Veel belangstelling voor sfeervolle eindstrijd schoolvoetbaltoernooi '68 GROEN VAN PRINSTERER WON DE CUP DOVO- en VSW- oldtimers Twee nederlagen van Blue Soeks-teams Krachtpatser Alingh winnaar van „Ronde van Scherpenzeel" wonnen eerste duels Hemur-Enge versloeg Vinken met 2-5 DOVO versloeg degradatiekandidaat Holland (1-4) SWIFT VERSLOEG EKV MET 7-4 SCHERPENZEEL IN DEGRADATIENOOD Uitslagen wedvlucht vanaf Vilvoorde Tennisclub Rhenen boekte weinig winst Q Gespannen Sterker Sport in 't kort Veteranentoernooi gestart GLAASJE OP, LAAT JE RIJDEN HONKBAL VHC 1-HCAW 3 (2-9) VHC 2-UVV 5 (5-6) Slechts 15 van 48 renners over de eindstreep Uitslag Korfbal Juniorenvoetbal Pagina 14 WOENSDAG I MEI 1968 ADVERTENTIE VEENENDAAL Voor bijna 1500 toeschouwers heeft gistermiddag de Groen van Prinstererschool met 40 gewonnen van de Pr. Wilhelminaschool en daarmee zijn de „Groentjes" kampioen geworden van het schoolvoet baltoernooi 1968. De strijd om de derde en vierde plaats werd beslist in het voordeel van de Rijk van Gaasbeek- school, die na een spannende strijd tegen de Juliana van Stolbergschool via strafschoppen beslag legde op de derde plaats. In alle opzichten is het Veenendaalse schoolvoet baltoernooi 1968 geslaagd. Na de uitstekend georganiseer de wedstrijden in de halve competitie werd op Koningin nedag de eindstrijd opgenomen in het officiële programma van de vereniging „Oranjedag", waardoor de voetballers in spe extra aandacht kregen. Omstreeks half vier waren de vier voor de finale geklasseerde teams in voetbaltenue verschenen op het Marktplein om, voorafgegaan door het muziekgezelschap „Caecilia", te vertrekken naar het sportcomplex „De Salamander" aan de Bergweg. Het is voor de jeugdige voetballertjes een ware zegetocht ge worden en met glunderende gezichten marcheerden ze het strijdperk binnen. Daar begon de eindstrijd met het duel om de derde en vierde plaats. In een tot het uiterste gespannen wedstrijd speelden de vertegenwoordigers van de Rijk van Gaasbeekschool tegen die van de Juliana van Stolbergschool, de kam pioenen van vorig jaar. Aanvankelijk bleek de „Niewewegse school" sterker, hetgeen bevestigd werd door een doel punt van Martin Terschegget (0-1). De Rijk van Gaasbeekschool gaf echter de moed niet op en toen de „Stolberg-kre- per" bij een aanval de bal losliet was de snelle linksbuiten Roger Segond Von Banschet er vlug gepoeg bij om de stand op 1-1 te brengen. Uit een strafschop scoorde Epe Aartse zelfs 2-1 maar nog voor rust maakte Ter schegget er 2-2 van. Na de hervatting bleef de score gelijk en doelpunten kwa men pas in de serie strafschoppen die na afloop de beslissing bracht ten gun ste van de Rijk van Gaasbeekschool. Even dreigde de regen spelbreker te worden maar gelukkig viel het mee en de finale kon een aanvang nemen. Dat gebeurde bijzonder officieel, want na een rondgang over het veld van „Cae cilia" stelden de muzikanten en spelers van de Groen van Prinster- en de Prinses Wilhelminaschool zich op als bij een interlandwedstrijd en werd het Wilhelmus gespeeld. Burgemeester mr. dr. J. Hazenberg, die al vanaf het be gin van de wedstrijden aanwezig was, begaf zich naar het middenveld, waar hij met een ferme trap de bal aan het rollen bracht. De Groen van Prinstererschool bleek duidelijk