten ervan worden overtuigd dat hun denkbeelden ver keerd zijn, maar zij dienen ook te we ten, dat de staat vastberaden zal op treden tegen geweldplegingen, aldus Kiesinger. Afwijzen van geweld, openstaan voor het gesprek met de jeugd, maar ook welbewust beschermen van de demo cratische welvaartsstaat die na de oor log is opgebouwd dat was de alge mene strekking van het debat in de Bondsdag. De beraadslagingen droegen echter een wat theoretisch karakter, omdat in het federale staatsbestel van West-Duitsland zowel het politiebeleid als de hervormingen op de universitei ten zaak zijn van de parlementen en de regeringen der elf deelstaten en niet van de federale overheid in Bonn. Minister Benda (Binnenlandse Zaken) zei, dat het staatsbestel door de relle tjes niet in gevaar is gebracht. „Er zijn echter wel degelijk krachten aan het werk, die de parlementaire democra tie willen afschaffen en deze krachten mogen wij niet onderschatten". De staatsveiligheidsdienst zal de ul tra-linkse studentenbond SDS in de ga ten moeten houden, maar voor een ver bod van de SDS voelt de minister niets. Terwijl in Bonn de Bondsdag verga derde, werden in Stuttgart de eerste LONDEN Hector Hughes, een ad vocaat van 80 jaar, die sinds 24 jaar lid is van het Lagerhuis, is gisteren veroordeeld tot een boete 'van tien pond sterling wegens diefstal van drie boeken uit een stationskiosk. Hij moet ook de proceskosten betalen van ruim twintig pond. Iemand die bij de kiosk werkt, op 't drukke Victoria station in Londen, heeft gezien dat Hughes eerst twee boeken nam van een tafel die voor de kiosk stond. Met die boeken in zijn hand ging hij de kiosk binnen waar hij eene dr- de boek nam. Hij keek om zich heen en liep vervolgens naar het perron zonder te betalen. Daar werd Hughes aangehouden. Onmiddellijk daarna bood het bejaar de Lagerhuislid aan om voor de drie boeken te betalen, de prijs ervan was nog geen vijf pond (ongeveer f 40). „Het spijt me verschrikkelijk", zei Hughes tegen het personeelslid. Even later vertelde hij nog dat hij van plan was om met een cheque te betalen. Gisteren zei 't Lagerhuislid met ge broken stem tot de ppolitierechter, dat onderweg was geweest naar zijn klein zoon die hij in het Lagerhuis zou ont moeten. De drie boeken waren voor de jongen bestemd die in Ierland op kost school gaat. Hughes zei dat hij zijn cheque al ge deeltelijk had ingevuld, maar dat hij nergens een plaats kon vinden om be hoorlijk te schrijven. „Op dat ogen blik", aldus zijn verdediging, „voelde ik een harde klap op mijn schouder en iemand zei: „U steelt". Maar de politierechter besloot na een overdenking van nog geen tien minuten dat het oude Lagerhuislid schuldig is. Hector Hughes gaat in hoger beroep. terreinverkenningen ondernomen voor de kabinetsformatie in Baden-Württem- berg. Ondanks de klinkende verkiezings nederlaag van de sociaal-democraten, ziet het er naar uit, dat regerings coalitie van christen-danocraten en so ciaal-democraten, bij gebrek aan be ter, voorlopig zal worden voortgezet. Ook in Bonn wordt de grote coalitie nog niet rechtstreeks bedreigd. In het sociaal-democratische kamp zijn nog steeds vele politici van mening, dat stemmenverlies nu eenmaal de onver mijdelijke prijs is voor het deelnemen aan de regering. TEHERAN Een hevige aardbeving heeft gisteren in Iran-, het vroegere Perzië, het leven gekost aan tenminste vijftig mensen. Duizenden mensen wer den verdreven uit hun lemen huizen. De ramp deed zich voor in een afge legen gebied ongeveer zevenhonderd ki lometer ten noordwesten van Teheran nabij Makoe. In paniek vluchtten vele mensen hun huis uit. Zij brachten de nacht door in de open lucht ondanks de felle kou. Sedert maart voelde men in Makoe al 61 schokken. Reddingsploegen en medische teams zijn naar de plaats van de ramp ver trokken. Het betreffende gebied ligt ech ter zeer afgelegen en het is door hoge bergen van de rest van het land afge sloten. ADVERTENTIE 206.457 oranjehovenjuichers, 182 au-kreuners (met te krappe schoe nen) en 3661 chip-chip-hoera- roepers. Zij aten Frjendchips. U weet wel: die feestelijke tastoe- tractatie van snack-expert Smiths. Nieuw! Met véél kraak en smaak! DEN HAAG Tot Griekse ambassa deur in Den Haag zal volgende maand worden benoemd de 56-jarige diplo maat Constantine Himarios. Hij was tot vorig jaar ambassadeur van Grie kenland in Boedapest en keerde daar na naar zijn land terug. Himarios wordt in Boedapest opge volgd door Angelos Vlachos, die nu nog ambassadeur in Algerije is. De Griekse ambassadeurspost in Den Haag is geruime tijd onbezet geweest. Verder ruilt de ambassadeur in Brus sel, Alexander Argyropoulos, met Vas- silios Kalevras, die nu nog ambassa deur in Praag is^ A ls het waar is, wat velen beweren, dat de studentenrelletjes van en kele weken geleden, de kiezers