sterker en al na twee minu ten scoorde Jan Heikamp het eerste doelpunt (1-0). Aanvoerder Blrt Bol derman maakte er even later 2-0 van en de „Groentjes" bleven doorgaan met snelle aanvalscombir.aties. De klei ne doelman Aart Navest was al bijna voor de derde keer gepasseerd toen een nieuwe aanval op het heiligdom van de Pr. Wilhleminaschool werd ondernomen. Hij knalde de bal echter na een hard schot van Jan Heikamp van de doellijn af het veld weer in. In de tweede spel- periode was de Groen van Prinsterer school opnieuw sterker. Hoewel Gerard van de Heuvel een zeker schijnend doel punt voorkwam was het even later toch Dick Luchsinger die de stand op 3-0 bracht. Toch kreeg de Wilhelminaschool een fraaie kans om een tegenpuntje te scoren. Door een handsbal in het straf schopgebied mocht zij een strafschop nemen. Keeper Tuenis van Binsbergen stopte het gevaarlijke schot echter uit stekend. Het was tenslotte opnieuw Jan Heikamp die doelpuntte en daarmee de eindstand op 4-0 bracht. Na afloop reikte burgemeester Ha zenberg de prijzen uit. Hij dankte daar bij de sportstichting en het bestuur van „Veenendaal" voor hun medewerking, evenals de heren Heikamp en wedstrijd leider A. H. Derksen, die voor een pri ma organisatie zorgde. Ook voetbalver eniging GVVV werd dank gezegd voor de medewerking aan dit zeer geslaagde toernooi. Alle deelnemende teams ont vingen een aantal speciaal ontworpen speldjes en daarna werde de bekers overhandigd. Onder luid gejuich mocht aanvoerder Bert Bolderman de „cup" in ontvangst nemen en daarmee was het schoolvoetbaltoernooi 1968 ten ein de. De Groen van Prinstererschool bleek de sterkste en kan zich een jaar lang kampioen van Veenendaal nomen. AMERONGEN Het eerste twaalf tal van Hemur-Enge heeft zijn voorlaat ste wedstrijd tegen Vinken in Vinke- veen in een 25 overwinning omgezet, waarmee de Amerongse formatie vier punten behaalde, daar dit duel dubbel telde voor de competitie. Hemur-Enge staat nu als derde ge klasseerd op de ranglijst. De adspiranten kwamen in Nijkerk in een zeer belangrijke wedstrijd uit te gen Sparta. De thuisclub zegevierde met 31, maar Hemur-Enge behoudt zijn theoretische kans op de titel. Programma voor zaterdag: Hemur-Enge 1 is vrij; Hemur-Enge 2 - Amersfoort 4 (thuis); Hemur-Enge A - KVO E (uit); Hemur-Enge - Amers foort F (thuis). Het tweede twaalftal van Hemur-En ge moet enkele avondwedstrijden spe len, in verband met het grote aantal wedstrijden dat nog resteert. Vol zwier verrichtte burgemeester Hazenberg de aftrap in de eindstrijd tussen de twee schoolteams. Op de ach- tergrend de heren v. Baren van „Oranje dag" en Derksen, de wedstrijdleider van het toernooi. UTRECHT De DOVO-junioren heb ben het in degradatiegevaar verkeren de Holland verslagen. Hierdoor is Vee nendaal, dat met Holland in de geva renzone verkeerde, het volgende sei zoen van een plaats in de hoogste klas se verzekerd. DOVO startte meteen met eei^ serie gevaarlijke aanvallen. H. Diepenveen schoot verschillende malen op links zijn bewaker voorbij 'en ook invaller T. Roos op de rechtsbuitenplaats beteken de een voortdurend gevaar. Na 20 minuten was het al raak. A. v. d. Weert gaf een goede pass naar H. Diepenveen die met de linkervoet kei hard in schoot. (0-1). DOVO bleef door zetten. H. de Man en de goed debute rende B. Leppers verzetten op het middenveld bergen werk. H. de Man bracht het 2e doelpunt op zijn naam. Van zeker 20 meter knalde hij hard in. (0-2). Holland, zijn laatste kansen ver dedigend. viel sterk aan. Vooral via zijn snelle rechtsbuiten. Keeper D. Nie- boer stak deze middag echter in een goede vorm. Alleen bij een corner werd hij verslagen, maar J. Burg kon op de doellijn redding brengen. DOVO wist weer onder de druk vandaan te komen en kwam door D. v. d. Bovenkamp op 0-3. Na rust wist het sterk aanvallend team van Holland, door nonchalance in de DOVO-verdediging. een doelpunt te maken. DOVO, weer wakker geschud, ondernam meteen enige tegenaanval len. Rechtsback H. v. Ginkel was het, die na goed voorbereidend werk van B. v. Ingen, een voorzet kon plaatsen. En uit een scrimmage die hieruit voor het doel van Holland ontstond schoot T. v. Hattem in. (1-4). In deze afdeling is UW kampioen, EDE In-een interressante korfbal wedstrijd, die goed werd geleid cl oor scheidsrechter Nijburg heeft Swift z'n plaatsgenoot, de korfbalclub Ede, met 7-4 verslagen. Gedurende de hele wed strijd had Swift een licht overwicht, waaruit, mede door het goed verdedi gen van de E.K.V.'ers en door het te nonchalant omspringen met de kansen, te weinig doelpunten voortkwamen. De doelpunten werdén gemaakt voor Swift door J. Vunderink (2 x), mej. E. Korf, mej. D. Modder, mej. M .Gosse- ling en de heren H. Schokker en H. Brandsma allen 1 maal. Voor E.K.V. scoorden: M. Idema 2 x en R. Wit 2 x. Om 14.00 uur vond de wedstrijd plaats tussen de adspirantenteams van beide verenigingen. Swift won met 3-1. Na af loop van de adspirantenwedstrijd reikte de voorzitter van E.K.V. de beker uit aan 'de aanvoerder van Swift en datzelf de deed de voorzitter van Swift aan de aanvoerder van het seniorènteam van Swift. Beide bekers werden beschik baar gesteld door het Comité Nationa le Feestdagen. Voor de aanvang van de finale werd het Wilhelmus gespeeld voor de cup- fighters. De ceremonie droeg een zeer feestelijk karakter. SOEST Het zaterdagelftal van Scherpenzeel heeft gisteren de uitwed strijd tegen Hees met 3-1 verloren en is daardoor in ernstige degradatienood gekomen. De Scherpenzeelse gasten kwamen met enkele jonge krachten binnen de Iynen (in verband met vier schorsingen na de wedstrijd Kulan- Scherpenzeel) die weliswaar hard werk ten, maar toch duidelijk ervaring mis ten. In de eerste helft nam Scherpenzeel zelfs de leiding. Buiten het strafschop gebied nam Hendriks een vrije trap, waaruit de Hees-keeper de bal stopte. Hij liet het leer echter vallen en A. Westerneng bestrafte dit (0-1). Toen ook keeper Sangers een bal niet onder controle kon krijgen, maakte de mid denvoor van de thuisclub gelijk (1-1). Na de hervatting werd het een span nende strijd. Hees had verreweg het beste van het spel en slechts doordat doelman Sangers naar een uitstekende vorm groeide konden doelpunten aan vankelijk worden voorkomen. Maar na een tegenaanval van Scher penzeel forceerde de Hees-linksbuiten een doorbraak en met een onverwacht schot bracht hij de stand op 2-1. Scher- enzeel zette nu alles op alles maar vijf minuten voor het einde werd de strijd beslist. Uit een scherpe voorzet kogelde de middenvoor van de Soester ploegon- houdbaar in (3-1). VEENENDAAL Postduivenvereni ging „De Luchtreiziger" nam afgelo pen week deel aan de wedvlucht van af Vilvoorde over een afstand van 144 km. De duiven werden om 9.20 uur in vrijheid gesteld. De eerste meldde zich reeds om 10.47 uur bij de heer A. v. Barneveld en behaalde een snelheid van 1641.9 meter per minuut. De verdere uitslag is: A. v. Barne veld 1-2-5-14-33-47; G. Muller 3-11-12 39-45; O. Nekeman 4-8; H. Zwijnen 6; Gebr. Spies 7; H. v. Kooten 9-20-21-37; C. Gaasbeek 10-16-29-32; A. v.d. Boven kamp 13-15; H. Drost 17-41; G. Fasse 18-23-31-35; W. Schakel 19-24-46; W. J. v. Dam 26-36-42; M. Herkamp 27-34; H. v. Barneveld 30; F. Spies 40-43-48; B. H. C. Schuurman 50-51-52; C. v. Ginkel 22-25-28-38. Bij „De Snelpost" waren de uitslagen van dezelfde wedvlucht als volgt: G. de Geit 1, 6, 13, 22, 27, 37, 53, 68; T. d enHartog 2, 17, 24, 26, 45; H. Ulrich 3, 7. 9. 10, 16, 20, 39, 60, 65; J. van Ame- rongen 4, 23; R. v. Doorn 5, 18, 32, 74, 75; J. v. Geerenstein 8, 15, 38, 41; A. v. As- selt 11, 21, 57, 64; A. Leppers 12, 34, 40, 66; G. Diepeveen 14, 29, 35, 47, 71, 80; H. J. de Man 19; Spliethoff v. d. Burg 25, 51, 63, 70, 76; C .Donkelaar 28, 33, 59, 77; H. L. Spies 30; H. Heikamp 31, 58, 61. 67; D. G. Schans 36, 50; A. D. v. d. Bosch 42, 55, 62, 72; N. v. Barne veld 43, 69; C. v. Asselt 44, 49, 52; A. v. Doorn 46, 48. 73; A. Merlijn 54; KI. v. d. Heuvel 56; P. W. v. Zetten 78, 79. Het Bredase NAC heeft dinsdag avond in Rijssel in een vriend schappelijke ontmoeting gelijkgespeeld tegen de Franse eerste-divisieclub Lille. De eindstand was 22. GEKOOKTE SCHELVISROLLEN MET KAASSAUS <4 pers./ 800 gr. schelvisfilets (4 stuks)1 50 gram boter of margarine, citroensap, 45 gram bloem, 40 gram oude geraspte kaas, peper, selderijsaus. De opgerolde filets in 'n inge vette pan met platte bodem zetten. Wat zout, citroensap en zoveel water dat de vis niet^ onder staat. De vis 10 min. laten „broeien". Boter smelten,] al roerende bloem toevoegen, vervolgens hetvisnat tot een gladde massa ontstaat. Saus van het vuurr.emen en" kaas met peper en selderijsaus gelijk matig toevoegen. Vraag receptertfcij uw vishandelaar Produktschap voor Vis en Visprodukten, Waseenaarseweg 20, Den Haag. RHENEN Het eerste team van de Tennisclub Rhenen kon op 0e 2e com petitiedag geen winst behalen in de 4e klasse. Het kwam met een 5-2 neder laag uit Nijmegen terug, waar tegen Avanti III werd gespeeld. De laatste wedstrijd, het damesdubbel van mevr. Roderkerk en mej. Golsteyn moest we gens duisternis worden afgebroken en zal te zijner tijd nog worden gespeeld. Volgende week trekt dit team naar Arnhem, waar het tegen Hoogkamp VII aantreedt. Het tweede team bracht het er beter af tegen Rhijnauwen V uit Utrecht. On danks het feit dat de captain van dit team P. Stevens wegens een bij de vo rige competitiedag opgelopen ziekte niet meespeelde, wist men toch nog een 5-3 overwinning te boeken. Dit team, dat in de 5e klasse speelt, krijgt volgen de week Wilskracht V uit Utrecht op ■bezoek. Minder goed liep het af met de beide zaterdagteams. Het vorig jaar naar de 2e klasse gepromoveerde seniorenteam moest voor de 2e keer een 5-0 neder laag incasseren. Ditmaal was E.T.C. I uit Ede de meerdere. Men zal werke lijk alles op alles moeten zetten om zich in deze