in Ba den-Württemberg .in massa's op de NPD hebben doen stemmen, dan is het nog erger met het Duitse volk ge steld, dan men nu na de vele stem men op de neo-nazi's mag veronder stellen. Kleine minderheden, gedreven door een wat vage gewelddadige ideolo gie, tot al of niet kunstmatige razer nij gebracht door de aanslag van een geestesgestoorde op de onmatig ver heerlijkte leider, kunnen in ieder land voorkomen. Maar zij vormen op zich nog geen ernstige bedreiging van de gevestigde orde. Indien de Nederlanders, na de rel in het Brabantse dorpje Het Heike, plot seling daarmee geconfronteerd, daar in een bedreiging van.de staat zou den hebben gezien, zou dat alleen maar een hoogst bedenkelijke en be lachelijke zaak geweest zijn. Meer waarschijnlijk zal een heel sa menstel van oorzaken: de boze boe ren die plotseling met de EEG-prij- zen zitten, het ontbreken eigenlijk van een echte parlementaire opposi tie in de Duitse Bondsdag, het onbe hagen van vele socialisten over het plotseling regeringspartij geworden zijn in een coalitie met politiek vol strekt anders gerichten en ook mis schien de relletjes en de daarop door de bladen van het concern van de heer Axel Casar Springer aangehe ven jammerklacht, vele Duitse kie zers in de armen van Adolf von Thad- den en zijn neo-nazi's hebbed gedre ven. VON THADDEN die Strasse frei JLTaar dit alles neemt niet weg, dat na een analyse van de oorzaken, het verontrustende feit overblijft, dat tien procent van de kiezers, 28 jaar na de catastrofe die wel de ergste in Duitslands geschiedenis mag worden genoemd, rustig opnieuw stemde voor een partij, die in diepste wezen niets verschilt van de groep misdadigers, die deze ramp over Duitsland bracht en die de wereld naderhand in de el lende van de tweede wereldoorlog stortte. Natuurlijk ontkennen Von Thadden en zijn volgelingen heftig, iets met de na zi's te maken te hebben. Natuurlijk zal men in de statuten en het partij programma van de NPD vergeefs speuren naar iets dat maar in de ver te verwant is aan de NSDAP. Maar de wereld heeft nog niet vergeten dat in „Mein Kampf" stond, dat recht is, wat de nazi's in hun kraam te pas kwam en dat waarheid is, wat de lei der pleegt te verkondigen. De triom fantelijke uitlatingen van de ex-nazi's na de verkiezingen spreken in dit ver band boekdelen. TAictaturen, geweldheerschappij, ter reur en machtswellust, zijn niet een copyright van het Duitse volk. Zij zijn eigen aan iedere groep machtswaanzinnigen die in een of an der land met geweld de regerings macht uitoefent. Van Assurbanipal tot Patakos, van Amman de Syriër tot Salazar of Ian Smith, hebben zij altijd dezelfde methoden gebruikt: terreur, dwang, angst, gevangenis, moord, onrecht. Wat men de nazi's in deze lugubere op somming extra mag verwijten, is dat zij al deze methodes tot een bijna we tenschappelijk systeem hebben sa mengebracht en gebundeld. Vandaar, dat men voor de nazi-partij en haar opvolgsters een grotere angst mag koesteren, dan voor incidentele dicta turen. Vandaar ook, dat men het de Duitsers die - hun stem aan de NPD gaven, meer kwalijk mag ne men zo te hebben gestemd. Tiet zij verre van ons, de Duitsers op schoolmeesterige toon te gaan beleren of ons op de borst te slaan om te laten zien hoe braaf wij zijn. Maar men mag wel van het Duitse volk eisen, dat het op een of andere ma nier met uitwassen als de NPD afre kent. De Duitse democratie is een tere plant. Tweemaal in een halve eeuw is zij geplant door de overwinnaars van de Duitse legers in een wereldoorlog. Het is aan de Duitsers om de demo cratie- in eigen land te laten groeien en wortel te laten schieten. Het is normaal, dat aan de randen van de democratie figuren opduiken, die het liefst deze democratie om half zouden willen brengen. Het is abnor maal als deze figuren er in normale tijden in slagen, om meer dan twee of drie procent van de labiele kiezers met zich mee te krijgen. Liefst niet met verboden, die niets an ders bereiken, dan dat de zwam on dergronds verder gaat woekeren. Verboden moeten slechts het uiterste redmiddel zijn. waarnaar een demo cratie grijpt. Het recept moet men aan de Duitsers overlaten, maar de eis tot gezondma king mag, nee moet men stellen. rnkele dagen voor de wereld de tien- tallen miljoenen doden herdenkt dde in de door de nazi's gewilde en gevoerde tweede wereldoorlog vielen, is de angst velen opnieuw overvallen, door de stembusuitslag in Baden- Württemberg. Nog is de schade te overzien en kan men maatregelen nemen. Maar de wereld mag eisen dat die maatregelen komen, dat Duitsland met een neo-nazisme afrekent. De dreun van de kanonnen, het gehuil van de bommen en de dreigende stap van de laarzen is nog niet uit de her innering vervaagd en de vlaggen han gen 4 mei niet zinloos halfstok.

De Vallei | 1968 | | pagina 11