klasse staande te houden. Ook het jeugdteam moest het met 5-0 laten afweten. In Wageningen werd het door N.V.L.T.B. II geklopt, terwijl het volgende week E.T.C. III uit Ede op bezoek krijgt. VEENENDAAL ln twee behoorlijk gespeelde wedstrijden heeft zowel de eerste als de tweede uitgave van VHC winst aan de bezoekende vereniging moeten laten. Was voor het eerste team het gebrek aan zelfvertrouwen en van „starting-pitcher" Rob de Vos het kritieke punt, het tweede ontbeerde een heel klein beetje geluk in de laatste slagbeurt. Het begon allemaal prachtig voor de Soeks. Werper Rob de Vos maakte on middellijk indruk doordat hij slechts drie slagmensen tegenover zich kreeg, waarvan hij er zelf twee op 3-slag „pakte". In de gelijkmakende slagbeurt bleek duidelijk waarom de werper van HCAW Schraye reeds eens in de hoofdklasse heeft gegooid. Wel spatte er opnieuw een homerun' van de knup pel van coach Leo Vonk (1-0), doch met driem'aal 3-slag maakte Schraye een einde aan alle verdere illusies. In de tweede inning startte Rob de Vos te voorzichtig waardoor hij drie honkslagen te incasseren kreeg, waar onder een homerun. Dit leverde HCAW een voorsprong op (1-4). Rob de Vos herstelde zich goed en kwam de inning zonder verder kleer scheuren door. De Soeks konden ech ter tegen de fast-ball van de HCAW- we'rper het juiste wapen nog niet vin den. In de derde innings toonde Rob de Vos dat hij zich liet imponeren door de yells van de HCAW-spelers en de Bussumers zagen kans door 4-wijd en een „wilde worp" een punt te scoren. (1-5). Zeer goed veldwerk voorkwam toen verder onheil. In deze innings kregen de Soeks wel twee honken be zet maar Schraye maakte opnieuw met driemaal 3-slag een eind aan deze slag beurt. In de vierde HVAW-slagbeurt was De Vos na eenmaal 4-wijd gegooid te hebben zo aangeslagen dat de volgen de twee slagmensen de bal voor een homerun het veld uitsloegen (1-8). Coach Vonk achtte nu de tijd gekomen om de verdediging over te dragen aan John van der Klift die afgelopen zater dag een hele wedstrijd had „gepit- ched". Even herleefde de hoop toen de Soeks mensen op de kussens kregen, maar verder dan een punt kwamen ze niet (2-8). De rest van de wedstrijd werd een bijzonder aantrekkelijk werpersduel waarbij HCAW kans zag John van der Klift een puntje te ontfutselen, (2-9). Pas in de laatste slagbeurt bleken meer spelers het juiste „oog" te heb ben, ze sloegen de bal goed weg, maar per Ernst van Leeuwen en het veld- ste krachtsinspanning op niets uit. Wedstryd verloop HCAW 3 0413001 9 VHC 1001000=2 Werpersresultaten: R. de Vos (3'/« innings) 4 x 3-slag, 7 x 4-wijd, 5 hsl. tegen. J. v.d. Klift (3Vt innings) 6 x. 3-slag, 0 x 4-wijd, 1 hsl. tegen. Schraye 15 x 3-slag, 1x4 wijd, 4 hsl. tegen. Dat het honkbal in Veenendaal met sprongen vooruit gaat bewees het twee de team van de Socks. In een aantrek kelijke wedstrijd waarbij vooral wer per Ernsg van Leeuwen en het veld werk van de reserves opvielen is de kans op winst in de laatste slagbeurt door onervarenheid verloren gegaan. Het duurde tot de derde innings Voor de Soeks hun overwicht in een 2-0 voorsprong konden uitdrukken. In de derde en vierde innings kwam UW echter tot 2-2 terug en toen wer per Van Leeuwen even met z'n contro le sukkelde in de 5e innings namen de Utrechters een 2-6 voorsprong. In de gelijkmakende slagbeurt kwamen de Soeks tot 3-6 terug. Ernst van Leeu wen herstelde zijn reputatie in de laat ste innings door twee van de drie UW- ers zelf op 3-slag uit te schakelen. De wedstrijd kreeg een zeer enerve rend slot doordat de werper van UW plotseling de richting kwijt was, waar door VHC II drie honken bezet kreeg met niemand uit. Zij konden hierdoor inlopen tot 5-6 maar door een zeer on gelukkige vangbal sneuvelden twee honklopers waardoor het einde wel zeer snel kwam. Wedstrydverloop: UW 5 0 0 1 1 4 0 6 VHC 2 002012 5 Werpersresultaten: E. v. Leeuwen 8 x 3-slag, 8 x 4-wijd, 2 h sl. tegen. J. de Groot 8 x 3-slag, 8 x 4-wijd, 4 h. sl. tegen. A.s. zaterdag moet VHC 1 naar Utrecht om aan te treden tegen UW3 dat een zeer jonge ploeg heeft. Met John van der Klift op de „mound" en hetzelfde veldspel van dinsdag moeten de Scoks deze wedstrijd kunnen winnen. VHC 2 speelt zaterdag om 4 uur thuis tegen Zuidvogels en met wat meer geluk moet dit een overwinning worden. SCHERPENZEEL Voor een zeer groot publiek heeft J. Alingh, een ijzer- sterke renner uit Bunne. gisteren de „Ronde van Scherpenzeel" op zijn naam gebracht. Deze wielerwedstrijd voor amateurs, georganiseerd door de Scherpen zeelse Oranjevereniging in samenwerking met Ren- en Toerclub Amersfoort", werd verreden onder auspiciën van de KNWU. 48 amateurs verschenen aan de start. Het is een zeer spannende strijd geworden, waaruit ten slotte Alingh als triom fator te voorschijn kwam. De krachtpatser had reeds na de eerste ronde een voorsprong op zijn concurrenten, van wie er overigens slechts vijftien de wed strijd uitreden. Het veelkoppige publiek heeft volop genoten van de strijd. Het ruim 1700 m lange parcours moest vijftig maal voor den afgelegd. Er werd vanaf het begin in een zeer hoog tempo gefietst en de winnaar had voor de 85 kilometer een tijd van twee uur en twee minuten no dig. Een bijzonder snelle tijd voor de strijdlustige amateurs op dit bochtige parcours. VEENENDAAL Maandagavond is het veteranentoernooi gestart op het sport park Panhuis. Er was al direct een grote belangstelling voor de duels tussen DOVO en GVVV in groep A en NSVSVSW in groep B. Onder bijzonder gun stige weersomstandigheden werden de eerste wedstrijden gespeeld en evenals vorig jaar kon het publiek beslist tevreden z(jn. Op soms verrassende wyze gaven de old-timers blyk er nog wel iets van te kunnen. Hoewel het tempo vanzelf sprekend beduidend lager lag dan bij de jeugd werd er af en toe razend knap gespeeld. De „oudjes" lieten enkele schitterende passes zien, waarvoor menig maal een applausje opklonk. Opmerkelijk is de rivaliteit van de veteranenploe- gen, die vrijwel zonder uitzondering byzonder serieus te werk gaan en totaal niets onderdoen voor de sfeer by het competitievoetbal. DOVO-GVVV: 4-2. De veteranen-ploeg van DOVO heeft een" vrij gemakkelijke overwinning be haald op GVVV. In het DOVO-team zijn verschillende cracks opgenomen die nog bijzonder snel zijn. Aanvanke lijk ging de strijd vrijwel gelijk op maar na twintig minuten kreeg DOVO een groot overwicht en werd menige aanval op het GVW-doel ondernomen. Toch was het GVVV dat de openings treffer scoorde. Dat gebeurde door mid denvoor Boers, die zich plotseling vrij wist te maken en via de handen van keeper Nieboer de bal in de linkerhoek plaatste (0-1). Nauwelijks drie minuten later bracht v.d. Berg de score in even wicht en kort daarna bezorgde Kroes- bergen met een prachtig schot van gro te afstand DOVO een voorsprong (2-1). De nog altijd bijzonder snelle Teus van Laar flitste nog voor rust twee maal door de GVVV-verdediging heen en dat betekende 4-1. Overigens verde digde doelman van de Scheur het doel van GVVV uitstekend. Na rust deden de heren het wat kalmer aan en uit een strafschop scoorde Van Essen halverwe ge de tweede helft 4-2. NSVS-VSW: 0-1. Volkomen tegen de verhouding in heeft NSVS verloren van VSW. Hoewel de Newo-ploeg vrijwel onafgebroken in de aanval was en zich duidelijk sterker toonde dan de VSW-formatie lukte het de NSVS-ers niet tot doelpunten te ko men. I'n de VSW-ploeg speelden enkele Spanjaarden mee en dat was langs de lijn duidelijk merkbaar. Onder vurige aanmoedigingen van een Spaanse sup- portersschare werd VSW geïnspireerd en de vreugde steeg fen top toen bij een onverwachte uitval Antonio Bermez Esquina zijn team de leiding gaf. NSVS kon met vele goede combinaties wel vaak voor 't VSW-doel komen maar slaagde er niet in te scoren. De kleine Johan Bleyenberg bleek nog verrassend spel maar hij ging zich vaak te buiten aan langdurig „pingelwerk" en miste daardoor de gelegenheid om de NSVS- aanvallen doeltreffend af te werken. VSW had aan het doelpunt van Ber mez Esquina voldoende om de volle winst te pakken. Vrijdagavond worden de volgende twee wedstrijden gespeeld. Op het ter rein van NSVS aan de Dennenlaan speel BOXAL tegen De Merino's en de vete ranen van Veenendaal spelen op eigen terrein (Bergweg) tegen NSVS. Beide wedstrijden beginnen om zeven uur. De drie sterkste renners in actie bij het nemen van een lastige bocht in het parcours. O Na de eerste ronde vormde Alingh samen met A. Bakker uit Soest al een kopgroepje. De Scherpenzeler Vlastuin deed onmiddellijk een poging om de koplopers te achterhalen maar hij werd al spoedig weer opgeslokt door het pe loton. Daarna deed plaatsgenoot Matti de Koning zijn uiterste best om aanslui ting te krijgen, maar ook hij faalde. Pas in de elfde ronde voegde Arnold Voogt zich na een ware uitputtingsslag bij de koplopers en dit snelle drietal vergrootte de afstand met het peloton zienderogen. Ondanks vele demarrages vergrootten Alingh cs de voorsprong steeds meer en tenslotte kwamen de vluchtelingen twee minuten voor te liggen op het zwoegen de peloton, dat inmiddels al sterk was geslonken doordat .vele renners de strijd moesten staken. Er waren vele premies uitgeloofd ln deze ronde die de strijd bijzonder leven dig hielden. Onbedreigd ging Alingh all eerste over de finish, gevolgd door A. Bakker. De Scherpenzeler Voogt eiste de derde plaats voor zich op. De volledige uitslag was als volgt: 1. J. Alingh, Bunne 2. A. Bakker, Soest 3. A. Voogt, Scherpenzeel 4. P. Kisner, Heikamp 5. J. v. Beek. Barne veld 6. M. de Koning, Scherpenzeel 7. J. Vlastuin, Scherpenzeel 8. T. Valken burg, Scherpenzeel 9. A. J. Cardol, Bilthoven 10. W. Middelaar, Achter veld 11. E. Dieveen, Bilthoven 12. J. Sandbrink, Amersfoort 13. K. Renes, Nieuwpoort 14. A. Darno, Kortenhoef 15. E. Koene, Hilversum.

De Vallei | 1968 | | pagina 14